«SOFORT iwesa» Meneer Strauss, ik heb geen zin om een artikel te schrijven Herrie over feest komitee duurt voort in gemeenteraad IOMERSE AMBACHTSMARKT [ET NIEUWE INITIATIEVEN Braakliggende gronden Kattestraat worden parkings voor 114 auto's DR00GI SNEL EN VOORDELIG! 1 UUR LIJST NIEUWE PERSONEELSLEDEN IS LEERRIJK Editie Aalst Varkensmarkt, AALST ftiv Ongelooflijk maar waar De Maght zie je er wat in? aanleiding een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER De Voorpost Het is niet de eerste maal dat er gesproken wordt van het feit dat het stadsbestuur op de braakliggen de gronden in de Kattestraat, waar vroeger de COO- gebouwen stonden, een parking zou inrichten. Nu schijnt er eindelijk schot in de zaak gekomen te zijn, want de gemeenteraad van 2 september jl. diende zich uit te spreken over een huurkontrakt met de eigenaar van de gronden, de Federale, voor een periode van 2 jaar ingaande op 1 januari eerstko mende. Naar Schepen van Finan ciën op de maandelijkse perskonferentie mede deelde bedraagt de huur prijs 20.000 fr. per maand. De stad Aalst dient wel in te staan voor de inrichting, de afslui ting en de exploitatie van deze nieuwe parking die ruimte zal bieden aan 114 auto's. Op dit ogenblik zijn de stadsdiensten trouwens reeds bezig met de opmetingen en het opmaken van de plannen, en als alles ver loopt naar wens wordt de parking met Nieuwjaar in gebruik genomen. De huurprijs schijnt op het eerste gezicht nogal veel te zijn, maar rekening houdend met het feit dat het een betalende par king zal betreffen, die zal bediend worden door een parkeerautomaat, zal de huurprijs zeer vlug te ruggewonnen zijn. De Schepen verwachtte zelfs dat de parking winstge vend zal zijn. Het kontrakt voorziet ook een opzegtermijn van 3 maanden vanwege de stad zelf en 6 maanden vanwege de eigenaar. In dit laatste geval moet het stadsbestuur immers de mogelijkheid hebben om al haar materialen, die zij nu zal gebruiken om de parking aan te leggen, te rekupereren. Opvallend is ook dat ge zien de duur van het huurkontrakt, dat even tueel kan verlengd wor den, het weinig waar schijnlijk is dat de eige naars met de bouw van een nieuw komplex rond de afgebrande Heilige Geestkapel binnen de twee jaar zullen begin nen. Vernomen kon wor den dat men op dit ogen blik volop bezig is met het uittekenen van nieu we plannen. VEHE Burgemeester weigert te antwoorden aan Raymond Uyttersprot Elders in dit weekblad kan U meer lezen over de perikelen die op de jongste gemeenteraad ont stonden tussen meerderheid en oppositie over een reeks nieuwe benoemingen van 17 klerken en 11 opstellers. Zoals in 1979 bleek de verdeling van de nieuwe posten nu ook weer volgens een proportionele verhouding tussen de drie besturende partijen (PW, SP en VU) gebeurd te zijn. Anderzijds blijkt de lijst van diegenen die benoemd werden opnieuw leerrijk te zijn over de basis waarop de huidige bestuursmeerderheid zich steunt om tot benoeming over te gaan. Tot de opstellers behoort aldus Bart De Wolf, zoon Jef De Wolf, een welbekende figuur in de Aalsterse SP- en ACOD middens en algemeen aanzien als de toekomstige OCMW-sekretaris. Ook Jan Doorns, zoon van PW-raadslid en fraktieleider André Doorns komt op de lijst voor, naast Marie-Rose Van den Bossche, dochter van SP-provincieraadslid en Voorzitter van de Inter- kommunale Land van Aalst, Aloïs Van den Bossche. Een bekende figuur in stadhuismid dens is ongetwijfeld ook Willy Van Impe, voor zitter van de Nieuwerkerkse PW-afdeling, en één van de tijdelijken van na de fusie die eind maart 1981 ontslagen werd. Naar de CVP op haar perskonferentie van 3 september jl. mededeelde werd ook Patricia Vertongen, dochter van de chauffeur van de Burgemeester, als opsteller benoemd. Andere gelukkigen "waren Bonnaerens Ingrid, Hugo Coppens, Elise De Grijse, Kathleen De Meyer, Christel Moens en Hector Van Nieuwen- borgh. Ook bij de 17 klerken komen enkele bekende namen voor. Het zijn in alfabetische volgorde: Gertrude Cooman, Marcia De Neve, Andrea De Sadeleer en Erwin Dé Sadeleer, Sonja De Smet, Carina De Wolf, Marleen Ebraert, Diane Jacobs, Nicole Leus, Caroline Merveillie, Johan Tack, Cyriel Temmerman, Linde Troch, Yves Van den Hauwe, Luc Van der Borght, en Luc Vertongen. Wij laten U zelf het genoegen uit te vissen tot welke politiek kleur deze personeelsleden even tueel behoren. VEHE VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1981 34' JAARGANS NR. 35 - 28 F Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052/21.40.60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs voor los nummer 2» F Jaarab 1.170 F 6 maand 600 F 3 maand 310 F Verantwoordelijke uitgever DE CUYPER Redaktie - Pontstraat 64 9300 Aalst Tel. 053 70.41.19 tijde: glden was de ambachtsmarkt met een dergelijk 1 enk onnig weertje overgoten wat trouwens resulteerde ardtj de enorme belangstelling van kijk- en kooplusti ge Ken. Reeds in de vroege voormiddag was men klaar ooret de Aalsterse vlaaien doch de honger was er nog ien jet wat wel het geval was in de namiddag. De Jd papangstelling groeide trouwens naarmate de na- Idag vorderde. ist de traditionele kra- weeltjes, aardewerk en iog |en met schilderijen, andere ingelijste raritei- 6t de handvervaardig- ten, waren het toch voor halskettingen en ju- al de oude handambach- ■-* ten die de meeste inter esse bij de talloze wande laars-toeschouwers ver wekten. Men zou het een nostalgische terugkeer naar het verleden kunnen noemen doch aan de reakties van de jongere generaties was goed te merken dat zij oog had den voor de dingen die zij thuis nooit gekend heb ben. Lees door pag. 4 Sinds CVP-fraktieleider Ghis Willems enkele maanden geleden interpelleerde over de Aalsterse stand, op het vakantiesalon te Brussel, is het Feest- komitee vrijwel niet meer uit de plaatselijke aktuali- teit verdwenen. Kort nadien was er een nieuwe ruchtmakende interpellatie van CVP-raadslid Raymond Uyttersprot over het financieel wel en wee van deze belangrijke adviesraad, waarna er een open brief verscheen van de voorzitter Frans Wauters, gevolgd door een pers konferentie van de Aalsterse SP. Zelfs een Duitse klokkengieter kwam naar Aalst (CDJ) besparen. Mevr Alles scheen echter tot rust te komen, ware er niet de toespraak ge weest van burgemeester D'haeseleer op de ope ning van de jaarbeurs, waarbij hij vrij katego- risch de kritiek op het feestkomitee van de hand wees. Deze toe- direkte tot een nieu we interpellatie van raadslid Uyttersprot op de jongste raadszitting """"(CDJ» energ'e van 2 september jl. Afgesloten zaak De heer Uyttersprot herinnerde vooreerst aan zijn eerste interpellatie van 26 mei jl. en aan de reakties hierop. Ondanks het aandringen van de SP besliste de be stuursmeerderheid op een topvergadering geen verdere polemiek op dit vlak te voeren. De inter- pellant kon zich met dit besluit akkoord verklaren voorzover er hieruit een nieuwe werkwijze, vooral op het financiële vlak, van het feestkomitee zou resulteren. Het raadslid was dan ook zeer ver baasd dat de burgemees ter in zijn openingsrede op de jaarbeurs de kritiek van de oppositie van de hand wees, en dat dit ge beurde zonder enige ar gumentatie en zonder enige kans op repliek. Hij kreeg zo de indruk dat zijn eerste interpellatie slechts politieke kwaad sprekerij was. De woor den van de burgemeester gaven hem dan ook een gevoel van onbehaaglijk heid. Gezien er op de opening van de jaarbeurs geen diskussie mogelijk was, vond hij de handels wijze van de burgemees ter en van de be stuursmeerderheid een «stoot onder de gordel». Jaarbeurs Het rechtstreeks ge volg van de woorden van de burgemeester was dat Raymond Uyttersprot zich opnieuw enkele uren bezig gehouden had met een onderzoek naar de toepassing van de nieu we werkregeling, zoals deze door het schepen kollege werd voorge steld. Zijn bevindingen noemde hij onthutsend. Zo werden opnieuw zoals voorheen belangrijke fi nanciële aspekten door de voorzitter van het feestkomitee waargeno men, daar waar dit de bevoegdheid is van het schepenkollege. Op last van het schepenkollege tekende de voorzitter al dus artiestenkontrakten Lees door pag. 4 I De binnenkoer van het Stadhuis. |Jfet Westvlaams orkest I En zon in een zondagnamiddag 1250 rode stoeltjes, maar zo te zien veel te weinig. I Blockx is er, en Grieg, en Tsjaikowsky |En op het podium muzikanten die in het telefoonboek staan IKlassieke muziek in hemdsmouwen 1 Bruine ruggen van de dames, met pizzicato van de zon I En overal tot op de eerste rij, voetjes in driekwartmaat. I Een hond blaft twee flarden Strauss omver I Ach Strauss. I Eledermausst en Blauen Donaut, polkat en tritsch-tratscht I Hé wie speelt daar een noot te laat? I En waarom zit de altvioliste te gieren? I Een vrouw vertelt een brok uit iemands leven I Solo.Perpetuum Mobile I Muziek om een pijp te roken En daar zou ik moeilijke woorden moeten bij vinden 1 Buiten stampt men boter, klieft men latten, bakt men vis i Maar hier spint men noten. I Ach speel nog iets, de dag is jong. en jullie hebben al een plaats. I Eieje ons de avond niet uitstellen? I Eijk, een paar dapperen doen het rechtstaand 1 2e doen het voor- en achterwaarts k Bis I Maar kom niet te dicht I Eq maandag zit onder onze ogen. p_c. Ook sfeervol alhoewel niet het verdiende applaus gekregén (CDJ)

De Voorpost | 1981 | | pagina 1