ioeizaam iaar volgende ronde i jVlotte kwalifikatie, maar publiek vergeten twLJHELS Wachten op grootse Weihrauch Urbain Braems: «Werken in funktie van zwaar programma» Lokeren in beroep tegen boete Video-opnamen van Nantes-Monaco lEKER VAN RELGIE De Voorpost - 4.9.1981 -19 jjeveren-SK Sint-Niklaas 3-2 |oa verlengingen) Toen Peter Creve in de tweede verlenging van de pkerwedstrijd tussen Beveren en gebuur Sint- Kiklaas de thuisploeg opnieuw op voorsprong boot, was dat niet helemaal volgens de logica. fant-Niklaas, enkel op papier een derdeklasser, had f Beveren in de minuten die aan dit doelpunt vooraf- 1 [ingen duidehjk het leven moeilijk gemaakt. Cre- f ve's doelpunt betekende wel dat Beveren verder iekert, maar nooit slaagde de thuisploeg erin de Klaasjes echt hun wil op te dringen. Van bij de start was het düidelijk dat Sint- Niklaas niet naar Beve ren was gekomen om de schade te beperken, maar wel om mee de wedstrijd te maken. Daar zijn de bezoekers ten volle in geslaagd. In de aanvangsfaze was het ickens kan de penalty van Schönberger niet pakken ISK beveren-SK Sint-Niklaas 3-2) Ipm) vooral Truyens die, op de hem vertrouwde Freethielmat, heerlijke passes uitdeelde in de richting van Swat Jans- sens en Jantje Simoen. De thuisspelers wer den er werkelijk, door geïmponeerd en we moesten tot na het kwar- Beirinckx kan niet beletten dat ErwinAlbert het eerste doelpunt voor Beveren scoort <SK Beveren-SK Sint- Niklaas 3-2) (pm) Door de afwezigheid van Van Moer (dijkwet- 8uur) en Mark Baecke (lichte griepaanval) verschenen de voor één keer in het blauw spelende Beverense elf met Patrick Schoofs en Bob Stevens aan de aftrap. Schoofs speelde een opmerkelijke partij en was een van de betere thuisspelers. Met wat meer geluk was een van zijn knallen op het doelhout tenandere een doelpunt geworden. Inmiddels bleef Weih rauch opnieuw onder zijn niveau van vorig seizoen. Er wordt nu gefluisterd dat de Duit ser met persoonlijke problemen heeft af te rekenen. Ook trainer Braems liet iets derge lijks doorschemeren: «Dieter is lichamelijk volledig in orde. Er zijn wel een paar spannin gen waarmee de onlangs drieëntwintig jaar geworden speler moet afrekenen. Ik wil hem echter in de typeploeg houden. Daar hoort hij trouwens thuis. In het andere geval zouden we hem alleen nog dieper in de put duwen.» Van Dieter Weihrauch verwacht ondertus sen iedereen binnenkort een flinke prestatie. In de volgende drie wedstrijden, tegen Club Brugge, Linfield en RWDM krijgt hij daartoe zeker de gelegenheid. H.A. IC Lokeren-FC Testelt 3-1 Het wordt vaak als een beloning aanzien door n ecf^S^Ploegen om na voorgaande bekerkwalifi- aties te mogen uitkomen tegen een of andere Tttte klasse klub. Liefst dan nog eentje met naam. Men weet zich alsC0 te verdedigen en gaat eervol uit het mertornooi. em 200011 gebeurde het met FC Testelt. Een Brabant- Uzen 1 derdeklasser die met eigen middelen al snel J. *Duit eerste Drovinciale doors tont. to luit eerste provinciale doorstootte, nu 'en vorlies op het veld van de bekerfinalist in vorig jaar. Een voortreffelijk resultaat om mee ~7|n de bus te stappen en met opgeheven hoofd nabii zijn stappen en met opgeheven hoofd nabij Basiliek van Scherpenheuvel het voetballokaal noe maar tevreden binnen te strompelen. Bij Loke- Kn nam men vlot de kwalifikatie mee, maar vergat len de rust toch wel een belangrijk as pekt. Ook *jinig toeschouwers hebben graag waar voor hun is evenwel duidelijk dat de oplossing dient ge zocht in de richting van de tegenstander. Die is vooreerst zelf uiterst ge motiveerd en draagt er toe bij, door hun positie in de reeksindelingen, dat diezelfde motivatie er bij de tegenstrever niet is. Iedereen beseft dat, iedere trainer wil er iets aan doen, iedereen wil er rekening mee houden en toch is het steeds hetzelfde sce- B werd het op fctoam een situatie reelijkbaar met deze verleden jaar en het ar daarvoor toen de rete wedstrijd om de «Sische beker werd be- J8*- Ook toen was het e[' van de wedstrijden «er niet hoogstaand 1 tok werd het afgelo- 01 seizoen de finale shaald. andere eersteklas- 18 kon ter gelegenheid hun intrede in de 1/ ,sto finales eenzelfde •treden in mineur wor- genoteerd. n verklaring voor verschijnsel is even ^jujk omschrijven J^et voor de betrok- Partijen moeilijk is bet te vermijden. Het Een bewijs dat motiva tie slechts heel zelden kunstmatig kan worden opgeroepen. Dat was ook duidelijk te zien in de wedstrijd zondag Gehandicapte ploeg Geen Dal ving, geen Larsen, geen Gudjohn- sen en nog altijd geen Dobias en geen Tolmie. Dit gekwetstenlijstje mag echter nauwelijks als verontschuldiging ingeroepen worden als men nagaat wie allemaal wel kon opgesteld wor den. En toch is het geen denderend spektakel ge worden. Het zat er wel in, want reeds na 19 mi nuten toonde «invaller» Lubanski de weg met een raak kopbaldoel- punt: 1-0. De kalfjes schenen he lemaal op het droge toen vijf minuten later een voorzet van Lato door Lubanski met een inge nieus hakje werd door- getoetst tot bij Snelders en Eddy keihard binnen schoot: 2-0. Testelt, dat tegen deze overmacht eerst wou op tornen door veel loop»- en zwoegwerk zag zijn op dracht verloren gaan en begon plots zonder com plexen te voetballen. Dat resulteerde in enkele ge vaarlijke standjes toen Van Go8sum van dicht bij op Hoogenboom trap te en Van Thielen zijn kopstoot in het zijnet zag terechtkomen. Onmiddellijk na de rust verhoogde Somers tot 3-0. Tijd voor show dus, dacht iedereen, nu de overwinning toch vrijwel vastlag. Die kwam er echter niet. Men bleef voorzichtig in de kontakten en drong nog zelden door tot in de gevaarlijke zone. Van de gelegenheid maakte men wel gebruik om toch weer een aantal jongeren te testen. Zo mochten Van Cauter en Van Veirdeghem inko men voor resp. Lato en Ingels. Drie minuten voor tijd werd Testelt voor zijn stevige en moe dige repliek nog "beloond met een eerreddend doelpunt. Een onver wachte uitbraak beland de in de voeten van Van Go8sum, die laag voorbij Hoogenboom raak trof: 3-1. Volledigheidshalve noteren we nog een boe king voor Mare Ver- bruggen, die hij opliep na diverse fouten op zijn rechtstreekse tegenstre ver Servotte. R. COREMAN8 SC Lokeren: Hoogen boom, Ingels (76' Van Veirdeghem), Snelders, Verbruggen, De Schrij ver, Verheyen, Somers, Lubanski, Mommens, Laroy, Lato (60' Van Cauter). FC Testelt: Deckers, Hey len, Van Thielen, Van Uytsel, Swalens, tier wachten vooraleer Beveren echt tot goed sa menspel kwam. Toen kwam Beveren overi gens totaal onverwacht en onverdiend op voor sprong. Fouten van Janssens en Leekens brachten de bal bij Ste vens. Lange Bob ver lengde naar Albert, die met het hoofd Stickens het nakijken gaf. Dit doelpunt schudde de thuisspelers blijkbaar uit htm passiviteit want in de minuten die erop volgden trof eerst Schönberger de lat en besloot Schoofs nipt naast. Sint-Niklaas kombineerde rustig ver der en kwam even na het halfuur, na mooi werk van Simoen, langs Jans sens tot de verdiende ge lijkmaker. De resteren de eerste helftminuten kreeg Stevens nog wel een kans maar Stickens, noch Pfaff kwamen nog onder grote druk. Na de rust ging Sint- Niklaas nog duidelijker in de aanval met Wou ters in plaats van Ver- hoosel, maar het was Be veren dat in het eerste kwartier van de tweede helft het gevaarlijkst uit de hoek kwam. Eerst trof Schoofs de paal, dan kwam op een snelle tegenstoot Schönberger alleen voor Stickens. De bezoekende doelman haalde Schönberger neer en scheidsrechter Schoeters floot terecht voor strafschop, die door Heinz zelf beheerst werd binnengetrapt. Zo stond Beveren weer op voorsprong tegen het taktisch sterk spelend Sint-Niklaas. De wed strijd was ten andere nog niet gespeeld en de bezoekers bleven de thuisspelers het leven moeilijk maken. Zo kwam Pfaff erg in ge vaar toen Truyens van dichtbij niet tot beslui ten kon komen, en toen Jaspers tot tweemaal toe de bal van de lijn weg haalde. Een schot van Swat Janssens knalde op de Beverense paal. Het wedstrijdeinde, zo dacht toen iedereen, werd dan echt sensatio neel. Schoofs haalde de bal nog eens uit het doel, de bezoekende aanhang had de bal achter de lijn gezien. Het was slechts uitgesteld, want in de fa- ze die hier op volgde leg de diezelfde Schoofs La- croix neer in het straf schopgebied. Schoeters floot terecht voor een nieuwe strafschop. Si moen gelasttezich met de zware taak. Twee mi nuten voor de reglemen taire negentig minuten stonden de bordjes op nieuw in evenwicht. Verlengingen moesten uitmaken wie van de twee Waaslandse klubs verder mocht bekeren. Trainer Braems stuur de Garot in de vuurlijn, Danny Pfaff viel in voor de vermoeide Ronny Martens, maar het wa ren opnieuw de bezoe kers die tot viermaal het dichtst bij een nieuw goaltje kwamen. De tweede verlenging was nog maar twee mi nuten oud, toen Albert zijn bewaker Lode- wijekx uitschakelde, in de breedte Peter Creve bediende die met een kromme bal doelman Stickens geen schijn van kans liet. Beveren voelde de volgende bekerronde nu in zijn bereik, speel de safe en ook het slotof- fensief van de bezoekers leverde geen doelpunt meer op. Beveren bekert verder, maar Sint-Ni klaas bewees op de Freethiel dat zijn verblijf in derde klasse moeilijk langer dan een jaar kan duren. Voor de andere ploegen uit derde klasse uiteraard een sombere vaststelling. Hugo AERTS Toeschouwers: 7.000 Scheidsrechter: Schoe ters Doelpunten 23' Albert i-0 34' Swat Janssens 1-1 62' Schönberger (str.) 2-1 87' Simoen 2-2 108' Creve 3-2 Garot en Boekingen: Lacroix Beveren: Pfaff, Jaspers, Garot, Buyl, Weihrauch, SchoofsSchönberger Theunis, Albert, Mar tens, Stevens Sint-Niklaas: Stickens, Lodewijckx, Nijs, Lee kens, Beirinckx, Rodri- go, Verhoosel, Truyens, Lacroix, Janssens, Simoen. Vervangingen: 46' Ver hoosel door Wouters; 64' Stevens door Creve; 105' Rodrigo door Marin; 106' Martens door Dan ny Pfaff. Na afloop van de bekerwedstrijd tegen buur Sint-Niklaas was trainer Urbain Braems dui delijk meer opgelucht dan tevreden over het spel dat zijn leerlingen hadden gebracht. «Het was veel moeilijker dan verwacht. Ik had wel vernomen dat Sint-Niklaas een degeüjk uitge bouwd elftal bezat, maar dat het zo sterk uit de hoek zou komen, had ik niet verwacht. Ons geluk was dat wij in deze omstandigheden onze ervaring als eersteklassers konden ge bruiken. Beveren speelde nogal mat maar .wanneer men ondanks dat toch winst haalt, mag men toch niet helemaal ontevreden zijn. Nu moet er nog aan het elftal gesleuteld worden. Er staan ons zware wedstrijden te wachten. Op dertien september hier tegen Club Brugge, dan thuis tegen de Noord-Ieren uit Linfield en dan naar RWDM. Maar ieder een lijkt fit en we hebben dus nog wat tijd om bij te schaven,» aldus trainer Braems. Inderdaad, bij Beveren hervatten ook Van Moer (dijkwetsuur) en Baecke (lichte griep aanval) deze week de trainingen. De Freethiel- ploeg kan dus werken in het vooruitzicht van het zware programma. Raymackers (21' Van Gossum), Peys, Van Roosbroeck, Vandereyd, Volkaerts, Servotte (71' Rogiers). Doelpunten: 19'Lubanski 1-0 24' Snelders 2-0 48' Somers 3-0 87' Van Gossum 3-1 Scheidsrechter: Van den Wijngaert Toeschouwers: 1.500 Een onderzoekskommissie, een komité van toezicht, een beroeps komité, een tweede komi té van toezicht, een klacht onontvankelijk, een klacht ontvankeliik, een klacht ongegrond. Een fel achter de schermen werken bracht steeds weer verrassende wendingen. Ook tij dens de voorlopig laatste zitting. Geen straf fen voor de elkaar beschuldigende partijen Beerschot en Beringen, wel voor twee oor spronkelijke toeschouwers: Lokeren en Ant werp. Iedere ploeg krijgt 15.000 fr. boete wegens het niet onmiddellijk signaleren van benaderingspogingen door... twee privaat op tredende personen. Inderdaad, twee voor eigen rekening wer kende personen die moeten opgetreden hebben uit eigenbelang, meent de Bond, want anders mocht men Beerschot niet vrijpleiten. Volgens Beringen zit daar nog stof in om nog een bijkomend bedrijf te brengen. Zij gaan in beroep. Ook Lokeren gaat in beroep, zij het dan enkel wat betreft de boete. Wij zitten alleszins Om zijn Europees avontuur zo veel mogelijk kans op slagen te geven wordt bij Sporting Lokeren op geen moeite gekeken. FC Nantes is een erg moeilijke tegenstrever. De voorbereiding moet dus zo optimaal moge lijk gebeuren. Zo trok verleden week trainer Waseige naar onze zuiderburen om hun wedstrijd tegen Metz te gaan bekijken. Deze week reisde ma nager De Rijcker af, samen met hulptrainer Van Goethem, en een lid van de plaatselijke filmploeg. Bedoeling is dat zij onder andere video opnamen zullen maken van de wedstrijd tus sen Nantes en Monaco, zodat de eigen spelers zelf kunnen kennis maken met de speelstijl van hun eerstvolgende tegenstrever in Uefa- cup verband. Een gebrek aan professionele voorbereiding zal men zeker niet kunnen inroepen. R.c. gespannen op onze stoel te draaien tot het doek weer opengaat voor een waarschijnlijk laatste act. We hebben veel gelachen, maar blijven toch met de kater zitten van het geschokt vertrou wen in bepaalde niet-door-invloeden-te-be- ïnvloeden onafhankelijke juridische kommis s*es- R. Coremans

De Voorpost | 1981 | | pagina 19