Nationale voetbal kom petitie Pallieter» blijven overeind Spanning redt match Schitterende ouverture li Voorverkoop Beveren SK Sint-Niklaas Van Moer onzeker Trainer Conle (Linfield): «We krijgen het verduiveld moeilijk» Beverens volgende kompetitiewedstrijd pas op 13 september Waarom Patrick Schoofs zelfs geen bankzitter was SHOW EN VERDRIET fan hi oemd 01 Doeilij Iracht aiskei eel, r egen ezins K Ot remb Beveren - Lierse: 0-0 Toen Beveren na de rust uitpakte met een geweldig offensief verwachtten de twaalfduizend toeschouwers dat een verdienstelijk Lierse tenslotte toch met lege handen huiswaarts zou keren. Maar de gevaarlijke kopstoten van Erwin Albert misten preciesheid en wat er dan toch binnen de doelpalen kwam werd door doelman Engelen onschadelijk gemaakt. Men voorspelde Lierse een moeilijke avond op het Freethiel en wanneer bij de aftrap dan nog bleek dat de bezoekers zonder Erwin Vandenbergh in het veld moesten gaf men nog maar weinig voor de kansen van de Lierenaars. Maar de wedstrijd zou thuisploeg onder. Het de- h^rde koPst°ten fia.u toch anders evolue- duurde dan ook tot rond van Albert waren echter ren. Er werd snel ge- het kwartier vooraleer nogal onprecies en wan- start, met korte balwis- de wedstrijd echt neei* ze toph 60118 m de -selingen waar vooral loskwam. Beveren was goede richting gingen Wilfried Van Moer aan- vooral sterk langs links vnat de Lierse doelman vankelijk heel wat last waar een verdienstelijke er wel raad mee. Echt mee had. De Beverense Baecke bestendig mee gevaarlijk was het voor middenvelder kwam oprukte en met hoge bal- de Lierenaars m die eer- moeilijk in de wedstrijd len voor doel kopspecia- 8te periode wanneer Al en daar leed gans de list Erwin Albert bedien- l3eTt °P de twintigste mi nuut alleen voor doel man Engelen verscheen maar de bal zwak in de armen van de tegenstan der legde en twee minu ten later toen Ronny Martens een hoekschop met het hoofd naar de rechterbovenhoek de- vieerde waar het ronde ding door Engelen op nieuw werd wegge haald. De wedstrijd kreeg meer en meer ani mo, in de minuten voor rusten werd eerst Buyl door Beloy daarna Al- bert Van den Bergh door Buyl neergelegd. Op de hoekschop die hierop volgde zorgde de Hon gaar Toth nog voor spanning toen hij de bal nipt over het Beverense doel kopte. Beveren startte tijdens SK Beveren organizeert een voorverkoop van toegangskaartjes voor de bekerwedstrijd tegen SK Sint-Niklaas op zaterdag 29 augustus. De loketten van de Freethiel zijn open van 10 tot 12 uur. Houders van abonnementen kunnen zich tevens een plaats laten voorbehouden. Onmiddellijk na de rust zagen we Wilfried Van Moer trekkebenend over het veld evolueren. De kalende Beveren-eminentie vroeg toen reeds om vervanging, maar daar werd voorlopig nog mee gewacht. Pas na 25 minuten in de tweede helft werd Van Moer van het veld gehaald en vervangen door verdediger Danny Pfaff. Na de wedstrijd vernamen we dat Van Moer opnieuw sukkelt met een verrekking. Braems wou wach ten met de vervanging van Van Moer omdat ook Weihrauch niet op volle toeren draaide maar tenslotte oordeelde de klubdokter het geraad zaam Wilfried van het veld te halen omdat de verwonding anders tot een spierscheuring zou kunnen leiden. Erg is het nu dus niet met Van Moer maar waarschijnlijk zal Braems Wilfried wel laten rusten in het bekertreffen met gebuur Sint-Niklaas. de tweede helft biezon- der snel en in het eerste kwartier van die tweede periode had Lierse het bestendig zeer moeilijk om de nul op het skore- bord te houden. Er wa ren nog maar drie minu ten gespeeld toen Albert al twee maal de bal nipt over het doel had ge plaatst. Maar Lierse bleef overeind, ook toen Ronny Martens na zes minuten de bal iets te ver liet lopen alvorens te besluiten en toen Wil fried Van Moer alleen aan het leer kwam op ongeveer een achttal me ter van Engelen. Ook het schot van Van Moer bracht niets op. In dat eerste kwartier na rust kwam een terugplooi end Lierse niet eenmaal over de middenlijn maar wel weerstonden de Lie renaars aan de Waas- landse stormloop. Het dol Beverens kwartier had dus niets opge bracht en trainer Braems meende nieuw bloed in de ploeg te moe ten pompen. Na 65 mi nuten voetbal werd een erg zwak akterende Weihrauch van het veld gehaald ten voordele van Bob Stevens. Met twee hoge torens voor aan bleef Beveren nog wel drukken maar het heilige vuur was ver- (Beveren-Uerse «Hf dwenen. Rond het half uur wisten integendeel de Lierenaars nog voor het meeste gevaar te zor gen. Eerst kwam Pfaff in gevaar na een ver schot van Soons en en kele minuten later flitste Bosch voorbij twee Waaslanders en moest Pfaff in twee maal de knal van Bosch onscha delijk maken. Tijdens de laatste vijf minuten van de wedstrijd probeerden de hardwerkende thuis- Erwin Albert besluit te zwak om Engelen in moeilijkheden te brengen spelers toch nog de twee punten in het Waasland te houden maar de Lier se muur bleef overeind. Bij het fluitsignaal wis ten de Lierenaars geen blijf met hun vreugde. Zij hadden hun doel be reikt; met knap voetbal hadden ze een hardwer kende thuisploeg in be dwang gehouden. (hugo aerts) Toeschouwers: 12.000. Scheidsrechter: Van Volcem - Beveren: Pfaff, Jaspers, Garot, Buyl, Baecke, Van Moer (D. Pfaff), Schonberger, Theunis, Martens, Albert, Weih rauch (Stevens). Lierse: Engelen, Mer- tens, Kocsis, Vander Borght, Beloy, Bosch, Helleputte, Soons, Toth, A. Van den Bergh (Gy- sels), Cornelissen. Helleputte (Lierse) maakt zich klaar om Paul Theunis te tackelen (Beveren-Lierse C De wedstrijd Beveren-Lierse werd woensdag avond ook gevolgd door de Noordierse trainer Coule. Na afloop van de partij was ook de Linfield-coach aanwezig toen Braems de pers te woord stond. Veel zei de kleine (in gestalte) Coule niet. Hij vond Beveren een goed elftal, moeilijk aan te pakken. Jean-Marie Pfaff, Bae cke, Albert en Ronny Martens vielen als indivi dualiteiten het gunstigst op. Coule zei dat Lin field het tegen dit elftal verduiveld moeilijk zal krijgen maar dat tenslotte elke wedstrijd eerst moest gespeeld worden. Linfield zal zijn kans gaan, zo besloot Coule. In verband met deze eerste bekerronde staat het nu wel definitief vast dat Beveren op woensdag 16 september thuis en op dinsdag 29 september op verplaat sing tegen het Noordierse Linfield speelt. (ha) Voor de Beverense voetballiefhebber zit er vol gende week geen kompetitievoetbal in. Nor maal moest de geel-blauwe ploeg woensdag op bezoek naar Beerschot maar de klacht van Beringen tegen de Kielploeg werd woensdag door het Uitvoerend Komitee ontvankelijk ver klaard en moet dus ten gronde behandeld wor den. De wedstrijd van 2 september tegen Beer schot of tegen Beringen wordt hierdoor naar een later te bepalen datum verschoven. De eerstvolgende kompetitiewedstrijd voor Beve ren volgt nu pas op 13 september wanneer Club Brugge op de Freethiel te gast is. (ha) Enkele geel-blauwe supporters waren niet erg tevreden over de samenstelling van hun ploeg. Vooral de samenstelling van de bank dan. Ze hadden liever Stevens van bij de start in de ploeg gezien met dan Weihrauch en Schoofs op de bank. Nu moest na 65 minuten voetbal Stevens inkomen voor een erg zwakke Weih rauch terwijl vijf minuten later Danny Pfaff de gekwetste Van Moer moest vervangen. Patrick Schoofs kwam woensdagavond niet in het stuk voor. Dat kon ook niet want de jonge klassespe ler stond niet op het scheidsrechtersblad geno teerd. Van trainer Urbain Braems kregen we na de wedstrijd enige uitleg hieromtrent: «Patrick Schoofs zit natuurlijk wel in de kern maar eer laaf, definitieve ploeg opstellen is steeds moeilijk, li zag Weihrauch voldoende fit en meende Ste vens nog wat te moeten sparen. Als tweedi ïrjod invaller opteerden we voor een verdediger, Danny Pfaff dus, terwijl onze tweede doelman èrkei steeds bij de drie reserven genoteerd staal een Moest ik weten wie er tijdens de wedstrijd ui |ebbei moet dan was alles natuurlijk zoveel eenvoudi ger. In Europees verband is dat allemaal gemak ieUw; keiijker op te vangen want daar mogen nis errjC] veertien, maar wel zestien spelers op he e scheidsrechtersblad voorkomen. K.V. Mechelen - S.C. Lokeren 1-2 Een tweede slippertje op Mechelen na de halve nederlaag tegen Waregem mocht niet meer. Dat werd het ook niet, al kan de verplaatsing naar het pas gepromoveerde en door sommigen reeds afge schreven K.V. moeilijk als een vlot succes omschre ven worden. Een 0-2 voorsprong bij de rust zou wel voldoende zijn om de plaatselijken niet meer in het stuk te laten voorkomen, althans zo dacht men. Toen Mechelen na 18 minuten van de tweede helft de aansluitingstreffer kon scoren kwam die ge dachte evenwel sterk in het gedrang en moest Hoogenboom nog met een mirakuleuze redding de voorsprong overeind houden. Bij Lokeren werden nog talrijke kansen onbenut gelaten en te veel balverlies geleden. Tegen ploegen met meer klasse in huis zou dat wel eens noodlottig kunnen worden. Na een kwartier zag het er goed uit voor de Waaslanders. De eerste hoekschop was meteen raak. Een afgeweerde trap van Verheyen kwam binnen het bereik van Laroy die staalhard inknalde Orl Tot dan toe was er nog maar weinig te zien ge weest De thuisploeg bleef rustig afwachten en Lokeren hield het speelveld erg klein Ook na dat doelpunt ging Malinois niet vrijuit zijn kans. Slechts enkele uitschieters kon den het peil van de eer ste helft optrekken. Zo onder meer toen Larsen nummer twee in de loop van De Schrijver schoof. De Lokerse kapitein, herhaaldelijk mee op- rokkend zette er zijn zware rechter tegen en Verhelen was voor de tweede maal een versla gen man. 0-2 Diezelfde De Schrijver zou even daarna door het geluk gediend wor den toen hij een Mechel- se aanval met de handen onderbrak net op de rand van de strafschop zone. Delacour liet even wel voordeelbal, Crabbé schoot de kans naast. Verheugend tijdens de eerste 45 minuten was het stijgende vormpeil van Raymond Mommens. Aansluitingstreffer doet beven Achttien minuten na rost zette Jensen zich door op rechts, zond voor en achteraan knik te de totaal ongedekte Mertens voorbij Hoogen- boom binnen. 1-2. Zo eenvoudig kwam de aan sluitingstreffer tot stand.en dan pas ging Mechelen in zijn kansen geloven. De sfeer in het stadion steeg, het zelf vertrouwen groeide en de kansen kwamen er. Een kwartier voor tijd was er zelfs een allerbes te Hoogenboom nodig om met een éénhandsre- fleks de gelijkmaker te verhinderen. De Rooy kopte immers van dicht bij, maar Bob bleek eens te meer een betrouwbaar sluitstuk. De Mechelse druk zou nog tot op het einde aan houden. In die faze schreven we ook nog; boeking voor? Het was inderdaad on duidelijk wie een boe king achter zijn naam kreeg na een botsing tussen Verhelen en Lar sen. Afgaand op de be wegingen van de scheidsrechter zou het Larsen geweest zijn, maar dat was zo onwaar schijnlijk omdat de Deen in zijn tussenkomst geen enkele overtreding had begaan en het in tegendeel Verhelen was die een ongeoorloofde beschermpoging (met de voeten vooruit) had on dernomen. Consternatie dan ook na de match BEKER VAN BELG1E Aantal 7.500 Doelpunten: eerste helft: 13' Laroy 26' De Schrijver tweede helft: 18' Mertens SK Sint-Niklaas - FC Duffel: BEI lij d< toen bleek dat op het De eerste ronde in het kader van de beker van zélf aan de schouder ge- aan het briljante i j^di scheidsrechtersblad in- België is voor Sportkring 8int-Niklaas van een kwetst werd. Bovendien van Lacroix (twee i jjerge derdaad een boeking leien dakje gelopen. Immers, FC Duffel, een bevor- hep één der smaak ma- punten) en vooral 6 K i stond achter de naam deringsploeg uit het Antwerpse was helemaal geen kers uit de beker van Simoen die zich jjtoest van... Preben Larsen. spek voor de (vraatzuchtige) bek van de thuisploeg. Vlaanderen, Luc Bevers, treffers kon aannü fênd Eens dief, altijd dief Men zal vér in de annalen moeten teruggaan om er niet bij. Vorige week Simoen, die vooriflefa\ moet de Waalse ref ge- dergelijke monsterskore aan te treffen. Toch hield zaterdag werd hij im- herhaaldelijk in dacht hébben. Maar manager Staf Van den Bergh, en met hem zijn mers betrokken bij een bleef bij de ah daarmee geschiedt geen ganse entourage, het hart vast. Het verleden had verkeersongeval. bewees nu zijn gerechtigheid. reeds herhaaldelijk bewezen dat Sportkring geen In zijn plaats kwam trouwen kompleet i R. Coremans typische bekerploeg was. Bovendien komen kleine- Rodrigo. wonnen te hebben. re ploegen vaak veel gevaarlijker uit de hoek dan Kwam er oorspronkelijk Toen na rusten Ver! |e pl( eerst vermoedt. nog wat weerstand van sel gekwetst werd, b jonge Duffel in de allereerste kende dit niet eens nen i Ondanks de felle skore, danken aan het doorzet- minuten dan werd die verzwakking van 0-2 v< diende Sportkring de tingsvermogen van even voo'r de tiende mi- elftal dat in Ivo Woti tegenstander tegemoet Leekens (gegriepeerd) nuut de kiem ge- een waardige opvol '00r te treden met een ploeg en van Patrick Verhoo- sm00rd door een mooi zag. die bijna totaal vertim- sel die niet alleen aan doelpunt van Leekens. Simoen wees- opnii merd werd. Dat het niet het hoofd ernstige bles- Dat de stand uiteindehjk weg naar het doel es _gen: J 20 ver gekomen is, mag sures opliep maar ook zou uitlopen tot 6-0 vóór kende het nummer e/w men denken nog tijdens de wedstrijd ru8ten was te danken voor zijn persoon! lerdie statistische lijst thi voorbeeld gevolgd d "led Troyens, Janssens Rodrigo die uiteind! de 10-0 op de plaatste. Doelpunten: 8' Leeké^e* (1-0), 17' Simoen (2 [etei 22' Simoen (3-0), 08 lf Lacroix (4-0), 30' Edbr moen (5-0), 32' Lac: Wrra (6-0), 58' Simoen C (we| 60' Troyens (8-0), bUI8 Jansens (9-0) en 76' *?rge rigo (10-0). ine Wijzigingen: 53' ters i.p.v. Verhoosel, Van Tilt i.p.v Buys, Vandenbosch i.p.v. IL^ roman en 78' Ma! v i.p.v. Nijs. «incr Boekingen: Beirincl ornm( Leekens en Verhoosel Toeschouwers: 1.700 Scheidsrechter: de Laenens. Sportkring Sint-Niklaas heeft het er schitter end vanaf gebracht tegen FC Duffel dat werkelijk geen partij was voor de ploeg die in derde nationale sterk in de kijker zal lopen. Dat was ook het oordeel van trainer Guido Ferket, die in het vooruitzicht van de bekerwedstrijd op SK Beveren, van a.s. zaterdag (20 uur), de SK-ploeg kwam scouten. Hij kon gewoon zijn ogen niet geloven en zal wellicht wel Urbain Braems van de nodige kommentaar hebben voorzien. Ferket zag bij Duffel een ouwe bekende, een Algerijn, die luistert naar de naam Cherguy. Hij werd een paar jaar geleden bij Beveren van de hand gedaan ten voordele van Sparta Zwijn- drecht en zit nu vastgeankerd in het Antwerpse elftal. Hij werd gekwoteerd als de beste bij Duffel. Scheidsrechter Laenens stal de show door drie boekingen uit te delen aan de thuisspelen- de ploeg: Leekens, Verhoosel en Beirinckx kre gen ervan langs. De toeschouwers fronsten toch even de wenkbrauwen toen twee laatstvoormel- de namen door Laenens werden genoteerd: dat was èl te goedkoop. Patrick Verhoosel die zich reeds tijdens de voorbije week aan het hoofd had gekwetst, kreeg tijdens de wedstrijd een felle deuk tegen schouder en arm. Maar ook Leekens kreeg een deel van de koek: hij zat geplaagd met een ernstige griep waardoor zijn aantreden in het gedrang kwam. Toch zette hij door. Minder fortuinlijk was Luc Bevers die vorige zaterdag bij het huiswaarts keren van een feest je bij zijn supportersklub The Corner te Sint- Niklaas (hij is daar peter) betrokken werd in een auto-ongeval. Bevers werd fel gekwetst en is wellicht voor een maand out. Sportkring Sint-Niklaas richtte een jeugd- kommissie op die onder de leiding staat van Dr. De Schrijver. Op medisch vlak werden reeds 80 jeugdspelers gekontroleerd. Men wil de jeugd spelers van Sportkring fond leren kennen. Daarom ook de stevige wisselwerking tussen beheerraad en deze kommissie. ag elftal ondei hi kansl ftciu et al let vi l-lu 28.8.1981 - De Voorpost

De Voorpost | 1981 | | pagina 16