rr JAARBEURS KENDE MINDER SUKSES DAN VORIGE JAREN lEURSTELLEND IESULTAAT IA ONDERZOEK JAN BUSHALTES OLSJTERSEN AUVED GEZELLIGE SHOW Editie I Aalst Jf Mil Mtfl tl VAN LIMBERGEN VAN LIMBERGEN J J Zonder hoogtepunten... °T°edel,,k' De Voorpost ok i elen o ïeeft j apeti INJOM SEPTEMBER 1M1 3V JAARGANG NR. Vt- 28 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052/21 40 60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs mr In nummer 28 F Jaarab. 1.170 F 6 maand 600 F 3 maand 310 F Verantwoordelijke uitgever DE CUYPER Redaktie - Pontstraat 64 9300 Aalst Tel. 05370.41.19 BRUIDSL1JSTEN Hoogstraat 28 AALST Tei. 21.23.22 Tel. 21.56.00 AALST en, tiegetrouw organiseert het stedelijk feestkomi- moj 1 het midden van de jaarbeurs ëen perskonfe- aet ai t waarin de stand van zaken medegedeeld t toet H Opvallend ditmaal was dat de algemene der m ik, die zowat bij iedereen heerste die bij het net ieursgebeuren betrokken was, bevestigd werd. les h< ikomiteevoorzitter Frans Wauters telde dat de vorig mst van de bezoekers onder de verwachtingen en. Op donderdagavond 27 augustus had men verri; (rs 2.925 bezoekers minder dan in 1980. bij t> idens opbrengst van Naar zijn mening waren heid iwvert<oop vertoon- hiervoor verschillende ndiü. nzelfde trend. Daar oorzaken aan te wijzen, men vb. in 1980 op Vooreerst is er de ekono- ,t noP voor rnische recessie, die zich ook in de Aalsterse Jaar beurs laat gevoelen. Maar anderzijds wees !2 fr. verkocht was ferkoop dit jaar ge- Êfot 40.265 fr. Frans Wauters erop dat het gehalte van de spek takels zeker een invloed op het aantal bezoekers en op het bierverbruik in de grote hal heeft. Daartegenover staat dan weer het feit dat de ver koop aan de standen niet zoveel lager ligt dan men uit de minder opkomst van het publiek zou kun nen besluiten. Heel wat exposanten uitten nog steeds hun voldoening over hun deelname aan de Aalsterse beurs. Cijfers Uit de cijfers die de feest- komiteevoorzitter aan de pers mededeelde kon men besluiten dat het verschil tussen het aantal bezoekers in 1980 en in 1981 niet zo groot was tot dinsdag 25 augustus jl. Vooral het minderwaar dige spektakel dat die avond opgevoerd werd, en de geringe publieke belangstelling hiervoor zorgde voor een grote daling in het aantal be zoekers. Zaterdag telde men dit jaar 2.362 bezoekers wat amper 12 minder was dan het jaar voorheen. Op zondagavond bereik te men reeds een totaal van 9.767 eenheden wat 819 minder was dan in 1980. Maar opvallend was het feit dat men op maandag reeds een to taal bereikte van 13.038 tegenover 13.628 in 1980, zijnde amper een verschil van 590, zodat op die avond in feite een deel van de opgelopen achter stand reeds ingehaald werd. Zoals gemeld kwam dins dag de grote klap vermits het aantal bezoekers aan de jaarbeurs'in 1980 nog een totaal bereikte van 17.308 terwijl dit in 1981 gedaald was tot 15.177 zijnde zomaar eventjes 2.131 minder. De volgende dag was dit verschil reeds gestegen tot 2.738 om aldus een totaal te bereiken van 19.237. De laatst beschik bare cijfers op de pers- konferentie waren deze van donderdag toen het aantal bézoekers reeds een totaal bereikte van 22.377 wat nog steeds 2.925 eenheden minder was dan verleden jaar. Spektakels Uit deze cijfers leidde de heer Wauters af dat de aard van de spektakels die 's avonds gepresen teerd worden een be langrijke invloed heeft op het aantal personen dat een bezoek brengt aan de Aalsterse jaarbeurs. Langs de spektakels lokt men immers volk. Hij was dan ook van mening dat wie durfde raken aan deze gevestigde waarde, meteen ook zou raken aan het voortbestaan van de jaarbeurs zelf. Het feit dat het feestkomitee het dit jaar met heel wat min der financiële middelen diende te stellen op bevel van het stadsbestuur, had dan ook een negatie ve invloed gehad op de globale resultaten van de jaarbeurs zelf. Daarbij werd er nog aan herinnerd dat het Aal- sters publiek terzake wel verwend is. Niet alleen wordt hier sterk de kon- kurrentie gemerkt van in ternationale jaarbeurzen zoals deze van Gent en Brussel, die toch op be trekkelijk korte afstand liggen. Maar anderzijds is er ook de vaststelling dat het Aalsters publiek op het vlak van de spekta kels reeds zeer verwend is. Men moet werkelijk grote namen brengen om de massa nog op de been te krijgen. Er werd ter loops ook aan herinnerd dat men in Aalst soms spektakels kan bewonde ren, zoals het nationaal ballet van Martinique, voor amper 40 fr. daar waar men hiervoor in an dere landen soms 500 fr. of meer dient te betalen. Allerlei Zoals steeds kwamen ook nog allerlei andere problemen ter sprake op de perskonferentie. Zo vernamen de aanwezige journalisten dat de expo santen in Aalst 600 fr. per m2 betalen, wat het feestkomitee een norma le prijs noemt. Voor verbruikersstanden dient wel 700 fr. per m2 betaald te worden. Dit jaar zijn de exposan ten ook overgegaan tot het oprichten van een vereniging, die hun be langen dient te verdedi gen tegenover het feest komitee. Tegenover der gelijke evolutie staat het feestkomitee positief, omdat zij bereid is in het mate van het mogelijke inspraak te verlenen. Het spreekt voor zichzelf dat dit feestkomitee wel ver der de volle verantwoor delijkheid voor de jaar beurs wenst te be houden. In dit verband weze eraan herinnerd dat nogmaals benadrukt werd dat de leden van het feestkomi tee volledig gratis wer ken voor de jaarbeurs, en hiervoor dan ook geen enkele vergoeding ont vangen. Sommigen offe ren zelfs een deel van hun vakantie op om per manent op de handels foor aanwezig te zijn. Voorzitter Frans Wauters ontkende op de perskon ferentie ook met klem dat er met de cijfers of het geld van het feestkomi tee zou gezeurd worden, zoals hier verleden week in dit weekblad gesugge reerd werd. Zoals steeds wordt ook dit jaar aan bepaalde ver nieuwingen gedacht. Zo werd reeds het voorstel Lees door pag. 4 feMduivelsput van het Denderland te Hofstade zit *n monster. In periodes die relatief kalm zijn wat nieuws betreft kan het dan ook niet lien, noch uit het water, noch in de titels of de igina van een weekblad. Die rustigere weken evenwel het voordeel dat bepaalde zaken die aan een vaste datum zijn gebonden zoals dat actualiteit wel het geval is, wat meer van innen bekeken worden. jurde reeds met ïrd genoemd het irsdossier» van de leente Gijzegem zelfde bijzondere it gaat thans uit - toestand van de lillende autobuslij- owel op het grond- van Hofstade als m. Waarom pre- Sit onderwerp? Dag uit nemen we zelf n een bepaalde hok (het geko- -Jrd klinkt mis- nogal beestachtig het komt best met werkelijkheid over- of wat er nog van lijft en de weelderi- iroeiing ook bin- van brandnetels rraa stels is er tussen de lende reizigers re- tig stof voor een eldf 'ek met een onder van verontwaardi- Oni te weten of we Iter dan wel slechter Ro 'oe waren dan de .nf e andere auto- 0 anten, werd beslo- Uyi "n alle haltes per- mt» ijk te gaan bekijken 'e situatie vast te pem 'lijf srjoJ agro resultaat "aal werden er 47 geteld op de lijn e™9 Dendermonde, ,erd [9 Overmere en de ta hus. Halten waar dan een lijn stopt i uiteraard slechts 'aal geteld. De de- )er lijn en per ge- 'e kunnen in de ta- n 'worden aangetrof- Tuit blijkt dat Gij?e- °P alle gebied nog li er bedeeld is dan 1 'de, ten minste wat ns.l ,"tal bokjes betreft: [en 16 halten tegenover in 65 op bijna het dub- pfi ®anta' halten voor h 'de. Die ene schuil gaat aan Gijzegem »ssat?-aar ze is eigenlijk W® die naam net is er verwaar- en met, beplakt en beschreven en daar enboven voor drie vier den vernield. Het kleine aantal halten wordt al leen veroorzaakt door het trajekt dat op het grond gebied van Gijzegem minder lang is. Tabel Om een goed begrip van de tabellen mogelijk te maken is enige toelich ting nodig bij de beteke nis van de gebruikte ter men. De «uren» slaan op de mogelijkheid om aan een halte kennis te ne men van de tijdstippen van de ritten. Slechts op 18 van de 47 gevallen is dat mogelijk. Een vaste klant kent zijn uren, maai een toevallige busgebrui ker moet proberen elders te vinden wat hij zoeki met één kans op drie om succes te hebben. «Ze bra», dat zal duidelijk zijn, beoogt het al dan niet bestaan van een zebra pad binnen een afstand van dertig meter. In to taal werden er slechts vier aangetroffen. Zo weinig en dat toch op plaatsen waar de rijbaan per definitie veelvuldig wordt overgestoken. Het is wenselijk dat de reiziger, staande in de (eventuele) schuilplaats, uitzicht heeft op de aan komende autobus. (Van zijn kant zou de chauffeur dan ook kunnen zien of hij al dan niet passagiers heeft op te laden). Dat uitzicht is er slechts 7 keer op 10. Daar waar er oorspronkelijk geen kijk op het verkeer was, maakten de wachtenden soms zelf een opening in de ondoorzichtige plas tiek. Dat is bijvoorbeeld het geval in Hofstade, Babbelaarstraat nr. 6 en het was een goede oplos sing tot er een telefoon cel werd voorgezet. In elk geval wordt aangetoond dat de behoefte op uit zicht bestaat. Is er geen hok, dan zou een alterna tieve schuilplaats nog goede diensten kunnen bewijzen, maar dat is slechts het geval voor 9 plaatsen van de 37 halten zonder hok. Hier kan men zich tegen een muur drukken, daar in een tele fooncel staan (Tulpstraat Hofst.) of nog op een an dere plaats zijn toevlucht nemen tot het portaal van een voordeur. Of de bewoners van het huis ermee gediend zijn om op gezette tijden hun drempel voor voor der gelijke doeleinden te moeten laten dienen is nog zeer de vraag, maar voor wie kletsnat dreigt te worden zal het een zorg zijn. Plaatsing De plaatsing van een paar haltes lijkt minder goed gekozen te zijn. De halte in Gijzegem bij voorbeeld, Steenweg op Aalst nr. 88, ligt precies aan het uitkomen van de bocht. Het werd al eens door een auto geramd, het gammele ding werd totaal vernield maar nooit vervangen. In Hof stade, aan de hoek van de Terbekenstraat en de Steenweg op Aalst is de situatie dezelfde. Tegen soms vrij hoge snelheid komen de auto's daar van de viervaksbaan bij na recht op de halte af. In Gijzegem de halte zefFérT in Hofstade het hok 20 meter opschuiven zou het gevaar al sterk ver minderen. Op veel plaat sen is er gewoon geen voetpad. In de Babbelaar straat 23 bijvoorbeeld, of in de Drapstraat nr. 34 van Gijzegem. Men kan ofwel in de rijbaan staan met alle daaraan verbon den gevaar, ofwel tot aan de knieëen in het gras staan (Drapstraat tegen over nummer 56 en Over- broekstraat 47 te Hofsta de). Ofwel in de diepe modder of tussen de gro te brokken steen (Drap straat nr. 34). Verkiest men toch op de rijbaan te staan en men moet uit de Het is vijf over negen als Antoine Van der Heyden achter de micro plaatsneemt en zo komt het dat de tiende Aalsterse Avond niet op 'n Aalsters Uur van start gaat! Mare De Cock en zijn F.S. Band hebben net 'n daverend «Happy days are here again» door de akoestisch gebrekkige eter van de Hallen laten schal len en het talrijk opgekomen publiek gaat er wat gemakkelijker bij zitten als Antoine's présence het podium vult. ledereen vraagt zich benieuwd af, wie als presenta tor zal'fungeren. Geruchten doen de ronde dat Kamiel Sergant het zou laten afweten. Even zag men Karei De Naeyer op de bühne, dan kondigt Mare De Cock de komst van Antoine aan en deze begint onmiddellijk met er stemming in te brengen. De zaal blijft dus nog privé-redenen. Hij is er even in het ongewisse dus niet bij als Frans over de naam van dege- Wauters en Michel ne, die het programma Cleemput op het podium aan elkaar zal praten. worden geroepen voor p. krijgen een theewagentje De aandacht gaat echter met toebehoren kado en naar Antoine Van der Kamiel dus niet. Spijtig, Heyden, die een ballade maar misschien krijqt hij zingt over het Boon- standbeeld in de vorm van diens roman-person- nage en omstreden schurk Jan De Lichte. Na dit «driftig begin» zingt Antoine een duetje met Mare De Cock, een fijn nummertje met als titel «Olsjt, goi allien» dat goed in de mond li^ en een suksesvolle schlager carrière zou kunnen tege moet gaan. Een hartelijk applaus klinkt uit de zaal. De stemming is niet uit bundig, wel gemoedelijk. Er zijn heel wat jonge mensen aanwezig en vooral «veil schoein vraavolk» zoals Gustaaf Sonck met welgevallen konstateert. het later wel eens. Daar zal de nieuwe A.K.V.- voorzitter Emiel Van den Broucke later wellicht een mouw aan passen. Met dergelijke «voorval letjes» zal de brave Miel in de toekomst wel meer af te rekenen heboen. Wij vinden dat eeuwige gekrakeel een beetje kin derachtig. De meest spot lustige Aalstenaars heb ben vaak ook de langste tenen. Schrijf een krant vol lof en ze vinden dat de normaalste zaak van de wereld; één regeltje kritiek dat hun persoontje raakt en ze gaan steige ren. Als ze hun eigen zin netje niet kunnen door zetten, bleizen ze: «Ik doeng nie mei zeeë!»... Enfin, Kamiel zou zeg gen: «Mor weir doeng voesjl», en zo geschied de ook vorige vrijdag in de Keizer-loze Hallen. Hoewel er toch een keizer op het podium stond in de persoon van de drie voudige karnavalprins Michel. Maar Cleemputje is al ne keer stout ge weest en mag (nog) geen keizertje spelen! Michel maalt er echter niet om: alles is zo rela tief en de mentaliteit van «ziede me? hoeirde me?» zonder meer verwerpe lijk. Omdat het vertrouwde silhouet van Kamiel er niet is, die negen jaar lang, met veel verve de rol van conferencier heeft gespeeld, wordt beroep gedaan op ex-prins John ny Cooman. Je hoort dat hij vertrouwd is met de sound van de F.S. Band want hij roept heel hard en is dus ook tot in de achterste regionen van de halle verstaanbaar. Wie zal het de man echter kwalijk nemen? Hij kreeg de moeilijke opdracht om zijn illustere voorganger te vervangen slechts driekwartier voor de aan vang van de show en doet het in de gegeven omstandigheden niet zo slecht. Was 't platta? And the show must go on... Anton Cogen, regisseur van het Aalsters toneel gezelschap P.A.C.T. brengt als «Zangeres 't heeft geen Naam», uit de karnavalmusical «Prins voor het leven» een smartelijke vertolking van «Zeehondenbaby's». Lees door pag. 6 weg springen voor een onbezonnen bestuurder, dan moet er aan de Hoek Lees door pag. 4 Zonder Kamiel Ex - A.K.V. - voorzitter Sonck heeft wel een beet je heimwee, maar aan de andere kant is er toch een last van hem afgevallen. Want midden alle andere tradities is er opnieuw de traditionele rol in de kar- navalmiddens: Mare De Cock verontschuldigt de grote man van Aalst kar naval Keizer Kamiel. Om tarr^drmrócaf^!nTvoor heHeven»"oo)'10nden,30bl''S* Ed"V de Kamiltete' oor ner ,evenB l'p) kennismaking met het Aalsterse publiek, (lp)

De Voorpost | 1981 | | pagina 1