én kans volstond... r Gouden punten voor Sportkring. Jammer... HET IXTELLEKTLELE SPEL VAX S.K. s-< 000 ïetere Ni B Aalst: mikken op een punt. Georges Heylens: Waarom koneentratie zoek op het einde? Haesaerts: «Nog een paar maanden geduld» De Voorpost - 18.9.1981 - 19 Aalst 0 - Berchem Sport 1 nis/.— Een uiterst voorzichtig akterend Berchem, wist uit één kans volle winst mee te pikken op Aalst, op vijf minuten van het jndsignaal. De basis ligt bij Lallo, die na zich ontdaan te hebben op de nkerflank van Desanghere, de bal kon droppen bij Marcos. De raziliaan kreeg in feite het leder onortodoks op het hoofd, maar er ak genoeg effekt in om doelman Rosez van dichtbij te verslaan. rote vreugde in het mp van de bezoekers blijkbaar met één Lat uiterst tevreden ;n geweest zijn ver- its de geel-zwarten orlopend onder zware ruk van de Ajuinen tdden gestaan. Na een udieronde van een (Fartier kwam de wed- rijd volledig los. Op de 5e min. moest Van den Bossche op zijn tellen letten toen De Smet een kanjer van formaat loste uit een vrijschop, en vijf minuten later moest Ro sez zich in de voeten van Lallo werpen nadat die aangespeeld was gewor den door Van Camp. Na dat Van Roy naast de kooi van Berchem had gemikt op de 22e mi nuut moest langs de an dere zijde van het ter rein Rosez met een zweefsprong gevaar we ren vóór de neus van Van Camp. Op de 35e min. na een inzenden van Postuma kon Van Pelt aanleggen. Rosez was op dat ogenblik uit evenwicht, maar De sanghere bracht in ex tremis redding. De laat ste tien minuten van de Aalst - Berchem 0-1. De laatste minuut van de match. De voor Leo De Smet komen De Sousa mist op een haartje de gelijkmaker (per) ehoo! eerste helft stonden vol ledig in het teken van een Aalsters overwicht. De thuisploeg kon meer dere hoekschoppen af dwingen. Doelman Van den Bossche was echter telkens bij de zaak en, kreeg gelegenheid zich extra te laten toejuichen twee minuten vóór rust toen hij een schicht van Van Roy, na een knappe voorbereidende aktie tussen Limpens en Sal vador, met een prachti ge save in hoekschop kon verwerken. Na de kampwisseling bleef Aalst de meest impone rende ploeg en poogde vooral langs de rechter flank een gat te ontdek ken in de bezoekende de fensie. Op de 50e min. suisde een lobbal van Limpens nipt over de deklat en op de 63e min. kanjerde De Smet milli meters over het doel- hout. Aalst bleef druk ken en kreeg op de 67e min. een nieuwe kans toen Van den Buys te kort op doelman Van den Bossche terugspeel de. Ferrera had het ma- noeuver door maar vond niemand in de zestien- is, 0 Aalst - Berchem 0-1. De ex-Lededoelman Van den Bossche speelde zich in de kijker, lier werpt hij zich voor Salvador op de bal (per) De uitwedstrijd op Seraing wordt voor Eendracht Aalst een zware brok. Dit is de zwaarste sinds de start van de nieuwe kompetitie. De poulains van voorzitter burgemeester-minister Mathot, worden als ernstige kandidaten voor de titel beschouwd. Dit team werd aanzienlijk versterkt met uitstekende voetballers en vóór eigen publiek kan dat Seraing zonder twijfel gemakkelijker naar een hogere versnelling schakelen. Het wordt dus voor de leerlingen van coach Heylens beslist geen lachertje. Waarschijnlijk pakt de Een- dracht-oefenmeester uit met hetzelfde systeem dat op R.C. Mechelen de volle inzet opbracht, namelijk een versterkte defensiezone, het grondig afgrendelen van de flanken en trachten vanuit de tweede lijn, telkens als de gelegenheid zich voordoet, snelle kerels als Van Roy, Ferrera en Salvador in de vuurlinie te sturen. Of dat op Seraing opnieuw zal klikken hoeven we echter af te wachten. In beide kampen kennen de oefenmees- ters de exentrieke waarden en gebreken van de onderscheidelijke teams. Het kan dus een open strijd worden, met de taktiek als biezonderste wapen achter de deur. Naar alle waarschijnlijkheid zal Heylens weer kunnen rekenen op Stallaert, een man rijk aan onder vinding en derhalve een nuttig element voor zo'n topwedstrijd. Lukt Eendracht erin een punt weg te graaien op Seraing, dan zal Frans Daeleman wellicht een kontente voorzitter zijn zondagavond. A.BL. Georges Heylens was na de wedstrijd tegen Berchem een ontgoocheld man en tijdens de gebruikelijke perskonferentie uitte hij zelfs een psar typische krachtwoorden wat we van hem niet gewoon zijn. De Aalsterse coach legde de nadruk op het feit dat zijn poulains kollektief een goede verrichting weggaven, maar faalden bij het prezenteren van de laatste pas en weer eens temeer tijdens de laatste vijf minuten achteraan hun koneentratie verloren. «Een zuivere dek- kingsfout. Die geroetineerde spitsen van Berchem mag men geen enkele maal uit het oog verliezen. Nadat Desanghere door Lallo om speeld was geworden stond niemand in zijn onmiddellijke omgeving om diens voorzet te onderscheppen. Wat geeft het uiteindelijk om doorlopend baas te zijn als men al bij al naar het einde van de wedstrijd voor een voldongen feit wordt geplaatst. Tegen dit Berchem, dat op mij geen grote indruk heeft nagelaten, hadden we leker moeten winnen. We zijn minstens een dozijn keren tot op de achterlijn doorgedrongen, maar dan lieten de hersenen van mijn spitsen het afweten. De laatste pas bleek weer eens te meer té onzuiver om valabele scorekansen af te dwingen. Met wat meer punch hadden we Berchem kunnen afpoeieren. Tenslotte had ik nog tevreden geweest met een gelijkspel als de eindbalans diende opgemaakt te worden. Wer kelijk ik ben diep ontgoocheld en dat gemis aan koneentratie tijdens de laatste minuten ligt me zwaar op de maag» zegt Georges Heylens. Rac. Doornik-SK Sint-Niklaas 0-1 Sportkring Sint-Niklaas heeft één der recht streekse konkurrenten voor de titel al op vier punten kunnen plaatsen. Immers tijdens de eerste beurt van de Waaltjes op Oostende ging het daar de boot in met 3-2. De manier waarop een paar scheidsrechterlijke beslissingen in het voordeel van de kustploeg werden getroffen, deed hier en daar wel de wenkbrauwen fronsen, maar toch. Met wat intellekt in de weegschaal te leggen, lijkt Doornik dus goed te kloppen. Haesaerts, de trainer van Berchem, gaf na de ontmoeting Aalst-Berchem toe dat hij naar het p- Cornelisstadion was getogen met in het achterhoofd tenminste een gelijkspel uit de brand te slepen. «We akteerden hier inderdaad vandaag zeer voorzichtig. We konden ons niet de lukse permitteren te verliezen na die opdoffer logen St. Truiden. Dat we tenslotte de volle inzet konden meepikken maakt de vreugde dubbel. Er ?at vandaag meer karakter in de ploeg, maar er moet nog hard gewerkt worden om de ploeg naar een behoorlijk peil te tillen. Geef ons nog oen paar maanden krediet en dan kunnen we misschien in aanmerking komen voor een perio- detitel» aldus Berchems coach. Staf Van den Bergh heeft zijn ploeg voor die thuiswedstrijd hier en daar herstruktureerd. Hij deed dat bewust. In casu betekende dit dat hij Eric Lavroix tot een achteruitgetrokken pion omvormde. Meteen kreeg Sportkring meer zeggingskracht in de middensektor en kon ook de snelheid vanuit dat kompartiment opge trokken worden. Sportkring wachtte de counter af, om op die manier krachtig tegen te stoten. Dat was het scenario van de eerste helft. Als Leekens dan even voorbij het halfuur zijn ploeg met een krachtig 30 meterschot op voorsprong kon bren gen, was de kous even wel niet af, maar wist Doornik meteen toch van wanten. Een uitstekend schot was dat van de ex-Brug geling: hij plaatste de bal keurig in de verste hoek waar het in het dak van het doel belandde, zonder dat doelman Da niël daartegen ook maar enig verhaal had. Na dat doelpunt trok Sint-Niklaas eerder de voorzichtige kaart. Maar dat het zich niet ingroef, bewees toch de faze die onmiddelüjk na rust kon worden opgete kend: een kombinatie tussen Swat Janssens en Eric Lacroix kon Patrick Verhoosel in bijzonder goede positie voor doel brengen. Lepe Verhoo sel plaatste de bal achter de verdediging waar een goed gevolgde Simoen op inlopen kon. Alleen voor doel, joeg de Oos- tendenaar het leder naar de verste hoek waar Da niël in allerlaatste in stantie nog met de top pen van de vingers red ding kon brengen. Maar ook Rodrigo toonde zich regelmatig. Bij een van die fazen was pok doelman Daniël uit gespeeld maar in plaats van naar de tweede paal te keilen, belandde de bal in het zijnet. Meteen zou de wedstrijd ge speeld zijn. Naar het einde toe be gon Doornik feller te do mineren maar de bezoe kende verdediging was voldoende georgani seerd om alle euvels op te lossen. De ploegen: Doornik: Daniël, Droulez, Vissenaken, Thonnard, Benredoua- ne, Mercante, Demey, Chantry, Da Silva, De- graeve en Begein. SK Sint-Niklaas: Sti- ckens, Lodewijckx, Nijs, Rodrigo. Nu ook DAT nog' J meterzone paraat om zijn achterwaartse voor zet om te zetten. Berchem probeerde het spel te verlichten en Marcos speelde zich de ziel uit het lijf. Hij werd echter van dichtbij be waakt door een zeer ver dienstelijke Dierickx. Niettemin was op de 72 min. een knappe save nodig om een schot van Berchem's nummer tien te neutralizeren. Toen vijf minuten van het ein de Berchem heel onver wacht op voorsprong was gekomen, een faze die we hierboven hebben beschreven, ging Aalst in de slotminuten nog eens verwoed aanvallen. Ei zo na stond nog een gelijkspel op het score bord toen één minuut vóór inrukken Ferrera het doelgebied van Berchem was binnenge drongen. Zijn laterale voorzet werd echter én door De Souza én door Van Roy gemist. Het bleef stil in het Aalsters stadion nadat een goed leidende ref. Goethals had afgefloten. Berchem kreeg zelfs een fluitjes- koncert te aanhoren om wille van zijn uiterst de fensieve houding. Tak- tisch klopte echter het plannetje van oefen- meester Haesaerts. Die gaf na de wedstrijd grif toe dat zijn poulains meer uit de wedstrijd puurden dan ze uitein-. delijk verdienden. Maar om te winnen moet men scoren en mag men geen steken laten vallen in de achterste 'zone en dat deed Aalst één keer met het bekende gevolg. Ref. Goethals leidde vóór 5.000 toeschou wers: Aalst: Rosez, Dierickx, Van Kemseke, Cornelis, Desanghere, Sergeant, De Smet (87e min. De Souza), Ferrera, Lim pens, Salvador, Van Roy. Berchem: Van den Bos- sche, Velkeneers, Van Leirs, Van den Buys, Na de zegeroes een "kater» voor den Eendracht Pelt, Bonne, Lallo, Van Postuma. Camp, Marcos (88e min. Doelpunten: 85e min. De Baere), Crockaerts, Marcos (0-1). Wat baat het de tegen stander gedurende ruim drie-kwart van de wed strijd te domineren als men in de slotminuten éénmaal de koneentratie verliest achteraan en men een omspeelde maat te laat hulp gaat verle nen. Dat is in feite het koncept van de wed strijd Aalst-Berchem waaruit de bezoekers on verdiend als winnaars te voorschijn traden. Maar ja, alleen doelpunten tel len en daarmee heeft Eendracht duidelijk last. Zowel in de eerste als in de tweede helft konden de Aalsterse aanvallers infiltreren in het defensiegebied van de Antwerpenaren maar prezenteerden na dien een onzuivere pas waarmee de mee-opge- rukte maat in feite wei nig of niets kon aanvan gen om een valabel eind- schot te plaatsen. Kol lektief hep het allemaal gesmeerd en maakte Eendracht indruk, zelfs op Berchem's trainer Haesaerts die het Aal sters team na de wed strijd betitelde als een steengoede ploeg die vol gens zijn inziens alle mogelijkheden aan boord heeft om ook dit jaar naar de kop te spe len. Dat zijn tenslotte maar troostwoorden. Bij het opmaken van de eindbalans zondagna middag 11. stond Aalst in het krijt en boekte Geor ges Heylens «nul pun ten». Johan Dierickx, die er zondag tegen Se raing niet zal bijlopen omwille van zijn uitslui ting op Racing Meche len, vond het erg dat zijn team de kous over de kop kreeg na een wed strijd die helemaal in het teken stond van het Aal sters overwicht. De man die de zeer beweeglijke Marcos doorlopend goed wist te schaduwen ci teerde ons o.m. het vol gende: «Het is erg in zul ke omstandigheden een wedstrijd te moeten ver hezen. Dat komt onmid dellijk na de match hard aan weet U. Normaal - moest Gerard Desanghe re die in de clinch was met Lallo van dichtbij «gecoverd» worden. Ik had wel de situatie door snelde weg van mijn be lager Marcos, maar kwam tenslotte iets te laat om de voorzet van Lallo nog te kunnen neutralizeren. Het ge volg was dodend vermits Marcos kon scoren en Berchem onverwacht en zeker onverdiend de vol le pot kon aanbieden». Al bij al had Aalst in de slotminuut nog op gelij ke hoogte kunnen gera ken nadat Ferrera in de zestienmeterzone was binnengedrongen. Zijn laterale voorzet werd vóór de neus van doel man Van den Bossche (u kent hem nog uit zijn Leedse periode) gemist door De Souza, die de bal naar Van Roy wilde tik ken, maar uiteindelijk het leder naast de paal plaatste. Ook tijdens die eindfaze was wellicht meer koneentratie vereist. (abl) Leekens, Beirinckx, Verhoosel, Rodrigo, Truyens, Lacroix, Jans sens en Simoen. Doelpunt: 35'Leekens 0-1 Wijzigingen: 77' Habran i.p.v. Da Silva; 80' Decot- tignies i.p.v. Thonnard en 86' Wouters i.p.v. E. Aalst-Berchem 0-1. Salvador speelde een goede wedstrijd, maar miste het klein beetje geluk om te scoren (per) Niet voor niks heeft manager Staf Van den Bergh de derdeklassers aandachtig bestu deerd. Tijdens de voorbereidingsperiode had hij immers Doornik (Racing) reeds zien spelen tegen Standard. Toen pakte de thuisploeg met sterk gegroepeerd spel uit dat Standard eigen lijk niet zo erg lag. Doornik gaf voor 7.000 toeschouwers een degelijk vertoon weg. Ook op het veld van fusieploeg VK Oostende ont goochelde het niet maar een paar scheidsrech terlijke beslissingen deed het de das om. Door nik, titelkandidaat naast Sportkring, staat met nul punten gekrediteerd. Sportkring vatte de wedstrijd erg verstan dig aan: Lacroix speelde teruggetrokken zoals hij het voordien op Beveren deed voor de beker. Dat heeft opnieuw de tegenstander verrast. Staf Van den Bergh: «We zijn ze niet tege moet getreden met open mes, neen, ik heb mijn spelers verwittigd niet te overmoedig te zijn. De wedstrijden die ik tot hiertoe van Doornik had gezien, maakten op mij toch bepaalde indruk. We zijn er nu in geslaagd ze op vier punten te plaatsen. Op zich al is dat positief. We hebben gewoon de counter afgewacht, maar toen viel op het halfuur dat magistrale doelpunt van Leekens uit de lucht. Zoiets zie je zelden in een kompetitie. In die periode waren we trouwens volop onze kans aan het gaan. Na de rust zou het norma liter helemaal moeten beslecht zijn geweest maar Simoen miste toen de wenkende en aan geboden kans. Ook Rodrigo (goeie wedstrijd overigens) deed dat later nog eens over. Door nik kreeg eigenlijk niet zoveel kansen. Doelman Stickens heeft zich wel een aantal malen tot ver buiten de backlijn moeten wa gen, maar ook hij speelt mee. Even liet hij zich ei zo na verrassen toen hij de bal plukte boven het hoofd van Begein. Die talmde echter niet, het zich evenmin verrassen maar het geluk was toen aan onze zijde toen het leder naast het doelhout buitenliep. Lacroix had ik als teruggetrokken middenvoor geplaatst. Die po sitie had hij reeds bekleed op Beveren waar dat als een sukses mocht worden bestempeld. No teren we ook dat Patrick Verhoosel de gevaar lijkste klant van Doornik «buiten spel zette», zijn naam Demey, een mannetje om te ont houden. Al bij al hebben we het er keurig van afge bracht, wat overigens blijkt uit de rangschik king: immers enkel Olympic houdt met ons nog gelijke tred. Volgende zondag speelt Sportkring tegen Ninove, een ploeg die in de plaats van Merch- tem in derde nationale komt. Van Ninove wordt verwacht dat het aan de Watermolendreef eveneens krampachtig ver dedigend spelen zal. Euvel waarmee Sportkring iedere maal mee zal te maken hebben. De tweede helft kan dan weer de balans doen overhellen in het voordeel van de thuisploeg, iets wat men tegen Dottenijs reeds bewezen heeft. A.G.

De Voorpost | 1981 | | pagina 19