r hk* Nationale voetbal kom petitie Koncentratie achteraan... bij Dotten ijs De gouden voorzetten van Salvador Olé, wij gaan naar Spanje! v< Tien koene kerels - Optimisme 18-11.9.1981 - De Voorpost SK Sint-Niklaas - Dottenijs 4-0 Onder kunstlicht en bij een warme zaterdaga- vondtemperatuur heeft Sportkring Sint-N iklaas een vrij glansrijke verrichting weggegeven. Niet dat de eerste periode denderend moet worden ge noemd. Integendeel, Dottenijs liet de thuisspelers rustig aanvallen en groef zich voor doelman San te- le keurig in. SK kon dan ook maar één doelkans omzetten in een doelpunt, nét iets te weinig voor de 3.000 geamuseerde toeschouwers. Na de rust wér den de bakens echter kompleet verzet en toog Sportkring op zoek naar de forfaitscore die men nét niet behaalde. Dat Sportkring uiteindelijk met 4-0 won, was vooral te danken aan het briljante werk van ras paard Swat Jans sens. Hijzelf nam er twee voor zijn rekening, wat er op wijst dat de man honderd procent gemotiveerd lijkt. Net als alle anderen trouwens. WE MOETEN DE LEIDERSTROON WEL DELEN. MAAR VOOR NIET LANG iar een i DE KLAASJES ZITTEN AL GOED! Zo beschermt Jan Simoen de bal. Wat doe je daar als verdediger tegen? (SK Sint-N iklaas - Dottenijs 4-0) (p j* zond: Verhoosel, goed Het startte goed voor porters in de vrij korte punt uit een te verwach- de thuisploeg dat begon studieronde niet moeten ten vrij lange reeks, met de huldiging van wachten om de heer Bij de opponenten viel Eric Lacroix die jarig Janssens aan het werk vooral het werk op van was. Bloemen dus voor te zien. Als doelman Hassan Harmatallah. deze regent die ze later Santelé niet mirakuleur Moslim of niet, hij deed wel onder zijn klub- redding brengt, is Dotte- het knap maar predikte een kopbal rustig plaatselijke verdediging gevolgd, bracht de eind- naar de grond Santelé met o.m. een Leekens stand op het scorebord: ei zo na het nakijken die voorwaar in een zetel 4-0. gaf. De ex-Ware gem- speelde. Simoen, Verhoosel, naar redde opnieuw, Simoen dreef dan Leekens, Truyens op de echter onortodox. maar de score op, Rodri- dwarsligger, het hield Blijkbaar had Staf go knalde nipt naast niet meer op. SK ging na die ophefma- nijs al van bij 'de vierde op de duur toch in de Van den Bergh de levie- maar Janssens. op aan- door tot het gaatje. Venri. prestatie zal ver- minuut op de achtervol- woestijn. ten gelezen in de kleed- geven van Truyens, mis- echter zonder verder deeld hebben. ging aangewezen. Uit- Ondertussen was zo- Verhoosel was wél van gesteld maar niet verlo- veel klaar: SK verwaar de partij ook al had hij ren, moet de man in loosde kompleet het nog last van zijn voor- kwestie gedacht hebben, flanken werk en speelde bije schouderkwetsuur, want een kwartier later bijgevolg erg stereotiep. Rodrigo kwam in voor was het zo ver. Sint-Ni- Bijgevolg werd té veel Luc Bevers (nog twee klaas drong sterk ge- centraal gespeeld wat maand out wellicht), zo- groepeerd aan, Dottenijs tien minuten voor rus dat Sportkring zich voor krimpte evenredig in: ten niet belette dat de de rest aan de typeploeg Swat werkte zich door man van de wedstrijd hield. de verdediging en scoor- opnieuw heel gevaarlijk Lang hebben de sup- de het eerste mooie doel- kwam orxiuiken en met kamer want Sportkring te dan weer niet: haalde na de tien minu- dus. ten gegunde rust zeer sterk uit. Truyens toonde zich duidelijk foerier, terwijl Jan Simoen krachtig in filtreerde. Dottenijs was bijgevolg enkel aange wezen op countervoet bal, iets wat keurig op gelost werd door de 3-0 doeltreffend resultaat. A.G. Ieder zijn pleziertje, moet Swat Janssens ge dacht hebben, want tien minuten later overbrug de hij het ganse midden- veld, zond door naar T_kpns Truyens die zich vooral op rechts bewoog en die verI1ooeei, dan op zijn beurt het le der lateraal voor doel R.C. Mechelen - E. Aalst 0-2 Mee helen - De openingswedstrijd Racing Mechelen - Eendracht Aalst werd door de bezoekers glansrijk gewonnen. Die zege krijgt een nog grotere beteke nis als men weet dat Aalst reeds na een halfuur gehandikapt in het veld stond wegens de uitslui ting van Johan Dierickx door een blunderende ref. Soenens, die blijkbaar zondagnamiddag meer last had van de hitte dan de spelers. In ieder geval behaalde Aalst op Racing meer dan het vermoed had. Coach Georges Heylens die het moest doen zonder de op oefening gekwetste Arnolis en de nog niet genezen De Bolle, stak het voor de wedstrijd in het Van Kesbeeckstadion niet onder stoelen of banken dat hij met de «Brusselse poepers» zit. Het verloop van de wed- feit dat de besnorde Bra- strijd zou later aan het ziliaan Salvador plots licht brengen dat de weer zin kreeg in schrik van Georges «groots voetbal». Na een voorbarig was. In ieder goed uur plaatste hij de geval Aalst startte voor- jn het zogezegde zichtig op Racing. Het «niemandsland» en met- liet de Maneblussers be- een kreeg Sergeant tijd tijen en in het midden- en gelegenheid om raak veld en achteraan sloot koppen. Amper vier Eendracht als een bus. minuten later ontdeed Het was duidelijk dat de Salvador zich van zijn bezoekers op de counter rechtstreekse tegen- uit waren en dat resul- stander Smets en bereik- teerde na twaalf minu- te de instormende Geert ten in eerste kans langs yan Roy Zonder niet de Hedwig Sergeant. Naar- 0gen te knipj&en mate die eerste helft vor- schoof de snelle Geert derde ging plots ref. voorbij de Racing-libero Soenens blunderen. Na- en plaatste kalm en be- dat Manu Ferrera al heerst voorbij doelman eens hardhandig was Mesmaeckers. Op aangepakt zonder Aalsterse bank werd scheidsrechterlijke tus- men als het ware gek Qier'Cks De ploegen: SK St.-Niklaas: Sti- ckens, Lodewijckx, Nijs, Beirinckx, Janssens, Truyens, Rodrigo, La croix en Simoen. Dottenijs: Santelé, Mo reels, Van Poucke, Van Kerschaever, Berlaen, Hassan, Van Fleteren, Van den Broucke, Non kel, Hindrickx, De Smedt. Doelpunten: lS'Janssens 1-0 57' Simoen 2-0 64' Janssens 3-0 73' Verhoosel 4-0 Wijzigingen: Wouters i.p.v. Rodrigo, en 89' Deschamps i.p.v. Hin drickx. Scheidsrechter: Bots. Toeschouwers: 3.000 tel en celbal w Wat een verschil met vorig seizoen! Anno 1981 loopt iedereen er vreugdevol bijerg optimistisch zelfs. Het team van Sportkring draait dan ook bijzonder goed. bewees het trouwens tegen Dottenijs dat niet verder kwam rla.n tot stug verdedigen. Toch werden tijdens de eerste periode in het plaatseliji kamp, fouten gemaakt. Staf Van den Bergh gaf dat overigens grif toe. Hij vond zijn elftal té traag, té centraal spelend. Hij wist bover dien bij voorbaat, vooral nadat hij de wedstr" Dottenijs-Moeskroen had gezien, dat de bei kers heel snel terugplooiden. Daarom oo werden de levieten gelezen tijdens de rust. Sportkring kreeg de opdracht mee m< fervent te spelen en ook de bal veel rapper doen cirkuleren. Die stugge zonedekking met een verdedigende middenvelder, een hbero een voorstopper, moest kost wat kost omzei worden. Tempo, heren, zo moet het onge' geklonken hebben. Het resultaat heeft men gezien. DottenijB toonde zich overigens ook niet meer zo fris als tijdens de eerste helft, ging dus wel het bootje in. Toch nog wat sprokkelnieuws. Mon Van Looy zal voortaan de doel verdedigers Stickens en D'Hondt trainen, ex-Sint-Niklaze- naar Ivan Maes doet gehjkaardigs met Ivan Hey en en met Jan Smet. Sportkring heeft een goede start genomen maar zal zaterdag op het veld van Racing Doornik (dé gevaarlijkste tegenstander voor de titel, zo wordt verwacht) moeten bewijzende bij Li dat het op dit elan verder wil. A.Q. imbau ekers c optof eningsi n uiters «SALVATOR» SALVADOR VERLOSTE HEYLENS VAN ZIJN ZORGEN. DE AJUINEN KIJKEN DUS HOOPVOL UIT NAAR OVERMORGEN (70° min. Kerkhove) L. Leys en Arno - E. Aalst: Rosez, Stallaert, Van Kemzeke, Comelis, Des- anghere. Sergeant, Die rickx, Ferrera (84° min. Rootsaert), Limpens, Salvador (75° min. De Smet) en Van Roy. Doel punten: 59° min. Ser geant (0-1); 63° Van Roy (0-2). min Eendracht Aalst kaap te op Racing Mechelen de volle buit weg met tien man. Inderdaad, na een half uurtje werd Jo han Dierickx, na een derde fout, door de scheidsrechter de laan uitgestuurd. Het is en blijft een waarheid dat alleen de scheidsrechter meester op het terrein De fakkel die zo ons zo bruusk en zonder verhaal uit de handen werd genomen in het Franse Prin senkomst, neep Soenens van vreugde. Een verlo- sen park, is weer in eigen land. Het valt niet te ook de ogen dicht voor ren gewaande sotuatie ontkennen dat we na jaren frustratie met de natio- een nieuwe fout op de werd met twee .raaneu- nale ploeg eindelijk weer opnieuw gaan meeleven Aalsterse Spanjaard vers van klasse en, dito toen deze van de been doelpunten rechtgezet, werd gelopen door Ives Salvador mocht op een Vanderveeren in de zes- kwartier van het einde tienmeterzone. De Aal- het veld verlaten voor sterse zenuwen werden Leo De Smet. De Brazi- hiermee flink op de liaan genoot duidelijjt proef gezet en Johan Van het entoesiast-ap? Dierickx geraakte van piaus van de ruim^dyi» zijn stress niet af toen zend Aalsterse support hij onmiddellijk na die ters die de verplaatsing aanslag op Ferrera zijn naar Mechelen hadden belager Leys te hard gemaakt. Ondertussen aanpakte. Leys maakte wierp Racing nog een er een kompleet teater- paar verse krachten tus- stukje van en tot eenie- gen de krijtlijnen. Maar ders verwondering werd ook zij konden de ach- Johan de laan uitge- terhoede van de Ajuinen stuurd. Georges Hey- niet meer aan het wan- lens zat dus aan de rust kelen brengen. Aalst duidelijk met de gebak- pikte verdiend de volle ken peren. De Aalsterse inzet mee. Het toonde trainer is echter ook wat zich op Racing de sluw- thuis op het taktisch ste en tenslotte toch ook vlak Na de rust schoof wel de best gediscipli- hij Limpens naar achter neerde ploeg, als tweede voorstopper. Daarmee grendelde hij RefSoenens leidde voor 1 n/vi (noorhmiuiPrR- zijn met eerst de «Witte», nu de Rode Duivels. Na het vïce-kampioenschap in Italië wordt volgende zomer opnieuw naar het zuiden getrokken De «Mundialito» is een feit voor de Belgen. Wie herinnert zich niet worden meer 29 april toen in het Na de 2-0 overwinning Prinsenpark even een stormden wij nieuwsgie- knieval moest gedaan rig de kleedkamer van worden voor het Franse de Belgen binnen. Eerst woorden over Czernia- verdere twist scheidsrechter voetbal. Een uitverkocht een suppoost passeren, stadion zorgde er voor dan een tafeltje met een geweldige sfeer, rijsttaartjes, sandwi- meeval en kunde van on- ches en koude thee om ze Zuiderburen deed de uiteindelijk de «helden» rest. van de avond op een bab- Ook woensdag in de Hei- beitje te trakteren zei was er sfeer. Een uit- Eerst de eigen favoriet verkocht stadion en dat Erwin Van Den Bergh betekent goed voor uitgezocht: 60.000 mensen. «We hebben in de eer- Twee punten halen was ste plaats willen verhin- dus de opdracht, wou deren dat de Fransen het men niet het risico lopen spel zouden kunnen ma- Boekingen: Dierickx, is. Johan, misschien Vanderveeren, Cornelis meer onder stress dan en Van Nuffelen. menig andere, alhoewel (A. BLOCK) hij de kaap van de 25 p lentes is gepasseerd, liet zich vangen aan het feit dat de referee zijn ogen toekneep voor een grote fout in de zestienmeter- zone op Ferrera. Luttele sekonden nadien meen de hij zelf rechter te moeten spelen. Dat'liep falikant uit, ofschoon de gespeeld. In het Astrid- scheidsrechter hier een park hebben we eigen- meer psychologische in- aardige goals gepakt en greep had kunnen daar- zijn er toen helemaal on- stellen. Gedane zaken derdoor gegaan. Nu is hebben echter geen keer dat niet het geval ge- en coach Georges Hey- weest. Ook zonder de lens zat met de gebak handicap een Van Der ken peren. Lepe Georges Eycken en een een Ge- heeft dat echter zeer rets te moeten missen vakkundig opgelost. Tij zijn we tot een erg goed dens de rust hamerde hij ploegspel gekomen». goed in het hoofd van U sprak lovende poulains dat iedere jmet de moest tinsky na een eerste kennismaking met hem achterwege blijven, in de nationale ploeg. Kan je dit na vandaag beamen? «Ik meen te mogen meteen werd een tak tisch plannetje uitge dokterd om zich met «tien man» niet te laten wegdrummen. Hij pakte uit met twee voorstop pers, met name Van Kemseke en Limpens, liet Stallaert als zoge naamde «valse midden velder» evolueren, en gaf opdracht bij iedere gelegenheid te counte ren vanuit de tweede lijn. Het klopte allemaal als een bus. Salvador pakte de rol op zich als de man van «de laatste pass». De Braziliaan speelde rich de ziel uit het lijf zoals we dat in maanden van hem niet gezien hebben. Een eer ste keer paste hij milli- meterjuist tot bij Ser geant en bij het tweede doelpunt kreeg Geert Van Roy de gelegenheid om uit de tweede lijn in het «gat» te duiken. Ma nager Georges Heylens had na de wedstrijd een brede glimlach over voor rijn perskommentaar «Kijk, we hebben van daag de misschien on verwachte zege te dan ken aan het feit dat na de rust en mede door het uitschakelen van Johan Dierickx, de ploeg als een hecht blok is spelen. Ik geef grilles ma: dat ons eerste niet tot het beste fc de en we toen ond^defenj druk van een snel i lend Racing stonde: m gei We hebben nochtans 4 leg de aanvallen oordeelkd mpetiti dig weten op te vange n. E' en nadien waren mij: poulains ultra-gevau lijk op de counter. Bui tenhuis een punt gu halen is reuze, aanvang van de komp titie verschijnen ploegen nog fris aand start. Dat we hier op H: cing de volle inzet moei ten wegkapen onder d u bekende omstandig!* den, kan ons niets ders dan verheugen,» i dus Georges Heyle^ Ondertussen vemamt we in het Aalsten kamp dat de kwetsui 6 van De Bolle uitei^ traag geneest waarschijnlijk de eer» vier wedstrijden van d kompetitie zal moete missen. Eendracht zet: ondanks alles de kompe titie beloftevol in en Aalsterse akteure schi; nen te beseffen dat a hard dient geknokt I worden bij de aanhef om bij de kopl» pers te kunnen toeven. wedstrijd te komen. Ik moest wat meer achter- - uit komen, om de druk zeggen dat hij ook nu die we in het Prinsen- weer een meer dan vol- doende gehaald heeft. "f"* ben we er kort opgezeten deze broodnodige en be- ken. Wat dat betekent a1h we koppelen aan ?n er °P <**e mamer slissende punten in Ne- weten we immers nog ,iin ontevensnrekeliike 111 Seslaagd om hun het Het is uiteindelijk nog maar rijn tweede wed strijd, maar het is ie- _T w maid die durft te voet- P^eet denk lk. Nu heb- ballen. Geen bangerik. den te vermijden. Toen speelden die Fransen voetbal van een andere punten in Ne- weten we immers nog derland te moeten gaan van in Frankrijk. Op halen. zo'n ogenblikken komen zijn defensie nog sterker 3.000 toeschouwers: België nam zijn rol van zij gewoon van aüe kan- af Bovendien kregen de Mechelen: Mes- superfavoriet m groep 2 ten en is er geen houden spitsen de opdracht bij maeckers, Smets Van met veel gezwindheid meer aan. iedere geleeenheid uit Nuffelen. Vandervee- weer over en draagt nu Vandaag is die ploeg de tweede linie naar vo- ren. Blommaert. E. Leys de mogelijkheid in zich wat tegengevallen of ren te stormen Dat had <70° ""h Van Ho°f>. De om in Spanje als reeks- moet ik zeggen dat wij sukses mede door het Smedt. Caes. Lemmens hoofd aangeduid te eigenlijk beter hebben zijn ontegensprekelijke capaciteiten dan geloof epmbmeren te beletten, ik Lat we in de labiie Ik hun tratoer tn'ïïïï.6 Michel Hidalgo eigenlijk met. Hij heeft mijns in ziens het ritme uit rijn toekomst van een klas sespeler zullen mogen spreken». «Caje» Ceulemans: «Het was in het begin moei lijk voor mij om in de ploeg gehaald door zo wel Larios als Platini op te stellen. Dat zijn men sen die het moeten heb ben van vertraagd spel. Daar hebben wij kunnen van profiteren. We heb ben vandaag weer als een blok gespeeld». Jean-Marie Pfaff: «Na mijn schorsing ben ik bijzonder blij op die ma nier te zijn kunnen te rugkomen. Ik wist het reeds geruime tijd dat ik opnieuw mijn positie in de nationale ploeg weerkreeg, zodra die schorsingshistorie van de baan was. Mijnheer Thijs had me dat per soonlijk verzekerd na de wedstrijd met Beveren tegen Lokeren. Hij had me echter ook gevraagi om dat tussen ons beidt te houden. Zo'n vertrof wen heb ik nodig, moet iemand achter hebben die mij veel kt steunen. Op zo'n ofr menten geef ik veel vfc mijn eigen. Wie in vertrouwt, krijgt altijc nog meer vertrouwend rug. Zoiets wist Mijnheer Thijs en heeft daar waarschijn lijk rekening mee houden. Gelukkig ik het vertrouwen n# moeten beschamen». Robert Coreman» mgaa Even (Zone INati BK Be Cwcle n Nat Eendi 01 Na Racin (Van Eendi hegei Bevor VWH IProv Geraa Loker SKLe DPro Sint-F Bugg Stand Oude) Temgi Thor Kerks Berla Bamb Ede - ®ieze HOK "ilsk ®Pr Haas< Somb Üuidi llinc klza Bazel IV Pr Dsm

De Voorpost | 1981 | | pagina 2