Met gerust gemoed naar Belfast Beveren: zonnen in een Linfield Beveren zoekt lang naar barst in Linfieldse weerstand Redafctie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Schönberger: lof voor Van Moer Urbain Braems: «Ook in Ierland moeten we een doelpunt maken» Ronny Martens: (Hier voel ik me gelukkig» Boksen te Beveren André Blanco en Rudi De Gruyter de hoofdvertolkers Beverense hei Iot heli jui vijfenveertig ïn koffie moest En de Martens Beveren-Linfield 3-0 Het zal wel zijn dat trainer Urbain Braems in de rust zijn jongens aanmaande het tempo wat hoger op te drijven en meer druk op het Linfieldse doel te gaan uitoefenen, want SK Beveren begon de tweede helft van zijn Europese wedstrijd tegen het Noordierse Linfield werkelijk met de bedoeling de tegenstander zo snel mogelijk een paar doelpunten meer te laten slikken dan het ene strafschopdoelpunt dat Schönberger gedurende de eerste vijfenveertig minuten op het scorebord had gekregen. VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1981 SPORT Beveren startte erg vlot in zijn eerste Europese wedstrijd van het sei zoen. Er waren trouwens nog maar vijf minuten gespeeld of Ronny Mar tens had tot driemaal toe op een eerder onhandige manier de bal in het straf schopgebied verloren. Maar al onmiddellijk bleek ook dat de Noord ierse ploeg niet naar de Freethiel was gekomen om zich in te graven en zich te laten afslachten, dat hadden we persoon lijk van deze Britse Noordieren ook niet ver wacht. Neen, Linfield leverde gedurende de eerste twintig minuten ogen blikken van verrassend goed voetbal. Achteraan bleef het duo Rafferty- Dornan voorlopig meester, zowel op de grond als in de lucht, de Noordierse opbouw ging snel en vooral langs links wisten Anderson en Hayes geregeld gevaar te scheppen. Maar wanneer de bezoekers dichtbij het doelgebied van Pfaff kwamen verloren ze blijk baar al hun kalmte en wisten de geelblauwe verdedigers zonder veel problemen het gevaar te keren. Maar Beveren vond de goede draai niet. Martens kreeg in de ne gentiende minuut een reuzekans maar kon, tot groot ongenoegen van het publiek, opnieuw de bal niet onder kontrole krijgen. Maar de Waaslanders /ouden toch op voor sprong komen. In de 25' haalde een late tackle van McKee de doorgebroken Albert in het strafschop gebied neer. De Zwitser se scheidsrechter Mache- rett wees terecht naar de penaltystip. Schönberger schoot de bal hard in de rechterbovenhoek. Freet hiel herademde. En toen leek het alsof Beveren de goede weg had gevon den. In de volgende vijf minuten kregen Weih- rauch en Baecke, en nog eens Weihrauch de gele genheid de bordjes nog eens te laten verhangen. Maar neen, Linfield orga niseerde zich weer en het was Pfaff die tien minu ten voor tijd een schot van Whitten nipt naast kon zetten. In de slotmi nuten kreeg Beveren weer vat op de wedstrijd. Martens schoot hard op doel. Dunlop kon de bal in twee tijden bemachti gen. Een voorlangs schot van Van Moer leverde ook niets op zodat de ruststand 1-0 bleef. Beveren begon dus on middellijk tegen een ho gere versnelling aan de lukken. Jaspers zelf kreeg tweemaal de gelegen heid doelman Dunlop op de korrel te nemen en de tweede maal moest ver dediger Nixon de bal zelfs van de doellijn weg halen. De bezoekers ga ven zich echter niet ge wonnen. Pfaff kwam opnieuw in gevaar, opnieuw door Whitten, maar Jean-Ma- rie kon de kopbal uit zijn doelvlak halen. Beveren bleef drukken. En rond het uur barstte dan de blauwe weerstand. Na hoekschop kwam de bal bij Jaspers, doelman Dunlop moest de bal los sen en Albert had maar in te leggen. Beveren had de barst gevonden en amper twee minuten la ter mochten de thuissup- porters opnieuw hun vreugde uiten. Een prachtaanval langs Theu- nis-Albert bracht de bal bij Ronny Martens, die onhoudbaar binnen schoot. De verhoopte 3-0 stand stond op het bord. Linfield ging dan wanho pig op zoek naar een tegendoelpunt. Een doel punt dat de kwalifikatie- kansen voor de volgende ronde kon openhouden. Maar de Noordieren wis ten nog weinig lijn in hun verwarde akties te leg gen. Het was integendeel Beveren dat langs de in- voor dat de Linfieldse aanvallers niet meer tot schieten kwamen. Toen de scheidsrechter het einde floot van deze sportieve wedstrijd, dankten de Noordieren het publiek en vooral het kleine groepje eigen sup porters. Waarschijnlijk namen de Linfieldspelers hier ook afscheid van het Europees voetbalbeker- tornooi 1981-1982, Beve ren kan over twee weken met een gerust gemoed de trip naar Belfast aan vangen. Hugo Aerts Toeschouwers: 8.000 Scheidsrechter: Mache- ret (Zw.) Doelpunten: 24'Schönberger 1-0 58' Albert 2-0 60' Martens 3-0 Beveren: Pfaff, Baecke, Garot, Buyl, Jaspers, Van Moer, Schönberger, Theunis, Weihrauch, Al- bert, Martens Linfield: Dunlop, Walsh, Rafferty, McCartney, Parks, Hayes, Nixon, McKee, Whitten, Dornan, Anderson. Vervangingen: 70' McKee door Murray, 75' Weihrauch door Schoofs. Kaarten: geel voor doel man Dunlop. BEVEREN. Pas in de tweede helft zagen we Schönberger in zijn gewone doen. Tot dan had de Duitser verschrikkelijk veel moeite gehad om zijn normaal rende ment te halen. «Inderdaad, de Noordieren speelden opvallend goei Het zijn trouwens geen profs maar amateurs die slech s tweemaal per week trainen. Het was dan ook te verwach ten dat ze rond het uur in moeilijkheden zouden komen. Toen wij dan twee doelpunten op evenveel minuten scoorden, zagen de brave Noordieren het echt niet meer zitten. Maar we hebben het de eerste helft zeker niet gemakkelijk gehad. Gelukkig hadden we opnieuw Van Moer die in het middenveld aardig wat werk verzette. Wat die man op zesendertigjarige leeftijd nog allemaal doet! Het is bijna onbegrijpelijk.» BEVEREN. Urbain Braems was na afloop van i e Europese wedstrijd Beveren-Linfield een gelukkig man Dat kon ook moeilijk anders. «Drie doelpunten moet voldoende zijn. Beveren moet in Belfast ook in staat zijn een doelpunt te scoren en dan moeten de Noordieren al vijfmaal voorbij Pfaff schieten. Neen, ik ben er gerust in,» Wat hij dan van deze wedstrijd dacht? «Linfield heeft ons allen aangenaam verrast. Tegen de soms erg kort opzittende tegenspelers vond Bever-, ri duidelijk zijn goede draai qjet. lijdens de rust heb ik de spelers dan gevraagd sneller over de grond te spelen. En het resultaat kwam er dan toch nog.» Trainer Braems noemde vooral Buyl, rechtstreekse bewaker van de snelle Whitten, en Jaspers, die in de tweede helft duidelijk meer vaart in de Beverense aanval bracht, als verdienstelijkste spelers. «Nu ja. ze speelden allemaal opnieuw weer zeer goed. Maar zaterdag tegen Brugge ging het duidelijk toch beter,» zo besloot Urbain Braems. De schrik voor de Noord-Ieren zat er duidelijk in bij de j„ officiëlen. Op het scorebord vormden de computers zich Engelse volzinnen die de gasten ertoe uitnodigden de iitdie fw-play te bewaren en geen domme dingen te doen. Dat de een minder goeie naam door Europa dragen is geheim en de vrees was misschien gewettigd. Reeds in de namiddag vatten de jongens van Belfast plaats om en rond de plaatselijke kroegen en elke voorbijgan- kon gratis nota nemen van het uitgebreide repertoire zo va (Arme wij die niet verder komen dan lalala en olé, olé!). zijn vijftigen schreeuwden de eilandbewoners hun en 1 tntoesiasme op het plein uit. Ze slaagden er warempel in de spionkop te overtreffen. Moest het van hen dan verdiende hun klub ruimschoots een punt. En vrees was overbodig, naar achteraf scheen Wie dacht dat Beveren van bij de aanvang uit de sloffen schieten op zoek naar Braembessen kwam evenwel inde bedrogen uit. De koene bard, hoog opgeschoten en met 'itan nkingsnor getooid, Rafferty, hield de verdediging strak isiai hcht en enkel de Noordierse pasjes kwamen langs hem ious; been. Martens, die in Anderlecht niet meer mocht voetbal- daar nu heerlijk bovenop is gekomen, schiep hier wel wat gevaar. Voortdurend dweilde hij met het gs de vijandelijke vesting, maar het geduld van de >ie supporters werd tot de vierentwintigste minuut op de proef Een penalty, na een ingreep van McKee op lange besliste over het lot der bezoekers. Toch bleven de blues meespelen, spanden hun krachten nogmaals het touw van een boog en gingen op zoek naar een Veel gevaar konden de jongens niet scheppen, ook omdat groene duivel (voor de gelegenheid) Pfaff de op elkaar hield. Even langzaam als een zieke die uit bed komt rekten de minuten zich tot de rust. Na de borrel en de g£n ujjjic moest het slotoffensief van Beveren volgen, willens |e |0 rullens. En iedereen was toch gekomen om een korf te zien? Of was het een karrevracht? geelblauwen deden er wat aan. Met diezelfde in een krullende glansrol joeg Beveren de Ieren in Jaspers nam Dunlop dan maar op de de &*°rrel. De keeper bleek iets minder vasthoudend te zijn als Ronny Martens rondt de voorzet prima af. de banden en als een terrorist knalde Albert de 2-0 op het bord. In de wedstrijd van de Ieren tegen de Vlamingen scoor den de Duitsers tweemaal (over een prima export-politiek gesproken). Uiteraard dat Martens zich daar helemaal niet bij opgetogen voelde. Een minuut later joeg hij de bal opnieuw in de kooi en legde meteen de einduitslag vast. Het stormkwartier trok over en de mist die rook naar kruitdamp vulde langzaam het stadion. Iedereen bleek tevreden te zijn over het resultaat. Behalve trainer Coyle van Linfield: Onze jongens, die toch maar onregelmatig kunnen trainen, hebben zich behoorlijk ge weerd. Rafferty mag voor mijn part de pluim krijgen. Onze nummer 5 was werkelijk in een steengoede bui en ook Anderson draaide makkelijk rond. De rest van de groep stond er wat bedremmeld bij. Zenuwen. De koncentratie na dat tweede domme doelpunt was zoek. Maar ik voorspel de gasten van Beveren nog een warme Belfastse avond. De stand.beliep wel drie-nul, maar onze huid zullen we duur verkopen. We zullen écht iets trachten te forceren.» Sekretaris Derek Brooks was eveneens opgetogen: Onze klub heeft helemaal niet slecht gespeeld. De score liep misschien te hoog op om een ronde verder door te dringen en da's wel jammer. Met 1-0 tot 2-0 konden we een vol huis verwachten bij de terugwedstrijd, nu is daar weinig kans toe.» Rafferty, die zich met een borrel opfriste naar het einde toe van de wedstrijd en daarbij heel even over zijn kaal hoofd streek (en zo de gunst van het publiek afdwong) was verheugd: Een goeie wedstrijd tegen een goeie ploeg.» De rest van de spelers zat toen al in de bus. De supporters zongen echter verder alsof hun team nooit had verloren. Tot onze verbijstering waren de Ieren zelf drukdoende hun Vlaamse kollega's Angelsaksische liederen bij te brengen. De rijkswacht moest afdruipen en de bezoekende suppor ters konden de prijs van de sportiviteit claimen. Er is alweer *een veralgemening doorbroken, en onze belhamels kunnen er iets van opsteken. Da's al even belangrijk als een drienul stand en een prachtige wedstrijd. We hebben eindelijk nog eens voetbal gezien. Paul De Moor Het heeft heel wot voeten in de aarde gehad vooraleer Boxing Club De Block Beveren zijn organisatie op zaterdag 19 september rond had De club van voorzitter Van Meervenne had gepland om haar meeting in sporthal te beleggen. De Beverse sportzaal is evenwel druk bezet door andere sportdisciplines, zodat de onzekerheid Weef of de zaal al dan niet tijdig zou vrij zijn. De oplossing werd gevonden in een leegstaande meubelfa briek Rigilux aan de Europalaan te Beveren. Zaterdag om 20 uur zal daar nu de eerste gongslag klinken. De organisatoren hopen dat het geen hinderpaal wordt voor het sportieve succes. Ze hebben alles in het werk gesteld om het boksenthousiasme zo oangenoam mogelijk te moken. Het programmo steekt goed in mekaar Twee hoofdkam pen over 6x3 minuten waarin de lokale boksers hun kunnen zullen tonen. André Blanco neemt het op tegen de Brusselaar Salamone en Rudi De Gruyter komt onder de nnglichten tegen Conquet (Curagoo) Als omlijsting krijgen de lokale amateurs Nico Van Vossel, Alain Janssens, William Brijs, Rudi Raaymaeckers, Edmond Van der Vloet de gelegenheid hun mogelijkheden te demonstreren tegen boksers van Brugge, Kalken, Gurona en Izegem. Generaal Schönberger zet de strafschop genadeloos om (pm) BEVEREN. Ronny Martens, woensdagmorgen ver- «I van zijn zwaar gipsverband, en nu spelend met een I4t speciaal verband, was duidelijk opgetogen na de 'tdstrijd tegen Linfield. De gewezen Anderlechtspits' "Vorige zaterdag maakte ik mijn eerste kompctiticdocl- pint, na prachtige voorzet van het duo Schönberger- "fihrauch; vandaag scoor ik voor Beveren mijn eerste Europese treffer, opnieuw dankzij de Duitse opbouw. Het tornde enige tijd voor ik echt mijn draai vond in het elftal, >jn polskwetsuur belette dan nog dat ik er echt kon tgenaan gaan. Maar dat is nu allemaal voorbij. Ik voel me een gelukkig man. Waarschijnlijk zijn ook mijn Wuwe supporters tevreden over mij.» En daar moet Ronny echt niet aan twijfelen. Albert wordt in de strafschopzone gelegd, (pm) volgende vijfenveertig minuten. Het was verde diger Jaspers die duide lijk wat meer vaart in de geelblauwe wals moest leggen. En het scheen te gevallen Schoofs (i.p.v. Weihrauch) nog dicht bij een doelpunt kwam. Maar geelblauw was dui delijk tevreden met de 3- 0 en zorgde er vooral derde doelpunt is in de maak Theunis heeft Albert ponden die op zijn beurt haarfijn zal voorzetten (pm

De Voorpost | 1981 | | pagina 17