ationale voetbal ko m petitie 1 Tweemaal Kino Remonte kwam net iets te laat Er zat winst in Voetbalkalender Voetbaluitslagen Nog even wennen De Voorpost - 11.9.1981 - 19 Aalter-VW Hanune 0-0 Jong Lede VK Ninove 3*1 VW Ham me heeft in Aalter met de traditie gebro ken. Negen seizoenen na mekaar verloor het de openingswedstrijd. Nu boekte het een puntende- ling. Alhoewel dat op zichzelf beschouwd geen onaardig resultaat is, is trainer Willy Meersman toch niet geheel tevreden. een flinke publieke belangstelling hebben de Kdingen van Eric Delmulle nu ook hun eerste titiewedstrijd van het seizoen gewonnen. Na de ■iopeprestatie op Oudenaarde mocht men zich wel aan llinke verrichting van Parrez en co verwachten, maar i-WC Ninove reeds na een halfuur zou zijn uitgeteld, 'niemand verwacht. De bezoekers kunnen verzachten- istandigheden pleiten omdat ze met drie invallers uitjen aan te treden. Maar Lede toonde zich in alle \onderdelen het sterkste en wist zijn optreden met doelpunten te kruiden. npfng houdend met het dat de uitstekende oekende doelman nog o paar gemaakte doel- Lnten uit zijn doelvak wist Jranselen, is VK Ninove er ogbehoorlijk goedkoop af tomen. rnim 1500 toeschouwers Iju en zich de verplaatsing et hebben beklaagd. De iploeg pakte uit met iel en technisch sterk waartegen de be- mbaut kreeg van de bezoekende verdediging geen metertje vrijheid. Rombaut is aan zijn eerste seizoen ebij Lede en heeft blijkbaar talent genoeg om groenwit diensten te bewijzen. (Jong Lede - Ninove 3->1) (per) kers gewoon niet kon- ioptornen. Reeds in de eningsminuten was er n uiterst attente doelman nsis nodig om Uytten- enen Kino het scoren te itten. Uiteindelijk was if K Iks maar uitstel, want bij ilfui I ingaan van het tweede ihoaptier werd de bezoeken- defensie in amper twee 1 «pputen evenveel maal te genomen. De Rijck ïsdpeg de eer het eerste itiedoelpunt te sco- injptr Even later knalde Kino 1ST raak. Zulks had tot gevolg dat Ninove dat reeds van bij de aftrap het middenveld diende prijs te geven, nog verder ging terugplooien, met het gevolg dat het nog sterker in de verdrukking kwam. Het zal zeker wel niemand zijn ontgaan dat Jong Lede tegen een heel wat hoger tempo akteerde en zelden een voorzet in Rombaut heeft de bal gevat meegenomen, doch de bezoekende doelman Pensis verkeerde voeten terecht redt in extremis. (Jong Lede - Ninove 3-1) (per) kwam. Roland De Winne is niet van die aard om bevreesd te zijn voor de volgende wedstrijd. Dus zijn er zeker geen redenen om ontevreden te zijn. Christian Kino, die vorig seizoen moeilijk tot scoren kwam, heeft, nu hij een nieuwe kans kreeg, zichzelf waargemaakt. Voor een jongen als Kino moet zulks een geweldige stimu lans betekenen. Het Leedse middenveld be heerste het wedstrijdgebeu- ren en zelden werd een slechte voorzet weggege ven. Zondag wacht Lede vast wel een zwaardere opdracht bij Izegem. Na deze wedstrijd zullen we uiteraard een betere kijk krijgen op de mogelijkhe den van het vernieuwde Lede. Volgens bepaalde aanhangers presteerde Jong Lede zondag tegen VK Ninove zoals vorig seizoen in zijn beste periode, lede reen zal graag beamen dat Jong Lede ten opzichte van Ninove een klasse sterker was, iets. wat men uiteraard ook in de bekerwedstrijd tegen Eeklo kon ervaren, zonder dat groen-wit toen gemakkelijk tot scoren kwam. Hopelijk zal deze prestatie ook trainer Eric Delmulle wijzer hebben gemaakt In zijn zoeken naar de type- ploeg waarmee hij net zoals vorig jaar de eerste viool wil spelen in de kompetitie, die voor de Leedse klubverant- woordelijken dan toch zon nig is van start gegaan. C.V. «We hebben groten deels gedomineerd, maar sommige spelers hebben blijkbaar niet in hun kansen geloofd. Op vallend was hoe defen sief de thuisploeg wel was ingesteld. Hun ei gen dreiging bestond erin de tegenaanval te lanceren. Dat lukte zel den. Nu is het zo dat de kansen langs onze kant nu ook niet al te talrijk waren. Robbie Smet kwam voor de rust dicht bij een doelpunt terwijl een retro van Luc Schuddinck op amper een meter van de doellijn over de dwarsligger ging. Dat schot had be slist een beter lot ver diend.» Trainer Meersman heeft velen verrast met de opstelling waarmee hij in Aalter uitpakte. Waar er aanvankelijk twijfel bestond tussen Eddy De Malsche en Ed dy Van Den Driessche om als aanvalsleider te fungeren, verraste Meersman eenieder door beide spelers op de bank te houden. Schuddinck kreeg die taak toegewezen en dat viel best mee. De Hamse trainer had rekening ge houden met de tegen stander. Hij was van oordeel dat Luc Schud dinck beter zou kunnen optornen tegen een Ver- bruggen die dan toch geen katble bleek te zijn om zonder handschoe nen aan te pakken. Schuddinck zelf heeft dat aan den lijve onder vonden en ook Rudy Maes moest het meer maals ontgelden. Nog in de eerste helft werd hij gewond aan de hand. Hij had hier blijkbaar heel wat last van en dat het sporen na tijdens het verdere verloop van de wedstrijd. Trainer Willy Meers man wil blijkbaar dit sei zoen het onderste uit de kan. Hij beschouwt zijn ploeg tot de kansheb bers. De puntendeling is volgens hem een verhes dat vermeden had moe ten worden. Mits geloof in eigen kansen had Ham me nu al twee pun ten op het aktief E.D.M. Union Doornik-Eendracht Zele 3-2 Eendracht heeft in de Waalse torens tad zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen niet kun nen vermijden. Ook in het verleden bleken de uitstappen naar Doornik geen pretje voor de Zeie naars. Het pleit evenwel voor hun huidige karak tersterkte dat zij ondanks een 3-0 achterstand de wedstrijd een andere wending bezorgden. Toen bereikte Eendracht opnieuw het peil van zijn voor kompetitie, sloeg terug maar net niet hard genoeg om met enige punten winst naar huis te keren. Hoe verwonderlijk het ook moge klinken, de vernieuw de Leedse ploeg waarin iedereen nog wel wat aan passing nodig heeft, ak teerde zo snedig en precies dat gelijk wie zondag een moeilijke beurt zou hebben gemaakt. De Ninoofse defensie met o.m. de ge wezen Eerste Klasser Van Abbeny, werd gewoon on der de voet gelopen. Het ganse geheel draaide zo vlot. dat men vergat dat ook bij Lede zeven nieuwko mers hun intrede hadden gedaan. Met het derde doelpunt van Kino werd reeds even na het halfuur een eventuele terugkeer van Ninove onmogelijk ge maakt. In de tweede helft ging Ninove dan bepaald risico's nemen en Jong Lede kreeg nog een reeks doelrijpe kansen op een rijtje aange boden. De 3-0 stand aan de rust zat er evenwel voor een deel tussen dat de concen tratie, vooral vooraan, iet wat zoek geraakte, zoniet hadden aardig grote cijfers op het bord kunnen ver schijnen. Dat VK Ninove langs Raes in de slotminuut de eer wist te redden kon niemand in het Leedse kamp uit zijn goed humeur brengen, ledereen heeft zich volledig ingezet, er kwamen drie fraaie doelpunten op het bord, en iedereen heeft kunnen zien dat de ploeg opnieuw met volle overgave speelt. De kwetsuur van Onder impuls van het uitstekende duo Bokan- dé-Van den Daele was de thuisploeg in de eerste helft het betere elftal. Vooral linksbuiten Bo- kandé, een nog onbe kende Senegalese inter nationaal was op links outstanding en boeman voor de Zeelse defensie. Met de steun van de ge routineerde Erwin Van den Daele lag hij aan de basis van een komforta- bele 2-0 voorsprong, een ruststand die nog verder uitliep zodat de 3000 toeschouwers stilaan aan een doelpuntenfesti- val dachten. Doornik had de bezoekers be stendig bestookt en kwam rond het halfuur op voorsprong, toen Van Puyvelde niet bij de laaguitvallende en met het hoofd scorende De- pret kon. Vijf minuten later was het opnieuw roos. Bij een hoekschop devieerde een knal van Vlieghe tot bij Duquesne en deze schoot laag in de rechterbenedenhoek Diezelfde Duquesne mikte opnieuw juist tien minuten na rust toen De Brabander mistastte. Casas nam de bal in dank aan, bediende Du quesne en Doornik kon een derde keer juichen. Eendracht was niette min niet onverdienste lijk vermits Pieters in het vroegere wedstrijd- gebeuren op de uitlopen de Druart had geknald. Ook Saey zag zijn in één tijd overgenomen voor zet van Blomme door de Dooraikse portier ge stopt. De metamorfose kwam evenwel na deze schijnbaar veilige voor sprong van de thuis ploeg. Een hardwerken de Jaak Goossens ging de Zeelse aanval voluit steunen en op de 65ste minuut kon een knap spelende Pieters de gan se Doomikse verdedi ging in het ootje nemen en bracht Eendracht een stap dichterbij. Tien mi nuten later deed Blom- me de zaak over toen hij na voorbereidend werk van Van Wambeke een millimetervoorzet van Jaak Goossens op de slof nam en onhoudbaar bin- nenknalde. Doornik voelde het gevaar aan en spelmaker Van den Dae le trok zich in verdedi ging terug. Eendracht voelde een puntje in het bereik en beperkte de reakties van de panike- rende thuisploeg tot niet van gevaar gespeende tegenaanvallen. On danks een knappe twee de speelhelft dienden de bezoekers uiteindelijk puntenloos huiswaarts te keren maar met de verdienste op verplaat sing opnieuw een vuist te kunnen maken. Deze mentaliteitsver andering houdt voorze ker hoopvolle perspek- tieven in. Eendracht kan zondag in het treffen met Willebroek het ver loren terrein goed ma ken, een overwinning waarbij de Zeienaars zich kunnen revanche ren op een eerder opge lopen nederlaag uit een voorbereidende beker wedstrijd. A.J.Z. (Zondag 13 september 1981) 1 Nationale Beveren - Klub Brugge (12.9 om 20 u.) (Peetere) Cercle Brugge - SC Lokeren (Ponnet) n Nationale i,»i Zöidracht Aalst - Berchem (Goethals) n Nationale A Racing Doornik - SK Sint-Niklaas (12.9 om 20 u.) (Van den Wijngaert) Eendracht Zele - Willebroek (Dupont) Izegem - Jong Lede (Leclercq) Bevordering A VW Ham me - Moeskroen (Hutsebaut) I Provinciale Geraardsbergen - KAV Dendermonde (Praet) tokerse - Denderhoutem (Van Acker) K Lebbeke - Boelare (Vermassen) B Provinciale B Smt-Pauwels - Kemzeke (Lavent) Buggenhout - Pollare (Lauwereys) Standaard Wetteren - Eendracht Meldert (De Meyer) Oudegem - Appelterre (Lievens) Excelsior - Robur Moerzeke (Bral) Eendracht St.-Gillis - St.-Gillis-Waas (Balthazar) ïemse - SK Aalst (Mestdagh) D Provinciale C Thor Meldert - Grembergen (De Clippeleer) Eerksken - Schellebelle (Lambrechts H.) Berlare - Baasrode (Staes M Bambrugge - Buret (Lambrecht J "ie - Mere (Eeckeman) *|eze - Herdereem (Van der Eecken) «0 Kalken - Nieuwerkerken (Teugels) "ilskracht Moorsel - Terjoden (Ocladnikoff) Provinciale D Baa8donk - Meulestade (De Kimpe) Sombeke - Bassevelde (Eietens) Muide - H. Vrasene (Vancoillie) Klinge - Kallo (Van Nieulande) «hate - Meldele (De Brauwer) «zei - St -Amandsberg (Redant) tV Provinciale C Beervelde - Wichelen (Van Lambergen) SK Lokeren - SK Kalken (Melis) Th. Destelbergen - Valentino's Óvermere (Van Bocx- laer) SK Óvermere - Lochristi (Van Haver) Schoonaarde - Heikant Zele (Wautere) IV Provinciale G Vlierzele - Aaigem (Dierckx L.) Smetlede - Heldergem (Loeman) Woubrechtegem - Erpe (Opdecam) Oordegem - Erondegem (Van der Kelen) Serskamp - Hillegem (De Bruyne) IV Provinciale H Opstal - Opdorp (Samson) Gijzegem - Schroevere Moorsel (Drieghe) Doggen - Rapide Lebeke (Moreel) Appels - Boonwijk (Comelis) Baardegem - Hofstade (De Bolle) Lebbeke - Erembodegem (Roelandt) Lutterzele - Edixvelde (Leroy) IV Provinciale I Rupelmonde - Waasmunster (Burm) Eksaarde - Hoogeinde (Fierens) White Boys - Stekene Sport (Reyniers) Gerda - Kieldrecht (Van der Sijpt) KI. Laar Vrasene - Meerdonk (Van Gasse) Straatje Stekene - Moerbeke (Nijs) Sinaai - Kruibeke (Cooreman) Uefa's AA Gent - Eendracht Aalst (10 u.) (Devisscher) SC Lokeren - Cercle Brugge (10 u.) (Arnou) Club Brugge - SK Beveren (10 u.) (Warmoes) Provinciale Juniores (ÏO u.) E. Aalst - SK Smt-Niklaas (De Winne) Geraardsbergen - Zele (Hertfeit) SC Lokeren - AA Gent (Heirman) Hamme - Beveren (De Maere) Ninove - Lede (Demesmaecker) Provinciale scholieren (10 u.) E Aalst - SK Sint-Niklaas (Callebaut) Geraardsbergen - Zele (Van den Daele) Hamme - Beveren (Keppens) Ninove - Lede (Coppens) Racing Mechelen - Eendracht Aalst 0-2 Kallo-Muide 0-1 Jong Lede - Ninove 3-1 Vrasene - St.-Kruis Winkel 1-1 SK Sint-Niklaas - Dottenijs 4-0 Bassevelde - Haasdonk 1-1 Union Doornik - Eendracht Zele 3-2 Heusden - Schoonaarde 0-6 Aalter-VW Hamme 0-0 Heikant Zele - SK Óvermere 0-4 KAV Dendermonde - Olsa 0-0 Valentino's Óvermere - SK Lokeren 0-0 Racing Gent - SK Lebbeke 1-2 Wichelen - Edeboys 1-1 Lovendegem - Lokerse 1-4 Kwatreccht - Serskamp 0-7 Eendracht Meldert - Buggenhout 4-1 Hillegem - Oordegem 0-5 Kemzeke - St-Lievens Houtem 1-1 Erondegem - Woubrechtegem 1-0 Racing Wetteren - Temse 0-1 Erpe - Olympia Wetteren 2-0 SK Aalst - Eendracht St.-Gillis 0-0 Bavegem - Smetlede 1-3 St.-Gillis Waas - Excelsior 4-2 Houtem - Vlierzele 1-2 Robur - Oudegem 2-1 Iddergem - Gijzegem 1-5 Pollare - Sint-Pauwels 0-0 Opdorp - Lutterzele 0-1 Baasrode - Kerksken 4-1 Edixvelde - Lebbeke 7-1 Grembergen - Wilskracht Moorsel 2-3 Erembodegem - Baardegem 4-0 Terjoden - HO Kalken 1-0 Hofstade - Appels 1-2 Nieuwerkerken - Wieze 0-1 Boonwijk - Dogen 1-1 Herdersem - Ede 4-0 Rapide Lebbeke - Welle 0-1 Mere - Bambrugge 0-5 Schroevers Moorsel - Opstal 1-5 Burst - Berlare 0-1 Waasmunster - Sinai 1-1 Schellebelle Kruibeke - Straatje Stekene 3-2 Moerbeke - KI. Laar Vrasene 1-3 Schellebelle - Thor Meldert 0-1 Meerdonk - Gerda 0-5 Wippelgem - Sombeke 5-1 Stekene Sport. - Verrebroek 4-1 Meulestede - Bazel 0-0 Hoogeinde - Rupelmonde 2-2 Melsele - Klinge 5-1 SK Wichelen i Edeboys i Voor SK Wichelen wordt het nog wel even wennen in deze nieuwe kompetitie. De ploeg is ingedeeld in een totaal andere reeks ten op zichte van de vorige jaren. Dit heeft voor gevolg dat men ook met onbekende tegenstrevers te maken heeft. Tegen de Edeboys uit Wetteren had men nog nooit gespeeld. Opvallend was wel de zenuwachtig heid waarmee sommige lo kale akteurs aan de wed strijd begonnen. Alhoewel de stand aan de rust nog maagdelijk blank was, wa ren het de lokalen die in de eerste helft het meest in de aanval waren. Bovendien leek Wichelen technisch be kwamer. De bezoekers van hun kant bleken van voet bal in de ware zin van het woord maar weinig kaas gegeten. Onmiddellijk na de rust kwamen de lokalen op voorsprong. Dat doel punt kwam tot stand nadat Willy Degeno twee tegen strevers in de wind had ge plaatst. Eddy De Winter met een hieltje had bediend en laatstgenoemde met veel moeite had om te besluiten. Maar twee minuten later vereffenden de bezoekers de rekening. Een hoekschop en een slecht uitverdedigen leidden tot de gelijkmaker. Nadien kwam er nog even herrie en dat noopte de scheidsrechter ertoe de wedstrijd zes minuten voor tijd af te sluiten. Wij vermelden nog dat bij Wichelen vooral Johan Schuddinck zich liet gelden als spelverdeler. Hij vond echter te weinig aflossings- punten Bovendien liet de tegenstrever weinig voetbal toe en dat vergemakkelijkte geenszins de opdracht. E.D.M.

De Voorpost | 1981 | | pagina 3