Nationale voetbalkompetitie Morele overwinning voor Jong Lede Propagandovoetbal in tweede speelhelft Voetbal uitslagen Voorlopig zonder Rudy Maes BI5H ndWÊÊm MARGINAALTJES 20 - 18.9.1981 - De Voorpost Izegem-Jong Lede 2-2 Na met 2-0 in het krijt te hebben gestaan is Jong wedstrijdontwikkeling middenveld en de Leedse Lede er tegen het be tonnerend Izegem in geslaagd bepaald niet aantrekke- elf. Alles samen moet de stand in evenwicht te brengen, een ervaring die njker. Toen kwam dan zulks de ploeg toch sti- trainer Eric Delmulle zal verheugen, nu het bewijs de aanval op links waar- muieren om er a.s. zon- is geleverd dat zijn new-lookploeg ook kan terug- bij De Winne en Rom- dag voor eigen volk op- vechten. «Het had best vier op vier kunnen worden, maar de scheidsrechter die reeds heel wat fla grante fouten onbestraft had gelaten keurde pre cies op zes minuten van het einde een derde Leedse treffer af. En Eric Delmulle, die doorgaans geen kom- mentaar over scheids rechters kwijt wil ver volgde: «Jong Lede is onbetwistbaar de morele winnaar geworden uit deze ontmoeting op Westvlaamse bodem. Toen we even na het kwartier slag op slinger 2-0 achter kwamen zag het er bepaald beroerd uit. Temeer daar Izegem zich onmiddellijk ging ingraven wat uiteraard de zaken nog kwam be moeilijken. Gelukkig wist Toon Pfaff vrij snel de Westvlaamse verdedi gingsgordel te doorbo ren en met wat meeval waren we nog voor rust gelijk gekomen. Kino kreeg immers nog een kans voor de voet maar schoot pardoes op de doelman. Een Kino die uiteraard niet over al zijn mogelijkheden be schikte ingevolge hes- pijnen. Daarom heb ik hem aan de rust door Droessaert vervangen. Na de kampwisseling was het bepaald niet Eendracht Zele-SV Willebroek 2-0 Meer dan duizend Zeelse supporters waren opnieuw met volle moed naar de Elststraat getogen om het newlook Eendracht aan het werk te zien in zijn eerste thuiswedstrijd. Met een vooral in de tweede helft bedongen zege mochten zij tevreden huiswaarts keren, vermits de thuisploeg had gezorgd voor sprankelend voetbal onder het impuls van de technisch vaardige Jan Pieters. De ex-Beverenaar kon met uitstekend dribbelwerk geregeld paniek zaaien in de Willebroekse verdediging en won met zijn attraktieve akties de gunst van het Zeelse publiek. zich als een terechte! vanger van het gele ki netje opdrong. Hegelmeers zou kort 4 op ook Van Wam be kei deruit halen tot Pieten J minuten voor tijd de vu ge Hegelmeers opni Eendracht ging in de eer ste helft vlot van start en dwong doelman De Jongh tot een eerste aktie toen hij een schot van Van Wambe- ke na een solo van Pieters met moeite over de lat tipte. Een agressief Willebroek beet sterk van zich af wat resulteerde in een flagrant natrappen van De Smedt op Saeys. Scheidsrechter Dupont stond met de neus op de feiten maar bleef zonder reaktie. Rond het halfuur zakte het tempo van de thuisploeg en kwam Wille broek in de wedstrijd met pogingen van Hegelmeers en Huys. Na rust ontbond Eendracht alle duivels en speelde een schitterende partij. Onder impuls van een sterk spelend midden veld bouwden de Zeelse spitsen met Blomme en Pie ters aan menige knappe Jong Lede zette een 0-2 achterstand nog om in een gelijkspel (per) moeilijk om het spel- beeld opnieuw te gaan beheersen. Wel verlie pen de aanvalsakties weinig of in het geheel niet gestroomlijnd, iets wat men uiteraard van Jong Lede niet gewoon is. Er werd evenwel met volle overgave gespeeld om de achterstand op te halen en zulks lukte. Opnieuw zat Toon Pfaff er voor een stuk tussen en ditmaal was het Mare Uyttenhove die af rondde. Izegem schoof voor zo ver het mogelijk was nog verder achteruit en zulks maakte de verdere baut de hoogte ingingen en laatstgenoemde over de schouders van zijn ploegmaat heen binnen kopte. Doelpunt dat door de scheidsrechter niet werd toegekend. Hoe men de wedstrijd ook bekijkt, zonder een aantrekkelijke verto ning te hebben gebracht heeft Jong Lede zich op Izegem de betere ploeg getoond. Het maakte de wedstrijd, waar Izegem ontgoochelde door zijn defensieve speel wij ze Toon Pfaff was net als vorige week tegen Nino- ve de grote figuur in het nieuw met volle kracht tegenaan te gaan. Drie punten op vier uit de eerste twee wedstrijden ik meen niet dat men te Lede mag klagen met zulk resultaat». Aldus Eric Delmulle, die blijkbaar zelf ook ge lukkig is met deze kam pioenschapsontwikke ling. Kunnen de punten a.s. zondag tegen Na men worden thuisge houden, dan zal het ver trouwen in en om deze toch wel gans nieuwe en sterk verjongde ploeg nog aanzienlijk toe nemen. C.V. Des* Will*brocks* v*rd*dig*r do*t nochtans flink Lokerst best om h*t geleden verlies in te dijken.. t*v*rg re ploeg •chter! kleine eerbetuiging voor de nieuwkomelingi riem onder het hart bel kende. Pluspunt na de knappe wedstrijd is de stelling dat de vier Een aanval wordt met het hoofd afgerond (wyc) Moeskroen-VW Hamme 0-0 Krachtwoorden die bij ons Vlaamse volk goed op de tong liggen is men nu éénmaal niet gewoon van trainer Meersman. Toen de scheidsrechter het ein de van de wedstrijd floot flapte de Ham se oefen- meester er toch een paar uit. «Wij hadden met vijf doelpunten verschil moeten winnen,» was zijn eerste opmerking. ten maken lijkt blijk baar een utopie. Noch-' tans kregen we ruim schoots de gelegenheid. Dat was in de eerste helft al een paar keer het geval. De kans van zijn «Het is nu al twee opeenvolgende weken eenzelfde scenario. Wij domineren negentig mi nuten, en laten de tegen strever geen schijn van kans, maar zelf doelpun- SK Beveren - SK Brugge 2-0 Cercle Brugge - SC Lokeren 0-2 Eendracht Aalst - Berchem Sport 0-1 Racing Doornik - SK Sint-Ni klaas 0-1 Eendracht Zele - Willebroek 2-0 Izegem - Jong Lede 2-2 0-0 VW Hamme - Moeskroen Geraardsbergen - KAV Dendermonde 2-3 SK Lebbeke - Boelare 1-2 Lokerse - Denderhoutem 2-0 Sint-Pauwels - Kemzeke 0-0 Sparta Buggenhout - Pollare 4-2 Standaard Wetteren - Eendracht Meldert 0-0 SK Oudegem - Appelterre 2-3 Excelsior - Robur 0-0 Eendracht St.-Gillis - Sint-Gillis-Waas 2-0 Temse - SK Aalst 1-3 Thor Meldert - Grembergen 1-0 Kerksken - Schellebelle 1-1 Berlare - Baasrode 1-1 Bambrugge - Burst 2-0 5 Ede-Mere 3-1 Wieze - Herdersem 1-1 HO Kalken - Nieuwerkerken 1-0 Wilskracht Moorsel - Ter joden 2-0 Haasdonk - Meulestede 4-1 Sombeke - Bassevelde 3-0 Muide - Herleving Vrasene 1-1 Klinge - Kallo 1-2 FC Zelzate - Melsele 1-1 Bazel - St.-Amand8berg 3-2 Dyn. Beervelde - Wichelen 1-1 SK Lokeren - SK Kalken 5-0 Thor Destelbergen - Valentino's Overmere 2-2 SK Overmere - Lochristi 2-2 Schoonaarde - Heikant Zele 0-1 Vlierzele - Aaigem geschorst bij 0-2 Smetlede - Heldergem 1-2 Woubrechtegem - Erpe 1-2 Oordegem - Erondegem 3-0 Sera kamp - Hillegem 1-0 Opstal - Opdorp 2-2 Gijzegem - Schroevers Moorsel 1-1 Doggen - Rapide Lebbeke 0-2 Appels - Boon wijk 0-8 Baardegem - Hofstade 4-0 Lebeke - Erembodegem 0-1 Lutterzele - Edixvelde 1-1 Rupelmonde - Waasmunster 1-2 Eksaarde - Hoogeinde 4-0 White Boys - Stekene Sport. 3-3 Gerda - Kieldrecht 3-0 Klein Laar Vrasene - Meerdonk 3-0 Straatje Stekene - Moerbeke Z-l Sinaai - Kruibeke 1-3 leven kreeg Luc Schud- dinck. Haast alleen voor doel had hij twee moge lijkheden. Ofwel de bal zelf binnen te knallen. Ofwel een vrijstaande Van den Driessche te be dienen. Op dat ogenblik was de doelman al lang verslagen. Tot ieders er gernis, schoot hij de bal in het zijnet. Dat zijn kansen die je niet mag laten liggen. Dat is do delijk. Ook in de tweede helft hebben we meer maals gedreigd. Het was hemeltergend. Daarbij was het duidelijk dat na een uur de zenuwen overspannen raakten. Verschillende spelers bleken er niet meer in te geloven. Een kostbaar punt hebben we prijsge geven. Dat in ieder ge val. In twee wedstrijden hebben we evenveel pun ten verloren, iets wat normaal, gezien nooit het geval had mogen zijn. Gedane zaken ne men echter geen keer. Over de verrichting zelf heb ik geen reden tot klagen. Er werd be hoorlijk gevoetbald. Al leen de laatste en beslis sende 8toot ontbrak. Bo vendien was de bezoe kende doelman de rots in de branding. Hij red de alles v. Een minder gunstig aspekt voor de Hamse vierde klasser is het feit dat het minstens vier weken lang geen beroep meer zal kunnen doen op Rudy Maes. Deze aan valler maakte vorige week een mislukte lan ding toen hij naar de bal kopte. Bij zijn val onder steunde hij zich op zijn hand. Aanvankelijk bleek het gewoon om een lichte verstuiking te gaan. Toen er donder dagavond op de training aanvalsakties bijwijlen ge steund door de werkkracht van het stoppersduo Plae- tinck en Goossens. Bij een enig mooi oprukken van Jacobs belandde de bal tot bij Cooreman die evenwel nipt naast besloot. Uitge steld is niet verloren moet een goed geïnspireerde De Brabander gedacht hebben toen hij de ruimte in de bezoekende defensie te baat nam om een verrassend schot af te vuren dat voorbij de wind voorbijliep en een verbouwereerde De past centerde in de loopn Jongh in de rechterhoek Van Wambeke, Het scc verdween (1-0). De Een- van de Zeienaar kei drachtdruk bleef aanhou- evenwel naast het doel. N den toen Cooreman de bal voor afblazen bedacht te op de deklat dropte en een ner Van Lerberghe de lui hernemende Blomme in het werkende en verdieiistt pak besloot. Bij de schamele ke Eugène Blomme met« akties van de bezoekers was applausvervanging, Van Puyvelde biezonder at tent toen hij een gestrekte voorzet van Van Den Berghe met een knappe sa ve bezweerde.- Jan Pieters, speelde aan de overzijde met zijn lijfwacht Hegel- aanwinsten stuk voor meers kat en muis en flitste hun mannetje staan in rond het halfuur doorheen de hoewel Benjamin de bezoekende afweergor- niet op zijn gewone peil del. Thomas voelde de drei- teerde zodat Maes rond ging en haalde de Zeelse spits in de fatale zone on deruit. Kapitein Goossens was strafschopnemer met dienst en bracht De Jongh op het verkeerde been (2-0) Hegelmeers verloor bij een volgende aktie van Pie ters zijn kalmte en trapte zijn opponent na. Ref Du- pont gaf opnieuw geen krimp toen een boeking kompet staat. vijfde kwartier op lil viel. Een verdiende, voor de Zeienaars me eensluidende vasl van de talrijke supj «Het was lang geledi wij dergelijk kwalitef voetbal van onze ploeg Elststraat konden bem deren. iia in "b™ Hamme-Moeskroen 0-0. Schuddinck was meermaals gevaarlijk voor doel (wvc) Willebroek moeizaam won (mvc) Het team van Zele dat tegen Hamme-Moeskroen 0-0. De doelman van Moeskroen kan nog net de bal wegboksen wvc) nog geen verbetering merkbaar was, onder ging hij een onderzoek. Hieruit is. gebleken dat het gewrichtskapsel is gescheurd. Dit houdt in dat Maes tot 1 oktober met een plaasterverband zit opgescheept. V.W. Hamme moet dus voor lopig afzien van zijn diensten en dat is wel een handicap. Wie tegen Moeskroen overigens een uitsteken de indruk liet was Omer Van Praet. Vooral in de eerste helft liet hij zich geregeld gelden en kwam zelfs een paar keer gevaarlijk opzet ten. Het ziet er naar uit dat Omer de konditie te pakken heeft en dat is veelbelovend. Zondag moeten de Wuitens op verplaatsing naar het Westvlaamse Zwevegem, een gemak kelijke opdracht wordt het in geen geval. Toch wil trainer Meersman op een offensieve wijze te werk gaan. Voor hem is en blijft de aanval de bes te verdediging. E.D.M. Trainer Van Lerberghe: «Agressief Willebroek» Een blijkbaar tevreden Zeelse trainer noemde Willebroek een moeilijk te bespelen tegenstander: Een jonge ploeg mei agressief voetbal waarvan vooral in de eerste helft onze voorspelers het slachtoffer waren. Na rust gaf ik de ploeg de wenk mee de zaken op een identieke wijze aan te pakken. Het resultaat had vruchten bij Van Wambeke en een sublieme Pieters die beiden naar een sterke prestatie uit groeiden. Tot mijn voldoening waren wij ook fysisch de sterkste ploeg en gaven de hele wedstrijd fris voetbal ten beste. Ik hoop met deze konditie en mentaliteit het Zeelse publiek nog aangenaam te kunnen boeien. Jan Pieters: «Plankenkoorts in eerste helft» Iedere lokale supporter is er nu terdege van overtuigd dal Jantje Pieters een attraktieve speler wordt voor Eendracht. Vooral zijn tweede speelhelft was er één om hoge verwach tingen op te bouwen: -Nochtans had ik in de eerstt speelhelft plankenkoorts, je eerste thuiswedstrijd voor ha talrijk opgekomen publiek doet je toch wat." Over dl toegekende strafschop bleek geen de minste twijfel: -Op ha moment dat ik oog in oog kwam met doelman De Jongh werd ik langs achter tegen de grond gesmakt en meteen »as de kans verkeken op het scoren van een doelpunt. Gelukkig kon Jaak mijn taak met sukses vanop het penaltypunt overnemen." Mare De Brabander: «Afdrukken was mijn enige mogelijkheid» De Zeelse kanthalf speelde een verdienstelijke wedstrijd na hel slippertje vorige week in Doornik. -Op het moment dat mij de bal werd aangespeeld zag ik een open ruimte in de bezoekende verdediging. Jaak Goossens riep me door te gaan en even later bleef mij niets anders over da te drukken. Gelukkig met sukses, hoewel ik denk dat de doelman verrast was door mijn aktie.

De Voorpost | 1981 | | pagina 20