Joliiiv De Dobbelaer en Gerrit Van der Aa blikvangers Ronald Van Avermaet en eindelijk ook Rudi Baeyens Etienne Vander Helst in «Grote Prijs van Haaltert» Ronald Van Avermaet voor eigen fans Etienne Van der Helst: «Eindelijk»... 28.8.1981 - De Voorpost ij ie we 1 teraai h tse e negend Johan 4de te Piijgen issens, 14 orts le, Eric ?engi 15de inne p Bonnaa ag n< Schelle! eveneens ijzen afha pQj In Hamme was Ronald Van Avermaet zijn konkurrenten te sterk, (vh) AMATEURS TE HAMME Bij onze broodrenners was het deze week maar een flauw beestje. De beste notering viel Benny Ver meulen te Kaprijke te beurt, waar hij de sprint van de grote groep voor de vierde plaats won. Ook Ronald De Witte was goed voor de vierde plaats in de Druivenkoers van Overijse: tussen heel wat gerenomeerde namen in glipte de Kruibekenaar daar mee in de beslissende ontsnapping. Jan Bo- gaert, aan de laatste voorbereiding voor het W.K. van zondag toe, fietste een vijfde prijs te Erpe- Mere, een veertiende in de Leeuwse Pijl en een 27ste te Overijse. Frans van Vlierberghe was 15de in Sint-Pieters- Leeuw, Ghislain van Landeghem 11de te Haaltert, waar ook Ben- y Vermeulen (11de) en onan Onghena (27ste) rdienstelijk reden. liefhebbers spaarden ze week hun krach- x, hoe moet men im- rs de eenzame zege- tal in deze koersweek klaren. Het was al- ar Beverenaar John- De Dobbelaer die de se vlag aan de zege- st hielp en wel in Mel- e waar hij ondermeer ïller was dan Patrick Hul (3de), Franky tthier (5de), Erik tes (7de), Lucien van ethem (9de), Freddy yckx (10de), Roger elaert (11de), Jan Joos 3de), Ronny De Dobbe- 'T (14de) en Franky elandt (15de). Een eede plaats werd op- tekend voor Erik les in Hamme, waar k Guido Haentjens als e, Johnny De Dobbe- ar als 8ste, Franky ielandt als 10de en Vik benen toonde tegenover streekgezellen Johan Koppen (3de) en Luk Be niers (4de). Hiermee bereikt Gerrit de magische klip van tien seizoensoverwin ningen en dat als enige Waasrenner tot dusver. Stephaan van Leeuwe raakt de jongste weken niet zo makkelijk meer op het podium, hoewel hij zeer zeker in goede doen is, getuige ziji\ vierde plaats in Goerme- re-Berlare, zijn vijfde te Zaffelare en zijn tiende in Drongen. Ook Erik Verheyen rijgt de prijs jes aan mekaar met deze week een 8ste in Zaffela re, een tiende te Zingem en een zesde te Zellik. Verder werd Peter Ver- helst 9de te Goermere- Berlare en zevende te Destelbergen en tikte Gaston Pieters als acht ste aan te Moorsel. Jo han Koppen leverde ook iets redelijk uniek: hij verzamelde immers niet minder dan drie derde plaatsen deze week en wel in Turnhout, Den derbelle en Destel bergen. De nieuwelingen zorg den voor niet minder tian vier overwinningen. Filip Van Walle zege vierde te Ninove-Den- derwindeke in een onbe twistbare stijl, en blijft met deze achtste over winning van '81 voorlo pig nog buiten schot van Franky Weemaes. Deze laatste behaalde immers nummer zeven te Dein- ze-W ontergemwaar Yvo Marin overigens als zevende finishte. Nog een andere Kieldrechte- naar eiste deze week echter de meeste aan dacht met twee overwin ningen. Petertje Galle deed het zaterdag te Evergem met een spurt en ging maandag te Ne- vele-Merendree in de laatste kilometers aan de haal. Verdere ere plaatsen kwamen nog Franky Weemaes, als 7de te Evergem en Gui do Robbe recht als 8ste te Bornem toe. MANIL Enige maanden was het zeer stil rond de Hamse amateur Ronald Van Avermaet. Dat na een zeer sterk seizoenbegin waarin de opnieuw met volle goesting koersende Ronald iedereen verraste met een aantal overwinningen. Die goede konditie blijkt de Hammenaar de laatste weken teruggevon den te hebben. Net als vorige week kon Ronald opnieuw de zegebloemen naar zijn jong vrouwtje brengen. Een zestigtal amateurs maakten er te Hamme een leuke wedstrijd van. De tal rijke kijkers waren na af loop van de wedstrijd best tevreden met de inspannin gen die de renners hadden geleverd. Van bij de start gingen de besten er hard tegenaan en na een vijftig kilometer koers was bijna de helft van de deelnemers voor de overwinning uitge schakeld. Het was vooral een weer sterk lijdende Van Avermaet die voor de grootste brokken zorgde. Ook Willy De Backer was zeer bedrijvig en hij was het die op dertig kilometer voor het_ einde aan de leiding kwam met Franky Wie- landt. Negen renners wa ren toen in achtervolging op dit duo: Staes, De Dobbe laer e, Francois en Bert Cos- termans, Proost, Robbe- recht, Isi Van San, Ronald Van Avermaet en Haentjes. elf renners voorop reden. In de laatste ronde van acht kilometer wou Ronald Van Avermaet dan zeker spelen. Hij demareerde, nam snel een honderdtal meter en be hield die minieme voor sprong ook tot op de eind streep. Dit nietegenstaande Staes sterker dan Fn Costermans en Wil Backer. - H.A. De uitslag 1. Ronald Van Avena Erik Staes, 3. Franca termans, 4. Willy ft Wie Z van - wereh voor beter, bnnv Twintig sekonden nadat Van Avermaet het zegegebaar had gemaakt, won Staes in Hamme de spurt voor de tweede plaats, (vh) In deze groep was het op- het feit dat de achtervolgers ker, 5. Guido nieuw Van Avermaet die zich nog goed organiseer- Bert Costermans, 7 het grote werk leverde en den om Ronald terug te ny De Dobbelaere, hij vooral zorgde ervoor dat grijpen. In de spurt voor de Van San, 9. Alex een tiental kilometer verder tweede plaats was Erik recht, 90 Franky LIEFHEBBERS an Landeghem als 3de goed uit de verf wamen. Mare Meule- nan was twee keer aan de slag in Wambeek en oogstte achtereenvol gens een 14de en een 16de plaats, terwijl Wal ter De Veirman als 19de finishte te Schellebelle. In Dendermonde liet Ro ger Beelaert zich alweer in gunstige zin opmer ken met een derde plaats, en in Merendree sleepte Francois Nauts in extremis een vermel ding weg met een vierde irijs. Gerrit Van der Aa haalde het bij de juniores te Denderbelle, (c) Ronald Van Avermaet blijft de voorhamer hante ren. De Zeienaar die nu in Hamme woont, gooide er een goeie week geleden te Overmere de beuk in. Toen werd het, tegen alle verwachtingen in, een spurtzege. In «zijn» Hamme legde hij het anders aan boord: hij demarreerde toen nog amper een paar kilometertjes moesten gefietst. Het was Ro nald eigenlijk geraden er vandoor te gaan, want tegen snelle kerels als Eric Staes, Frans Coster mans en Willy De Backer was het immers uitkijken geblazen. Reeds enige tijd was hij op zoek naar een derde gen. Maar hij werd door erleden week maakten seizoenzege. Problemen met bloedvaten en circula- diezelfde Teirlinck tot de e reeds gewag van een tie brachten het wielerseizoen 1981 voor hem in het orders geroepen. Maar ard werkende Gerrit gedrang. Zondag in eigen' streek was het dan Vander Helst voelde zich an der Aa, die na een eindelijk zo ver: Etienne Vander Helst kon eindelijk sterk in eigen streek, ware kwetsuur lang- 0pnieuw het zegegebaar maken. lam maar zeker terug- Drie kilometer voor de wam. En kijk, de Haas- Meer dan zeventig be- het niveau van de gewo- eindstreep ging hij op- onkenaar lukte zater- roepsrenners zorgden ne kermiskoersen uit- nieuw. Deze keer met ag reeds een geslaagde ervoor dat de «Grote stak. Ook het koersver- meer sukses. Vander reep naar de zege te Prijs van Haaltert» kwa loop zelf was het volgen Helst nam snel een hon- Jenderbelle waar hij aantal vertrekkers in ie- meer dan waard. Toch derdtal meter, bouwde tiet succes zijn vlugge der geval reeds boven bleef de wedstrijd tot zijn voorsprong nog ver- omstreeks de tachtigste der uit en had aan de Ronald, momenteel drij vend op een uitstekende konditie, bouwde een kleine voorsprong op die hij tot onder het span doek behield. Wordt de naam van Van Avermaet nogal eens een keertje geblokletterd, dan is dat minder het geval voor de Aalstenaar Rudi Baeyens. Die finisht meer dan op zijn beurt bij de «kop», maar win nen? Nee, dat doet Rudi allesbehalve met de re gelmaat van een klok. In «zijn» keizerlijke stede maakte Baeyens dan toch eindelijk eens het zegegebaar. Het zal mo- reelopkikkerend wer ken. Wedden dat Rudi het daar niet bij laat? Jan De Bondt finishte in Wambeek als nummer twee en te Aalst was de tweede prijs voor Tony De Ridder. Mare Van Gij se gem startte in het kriterium te Oordegem. Geen spek voor de bek van jongens zoals de Merenaar die In Haaltert was Etienne Van der Helst pas aan zijn derde seizoenzege toe. «Niet moeilijk te verklaren. Die lelijke val, weet je. Een viertal dagen ziekenhuis en daarna langzaam weer pogen terug te komen. Eigenlijk draait het nog niet rond zoals ik het zou wensen. Maar kom.» In Haaltert werden geen cadeautjes rondge strooid. Willy Teirlinck had dolgraag gewonnen en kon een beroep doen op de goede diensten van een verrassend uit de hoek komende Frank Van Impe. Het mocht evenwel niet baten. Op tien kilometer van de streep «ging» Etienne plots. Heel even bekeken de zeven anderen mekaar. Teirlinck en Van Impe organizeerden het verweer, maar de kloof was geslagen. Van der Helst bleef voluit rijden voor wat hij waard is. Vandaag vernam ik dat mijn kontrakt met Safir voor volgend seizoen vernieuwd wordt. Goed zo, want de plaatsjes zullen duur worden.» Nu Herman Van Springel ermee ophoudt, kan Etienne Van der Helst de nieuwe troefaas van het duo Marcel Moens-Florent Van Vaerenbergh worden: er is wel sprake van Michel Pol lender als kopman. Doch in de jongste Bordeaux-Parijs heeft de prof uit Wanzele afdoend bewezen dat hij bekwaam is de «maraton van de weg» te winnen op voorwaarde dat hij zich in de beste omstandigheden kan voorbereiden. (mvh) Hugo Aerts kilometer gesloten, streep een kleine halve Toen ontsnapten zes minuut boni. Het was de renners die gedurende hardwerkende Teirlinck de rest van de 144 af te die de spurt voor de eer- leggen kilometers in de ste ereplaats naar zich spits van de wedstrijd toe haalde. Maar de bleven rijden. Pas vijf ki- meeste eer ging natuur- lometer voor het einde lijk naar de Hofstade slaagden William Tac- naar Vander Helst die kaert en Etienne Vander eigenlijk de langgezoch- Helst erin tot bij Frank te derde seizoenzege bin- Van Impe, Teirlinck, nen schot had. Luyten, Boonen, De Sae- ver en de Brit Sherwen te komen. De uitslag In het kopgroepje had tot dan vooral Willy 1. Etienne Vander Helst, Teirlinck verschillende de 144 km in 3u.l0 keren getracht zijn ge- min., 2. Willy Teirlinck, zeilen in de steek te la- 3. Ludo Schurgers, 4. ten. Steeds zonder suk- Frank Van Impe, 5. Wil- ses. Iedereen was dan liam Tackaert, 6. Andre ook verwonderd dat Boonen, 7. Paul Sher- Etienne Vander Helst in wen (G.B.), 8. Ludo zijn poging aanvanke- Frijns, 9. Alain Desae- lijk wel scheen te sla- ver, 10. Louis Luyten. Lucien Keppens De Ledenaar Lucien Keppens gooide er bij de WAOD'ers te Merelbeke de beuk in. Lucien maakte het zegegebaar aan het eind van de C- koers waarvoor eventjes 108 deelnemers kwa men opdagen, (mvh) Adriaan Macs In het Wase Rupelmon- de kwamen 63 WAOD- renners een rugnum mer afhalen voor de C- wedstrijd. De overwin ning bleef in de buurt. De Melselenaar Adriaan Maes bolde immers als eerste over de eind streep. (mvh) In Overmere won Frank Verleyen de junioreskoers. I'jj Dhondt In Berlare klommen de WWF-coureu rs in het zadel om er «hun» wed strijden af te haspelen. Boerenkrijger Clement Dhondt was na afloop van de A-race over 59 kilometer de beste. De B- renners konden reeds na 52 kilometer de rem men dichtknijpen. Ber- larenaar Eddy Verdonck won het onderonsje, (mvh) Geert Van Speybroeck won de junioreskoers te Hamme. (vh) het meer van. klimmen en dalen moet hebben dan van rondjes draai en, ook al moesten de 34 amateurs meer dan eens van de pedalen op de «bergop». Marc was achtste. In het Waalse Saint-Sauveur deed hij stukken beter. Daar was hij tweede achter Jean- Pierre Valepijn die plots weer rijdt als een «gro te». Willy De Backer was in Hamme vierde en voor Peter Van Huffel werd het in Aalst de vierde prijs. In Oppuurs was Peter achtste. Daniël Schuddinck on derscheidde zich in ei gen buurt: winnen zat er te Schellebelle niet in. Wél bolde deze atletisch gebouwde krachtpatser er als nummer vier over de streep. Hans D'Haese eindigde in Oordegem zesde en voor Frans Van N ir werd een negende in Vurste. Paul wer is aan het rod ft 1S voor het komende ritseizoen. De de nationale kam^nnar houdt het vooral tere wedstrijden in Oordegem beslag legde op gende plaats. Lemmens, Wambeek, Man, tiende te Eric De Wilde, in Merchtem vooral naar Praag af te Walter Ongenae, ïafcnde Schellebelle en Hamme, Patrick Vladen Voorde, 14de te Daniël Janssens, Schellebelle, Moerzeke 15de in en Eric 15de te mochten prijs of prijzen

De Voorpost | 1981 | | pagina 14