TELEURSTELLEND RESULTAAT NA ONDERZOEK VAN BUSHALTES JAARBEURS KENDE MINDER SUKSES DAN VORIGE JAREN ITi INDUSTRIEZONE ERPE-MERE GROEIT Reaktie (S)limerickje DEKENIJFEESTEN KASTEELDREEF TERUG VAN WEGGEWEEST JAARBEURS '81: l" 40.484 BEZOEKERS - - - 4 - 4.9.1981 - De Voorpost Vervolg van pag. 1 in Gijzegem op gelet wor den halte richting Aalst dat men niet in de beek terecht komt. De spreiding van de hal tes schijnt geen aanlei ding tot opmerkingen te geven. Alleen de haltes op de weg naar Lede lig gen tamelijk ver uit el kaar, derwijze dat we eerst dachten een halte te hebben overgeslagen: ongeveer 800 meter tus sen de Kortenhoekstraat 6B en de eerste stop op het grondgebied van Lede. Onderhoud Alleen bekeken vanuit het standpunt van onder houd en de kwestie van uitzicht, plaatsing enz. buiten beschouwing ge laten, is de situatie wat beter, maar het weze ter loops nog eens herhaald dat er op 47 halten niet meer dan 10 schuilplaat sen voorhanden zijn. Daarvan zijn er dan nog 3 die veel te wensen over laten. In Hofstade hoek Steenweg op Aalst en Blektestraat, is de zij wand sinds tijden ver dwenen. Men kan de bus wel zien aankomen maar op die manier is het verre van ideaal. Daarbij komt dan nog dat brandnetels binnenin voor zover HALTEN PER GEMEENTE Hofstade Gijzegem Totaal Aantal Hokken Uren Zebra Uitzicht Alternatief 31 9 11 3 6 6 16 1 7 1 1 3 47 10 18 4 7 9 VERDELING PER LIJN Haltes Hokken Uren Zebra Uitzicht Alter. 57a/2 Hofstade Gijzegem 10 10 5 0 6 7 3 1 4 0 1 1 57 D Hofstade Gijzegem 10 6 2 1 3 0 1 2 2 271 (Lede) Hofstade Gijzegem 4 1 1 2 Stadsbus Hofstade Gijzegem 7 1 2 0 1 1 Totaal 47 10 18 4 7 9 ten van «binnen» kan ge sproken worden een flink deel in beslag ne men en nooit verwijderd worden. Het bordje dat de eigenlijke halte aan geeft staat 20 meter ver der en vele chauffeurs geven er de voorkeur aan om, ook bij het hevigste regenweer, aan dat bord te stoppen. Dat hoort on getwijfeld zo, ook al om dat het niet aangewezen is om vlak na een kruis punt te stoppen. Het toont aan dat de remedie bestaat uit een degelijk hok op de plaats waar ook de paal staat. Van de halte te Gijzegem Hoek werd hogerop reeds gezegd dat het geen daar werd aange troffen nog nauwelijks een naam heeft. Ver waarloosd tot en met, be schreven en beplakt en voor drie vierden afge broken. Iets beter maar vuil, slecht onderhouden en beschadigd is het wachthok aan de Korten hoekstraat, boerderij. Teleurstellend Blijven dus amper 7 plaatsen over waar de reiziger in normale om standigheden op het zo aangeprezen openbaar vervoer kan wachten: 1) Hoogstraat 44, 2) Steenweg op Dender- monde 151, 3) zelfde steenweg begin viervak, kant Gijzegem, 4) ge meentehuis (daar is het schuilhokje voorlopig weer proper en schijnt het ook wat minder ge bruikt te worden als fiet senbergplaats), 5) Babbe laarstraat 60, 6) de vol gende stop nabij de Eeckhoutstraat, 7) Blekte straat nr. 38. In Gijzegem is er geen enkele goede schuil plaats. Het resultaat van dit on derzoek is dus in hoge mate teleurstellend. Niet meer dan 6 haltes op 47 zijn goed uitgerust. Nu heeft deze uitslag slechts betrekking op twee deel gemeenten van groot Aalst, maar niets schijnt er op te wijzen dat men op andere plaatsen beter of (zo mogelijk) nog slechter zou zijn bediend. Bij slecht weer is in elk geval geen om op een bus te wachten. Nemen slechts één halte te) namelijk de zeer di bruikte opstap Esplanade. Wat is voor de tientallen gers op de sp;^ een in voorzien? Niets, c: g tijde bank na. Nog ma» eft sch dakje boven het zou op vele dagen i tbouw welkom zijn. De zr or woc jes zoals men die kan aantreffen en waarschijnlijk het ïn dat r «design» een ge sin de combinatie|S met functionaliteit en es hebben meegekin ondl zijn niet eens nodia rcel®n lelijke de eei mhien van d aanrr reke een naar het talrijk; teriaal dat reeds kocht werd o.a. vlak van een geil stallatie. De beo: n^e was deze dermatei vullen dat men in d komst niet meer vet zijn om dergelij d ,a- iI to hi iron 1 ZOU teriaai te huren, over men op dit ogt Vervolg van pag. 1 gedaan om het podium verplicht worden ieder in de grote zaal aan de jaar opnieuw grote doe- zijkant aan te brengen ken te huren om de wan- t.p.v. achteraan, wat de den te versieren, sfeer zeker zou verbete- Suggesties om de brand-, ren. Wel rijzen hier nog veiligheid in de jaarbeurs een aantal praktische te verhogen werden met problemen op. Ook aan dank aanvaard, en zullen de opfrissing van de zaal grondig onderzocht wor- zou nog kunnen gewerkt den. Aan het veranderen worden. Dan zou het van de verplichte uitgang feestkomitee niet langer achteraan de grote tent wordt anderzijds gewijzigd, omdat men el- beschikt heeft dit reeds zijn nut ba niets o.a. bij de namid-1-^ het bloemensd ke bezoeker van de jaar- toén er geen mikro' mbod. Wie de Voorpost van vorige week gemist heeft, kan er misschien nog om in de Pontstraat. Vandaag liggen er andere in de winkels. Stadsprominerrten gaven daar kommentaar op het overlijden van Ray De Smet, die terecht ons aller aandacht verdiende, en nog meer achting. Ik heb zelfs een CVP-er horen zeg gen dat Ray een beter CVP- er zou geweest zijn dan de rest van de CVP-ers. Een uitspraak die niet van mijn rekening mag afgetrokken worden. Het is in elk geval een feit dat Ray het gezicht van de KP-Aalst heeft gete kend, en dat was hier voor waar geen karikatuur. Jos De Geyter gaat het moeilijk krijgen, ik vrees voor de zaak. Jos moet op zijn tel len passen. VEHE mag niet meer schrijven: «Ray, we zullen u missen.» want zijn eigen porti] heeft hem wil len missen. Hij is van hoofdredakteur van de Ro de Vaan veel verdiepingen lager gevallen, in het streeknieuws getuimeld. Ray is op een landmijn ge lopen. Hij had een vriende lijk gezicht. Zijn sikkel was een beetje bot, en zijn ha mer mokerde niet zo hard, hoewel je hem goed kon horen. De Voorpost zou op zijn nummer 33 moeten ge zet worden, hoewel ik blij ben dat het erin gestaan heeft, Ludovic Moyersoen verdient kletsen om zijn oren. Ray is dood, en zijn kommentaar begint met de vermelding dat dit overlij den hem niet heeft verrast, dat is mogelijk, er waren er meer die dit dachten met zo 'n ziekte, maar je moet zo 'n ideeën wat eerbiedige' formuleren. We kunnen de ze misrekening misschien op de som van zijn jaren bijschrijven. Erger vind ik dat Ludovic in de volgende volzin moet meedelen dat Raymond in een huis van de Maatschappij (hij be doelt natuurlijk zijn maat schappij) voor goedkope Woningen van Aalst woon de. Dat soort propaganda heeft inderdaad iets van over lijken gaan. Ik vind het zelf cru wat ik zeg, maar wat Ludovic zegt ruikt naar lijkverbranding, naar kre- matie. Wie heeft het Begijn hof vertrappeld, Ludovic, u woont zelf niet in een wo ning van uw eigen maat schappij, wat zou u. U zegt zelf dat u nooit een bitter woord hebt gehoord enzo voort van Raymond, ik zie de tranen over uw wangen bollen, maar Raymond kon wèl bitter zijn... De volgende condoléance kwam van Bert Van Hoo- rick, Bert wat hoor ik? In het begin van hun politieke carrière zijn die een eind samen op de lange vaart geweest, moar Ray is niet van schip en van vlag ver anderd Zijn rode roos is afgeknakt, die von Bert is gaandeweg verwelkt. Hij kreeg het aan zijn galle, en heeft tenslotte de politiek van het korte type vaarwel gezegd. Achteraf een ge voelig hommage, Ray is doorgevaren, zodat er maar één beste stuurlui meer aan wal staat. Toch kan ik mij niet ontdoen van de gedachte dat Bert aan lijkschouwing doet om uit te leggen hoe goed hijzelf het wel aan het rechte eind had, en dat Ray zich mis- pakt had, hoewel hij na tuurlijk altijd een vriend bleef. Politieke vriend schappen zijn ondoorgron delijk... De volgende, burgemeester D'haeseleer. Zijn politieke lijn stond uiteraard lood recht op die van Bert. Ik vind het sjiek dat hij zich nu herinnert dat Raymond de eerste was die een stoel bijschoof aan zijn ziekbed De eerlijkste kommentaar kwam van Luc Kieckens die er ronduit voor uitkwam dat hij wars was van Ray, tot hij hem leerde kennen in de Adviesraad voor Leefmi lieu, een vriendschap en waardering zonder politieke ondergrond, dus niet op drijfzand, maar vast. Als kommentaar kan dit volstaan, het wordt zagerij anders. We stappen nog even in de handelsbeurs binnen. Ik heb kommercan- ten horen zeggen dat dit jaar het bereikte aantal be zoekers niet meer door de mikro werd vermeld. Moet dit het vermoeden staven dat er geen 43.000 waren? Het ballet van Senegal (of van waar kwam het ook weer) heeft anders 'topless' hoge toppen gescoord. En verder is er nog wat politiek nieuws. U herinnert zich nog wel dat schepen De Maght Gerard De Bruyn uit het stadspark plukte en hem als broessepater naar de Gerstjens in Erembode- gem stuurde. Nu blijkt dat mevrouw De Maght mach teloos staat tegen de raad van State en haar politieke bevlieging zal moeten be kopen door Gerard weer naar het stadspark te ha len, waar die volgende lente weer zal kunnen openbloei- en We laten het hierbij voor deze keer. Volgende keer meer. Wilfried Lissens In Gijzegem, naast Denderland N.V., viel laatst de verbroedering niet mee: want naast leuke kleuren snoof men bittere geuren en die vond zelfs Membach wat wee. beurs wil verplichten wezig waren, langs het paviljoen en de feestkomitee de na y- daar opgestelde expo- ving met haar eig |,et' santen te wandelen. stallatie. Ook het feit dat de expo- Dat men ook santen sinds dit jaar 100 stadsbestuur zelf fr. dienen te betalen voor kig is met heel wal hun eigen standkaart, riaal wordt beweza daar waar deze vroeger het feit dat men yv( drie exemplaren gratis regelmatig gebruil nta kregen zal opnieuw on- maakt op tal van derzocht worden. Het be- diensten. De treft hier nochtans een die het feestkomit maatregel die door het het verleden vi feestkomitee zelf geno- blijven dan toch men werd. nutteloos geweest^. Het spreekt voor zichzelf als men wel eens dat ook de verhouding onderstellen, tussen het feestkomitee In dit verband en het stadsbestuur uit- nog vermeld wordl wen voerig ter sprake kwam. de bezoekers aan Hierbij werd vernomen beurs ook konden den c nutsvc 30 VOO voor prdez jewei irchill: ring v idstaa 25 ap gemi einen stanc 'ers» itaire aan tc werd inger iw vai )ienst c lanks sdien opri stallatie die het i mitee verleden ja&etge kocht. Nabij de gn >uw gang kan men er ,njng naar de film over de d val die op het jongs ouv kantiesalon te E f De Intercommunale Vereniging van het Land van Aalst heeft als doel om bedrijfsterreinen te verwer ven en te verbeteren. Daarom worden administratie procedures doorgevoerd voor het inrichten van am bachtelijke zones in verschillende streken behorend tot het Land van Aalst. We beperken ons hier echter tot de fusiege meente Erpe-Mere waar enkele terreinen sinds enkele jaren «functione ren». Bij de aanleg van een dergelijke industrie zone dient de intercom munale evenwel reke ning te houden met het reeds bestaande land bouwareaal. Reeds geruime tijd be stonden plannen om on geveer 14 ha. aan de vroeger vastgelegde zo ne toe te voegen maar men wachtte nog op een uitvoering daar eerst een groot deel van de be staande industriezone moet bezet zijn vooraleer tot nieuwe uitbreiding over te gaan. Toen aan deze voorwaarde vol daan was, verkreeg men aan onteigeningsmachti ging sap een aanvraag die in januari 1979 ingediend was. Het gebied kreeg al dus een nieuwe be stemming en werd toe gewezen aan ambachte lijke bedrijven. Voortdurende uitbrei ding Naast de nieuwe bedrij ven die zich in de omge ving van het station (hal te) Erpe-Mere komen vestigen zijn er heel wat bedrijven die nog altijd aan uitbreiding toe zijn. In een tijd van ekonomi- sche moeilijkheden klinkt dat misschien eigenaar dig en ongeloofwaardig maar de cijfers spreken voor zichzelf. Vooral de N.V. Pioneer Electronics Manufacturing kende in de loop van 1980 een uit breiding van 2.700 m2 werkruimte en magazij nen en daarbij 770 m2 aan kantoren en sociale ruimten; er is bovendien parkeergelegenheid voor ruim 200 wagens. Op het einde van vorig jaar werd nogmaals een bouwver gunning aangevraagd voor een bijkomende uit breiding van 880 m2. Het belangrijkste echter is dat dit bedrijf thans 277 werknemers telt, een niet onaardig aantal in deze sociaal bewogen tijd. De Carrosserie De Breu- cker en General Moldings brachten in de loop van 1980 hun bedrijfsaktivi- teiten over naar het in dustrieterrein in Erpe- Mere, en in het begin van dit jaar opende Hako er een bedrijf. Deze bedrijfsterreinen zijn alvast een remedie tegen de werkloosheid want in Erpe-Mere was er een stijging van ruim 200 tewerkgestelden. Deze stijging van 40% wordt vooral toegeschreven aan de uitbreiding van Pioneer Electronics Ma nufacturing (181), De Bruecker (24), Hako (19) en Van Brabant (14). De industriezone van Er pe-Mere ziet er op het ogenblik als volgt uit: Berma, import van meu- belbeslag, 97 a. 24 ca., 11 tewerkgestelden; Abra- co, verwerken van schuurmateriaal, 4 pers.; B.V.M., fabricatie van ra diatoren voor centrale verwarming en electrici- teit, 56 a., 12 pers.; Cable Print, fabricage van elec- tronische apparatuur, 50 a., 49 pers.; De Bruecker, koetswerkbedrijf, 87 a., 24 pers.; Dubin Haskell De dekenij van de Kasteeldreef te Lede heeft gedurende de laatste maanden verwoede pogingen ondernomen om de vroeger alom bekende dekenij- aanbrengen„ a|dus de feesten opnieuw leven in te blazen. De drukste voorzjtter wa handelsstraat van Lede heeft er inderdaad belang bij ^omjtcc om in deze tijd van ekonomische achteruitgang ..de Hjerbij vervvees hij met. Dreef terug op dreef te krijgen». Van 12 tot 15 september wordt dan ook één en ander op stapel gezet. Zaterdag 12 septemberballonwedstrijd met 14 uur, opening van de waardevolle prijzen. Van- braderij door de burge- af 19 uur: optreden van meester samen met het het Russisch zigeuneren- bestuur van de dekenij, semble Laci Lacatos, toe- 15 uur: rommelmarkt en gang gratis, ruilbeurs voor kinderen zondag 13 september: 10 van 5 tot 15 jaar op de uur; opening braderij. parking van «Villa Let- 14 uur; oude ambachten- ha». Om 16 uur: arote markt met aa. een hout bewerker, beeldhouwer, pottenbakker, hoefsmid, kantklosser, manden vlechten imker, ver tinnen Vanaf 17 uur: wendel- koncert met de Delta Brassband. Vanaf 21 uur: optreden van het orkest Occasional Jazzband. Dit in het gelegenheidscafé «De Achterste Dreef». Maandag 14 september: solemnele mis Lining, preconfertioneren van hemdonderdelen, 1 ha. 9 a., 17 pers.; Evipak, plastiekzakken, 2 ha., 84 pers.; Faber, gasradiato- gu30: ren, 41 a., 9 pers.; Gene- voor de overledenen van ral Molding, spuitgieten de Kasteeldreef. 15 uur: in plastiek, 51 a., 11 pers.; opening van de braderij. Hako Belgium, gras- en is uur: café Chantant veegmachines, 57 a., 19 met het trio «Mandus de pers.; P.D.R., parfumerie- Vos» en opening braderij artikelen; Pioneer Elec- met verrassingskoopjes, tronies Manufacturing, Dinsdag 15 september: 9 assemblage van hi-fi au- uur; doorlopend uitdelen dio-uitrusting, 3 ha., 277 van loten door de h. Ge- pers.; Van den Eeckhout, Vers. 19 uur: huldiging confectie, 50 a., 19 pers.; van de laureaten van de Van Brabant, handels- tekenwedstrijd en trek- drukkerij, 47 a„ 14 pers.; king van de tombola in dat van dit jaar af het maken met de via lujgCj stadsbestuur haar zegen gaf over de geprogram meerde spektakels waar bij natuurlijk ook de ge detailleerde kostprijs er van vermeld was. Frans Wauters stelde daarbij dat alles nog niet vertoond werd. van een leien dakje liep, Frans Wauters heel r het en dat men op dit vlak dit het plan om deze p chisel jaar nog in een over- ge film, die een je|d gangsfase verkeerde, kend beeld geef: rj< «Het stadsbestuur beseft Aalst-Karnavai, ooi *est-H nog niet wat wij allemaal op de BRT te laten nen als publiciteit voorzitter van het feest- te hopen dat hij Lj0e opzet slaagt. ,epen rt ti iks d ibevel Nadat in 1979 de Aalsterse Jaarbeurs l'de'n rekordaantal van 46.000 bezoekers haalde e' |e 0 reeds aan 50.000 belangstellenden werd dacht, daalde dit aantal vorig jaar tot 43.900, jaar bleef men nog even boven de 40.000,i bele na het sluiten van de deuren maandagni werd het bilan opgemaakt en kwam men to: slotsom dat 40.484 mensen tussen 22 en augustus de Keizershallen hebben bezocht. ^11 Een geleidelijke terugval, die organisatc maar ook exposanten moeten trachten i dijken. Een geleidelijke vernieuwing dringt op, wil men de moeizaam opgebouwde rep tie van de Jaarbeurs niet stilaan teloor gaan. Staan handelaars en feestkomitee open v suggesties en opbouwende kritiek? Dan is ogenblik gekomen om samen te gaan brains men over nieuwe formules voor 1982! Van Durme-Van Box- stael, produktie van hou ten meubelonderdelen, 1 ha., 42 pers.; Wang Euro pe, electronische reken en schrijfmachines, 4 ha., 136 pers. Op ruim 16 ha. industrie zone werken op dit ogen blik 728 mensen en de uitbreiding gaat nog al tijd verder, wat er wijst op het feit dat deze be drijven een plaats gevon den hebben op de han delsmarkt. J.D.V. gelegenheidscafé «De Achterste Dreef» De eer ste prijs is een vliegtuig reis voor 2 personen naar Tenerife. K.D.C. De dekenijfeesten in de Kasteeldreef: terug van weg? (kdl)

De Voorpost | 1981 | | pagina 4