'allieterpop 3 lewijst volwassenheid oor duizendkoppig publiek Opnamen «Menuet» starten binnenkort I ilst heeft zelfs ien geld meer nieuwe lilniszakken kopen Editie Aalst Voil Jeanetten trokken het kort Bontmantels R. VERGEYLEN ZOON Manufactuur van Bontmantels De Voorpost .het uitsterven van de laatste klanken van Pallie- pop 2 zullen velen hebben gedacht dat het jeugd- is uit Hofstade met die organisatie het maximum bereikt van hetgeen een jongerenvereniging op lanisatorisch vlak nog aankan. Zelf dachten we het festival 1980 op Den Bumst in de volgende gaven een jaarlijks evenement zou worden dat jaan betekenis en uitstraling zou toenemen, it Pallieterpop 3 op zaterdag 12 en zondag 13 jtember 1981 is deze laatste veronderstelling de jte gebleken. Na drie jaar is Pallieterpop volwas- n geworden en dat kon alleen gebeuren door een et die niets onverlet of aan het toeval heeft trgelaten. Een mooie affiche, ruime publiciteit ngs de radio en de pers en niet weinig in dit eekblad hebben er samen toe bijgedragen dat wer dan duizend toehoorders aanwezig waren. li eterfestival. De melodie, gedragen door een uiter mate stevig slagwerk, kwam goed tot haar recht en enkele muzikale zins- sneden bleven in het oor hangen, iets dat in hun voordeel pleit en dat ze voor hebben op Night cap. Dit tweede optreden draaide als een persverse langspeelplaat dus zon der krassen. De drummer was met de formatie aan zijn laatste optreden toe en daarom spaarde hij zijn stel niet. Daardoor sloeg dit optreden zozeer aan dat de besten van zaterdagavond het po dium niet mochten veria- jonge groep uit Hekel- gem, die dus krediet ver dient, speelt een reperto rium dat uitsluitend uit eigen nummers is sa mengesteld. De zanger bewees goed bij stem te zijn maar zijn nonchalant ",ul" >"*.1 11 ll/ui IIGI I VCMO- maai iljll I IUUUI laid lil ten zonder een paar bis- gedrag op het podium zal nummers. Tube Skream, hij hoogst waarschijnlijk stijlvol en uniform uitge- nog niet kunnen ver- dost, was de laatste van rechtvaardigen met een de eerste dag. Deze nog Lees door pag 2 Heel wat jeugdige toehoorders, een knappe prestatie van Pallieter (cdj) Bs< nd rïde ganse week mooi er viel er uitgerekend het aanvangsuur op ïenst i er(jagavond een fikse veersbui. De ope- jroep Nightcap dus voor de opga tent wat op te war- se- n. Daarin zijn ze, te 9®|delen naar de reakties het publiek slechts dele geslaagd want ;ert ec 1(jrje kwartier-durend 3rs,u' liumwerk vermocht 1D luisteraars slechts vijf- ie' 9 i minuten te boeien. yeisl( trumentaal vielen ze iews I niet uit de toon, maar 1 9e:; taal was het een stuk °P rider. Meteen was Pal- Va5»rpop 3 van start en de kassa stond men te schuiven. Het zijn groepen die men «de idere goden» pleegt imen die een pleats jen in het voorpro gramma. Nog even en Cancer is dat stadium voorbij en schuift op in de hiërarchie. We begin gen de fout om hen van al te dicht bij te gaan beluisteren, met jeuken de trommelvliezen als gevolg. Cancer is bekend om de harde rock maar de blues evenals het Dy lan nummer «Knocking on heavens door» kwa men goed uit de snaren. Voor het optreden kwam de basgitarist verzoeken om zijn naam voor een keer juist te spellen: Freddy Horlez. Even later kwamen twee van zijn collega's met de vraag hem te vermelden als Ge rard Lorez. Een interne naamverwarring bij Can cer? Factory stond voor de eerste maal op het programma van een Pal- Goede raad van «De Voorpost» werd gevolgd: De braderij van de Koolstraat en aanpalende stra ten kende vrijdag en zaterdag een massale toeloop. Een milde septemberzon verleende zijn gewaardeer de medewerking. Tot zaterdagavond. Een tijdlang bleef het bij een donkere, dreigende lucht. Maar dan barstten de hemelsluizen plots wagenwijd open over de hoofden van vele honderden belangstellen den, die in een oogwenk kletsnat werden en dan maar verkozen huiswaarts te keren. En er te blijven. Want wie om' halfzeven naar huis gaat, keert een uur later niet meer terug. En zo vonden we om halfacht een natte Kool- straat, volle kafees, maar een kwasi-lege straat en diep ontgoochelde organisatoren. een publiek geheim dat de stad Aalst in financiële papieren zit. itand schijnt zelfs meer en meer kritiek te in, en zopas vernamen wij nog een kras van het feit dat het stadsbestuur bijna en geld meer beschikt, jaar worden aldus een ontelbaar aantal ren huisvuilzakken aangekocht, waarvan huisgezin, dat de verschuldigde belasting 1.000 fr. betaalt, 50 exemplaren gratis ont- Deze zakken kunnen dan afgehaald wor- in een speciaal daarvoor ingericht bede centrum gelegen in de Kapellestraat. Reke- houdend met de meer dan 30.000 gezinnen Groot-Aalst telt kan men zich een idee len van de enorme voorraad waarover de dient te beschikken. )ij komt nog het feit dat heel wat inwoners lijks niet rondkomen met het aantal vuilnis- en die hen toegekend werd. Dit is dan soms wijten aan de grootte van het huisgezin of aan feit dat heel wat afval, die niet kan gerang- ikt worden bij het grof huisvuil, ook in iszakken moet gestopt worden wil de reini- dienst ze meenemen, geval kan men zich steeds bijkomende implaren aanschaffen aan de prijs van 10 fr, blijkt echter dat de zakken vlotter van de d gingen dan oorspronkelijk voorzien. In male tijden zou dit geen probleem zijn ver is het stadsbestuur er dan enkel nieuwe moet' ^stellen bij de leverancier. Dit schijnt nu echter n'et meer mogelijk te zijn, enkel en alleen omdat "ten niet meer over voldoende financiële mid- deien beschikt om bijkomende fakturen te beta- kn Het is nu enkel te hopen dat het stadsbe- stour, en inzonderheid de schepen van finan- in en deze van leefmilieu, tijdig een oplossing R dit probleem kan geven, zodat de Aalste- n3ar niet met zijn huisvuil opgescheept blijft enkel en alleen omdat er een gebrek is aan Izakken. VEHE Lepe Polle We treffen er Chris De Pelsmaeker en Polle Kei- pernoagel aan, die straks wel in het onfrisse vel van een Voil Jeannette zullen kruipen, doch nu nog rustig in hun alle daags pakje rondlopen en ons verzekeren dat ze niet meedoen. Maar dat liedje kennen we allang. Chris willen we nog gelo ven, maar die lepe Polle heeft ons al meer dan eens in het ootje geno men. Straks staat hij weer op het podium, zwaar gesluierd zijn vuile jeannettenstreken verto nend. In café Romeo worden de inschrijvingen ver wacht. Er is veel volk, doch er zijn nog maar bitter weinig kandidaten te bespeuren. Uit vroege re ervaring weten we echter, dat die op het laatste nippertje komen aanhuppelen in korsetten geregen en met netkou sen rond de harige, ge spierde benen. Sterk vrouwvolk tegenwoor dig... Zo rond achten hebben zich vijf gegadigden laten inschrijven, waaronder Michel. Plots komen er echter van alle kanten op dagen en het worden er tenslotte elf. De voorzitter van de ju ry komt niet opdagen en Antoine komt orts vragen om die taak waar te ne men, wat we met veel genoegen aksepteren. Samen met de vier ju ryleden gaan we achter Miss Joske, alias Jozef Cooman, dé Voil Jeanette van 1980, ook dit jaar winnaar. Omringd door Antoine Van der Heyden en Guido Van Renterghem links en Polle Keipernoagel en dekenij voorzitter Hubert De Meyer (rechts), geniet de kandidaat Prins Karnaval 1982 zichtbaar van zijn overwinning (cdj) Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen wos ook in de stoet, üe huidige prins zagen we wel vooraf maar was spijtig genoeg niet in de kavalkade. (cdj) de tafel plaatsnemen, met als opdracht de pun ten samen te tellen en ingeval van gelijke pun ten een beslissing te ne men. Dat lijkt ons niet zo'n zware opgave en dus gaan we ontspannen de kandidaten volgen in hun, naar we hopen, ple zante nummertjes. Grote Verzoener Terwijl we de namen van al de Missen noteren, horen we achter ons de stem van kollega Johan Velghe die ons de Grote Verzoener noemt. We lachen natuurlijk hartelijk met hem mee, blij met die vreedzame Indianen- naam en koncentreren ons op het podiumge- beuren, dat net begon nen is met het verschij nen van Miss Voil Ploos- ter Ja Watte die last heeft met zijn talrijke accessoi res en niet veel meer zegt dan «Jaja» maar dat is toch positief. Miss Baksel van de Wootertoeren zegt ook niet veel, wil Antoine aan de haak slaan, maar de presentator wimpelt de avances af en kandidaat nummer drie verschijnt ten tonele: «Miss van 't alverdroi donker as 't gien halvervier es». Die is niet op haar mondje ge vallen en stapt niet zo gauw van het podium. Miss Pauline herinnert zich de raad van «De Voorpost» en trekt het kort met 'n mopje. Dan komt Miss-Euh- Wadde, waarin iedereen meteen Michel herkent. Hij presenteert Antoine een taartje met «tieng boegiekes» voor de tien de Voil Jeannettenverkie- zing. Verder doet Michel er het zwijgen toe, want 't is toch nooit goed in de ogen van de pers... Met een rokende, stin- knallende reuze- vogelmuit komt Miss Jeanne Pale Ale haar op wachting maken. Een ex plosief geval waar ook Antoine niet helemèal op zijn gemak bijstaat. Kat Jozef Cooman, vorig jaar al winnaar, komt als Miss Joske op de smalle bühne. «Z'emrhen gezeid kèrt trekken in de Veir- post» zegt ook deze kan didaat en met een ultra kort liedje besluit hij z'n geslaagd optreden. Met een wordt hij door het publiek tot de grootste kanshebbers gerekend. Vervolgens is het de beurt aan Miss Tomat Den Erik was er ook bij! Hoe kan dat anders, (cdj) Frinket, een ancien van deze verkiezing, die het ook al kort maakt. Na hem komt Roste Eufrasie met de Swinging Tepels over zijn wonderlijke at tributen praten en e.en mopje vertellen. Miss Ga- zetteproot, geheel gehuld in kranten, hekelt de Aal- sterse persmedewerkers om hun ongeiouten kri tiek op den «Auved» en dat klinkt niet slecht. Tenslotte komt Miss Jeugdherberg het rijtje van kandidaten afsluiten met een beschrijving van de jeugdbeweging vroe ger en nu. Ex-kandidaat Prins Karnaval dit jaar Chris De Pelsmaeker die heeft ons liggen g'had! praat vlot, doch het duurt wat lang. Chris mag eens beter De Voor post lezen! Lees door pag. 2 Eind september starten de opnamen voor de verfilming van L.P. Boons «Menuet», in een regie van Lili Rademakers-Veenman naar een scenario van Hugo Claus. -«iHis-films». die de film zal produceren, deed eefc beroep op de medewerking van de stad Ac$jst en klopte niet aan dovemans deur. Velschillende stadsdiensten zegden reeds hun medewerking toe en de filmploeg ging al op verkenning in de stad om de opnamen in optimale omstandigheden te laten verlopen Er wordt ook uitgekeken naar sponsors voor dit prestigieus projekt, dat voor Aalst en de Aalste- naars erg belangrijk is. Het is een postumê hulde aan de persoon en het oeuvre van de literaire reus, die Louis Paul Boon is geweest. Aalst is het de nagedachtenis van Boon ver schuldigd, dat deze film in alle opzichten een geslaagde onderneming wordt. Hoe dat kan, vernemen de lezers van deze krant in «De Voorpost» van volgende week via een interview met Daniël Van Aevermaet. gjMG 18 SEPTEMBER 1881 een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 10 Dendermonde Tel.: 052/21 40.60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs mr los nummer 28 F Jaarab 1.170 F 6 maand 600 F 3 maand 310 F Verantwoordelijke uitgever DE CUYPER Redaktie - Pontstraat 64 9300 Aalst Tel. 053/7Q.41.19 Molenstraat 58-60 9300 AALST 34' JAARGANG NR. 36 - 28 F 0 fl I

De Voorpost | 1981 | | pagina 1