Vooral werken aan maturiteit en jeugd Etienne De Wilde, Johny De Nul, William Taekaert en Oscar Dieriekx: klavertjevier Roger Vanden Bossche nipt voor Ferdi Dieriekx Hans D'Haese, Walter Ongenae, Ronald Van Avermaet en Jean-Paul Van der Straeten gooien er de beuk In Wie anders dan Roger Van den Bossche en Ronny Westelinck? Pascal Eiaut MOTORCROSS Titel voor RogerVercruysse Bloemen voor en Rossignol Peter Dhanis KALENDER 24 - 11.9.1981 - De Voorpost ten n; boog j art niet sou ve tarde g oer tryscor verdec BEROEPSRENNERS Colyn: die zat in Wette- ren twee keer gevangen. Rik Caethoven: uitstekend naseizoen, (c) Vier overwinningen van streekprofs in minder komt. dan één week. Het is een zeldzaam gebeuren. Ghislain Van Lande- x Etienne De Wilde haalde het vorige vrijdag in ghem was negende in Luc "bracht" het' telkens Wetteren na een allesgevende spurt. Johny De Nul Sint-Gillis-Waas, Frank slechts tot een 25ste reed te Roeselare alle konkurrenten in de vernie- Van Impe elfde en 26ste plaats Hij had er duide- ling, William Taekaert plaatste te Sint-Gillis Waas in Wetteren, Franky De üjk meer van verwacht het orgelpunt, en Oscar Dieriekx won maandag in Gendt 12de in Sint-Gil- Patrick Lerno was in Wetteren de 17de Omloop van de Rozenstreek. lis-Waas, Etienne Van Roeselare 14de en vrij- De Wilde was voorts Taekaert laten gaan en der Helst 14de te Wette- ^ag- in Wetteren 27ste. elfde in Mellet, De Nul werd voor de zoveelste ren, voor Etienne De Richard Buckaki kon derde in de «Omloop van keer dti seizoen tweede. Beule (15de) en Marc 2jjn eigen buurt de Rozenstreek», Ta- Rik Caethoven lijkt op Dieriekx (16de). Voor j^gt doorzetten: te Sint- ckaert vierde in diezelf- weg naar de wederop- Lucien Van Impe, die Gillis-Waas was hij 18de de «kermisklassieker» standing: zesde en tien- een lonende kriterium- en tn Roeselare werd het en Oscar Dieriekx vrij- de te Wetteren, en elfde toernee achter de rug 26ste prijs, dag elfde te Wetteren. in Sint-Gillis-Waas, het heeft, werd het een 22ste Jan Bogaert moest in is niet mis voor iemand prijs in Mellet. Sint-Gillis-Waas William die van zo ver terug- Geen geluk voor Luc M.V.H. JUNIORES TE BRUSSEGEM Peter Van Impe: volgend seizoen de doorbraak bij de juniores? (per) De Aalsterse junior Roger Vanden Bossche heeft zondag te Brussegem-Merchtem nog maar eens bewezen dat hij op dit ogenblik tot het kruim van onze junioren behoort. Op de heuvelachtige omloop van de Brussegemse wielerklub behaalde Vanden Bossche een dertiende seizoenzege. Zijn streefcijfer van vijftien zeges komt hierdoor weer wat dichter in het bereik. Een veertigtal junioren maakten er te Brussegem een best genietbare wed strijd van. Na ongeveer twintig kilometers koers kregen we een eerste ernstige ontsnapping; Ste- faan Van Leeuwe en Ronny Rotiers leverden het meeste werk maar konden toch niet beletten dat een tien kilo meter verder nog meer renners aansloten. Zo kre gen we een kopgroep van ongeveer twintig renners. Te groot volgens de goes ting van- Roger Vanden Bossche die iets na half- koers eens ernstig aan de boom ging schudden. Roger kwam voorop samen met een attente Patrick Verschueren. Dit tweetal dreef zijn voorsprong verder op en had bij het ingaan van de laatste ronde bijna dertig sekonden boni. Uit de groep kon dan Ferdi Dieriekx helemaal alleen tot bij de twee leider komen. Die inspanning moet dan wel in de kleren van LIEFHEBBERS kon bewijs tondi' L Na beg oeg een op kon Ie mini ;deed z: je en tc De Erembodegemnaar Jean-Paul Van der Strae- Mere, Dirk Heirwegh, ten was DE blikvanger tijdens de afgelopen dagen, negende in Erpe-Mere In de «Ronde van Brabant» was hij één van de Daniël Schuddinck, ne- smaakmakers. Hij finishte steeds in de spits en gende te Wetteren, Ae hield er een vierde plaats in de eindrangschikking dré Van de Voorde, ne- aan over. In Denderhoutem «gebeurde» het dan gende in Sint-Ulriks-Ka- toch. Maandag won hij er, voor de getalenteerde pelle, Danny Lemmens bias'. D Ronny Westelinck: geen zege in «zijn» Zele. Wél in Lede. (per) Wase student-wielrenner Alain Koppen. negende in O.L. Vrouw Ronald Van Avermaet Voor Luc Lemmens Lombeek, Johan De bleek in «zijn» Hamme was er een derde prijs in Man, tiende en 13de, de beste, en Walter On- één van de etappes van kens in O.L.Vrouw- genae bracht uit Eke de de Ronde van Brabant Lombeek, Eddy Van den bloemen mee naar Zele. en in O.L.Vrouw Lom- Abbeele, tiende in Gent- Hans D'Haese, de slanke beek was hij 15de. brugge, Sylveer Van Gij vechter uit Lede, haalde In de spits eindigden segem, tiende te Erpe- het in Bambrugge. ook Marc Van Gijsegem, Mere en Patrick Van de hert Geen zege voor René derde te Bambrugge, Voorde, tiende in Bam- rsploeg De Bruecker in Erpe-Me- Ronny Mettepenningen, brugge en elfde re. De atletische Aalste- derde in Eke, Paul De Hamme. Luc De Neef, de junior uit Aalst die in 1982 één van de naar moest het Waaltje Brauwer, vijfde in het Dieriekx gekropen zijn want toonaangevers in zijn kategorie kan worden, (per) Dominique Naessens la- avondkriterium te Wet- Marc Van Lierde 'd in de spurt voor de zege- ten voorgaan. teren, Eric De Wilde te in Bambrugge 12de, Twee keer bolde Jean Neigem en Patrick Met- ter Van Huffel 12de infcn De Bondt als nummer tepenningen, vijfde in Erpe-Mere, Stefaan Ktch twee onder het spandoek «zijn» Hamme. Bourleau 15de in Erpe- door: in Onze-Lieve- Prijzen bij de eerste Mere Vrouw-Lombeek en in tien veroverden Rudi Sint-Ulriks-KapelleBaeyens, zesde in Erpe- M.V.H. isDend eerst* kreeg derby imbitie Bier. g de Abi voor ee ;en too iun twi i op hel Hun riet: al mogen orincij punte uitgil i de be gek\ bloemen moest hij nipt de De uitslag: duimen leggen voor Roger 1 Roger Vanden Bossche, Rossem, 7. Patrick De Vanden Bossche. Vijftien 2. Ferdi Dieriekx, 3. Patrick Waegemaeker, 8. Eddy Van sekonden later won Stefaan Verschueren, 4. Stefaan Campenhout, 9. Herman Van Leeuwe de groepsspurt van Leeuwe, 5. Marc Van Lent, 10. Wim Ceule- voor de vierde plaats. H.A. Rooms. 6 Stefaan Van mans. sdy D opi de Seg t* JUNIORES Twee namen puilen er weer uit: Ronny Weste linck won in Lede en was vijfde in Zele. Voor Roger Van den Bossche werd liet een ze ge in Brussegem. Ook Ferdi Dieriekx deed het weer prima, maar «Poulidorke» ge raakte in Brussegem niet voorbij «machts mens» Roger Van den Bossche, zodat het de zo veelste tweede prijs werd voor deze toch wel steengoede junior. Ook René Sinoy beet van zich af: hij bolde in Buggenhout als num mer twee onder het spandoek door. Lieven Brackman was in Buggenhout vierde. Jean-Marie De Nil vijfde in Lede, Guy De Vreese vijfde te Merelbeke en zesde in Lede, John De Mesmaecker vijfde te Dikkelvenne, en Ludwig Van Tittelboom zesde in Dikkelvenne. Patrick De Waege- maecker onderscheidt zich een beetje overal. Jammer genoeg spurt de Zeienaar niet zo snel als zijn vriend en dorps genoot William Ta ekaert. Anders zou Pa trick steeds in de «kop- Merchtem, en Pascal De Nieuweling Pascal pen» staan. Nu werd het Bock eindigde als num- Elaut blijft zich onder een zesde prijs in Zele, mer tien in Zele. en twee zevende plaat- M.V.H. sen, respektievelijk in Lede en Brussegem. Voor Nico Leus werd het de achtste plaats in scheiden. Een zege er afgelopen weekeinde niet bij, maar met een tweede prijs in Erpe-Me re kwam Pascal toch goed aan de bak. mi Puyr bezoeke PEKSKOiMFERElVnE OP SPORTING LOKEREN Terwijl men reeds met één hand de deurkruk van het nieuwe seizoen vasthield, werd op Lokeren de jaarlijkse perskonferentie gehou den. Alvorens aan een avondje verwenning werd begonnen, opende voorzitter Rogiers met een ge vatte openingsrede. Er werden tevens twee nieuwe leden van de raad van beheer voorgesteld. Het gaat hier om de hh. Pierre Vermeiren uit Lebbeke en Carl Isaac uit Lokeren. Manager De Rijcker blikte nog even terug op het seizoen 8O-8I, dat in de Lokerse voetbalgeschiede nis steeds met een grote S zal geschreven worden. Zonder te willen natrap pen naar de vroegere trai ners werd een opsomming gemaakt van de voetbalge beurtenissen, waar het uit eindelijk toch een dubbeltje op zijn kant is geworden. De Europese kampagne die reeds in de eerste ronde had kunnen eindigen, maar in de ultieme sekonden werd gered door een knal van René Verheyen. De afgang voor een talrijk publiek in de finale van de Beker van België en ten slotte de twee de plaats in de kompetitie maar dan wel met 11 pun ten achterstand op Ander- lecht. Deze toestanden zetten aan tot nadenken en het voeren van een realistische politiek. Daar werd in de eerste plaats aan gewerkt door een nieuwe trainer binnen te halen die de ploeg maturiteit moet bijbrengen Verwacht wordt dat hij door zijn full-time-aktivitei- ten voldoende tijd heeft voor de totale begeleiding. Hij staat eveneens bekend om zijn werk met de jeugd. Men wil het publiek uit de streek vergasten op spelers uit de streek. lt>99W. Waarom weinig aankopen? reeds worden vermoed. Zijn uiteenzetting gaf hieraan nog een duwtje. De Luikenaar ondervond bij zijn eerste kontakten een ambitieus en dyna misch bestuur, wat hij wil konfirmeren op het veld. Een bijzonder aantrekke lijk punt bij de Waaslan- ders lijkt hem de uitslagen van de jeugdploegen die momenteel toch heel wat in ternationale beloften leve ren aan het Belgisch voetbal. Manager De Rijcker wees er verder op dat het tegen woordig door de ontzettend hoge vraagprijzen bijna on mogelijk is geworden nog verantwoorde aankopen te doen. De beperkte publieke belangstelling levert inder daad maar beperkte finan ciële middelen. Ook op de buitenlandse markt diende men voorzichtig te werk te gaan gezien het getal bui tenlanders reeds werd be reikt. Enkel Tol mie werd dus aangetrokken, met de bedoeling die na verloop van tijd klaar te stomen voor het eerste elftal. De rest van de kern kreeg nog een jaartje het vertrouwen. Dat men met de keuze van Robert Waseige als nieuwe sportieve verant woordelijke een klassebak binnengehaald heeft, kon Nog beter dan vorig jaar? Trainer Waseige vond de opdracht, beter te presteren dan vorig jaar, geen goede voorstelling van zaken. «Voetbal is geen matema- tische zaak en het is dan ook niet mogelijk alles te gen elkaar af te wegen. De omstandigheden zijn ieder seizoen totaal verschillend. Men moet aan het eind van het seizoen de balans kun nen opmaken en dan oorde len of er positief werk werd verricht, de omstandighe den in acht genomen.» Een belofte om kampioen te spelen kon er dus begrij pelijker- en realistischer- wijze niet af. «Ik heb reeds een twintig tal spelers getest en weet nu wat men kan en wat men niet kan. Ik kan u ver zekeren dat men het beste Lokeren nog niet gezien heeft, maar dat dat er in de toekomst zeker zal uit komen.» Gelukkig dus met het aanwezige spelers poten tieel? «Ja, alhoewel er enkele ouderen tussenlopen qua leeftijd dan is het duide lijk dat er heel wat kwaliteit in na.ifnn.rn huist. Een men geling van ervaring en jeugd is trouwens een goe de formule om een ploeg juist uit te balanceren.» Ten slotte werd er ook nog even uitgeweid over de eerstkomende Europese tegenstander FC Nantes. «Over de laatste vijf jaren bekeken, is Nantes num mer één in Frankrijk, on middellijk voor Saint-Etien- ne. Het is alleszins een moeilijke tegenstander, maar laat ons niet vergeten dat zij ook niet zo gelukkig zijn Lokeren te hebben ge loot. Als zij overschouwden wie door Lokeren vorig jaar werd uitgeschakeld, heb ben zij toch wel diep in de haren gewreven. Naar mijn mening zal het dus een erg open konfrontatie worden, met en waarom niet, de mo gelijkheid een ronde verder te geraken.» Om de Europese kampag ne van vorig jaar nog even voor de geest te halen werd als besluit van het officiële gedeelte een geslaagde montage getoond door de plaatselijke filmploeg over deze Europese evene menten. Robert Coremans De BLB-inters reden te Semmerzake de laatste twee reeksen die in aanmerking kwamen voor het Bel gisch kampioenschap. Een onklopbare Dirk Claus won de beide reeksen. De eerste reeks won Claus voor Lensen, De Winne en Schroyen. In de tweede reeks werd Martin De Winne als tweede afgevlagd en Tanghe als derde. Claus werd eindlaureaat bij de inters A voor De Winne, Lensen en Schroyen die kampioen van België werd. Hugo Dhaemers werd winnaar bij de inters B voor Joos, Van Kalmthout en Roger Vercruysse. De felste belager van Roger in het Belgisch kampioen schap was Luc Gabriël en die kende in beide reeksen pech. Door zijn regelmaat en meer ervaring werd Ver cruysse verdiend kam pioen. Bij de zijspannen stond er andermaal geen maat op het duo Ramon- Goethals. Zij wonnen de twee reeksen. De duo's De Cock-Van Puyenbroek en Van Hauwe-Van Hauwe legden beslag op de dichtste ereplaatsen. Van de Kloos ter won beide reeksen bij de nationalen en ging bij de 500 oc-era Beauprez en Struyf vooraf. Bij de 250 cc haaide Benoit het van Ga briel en Vermeulen. De reeksen bij de seniores 125 cc werden gewonnen door Stouvenackers. Dirk Van der Eecken werd tweede en Alain Danckaert derde in de eindstand. De Smul won de eerste reeks en Dolphijn de tweede reeks bij de junio res. Erembodegemnaar Rossignol, hij behaalde twee tweede plaatsen in de reeksen, werd laureaat bij de juniores 500 cc voor Dol phijn en Patteaauw. In de 250 cc klasse werd De Smul winnaar voor Meganck en Ghijs. Van der Haeghen en Peter Dhanis wonnen de reeksen bij de nieuwelin gen 250 cc. Voor de derde opeenvolgende week mocht Dhanis op het hoogste schavotje plaats nemen. Bij de nieuwelingen 125 cc wonnen Van de Gehuchte en Constant Feyaerts de reeksen. Van de Gehuchte werd eindlaureaat voor Per- reman, Alletru en Constant Feyaerts die als dertiende over de treep crosste in de tweede reeks. In de BMB-cros8 te Lommei zijn de Amerikanen verras send winnaar geworden van de «Trofee der naties» 250 CC. Reeds 's zaterdags tijdens de schiftingen, die de zeven andere landen moest aanduiden die naast titelverdediger België zou den aantreden, lieten de Amerikanen zich van hun zijde zien. Sun won de eer ste schiftingsreeks voor de Nederlander Van Mierlo en de Amerikaan Hansen, Guy Van Gijsegem werd in deze reeks als negende afge vlagd. Zijn «Luxemburgse» ploegmaat Jo Martens won de tweede schifting voor de Amerikaan O'Mara en de Zweed Carlqvist. In de eer ste reeks van de trofee werd Vroman8 winnaar voor de Amerikanen O'Mara, La- porte en Hansen. Negende eindigde Everts en tiende werd Eric Geboers. In de tweede reeks waren Vro- mans en Everts het snelst weg Even na half wedstrijd maakte Everts een slipper tje en verhuisde naar de zesde plaats. Vromans won met brio die tweede reeks voor de Amerikanen Lapor- te en O'Mara, de derde Yan kee, Sum, werd zesde, Everts slechts zevende en Geboers negende. De Belgi sche ploeg was te zwaar ge handicapt door het ontbre ken van de gekwetsten Mal- herbe en Jobé. In de eind stand per land heeft de Ver enigde Staten 20 punten, België is tweede met 37 punten, derde is Nederland en vierde Luxemburg met 73 punten. Verder volgen Zweden, West-Duitsland, Finlan en Engeland. In de B-finale, de ploegen die zich niet konden plaatsen voor de trofee, won de Fransman Bruno de enige reeks voor de Rus Kavinov en de De nen Lodal en Mortensen. De Denen wonnen de landen rangschikking voor Rus land, Italië, Ierland. Zwit serland en Frankrijk. In de nevenwedstrijden won Danny Everts bij de junio res 500 cc voor Jaemer8 en Verpaelen. Van Poppel won bij de nationalen 125 cc de reeks voor Jack Westdorp waar Geert De Ruysscher negende was en Geert Van Gijsegem als tiende werd afgevlagd. Van Geel won bij de juniores 125 cc voor Cools en Jamers. Van Hoof en Jean-Pierre Vromans wonnen de reeksen bij de nationalen 500 cc. De eind zege was voor Mathieu Van Hoof die Marien en Vro- mans voorafging. In de MCB-cross te Klerken behaalde Eddy Van Geert bij de juniores een vijfde plaats in de eindstand, reekswinnaars waren Peirs en Pruvoost. (mt) Zondag 13 september 1981 B MB-cross te Walhain 8t. Paul. Wedstrijden voor nationalen 250 cc, juniors 250 cc, nationalen 125 cc en juniores 125 cc. De cross wordt verreden op de omloop van de «Ferme de Baudecet» en de eerste start wordt om 13 uur gegeven. BLB-cros8 te Deinze. Aan de start verschijnen de inters A en B, nationalen 500 en 250 cc, zijspannen, seniores 125 cc, juniores 500 en 250 cc, nieuwelin gen 250 en 125 cc. De nieuwelingen rijden de finaleproef van het Belgisch kampioenschap waar Constant Feyaerts nog alle kans heeft op de titel. Eerste start te 11 uur. MCB-cross te Wielsbeke. Wedstrijden voor inters, zijspannen, seniores, juniores en nieuwelingen. Eerste start te 12 uur. BVM-cro88 te Nederhasselt. Wedstrijden voor in ters, zijspannen, nationalen, juniores, nieuwelin gen en veteranen. De eerste start wordt om 10.45 uur gegeven. (mt) De kwair bove Klis, C lot 3 Git. A Ifre k\ Ethoud iweede iky hun lUUK Rut Ot re Di Kier S rel D. jonge thuis] ~nut lebeei af 1 srus Lach' Ap 3 t fifde ot ve de ■o? lie min val: 10 o]

De Voorpost | 1981 | | pagina 8