EMEENTERAAD TERUG BIJEEN (ONCERTEN N EIGEN STREEK SET0K: DOELPUNTENREGEN IN EERSTE FASE VAN DE BEKERSTRIJD uw woord BERICHT AAN DE LEZER K.S.A. 35 JAAR Jan De Schepper is nog eens aan het opscheppen: stoverij voor al de hongerige K.S.A.-leden die ter gelegenheid van hun 35-jarig bestaan bij hun meester-kok gretig in de rij staan, (lp) week donderdag konden de inwoners van men dan de discussie de eerste raadszitting na de vakantiepe- van het verslag, fluuc meemaken. Het bleek echter duidelijk dat er De 23 aanwezigen stem- veinig nieuws onder de zon was als men de vergelij- den het eerste punt goed trok met de vorige uitgave. dat handelde over de tij- ite meer werd sche- vreemd aandoet voor P°iÏ!™?ieTnn' De Wolf het mikpunt ee^niet ingewijde in tie tjjdens sportweds,r^den9 Men sprak ook al niet van «vervalsing» van het gewestplan, iem was niet akkoord maar wel van het feit dat net het verslag van de «de kaart met de be- zeker stemmingsgebieden op manier de oppositie, weeral) omwille van het woonten. nultifunctioneel centrum trouwens het Steenberg. Vooral meer •actieleider Van Laet- Dan namen ze kennis van het besluit van 7 augus tus 1981 i.v.m. de samen stelling van het politie- Vervolgens worden een ken aan de Berkenweg heie reeks gemeentele- (1.900.000 F.), ningen goedgekeurd om Bij de begrotingswijzigin- het financieren van o.a.: gen 1981 voor de gewo- de aankoop van schuil- ne en buitengewone huisjes voor autobushal- dienst stemmen de ne ten (66.000 F.); de aan- gen nog aanwezige op koop van zitbanken positieleden tegen. Vor Het heeft doelpunten geregend tijdens de eerste wedstrijden in het kader van de beker. In reeks A troffen Leeuwerik en Blauw-Wit elk zeven maal raak. Leeuwerik kreeg nochtans kampioen Tripoli te gast maar in de sportlef betwiste wedstrijd moest oranje- wit al snel zwichten voor de lokalen, die ook nume riek in de meerderheid waren. De doelpunten kwa- gewestplan, *c h„» fciV H»; personeel. Men ging eveneens akkoord met het openverklaren van drie betrekkingen bij het politiekorps. bieeiTde knob- J™" örige zitting liet wat de formulering onregelmatige irvan betrof. Dit punt en gewijzigd werd». |e beschuldigingen «on- Daarmee bleek do miuu- egelmatigheden begaan bel van hel Steenberg tó"enwea te Mere en de F» „eg altijd niet doorgeslikt ,e"t (92.000 F.); gerechtelijke het aanpassen van het men er van Hug0 Korte (3) gric Sonck (2), John Van onteigeningen in reglement voor het toe- Calenbergh en Danny Triest. Joris Nijs nam de drie de Erondegemstraat kennen van vacatietoela- tegendoelpunten van Tripoli voor zijn rekening. (270.000 F.); gerechtelijke gen zijn ze unaniem ak- onteigeningen langs de koord, evenals voor de Nieuweling Sp. Dressel sen de vroegere setokfor- weg van groot verkeer nr. openverklaring van de werd door Blauw-Wit met matie P.Z.N. en de wijk- 134 te Aaigem (446.000 betrekkingen in het kader 1-7 aan de kant gezet en ploeg De Pluim. Tegen F.); de aankoop van gron- van meester-, vak- en Groen-Wit won, niettegen- Wembley kwam de nieuw den voor de sportinrich- dienstpersoneel, djt met staande stevig verweer gevormde elf er echter zel- tingen «Steenberg» en het oog op de herbenoe- van Moorselbaan,-met 0-3. den aan te pas. Wembley, hebben met het ge- /aren de inzet an het politieke steek- Evestplan» waren de inzet te z"ijn want Van Laethem S""es definitief aangenomen met 13 stemmen (meer derheid) tegen 10 (oppo sitie). In punt zes werd advies gevraagd voor de begrotingswijziging 1981 i.v.m. de Kerkfabriek St.- had het nog over «irrele- I, Toen het er op aan vante beslissingen» die iwam, de beschuldigin- hier getroffen waren, jen aan het adres van de Schepen De Wolf ver- neerderheid, in de notu- zocht eveneens de opna- op te nemen, wilde de me in het verslag «dat op npositie daarvan niets 8 mei 1978 het minis- reten, beslissing die ge- terkomitee voor Vlaamse ach veroorzaakte bij de aangelegenheden over aeerderheidsfractie. de wijziging van het ge westplan en de inplan ting van een administra tief komplex, een beslis sing genomen heeft» voetbalveld te Burst ming van de personeels- (12.475.000 F.); de aan- leden in dienst op het koop van biels voor ogenblik van de samen- bloembakken (149.000 voeging der gemeenten. F.); het bijkomend aan- De laatste twee punten deel in de bouw van de van de zitting werden ge- watertoren te Sint-Lie- wijd aan het openverkla- oen werd de zitting een minuutjes ge- chorst opdat de sekreta- orde op zaken zou unnen stellen. En dat eed hij, want een kwar- later verscheen hij net de letterlijk weerge- even notities welke de ekst bevatten van de tus senkomst van de heer Van Laethem... tekst die liteindelijk niet opgeno- nen was. Niemand van )e raad bleek hierin gra- en te vinden wat wel ven de aanwezige raads leden* goedkeuring aan de waarborgen die aan gevraagd waren door de Intercommunale Land van Aalst bij het Gemeentekrediet. Het be- vens-Houtem (139.000 F.); de aankoop van een vrachtwagen en aan hangwagen (1.835.000 F.); de verbeteringswer- rén van betrekkingen, hetzij met het oog op be vordering, hetzij met het oog op aanwerving. J.D.V. welke genoeg vertrou- ,reft 1.402.876 fr. voor de wen schonk om de zaak financiering van de aan- door te voeren en dit tot koop en de uitrusting van een goed einde. industriegronden in de Met deze wjpsgingen zpne Erpe.Mere -i-i i Een omzendbrief van de Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is. komen niet voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voo. de tekst te bekorten Publikatie betekent met dat de redaktie achter de inhoud staat konden alle raadsleden zich dan uiteindelijk ak koord verklaren. Er ligt een staat te sterven! heer Gouverneur m.b.t. huisvuilbelasting wordt ter kennisname voorge legd om eventueel het reglement De eigenlijke raadszitting De zitting zou in principe uitzonderlijke minder tijd in beslag ne- aan te passen. Membach verbroederde met Gijzegem en gaf zondagvoormiddag voor de kerk een concert weg. l'PJ ie meent dat in onze provincie Oost-Vlaanderen alleen stad Gent koncerten van hoog niveau te bieden heeft in et kader van het Festival van Vlaanderen, slaat de bal ate is. Sedert jaren decentraliseert het festival een aantal -nbe uncerten. Weliswaar zijn er dit jaar geen muziekmani- staties gepland in Buggenhout of Dendermonde zelf (het iternationaal jazzfestival buiten beschouwing gelaten); Och biedt onze regio genoeg mogelijkheden om musici van !t allerhoogste niveau aan het werk te horen op een paar leter van de deur. beroemde Schütz Abdij op 24.9 het Kodaly- ir en de London Classi- Kwartet op met muziek van J Players onder leiding Haydn, Mozart en Brahms. ;er Norrington zijn Klavecinist Trevor Pinnock 0 gast tn de Onze-Lieve- geeft op 4.9 in het Kasteel /rouwekerk van Sint- Ni- van Laarne een klavecim- ilaas op 2 september. Ze belkoncert met composities 'ertolken er het motet «Je- van J.S. Bach en C.P.E. Bach. Het English Chamber Orchestra onder leiding van Stuart Bedfort concer teert in de Sint-Martinus- kerk van Herzele op 17 september; de solist op kla vecimbel in het «Concerto voor klavecimbel en orkest in d, W 23» van C.P.E. Bach is Jos Van Immerseel; a het Cultureel Centrum ook Corelli, Mozart en El- 'an Lokeren speelt op 22 gar worden gespeeld. Com- tptember het Chilingirian posities van J.S. Bach, Boismortier, Corelli, Ros si, Frescobaldi, Fontana, Pesenti en Castello worden 'Wok en Mozart. In dc O- op 24.9 in het Instituut 1 Vrouwkerk van Loke- O.L.Vrouw-ten-Doorn in Eeklo vertolkt door het Trio Frans Brüggen (tra verso), Anner Bijlsma (cel lo) en Gustav Leonhardt (klavecimbel). Aalst, met zijn entoesiast Delden en Haydn in het Crommelynck. In de mooi initiatiefrijk koncert- stadhuis op 19 september, gerestaureerde u meine Freude» BMV 27 van Johann Sebastian ich en de Mis nr. 19 in d 'Requiem» van Wolfgang "ideus Mozart; de solis- jn zijn Rosemary Hardy, «therine Denley, John El- 'esen Stephen Varcoe, die een paar weken gelegen ,0g konden horen in luartet met als solist onze yjarinettist Walter Boey- P werk van Beethoven en-Daknam geeft op 3 ok- 'ber Jo Van Eetvelde een rgelrecital met composi- •K van Telemann en tijd snoten; 1981 is niet voor *ts het jaar waarin de eboorte 300 jaar geleden an Telemann herdacht »ordt. ander orgelrecital is k' van de steengoede Ton Joopman in de H.-An- Ps Ghislenuskerk van ^'sele op 27 september; ^ertolkt werken van E. Bach, Sweelinck, 'fxtehude, Rossi en Cou- •nn. Geraardsbergen treedt "et Abtenhuis van de Daar de kosten voor de produktie van uw weekblad sterk gestegen zijn zien wij ons helaas verplicht de prijs van «De Voorpost» met ingang van 4 september 1981 op 28 frank te brengen. Dit gebeurt in overleg met de weekbladen, aangesloten bij de Nationale Federatie der Infor matie Weekbladen en met het akkoord van het Ministerie van Ekonomische Zaken. kerk van team, neemt niet minder °P dinsdag 22 concerteert Baardegem-Aalst speelt op dan vijf muzikale avonden het Franz Liszt Kameror- 2 oktober het Quatacker voor zijn rekening. De Rest U'1 Boedapest in de Kwartet composities van hoofdklemtoon ligt ook nu Sint-Martinuskerk met ^oza^' Haydn en Dvorak, weer op de kamermuziek composities van Corelli, de oude muziek komt met niet minder dan vier Bach, Vivaldi en Dvorak; in Aa,st aan bod en wel op koncertavonden. Het Ne- dirigent is Janos Rolla. Pia- september op het Stad- derlands Kamerorkest on- n°duo's van Schubert, huis, het Julian Bream der leiding van Kees Bakels Moessorgski en Dvorak Consort met solist Robert en met de violist Jean-Jac- zÜn beluisteren in de Tear vertolkt er Jacobijnse ques Kantorow als solist, feestzaal van het Vrij Tech- consortmuziek van Morley, vertolkt werken van Mo- n'sch Instituut op 29.9; uit- Byrd, Gibbons D~° zart, Menselssohn. van voerders zijn het duo seter. De Man, Van De Borre en duidelijk versterkt met De De Gromp waren hier de Nijs en De Bolster, scoorde afwerkers. achtmaal. De Nijs (3), Glen In de B-reeks zagen we Van Goethem (2), Jozef voor het eerst VK De Pluirr Van Goethem (2) en De aan het werk. Deze ploec Bolster zorgden voor de ontstond na de fusie tus- treffers. Jan D'Hondt redde de eer van VK De Pluim. OC, dat vorig seizoen Tijl Snas herhaaldelijk in het nauw dreef, werd nu met 1 - 6 cijfers afgestraft. OC Aalst dient in de komende wedstrijden uit een ander vaatje te tappen wil men de prestaties van de vorige kompetitie bevestigen. Ocarina-Apostelken was de enige partij die op een draw eindigde. Toch kre gen de supporters nog zes doelpunten te zien. Net on der het gemiddelde van de ze bekerronde waarin ruim zeven doelpunten per wed strijd werden gescoord. Blijft nog te vermelden dat bekerhouder AZ 77 in pou le A werd ingedeeld maar bye was. (J.G.) Met de als titel vermelde zin begon Rene De Clercq in de dertiger jaren een gedicht over dit belgenland. Hij vervolg de met: «hij was nooit erg gezond». Deze twee regels verwoordelijken het hedendaagse Belgi- sommige sche bestand. De tijd dat hier nog een nieuwe fabriek zijn gevallen deuren opende behoort reeds tot de geschiedenis. En steeds dreigender nadert de kaap der 500.000 werklozen evenals het bankroet van de staatsfinancies. Alle tarief vermeerderingen van indirekte of direkte belastingen monden uit in een averechts resultaat, zoals de recente accijnsverhogingen op benzine en tabaksprodukten dui delijk hebben bewezen. Maar toch blijven wij een rijk land; welk ander land ter wereld betaalt immer aan metaalbewerkers hoger lonen dan dot onze staat langs de ASLK om weliswaar maar dit komt op het zelfde neer het doet in de Waalse staalindustrie? Niettegenstaande dit ligt deze staat toch op sterven! Daar kan de 21 juli-toespraak van Laken niets aan veranderen, evenmin als de jongste brief van onze Belgische bisschoppen met hun oproep tot beheersing en begrip voor de komende moeilijke toestanden. Deze oproepen zijn vooral gericht aan de uiteraard brove Vlamingen daar onze Waalse landgenoten op deze en ook op alle andere pogingen tot minnelijke schikking toch steeds met «merde» afreageren. Zij vergeten echter dat er een gezegde bestaat zoals «men kan een kei het vel niet afstropen». Dit trachten zij nu juist te doen, maar het gaat nergens en dus ook niet in Vlaanderen. Als verwen de kinderen weten zij natuurlijk ook niet van ophouden en het resultaat groeit snel: onze jonge mensen worden vlaamsbewust door de dagelijkse communautaire conflic ten die onafgebroken aan bod en in het nieuws komen, zoals nu met de FLAG en de onderwijsbesnoeiingen voorgesteld in Vlaonderen en verworpen in Wallonië. Evenmin zullen daar burgerkomitees la Tindemans aan verhelpen. Trouwens onder diens eersteministerperiode is dit land in de eerste stroomversnellingen van de ekonomi sche en financiële afgang geraakt. Hij heeft er evenmin aan verholpen maar liet begaan en is nu de eerste om anderen de kastanjes uit het vuur te doen halen. De wereldlijke zowel als de kerkelijke overheid zou zich beter wenden tot de traditionele partijcenakels: tenslotte zijn zij het die het etablissement hebben laten verrotten! De laatste vijf jaren zijn er trouwens geen regeringen meer opgericht om te regeren maar om partijen te likwideren. De traditionele partijen en vakbonden hebben krachten opgeroepen vooral in het Waalse landsgedeelte welke zij niet meer durven en kunnen bedwingen. Daarom ligt deze staat op sterven! Door het teloorgaan van de V.U. als mentor van de Vlaamse politieke beweging, werd het ontvoogdingspro ces van ons volk vertraagd, maar niet gebroken; dit wordt bewezen door het groeiend ledenaantal en de slagvaar digheid van het Vlaams Blok. In 1940, toen die vervloekte oorlog uitbrak, was men goed op weg naar federalisme. Nu helpt federalisme niet meer, maar slechts bij volledige onafhankelijkheid zullen onze Vlaamse mensen terug over dezelfde welvaart beschikken als de ons omringende volkeren. «Ik zal op de uitvaart zijn» dichtte Rene De Clercq verder: op die uitvaart zal er gedrumd worden. Nestor De Schutter Voorzitter Vlaams Blok, arr. Aalst Dat het er bij de K.S.A. leuk aan toe gaat zie je hier duidelijk. Een gezonde a knapen, (lp) tspanning voor jonge Ros- De K.S.A.-afdeling Erembodegem is 35 jaar jong; voor deze gelegenheid waren alle leden piekfijn in uniform en hadden hun beste gezicht op. (lp) De Voorpost - 4.9.1981 -13

De Voorpost | 1981 | | pagina 13