groot.lede LEEDSE ECHO'S OLSJTERSEN AUVED GEZELLIGE SHOW Autostunt Oordegem fejfö Mêêl Zonder hoogtepunten... xpansi ement [amer van VI nent onvera m, «De Che* (1978-1980) Vervolg van pag. 1 De Gentenaar Cogen oogst dan ook Aalsters handgeklap. Iedere vorm van racisme is de Aalste- naar vreemd... Toch blijft er chauvinis me in de Aalsterse gees ten als het lievelingson derwerp van den echten ajoin wordt aangeroerd. En de kabinetchefs Jean- Paul en Michel roeren duchtig in de stront, ter wijl ze onophoudelijk rond de pot draaien. Vol gens een kollega «kon het onderwerp uitgespro ken plat worden ge noemd», maar dat kon den wij vanop onze plaats niet zien. «Het ligt de Aalstenaar echter goed» voegde hij eraan toe en daarin kunnen wij hem bijtreden, vooral als het er ligt. Voor «'t Is moeilijk be scheiden te blijven» toch iets te lang, mor an ders giene kak van het onbetaalbare duo, had Michel in zijn eentje zijn versie van de Voegelkes- dans gebracht. Aange zien een enquête in Bel- genland onlangs aan het licht heeft gebracht dat Walen in het weekend en Vlamingen in de loop van de week seks bedrijven (heel wat bedrijvèn gaan tegenwoordig echter overkop) kwam Michel vrijdagavond net op tijd klaar met zijn bijdrage. En hoewel uit puriteinse hoek opmerkingen wer den gehoord in de aard van «Jaan, maan!» en «'t Zèn toch stoeiten, hein!» kwam de Avond toch wel even van de grond. Eddy, een jonge kandi daat... Echte hoogtepunten wa ren er niet, wel een gezel lig gevarieerd pro gramma. Zo waren er de Kamille- kes, met een imitatie van «Buck's Fizz» in «Makin' your mind up» en Eddy, kandidaat- karnavalprins en beschermeling van Kamiel met zijn nummer «Vroidag». Deze jongeman bracht het aartsmoeilijke Rob De Nijs-nummertje «Zon dag» tot een goed einde, hoewel hij moeite moest doen om de keiharde to nen van de F.S. Band te overstemmen. Daèr moet Mare De Cock toch wat aan sleutelen: op bepaalde momenten overspeelt hij dervokalis- ten en dat is niet alleen hinderlijk voor de zange- r(es), doch ook voor het publiek, dat brokstukken van de tekst niet verstaat en zich dus geen oordeel kan vormen over de waarde ervan. Wat Eddy zelf betreft, sinds de algemene repe titie had hij beslist vor deringen gemaakt. Hij miste echter duidelijk de morele steun van zijn mentor Kamiel en vond zijn hele optreden een flop. Regisseur Jean-Paul De Boitselier sprak hem in de koelissen moed in. «Er zijn twee dingen waar je moet voor oppassen» zei Jean-Paul. «Jezelf over schatten en jezelf onder schatten». Relativeren dus. Doch dat is voor een zo jonge kerel als Eddy aartsmoeilijk. Voor deze sympathieke knaap, die beslist wat in zijn mars heeft, zit er maar één ding op: vijf maanden keihard wer ken. Zó wordt je Prins Karnaval, dat heeft ieder van zijn voorgangers aan den lijve ondervonden. De Caemere en de Che valiers Na Eddy brengen de doorwinterde prinsen van de Caemere hun «Opera en belcanto», een subliem stukje comme dia deM'arte, waarin voor al Jean-Paul en Karei met hun marionettennum mertje spontaan applaus oogsten. Hier geldt een opmerking, die ook later op de avond door het pu bliek zou worden ge maakt: te lang uitgespan nen om de aandacht te blijven vasthouden. Zon der die herhaaldelijk te rugkerende langdradig heid was het hele pro gramma ook netjes bin nen het voorziene tijdsli miet geëindigd. Vóór den half-time kre gen we nog Antoine en de Koolstraatse Cheva liers, begeleid door de magistrale doch soms nét iets te luide muziek van Mare De Cock, onder het motto «In de stad». Na het aangepaste ope ningsnummer «Ammool welkom in de show» uit de Ted de Braakshow, kon je de sfeer proeven in de stad, zowat een week vóór Vastelauved. Op -tema's uit «Oliver Twist» en «Oklahoma» werd een genietbaar brokje entertainment ge bracht. Naast de gekende gerechten «eirten, sossis- sen, perlagrèkken, Olsj- terse vlooin, scherregos- sen, kerrekoeken, zaaten boelink» waren er ook «keipernaagels, wie wiltj er nog keipernaagels?» Op die manier kan Antoi ne gerust een hele ope rette in het Aalsters dia- lekt omzetten en voor het groot publiek brengen. Sukses verzekerd. Hetzelfde met een revue, boordevol aktuele sketchen en meezin gers... Wie durft het aan? Vernieuwing is het niet bepaald, eerder wat retro en oldies, maar dat spreekt de jeugd wel aan... Puntiger Om halfelf komt Europa prins Enrico opdagen, en Antoine Van der Heyden, een veelbelovend begin voor deze eerder zwakke Aalsterse avond, (lp) ook de schepenen Mon sieur en De Neve zien we tussen het rusteloos heen en weer dreutelen de publiek. De sfeer is opperbest, en een «gargon» vertrouwt ons toe, dat hij gemakke lijk heeft kunnen werken en dus veel bestellen. Zijn beste «Avond» sinds vijf jaar! Zoals gepland wordt er om kwart voor elf gepau zeerd, doch na die pauze loopt het tijdsschema wel enigszins uit de hand. Stefaan en Chris, in ja nuari nog rivalen, zijn in augustus beste maatjes en brengen samen een optreden, dat echter ook weer wat te lang uitloopt om echt het publiek in de ban te houden. Hetzelfde euvel bij Polle Keipernoagels Vrije Aal sterse Radio. De teksten zijn te stroef, te lang uit gespannen net als bij de «echte» vrije zenders. Alles wordt te duidelijk uitgelegd, er zijn geen nuances mogelijk. Het moet puntiger, Polle, na gels met koppen! «Zwar te Lola» en «Samen naar Parijs» oogsten bijval bij het publiek, dat populaire melodietjes wil. En als het applaus weerklinkt is men al gauw geneigd om te zeg gen: «Zie je wel, dèt wil het publiek!» Voor ons is het goedkoop spekuleren op de gemakzucht van dat publiek. Die braven Paul De We ver moet niet denken dat wij de Aalsterse Avond tot op de grond willen afbreken, zoals hij panie kerig verkondigde, maar er zat méér in, Polleke, en dat is geen verwijt, maar een vaststelling. Wij zijn er ons terdege van bewust dat de Olsj- tersen Auved door ama teurs belangloos wordt gebracht. Het is een pres tatie, die al onze waarde ring geniet, en waar wij mogelijke feiten mee smuilend door de vingers zien. Amateurisme niet gelijk aan verveling Daarom ook begrijpen wij onze gewaardeerde kollega niet, die vorig jaar de formule van de Avond «onverslijtbaar» vond en nu nergens meer enig spoor van entoe- siasme bespeurde. Wij hebben die formule altijd al vatbaar voor ver betering gevonden en was het programma van dit jaar geen hoogvlieger, we zagen vroeger ook al «hoogte- en laagte- punten»! Vorig jaar werd de show «volledig kosteloos ge bracht door alweer uit- Michel en Jean-Paul, de twee ex-kamavalprinsen brachten samen het hoogtepunt van de Aalsterse avond, (lp) sluitend amateurs», dit mist. jaar lezen we van dezelf- Zo is het toevallig ook de auteur: «Wij horen zo nog maar een keer, het de opmerking al aanko- tv-publiek maakt het on- men wij zijn toch maar derscheid niet meer tus- amateurs. Amateurisme sen een perfekt geënsce- staat nergens gelijk met neerde show, waaruit al- verveling opwekken». Ie overbodigheden ach- Akkoord, maar wie ooit teraf zorgvuldig zijn weg- liefhebberssporten kompetitieverband heeft geknipt en een amateu ristisch ineengebokste gevolgd, weet -verdomd show, waar heel wat goed dat die mannen (en mensen van goeie wil vrouwen) de ene week zich belangloos voor in- het onderste uit de kan zetten, en zelfs vaak diep brengen en de volgende in de eigen zak moeten een hemeltergende wan- tasten om die show tot vertoning. Dan kan zelfs het grootste talent in hun rangen het schouwspel niet redden. Hand in hand, kame raden TV-publiek drukt de knop Achter de schermen had- in den de meeste «arties- Zo verging het ook de ten» slechts woorden van tiende Aalsterse avond. Want de sketch van de Prinsencaemere die uitstekend zou passen in een revue en het op treden van de karnaval- groep de Pollewieters, die een imitatie brachten van de Leedse skiffle- groep Stampen en Da gen, gingen ondanks hun onmiskenbare kwalitei ten wat verloren in een stilaan leeglopende zaal. Het publiek heeft geen geduld meer. Kortere nummers, een wervelen de show van maximum twee uur is voldoende. Op die manier verslapt de aandacht geen ogen blik en blijft de toeschou wer geboeid aan de hard ste stoel gekluisterd. In het andere geval denkt hij aan zijn luie stoel vóór het tv-scherm, waar hij niks anders hoeft te doen dan geeuwend de knop in te drukken of een bier tje uit de ijskast te halen en af te wachten tot er wat beters op het scherm komt. In de Keizershallen werd dat alternatief niet gebo den en dus liet het pu bliek zich even voor mid dernacht langzaam afzak ken en verdween de fina le met alle artiesten in de lof voor de regisseurs Jean-Paul en Mare en kreeg Mieleke Van den Broucke warempel de Johnny Cooman als presentator, Kamiel Sergeant «privé»-redenen niet komen, (lp) tranen in de ogen vanwe- naar wat simpel pi ge de waardering en en achter de koel s vriendschappelijke sfeer, komt de ontroering Bkencj< die hij mocht ervaren als een gebaar van vi nieuwe A.K.V.-voorzitter, schap soms doch ook als «oude» kar- tot uiting, navalist. A|s je er toevallig ge Ier vek Misschien zit in de kom- van bent, grijpt hetjs «J™ binatie van oud en nieuw en verzoent je weet de oplossing van al onze het leven, problemen. Traditie en nieuwe ideeën, hand in hand, wie realiseert het? Wat wil de zogenoemde «moderne» mens nu ei genlijk? Hij weet het zélf niet, want zijn eigen fantasie is dood, er wordt voor hem gedacht en hij beseft het eigenlijk niet helemaal. Men meet zichzelf zo graag een stoere hou ding aan, van «Ik-weet- het-wel», maar in het diepste binnenste ver langt iedere vrouw en ie dere man hartstochtelijk «perkt "t - founale Cyriel Temme aic De brochure met laire liedjes van Van der Heyden De Wever, m.m.v. De Cock en Luc Van sevelde «De deel II» teksten die niet ofaa'rón repertorium van ee sters karnavalist n ontbreken. Voor frank verkrijgbaar bi toine in de Koolstra in Polle's Brieghuis de Werf! Kopen jon en meisjes! De plaatselijke Jeugdclub Tosca organiseerde een autostunt: «met hoeveel in de wog De jeugdspelertjes van FC Oordegem konden met 14 in de auto plaats nemen. «Ta slaagde er in om 23 leden in de car te murmen, maar winnaar werd Jeugdclub Oxads deelgemeente Impe met 24 leden in de auto Hierbij een moment-opname tijdens de pog van de inrichtende Jeugdclub Tosca, waarbij heel wat belangstellenden het stapel- duwwerk voladen. (V.W I Rond 15 oogst is het alsof Leedse verenigingen en organisaties van allerlei pluimage de teruggekomen vakantiegangers er willen aan herinneren dat er op het thuisfront ook nog iets te beleven valt. De 4* fietsentocht «Dwars door Groot-Lede», inge richt door de Sportraad en begunstigd met een extremis opgedagen zomerzon, kende een stijgende belangstelling. Terwijl de verantwoordelijken van de Burgemeestersfeesten te Wanzele, de Heiplaskermis en de 1* Handelsbeurs van de enkele maanden jonge sociaal-culturele vereniging «Priester Daens», de uitgaven en inkomsten nog natelden kondigde het voorbije W.E. zich aan. men. Leraars en leerlin gen van het St.-Maarten college zullen hun school onder deze gedaante moeilijk hebben terugge vonden. Een eerste stap met succes bekroond. Hoogtepunt was het op treden van «Stampen en Dagen». Voor hun dui zendkoppig opgekomen publiek lieten ze zich dan ook niet paaien om in een niet te beschrijven sfeer hun beste beentje voor te zetten. Dinsdags, na het optreden van qastvedette Even nakaarten: de 1' handelsbeurs van de vzw «Priester Daens» Deze formule doet het. Terecht kunnen voorzit ter Albert Van Hove en Clement Melckenbeeck, verantwoordelijke voor het technische gedeelte van de organisatie, de pluimen op hun hoed ste ken. Grote belangstelling in zoverre dat het meren deel der deelnemende middenstanders reeds toegezegd hebben om volgend jaar terug te ko- Freddy Breek, zijn uit de toegangskaarten volgen de winnende nummers uit de bus gekomen: 9174-5398- 9875-3579- 8932 - 3761 geven recht op een reis naar Parijs. Het nr. 1795 is een trip naar Londen. Van deze 7 reizen geschonken door de firma Speed Repar zijn de checks af te halen bij Albert Van Hove, Gucht- straat 32 te Lede. In de daverende Vlaamse Leeuw, gezongen om 24.00 u., lag alvast de be lofte volgend jaar nog be ter te doen. Huldiging Lucien Van Impe Vrijdagavond in het Cul tureel Centrum, na ver welkoming door Burger vader Fons Grepdon, schetste Schepen van Cultuur Jules Hendrickx het palmares van de ge huldigde. Vooral de Ron de van Frankrijk schonk hem, dank zij zijn hard labeur, ongekende lau weren. Éénmaal geel, 5 x bergkoning, 2' in de laat ste Tour zijn voor de BWB bonzen niet vol doende om hem te selec teren voor de aanstaande wereldkampioenschap pen te Praag. Op het eer ste blad van het nieuwe guldenboek van Lede prijkt de handtekening van Lucien. 4' uitgave van de 6 uren van Lede Zaterdagochtend werden laatslapers gewekt door de radiowagen van de Grim- dy's. Een peloton van wielerliefhebbers, waarin de sterke afvaardiging van de onderscheidene Leedse clubs opviel, fietsten vanaf 10 u., 6 u. lang, rond de plaatselijke dorpskom. Jong en oud was vertegen woordigd alhoewel zulke krachtprestatie niet wegge legd is voor de eerste de beste amateur. Bij de aan komst aan «de Lelie» kon Schepen Hendrickx, bij het overhandigen van de tro- fees, de deelnemers felici teren die de sportieve uit daging van deze marathon tot een goed einde hadden gebracht. Liefhebbers van de edele ruitersport kwaman aan hun trekken de zondagna middag op het terrein naast het jeugdhuis Leeuwerik. Voor de zevende maal kon den zij de leden van de Landelijke Rijvereniging in aktie zien op een uitgelezen hindemissenparcour. Rustiger ging het er aan toe in de hovingen van de Zus ters Maricolen waar het psychiatrisch ziekenhuis zijn deuren opende voor het jaarlijkse Similes tuinfeest waarvan de op brengsten ten goede komen aan de verlaten patiënten van het ziekenhuis. Oordegem kermis De vierde zondag van au gustus betekent kermis vieren te Oordegem. Tot het klassieke patroon be horen de pretmolens; de sportgebeurtenissen met de voetbalsDelers van Oordegem F.C. als vedet ten; het avondcriterium voor internationale lief hebbers de zaterdagna middag; om de wieler wedstrijd voor juniores op de Kouter van de maandag niet te verge ten. Ook de harmoniekorpsen van «de Ratten en de Mui zen» vooraf gegaan door hun majoretten blazen en stappen, een lust voor oor en oog alhoewel er daar na enkele uren wel verandering in komt. Hoe zou je zelf zijn? Voeg daarbij een schilderijten toonstelling van de één of andere culturele vere niging, de sfeer van de stampvolle café's en een vuurwerk als apotheose en ge treft een beeld zoals er zovele zich afspe len rond elke Vlaamse kerktoren ter gelegen heid van de jaarlijkse kermis. De laatste jaren is er een andere wind gaan waai en. Het plaatselijke V.T.B.-V.A.B. bestuur on der impuls van zijn ver antwoordelijke Benoni Van De Steen weet deze 4 dagen te omringen met uitgelezen attracties zo danig dat Oordegemker- mis aan een duidelijke heropleving toe is. Voor eerst de tentoonstellin gen in de lokalen van de gemeenteschool. Denise Peijnsaert, vaardig als niet één met breipriemen bracht haar collecties mantels, jurkjes, venster en wandversieringen, lampekappen, tafelkle den enz. Foto's van het oude Oor degem, kunstig vergroot en op blok gekleefd, ga ven de mensen een unie ke momentopname van het Oordegem van wel eer. Bedrijvig als altijd plaatste Jozef De Brau- wer, zaterdags, de ma quette van de gekidnapte schandpaal te midden van een bed van rozen als symbool en als pro motie voor de plaatselij ke rozenteelt. Naast andere attracties zoals de rommel- en am bachtenmarkt was er de maandag hef optreden van de Zweedse fakir. Mister Swing, eens de ster van circus Boltini. Vuurspuwen, degens slikken, het doorprikken van zjjn wangen met naalden waren bagatel len welke de vele opge komen nieuwsgierigen koude rillingen over de rug deden lopen. Verleenden verder hun medewerking: «de Natio nale Vrije Marktkramers Vereniging» met de orga nisatie van de vrijdagse verlichte feestavond- markt; de Jiu-Jitsuploeg «Goshindo»; het Rode Kruis afd. Lede in de vorm van uitstalling van materialen in tenten op gesteld op de parking van de school. Een speciaal woordje over de schilderiiten- toonstelling «Paul Boon- aert» voorgesteld door C.S.C. De Rank Lede. De meeste werken van deze kunstenaar zijn droomlandschappen uit de Vlaamse Ardennen. Met veel zorg voor het detail opgebouwd, willen zij onsterfelijk maken wat gedoemd is om te ver dwijnen. De enorme kleurrijkdom en het aan geboren gevoel voor har- monie en constructie, zijn als rode draden geweven in het frisse, spontane en vakkundig uitgevoerde penseelwerk van Boon- aert. Niet te verwonderen dat hij met de regelmaat van een klok de diplo ma's, prijzen en medail les toevoegd aan zijn reeds zo rijk palmares. Werkelijk een kunstenaar me: van Europees nive# Literair prikbord Te Lede is de uitgavi een boek een spora gebeuren. Het is dei verheugend te vaststellen dat, naar leiding van 150 jaar chiatrische zorg te «De geschiedenis Zusters Maricoleflj schijnt. Samenstel dhr. Emiel Vinck beheerder-directeur het ziekenhuis, na opzoekingen, er slaagd is de versd de gegevens te bun in een lijvig boek, documenteerd mei foto's waarvan een tal in kleur. De maakt kennis ontstaan en de van de zustergen schap van de Zustert ricolen, waarvan moederhuis na dei te Dendermonde bracht is naar Lede. Technische gegevej Formaat: 23,5 x gebonden. Inhoud: 528 blz., to's waarvan 16 ift] Intekenprijs tot 1981: 950 Fr. 1.100 Fr. Te verkrijgen bij: de Congregatie Zusters Maricolen, meersstraat 13, Lede. het Psychiatrisch kenhuis Zoete Gods, Reymeers 13A, Lede. S.V. Spes-I del, Kleine Omme1! weg 34, 9310 Lede. 6 - 4.9.1981 - De Voorpost

De Voorpost | 1981 | | pagina 6