Cl« r Voetbal nai Heldergem zet knalrezultaat neer Denderend Alleen S.K. Erembodegem en Edixvelde thuis winnaars Ja Boerenkrijgers doen het met de jeugd Drie titularissen ontbraken Ietwat ontgooche lend Nieuw gelaat Fantastische start I Een eerste strafschop gemist Floddergoal «oud. 22 - 11.9.1981 - De Voorpost Heikant Zele moest met 0-4 de duimen leggen tegen SK Overmere. Heikant - S.K. Overmere: 0-4 Kieldrecht 1 White Boys O i Van het feit dat 06 P°lder^ i^fc i len waxen verdeeld maar met een hard schot in het De verjongde ploeg van SK Overmere wordt beslist een kanshebber op de titel in plafond van het doel be- vierde C. sloten. Die openingstreffer voor de Kieldrechtenaren dat moment enigsajj verantwoorden afga^ op het goed kombinatia dat trainer Eemans en uittekende. De White ft hadden immers heel moeite om in him non draai te raken en wam dat na de rust lukte, a de geïmproviseerde lijn Verlackt-Van der (voorheen zelf bij PC g drecht)-Pannier dat het- lust was. Hieruit blijkti trainer Van Aerde metL wat afwezigen heeft af rekenen, met name Lu Moerloos (schouder* wrichting). John Vefc en Patrick Maes (bei* sures aan de gewri* den), Rudy Colman,i Raemdonck en Guy ïi beeck. De Boerenkrijgers toonden zich veel schotvaardiger dan de nochtans onaardig voetballende Heikanters. (Heikant Zele - SK Overmere). Het was reeds jaren geleden dat beide klubs in kompeti tie met elkaar gekonfron- teerd werden. Meteen een gebeurtenis in de streek en niet minder dan 600 toe schouwers rond het veld van Heikant. Een publiek dat trouwens een spannend duel te zien kreeg ondanks de uitgesproken winstscore van de bezoekers. Heikant liet zich immers nooit in de hoek drummen, maar het faalde voor doel terwijl de tegenstoten van Overmere wel steeds gevaar inhiel den. Bovendien was er wel pech mee gemoeid voor de gastheren die toch wel te zwaar geslagen werden. Na een evenwichtig eerste kwartier knikte voorstop per De Bruyne op de 18' een hoekschop onhoudbaar voorbij de lokale doelman. Meteen de start van tien beslissende minuten. Even later verraste de lokale nief stopper Boeykens immers zijn eigen doelman met een terugspeelbal, terwijl nog voor het half uur een afge weken schot van Danny Van der Stricht een 0-3 stand op het bord prikte. Na de rust kwam stopper Boeykens wel in het lokale middenveld postvatten, de buitenspelval werd opge trokken en Heikant storm de zonder complexen in het offensief. Gerommel voor het bezoekende doel, een paar goede mogelijkheden, maar doelman Pieters kruidde een onberispelijke partij met een paar spekta- kulaire reddingen. Maar ruimte en echt gevaar was er vooral aan de overzijde waar De Veirman dan ook de eindstand vastlegde. Een ruime zege die in Over mere heel wat entoesiasme losweekte. Temeer daar de nieuwe trainer Jef Peelman een duidelijke gok waagde door met stopper Stevens en de aanvallers Schepens en Baeyens drie spelers in het veld te sturen die nau welijks de speelgerechtigde leeftijd bereikt hebben. En zij deden het nog meer dan voortreffelijk ook. Boven dien kon Peelman zich nog de weelde veroorloven om de gebroeders Jean-Pierre (19) en Patrick (16) Boone, die terugkeerden van S.C. Lokeren, voorlopig een aanpassingsperiode aan het provinciaal voetbal te laten doormaken bij de ju niores. Ook Danny Fiers en Ronny De Cock waren nog onbeschikbaar. Trainer Peelman beschikt ongetwij feld over een ruime maar vooral jonge kern waar toe komst in zit. De nieuwko mers Schalckens (Lokerse S.V.) en De Veirman (terug van Eendracht Zele) hebben zich inmiddels reeds opge worpen als duidelijke aan winsten. W.V.L. RP Lebbeke Welle Rapide Lebbeke heeft een slechte start geno men. Het verloor op ei gen veld de openings wedstrijd en dat is geenszins propaganda voor het verder verloop van deze kompetitie. Nochtans worden ver zachtende omstandighe den ingeroepen. Zo ont braken er drie titularis sen op het appel. Toeval lig ging het om drie ver dedigers. Dit had voor gevolg dat het achterste kompartiment fel ver zwakt was. Hierdoor heerste er onzekerheid in het Lebbeeks elftal. Opruimer Richard meulen had zich ziek;! I meld. Frangois De Mi I en Darry Goossens hi den andere verpucüa gen. Nochtans hg I Lebbeke een twees ideale doelkansen g om een doelpunt te ac ren. Dat was langs Mi De Hauwere en Hi Van Damme het g Globaal genomen i het een sportieve vu I strijd en in de bei: kampen sprak i afloop met loven! I woorden over het opb 1 den van scheidsrecht Van Mieghem. Dat g beurt niet alle dagen! E.D1 Pement i fin de nati Boonwijk 1 Doggen 1 De miserie begint al sak kerde men zondagavond in de Boon wij kse voetbalkrin gen. Daarmee had men het over de gemiste strafschop even voor het ingaan van de rust. Aan strafschoppen heeft men een hekel in Sint- Gillis-Dendermonde. Vorig seizoen kregen Miel Cleem- put en zijn maats er niet minder dan twaalf toegewe zen. Of je het gelooft of niet, maar slechts in twee geval len kwam er een doelpunt VIERDE PROVINCIALE G Neen, Heldergem verloor niet met 3-4 van Eendracht Massemen. Het zetduiveltje had bijna alle bladen parten gespeeld. Bij Sportkring keek men dan ook verbaasd, geen 7-2 cijfers als uitslag in de maandag krant te zien. Inderdaad Heldergem blikte zijn tegen stander met een dergelijke cijferverhouding in. Het zag er op een bepaald moment voor de ploeg van trainer Van Waeyenberghe niet al te rooskleurig uit. Want na een half uur stond deze met 0-2 in het krijt. Maar deze netelige situatie werd na de rust in een mum van tijd rechtgezet. Perreman had net voor de kampwisseling al tot 1-2 herleid. En uit dit tegendoel punt puurde Heldergem het nodige zelfvertrouwen om direkt door te gaan. Frans Van der Schueren flitste om de haverklap door de Massemen rangen. En lukte vier treffers. Nog voor het uur wedstrijd er opzat stond Massemen al op een respektabele 5-2 achterstand. Paul Van den Schueren en De Troyer dreven de cijferverhouding tot 7-2 op. Het ziet er naar uit dat de jeugdpolitiek die de trainer doorvoert het beoogde rezultaat zal opleveren. Erondegem boog een 0-1 achterstand tot een 2-1 zege om. Het was nochtans zo dat de nieuwe doelman Cooreman een paar halve wonderen moest verrichten om die zege veilig te stellen. De Schepper met twee doelpunten tilde de thuisploeg naar de zege. Vastgesteld werd echter dat trainer Wim Saeys zijn laatste lijn zal moeten organi- zeren. Want het kan niet ontkend dat er een paar gaten vielen. Maar gelukkig profiteerde de tegenstander er slechts één keer van. Aaigem en Serskamp die als kandidaten op de eindzege worden beschouwd mis ten de kompetitiestart niet. Laatstgenoemde zette daarbij een indrukwekkende cijferverhouding neer. De vraag rijst hoeveel klubs er na twee speeldagen nog met het maximum van de punten zullen prijken. uit voort. Nochtans had de toegekende elfmetertrap van de voorbije zondag de wedstrijd een definitieve wending kunnen geven. Op dat ogenblik stond het 1-0 voor de lokalen na een doel punt langs Willy Danijs, waarin Ludo Pissens voor dien in de aktie was betrok ken. Speler-trainer Leo Pis sens kreeg nadien de straf- schoptaak toegewezen. De bal sloeg tegen de paal opnieuw het veld in. Meteen floot de scheidsrechter het einde van de eerste helft en werd er in de lokale kleed kamer nog een kwartier lang gejammerd over dat feit. Nauwelijks was de twee de helft op gang getrokken of de bezoekers puurden de gelijkmaker uit een tegen aanval. «We verdienden zeker drie-vier goals,» was de lo kale kommentaar na af loop. «Een mooie wedstrijd werd het in geen geval. Het leek meer op gevechtsvoet bal en vooral in de tweede helft gingen de bezoekers hun in de wacht gesleepte buit met hand en tand ver dedigen.» Zondag staat de wedstrijd tegen Sparta Appels op de affiche. Het zal geenszins gemakkelijk worden voor de Boonwijkjongens. E.D.M. E. Meldert-Sp. Buggenhout 4-1 Eendracht Meldert heeft zijn supporters op een hoopgevende kompetitiestart vergast. Sparta Bug- genhout werd ingezeept. En die 4-1 cijfers onder strepen voldoende het overwicht dat de thuisploeg «jtn de dag legde. Vooral na de rust haalde Een dracht fel uit. In de eerste speelhelft bleef het trouwens bij het doelpunt van Van Mol. De orga pre erei Twee pas gepromoveerden stonden zondag in Herdersem tegenover elkaar. I Het war thuisploeg was zeer produktief en vooral Rivera, Van Handenhove en li gtreekre Nieuwenhove lieten zich opmerken. (Herdersem - Ede 5-0) (per) Eendr. Nieuwerk. Het werd 3-0 toen Van de Winckel op zijn beurt nog een kans in een doelpunt omzette. Het werd 3-1. Maar dit tegenpunt vormde niet eens een klein hoop- vlammetje voor de gas ten. Wilfried Van Royen nog een Aalsters pro- dukt faalde daarna niet aan het strafschop- punt. Hij legde meteen de eindcijfers vast. Zon dag worden de mogelijk heden van Eendracht Meldert uitgetest. Een dracht reist naar St. Wetteren, dat op de ope ningsdag al scherven maakte te Appelterre. Een moeilijke opgave maar Meldert is zeker in staat een vuist te maken en te knokken. Verlie zen bij de titelkandidaat nummer 1 zou toch geen schande zijn. Maar zo ver is het nog niet. Daarop volgde een korte periode van Baardegems overwicht en de Vlugge Jongeren troffen tweemaal de staander. Het bezoeken de geweld waaide echter vlug over en even na het uur maakte Guy Arijs er vanop afstand met een grondscherend schot 2-0 van. Erembodegem bleef komen voornamelijk onder impuls van spelverdeler Lu- cien Van Boxtael. In de 75ste minuut een derde doelpunt via Patrick De Neys. De gasten waren met een geslagen. Vier minuten voor inrukken legde Luc Buggenhoudt de eindcij fers vast. Hij ontsnapte aan de bewaking van de Baarde- gemse defensie, ging op rechts door en schoot in de verste hoek binnen: 4-0. Voor de lokalen zit er dus IPP^f, t duidelijk heel wat meer in rwiKe 1 dan vorige kompetitie het geval was. Mogelijks lonkt Erembodegem voetbalde vlot en de score loog er niet om. (SK Erembodegem - men zelfs naar derde. Baardegem 4-0) (per) j.G. SK Erembodegem 4 Baardegem 0 Erembodegem heeft een duidelijke gedaanteverwis seling ondergaan. De ploeg van vorig jaar kan niet meer vergeleken worden met de huidige formatie. Zo behield rood-wit tot de mat een licht overwicht maar bleef de brilscore op het bord. Vorig seizoen was de lokale ploeg na de pauze Ofschoon de ploeg van trainer Van Royen dan reeds de beste beurt had gemaakt en aanvallend goed aan haar trekken was gekomen. Sparta trachtte wel te replike ren maar werd door gaans goed opgevan gen. Kwam men dan toch tot een eindschot dan was dit niet altijd precies gericht. Men mag stellen dat Sparta aan die 1-0 ruststand niet bedrogen uitkwam. In de tweede speelhelft was het voordeel van de thuisploeg nog meer na drukkelijk. Toen kreeg haar tegenstander wel degelijk les in aanval lend voetbal. Het was Vervecken die de ban brak. En dit tweede doel punt kwam alwéér van een Aalsterse voet. Van Mol en Vervecken speel den nog voor SK Aalst. wellicht in elkaar geklapt maar nu moesten integen deel de tegenstanders op hun kop laten zitten. Luc Buggenhout opende twee minuten na de koffie de sco re met een knappe kopbal. 0 1 Elkeen die de Eendrach- ters tijdens de beker van de Denderstreek aan het werk zag moest beamen dat het elftal brokken zou maken in de kompetitie. De aanhef van het seizoen 1981-82 be zorgde de Nieuwkerke- naars echter een eerste ont goocheling. De gasten uit Wieze wisten doorlopend goed weerwerk te bieden en de verdedigers bleven langs beide zijden de baas. De thuisploeg poogde met het inbrengen van Janssens en Steenhoudt voor nieuwe stuwkracht te zorgen, maar het mocht Herdersem Ede gentig minuten lang de vera zorgden voor doelpunten. De niet bepaald fantt tische uitslagen in deb wedstrijd. Geelblauw Bekerverse derde pro- kon in de eerste vijfen- vincialer SK Herdersem veertig minuten welis- is de kompetitie met een waar maar één keer ker van de Denderstrei overtuigende prestatie raak schieten, via Mat- werden meteen naar begonnen. De gasten uit thijs, maar naderhand vergeethoek gespeeld! Ede kwamen zelden oi ging Ede volledig onder- SK mag zich terecht en nooit in het stuk voor en uit. Tweemaal Van Nieu- ge ambitie aanmeten geelblauw beheerste ne- wenhove, Pieters en Ri- de huidige kompetitie niet baten. Het was integen- ken voor een voldongen feit deel Vermeir die Wieze kort stelde, voor tijd de twee punten bezorgde en Nieuwerker- Het wordt nu afwachten of Eendracht zich met au! riteit zal kunnen herstelt van deze vroege opdoffer de smaak gaven. Teirlinc haaldeli groep v, uiteinde hem mi ren voc Het pel niet beg lijk ble\ Schoonj Nul, Os Zuid-Af en Van Dit vijl dertig 1 VOETBAL VIERDE PROVINCIALE H nuut de grot maar n zelf ni< in de g dan De met ir Nemen Een eerste vaststelling aan de openingsdag van de kompetitie te knopen is dat het veldvoordeel geen opvallende rol heeft gespeeld in deze reeks. De thuis ploegen haalden slechts vier van de zestien punten. Alleen S.K. Erembodegem en Edixvelde hielden de volle inzet thuis. Hoe eerstgenoemde Baardegem inpakte vertelden we op een andere plaats in dit blad. Alleen dient nog te worden aangestipt dat de verjon ging waarmee trainer Luc Van Bockstael begon, stil aan vruchten begint af te werpen. Een van meet af aan driftig aanvallend Edixvelde zorgde voor een geslaag de kompetitie aanhef. De ploeg van Freddy Schollaert liet haar doelpuntenhonger blijken. En S.K. Lebeke, een nieuweling in de bijt, kreeg de eerste borsteling. Ten aanzien van Lebeke dient te worden onderstreept dat het nog leergeld betaalt. Lebeke dat een nieuwe formatie op de been bracht moet ook nog het ritme onder de knie krijgen. Doggen Erembodegem stond te Boonwijk voor geen gemakkelijke opdracht. Boonwijk eindigde vorig seizoen in de piek van de klassering. Vandaar dat men bij Doggen toch enigszins met gemengde gevoelens tegen die uitwedstrijd aankeek. Doggen ging echter van meet af aan resoluut zijn kans. En met enig sukses maar het doelpunt van Ivan Goetvinck werd niet gevalideerd. Betwistbaar meende men van de zijde van de bezoekers. En in plaats van 0- 1 werd het 1-0. Maar amper vijf minuten na de rust stond het scorebord in evenwicht. Hendrik De Greve kopte toen raak. En meteen was de eindstand bereikt. Doggen had nog Poep en Torrey in het veld gebracht maar de stand wijzigde zich niet meer. Een onver hoopt rezultaat voor de ploeg van trainer-speler Frans De Greve. Die echter de match van aan de zijlijn moest volgen. Wegens een knieblessure. De nieuwe trainer speler Frans De Man had al sukses met zijn nieuwe klub S.K. Welle. Een treffer was voldoende om te zegevieren. S.K. Welle organizeerde de afweer voor treffelijk. Opstal dat in de bekerkompetitie al tot een paar markante rezultaten kwam heeft bij S. MoorseI zijn ambities niet verdoezeld. Moorsel kreeg op eigen bodem een pandoering van jewelste. Gijzegem ging bij Iddergem winnen met 1-5. Trainer Roeland laat zich hierdoor niet verleiden tot overdre ven optimisme. Hij gelooft wel dat zijn formatie een plaats vooraan in de rangschikking kan beogen maar spreekt nog niet meteen van een overgang naar derde. Buur Wilskracht Hofstade vocht verbeten om een puntendeling met de gasten uit Appels. Na op achter stand te zijn gekomen scoorde Dirk De Muynck de gelijkmaker, op voorzet van Peynsaert. In de tweede helft toonde Appels zich iets gevaarlijker maar het bleef 1-1. Tot één minuut voor tijd de bezoekers toch de volle buit binnenrijfden. De bal caprioleerde na een geharrewar voor de lokale portier Van der Steen tegen de netten. Erpe start net als vorig seizoen met vrij hoge ambities. Oranja zwakte toen naar het einde toe af, maar dit was voornamelijk te wijten aan de kwetsuren van enkele basispionnen. Nu werd opnieuw met volle overgave gestart aan een nieuw seizoen en de eerste punten zijn reeds binnen. Olympia Wetteren ging met droge 2-0 cijfers de boot in. Afwachten nu wat de toekomst brengen zal. UIT l In de wrded: ua&r b ren mi ontsna kaert t itrugg men m Veken uegenc Buckai ook al Roesel. In d deRo? nan C merke Prijs 1 Dieric der V tieveli ten v trioml landt veren: ersti

De Voorpost | 1981 | | pagina 6