y Maxi-sukses voor het eerste tornooi van Mini Temse Zenith Dendermonde maakt zich op voor nieuwe kompetitie Dirk Temmerman en Peter Dhanis op het voorplan Internationaal handbaltornooi H.B.C. Dendermonde R.B. Dendermonde hoogste reeks! dan toch in de 28.8.1981 - De Voorpost Mini Temse, dat op de drempel staat van zijn vijfde voetbalseizoen en voor zijn derde seizoen in derde nationale aantreedt, was zondag de organizator van een eigen voetbaltornooi voor niet-aangesloten teams. Zondag kwam de homogeniteit van het team nogmaals tot uiting. Met man en macht werd gewerkt om het de teams naar hun zin te maken en om het tornooi zo vlekkeloos mogelijk te laten verlopen. De aftrap van het tornooi werd om 10 uur gegeven. slagen van de finalereeks noteerden we volgende ge gevens De Brandweer klom hoger op de ladder dan Veile 1. Veile 2 kon zich langs hoekschoppen een zevende plaats toeeige nen ten nadele van Hout- briel. De «Oud» chiroman- nen deden het OCMW om de 900 roepen. Voor de derde en vierde plaats kregen we de spor tieve familie De Cauwer te gen het jeugdig team van Graaftex. Deze plaatste laatste spelers bewezen heel wat in petto te hebben, mis ten nipt een finaleplaats, maar legden wel beslag op een derde plaats. De finale De finale om 19 uur ge pland, startte met amper 10 minuten vertraging. Als men dan in acht neemt dat er na de kwalifikatiewed- strijden opnieuw moest ge loot worden voor de inde ling van de finalepules, mag men terecht tevreden zijn over de planning. Die tevredenheid werd nog aan gedikt door het optreden van de tien deelnemende rekreatieve teams. De voor hen nieuwe spelregels had den ze vlot onder de knie, en al ging het er in bepaal de wedstrijden zeer span nend aan toe, de fair-play zegevierde. Ons beperkend tot de uit- tussen het Gemeenteperso- neel en Gaf werd een boeiend- kijkstuk. Na de reglementaire speeltijd was de skore 0-0. De Gafploeg dwong een hoekschop meer af en legde beslag op de eerste plaats. Al de deelnemende ploegen ontvingen een prachtige trofee uit de handen van de schepen van sport Siegfried Buytaert en sportraadvoor zitter Jozef De Caluwé. Topskorer Mark Noens van de Candida-ploeg (hij trof tien maal roos) kreeg even eens een mooi aandenken. Ook de officiële scheids rechter werd met een herin nering bedacht. Mini Temse liet reeds door schemeren dat er een twee de tornooi komt. We kijken er reeds verlangend naar uit. UITSLAGEN FINALES: Houtbriel-Veile 2 1-1 Veile 1-Brandweer 1-3 OCMW -Candida 2-10 Graaftex-De Cauwer FC 3-1 Gemeentepersoneel-GAF 0-0 EINDSTAND: 1. GAF 2. Gemeentepersoneel 3. Graaftex 4 De Cauwer FC 5. Candida 6. OCMW 7. Veile 2 8. Houtbriel 9. Brandweer 10. Veile 1 ORGANISATIES: MINIVOETBALKLUB TEMSE SPELERS: Jean De Ryck, Carlos Van Hoeylandt, Rudy Beck, An- dré De Wolf, Danny Mee rsman, Albert Brijs, Freddy Van Breuseghem, Guy Van Hoeylandt en Staf Arbyn. Tijdens dit tornooi was de wroeter achter de schermen Frangois Berckmoes en werd het skorebord bediend door Frangois Laureys. Rugby Fransen, Neder landers en Engelsen van de partij Op zondag 13 september 1981 organiseert Zenith rugbyklub haar tweede in- Ook het nieuwe rugbyseizoen staat voor de deur. Een seizoen dat voor de Dendermondse rugbyklub Zenith uiterst belangrijk kan worden genoemd. Immers de leerlingen van Frans Van Der Veken promoveerden ingevolge hun flinke prestaties in de eindronde en de omvorming der reeksen naar derde nationale. Voor de eerste maal in de Belgische Rugbygeschie- denis zullen er vijf afdelingen zijn. Eén eerste, temationaal tornooi vanaf tweede en derde nationale elk bestaande uit acht 10.15 uur wordt het een ploegen twee reeksen van vierde en vijfde afde- non-stop rugbyfestijn op lingen eveneens bestaande uit acht ploegen. Zenith twee terreinen met finale- zal in derde nationale ploegen terugvinden als wedstrijden vanaf 15 uur, British en Antwerpen II, maar hiernaast ook gere- puteerde ploegen als Vorst, Gent, Bree en Bosvoor de n te bekampen krijgen. Om met gewettigde kans op de kadetten en op vrijdag sukses in het strijdperk te kunnen treden wil trainer seniors met om de veertien Van der Veken zijn man- dagen een speciale training schappen in optimale kon- op woensdag van 20 tot 22 ditie aan de start van het uur, is er ook nog het inter- kampioenschap brengen, nationaal tornooi door Ze- «In de komende weken zal nith zelf georganiseerd, de pees er dan ook duchtig worden opgelegd» aldus Dirk Michiels, die het klub- eekretariaat aan Georges MOTORCROSS Beckers heeft overgelaten om een plaats te gaan inne men in de beheerraad van de VRB (Vlaamse Rugby bond). «Ook werd naar de zo noodzakelijke verster king uitgekeken en gevon den bij Buc. Niemand min der dan de gewezen Aan dit tornooi zullen o.a. deelnemen R.C. Amandi- nois (Frankrijk), P.S.V. Eindhoven (Nederland), British (Engeland), R.O.C. 19.45 tot 22 u. voor de ottignies - 4e Nationale (Wallonië), B.V C. (Brussels University club), 2e natio nale, terwijl de Vlaamse Rugbybond zal vertegen woordigd zijn door Rubes (Antwerpen). 2e nationale, Bree R.C. (3e Nationale) en Zenith R.C. eveneens 3e Na tionale Een flinke bezetting, welke uiteraard een spannend tomooi waarborgt. In het vooruitzicht van het nieuw rugbyseizoen werd eveneens overgegaan tot de herverdeling van de funk- ties. Zo stapt Jo Van den Bossche als nieuwe voorzit ter de kompetitie in. Paul Beckers is de nieuwe sekre- taris Ploegkapitein is Piet Maetens, terwijl Frans Van der Veken en Peter Van De Putte als trainers weerhou den blijven. De jeugd wordt toevertrouwd aan het duo Patrick Scrivens en Wil- fried Vermeulen, en de vroegere klubsekretaris Dirk Michiels, die neemt het overige werk voor zijn rekening hierbij gerugge- steund door o.a. Jan Ver hof stadt. CV GAF-VMI Sint-Niklaas toonde zich de beste rekreatieploeg te Temse. (dw) veerti Politie Temse behaalde de tweede plaats in het tornooi voor rekreaploegen dat door Mini Temse werd georganiseerd, (dw) rita 5 riQei rmes: heel met ui Ukties j uniorsintemationaal thans uitstekende senior Erwin Van Der Veken werd bereid gevonden naar Ze nith over te stappen om er onder de leiding van «papa Frans» de Dendermondse kleuren te komen verdedi gen. Hij kwam evenwel niet alleen gezien niemand min der dan Charles Sluys, meerdere jaren Belgische mister Rugby, besloot even eens naar Zenith over te stappen. Betere verster king kon Zenith zich be zwaarlijk toewensen en het is dan ook niet zo ver wonderlijk dat iedereen zo wat staat te trappelen om er in te vliegen Maar er is nog meer. Zenith zal ook de kompetitie instappen met een kadettenploeg. Regel matig op woensdagavond trainen een twintigtal jon geren tussen 16 en 18 jaar, die vanaf oktober ook in kompetitie zullen treden. Een wel eerder beperkte kompetitie gezien slechts een drietal klubs in het Vlaamse land een dergelij ke ploeg kunnen in lijn brengen. Verheugend dan toch voor Zenith dat de jeugd een dergelijke be langstelling is komen op te brengen voor de rugbys- port. «Wel valt af te wachten of deze jonge rugbyfans al dan niet zullen doorzetten. Zo ja, betekent zulks een kostbare wissel op de toe komst voor de rugbysport te Dendermonde» vervolgde Dirk Michiels, die zich ui teraard ook verder blijft in zetten voor Zenith. Om de seniors en jeugdspe lers in de beste voorwaar den aan de start van de kompetitie te brengen, wer den ook een reeks vriend schappelijke wedstrijden afgesloten Op zaterdag 29 augustus neemt de jeugd het evenwel op tegen de fa- nionploeg op het B-terrein van het sportstadion in de Van Langenhovestraat. Verder zullen beide ploegen van de partij zijn op het tomooi te Antwerpen op 26 september ter. gelegenheid van de in gebruikname van de nieuwe terreinen van Rubes. Naast de trainingen die plaats hebben op woens dag van 18 u. tot 20 u voor In de BLB-motorcross te Kluisbergen waren André Corens en Dirk Claus de reekswinnaars bij de internationalen. Daglaureaat werd Claus bij de inters A voor Corens, Luc Dhaemers en Martin De Winne. Dirk Temmerman behaalde de zege bij de inters B voor Hugo Dhaemers en Baetens. Bij de nationalen won Boonaert de eerste reeks en Van de Klooster de tweede reeks. Lahousse behaalde de overwinning in de 250 cc klasse voor Kolijn en Benoot terwijl de Neder lander Van de Klooster winnaar bij de 500 cc- ers voor Noël Van den Steen, Heydens, Blyau en Maurits Baetens. De reekszeges bij de senio res 125 cc gingen naar Stouvenackers en Van Damme. De bloemen wa ren voor Stouvenackers. Bohets won de beide reeksen bij juniores en legde beslag op de eind zege bij de 500 cc-ers, tweede werd Dolphijn en derde Bral. Kaesemans was de beste bij de 250 cc-ers en won voor Ghijs en Jochem8. Peter Dha nis won de eerste reeks en Beyer de tweede reeks bij de nieuwelin gen 250 cc. Met een bete re totaaltijd waren de bloemen voor Dhanis, tweede werd Franckaert en derde Guy Franckaert. Gino Perre- man en Van de Gehuch- te wonnen de reeksen bij de nieuwelingen 125 cc. Eindlaureaat werd Per- re man voor Constant Feyaerts en Van der Kelen. In de BMB-motoroross te Orp-le-Grand bleek Mark Velkeneers de veelzijdigste internatio naal. Velkeneers won de reeks in de. 250 cc klasse voor Everts en V ro mans, in de 500 cc klas se was Vromans de beste en won voor Malherbe en Mingele. Eric Ge- boers won bij de 125 cc- ers voor Milissen, Lejeu- MOTORCROSSKA LENDER BMB-MOTORCRO88 TE OUD-TURNHOUT, omloop van de Schuurhovenberg. Eerste start te 12.30 uur. Wedstrijden voor internationalen 500 cc, nationalen 500 en 250 cc en juniores 500 cc. BMB-CRO8S TE 8TOCKEM (Aarlen), omloop van de Montagne Eerste start te 12.30 uur. Wedstrijden voor juniores 250 cc, nationalen 125 cc, internatio nalen 250 cc en juniores 125 cc. Kampioenschap- sproëf voor inters 250 cc. BLB-CRO88 TE WAASMUNSTER. Wedstrijden voor inters A en B, zijspannen, nationalen 500 en 250 cc, seniores 125 cc, juniores 500 en 250 cc, nieuwelin gen 250 en 125 cc. Finale kampioenschapsproef voor de zijspannen. Eerste start te 11 uur. BVM-CROS8 TE VLJERZELE. Wedstrijden voor in ters 500 en 250 cc, zijspannen, nationalen 500 en 250 cc, juniores 500 en 250 cc, nieuwelingen 500, 250 en 125 cc. Eerste start te 10.45 uur. MCB-CROSS TE WAKKEN. Wedstrijden voor inters, zijspannen, seniores 500, 250 en 125 cc, juniores 500 en 250 cc, nieuwelingen 500, 250 en 125 cc. (mt) ne en Velkeneers. Guy Van Gijsegem werd in deze reeks als zevende af gevlagd. In de eind stand gaat Velkeneers Vromans en Mingels vooraf. Michel Leclercq won de rechtstreekse fi nale bij de inters B voor Van Cauwenbergh en Meulemeester. Bij de na tionalen 500 cc won Van Herck de reeks voor Des- camps en Bortels. Bij de juniores 500 cc was Danny Everts de beste en won voor Verwerft en Jaemers, terwijl Dirk Brulez de overwinning behaalde bij de 250 cc- ers voor Puffet en Mas- quelier. Van Geel won de beide reeksen bij de ju niores 125 cc en ging in de eindstand Collin en Jacqmotte vooraf. Ro bert Bernard en Dirk Van der Haegen wonnen de reeksen bij de natio nalen 125 cc die hun laatste kampioenschaps proef reden. Robert werd daglaureaat en te vens kampioen van Bel gië. Tweede werd Le clercq en derde Geert Van Gijsegem in de eindstand. Geen selektie voor Blancquaert Normaal zouden Van Poppel, Martens, Ver- haegen en Jan Blanc quaert België vertegen woordigd hebben tijdens de 125 cc landentrofee in Italië. Maar het sport- komitee van de BMB heeft de ploeg gewijzigd omdat de vedetten toch willen starten in Italië ondanks de lage start- premieën. De definitieve ploeg is nu samenge steld uit wereldkam pioen Harry Everts, Eric Geboers, Gaston Rahier en de enige uit de vorige selektie is Dirk Verhae- gen. Daarmee valt het op dat bij voornoemd vier tal drie renners met Su zuki crossen Rahier rijdt voor het Italiaanse merk Gilera en dat ande re merken o.a. Yamaha met Jan Blancquaert en Robert Bernard als Bel gisch kampioen geen kans krijgt. Nu heeft de BMB beslist dat Blanc quaert, Van Poppel, Martens en Ver haegen als kompensatie gese- lekteert zouden worden voor de «Bekers der toe komst» die ieder jaar in België verreden wordt en voorbehouden is aan rijders onder de 21 jaar. (mt) Zaterdag 29 augustus organiseert H.B.C. Dender- de hoogte ingegi monde een internationaal handbaltornooi in de Wellicht gaat Dec: Stedelijke Sporthal, St.-Gillis- Dendermonde, Van monde er een 01 tkrac: Langenhovestraat. Naast H.B.C. Dendermonde zelf gangsjaar van mai men- zal le Nationaler Grivegnée deelnemen samen met zodat de jongeren a ijk e. U.S. Dunkerquoise (Frankrijk) en H.V. Gam bach Baetens, Hoorelbeke (Duitsland). vooral Smekens De Dendermondenaars, misten, krijgen, het naar het^veaiTvE^SilU, vanaf, dit seizoen onder ons gevoel nu heel wat Niettemin sell m de leiding van H. Trien- moeilijker om naar de team Niettemin geltfd pont als trainer-coach, oppergaai te mikken. hebben dus duidelijk Met de degradatie van rol geopteerd voor een in- Maasmechelen uit 2e teressante voorberei- Nationale, de promotie P? P? T ding op het komende van het sterke Houtha- Cauwenber„he' en j™1 seizoen in plaats van het len en «het meuwe» Ro- re Van de Velde's los gebruikelijke massa-tor- sis Aalst, is het niveau - nooi dat in feite als enig van de ploegen uit le doel heeft de kassa te Landelijke met een ruk sezaaJ spekken. De Dendermondenaars Prijsuitreiking die het voorbije seizoen 19 uur nog maar eens op het Om 15.30 u., dus na de schiftingen, spelen d« nippertje de promotie kadetten van H.B.C. Dendermonde. EVA ZATERDAG 29/8: TORNOOI R.C. ROS REIAARD DENDERMONDE Na heel wat perikelen met de geschorste wedstrijd te Mei veren is dameshandbalklub R.B. Dendermon de nu toch definitief zeker het komende seizoen in 's lands hoogste reeks te zullen aantreden. Het wordt nochtans een heel avontuur voor Y. Dooms en Co. Sportief zullen er wellicht weinig problemen bestaan om zich te handhaven in le Nationale maar hoe Ros Beiaard het financieel moet rooien, blijft een open vraag. De verplaat singskosten, met reizen naar Luik, Herstal, enz., zullen meer dan verdubbelen en het is geen geheim dat de ploeg van bestuurslid Van der Jeught het voorbije seizoen reeds alle moeite van de wereld ondervond om niet te diep in de rode cijfers- te belanden. Het tornooi dat zij zaterdag organiseren dient dan ook in de eerste plaats om de klubkas te spijzen. Dit neemt echter niet weg dat de deelnemende klubs voor degelijke kijksport kunnen zorgen. Het pro gramma, dat afgewerkt wordt op het Pater Rutten- plein, wijk Donckstraat te Dendermonde, ziet er als volgt uit: doe het i op het groei rte-Vf D< ckmi Vai laerti «non li: F fgder Men Rosis Aalst, Buggenhout, Grembergen, Joche* Aalst taoov Jeugd dames r01611 Stelmar Merksem, Aalst Sportief, Olympia 80 Programma D. Avanti Lebbeke - Aalst Sportief 10.00-10.30 H. Rosis Aalst - Buggenhout 10.35-1 l.Offi?" D. Stelmar - Ros Beiaard 11.10-11 H. Grembergen - Ros Beiaard Heren 11.45-12.15 JD. Stelmar - Aalst Sportief 1220-12 40 D. Avanti Lebbeke - Ros Beiaard 12.45-13.15 w iv H. Rosis Aalst - Ros Beiaard Heren 13.20-13 50 bpe D. Aalst Sportief - Stelmar H. Buggenhout - Grembergen J.D. Stelmar - Avanti Lebbeke D. Ros Beiaard - Aalst Sportief HRos Beiaard Heren - Buggenhout 1605-16. D. Avanti Lebbeke - Stelmar 1640-17.10 H. Rosis Aalst - Grembergen 17.15-17.45 J.D. Aalst Sportief - Avanti Lebbeke 17.50-18,10 13.55-14 25 aten 14.30-15 OOftocl 15.05-15.25 15.30-1600 Avanti Lebbeke, Aalst Sportief, Stelmar Merksem, Ros Beiaard De prijsuitdeling zal plaats vinden om 18.30 u. het lokaal van Ros Beiaard: Café Polderzicht. Om 20.00 uur zal er in de tent een groot kamp0 nen T-Dansant gegeven worden. Inkom gratis uit tier Eï

De Voorpost | 1981 | | pagina 20