Aalsters feestkomitee volgend jaar verder aan banden gelegd BARBECUE TEN BATE VAN AALSTERSE GEHANDICAPTEN HAKKENING BOEKTE GROOT SUCCES AALSTERSE «CLUB ARTISTIEK» AAN DE EER INITIATIELESSEN SPORT EN REKREATIE .WLA INFO IS AAN ÉT UITGAVE TOE Voetweg aan nieuwe Kredietbank wordt niet afgeschaft Op stap met... de zwierige zigeuner De Voorpost - 11.9 1981 - 7 |{et was te verwachten dat de perikelen rond het Aalsters feestkomitee ook zouden ter sprake komen op de maandelijkse perskonferentie die het stadsbe stuur organiseert. h afwezigheid van Bur ster D'Haeseleer vas het zijn partijgenoot Schepen van Finan- lién Van den Eede die voor enige toelichting orgde. De Schepen zei de gewijzigde hou- jjng van het stadsbe stuur ten opzichte van iet feestkomitee niet te vijten was aan een eer- te interpellatie van CVP- id Raymond Uyt- ersprot, maar dat men vroeger, naar aan- eiding van een doorge voerde kontrole na de karnavalperiode, een on derzoek instelde naar de financiële werking van deze adviesraad. Men had immers ontdekt dat het feestkomitee zijn fi nanciële mogelijkheden te boven ging. Dit jaar is men nog in een overgangsperiode, maar vanaf 1982 zouden de kredieten, die nu nog ter beschikking gesteld wor den van het feestkomi tee, ingeschreven wor den in de begroting op de «ei y rubriek van de stedelijke dienst voor feestelijk heden. De schepen zei nadrukke lijk dat op dit ogenblik reeds wekelijks alle be stellingen van het feest komitee nagezien wor den door het stadsbe stuur, en slechts na goed keuring van het schepen kollege worden betalin gen via bestelbons ver richt. Op de vraag waarom feestkomiteevoorzitter Frans Wauters dan eigen handig een kontrakt dien de te tekenen van meer dan 1 miljoen frank met het artiestenbureau Be nelux, werd gesteld dat in dit verband alles regel matig zou gebeurd zijn. Het schepenkollege kon zich immers niet engage ren, daar hiervoor geen kredieten voorzien waren op de begroting 1981. Wel werden de spekta kels van de jaarbeurs vooraf goedgekeurd door het Schepenkollege. Als alles verloopt zoals gepland zal het Schepen kollege volgend jaar zelf de kontrakten tekenen. Alle kontrakten afgeslo ten door het feestkomitee zullen dan trouwens op de gemeenteraad moe ten besproken worden. De modaliteiten voor de ze nieuwe aanpak wor den op dit ogenblik door het stadsbestuur onder zocht. Het feestkomitee zal vanaf 1982 nog enkel voorstellen kunnen for muleren. Naar schepen Van den Eede ook mededeelde zou het feestkomitee met deze nieuwe gang van za ken akkoord zijn. Verder stelde hij dat het bestaansrecht en de wij ze van samenstelling van dit komitee niet in vraag gesteld wordt. Dit is ook de mening van de CVP- oppositie, die op haar perskonferentie naar haar mening terzake ge vraagd werd. Wel stelde deze partij heel wat vraagtekens achter de nieuwe wijze van werken. Aldus blijkt dat men bijv. geen gelukstelegram meer kan sturen zonder dat het schepenkollege hiermee akkoord is en zonder dat de stadsont vanger de toelating krijgt om de uitgave te ver richten. Wat de investeringen be treft was de heer Van den Eede van oordeel dat de ze goed waren, zeker als het zaken betreft die noodzakelijk zijn voor de organisatie zelf. Reeds ten tijde van ex-schepen Ringoir werd er door het feestkomitee geïnves teerd. Sinds het optreden van het schepenkollege werd wel vermeden dat er geen nutteloze inves teringen meer gebeuren,' of investeringen die de financiële mogelijkheden te boven gaan. Inzake de ruzies tussen komiteeleden onderling en het onbegrip van som mige komiteeleden voor de nieuwe verhouding tot het stadsbestuur werd nog gepreciseerd dat men blijkbaar bang is voor het onbekende. De huidige regeling was echter een goede onder vinding voor later. Vermelden wij tot slot nog dat zowel Schepen Van den Eede als zijn kol- lega De Maght erop we zen dat de burgemeester op de gemeenteraad niet antwoordde op de inter pellatie van Raymond Uyttersprot omdat de Burgemeester niet aan wezig was op de vorige gemeenteraad en omdat hij nooit een belofde deed van te zullen ant woorden. Hij zou ook niet willen antwoorden om dat er insinuaties geuit werden door CVP-raads- lid Borms. Het betrof hier de vraag om uitleg over het plaatsen en verwijde ren van publiciteitsbor- den voor het Don Bosco- instituut, waarvoor eerst wel toelating gegeven werd. VEHE De gemeenteraad van 2 september diende zich uit te spreken over de vraag van de N.V. Kredietbank en van mevr. De Landsheere-De Vos tot afschaffing van een deel van de voetweg nr. 33 «Groen Wegelken» te Aalst. Volgens het proces-verbaal van sluiting van het openbaar onderzoek op 2 juli jl. werd tegen de?f vraag één schriftelijk bezwaar ingediend dat ondertekend was door de aanpalenden. Deze maken nog gebruik van de voetweg om hun aanpalende eigendommen te bedienen. De gedeeltelijke afschaffing doet een doodlo pend punt ontstaan waardoor ook het resterend gedeelte van de voetweg onbruikbaar wordt, wat volgens het stadsbestuur zeker niet de aangewezen oplossing is. Dergelijke vraag tot afschaffing van hetzelfde deel van de voetweg werd trouwens reeds tweemaal afgewezen met besluit tot behoud door de Bestendige Deputatie op 28.2.1969 en 26.11.1976. Gelet op deze aanmerkingen en gezien het feit dat er geen nieuwe gegronde redenen zijn om nu wel tot de gedeeltelijke afschaffing over te gaan, heeft het stadsbestuur voorgesteld geen gunstig gevolg te verlenen aan de vraag tot afschaffing en dus voorgesteld de weg te be houden zoals hij voorkomt op de atlas der buurtwegen. Met dit voorstel was de gemeente raad unaniem akkoord. VEHE de bovenzaal van «'t Paviljoen» reikten de Aalster- et. ie «Verenigde Vleeshouwers» verleden maandag de iefei ihecks uit, vrucht van hun tweede barbecue in het Ie Kt tadspark. Dit aan instituten die zich bezighouden net de opvoeding van gehandicapten. "n*l/erd de geplande twee- ge 28.000 fr., Don Bosco Ie barbecue op de ge- 19.000 fr. en Levens- lelde datum een flop vreugde 15.000 fr. De cir- igens het rotslechte ca 30.000 fr. die toeko- ir, de vervangingsdag men aan de Beschutten- best mee en het batig de Werkplaatsen zullen laldo van de hele onder- door de burgemeester en leming bedroeg onge- de voorzitter van de Aal eer 124.000 fr. Aan te sterse Vleeshouwers ippen dat de Fanfare eerstdaags worden be- in Wieze en de Kunst- zorgd. roep Alkuone afzagen Gemiddeld zit er een net- in vergoeding voor de to-winst per eetmaal op tgeregende dag alhoe- van 124.000 fr.: 2.500 of el ze er kontraktueel 50 fr. Misschien niet zo cht op hadden. Een denderend op het eerste ooie geste alleszins. gezicht doch er moet re- enstdoend voorzitter kening worden gehou- luis De Lil reikte dan den met heel wat organi- 3k de checks uit aan af- satie-onkosten en met ivaardigden van vijf in- vergoedingen voor de ellingen ten bate van animatie, ihandicapten waarbij Volgend jaar willen de totale som verdeeld «Aalsterse Vleeshou- terd rato van het aan- wers» terug aan de slag I belanghebbende ge- voor onze gehandicap- indicapten. Vermoede- ten. k kreeg het RIBTO circa Derde keer, beste keer? I.OOO fr., Schoonderha- LH JONGÉP IHfO fN RÖVIE5 Alle meisjes en jongens die graag een aange name namiddag meemaken worden stellig ver wacht in de zaal Netwerk, De Ridderstraat, Aalst, op zaterdag 12 september 1981 om 14u30. Daar zal het poppenteater 't Ajuintje dan zorgen voor een vrolijke, ontspannende poppenkastverto- ning met als titel «De Zwierige Zigeuner». Er is tevens een gratis tombola voorzien en... voor elk kind een gratis versnapering. Inrichters: Bond van Grote en Jonge Gezin nen Aalst. Het lichtpunt op het Sint-Mortensplein: HAK. (per) Het zal niemand verwonderen dat er vorig weekend uitbundig werd gevierd bij de opening van het nieuwe jeugd- en informatiecentrum van HAK, «'t Koerken» gedoopt. Zoals verwacht konden de orga nisatoren van de Hakkening rekenen op een talrijke opkomst. Bovendien werd een heel afgewisseld en levendig programma op de planken gebracht: werk van eigen bodem, en daar hoeven we ons echt niet voor te schamen. De Hakkening kwam tot minuten wist het optre- stand met een dubbele den echter behoorlijk af bedoeling: enerzijds de te ronden. Aalsterse jeugd in de bre- Volgde dan een half uur- de zin bij het gebeuren te tje pauze (gezellig pintje betrekken, en anderzijds drinken) en daarna «Nine informatie te verlenen Eared». Blijkbaar kon de- over doel en werking van ze groep het publiek niet het gloednieuwe boeien want vanwege «Koerken». het rumoer in de zaal Iets voor achten liep het werd hun programma in- zaaltje «Netwerk» vol en gekort. Het was de toet- werd dra herschapen tot senman die de groep een ware rocktempel. enigszins redde en de «Black Nepal» beet de muziek op enig niveau spits af met kundig sa- kon brengen. Een duide- menspel: voor stevige lijk tekort aan ervaring en hard-rock hoef je in het repetitie kon door elk uit Aalsterse dus niet ver te de muziek worden opge gaan zoeken. Jammer maakt. Van grotere allure dat de zanger-basgitarist waren hun opvolgers soms eens het juiste rit me kwijtraakte tijdens zijn eigen zangwerk. Een drumsolo van een drietal Q BV 11 E1 II Af «First Experience». Het zevental slaagde erin met hun eigen stijl de heden daagse popmuziek te ka rakteriseren: experiment en originaliteit waren troef. Een pluim voor de saxofonist en klasse drummers. Het samen spel was behoorlijk, en dat betekent al wat met zo'n grote bezetting. Het publiek stak zijn sympat hie voor «First Experien ce» dan ook niet onder stoelen of banken. «Factory», de vierde groep, ging er vanaf het begin keihard tegenaan. Van nummers zoals «Hu- man life» en «Heaven's got a ball» zijn er nooit genoeg. Er werd op rela tief hoog peil gespeeld. In «Believe a Tail» be wijst de groep «Factory» dat zij ook zachtere mu ziek aankan en daarvoor ontving zij verdiend applaus. Tegen de klok van twaal ven was het de beurt aan «Cross-Fire» om de avond af te ronden. De liefhebbers van keiharde rock waren in hun nop jes. Gitaarsolo's werden echter tot in het vervelen de toe aan elkaar gere gen, en helaas was de variatie ver te zoeken. In alle geval een hele prestatie van al deze groepen dergelijk pro gramma in elkaar te bo xen. Eén ding mogen we echter niet uit het oog verliezen: alles blijft bij amateurisme, weliswaar met veel geestdrift ge bracht. De 'professionele air' van de heren muzi kanten was misschien wel overbodig. Bij initia tieven zoals deze Hakke ning toont de Aalsterse jeugd alleszins blijvende sympathie voor deze pop-groepen. Een toffe bedoening: dit gebeuren wacht op navolging! ST.D'H Voor wie een bepaalde sporttak wil aanleren of zich in een bepaalde sporttak wil bekwamen, organi seert de Dienst Sport en Rekreatie van de stad Aalst een gamma van initiatielessen gedurende de volgen de maanden. tre, opas kwam de 50ste editie van WLA-Info, het !mbrtlen" en informatieblad van de Werkgroep Leefmi- ftu Aalst van de pers. Ter gelegenheid van deze •euglijke gebeurtenis werd het info-blad in een speciaal nieuw kleedje gestoken en werd het blad elfs in offset gedrukt, dee1 het inleidingswoord zich af. j. H«'°rdt aangestipt dat Wat het gifstort van Her- p as Ws gevraagd wordt dersem betreft wil WLA vals:ilm meer WLA Info's uit dat men onmiddellijk op- bee1 geven, maar gezien de treedt zoals bij een brand rape'nanciële mogelijkheden of een zwaar ongeval. alhoe[an deze bekende leefmi- Voor WLA was de zaak geer ieugroep en het feit dat van het gifstort te Herder- jteltfk groep volledig steunt sem slechts een testge- iava' Pvrijwilligerswerk is dit val. t ee' porlopig niet haalbaar. Vervolgens wordt gepro- erkif oals steeds wordt in het testeerd tegen het feit dat geit aoenblad geen blad voor er geen oud papier opge- order mond genomen wat haald werd tijdens de va- wij» e9rote en minder grote kantiemaanden, terwijl r hu' Milieuproblemen van men voor het oud glas ,meri a|st betreft. Zo wordt er opteert voor een opha- voor- °nisch op gewezen dat ling om de veertien da- geW volgend jaar treur- gen of liefst om de week. ;e!na %n op de Grote Markt onta' Planten om de huidi- Vervolgens bevat het e trieste exemplaren te blaadje nog twee interes- k, het gangen. santé artikelen namelijk 1981 'oendienst huisvuil en één over het kerkhof te n dl r°ndbeleid vertegen- Meldert en één over kern- Mdigen slechts 3% energie. Alles bij elkaar proan de totale Leefmilieu- een infoblaadje dat al- s vei' r°hlematiek. Wie houdt leen reeds de moeite grol! 2'ch bij het stadsbe- waard is om lid te wor- Als afgevaardigde van het Kollege van Burgemees ter en Schepenen, blijkbaar doende aan het geselen van andere katten, noemde Adjunkt-stadssekretaris Schampheleer de Ajuinenstad niet alleen dé karna- valstad maar tevens de stad die aan de spits staat qua haarverzorging. Haarverzorging die evolueerde tot een kunstdiscipline doch geen luxe is. j'ur met de andere 97% den van WLA. Pf zo vraagt WLA VEHE In de trouwzaal van het Aalsters stadhuis organi seerde het «Algemeen Middenstandsverbond vzw» verleden maandag een hulde aan de laurea ten van de «Club Artis tiek» van het Kapsel Aalst die onder voorzitterschap van de dynamische Pe trus Roelant buitengewo ne resultaten bereikte. In het officieel nationaal kampioenschap van Bel gië georganiseerd door de zustervereniging van Elsene o.l.v. de heer De Cock sleepte de Club in derdaad volgende prijzen in de wacht. Een eerste prijs, eerste stap, dames brushing ging naar Mw Christiane Vermeulen. Bij de dames juniores ging de eerste prijs naar Mj Linda Beeckman en de eerste prijs van O.N.A.T. (Orga nisatie Nationaal Artis tiek en Technisch) werd toegekend aan Marc Van Rysselberghe. Kampioen dameskapper 1981 werd Emiel Bewaert die bo vendien de erepenning Koningin Fabiola mocht ontvangen. Al deze lau reaten kregen te Aalst een passende huldiging met de erbij horende ge tuigschriften en ge schenken. Direkteur van het Alge meen Middenstandsver bond Luc Van Dorpe, ver bond dat zich ten doel stelt de belangen van de zelfstandigen te beharti gen, de leden alle moge lijke steun te verlenen en de aktiviteiten van aange sloten verenigingen te stimuleren en aktiveren, loofde de «Club Artis tiek» wegens de opmer kelijke resultaten van zijn leden, resultaten die ook de stad zelf in het brand punt van de belangstel ling brengen. De «Club» wil beroepsfierheid aan brengen geschraagd door beroepsbekwaam heid en streeft naar een nog betere service alhoe wel de laatste fiskale maatregelen eerder de moraliserend zijn. De BTW-verhoging zal inder daad niet alleen de in komsten van de kappers naar beneden halen, maar, als logisch gevolg, ook die van Vadertje Staat verminderen. Klubvoorzitter Petrus Roelant, die door de Aal sterse gewestelijke voor zitter van het Nationaal Verbond der Haarkap- pers van België, de heer De Waels, in de bloeme tjes werd gezet, samen met zijn dame, looft de regelmatige inspannin gen, opofferingen en het uithoudingsvermogen van zowel modellen, trai ners als deelnemers on der het motto «Wie de durf heeft aan te vangen, ook de moed moet heb ben te voleindigen». De werking van de klub bestaat uit: wekelijkse training om zich verder te bekwa men en up to date te blijven, inrichten van demon straties voor leden en niet-leden in lokaal «Bis tro», Grote Markt, organiseren van shows met internationale eregasten. Zo is er nu maandag 14 september een demon stratie in «Bistro» te 20 u met «nieuwe herfst- en wintertendenzen 81-82 Paris, London, Köln» met een waaier van exclusie ve kapsels door mode- kreateurs Pierre en Cle- my Roelant en laureaten Emiel Bewaert, Marc Van Ryselberghe, Christiane Vermeulen en Gilbert Van den Berghe. Over middenstandsbelangen, meer in 't bizonder over onderlinge verzekering en medische kontrole, spreekt de heer Hun- ninck. Op maandag 12 oktober in «Ter Mael», Gentse steenweg 300, te 20 u., internationale show met Partijse eregasten. Op maandag 26 oktober De initiatielessen bad minton, bewegingsre- kreatie voor 60-plussers, dansgymnastiek, pre-ski gym en tennis worden gegeven in de sporthal Denderdal in Erembo- degem. De sporthal is geduren de de periode van 26 ok tober tot 21 december gedurende 8 maanda gen, telkens van 18 tot 19 uur gereserveerd voor jongens en meisjes die geboren zijn in 1967 en vroeger (beginnelingen) en badminton willen aan leren. Het aantal deelne mers is echter beperkt tot 8. De deelnameprijs be draagt 800 fr. Bewegingsrekreatie voor 60-plussers is ook gedurende dezelfde pe riode voorzien, geduren de 8 maandagen, telkens van 19 tot 20 uur. Man nen en vrouwen, gebo ren in 1921 en vroeger, kunnen hieraan deel nemen. 20 deelnemers worden toegelaten en de prijs be draagt 250 fr. Dansgymnastiek is voorzien voor 20 jongens en meisjes die geboren zijn in 1967 en vroeger. De lessen worden gepro grammeerd gedurende de periode 15 oktober tot 17 december en wel op 10 donderdagen van 20 tot 21u30. De deelnemers betalen hiervoor 600 fr. Pre-ski gym mag beoe fend worden door 30 be ginnelingen (jongens en meisjes) die geboren zijn in 1967 en vroeger, tij dens de periode van 29 oktober tot 27 december gedurende 10 donderda gen van 19 tot 20 uur. Deelnameprijs: 300 fr. Wie geboren is in 1967 en vroeger (zowel jon gens als meisjes) kan de initiatielessen tennis vol gen tijdens de periode van 14 september tot 12 oktober, gedurende 5 maandagen van 18 tot 20 uur, ofwel tijdens de pe riode van 15 september in «Bistro» van 10 tot 16 u., «Mode-Seminarie»: snit, kapsel, kleuring, per manente met demonstra ties en mogelijkheid tot zelfwerken met meege bracht model. Op zondag 6 december dan Internationale show in «Ter Mael» met als speciale eregast de Parij- se grootmeester Charles Alexander. Nationaal voorzitter Waegenaar die namens de 6.000 leden van het N.V.B. Haarkap- pers spreekt, huldigde Pierre Roelant als spil van het Belgisch kunst kapsel en zegt aan de Club de steun toe die ze verdient. Na al deze (verdiende) lof toch een bedenking. Wordt het stilaan geen tijd de benaming «Club Artistiek», een letterlijke omzetting uit de taal van Molière die voor de Vlaamse mensen als Aal- stenaars toch eerder als koeterwaals aandoet, te tot 13 oktober gedurende 5 dinsdagen van 18 tot 20 uur, of ten slotte gedu rende de periode van 24 november tot 22 decem ber, gedurende 5 dinsda gen van 18 tot 20 uur. De deelnemingsprijs hier voor bedraagt 1000 frank. Het aantal deelnemers is telkens beperkt tot 10. Tijdens de periode van 19 december tot 27 maart (1982) organiseert de dienst Sport en Rekreatie van de stad Aalst ook ini tiatielessen Langlauf, le dereen die geboren is in 1975 en vroeger kan hier op inschrijven maar het aantal deelnemers is na tuurlijk ook beperkt! (50 per les) De lessen zullen gegeven worden in Eu- pen, in funktie van de sneeuwval 's zaterdags of 's zondags, van 7 tot 19 uur. En de deelnameprijs is vastgesteld op 700 fr. per deelnemer. Wie zich echt interesseert aan de ze initiatielessen kan voor nadere informatie steeds terecht bij de Dienst Sport en Rekrea tie, stadhuis Aalst, tel.: 053/77.11.11, toestel 282. D.B. vervangen door een min der anachronistische en Vlaamse benaming als bvb «kunstkring», vlag die dezelfde lading dekt. O.N.A.T., staande voor «Organisatie Nationaal Artistiek, Technisch» heeft eveneens weinig met de eigen moedertaal te maken. Slechts een wenk, even tueel door het bestuur met brio in de wind te slaan... LH

De Voorpost | 1981 | | pagina 7