erse bevestigt tegen iuper-favorieten KAV Dendermonde en Lokerse gooien er de beuk In MAN Wanneer je in je winstkansen blijft geloven... Te krampachtig kijk op eerste provinciale De Voorpost - 18.9.1981 - 21 elFabrfeil .mare kort dJ nbekej letersij l de vh Jnieuïl Lokerse ^■(rontatie voor eigen p ^Btuntploeg van de laats ■jat ondanks de degrad ^Bglers potentieel in tak peten. Paul Schouppe naar geschut had aar I^Riogen baten om Lokei link i Lokerse dat ons inzien ivmji re ploeg in lijn bracht kompetitie-start nog en i staat, loopn ;t sca Vreugdedansjes bij KAV Dendermonde en Lo kerse. Het kon moeilijk anders: de paarsjes van trainer Freddy Heirman (chapeau voor die man graaiden in Geraardsbergen beide puntjes mee. De poulains van Antoine De Nul ontnuchterden de Denderhoutemse schaduwvoorzitter Jef Vij verman die met zijn roodjes in de kortste keren wil doorstoten naar «nationale». De Dendermondenaars geraakten aan hun be slissende voorsprong toen Abbeel een late strafschop omzette nadat woelwater en nieuw komer Frank Schepens in de «fatale zone» was gepakt. De roodwitten bevestigden gewoon hun dende rende prestatie van de allereerste kompeti tiedag. Voor SK Lebbeke werd de thuismatch tegen het onberekenbare Boelare een sisser. Even na rust had De Meersman voor Lebbeke gescoord. Twee keer brak Van den Abbeele nadien uit. In dat laatste goaltje had trainer-speler Günther Nasdalla een ruim aandeel: hij mocht een lange soloren met een fraaie en beslissende voorzet afronden. Voor KAV Dendermonde kondigt de wedstrijd van zondag zich als allesbehalve makkelijk aan: TC Ronse komt op bezoek. Een Ronse, af en toe oog steeds geïnspireerd door de hoogbejaarde doch klaarkijkende ex-internationaal Pierre Car- feus. Een team ook dat het, weliswaar zwalpen de, Lovendegem met 5-1 inpakte. KAVD start allesbehalve kansloos. Technisch en taktisch torenen de paarsjes boven vele tegenstanders uit. Het komt er vooral op aan gaatjes te boren in de defensie van de konkurrenten om naar de kop te spelen. Lokerse reist naar Olsa. Evenmin een makkie. Vooral omdat de verdediging van de Brakelaars Lokerse SV dat een denderende kompetitiestart kende (md) f-Denderhoutem 2-0 IV werd niet verwend door de kalender- Eerst op verplaatsing naar potentieel idaat Lovendegem en dan een eerste kon voor eigen publiek te Denderhoutem, de de laatste jaren. Een Denderhoutem de degradatie ingevolge omkoperij het intakt had gehouden en met Ver en Ivan Bombeke nog meer ïgevoerd. Maar het heeft niet m Lokerse SV echt te bedreigen. Een ons inziens nooit voorheen een sterke- bracht en ondanks de aartsmoeilijke nog steeds met het maximum en zijn speldoorzicht terwijl Vervaet gewoon vinnig en vooral super-snel is. Bettens Bij dit alles moet onge twijfeld de verdienste van Prudent Bettens onder streept worden. De trainer van Lokerse deed het toch maar om niet minder dan 7 nieuwe spelers in te passen in de ploeg. En om in die omstandigheden reeds in de eerste kompetitiewed strijden met een dergelijk - Denderhouten 2-0. Vervaet scoort het tweede Lokerse doelpunt (md) roodwitten uit Loke hebben zondagnamid- niet alleen de schitte- start op Lovendegem iar vriend en in feite nog verbaasd. Lokerse inderdaad schitte- Een vertoon dat bo- voldoende ge- is door techni- kwaliteiten en beheer- kracht zodat in geen van een bevlieging worden. De een sterk en itiveerd Denderhou- n kansloos werd versla- u kan geen toeval zijn. Temeer aaar die zege het resultaat was van een kol- lektief gave prestatie En juist daar ligt de kracht van het huidige Lokerse. Het is niet voldoende om een paar pionnen van Prudent Be ttens een verdediger op het lijf te plakken om Lokerse af te remmen. Gaston Van der Eist probeerde dat zon dag wel, maar het bezorgde de overige roodwitten zo veel meer ruimte. Boven dien zijn Aabech en Vervaet biezonder moeilijk af te remmen. De Deense topsco rer doet het vooral met zijn onweerstaanbaar kopspel kollektieve prestatie uit te pakken, dat is toch wel een prestatie. Daarnaast kan uit die eerste wedstrijden ook gekonkludeerd worden dat Lokerse dit keer toch wel niet alleen bijzonder ak- tief was op de transfer markt maar bovendien ook uitstekend heeft gekocht. Er zijn immers niet alleen Aabech en Vervaet die Lo kerse na zoveel jaren einde lijk nog eens een aanval met allure bezorgen. Maar in het middenveld loopt daar een Van de Cauter met zoveel lef, kracht en door zicht te voetballen dat men nauwelijks kan aannemen dat die pas 20 is. En wat te denken van de gebuisde aanvallers Van Rompaey en Van Driessche die het nu helemaal maken in het mid denveld. Achteraan wordt bovendien een uitgebalan ceerd viertal in lijn ge bracht. Segers en Van Rumst zijn vinnig en tech nisch sterk terwijl het cen trale duo Lambrechts-Meer- schaut kracht en zelfver trouwen te koop hebben. Kansen Op basis van de uitge speelde kansen was die eindscore nog gevleid voor Denderhoutem. De bezoe kers namen nochtans het eerste halfuur voor hun re kening. Gewoon omdat Lo kerse de fout maakte om zo snel mogelijk en met lange ballen Costa Vervaet te lan ceren. Meteen raakten de bezoekers moeiteloos in bal bezit en werd vrijwel door lopend op de Lokerse helft geakteerd. Maar uitge speelde kansen leverde dat niet op, want de Lokerse defensie stond zo rustig te verdedigen dat doelman Van den Bogaert nooit echt in gevaar kwam. Tenzij dan wanneer Mare Van den Bo gaert tot tweemaal toe mis tastte op een hoge voorzet. Maar toen de Lokerse steunspelers zelf begonnen diep te gaan en hun gaaf konstruktief spel doortrok ken tot in de zone van de waarheid werd het bepaald warm voor doelman De Taeye. Aabech had reeds een wenkende kans over gekopt maar op de 42ste minuut knikte hij weer een center van Van de Cauter onhoudbaar binnen. In een sterk vierde kwar tier viel dan definitief de beslissing. Op de 52ste mi nuut nam Van Rompaey een vrijschop van Van Rumst in de vlucht over, De Taeye kon in eerste instan tie de bal afweren maar Vervaet knalde de rebound in het dak van het doel. Lokerse trok nu alle regi sters open met als hoogte punt een schitterende aktie met Aabech als centrale fi guur maar het schot van de Deen werd even schitterend gestopt door doelman De Taeye. Denderhoutem be gon steeds meer offensieve risiko's te nemen en zette steeds nadrukkelijker de buitenspel val open. Dit le verde wel enig gerommel op voor het Lokerse doel maar geen uitgespeelde kansen. Alleen een schot van Verpeten sloeg net naast de paal buiten. Maar aan de overzijde moest doel man De Taeye in dé voeten van Vervaet en Aabech om nieuwe doelpunten te voor komen. Voor Denderhou tem kreeg Roosen nog de beste kans na een mislukt uitrappen van Van den Bo gaert maar de reaktie van Roosen was even stuntelig. Lokerse speelde met: Van den Bogaert, Van Rumst, LambrechtsMeerschaut Segers, Van Driessche, Van de Cauter, Van Rompaey, Michielsen, Vervaet en Aabech. W.V.L. Geraardsbergen-K.A.V.D. 2-3 K.A.V. Dendermonde is gedurende het hele ver loop van de wedstrijd in Geraardsbergen in zijn kansen blijven geloven. Het was werktuiglijk en kordaat en toonde geregeld een vuist. Vooral op het kollektieve vlak was paarsblauw zonder enige twij fel beter dan de thuisploeg en ook op het technisch vlak troonde het boven zijn tegenstrever uit. Opval lend was de kordaatheid waarmee Luc De Donder en zijn maats de zaken aanpakten. Het verschil was groot ten opzichte van een week voordien tegen Brakel. In het achterste komparti- ment en vooral op het mid denveld waren een paar spelers verlost van hun «track» waarmee ze tijdens de openingswedstrijd rond liepen en dat werkte gun stig op het geheel. Hoopvol begon het geenszins voor K.A.V.D. Het werd trou wens in de eerste helft al op achterstand geplaatst na een strafschop. Nog voor de rust zou de situatie op nieuw worden rechtgetrok ken. Dat doelpunt kwam tot stand na een fraaie kombi- natie tussen Luc De Donder (een voorbeeldige aanvoer der), Wim Waegeman en Stefaan De Wolf en waarbij Frank Schepens op de goe de plaats stond om af te ronden. Die gelijkmaker betekende in ieder geval een goed uitgangspunt om de tweede speelhelft flink aan te pakken. In die twee de helft is Dendermonde blijven doorvechten en is het in zijn mogelijkheden blijven geloven. Ook nadat Geraardsbergen op een 2-2 stand was teruggekomen. Dat resulteerde in een elf- metertrap die door Piet Ab beel oordeelkundig was omgezet. Zowel trainer Freddy Heirman als coach Richard Van der Straeten waren na afloop in hun nopjes om die eerste KAVD-zege «We zijn heel wat rusti ger blijven voetballen dan een week voordien tegen Brakel. Daarbij mag u niet uit het oog verliezen dat onze ploeg bestaat uit jeugdige spelers en die zijn mentaal niet altijd even sterk. Meer dan bevredi gend was het feit dat de spelers er in Geraardsber gen zijn blijven in geloven. Dat is een gunstig vooruit zicht. Het resulteerde uit eindelijk ook in een over winning. Duidelijk was ook deze keer dat de automatis men op het middenveld sterker uit de verf kwamen en dat de spitsen sneller werden aangespeeld. Petje af voor Jacques Joris die een prachtwedstrijd weg gaf. Hij presenteerde zich niet alleen als een nuttig konstruktief element. Bo vendien was hij auteur van een prachtig kopbaldoel- punt dat tot stand kwam na een hoekschop. Momenteel beschikken we over een team dat op technisch vlak met de beste ploegen kan wedijveren. Ik zou de waar heid geweld aandoen moest ik beweren dat mijn pou lains er nu reeds «staan». Maar één ding is zeker Het gaat zonder twijfel in stij gende lijn. En dezè eerste zege moet voor mijn jonge spelers een stimulans bete kenen voor de eerstkomen de wedstrijden.» Ronse Nu zondag komt FC Ron se op bezoek in Grember- gen. Een gemakkelijke tegenstrever wordt het in geen geval. «Toch mogen we ons niet laten Demvloeden door de 5- 0 zege die deze ploeg be haalde tegen Lovendegem,» zegt klubleider Richard Van der Straeten. «Ook wij hebben klasse in huis. Dat hebben we in Ge raardsbergen ten volle be wezen. Ronse is een gevaar lijke ploeg en vijf doelpun ten is ontegensprekelijk een gunstig resultaat. Men mag echter niet vergeten dat ook wij drie punten op vier hebben behaald. Onze ploeg is gemotiveerd en wanneer die opnieuw in haar kansen gaat geloven moeten we bekwaam zijn om een eerste zege voor ei gen publiek te realiseren. Wij moeten echter realis tisch de zaken bekijken. Maar pessimistisch mogeii we geenszins ingesteld zijn. Integendeel. Het ziet de toekomst hoopvol tege moet. Het ziet er naar uit dat K.A.V.D. met dezelfde ploeg zal aantreden waar mee het een gunstig resul taat afdwong te Geraards bergen. Uitgezonderd on verwachte omstandigheden blijven dezelfde veertien na men geselekteerd. E.D.M. Lebbeke-Boel are 1-2 beekse defensie met een doelpunt afstraffen. Toen diezelfde speler een tiental minuten later een tweede doelpunt lukte was de kous Een verrassende uitslag van de voorbije speeldag af voor de thuisploeg. Men was de nederlaag van SK Lebbeke op eigen terrein poogde nog wel het tij te tegen Boelare. Na de hoopgevende prestatie op keren> maar daarvoor ver- Racing Gent had iedereen in Lebbeke alvast op een p het f^ema*l veel te helemaal anders verlo- kranipaeitlg^ Bovendien was de bezoekende verdedi ging zo oordeelkundig georganiseerd, dat het moeilijk bleek om de gepas te opening te vinden. Wel in die zin dat het geen be- niet lang want amper twee vermelden we nog een uit- minuten later kon Van Den stekende aktie tussen Abbeele een fout in de Leb- Frank Van Den Broeck. tweede zege getipt. Het is pen. Lebbeke liet ook geen al te beste indruk. Het kon wel verzachtende in doel. De Lebbeekse omstandigheden inroepen vreugde duurde evenwel roep kon doen op Leo Ver hulst. De Lebbeekse oprui mer liep tijdens de vrijdag avondtraining een spier- verrekking op en bleek niet bekwaam om met goed ge volg aan de wedstrijd te be ginnen. Zijn plaats werd in genomen door zijn broer Karei Verhulst. Ook speler- trainer Jean-Pierre Lippens was niet in zijn gewone doen. Dat was erg begrijpe lijk. De Aalstenaar sukkel de met een verwonding aan de teen en dat was duidelijk merkbaar telkens hij tegen de bal tikte. In de eerste helft vergastten de bezoe kers iedereen in gunstige zin. Al na zes minuten dien de doelman Rudy Janse- gers op al zijn kunde een beroep te doen op een schot van Eggermont tijdig te pa reren. Nog in die eerste helft was de Lebbeekse doel- mond tot twee keer toe de val nabij. Dat was toen La- broye en Nasdalla haast in dezelfde faze een poging ondernamen en tot twee keer toe de bal op de lijn Ook deze aanval leverde Lebbeke geen doelpunt op (wvc) werd weggekeerd door een attente Arnold Marien. In het derde kwartier zou Leb beke wel meer in de wed strijd komen maar veel ge vaar en overtuiging ging er van de Konkelgoedploeg niet uit. Nochtans liet het doelpunt van Luc De Meers man onmiddellijk na de hervatting het beste verho pen. Via de paal schoot hij Van Rossem en Roland Del sin, maar dat leverde geen resultaat op. De beste ver richting in het Lebbeekse kamp werd gebracht door Jean-Pierre Hals. Lebbeke moet nu zondag uit naar Lovendegem. Deze ploeg is in het verleden altijd een geduchte boeman geweest voor de Konkelgoedploeg. Het zal er alvast niet van een leien dakje lopen, al hoewel we er dan toch moe ten aan toevoegen dat een slechte zondag geen slecht seizoen betekent. E.D.M. r. fAisn j 7 Geraardsbergen-Dendermonde 2-3. Het tweede doelpunt van Geraardsbergen in beeld. De valled,ge kern van KA V Dendermonde (v) Va„ SteenbrSughe kop, em vrijschop binnen (vg) nogal solied is. Toch zien we de roodwitten, die zich dit seizoen eindelijk nog eens in de titel strijd zullen moeien, met de volle buit naar huis komen. Moeten we SK Lebbeke veroordelen na het slippertje van vorige zondag? Lang niet. In Lovendegem krijgt blauwwit de gelegenheid weerwraak te nemen, vooral omdat de Meetjes- landers blijkbaar moeilijk de goede draai vinden in dit kompetitiebegin. MVH Frans Van Eyck De Aalstenaar Fran- gois Van Eyck bleef bij de B-renners WWF te Berlare aan de winnende hand. «Thuisrenner» en nationaal kampioen Cle ment D'Hondt was twee de en Mare Tackaert der de. (m.v.h.) Dat er stevig gevoetbald werd, blijkt hier duidelijk wvc)

De Voorpost | 1981 | | pagina 21