- an de walee Voor de prijs van twee derde liter benzine eenTV-Uad voor heel de week /OOR EIGEN PUBLIEK Maccabi naar Kieldrecht «PQU> 'afeltennfs orbert Van de Walle, zesvoudig kampioen van Igië tafeltennis en één van de beste spelers die ns land al gekend heeft, speelt vanaf volgend •izoen voor eigen publiek. Van de Walle vertelde ns dat er problemen zouden zijn om met zijn ploeg accabi nog langer de kompetitie te betwisten in mi-Goldmuntcenter, aan de Antwerpse Nerviër- xaat. Vandaar dat het bestuur van de sportvereni- ing naar een andere zaal heeft uitgekeken en de euze is dan gevallen op de sporthal van de deelge- aeente Kieldrecht. Voorde prip niet eens een halve haring een TV-Mad fulfil l voor bij uw dagbladverkoper De Voorpost - 4.9.1981 - 31 Voor zijn 100ste wedstrijd voor de nationale pk werd Norbert Van de Walle officieel gehuldigd. Da trouwens niet de ite maal dat Maccabi öijfeltennis op het hoog- niveau brengt in de neente. In sep- nber 1979 speelde 2: an de Walle en zijn 22 oeg tegen het Lim- rgse Voorshoven, leneens in de sporthal, aar dit seizoen, van 26 ptember af, kan men Kieldrechtenaar veer- fcndaags aan het werk m in de nationale afde- spo« [g van het tafeltennis. i voor sportliefhebbers Lzzart dat uiteraard erg goed >düs euWs. op a njongsaf Gieri in de Walle werd in 41 geboren te Beve- i. Acht jaar later we- zijn ouders uit naar icago, waar hij tot verblijven. In kampioenschappen in Stockholm, wist ook af van zijn terugkeer en heeft de Kieldrechtenaar dan meteen in de rangen van de Antwerpse sportklub opgenomen. België's nummer één Van de Walle, die in de States al een indrukwek kend palmares had bij- eengespeeld, zou hier in ons land dat lijstje nog verder aanvullen. Hij werd zes maal kampioen van België in 1963, 1964, 1965, 1966, 1967 en 1972. Samen met zijn ploeg Maccabi heeft hij negen maal het kam pioenschap in de hoog ste afdeling gewonnen. En voor de nationale ploeg werd hij niet min der dan 225 keer opge roepen, een absoluut re cord trouwens. Zijn laat ste wedstrijd voor België speelde Norbert vorig jaar tegen Noorwegen in La Louvière. Na die wed strijd heeft Van de Walle niets meer gehoord van nationaal selektieheer Daman. Die manier van handelen weekt op zijn minst een aantal vragen los. Want het is toch on begrijpelijk dat men op zo'n manier, zonder boe of ba, afstand neemt van een speler waarop de Belgische ploeg jaren lang heeft gesteund. De tafeltennis-liefhebbers wetpn maar al te goed dat winst of verhes meer dan eens werd bepaald door een speler als Van de Walle. Want het was inderdaad de Kieldrech tenaar die af en toe eens een wedstrijd kon win- orbert Van de Walle treedt voortaan op in «zijn» Kieldrecht. (Ivb) ■a 952 is het dan allemaal herd igonnen. Tijdens de m ®°°ht naar Europa iu Ho ^teerde Norbert voor rns9 eerste maal een tafel- 23' Bmisbat, en die sport 6k hem bijzonder goed bevallen. Dat hij ta- otvol was, werd twee later al bewezen: orbert werd nationaal 'pioen van Amerika Ie reeks «boys sing- 10 ^9». Meteen was zijn itzkarrière in het tafel- 20tonis 'gestart. Op am- Ap» 6r vijftienjarige leeftijd 23apakte hij al deel uit de Amerikaanse teg, waarmee hij on- nneer deelnam aan de ereldkampioenschap- 111 in Stockholm. In de atra zelf zou Van de alle het nooit tot natio- **1 kampioen brengen. 1962 toonde Dick Mi- ach de sterkste in de 5 w nale en in 1963 moest 23.# orl)ert de duimen leg- tegen Bukiet. Als ta ltennisser heeft Van 9 Walle mzeggens de 9te wereld afgereisd, 'en met Dick Miles «ft hij tientallen de- tie-wedstrij den "Peeld, zowat overal i6:i 'aar Amerikaanse sol iste gelegerd waren. itr D 1963 keerde Norbert '9* naar België. Wal- Spniyt van Maccabi to Van de Walle al ont- "tet tijdens de Wereld- nen tijdens internatio nale ontmoetingen. Zijn verdiensten zijn dan ook heel groot. En dat maakt de houding van Daman nog moeilijker om be grijpen. Hoe dan ook, een spijtige zaak, waar aan Van de Walle even wel niet al te zwaar ge tild heeft. Gelukkig maar. We gaan nog even door met Van de Walles palmares. Norbert is im mers ook viermaal kam pioen geworden in de reeks herendubbel en vijf maal in de reeks dubbel-gemengd. Twee jaar geleden vertelde Van de Walle ons dat de top van het tafeltennis in ons land dringend aan vernieuwing toe was: «Er zitten bijzonder talentrijke spelers in di verse klubs, maar om de top te bereiken moet er bij de jeugd toch een mentaliteitsverandering komen. Men moet zich toeleggen op een bepaal de sport en dan pas kan men uitblinker worden in een bepaalde discipli ne». Vandaag ziet Van de Walle de zaken ietwat rooskleuriger. Hij ver telde ons dat die door stroming van jonge en talentrijke spelers nu toch stilaan aan het ko men is, al wordt nog weinig of niets gepres teerd op internationaal vlak. Maar daarin kom wellicht nog verander ing, meent Van de Walle. Kompetitie Zaterdag 26 september speelt Maccabi haar eer ste thuiswedstrijd in de sporthal van Kieldrecht. Tegenstander wordt Smash Pantheon uit Brussel. De wedstrijd start om 19 uur en alle sportliefhebbers worden uiteraard verwacht. Vermelden we ook nog de ploeg die de Macca- bikleuren gaat verdedi gen. Vooreerst is er dus Van de Walle. Dujardin driemaal kampioen van Toen tijdens het voorbije weekend bekend geraakte dat de Antwerpse topklub Maccabi, reeds zesmaal landskampioen in eerste nationale, haar thuiswed strijden in het Waaslandse Kieldrecht zal betwisten vroegen velen zich af wat er wel kon gebeurd zijn. Eigenlijk niets speciaals. Vorig seizoen reeds zakte Norbert Van de Walle met zijn A-ploeg enkele malen af naar Kieldrecht toen het Romi Goldmuntz Centrum onbeschikbaar bleek. Norbert Van de Walle kreeg het telkens voor elkaar in de sportzaal van de gemeentelijke jongensschool te kunnen spelen. Toen bleek dat deze sport zaal volledig aan de eisen van de tafeltenniskompeti- tie in eerste nationale vol deed en dat de publieke be langstelling er ruim zo groot was als in Antwer pen, zat het bepaald goed voor Maccabi waar men ook voor het seizoen 1981- '82 moeilijkheden voorzag inzake het gebruik van het Romi Goldmuntz Cerittrum. Er werd kontakt opgeno men met de direktie van de Kieldrechtse gemeente school, die zich net als vo orts land en aan zijn zes de seizoen toe bij de An twerpse ploeg. Vóór Maccabi speelde deze Oostendenaar voor Le Logis, Gistel en Small Street-Gent. Driessens is een van de jongeren uit het Maccabigezelschap. Speelt momenteel zijn vierde jaar te Antwerpen en werd reeds eerder kampioen van België in de B-reeks. Dan is er ook nog Albert Schelfhaut, die enkele jaren geleden van Sint-Niklaas naar Maccabi overstapte. Schelfhaut is BO, Van de Walle A8, Dujardin A9 en Driessens AIO. Kalendervergadering Op zondag 27 september 1981 gaat de tafeltennis- kompetitie 1981-82 van start in Oost-Vlaanderen Met het oog op laatste schikkingen en teneinde orde op zaken te stellen in de kalender wordt vrijdag 4 september 1981 te 20 uur de traditionele kalenderver gadering gehouden te Gent. Teneinde voor geen onpret tige verrassingen te komen staan is het de klubs gera den een afvaardiging ""«r deze vergadering te sturen naar rato van één afgevaar digde per ingeschreven in ter klubploeg. rig seizoen uiterst sportief toonde. Het kwam tot een akkoord en meteen waren alle problemen voor Macca bi uit de wereld. Van 26 september 1981 af zal Mac cabi A haar thuiswedstrij den te Kieldrecht be twisten. Zulks houdt in dat men na zowat 22 jaar opnieuw kompetitie aan de top krijgt in Oost-Vlaanderen. Het is sinds de topperiode van Small Street Gent (1958) geleden dat we een dergelij ke kompetitie in eigen pro vincie konden volgen. Kop man was toen Walter Du- gardin, voor het eerst na tionaal kampioen van Bel gië reeks A, titel die hij drie jaar tereke zou behalen. De ze Walter Dugardin zullen we thans samen met Luc Driessens, Albert Schelfaut uit St. Niklaas en tweede jaars bij Maccabi en uiter aard de onverslij tbare Nor bert Van de Walle, zesvou dig Belgisch kampioen en Kieldrechtenaar, aan het werk kunnen zien. Vooral laatstgenoemde bleek in de nopjes met de genomen be slissing; «De zaal is prima en aan belangstelling zal het zeker niet ontbreken de belangstelling voor de tafeltennissport zal zeker stijgen en het feit voor eigen deur te mogen spelen Beker van België Oostvlaamse schif tingen De inschrijvingen voor de beker van België worden tot en met 24 september 1981 ingewacht op het adres van Jozef Govaert, Hertestraat 27 te 2700 Sint-Niklaas. Het inschrijvingsrecht be draagt 150 fr per ploeg. Deze kompetitie wordt net zoals bij de vorige uitgaven betwist met handicap. Jeugdkriterium Het Oostvlaams jeugdkrite rium zal doorgaan op zater dag 26 september, dit ter gelegenheid van de provin ciale sportdag die te Gent zal ons, Albert en mij, zeker stimuleren.» Op onze vraag of het de bedoeling is Mac cabi-Antwerpen precies in het Oostvlaamse Kieldrecht aan een zevende landstitel te helpen, zet Norbert Van de Walle een brede glimlach op. «Het zou wel mooi zijn hé- en welke propaganda voor het tafeltennis.» Hoe dan ook, de beslissing van Maccabi kan in het Waas land waar de tafeltennis sport reeds lang geboorte recht heeft veroverd nog meer elan bezorgen. Voor spelers als Albert Schel- faut, die het tijdens zijn eer ste seizoen op het hoogste nationaal niveau gewoon schitterend deed., zit de kans erin door te breken. - De Wase en vooral St.-Nik- lase steun waarop hij nu meer dan ooit zal kunnen rekenen kan hier flink toe bijdragen. Zelfs doorgewin terde spelers als Norbert Van de Walle kunnen een dergelijke ruggesteun flink gebruiken daarom ook is Norbert zo zielsge lukkig met de beslissing. Afwachten nu maar of de hoopvolle verachtingen kunnen waargemaakt worden. C.V. intussen reeds een poosje geleden. (Ivb) aan de Watersportbaan wordt gehouden. De in schrijvingen dienen uiter lijk op 20 september toe te komen op het adres van Georges Capiau, Grote Weg 189 te 9500 Geraards- bergen. Norbert Van De Walle klopt Belgische elite Tijdens het jaarlijks krite- rium te Luik gehouden heeft Kieldrechtenaar Nor bert Van de Walle bewezen nog steeds tot de allerbes- ten te behoren. Het kriterium verenigde zo wat de 14 beste Belgische spelers ingedeeld in twee pools. In de A-pool haalde de ze8-voudige Belgische kampioen Norbert Van Walle het voor Remo De Prophetis, Dandoy, Chris- tophe enz. Terwijl nationaal kampioen Daniël Nassaux het in de tweede pool haalde voor Luc Driessens. In de finale ronde bleef Norbert Van de Walle meester over de na tionale kampioen en legde finaal beslag op de zege. Na Nassaux eindigden De Prophetis en Luc Driessens respektievelijk op de derde en vierde plaats. In een no- tedop het relaas van dit kri terium. «De veteraan re kende nog maar eens af met de jeugd». C.V.

De Voorpost | 1981 | | pagina 31