Met gerust 'gemoed naar Winterslag «New Look» Jong Lede: Het mag geen afknapper worden! Nu naar Oudenaarde BEKER VAN BELGIE Trainer Hervé Van Lerberghe: «Opnieuw spektakel brengen» Eugeen Blomme: «Aanpassing vlot ver lopen» Peter Van Wambeke: «Eindelijk weer spel verdeler» .taak Goossens: i i aak Goossens: (Voornaamste bereikt» doel kondit men Dreiging voor het doel van keeper Van Vooren (Eeklo). Jong Lede - Eek Jong Lede - Eeklo: 2-1 28 - 28.8.1981 - De Voorpop* Eendracht Zele - Bas-Oha: 4-0 Na de gave prestatie tegen tweedeklasser Harelbe- ke waarin de Zeienaars in het laatste halfuur een eventuele zege hadden kunnen wettigen heeft het treffen met Bas-Oha het teruggevonden opportu nisme van de thuisploeg bevestigd. Reeds voor rust nam de Eendracht de maat van zijn Waalse tegen stander en beschikt thans opnieuw over een voor- lijn die bekwaam moet zijn de magere rezultaten van vorig seizoen naar de vergeethoek te knallen. Zele heeft met zijn jongste prestaties beslist aan klantenwinning gedaan en mag zonder complexen K zondag afreizen naar Winterslag, een laatste test case voor de start van een zwaar aangekondigde kompetitie. Ongeveer 700 toeschou wers waren nieuwsgie rig naar de Elststraat getogen en ze werden al vast beloond met een knappe prestatie van de thuisploeg. De ver nieuwde voorlijn met Saey, Blomme en Pie- ters, allen spelers uit de provinciale afdelingen, draaide op volle toeren en wist zich terdege ge steund door een halflijn waarin Peter Van Wam- beke zijn vroeger peil be reikt nu hij van trainer Van Lerberghe opnieuw de post van spelmaker kreeg toebedeeld. Op de flanken bleken Mare Cooreman en een MARGINAALTJES Een rustige maar blijkbaar tevreden Zeelse trai ner heeft de Eendracht supporters alvast gun stig gestemd: «Met gans de ploeg willen wij dit jaar opnieuw spektakel brengen en het Zeelse publiek opnieuw vertrouwd maken met aanval lend voetbalspel. Door deze overwinning reizen wij zondag in een ontspannende sfeer naar Winterslag waar ik met dezelfde offensieve be doelingen wil uitpakken zoals eerder gebeurd in de wedstrijd met Harelbeke. Het ligt in mijn bedoeling totaal voetbal aan te kleven met een elftal waarin iedereen bereid is tot hard werken. In dit verband is het verheugend vast te stellen dat onze aanwinsten spelers zijn met een goede mentaliteit en sterk gemotiveerd om de gebo den kans in derde klasse te kunnen voetballen, met beide handen te grijpen en waar te maken. Vermits ik dit seizoen over een ruime kern beschik betekent het bankzitten voor de inval lers geen degradatie. Zij zullen in mijn spelsys teem ook geregeld speelgelegenheid krijgen.» De Zeelse spits, vorig seizoen nog aktief bij tweede provincialer Ganda-Sparta, genoot met volle teugen van zijn opmerkelijke prestatie. De Gentse stadsswerkman haspelt elke dag onge veer 30 km te voet af en heeft zich zorgvuldig voorbereid op de start van dit voor hem zo belangrijke seizoen. «In het tussenseizoen ver loor ik ongeveer zes kilogram door extra trai ning toen mijn transfer naar Eendracht een feit was. Ik ben hier te Zele zeer tevreden en voel mij reeds thuis in dit nieuwe gezelschap. De stap van tweede provinciale naar derde klasse mag je niet onderschatten, maar deze hattrick doet mij biezonder genoegen, maar onthou dat ik er al eens vijf heb geskoord in één wedstrijd.» Opvallend is het pittige spel van Peter Van Wambeke nadat hij vorig seizoen was wegge- deemsterd. «Met het huidige 3-3-4 systeem kan ik mij opnieuw uitleven als spelverdeler. Door j het veelvuldig kon takt met de bal krijgt men ipnieuw het nodige zelfvertrouwen en is het l prettig vast te stellen dat wij opnieuw een voorlijn hebben die voor de noodzakelijke af- t \3rking kan zorgen. Wanneer we nu tot dezelf- i prestatie komen op Winterslag als tegen h'-»relbeke mogen wij met vertrouwen de kom- Petitie tegemoet zien.» i Eendrachtkapitein Jaak Goossens bevestigde de goede hoop die er heerst in de ploeg: «Tot hiertoe is alles vlot verlopen. De aanwinsten vallen mee en deze overwinning heeft ons moreel gesterkt. De uitslag op Winterslag speelt in dit stadium een ondergeschikte rol. Het voor naamste doel is bereikt in tegenstelling met vorige jaren toen wij vlug werden uitgescha keld. Hoewel Bas-Oha te zwak was om definitie ve konkluzies te trekken was dit een wedstrijd in het vooruitzicht van de komende kompetitie. Wat er zondag eventueel kan bijkomen is er graag bijgenomen.» in vorm verkerende Mare De Brabander be reid de offensieve bedoe lingen van de thuisploeg volle kracht mee te ge ven. De wedstrijd was amper acht minuten oud toen Pieters, na voorbe reidend werk van Van Wambeke de bal naar doel schoot waar een goed gevolgde Eugeen Blomme het leder over de doellijn schoof (1-0). Saey en Pieters gaven respektievelijk op links en rechts staaltjes van hun dribbelkunst ten beste en in de spits werkte stormram Blom me voor twee. De laatste aanwinst Filip Plae- tinck, gesteund door zijn lengte en inzet kon zich reeds zodanig inte greren in de Zeelse de fensie dat hij iedere gele genheid te baat nam om zich vooraan te tonen en even dreigde er gevaar voor doelman Lamy toen hij een voorzet van Christiaens in de vlucht overnam. Het tweede doelpunt kwam opnieuw door toedoen van Van Wambeke. Op rechts bereikte hij Pieters die gevat naar Blomme doorspeelde. De Zeelse spits kende ook ditmaal geen genade. (2- O). Ook De Brabander heeft er blijkbaar zin in doelpunten te skoren na zijn treffer tegen Harel beke. Vier minuten later rondde hij een knappe aktie met Van Wambeke en Blomme af en bezorg- Dat Jong Lede won, betekent evenwel nog niet dat Eric Delmulle zijn ploeg reeds op papier heeft staan. Verre van zelfs, het pleit evenwel voor Jong Lede dat het met deze gans vernieuwde ploeg vrij gemakkelijk de baas is gebleven over een Eeklo dat bepaald niet naar Lede was gekomen om'de zege cadeau te doen. Zulks kwam duidelijk tot uiting toen de Lede- ganckzonen de forcing gingen voeren nadat Rom- baut met een knal van een schot Lede op voor sprong had gebracht. Pieters (Zele) komt als winnaar uit dit «luchtgevecht» (E. Zele - Bas Oha 4-0). (d-) de de thuisploeg een vei lige 3-0 voorsprong. De tweede speelhelft was net begonnen toen Blomme zijn hattrick skoorde na een prachti ge kopstoot op een kromme bal van Van Wambeke (4-0). Euforie bij deze sympatieke Gen tenaar die zijn officieel debuut met een opportu nistische verrichting krediteerde. Het tegen spel van Bas-Oha be perkte zich tot enkele in filtraties via het trio Vreven, Liegois en Le- moine maar doelman Van Puyvelde beleefde deze keer een rustige na middag. Eendracht bleef het hoge woord voeren en kwam nog dicht bij een doelpunt toen eerst Blomme verrassend maar krachtig van op links afdrukte en Lamy tot een knappe save ver plichtte. Ook Cooreman kwam een fraktie te laat om een voorzet van de ingekomen Maes in doel te verlengen. Het laatste wapenfeit kwam evenwel van kapi tein Goossens. Het zwa re schot van de Zeelse libero werd door Lamy opnieuw van onder de lat gepuncht, een waar dig slot voor dit vinnig bekertreffen waarbij Bas-Oha inzake weer baarheid enigszins on der de verwachtingen bleef, maar waarin Een dracht zijn taak naar be horen heeft vervuld. Met deze morele opkikker bekert het verdiend ver der aan de mijn, en waarom zouden de ge motiveerde Zeienaars ook niet eens voor een krantekop kunnen zor gen tegen dit Europese Winterslag? Desondanks kreeg de Leedse verdediging het niet zo druk. Wanneer Eeklo dan op slag van rust toch gelijk kwam, mocht het boffen. Doel man Vijt ranselde het le der op doelpoging van De Meyere uit zijn doel- vlak maar de terug springende bal plofte pardoes in de voeten van de aanstormende Mar tin, die hoog in de tou wen besloot. Eigenlijk was dat wel het enige wapenfeit ge weest dat we van Eeklo op te tekenen kregen. De thuisploeg was eerder dichter bij een tweede treffer geweest. Paul Rombaut, die op aan ge- op het bord kwam. Pre cies één kwartier na rust wist Kino na hoekschop tussen een kluwen van spelers binnen te schie ten. Eeklo bleek niet ge lukkig met de gang van zaken en de kontakten werden veelvuldiger. Dat had tot gevolg dat een drietal bezoekers op het boekje gingen. Bleken de lokale suppor ters opgetogen met de overwinning, dan zal Eric Delmulle nog niet zover zijn opgeschoten. Het was duidelijk nog een zoeken en tasten. In de lucht wordt het be slist moeilijk, al toonde Paul Rombaut dat hij de ze tekortkoming weet te kele weken zulk supporters ook i ten eisen. Velen c hen zullen dan ven zijn dat Delmulle ganse nieuwe heeft moeten in dfif-.j timmeren. Jong Lede heeft i komende kompetiti reputatie te verc die ze tijdens de vi vijf seizoenen i bouwen. «Een betere ploegen reeks», pleegt team als Jong noemen. Of deze n tie alleen zal om opnieuw aan mee te draaien, ander paar mi Men hoopt het maar er moet tochfc. Of wel een en deren om met leursg kans op sukses hftkomi zultaat van zoen na te jagen, Zondag wordt bekerd en dit bij nationaler Een gelegvuuviu tóch om de konditi inze Jong Lede is een van die klubs uit de hogere afdeling die op het einde van het vorige seizoen geen trainerswissel doorvoerde. Ofschoon het er op een bepaald ogenblik toch maar uit zag dat Eric Delmulle na amper één seizoen zou mogen opstap pen. Het bestuur hield immers zijn beslissing om trent de verlenging van de overeenkomst met de vroegere Gantoisespeler vrij lang in beraad. Of schoon deze, naar ons gevoelen, met grote onder scheiding door zijn ingangseksamen van trainer was gekomen. Delmulle werkte inder- gers de wenkbrauwen daad keihard en werd fronsten, dringt voor daarbij als mens even- Delmulle het invoeren eens gewaardeerd. Van- van een ander spelpa- daar ook dat een trosje troon zich op. Er is ook spelers ook om het be- het feit dat de periode houd van de trainer ver- van aanpassing lang is. zocht. En gelukkig En het is een kiese op- maar hakte het klubbe- dracht deze spelers- stuur de knoop dcor in groep in elkaar te pas- het voordeel van de vroe- sen. Van de trainer zal gere «Buffelo». alleszins worden ver- Dan kwam in de tussen- wacht dat hij met het nu periode de drastische voorhanden zijnde mate- vernieuwing. Jong Lede riaal Lede op hetzelfde New Look. Zeg dat wel! niveau kan houden. Want uit de spelerskern Defensie die vorig seizoen zelfs de Vooral in de laatste lijn promovering rook, liet wordt het even wennen, men liefst negen spelers Dit ploegonderdeel werd vertrekken. Er bhjven er immers fel «geteisterd», nog amper een goed Want alleen Freddy Par- handvol over. Er was rez de armband zal immers, en gelet voor dragen en Patrick een klub int de derde Van Impe blijven over. klasse die bovendien de Vooral de leemte die het piek van de klassering duo Marc D Hondt en haalde, een onvoldoende Gilbert De Groote laat, publieke belangstelling zal toch wel moeilijk op En dit had natuurlijk te vullen zijn. Het waren een exploitatietekort ervaringrijke en sublie- voor gevolg. Vandaar me verdedigers. Geluk- dat men verplicht was kif» blijft de stevige rug spelers titularissen van gegraat, die door het de hand te doen. Om de trio Herman Ooster zaak financieel opnieuw linck, Toon Pfaff en Ro gezond te-rmaken. Daar land De Winne wordt ge- moest men zich bij neer- vormd, bestaan. Dit was leggen. En het beleid in een geruststelling voor de transferperiode bij de de trainer die er trou- aanwerving van spelers wens sterk op aandrong werd afgestemd op voor- de overeenkomst met de zichtigheid. Bij deze Beverenaar te verlen- aderlating, waarover Ben Br is ook nog Guy heel wat te doen is ge- Droessaert, die aan ma- weest en waarbij zelfs de turiteit gewonnen heeft, meest verstokte aanhan- Van de aanval mag men stellen dat hij zo goed als onthoofd was met het vertrek van Ivan Bombe- ke en Patrick Dieltjes. Eerstgenoemde werd in de loop van vorig sei zoen al eens bekribbeld maar gebrek aan inzet kon men hem zeker niet verwijten. Met het over hevelen naar andere klubs van laatstgenoem den ontbeert men nu een specifieke spits zodat ook het aanvallend stra mien zal moeten gewij zigd worden. Er zijn nog Marc Uyttenhove die een technisch zeer begaafde speler is en Christiaan Kino die echter insge lijks tot de lichte ruiterij behoort. Er was de aan werving van een snelle buitenlinks Rombauts. Maar het moet worden afgewacht of deze van Hoboken afkomstige speler zich zal kunnen waarmaken. Begrip Eric Delmulle kan wel een zeker begrip opbren gen voor de sanerings maatregelen van de klub. Het wordt naar zijn mening echter moeiliik het vertrek van een dergelijke spelers groep doeltreffend op te vangen. «Het komt er echter op aan in de kom petitie-aanhef al niet te veel terrein te moeten prijsgeven. Vroeg pun tenverlies is zeker nade lig voor het moreel front. Ik moet nu eigen lijk opnieuw beginnen. Die spelers moeten zich mee aanpassen aan die voor hen ook nieuwe toe stand. Het valt nu af te wachten of die nieuwe spelers de beloften zul len inlossen». Aldus Eric Delmulle. Tenslotte dient te wor- Balletdansen of voetballen. (Jong Lede - Eeklo 2-1) (lp) ven van Toon Pfaff de openingstreffer lukte, bracht de anders uitste kende doelman Van Vooren nog een tweede maal in verlegenheid, terwijl Roland De Winne de bezoekende keeper eveneens op een geme ten kopbal trakteerde. Een voorsprong voor de thuisploeg had te recht vaardigen geweest. Thans togen de akteurs bij een 1-1 gelijke stand naar de kleedkamers. Tijdens de rust drukte Eric Delmulle zijn spe lers op het hart het ei gen tempo te spelen en het leder zo snel moge lijk door te spelen. Deze snelheidsverho ging had tot gevolg dat Eeklo wegzakte en de iverdiende winninggoal kompenseren. Kino en Uyttenhove staan even wel nog ver van hun bes te konditie, gesteld dat het Eric Delmulle nog niet heeft meegezeten in deze aanvang8periode. Voor de wedstrijd tegen Eeklo diende hij Luc Van Haever te missen ingevolge kwetsuur op gelopen tijdens de trai ning. In dergelijke om standigheden is het zelfs voor iemand als Eric Delmulle moeilijk een typeploeg op papier te plaatsen. Onbetwistbaar heeft men na het vertrek van zeven bazisspelers gepoogd met jong talent de gaten te vullen. De spelers zijn reeds flink naar elkaar toegegroeid, de verstandhouding is opperbest, maar over en- der aan te zien wat deze verjajgroi ploeg tegen derge tegenstander vermag JONG LEDE speeldtiek Marc Vijt, Freddy var rez, Dirk Geen Om Herman Yvan Keppens, Rc ,oe De Winne, An toon 1 6 Alain De Rijcke, 0 ante tian Kino, Mare Uyi m hove en Paul Rorat» W Vervangingen: min.: Rombaut Droessaert. 75e Kino door Ludo merman die juist inrukken nog en aan het hoofd raakt en het diende te verlaten. den aangestipt dat wie Jong Lede heeft gevolgd in de aanloop naar de nakende kompetitie wel haast sceptisch gestemd moet zijn. Of dat scepti cisme gegrond is zullen we wellicht binnen één maand weten. Als er bij Jong Lede problemen moesten rijzen, zullen deze alvast toch niet in het middenveld liggen. Meer zorg baart ons de verdediging. Bezit Eric Delmulle alvast een gro te dosis stielkennis, dan is het geen peulschilletje deze nieuwe ploeg in een vaste vorm te gieten en tot een gaaf geheel uit te bouwen. Aangeworven: Mare Vijt (22) SC Lokeren, Guy De Poortere (33) Vorst, Lu- do De Temmerman (21), SC Anderlecht, Ivan Keppens (22) SC Ander lecht, Alain De Rijcke (21) Tienen, Luc Van Haever (28) St.-Niklaas, Paul Rombaut (25) Ho boken, Toon Pfaff (29) Be veren, Jacques Daems (25) Jette. De spelerskem: Vijt, Guy De Poort Freddy Parrez, raerts Dirk, Luc Haevere, Ludo De merman, Patrick Impe, Ivan land De Winne. Oosterlinck, Alein Rijcke, An toon Danny De Troyer, tian Kino, Mare Uj* hove, Guy Droesfl Paul Rombaut. Hulptrainer: Guy Poortere. •,Cïs

De Voorpost | 1981 | | pagina 24