jaarverslag van Interkommunale Land van Aalst irengt weinig verrassingen 1980: moeilijk jaar voor Aalsters Politiekorps Waarschuwing Optimist De Voorpost - 4.9.1981 - 7 .jditiegetrouw pakt de Interkommunale Land van ialst rond de vakantieperiode uit met haar jaarver- a over de werking van het voorbije jaar. Fjjt het verslag van deze intergemeentelijke ven- hap voor de Ruimtelijke ordening en de so- isl-ekonomische expansie van het arrondissement Aalst blijkt dat 1980 vooral druk was op het vlak van het grondbeleid en de huisvuilverwerking. /ennoten fot de aandeelhouders van :e vennootschap behoren alleen traditiegetrouw 10 gefusioneerde ge- •nten van het arrondisse- tnt, maar ook de Provincie ist-Vlaanderen en een intal privé aandeelhou- De voornaamste is on- ijfeld Intercom, de Bel ie Interkommunale gas- elektriciteitsmaatschap- maar ook de Bouwmaat- iappij Veilig Wonen, het ikomitee ter bevorde- van de Ekonomische insie van het arrondis- >nt Aalst, de Provinciale amer van Ambachten en pel d ^nn9en' Kamer van k J oophandel van Aalst, de Li- T lerale sociale werken, en de °ennS|ekende privé personen Cle- Prieels (sekretaris 3nvei\|tCW), Piet Van Tittelboom ekretaris ACV) en Jan Van llig g« Ier Veken (sekretaris ABW) t het« *z'tten een min of meer weer Bp6rkt aantal aandelen. oorzitter van de interkom- lunale is niemand minder an Alois Van den Bossche, lekend SP-mandataris van erdersem, die wordt bijge in door ondervoorzitter (-minister Moyersoen en ekretaris Marcel Lorie (PW- indataris uit Hofstade). De iheerrraad zelf is verder in verzameling van beken een minder bekende politi- uit het arrondissement, iet of -aaronder 2 burgemeesters in eea list ra i/oor taart olstra ghuii an ji 3mme met an A en en .m.v. c Van Chev 1980)1 en 9 schepenen. De heer Van Tittelboom, vakbondssekretaris van het ACV werd in 1980 opgeno men als nieuw privé-aan- deelhouder, terwijl nog kan vermeld worden dat in okto ber 1980 de heer Moyersoen ontslag nam als voorzitter van het Direktiekomitee, zo wat het dagelijks bestuur van de vereniging. Op 27 januari 1981 diende diezelf de persoon zijn ontslag in als beheerder, en werd hij vervangen door de heer Wil ly Van Nuffel, algemeen se kretaris van het ABEEA. Zijn taak als voorzitter van het direktiekomitee werd dan weer overgenomen door niemand minder dan Edmond Nijs, die namens Veilig Wonen in de beheer raad zetelt. Het aantal personeelsleden bleef gedurende het jaar 1980 ongewijzigd op 5, waaronder de bekende he ren Hugo Penne en Willy Meganck, maar in de loop van 1981 werden reeds 2 personeelsleden aangeno men voor de uitbating van het sanitair stort te Vlierzele. Het Land van Aalst zetelt eveneens in de Gewestelijke Ontwikkelingsmaatschappij van Oost-Vlaanderen, en dit in de personen van F. Van de Meulebroucke, burgemees ter van Zottegem, en L. Wal- raet gemeenteraadslid van Geraardsbergen. tgav pora is da ku naai jaar 1 te anis olen» nsteli ck d* :teur na er ir erscf bun ek, rij mei een De mei e ev ïrger jsten van dei Ie ow ede even ■Boei imefl ïde. De stad Aalst beschikt niet alleen op dit ogenblik over een milieupolitie maar ook over een bouw politie, die specifiek optreedt wanneer er over tredingen vastgesteld worden op de wetgeving op de Stedebouw en de Ruimtelijke Ordening. Deze bouwpolitie, die bestaat uit een aantal topfunktionarissen van het departement van Openbare Werken is de jongste jaren zeer aktief geworden, en talrijk zijn de voorbeelden van onwettelijke werken die stilgelegd werden. Den ken wij maar vb. aan het geval De Geyndt te Erembodegem, het bouwen van silo's aan de Stillebeek in dezelfde gemeente, enz. Dat de stadsoverheid soms zelfs niet aarzelt om bepaalde bouwovertredingen te verzegelen, na ?e stilgelegd te hebben, wordt bewezen door een nieuwbouw aan de hoek van de St. Jans straat en de Scherreveldstraat te Aalst (nabij de Watertoren). Sinds maanden wordt het in aan bouw zijnde huis afgespannen met een verze gelde koord, en voor wie het niet zou weten wordt aan elke voorbijganger duidelijk gemaakt bat het hier een verzegeling betreft wegens een bouwovertreding, en meteen wordt eraan herin- oord welke straffen men kan oplopen door het opzettelijk vertrekken van de zegels. Deze handeling van de stedelijke bouwpolitie is 'o feite een voordtdurende waarschuwing voor Aalstenaar dat men het in het stadsbestuur *o nodig ernstig meent met de kordate toepas sing van de wetgeving op de stedebouw en de Nimtelijke ordening. VEHE Nijverheidsbevordering Het zal wel geen geheim meer zijn dat de interkom munale de belangrijkste in dustriezones van het arron dissement beheert. Hiertoe behoren o.m. dit van Erem bodegem, Erpe-Mere, Ge raardsbergen, Ninove en Zottegem. Gelet op de gewijzigde eko nomische toestand en met een de vraag naar industrie- grond spande de interkom munale zich in 1980 vooral in om de vestigingsmoge lijkheden van ambachtelijke bedrijven te verbeteren. Met deze bedoeling werden de administratieve procedures doorgevoerd voor het inrich ten van ambachtelijke zones te Erembodegem, Schendel- beke en Appelterre-Eichem. Wat Erembodegem III be treft vernemen wij uit het jaarverslag dat ingevolge een Koninklijk Besluit van 20 februari 1978 en dat van 18 juli 1979 4 ha 83 a 24 ca grond verworven werd voor een nieuwe ambachtelijke zone. De prijs van de verwer ving bedroeg 10.847.996 fr. Op 26 januari 1981 werden de wegen- en rioleringswer ken aanbesteed voor deze uitbreiding van de industrie zone en op 13 maart 1981 werd reeds het K.B. tot toe kenning van staatstoelage ondertekend, zodat binnen kort het bevel tot aanvang der werken zal kunnen gege ven worden. Wat Erpe-Mere betreft be staan er reeds lang plannen om de industriezone uit te breiden door toevoeging van 13 ha 71 a 5 ca. De uitvoering hiervan werd steeds uitgesteld tot op het ogenblik dat een groot deel van de bestaande industrie zone zou zijn bezet. Aldus wenste men het landbouwa reaal niet te vlug in te pal men. Begin 1979 waren er op deze industriezone nog 12,5 ha voorradig, zodat een aanvraag tot onteigenings machtiging kort daarop op 21 januari 1979 werd inge diend. Uiteindelijk bekwam het Land van Aalst de machti ging tot verwerving van de gevraagde uitbreiding. Het ligt nu in de bedoeling een deel van deze oppervlakte toe te wijzen aan ambachte lijke bedrijven. De gegevens die het jaar verslag verder vermeld over de industriezones van Ge raardsbergen, Ninove en Zottegem lijken minder be langrijk, gezien de versprei dingszone van dit weekblad. Terloops kan wel gesigna leerd worden dat naast het beschikbaar stellen van bouwklare nijverheidsgron- den het sekretariaat van de interkommunale ook koste loos inlichtingen verstrekt aan bedrijven met betrek king tot de toepassing van de wetgeving op de ekono mische expansie, de wetge ving op de hinderlijke inrich tingen, de hulp bij herlokali satie, enz. Bedrijven Wat de bedrijven zelf betreft die op de industriezones ge vestigd zijn, vermeldt het jaarverslag dat het komplex van de nv Immo Ruysse- veldt, voorheen Carmen op de derde industriezone van Erembodegem door het Land van Aalst wederinge- kocht werd en doorverkocht aan de pvba De Geyndt, een ramen- en deurenfabriek, waarvan de bedrijfsgebou wen in Ternat door brand vernield waren. Dit bedrijf kwam dit jaar reeds ontelba re malen in het nieuws we gens de overtredingen van een aantal milieuwetgevin gen en de herrie hierrond ingevolge de aktie van een plaatselijk buurtkomitee. Over deze moeilijkheden is het jaarverslag zelf zeer kort. Wij citeren letterlijk: «De aanpassing van het gebouw en de oprichting van droog- kamers met verwarmingsin stallatie gaf aanleiding tot bezwaren van omwonen den.» Verrassend is wel dat men vermeld dat het bedrijf thans 81 personen te werk stelt, wat door het Aktieko- mitee Driehoekstraat steeds weerlegd werd. Op 1 december 1980 werd anderzijds de akte van ver koop aan de firma Louis Leys (mechaniek) verleden. De bouwwerken werden in het voorjaar van 1981 aan gevat en werden eind mei voltooid en bedrijfsklaar ge maakt. Het betreft hier de herlokalisatie van een toele veringsbedrijf voor specifie ke konstrukties in diverse metalen en kunststoffen. Voor de uitbreiding van Ac tion Technology en Arcair Europa werd eveneens een bouwaanvraag ingediend. Deze zijn thans in uitvoering, maar hierbij kan vermeld worden dat er ook voor Ar cair moeilijkheden waren met omwonenden. Verder kunnen wij lezen dat de be drijfsgebouwen van de nv besteed in het jaarverslag, nu verder in eigen beheer Weba met instemming van Aldus verneemt men dat de plaatsvinden. Hiertoe wer- het Land van Aalst doorver- interkommunale op grond den twee nieuwe perso- kocht werden aan de nieuw opgericht nv Capro, een ne- venbedrijf van de Chocolate rie Callebaut dat bestemd is voor het malen van cacao bonen en het bereiden van cacaoboter op basis van een nieuwe samenstelling. Ook de nv Guka nam haar nieuwe afdeling in gebruik. Ter informatie kunnen wij hierbij vermelden dat het globaal aantal personeelsle- van planologische, milieu- neelsleden aangeworven hygiënische en ekonomi- Voor de sanering van het sche kriteria definitief op- stort te Vlierzele werd een teerde voor de methode van planning uitgewerkt om het het sanitair stort. De stort- vervuild water te filteren, het plaats te Voorde is voorals- perkolatiewater minimaal te nog bestemd voor,Ninove houden, het te scheiden van en Geraardsbergen, terwijl insijpelingswater en een de stortplaats te Vlierzele de drainering onder de stort- hoofdstortplaats van het ar- plaats aan te brengen. Deze rondissement op langere werken zijn op dit ogenblik termijn wordt. Land van in uitvoering. Aalst heeft hier een stortver- den dat te Erembodegem te- gunning bekomen in werkgesteld is steeg van 1938 eind 1979 tot 2005 eind 1980. Dit is een lichte stij ging van 3,4% of 67 arbeids plaatsen. Wat Erpe-Mere betreft wordt in het jaarverslag eraan her innerd dat in het begin van het jaar 1980 de bedrijfsge bouwen van de nv Pioneer Electronics zandwinningsgebied van ongeveer 40 ha, dat reeds gedeeltelijk ontzand werd. Naarmate de zandwinning vordert zal de depressie op gevuld worden met afval en teruggegeven worden aan de landbouw. Men wil aldus komen tot de aanleg van een stortplaats die volledig beantwoordt aan de methode van het sa nitair stort, volgens een planning op wetenschappe lijke grondslag, wat natuur lijk veel geld zal kosten. Glo baal gezien gelooft het Land van Aalst echter dat de geko- Het Land van Aalst beschikt zen oplossing zowel uit mi- hier over een onteigenings- lieuhygiënische als uit eko- Manufacturing besluit en heeft een vergun- nomisch oogpunt, in de ge werden uitgebreid met 2.700 ning aangevraagd voor de geven omstandigheden, de m2 werkruimte en magazijn verdere zandwinning in het beste is. en 770 m2 kantoren en so- gebied. Een reeds ontgon- Tot slot van dit hoofdstuk crale ruimten evenals par- nen groeve van ongeveer 6 wordt nog de dank uitge- keergelegenheid voor 216 ha werd aangekocht van de sproken aan allerlei instan- wagens. Het bedrijf stelt op firma D.D. Mix. Bij deze ties, waaronder minister dit ogenblik reeds 277 werk- transaktie werd aan de firma Galle, Prof. De Brueck, enz., Kemf„|iewerj en in novem_ een bijkomende zandwin- en inzonderheid aan het a- ber 1980 werd de bouwver- ning toegestaan van onge- dres van Bestendig Afge- gunmng aangevraagd voor veer 3 ha, waarbij een vaste vaardigde P. Matthys. een bijkomende uitbreiding vergoeding per m2 aan Land Wat de Gavers betreft ver- yan nogmaals 880 m2. van Aalst toekomt. Tevens neemt de lezer nog dat de In de loop van 1980 werden werd de firma belast met de stad Geraardsbergen het do op hetzelfde industrieterrein afvalverwerking ter plaatse, mein zal overkopen bezit op de bedrijfsaktiviteiten van de overeenkomstig de door de dit ogenblik nog 14 ha 22 a pvba Carrosserie De Bruec- overheid gestelde exploita- 70 ca, maar hier vormt de ker en General Moldings tievoorwaarden. overgebracht, terwijl Hako Met de stortaktiviteit in deze groeve werd begonnen in mei 1980. Kort daarop ont stonden moeilijkheden en werd overgegaan tot de slui ting van de stortplaats. Vol- begin 1981 eveneens zijn be drijf opende. In totaal steeg de tewerkstel ling te Erpe-Mere aldus in één jaar tijd van 518 naar faling van een aannemer nog een hinderpaal in de overname door de stad. 728 werknemers of een stij- gens het jaarverslag is dit te ging van 40,5%. Grondbeleid-Huisvesting In 1980 realiseerde het Land van Aalst een redelijke vor dering van de verkavelings- zonderlijke resultaten die af sluiten met een boni van 33,4 miljoen, waarvan 110.228 fr. uitzonderlijke kosten in negatief en zomaar eventjes 33.551.952 fr. uit zonderlijke opbrengsten. Rekening houdend met de Financiën Traditioneel wordt ook de nodige aandacht besteed aan de financiële toestand wijten aan twee faktoren: van de interkommunale en het ontbrak aan de nodige de balans van winst- en ver voorstudie en aan een ex- lies gepubliceerd. Het totaal ploitatieplanning vanwege Van aktief en passief be de interkommunale en de draagt aldus over het jaar dossiers. Belangrijke stadia exploitatievoorwaarden 1980 243.399.991 fr., waar- werden aldus bereikt in de werden door de exploitant van 148 miljoen alleen reeds uitbouw van diverse pro- niet nageleefd. Het ontbre- in onroerende goederen f u ken van de P|annin9 schrijft aangekocht of gebouwd met Wat Hofstade betreft ver- men toe aan een noodom- het oog op herverkoop. Bij meldt het jaarverslag dat na standigheid. «Men moet met het passief is de belangrijk- voorbereidende studies in het afval toch ergens heen» ste post de schulden op lan- verband met de verkeers- aldus letterlijk in de tekst, ger dan één jaar, die bijna technische problemen een Het gemis aan voorstudie 112 miljoen bedragen. De ontwerpverkavelingsplan werd ondertussen snel inge- bedrijfsresultaten vertonen werd opgemaakt dat voor- haald, vermits een studie in 1980 een negatief saldo ziet in de aanleg van 67 van de hydro-geologische van 272.641 fr. Als op- bouwpercelen. De opper- toestand van het terrein brengsten boekte men im- vlakte van de verworven wordt uitgevoerd onder lei- mers 37.973.840 fr. en als gronden bedraagt 4 ha 85 a. ding van Prof. De Breuck van kosten 38.246.481 fr. Bij de Op 15 januari 1981 werd het de Gentse Universiteit. Het financiële resultaten is er verkavelingsdossier inge- Rijksinstituut voor Grond- een winst van 1,7 miljoen, diend bij het stadsbestuur mechanica deed eveneens De derde rubriek zijn de uit- van Aalsten dit dossier werd reeds een aantal boringen. op 25 mei jongstleden voor Eind juni 1981 dienden de advies aan de gemeenteraad resultaten van deze studie voorgelegd. Het ontwerp ter beschikking te zijn om als voorziet in de oprichting van basis te dienen voor de ver- 12 open, 44 halfopen en 11 dere planning, gesloten bebouwingen. Het niet naleven van de ex- In Gijzegem voorziet een ploitatievoorwaarden heeft a ontwerp-verkavelingsplan in er echter toe geleid dat het meer dan 272.000 fr. belas- de oprichting van 55 wonin- perkolatiewater niet ge- tingen die de interkommu- gen. De verworven terreinen scheiden werd gehouden nale Land van Aalst in 1980 hebben een gezamelijke op- van het neerslag- en insijpe- betaalde, bereikt men aldus pervlakte van 3 ha 70 a. Voor lingswater, waardoor een toch nog een positief resul- het ontwerp dat ook reeds grote hoeveelheid zeer ver- taat van 34.666.323 fr., die principieel werd geadvi- vuild water is ontstaan. opgesplitst werd in seerd door het stadsbestuur Dit heeft er de interkommu- 1.530.036 fr. winst van het en de provinciale diensten nale toe gebracht de aanne- eigen boekjaar 1980 en yan Stedebouw zal binnen- mer in gebreke te stellen en 33.136.287 fr. in resultaat ge kort het dossier voor de ver- het kontrakt voor de afval- boekte wachtrekeningen van kavelingsvergunning kun- verwerking te verbreken. De voorgaande boekjaren, nen samengesteld worden, aanleg van de stortplaats zal VEHE De aanstelling van een ont werper voor de infrastruk- tuurwerken heeft wel een niet te verwaarlozen vertra ging teweeg gebracht maar is nu eindelijk opgelost. Ook in Geraardsbergen en Herzele werkt de Interkom munale aan konkrete projek- ten. Daarnaast bestaan er nog een aantal dossiers over geplande projekten. Het be treft hier twee verkavelingen te St. Lievens-Houtem, één in Denderleeuw, één in Ge raardsbergen en tenslotte een nieuw projekt te Erem bodegem. Voor dit laatste dossier werd de principiële beslissing reeds genomen om een te faseren projekt uit te voeren. De beoogde zone 1980 werd voor het Aalsters politiekorps een moei- is gelegen op de grens- lijk jaar wegens personeelsgebrek en beperking van scheiding Aalst-Erembode- middelen. Toch toonde het zich zeer aktief zoals ichietbaan°mfl Va" m°9® blijken uit volgende cijfers uit het jaarverslag. In totaal realiseerde het Land van Aalst tot op heden Het bewakingsgebied is tieassistent(e), 28 van reeds 226 bouwpercelen in 8 025 ha groot en telde agenten, brigadiers en in- uitgevoerde verkavelingen op 31.12.80 78.860 inwo- spekteurs en 12 bij het waarvan 113 te Burst en 58 ners. burgerlijk personeel, in te Erembodegem. 51 bijko- Het aantal drankslijte- totaal zijn er 61 plaatsen mende percelen zijn voor- rjjen verminderde in niet bezet. hT vn«SinnótVOt3iZ,,2; Aalst-stad mét 29 eenhe- Qua opgestelde proces- nogmaals 122 zouden bijko- den' bleef elders zowat sen-verbaal is er een ver men te Hofstade en Gijze- sfafusquo doch vermeer- meerdering over de gan- gem samen. De geplande verkavelingen tenslotte voorzien nogmaals in zomaar eventjes 800 ka vels waarvan er 150 alleen reeds zouden gerealiseerd worden op de grensschei ding van Aalst en Erembo degem. Afvalverwerking Zoals reeds vermeld lag de klemtoon van de werking van het Land van Aalst in het afgelopen jaar op het pro bleem van de afvalverwer king, waarbij zoals bekend een aantal moeilijkheden zijn opgetreden. Aan deze moeilijkheden de wel te Herdersem en se lijn, ook qua waar- Hofstade. schuwingen. Bij het politiepersoneel kwamen bij: 2 kommissa- rissen, 2 adjunkt-kom- missarissen-inspekteurs. Wat betreft de kriminali- teit is er vermeerdering op het stuk van aanran- Billy the Kid schiet juist de tweeduizend vijfhonderd eenenveertigste Indiaan in de rolstoel, als de tele foon rammelt... Ik weet niet wat je doet, roept Gustaaf, maar wat je ook vasthoudt, laat het vallen, en kom dadelijk over, nu direkt! Hallo, hallo, gil ik, wat is er gaande, een ongeluk, een milieuramp, maar spreek dan toch... Helaas de hoom is reeds gedekt, en al wat ik hoor is een zwijgend tuten, en mijn adem als een oude stoomfluit op mijn trillende benen. De schrik slaat me dus met vlagen om het frele hart, ik duik de auto in, loei de straat over en zie zo al wat er gebeurd is: zijn vrouw vertrokken naar het Vreemdelingenlegioen, de dochters onteerd, de zo nen in de politiek, het huis gekraakt door twaalf met vakantie komende Hollanders, de stroom afgesne den, en als hij dat allemaal te boven is een abonne ment op een Aalsters weekblad gekregen. Tot mijn grote verbazing staat hij echter gelaarsd en gespoord in de voortuin te wachten... Direkt springt hij naast mij op de voorbank: rijen, roept hij, rijen naar de boerebuiten, waar de vogels fluiten. Homaar, wacht eens, zeg ik, ik kom hier als een gedegenereerde toegevlogen, dan mag ik toch wel weten wat er eigenlijk aan de hand is! Ik heb, zegt hij, en hij legt vertrouwelijk de hand op mijn elleboog, ik heb een huis gekocht! 't Is niet waar, schreeuw ik. Jawel, krijst hij, op de buiten! 't Is niet waar, schreeuw ik. Jawel, huilt hij, en je kan nooit raden welk soort huis. Een fermette, brul ik. 't Is waar, zucht hij, hoe kan je het zo raden? Omdat die dingen aan de lopende band ontdekt worden, zeg ik. Die huizen zijn onderhevig aan een soort ongeslachtelijke vermenigvuldiging. Ho, maar pas op, schudt hij, mijn fermette is origineel, echt oud, niet zo'n ding dat gemaakt is met stenen, die gisteren nog in de bakkerij lagen te liggen, puur natuur is het, puur antiek, honderden jaren oud, en stop nu maar, we zijn er al. We duiken dus de auto uit, en ik kijk over de netels en distels als wiegende zeeën. Blijkbaar gaat het hier echter om een roerend goed, want bij de eerste oogopslag is er alleen een soort uitloper van de Kalahariwoestijn te zien: een uitermate geklasseerd en beschermd landschap, onaangetast sedert Karei De Grote, alleen heeft de Genie er af en toe een paar atoombommen opgegooid. Het ligt wat hobbelig, zegt hij, maar dat komt allemaal in orde. Het terrein wat effenen, wat vrachtautootjes aarde laten bijbrengen, en voor je het goed weet ligt hier een uitgestrekte groene graskant, met blerende schaapjes en een stenen windmolen. We springen de kabbelende beekjes en beddeveren over, kruipen langs potten en matrassen en daar, daar ineens voor onze schitterende ogen ontrolt zich het paleis van duizend-en-een-nachtmerries. En hoe vind je het, vraagt hij, hoe is de eerste indruk? Het gaat hier om een antiek fenomeen, knik ik, zwaar antiek, bijzonder zwaar antiek, ik vermoed dat het hier om een geval buiten kategorie gaat. Ja, natuurlijk moeten we hier eerst nog een opritje met kasseisteentjes maken en dan bloemen, overal bloemen, maar kom .er toch in, zegt hij. Hij zet de voordeur dus even tegen een omgevallen Atlantikwall, we schoppen wat gebruiksvoorwerpen uit het Merovingers tijdperk aan de kant, en stappen de living in. Hier, zegt hij, gaan we eerst een paar muurtjes uitbreken, een grote open haard bouwen, overal kleine lichtjes stoppen, een nieuw vloertje spreiden, de deuren wat verbreden, en de zoldering afbreken. Zeg, hoe vind je het? Ongelooflijk, knik ik. Ja, hé, zegt hij, en hier komt de eetkamer, die trap moeten we nog vervangen, en het woord bij de daad voegend gooit hij hem het erf op, waarbij door de hevige schokgolf nog drie ramen uit de muur vallen (gelukkig dienen die zoals ik later hoor, ook nog vervangen te worden). Hier komt nog een studio, daar gaan we wat balken steken, en nu de kelder, zeg een kelder in huis, onbetaalbaar man, we gaan eerst een beetje meer uitgraven, en dan goed isoleren, en nu de slaapka mers, hier komt mijn bed, en wat zie ik 's morgens als ik wakker word? De wekker, raad ik. Mis, huilt hij, hier door de spleet zie ik de barbecue, zoiets kan je op de buiten toch niet missen man. Dat is waar, knik ik, omdat pensen belangrijk zijn, maar zijn de slaapkamers niet een beetje aan de minieme kant. Ach man, ga weg, zegt hij, we hebben natuurlijk ingemaakte bedden, die klappen we overdag ge woon omhoog achter de kast, zeg hoe is de eerste indruk. Onvoorstelbaar, zeg ik. Ja hé, zegt hij, de keuken zullen we dan zelf wel bijbouwen, en dan nog een badkamertje, en een logeerkamer, een speelkamer voor de kinderen, een WC, een kleedkamertje, een linnenkamer, een gara ge, een hok voor de dieren, een tuinhuisje, en een bakoven voor de vrouw, en nu dé verrassing, raad eens wat er achter de fermette staat? Een ezel, raad ik. Mis, schudt hij, en inderdaad ik had het moeten weten, twee in een verhaal dat is van het goede teveel. Een waterput, een stenen waterput, een echte, daar halen we het water uit voor de bloemen en de afwasmachine, en de vaatmachine, luister maar en hij laat een steen een elleboog diep in zijn put vallen. We gaan hier het milieu weer in eer herstellen, dót gaan we hier doen, in mijn fermatte wordt de natuur weer binnen gezet, hier zal alles weer open gaan, mijn longen, mijn hart... en je ogen, zeg ik. F r 2 hoofdinspekteurs en 5 dingen, ademtestweige- inspekteurs. Er waren 2 ring, achterhouding, be- adjunkt-politiekommissa- schadiging, diefstal, rissen minder, 4 agenten dronken sturen, storend meer en 1 veldwachter lawaai, verkeersongeval- minder. Een vermeerder- len met licht gekwetsten, ing van 12 eenheden. Er is echter een vermin- De vergelijking tussen dering qua bedreiging, het goedgekeurd kader braak en inklimming, la- en de reële bezetting ten loslopen van dieren, toont 5 niet-bezette plaat- nachtgerucht en wapen- sen van adj.-politiekom- dracht, wordt ruimschoots aandacht missarissen, 2 van poli- Verkeersongevallen met vluchtmisdrijf zijn wel enigszins verminderd doch lopen nog op* tot 332 in 1980. Er waren 7 dodelijke ver keersongevallen. Meest ongevallen op de ring en de rijksweg naar Brussel. Meeste ongevallen op maandag en vrijdag en minst op zaterdag. Ge vaarlijke uren: van 16 tot 18 u. Grootste oorzaken van ongevallen blijven overdreven snelheid en schending van de voor rangsregeling. Meeste ongevallen grepen plaats bij droog weder en de ouderdom van de be stuurders die meeste on gevallen veroorzaakten is die van 21 31 jaar. LH

De Voorpost | 1981 | | pagina 7