I rool.lede arembodegem Madame Eerste maal in Wanzele: tentoonstelling werken Wanzeelse kunstenaars MEN OP WANDEL ERHEEN EREMBODEGEM Aantal straten in Erembodegem krijgen nieuw voetpad TERJODEN 75 JAAR PAROCHIE JP peelpleinwerking Speelmolen» Vanzele: sukses mOEENDE MPPEMHK1ES De Voorpost - 11.9.1981 !1 pai orenw ïn roni n van ai I paden. zeet jebied /veg kengebi i en Noliet ïe bewe 'Iroutes. In 1974 werd door het toenmalige bestuur van ing zal gebeuren op Erembodegem aan de privó-eigenaars De Geyter- grond van een lasten- Leclair en Ghysbrecht een verkavelingsvergunning boek opgemaakt door de toegestaan voor de Gaston de Schepperstraat, Dok- stedelijke technische ter Carlierstraat en Hof ter Burghtstraat. diensten. Na aanbeste- herfst staat voor de deur. Alvorens de bomen fr. per persoon of 100 fr. Aangezien de voetpaden In de loop van 1978 wer- ding zal voor het verschil krepir l'8^e/.®n 8u en ze z,c eerst °m.,n per gezin. Niet-leden be- doorgaans bij het oprich- den de werken definitief tussen de kostprijs en de ,herfstt?m ,n. r°, 9 en bruine talen 60 fr. per persoon of ten van bouwwerken vol- aanvaard, wat meteen in- beschikbare gelden een Geholpen door druilerige herfstregens 150 fr. per gezin. De deel- ledia vernield worden, houdt dat da stad Aalst lening aangegaan elegd ipi uw.—.,- o-- iiciiicia langzaam op rust voor de komende winter en vooraf r ekvogeis maken zich klaar voor hun tocht naar nCi uiden. :iaal deze sfeer worden gem, enkele hapjes sma- overal te lande kelijk eten: daar is moge wandelingen ge- lijkheid tot verfrissing sta ammeerd. en... prijsuitreiking aan renwai ndelen is plezant en de winnende wande- sberga ,nnend... laars... Meidag 20 september Zorg dat je er ook bent! heel wat wande- ledereen is welkom, in Erembodegem- In Erembodegem-Ter- 3 tot um en in Erembo- joden organiseert de m-Terjoden samen- Bond voor Grote en Jon- om samen enkele ge Gezinnen-Terjoden gezellig rond te ook op 20 september de 2de wandeling «Ken Uw Erembodegem-Cen- Dorp», gevolgd door organiseren de Boerenmaaltijd in en n Vee olijke Davidsfonds- rond Terjoden. 5 te '9 op 22 uur 13 tc >troo, I Midd n 5-15121 s issoori! op eid. mber selen liezoi aliling en VTB-VAB-af- De afstand bedraagt 7 een aangename kilometer langs de eeu- Witspannende wan- gezinsver- in(i| doorheen Erembo- Het vertreksein egeven worden te 14 het Parochiehuis, reen kan aan de wan- tkapeü r rouwe ilchere Zeelan 5 te I. - - 150 fr. per gezin. De deel- ledig vernield worden, houdt dat de stad Aalst lening en herfstpaddestoelen uit de grond. De natuur nemers schrijven best werd destijds door de ei- ook de voetpaden moet worden. n bij de be- genaars een bedrag ter .aanleggen. Voor dit werk Op dit ogenblik worden stuursleden van B.G.J.G. beschikking gesteld op werd een ontwerp opge- de uitgaven in hun totali- Terjoden. basis van de toenmalige maakt dat door de ge- teit geraamd op Graag tot dan! prijzen voor het aanleg- meenteraad zopas werd 1-055.000 fr. D.B. gen van voetpaden. goedgekeurd. De uitvoer- VEHE wenoude, nog in werking zijnde watermolen, de derde industriezone, de nieuwe wijk, de Dries te Nieuwerkerken, de steen- kapperij en de Dries van Terjoden tot aan de kerk ig deelnemen. De af- van Terjoden waar te 14 'bedraagt 8 km. on- uur het vertreksein gege- -cr. We wensen iede- ven wordt. De terugkeer ^'"Jeelnemer veel ple- is voorzien rond 17 uur. Want... met een Tijdens de wandeling geluk kunt u daar- ontvangt ieder inge- een prijs winnen, schreven deelnemer een moet u antwoorden appeltje voor de dorst of enkele teoretische een verfrissing, en meedoen aan Na de wandeling biedt ir praktische proe- de B.G.J.G. aan de deel- op het parcours nemers een gezellige werden... boerenmaaltijd aan in de wandelaars worden zaal van het klooster verwacht in het (boerenbrood met kop of hiehuis want daar kaas), ze dan de voor- De deelnameprijs, alles meemaken van inbegrepen (wandeling, aarprogramma van appel, boerenmaaltijd, sfonds-Erembode- verzekering) bedraagt 40 De dekenijfeesten te Erembodegem kenden op de Hogeweg een enorm sukses. Zaterdagnamiddag hadden de bewoners van de stoep een uitstalraam gemaakt om hun «waren» aan de «buren» voor te stellen en er misschien nog een half-zacht prijsje voor te krijgen, (per) -Kursus «Beter Bewegen» iet nieuwe werkjaar van K.V.L.V. Erembode- Centrum wordt er opnieuw gestart met turnles- )it jaar worden ook een paar reeksen voorzien 50-jarigen en meer. Die avonden gaan door in lorthal «Denderdal» en beginnen op maandag ptember voor de oudere leden en op dinsdag 22 mber voor de jongeren. Vooraf inschrijven, is welkom. Mgelkring «Dendria» postzegelverzamelaars komen terug samen op ig 13 september te 10 uur in het Parochiehuis, an! Ochie Erembodegem-Terjoden 75 jaar parochie Erembodegem-Terjoden viert volgen- zondag haar 75-jarig bestaan (programma: zie in dit blad). Erembodegem-Terjoden viert feest op zondag 13 september! En daartoe is er wel grondige reden want... in 1906, 75 jaar geleden, is Terjoden, op aandringen van de plaatselijke bevolking een zelfstandige parochie geworden binnen de gemeente Erembodegem. Op 4 juni 1906 werd er gefeest op Terjoden. Want die dag werd Z.E.H. Petrus Jan De Paep plechtig aangesteld als eerste pastoor van de parochie Terjoden. In 1907 vestigden zich de E.Zusters Penitenten van Opbrakel in de parochie. Op 1 juni 1929 werd Z.E.H. Clement Van Haelst benoemd tot tweede pastoor van Ter joden. Hij werd op 23 juni 1929 plechtig aangesteld. Zijn eerste bekommernis was het bouwen van een ruime parochiekerk. Op 31 juli 1932 kwamen Monseigneur Coppieters, de toenmalige bisschop van Gent, voor de wij ding van de eerste steen van een nieuwe paro chiekerk naar Terjoden. En op 10 september 1934 kon de nieuwgebouwde kerk er plechtig ingewijd worden. Ze werd toege wijd aan Sint-Jozef. En sindsdien wordt er tel- kenjare kermis gevierd op Terjoden de tweede zondag van september. Op 17 september 1936 werd Z.E.H. Albert Ghy- sels de derde pastoor van de parochie. En op 9 de cember van datzelfde jaar werd Z.E.H. Rafael Sabot de vierde pastoor van Erembodegem-Ter joden. Het vijftigjarig be staan van de parochie werd op 10 juni 1956 luis terrijk gevierd. Mgr. Cale- waert bezocht de ganse parochie, het H. Hart beeld voor de paro chiekerk, werd ingehul digd, een folkloristische stoet deed een rondgang en de feestviering werd besloten met een prach tig vuurwerk. In 1961 volgde Z.E.H. Louis Uyttersprot pastoor Sabot op als hoofd van de parochie. En op 6 augustus 1972 8 Speelmolen»-vakantiewerking te Wanzele is I een vast begrip geworden voor de ouders en Minderen van Groot-Lede, ja zelfs er buiten. Dit D:f stond de speelmolen open van 1 juli tot 28 Justus voor kinderen van 3 tot 13 jaar en dit onder goede begeleiding van monitoren en monitri- Hoofdmonitrice Ria en hoofdmonitor Hugo 'an voor goede planning samen met de •"verantwoordelijke mevrouw Grepdon. i7c^ l7,aan<d juli waren Vlaamse kermis ingericht i? S4 inschrijvingen, in door de moni's van het iowB «081767 of in totaal speelplein waar de kinde- i" iedere dag, behal- ren zich ten zeerste heb- tern 'aterdag en de zon- ben kunnen vermaken. I'stond het speelplein 'n"1 v°or de kinderen Kindermarkt uw if9 tot 17 uur. De kin- Op zondagvoormiddag trefdag op 14 augus- 16 augustus werd een luizet van de 15de kindermarkt gehouden in 'teelse Dorpsfeesten de tent. Ongeveer vijftig •jij!* jaarlijks ingericht deelnemende marktkra am^ toen ten voordele van mertjes zorgden er voor sport- en speelplein een echte marktsfeer, vakantiewerking druk bezocht door grote 1. Speelmolen») was en kleine sympatisanten. n |*eii|k de topdag. Niet Ze kregen er zelfs het be- dan 207 geest- zoek van de burgemees- ,4J5e ónderen woon- ter die hun verkoopsta- hih» ,e opvoering bij van lent kwam bewonderen, laje Smee» door de Het geheel vormde wer- P Nele uit Wetteren. kelijk een onvergetelijk Fler> was er een gebeuren dat trouwens werd Z.E.H. Uyttersprot opgevolgd door Z.E.H. De Clercq Marcel. Begin 1981 werd, in sa menwerking met de pa rochiale verenigingen, een programma opge steld om dit jaar het 75- jarig bestaan van Terjo den als parochie te vieren. Op 21 juni 1981 stond de processierondgang geprogrammeerd. Het hoogtepunt van de vie ring wordt echter volgen de zondag: de tweede zondag van september (Kerkwijding). Te 11 uur wordt in de parochiekerk van Terjoden een plechti ge eucharistieviering op gedragen, in koncelebra tie met de E.H. Uytter sprot Louis, Marcel De Clercq, Antoon Van den Berghe, Daniel De Cock, Jan Colpaert, Robert Van Eeckhout, Norbert Van den Abeele, en Alfons Gosseye. (Allen priesters van Terjoden nu of voor dien.) Voorzanger is mon seigneur De Kesel. Deze plechtige Eucha ristieviering zal opgeluis terd worden door het koor «Cantate Domino» van het Sint-Maartensin- Madame heeft een hondje. Of eigenlijk heeft het hondje een Madame. Het hondje en Madame zie je dikwijls samen op straat, elke voormiddag, elke namiddag en elke avond. Dat komt omdat het hondje dan zijn behoefte pleegt te doen, en daarbij steeds langs dezelfde weg hetzelfde pleegt te doen. Eerst komt het diertje: een soort samenge- frommeld bolletje wol, dan komt het lusje, en dan komt Madame. Soms bhjven ze even staan, als een van beiden daar lust toe heeft. Soms ook praat Madame met een andere madame. Ze praten dan over het weer en het hondje, en dan weer over het hondje en het weer. Als er een andere hond in de straat komt, steekt ze gauw over naar de andere kant, want al te veel jovialiteit en gelik ligt niet erg in haar lijn. Ze neemt het diertje dan liefdevol op een arm, en legt de andere er bedroevend over. Als er een bende joelende kinderen de straat induikt, spreekt ze alleen nog Frans. Dat is een laat gevolg van haar educatie, en dat schept ook meteen een heel duidelijke afstand tussen het hondje en de kinderen. Als ze alleen zijn voeren ze soms heel lange gesprekken. Madame praat dan veel, en het hondje praat weinig, want dat is bij hondjes een veel voorkomend euvel. Het jankt wat, het krijt wat, en het trekt een snoetje, zo ontzet tend droevig en verlaten dat Madame alleen nog woordjes met -pje, en -sje, en -tje gebruikt. Als Madame op boodschap gaat, als Madame uitgaat, of als Madame bij de kapper gaat, gaat het hondje mee. De slager doet alsof hij nooit een gekruiste hond op de vitrine ge kleefd heeft, in het hotel zit het diertje de hele tijd heel deftig op schoot, en de kapper heeft hem een echt mandje zoals thuis klaargezet, met een gekleurd balletje erin met het eerste lettertje van zijn naam erop geschilderd. Heeft het hondje dan geen baasje? Zeker heeft het een baasje. Elke avond komt het baasje thuis, zet het boekentasje in het gangetje, en eet een bordje soep met een balletje gehakt. Vroeger ging het baasje ook elke avond de straat op met het hondje. Hij rookte dan nog gauw twee sigaretjes, en sloeg soms een praat je met de overbuurman, die er ook aan zijn trekjes kwam. Op de hoek van de straat is er echter een café, waar heel ruw volk in en uit springt. Zo gebeurt het vier dagen na elkaar dat een heel vieze vent met een blauwe overall voor de hele straat staat te roepen: kijk eens, een hond met een hondje! En daarom blijft het baasje de volgende avond thuis. Ga jij maar, zegt hij tegen het vrouwtje, ik heb zo'n hoofdpijntje. En Madame gaat, en de man met de overall kijkt eerst eens heel dom, en dan roept hij iets heel gemeens, met een stem als een hol vat, maar de Madame kijkt niet op, ook al is het jaren geleden dat een vreemde man iets achter haar rug geroepen heeft, want eerlijk gezegd liggen haar interesses sedertdien op een heel ander vlak. Sindsdien gaat Madame dus de andere rich ting uit, naar het pleintje met de twee boom pjes. Ze zit dan even op het bankje, en kijkt naar het kerkje met het standbeeld van een dood soldaatje. Ik ga nog maar eens een ommetje doen, zegt ze dan altijd eerst, een ogenblikje maar... En dan doet het baasje de vaat van het bordje en het kopje, en dan gaat hij voor het venster tje staan. En kijk eens, dat doet het baasje nu al jaren, en dat zal hij nog jaren elke dag doen: wachten en kijken, tot ze allebei het hoekje om zijn. F.C. stituut van Aalst. En de homilie zal gehouden worden door Mgr. De Ke sel. Naast deze plechtige Eucharistieviering wor den in en rond de Paro chiezaal, vlakbij de kerk, tentoonstellingen gehou den: K.A.V., K.W.B. en V.V.K.S. Terjoden nodi gen iedereen vriendelijk uit op hun tentoonstellin gen «Hobby en Vrije Tijd», «Terjoden vroeger en nu» en «Posters». De ze tentoonstellingen zijn toegankelijk op zaterdag 12 september van 17 tot 20 uur. De opening is voorzien op vrijdag 11 september 1981 te 19u30. Inleider is de heer Rufin Hunninck, op rust ge stelde onderwijzer. De Vlaamse Kring, V.A.B.- V.T.B. en Davidsfonds Terjoden organiseren een tentoonstelling van werken van kunstschilder Maurice Eeckhout. De vernissage van deze ex positie is voorzien voor zaterdag 12 september om 20 uur. Inleider is schepen Herman Roels. En de openingsdagen van deze tentoonstelling zijn: zaterdagen 12 en 19 september en zondagen 13 en 20 september tel kens van 10 tot 12 en van 15 tot 19 uur. D.B. Geestdriftig publiek bij de voorstelling van Smisje Smee. (CDJ) op film werd gezet door de Verenigde Wanzeelse Kineasten die ten andere het ganse 15de Wanzeel se feestvieren filmden. Ook 27 augustus was een hoogdag voor de speel molen. 112 kinderen be geleid door 15 moni's vulden twee grote auto bussen om een bezoek te brengen aan de MELI te Adinkerke. De onkosten voor de bussen werden gedragen door de v.z.w. Familieontspanning, in richters van de feesten van Wanzele. Aan alles komt echter een einde. De laatste daq, 28 augustus, werd een gezellige afscheidsna- middag gegeven in de gemeentezaal: gelukkige kindergezichtjes, bedrij vige moni's, dankbare ouders, zang, dans, mü- ziek. Bloemen werden geschonken als blijk van hulde. De dag werd nog besloten met een kamp vuur op het plein. Het speelmolenjaar is weer voorbij. Eerst kan men wat verpozen maar dan moeten alweer nieuwe plannen worden uitge werkt voor het volgende jaar. Allen die hebben meegewerkt aan het ver wezenlijken van dit va- kantieprojekt, en diege nen die alles financieel mogelijk hebben ge maakt, verdienen daar voor alle lof. A.D.B. Een Australische uitvinding heeft ervoor gezorgd dat het hijsen en strijken van vlaggen op hoge en soms ontoeganke lijke plaatsen niet langer een gevaarlijk en moeilijk karwei hoeft te zijn. Er is nu een machine uitgevonden met een motor en een tijdklok die er voor zorgt dat de vlag automa tisch gehesen en gestreken wordt. De kostprijs van deze machine bedraagt ongeveer 20.000 fr. De sociaal-kulturele vereniging «Priester Daens», vzw, is erin geslaagd om een handvol Wanzeelse kunstenaars te verzamelen op een tentoonstelling die wordt georganiseerd t.g.v. Wanzele Kermis op zaterdag 12, zondag 13 en maandag 14 september 1981. De tentoonstelling gaat door in de zaal van het Klooster, Wanzeledorp. Nemen deel aan de groepstentoonstelling: De Mol Magda, kera- mieken De Winter Roland, di verse grafische tech nieken Erauw Roger, olie- verfwerken Melckenbeeck Albert, pentekeningen, gravu res, pastels en waterverf Spriet Eugène, hout snijwerk. Het programma ziet eruit als volgt: Zaterdag 12 september: 18.30 uur: Verwelkoming door de Heer Melckenbeeck, ondervoorzitter van^ de SKV «Priester Daèns» vzw, wonende in Wanzele. Voorstelling van de kunstenaars door de Heer P. Jules Henderickx, Schepen van kuituur van Lede. Opening van de ten toonstelling door de heer A. Grepdon, burgemees ter van Lede. Receptie, aangebo den door de SKV «Pries ter Daens» vzw. Openingsuren: Zaterdag 12 september: 18.30 u - 22.00 uur, zondag 13 sep tember: 10.00 - 21.00 uur, maandag 14 september: 10.00 - 21.00 uur. Tijdens de drie dagen worden 7 reizen verloot onder de aanwezigen. De reizen worden geschon ken door Firma Speed Repar, specialist inzake regeltechnieken.

De Voorpost | 1981 | | pagina 11