Aanvallend voetbal beloond Nationale voetbalkompetitie Lokeren voetbalt zich rustig naar leiderspositie Voetbalkalender Robert Coremans Doelpunten van Schools en Martens 18 - 18.9.1981 - De Voorpost 8 volle indsign; nkerfla: Iraziliaa tak gen' rote vr« jmp var ie blijkt nat uit «den ge uts de «orlopen ruk vai adden g udieron. üartier rijd voll je min. hun geel-blauwe pk bedanken voor het gr verde spel en mochi ook de Westvlaamse everen-Brugge. orden (pm) De raketten van Preben Larsen ^2 doen de keeperstanden weer knarsen Cercle Brugge-Sporting Lokeren 0-2 Lokeren keert met een bijzondere positieve balans uit Olympia weer. Zeven punten uit vier wedstrijden, leider in de kompetitie en geen gekwetsten. Dit dies heeft zijn onmiddellijk belang, maar kan ook erg nuttig zijn met het oog •>p zijn Europese wedstrijden. Een voorzichtig Lokeren heeft zondag niet veel moeite gehad met een mak Cercle. Enkel Barth leek in staat de vice-kampioenen van een monsteruitslag te houden. De Waaslanders van hun kant traden bijzonder voorzichtig aan. Geen :nkele speler wil zich immers te ver riskeren in de duels. Het gevaar uitgeschakeld te worden voor een Europese opdracht drie dagen later zit er Uep in. Dat weegt zwaar op dergelijke wedstrijden. Cercle Brugge was erder niet willen in- raan op de vraag vanwe- re de Lokerse verant woordelijken om de wed strijd een dag te vervroe gen en af te werken op aterdagavond. Dat zou e Waaslanders de mo elij kheid gegeven heb- en om langer te reku- o-reren met het oog op e midweekwedstrijd in •iantes. Cercle wou daar svenwel niet van weten, gezien de vrees'voor het '^ntal toeschouwers. Die vrees kon enkel overwonnen worden in dien Lokeren zich bereid verklaarde een niet na der genoemde som geld in de klubkas van groen zwart te storten. Daar ging Lokeren dan weer niet op in, met het resul taat dat het een klassie ke zondagnamiddagver toning werd. Achteraf bekeken was de hele affaire eigenlijk van weinig belang voor de tricoloren. Dit Cercle was niet bij machte om au Waas lande ra tot door gedreven inspanningen te dwingen. Tijdens het eerste kwartier werden er zo maar eventjes vijf open doelkansen geno teerd. Het pleit dan weer niet voor Lokeren dat deze kansen niet konden worden benut of moeten we de verantwoorde lijkheid doorschuiven in de handen en de schoe nen van Leendert Barth. De Bruggeling, die reeds enige weken zijn vorm bewijst, had ook nu weer enkele glanspa rades in huis. Voor de rest rommelde Cercle maar wat aan. Een ploeg die zeker niet uitblonk door zijn fysische weer baarheid en al evenmin in sta^t bleek technisch zuiver spel af te leveren. De Bruggelingen, daarenboven nog gehan dicapt door kwetsuren, konden gedurende de eerste 45 minuten enkel een kopstoot van Kooi-, man tegenover de druk van Lokeren stellen. Opvallend was dat de Waaslandera zich nooit echt druk maakten om dat zoveel kansen ver kwanseld werden. Men bleef voorzichtig in de kontakten, ging niet te diep putten uit de fysie ke reserves en werden zelden of nooit betrapt op het nemen van risi- ko's. Er woensdag bij zijn was waarschijnlijk de gedachte die nooit ver af was. Zeven minuten na rusten was het dan toch zover. Schepens had een slecht ontzetten in huis en de totaal al leenstaande Larsen kon, ditmaal buiten het be reik van de bewierookte Barth, tegen de grond binnentrappen (0-1). Twee minuten voor tijd rondde Srielders een modelaanval af door Barth op het verkeerde been te plaatsen (0-2). Trainer Waseige wees achteraf op het naar zijn zeggen intelligente en kollektief goed uitgeba lanceerde spel van zijn ploeg. Als enige wan klank stipte hij aan dat nog te veel kansen wa ren verloren gegaan. Mits wat meer geluk moest de wedstrijd reeds na een kwartier ge speeld zijn. Hij wees in dit verband naar een ge brek aan ambitie: «Het risico met een punt te moeten vertrekken mocht niet zolang ge dragen worden. Van dit Cercle moest reeds veel eerder afstand genomen zijn». De ploegen: Cercle Brugge: Barth, Querter, Schepens, Har- sanyi, Messens (85' Coens), Van Kerkhof, Kooiman, Haleydt, Skov, Courant, Beheydt (79' Poorteman). SC Lokeren: Hoogen- boom, Sneldera, De Schrijver, Dal ving, Ver- heyen, Somers, Lubans- ki (81' Dobias), Mom mens, Laroy, Lato (55' Gudjohnsen), Larsen, Scheidsrechter: Ponnet Toeschouwera: 4.000 Boeking: De Schrijver (fout op Skov) Paul Lauwaert Uitstekend seizoenbe- gin voor Paul Lauwaert die in Moerbeke-Waas als nummer zes over de streep bolde. Patrick An- necour was achtste, Eric Vervaet tiende, (m.v.h.) Zondag 20 september 1981 I Nationale RWD Molenbeek - SK Beveren (19.9.81 om 20 u.) (Schoeters) SC Lokeren - Standard (Van Langenhove) n Nationale Seraing - Eendracht Aalst (Delacour) m Nationale A Bergen - Eendracht Zele (Giet) Jong Lede - Wallonia Namur (Peterkenne) SK Sint-Niklaas - VK Ninove (Deroulou) Bevordering A Zwevegem - VW Hamme (Pollet) I Provinciale KAV Dendermonde - FC Ronse (Meganck) Olsa - Lokerse (Mestdagh) Lovendegem - SK Lebbeke (Devisscher) II Provinciale B Eendracht Meldert - Excelsior (Eeckeman) Buggenhout - Oudegem (Praet) Racing Wetteren - Kemzeke (Van den Abeele) SK Aalst - Sint-Pauwels (Verniers) St.-Gillis-Waas - St.-Lievens-Houtem (Wiels) Robur - Temse (Schrauwen) Appelterre - Eendracht St.-Gillis (Van der Eecken) Pollare - Standaard Wetteren (Lambrecht J.) m Provinciale C Baasrode - Ede (Van Droogenbroeck An.) Kerksken - Bambrugge (Van Zande) Terjoden - Grembergen (Heggerick) Nieuwerkerken - Thor Meldert (Lievens) Herdersem - Wilskracht Moorsel (De Wispelaere) Mere - HO Kalken (Melkebeeck) Burst - Wieze (Lambrechts H.) Schellebelle - Berlare (Anné) m Provinciale D Sombeke - St.-Kruis-Winkel (Van Leuven) Melsele - Haasdonk (De Meyer) Kallo - Bazel (Van Hoey) Herleving Vrasene - FC Zelzate (De Keyser) SLV Zelzate - Klinge (Van der Sijpt) IV Provinciale C Dyn. Beervelde - SK Lokeren (Mees) Heikant Zele - Edeboys (Drieghe) Valentino's Overmere - Schoonaarde (Van Lim- bergen) SK Kalken - 8K Overmere (Van Hoyweghen) IV Provinciale G Hillegem - Vlierzele (Speleers) Erondegem - West rem (Byn) Erpe - Serskamp (Teugels) Bavegem - Oordegem (Leroy) E. Houtem - Smetlede (De Bruyne) IV Provinciale H Iddergem - Appels (De Meulenaere) Gijzegem - Doggen (Provost) Edixvelde - Opdorp (Huylebroeck) Erembodegem - Opstal (Moreel) Hofstade - Lutterzele (Van de Winckel) Boon wijk - Lebeke (Reyniers) Rapide Lebbeke - Baardegem (Burm) Schroevers Moorsel - Welle (Herssens) IV Provinciale I Eksaarde - White Boys (Samson) Kruibeke - Waasmunster (Nijs) Moerbeke - Rupelmonde (Moons) Meerdonk - Sinaai (Melis) Kieldrecht - Straatje Stekene (Van Damme) Stekene Sp. - Klein Laar Vrasene (Bracke) Hoogeinde - Verrebroek (Van Gasse) Vrouwen Kamillekes Aalst - Bellem (zaterdag 19.9 om 15 u.) (De Bodt) Uefa'8 (10.30 u.) SK Beveren - Berchem (Tanghe) KV Mechelen - Eendracht Aalst (Laeremans) Provinciale Juniores (10 u.) Oudenaarde - E. Zele (Vleeshouwers) Geraardsbergen - VW Hamme (Vervondel) SC Lokeren - Ninove (Van Aackeren) SK Beveren - Racing Gent (Verstraeten) SK Sint-Niklaas - Aalter (Busschaert) Lede - Eendracht Aalst (Wauters) Provinoiale Scholieren (10 u.) Oudenaarde - E. Zele (De Vleeschauwer) Geraardsbergen - VW Hamme (Callebaut) SC Lokeren - Ninove (Verstappen) SK Beveren - Racing Gent (Van den Kerckove) SK Sint-Niklaas - Aalter (Cole) Lede - Eendracht Aalst (De Baere) Beveren 2 - Club Brugge O Toen scheidsrechter Peeters het laatste fluitsignaal van de wedstrijd S.K. Beveren - Club Brugge gaf was het de Freethielploeg die de twee punten verdiend in het Waasland mocht houden. Beveren, nog steeds ongeslagen in de vaderlandse kompetitie, was er in geslaagd zijn eerste wedstrijd uit de zware achtdaagse veldtocht (Club Brugge - Linfield RWDM) suksesvol binnen te halen. De grote overwinnaars waren zaterdagavond echter de naar schatting 15.000 toeschouwers. Zij genoten immers van een prachtwedstrijd met twee ploegen die voortdurend aan aanvallen dachten. Een wedstrijd waaruit spijtig genoeg de verliezer geen punten kan sprokkelen. Snelle balwisselingen De kijkers kregen inder daad waar voor hun geld. Ook vanwege het bezoekende Club Brug ge. Het blauw-zwarte team kon zich moeilijk nieuw puntenverlies veroorloven om de aan sluiting met de kop van de rangschikking niet volledig te verliezen. Maar de Bruggelingen moesten wegens de on- beschikbaarheid van De Cubber, dus niet tegen zijn gewezen ploeg maats, en Dardenne met een erg vertimmerde ploeg het veld in. Bij Be veren ontbrak de kleine generaal Van Moer en kreeg Schoofs nu ook in kompetitie zijn eerste kans van het seizoen. Beveren en Brugge zorgden onmiddellijk voor een strak tempo met snelle balwisselin gen maar toch moesten we wachten tot aan het kwartier op het eerste doel ge vaar. Het was toen Theunis die Jensen in moeilijkheden bracht. Brugge reageerde en rond de twintigste mi nuut moest Pfaff een knappe save uithalen op een poging van Volders. Diezelfde Volders ont popte zich zaterdaga vond trouwens als de spelbepalende figuur bij het nieuwe-Brugge. Het spel bleef aangenaam voor het volgen maar doelpunten bleven voor lopig uit. Ook voor Brugge toen Wellens hard op doel knalde maar Garot het leder van de doellijn kon weg vegen en voor de thuis ploeg toen in de slotfase Albert twee bezoekers voorbij hep, tot tegen de doellijn doorstootte, maar Martens de voorzet onbegrijpelijk naast plaatste. Schoofs en Martens De eerste minuten na rust zinderde het sta dion; eerst zagen we een knappe uitval via Schon- berger en Weihrauch maar Martens kreeg daarop de bal slecht on der kontrole, even later verkwanselde Albert een reuzekans en wisten ook Theunis en Schoofs de weg naar de netten niet te vinden. Het was slechts uitge steld want de thuisploeg was werkelijk op groot se wijze aan de tweede helft begonnen. Brugge kreeg het steeds moeilij ker. Zo moeilijk dat en Ceulemans en Jensen de zware middelen moesten hanteren om eerst Bae- cke en daarna Schoofs van de bal te houden. Toch moesten we nog wachten tot aan de zes tigste minuut alvorens geel-blauw verdiend op voorsprong kon komen. Het was opnieuw Schön- berger die aan de basis van een nieuwe aanval lag, opnieuw ging het langs een weer sterkspe- lende Weihrauch wiens voorzet door een paar Bruggelingen verkeerd werd beoordeeld en door een attente Patrick Schoofs tegen de netten werd geduwd. Schoofs dus die zaterdag mp' sukses Wilfried Van Moer wist te vervangen. Na dit openingsdoel punt probeerde Brugge er wat aan te doen, ze gingen op zoek naar de gelijkmaker vooral langs de gevaarlijke Wellens. De beste kans kwam er echter opnieuw Jantje zag eens -pruimen" hangen, o als voetballen zo groot; hij had ze wel graag gevangen, ofschoon de Freethiel het hem verbood langs Volders wiens ver raderlijke bal moeizaam door Pfaff over de lat werd getild. Verder kwam Beveren nog maar zelden in gevaar. Integendeel, het waren de Waaslanders die het spel bleven maken. Ne gentien minuten voor tijd mochten de thuis- supporters hierdoor op nieuw juichen. Een prachtaanval van en Weihrauch bracht bal bij Ronny die in een tijd Jensen voor de maal de bal ten het halen, bleef verder aardig bineren, Brugge zich verloren speelde positief het mee en toen rechter Peeters dan einde floot 15.000 bers niet anders "Octopus" Barth had toch nog 2 vangarmen tew het "Europese" Lokeren' verde ook de zoekers delen in Maar de punten op de Freethiel. Tere Hugo Aer Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: Peeters Doelpunten: 60' Schoo (1-0), 71' Martens (2-0) Beveren: Pfaff, Jaspei Buyl, Garot, Baed Schoofs, Schönberge Theunis, Martens, bert, Weihrauch Club Brugge: Jensen Van Binst, Ondrus, de Beeck, Walter Ceule mans, Debougnoui Volders, Magyar, Wei lens, Jan Ceulemans, So rensen. Boekingen: W. Ceule mans en Jensen. Aals lier wt veren-Brugge. Het schitterende doelpunt van Ronny Martens (pm) Baecke omzeilt de buitenspelval, maar zal kort daarop «gepakt» Beveren-Brugge. Patrick Schoofs speelde een prachtwedstrijd. Hij maak hier het eerste doelpunt voor Beveren (pm)

De Voorpost | 1981 | | pagina 18