[et Vlaamse kampioenstitel bereikt Ronny Westelinck seizoenstreven Jan Bogaert snelste in eigen buurt WILLY VINCKE WINT VOOR IGEN VOLK TE MOERZEKE-KASTEL |PEER-TH Het Wase Wielervaatje: Bogaert en Buckacki aan de winst Etienne De Wilde en Pat Lerno vooraan MEM pitfl0<i"J De Voorpost - 18.9.1981 - 27 Zeelse succesjunior heeft tot half september moeten wachten om een jële kampioenentrui te kunnen omgorden. Ronny steekt het niet onder jen of banken dat hij' als tweedejaars junior zijn zinnen had gezet op de iloretrui. Het heeft hem ter gelegenheid van de zogenaamde grote wedstrij- nooit meegezeten. Zijn hoofdobjektief was een koers te winnen, die preekt. Liever die erkenning als steeds maar gewone wedstrijden winnen, «r ook hier Was het de renner die wikt en de omstandigheden die beschikken. weer hing de Vlaam- Die overwinning was met- kampioenetrui aan een een de 24e en op het einde i draadje. Te St. van het seizoen rijdt hij altijd idsberg had de Zele- op zijn sterkst zodat het er zich opgeworpen als de dik in zit dat hij de kaap van smaker. Hij wilde ten al- de 30 palmen bereikt, koste voor de zege kam- Uiteraard ontevreden is hij t Elkeen gaf toe, dat hij niet, maar de gemiste kan- paard was dat de haver sen blijven toch in zijn hoofd liende. In de voorlaatste rondhangen. Tijdens de je, toen de beslissing Ronde van Vlaanderen, lek ids gevallen was, voelde op een slecht moment. Tij- inny een leeglopende tu- dens het kampioenschap Hij kon het echter goed van België deed hij in de or zijn medevluchters ver- slotkilometer een fameuse ken, zodat hij zonder pro- inspanning, die hem mee op smen tot aan de materiaal- kop van de koers bracht, at geraakte. Zijn achter- maar een slippartij in één and werd beperkt tot 15 der laatste bochten voor de eonden, maar als hij met aankomst betekende een nd op kop de achtervol- valpartij in plaats van een ig kon inzetten was zijn tricolore trui. In de Ster der jats in de kopgroep vlug Juniores was hij goed be- iringenomen. In de laatste gonnen maar als zijn klasse- nde stopte hij alle ont- ring ideaal was, kwam er appingspogingen en in de plots oppositie uit eigen pdspurt was hij de snelste, ploeg en Ronny mocht het vreugde kon beginnen, ook daar vergeten. Logi- jtersjnny had bewezen, dat hij scherwijze, als één der vaan- st alleen een zegekaper is, deldragers uit zijn kategorie, tuwdc wr ook een renner met werd hij geselekteerd voor ;lk gc> houd en toekomstmoge- de wereldkampioenschap- ;e$ci lieden, om die aandacht pen te Leipzig. De piste was A-onk krijgen, heeft hij nu de maar een formaliteit, maar egensa el-zwarte Vlaamse kam- voor de wegtitel deed hij een wnentrui. Alle andere bijzondere inspanning. In de genslagen werden ver- eerste ronde meldde hii zich reeds vooraan om een vroe- nGa vnpioenenbloemen (bvw) der WIELERKOERS VOOR W.A.O.D. KAT. C ge ontspanning op gang te krijgen. Ronny kwam na een val opnieuw in het peloton, maar kreeg als beloning een lekke band. Het herstel in het Belgische kamp duurde zo lang dat hij het mocht verge ten. Ongeluksvogel Weste linck was er weer aan voor zijn moeite. Krachten doseren De jonge Zeienaar weet be slist goed, dat de boog geen seizoen lang op kompetitie- peil kan gespannen staan, leder seizoen legt hij zichzelf dan ook een rustperiode op: «Ik koos de periode na de wereldkampioenschappen om eens op adem te komen. Een veertiental dagen knijp ik er toch altijd tussenuit. Ik besef dat het niet kan om steeds de goede forme te hebben. Wij zijn ook maar mensen en de krachten ge raken soms eens opgebruikt. Ik recupereer dan liever dan tot het uiterste te gaan. We zijn jong en moeten toch we ten wat we aankunnen of niet. Achteraf heb ik dan op nieuw kompetitiehonger en ik heb ervaren dat ik het seizoen altijd in goede kon- ditie eindig. Het eerste jaar dat ik reed, won ik van de laatste negen koersen 6 keer en eindigde ik 3 keer tweede. Vorig seizoen waren die tien laatste koersen goed voor 8 palmen en een 5e en 6e plaats. De rustperiode moet dan toch heilzaam zijn.» Ronny is één van die renners die de zaken nog kan relati veren. Hij beseft dat de om standigheden mee moeten zitten. «Iedere wedstrijd wordt an ders verreden. De konditie, de wedstrijdontwikkeling hebben een invloed op winst of verlies. Ik won reeds wed strijden als ik ver van mijn goede doen was en andere koersen als ik dacht zeker een kans op winnen te heb ben, dan viel het tegen. Als ge aan het tweede seizoen in een bepaalde kategorie rijdt, kent ge ook beter de konkur- renten. Ge weet wie en wie niet kan geklopt worden». TOEKOMST De toekomst blijft voor Ron ny een groot vraagteken. Als in 1982 het wielerseizoen be gint, zal hij een amateursver gunning op zak hebben. De Zeienaar werd geboren op 24 februari 1963. Het zal dus soldaat Westelinck zijn die aan de start komt. Op 3 no vember 1981 zal hij het koersplunje voor de legerte- nu wisselen. Als 19-jarige wordt het dan wel een over- «Elkeen moet soldaat wor den en hoe vlugger men er aan begint hoe vlugger men er van af is. Ik zaJ wel zien wat het geeft. Ik meen dat de liefhebbersrangen wel de moeilijkste overgang is. De meeste coureurs zijn dan soldaat en in die kategorie is het leeftijdsverschil het grootst. Er wordt gereden tegen doorwinterde liefheb bers, die vele jaren ouder zijn, meer routine hebben en de knepen van het vak ken nen. Als het waar is wat allemaal verteld wordt, en de laatste tijd werden er toch al schorsingen toegepast, is er bij de liefhebbers nog al wat combine bij. Bij nieuwe lingen of juniores bestaat het niet. Degenen die kun nen winnen boksen tegen elkaar op. Westelinck heeft reeds heel wat naam en faam verza meld. Als debutant bij de nieuwelingen won hij 8 koer sen. Het tweede seizoen was het reeds heel wat anders met 28 palmen en de titel «Keizer der nieuwelingen». Hij kende toen heel wat tegenslag om zegekoning te worden. De laatste twee koersen eindigde hij twee keer tweede. Bij de juniores won Ronny 23 koersen, zo dat er van aanpassing aan zijn nieuwe kategorie haast geen sprake was en nu is hij al aan nummer 24. Ronny is niet eenzijdig gericht. Hij be schikt over een sterke eind- jump, inzonder als hij zelf op kop mag beginnen. Hij is niet beperkt tot de laatste 50 meters. Hij won evenveel wedstrijden na een korte of zelfs lange solorit. In zijn tweede nieuwelingenjaar en zijn eerste juniorsseizoen, durfde Westelinck soms een Vlaanderens junioreskampioen Ronny Westelinck, tussen ouders en zus Carine (bvw) weg nog lang aan een wie- Iertoekomst te bouwen. De Nul-stunt uithalen en van voorbij. bij de start er van onder Met Ronny Westelinck zit ibiuomimim uuuncn. muizen, n Zellik tijdens zijn wielerminnend Zele weer Vlaanderens juniores kam- tweede koersjaar, bleef hij safe voor de toekomst. Hij is pioen wil zich daar ook ten van start tot aankomst voor- momenteel de aanvoerder volle voor inzetten. Hard en op en won met 3 minuten 30 van de jeugdlichting en regelmatig trainen, is de seconden voorsprong Die heeft alle eigenschappen om background voor zijn opzet, «zotte» jaren zijn nu wel wat met kans op sukses, al is de BENO In zijn eigen omgeving win nen is voor iedere wielren ner een grote droom, die meestal onvervuld blijft. Jan Bogaert heeft daar blijkbaar niet zoveel last mee, want nadat hij als amateur reeds zijn eigen wedstrijd won, legde hij als prof voor het tweede opeenvolgende jaar beslag op de overwinning aan de Krijgsbaan. Hiervoor moest hij niet te zeer reke nen op zijn ploegmakkers, maar verscheen zelf onver droten in het kommando van de wedstrijd. Dat hij tenslotte toch in de laatste rechte lijn baas bleef over Verlinden, Borguet en Van Dessel, zal wel geen verras sing zijn. Enkele dagen la ter was Jantje weer in de beslissing betrokken, maar werd in een millimeter sprint geklopt door Ri chard Buckacki die nog maar eens bewees dat hij nog niet moet worden afge schreven. Verder bracht Ronald De Witte een vier de prijs mee uit de laatste rit van de Catalaanse wie lerweek. De liefhebbers staken don derdag reeds beloftevol van start met een resem ere plaatsen van Patrick Van Hul (5de), Jan Joos (13de) en Franky Wielandt (17de) te Sint-Gillis-Waas en een 18de plaats voor Meuleman in Oudegem. Zaterdag ging Viktor Van Landeghem zich tiende plaatsen te Pi- paix, werd Ronny De Dob- belaer 11de te Berlaar en moest Erik Staes tevreden zijn met een 2de prijs te Nieuwkerken (Waas), waar Francois Nauts als zesde, Jan Joos als 10de, Johnny De Dobbelaer als 13de, Franky Rotthier als 16de en Franky Wielandt als 18de werden gezien. Zondag alweer een Waals uitje voor Van Landeghem met een 14de plaats als re sultaat, een zesde plaats voor Alain Koppen te Sint- Antonius en een zeer gea nimeerde wedstrijd te Klein-Sinaai, waar Roger Beelaert zijn vijfde seizoenspalm reeds ver overde in een spannende zij-aan-zij met Peter Van Huffel. Na deze twee vluchters finishten Johnny De Dobbelaer (5de), Erik Wuytack (6de), Filip Sa- man (8ste), Patrick Van Hul (9de), Jan Joos (10de) en Ronny De Dobbelaer (15de). Dinsdag mocht Alain Koppen alweer op een goeie prestatie terug blikken in Wanzele, waar hij als elfde eindigde in de sprint. Maar maandag was dan toch nog eens een overwin ning voor Erik Staes op de tabellen gekomen en dit te Wachtebeke, waar Rot thier vijfde en Lucien Van Goethem zevende eindig den. In Sint-Amands strandde Roger Beelaert diezelfde dag op de achtste plaats. Buiten de zesde prijs te Sint-Amandsberg en de tiende prijs te Moerzeke van Johan Koppen zorgden de streekjuniores nog voor een opgemerkte wedstrijd te Sint-Gillis (Waas) waar men met een tiental ren ners het hazepad koos. Danny Janssens (een hele tijd niet opduikend in ons overzicht) was aan de streep tenslotte de snelste en was daarmee aan zijn derde ereronde toe van het seizoen. In het spoor van de Stekenaar volgden Gas ton Pieters (op 2), Ste phaan van Leeuwe (op 3), Gerrit Van der Aa (op 5) en Rudy Haentjens (op 6); terwijl Peter Verhelst (op 11), Francis Coucke (12de) en Yvan Vereecken (op 13) de spitsrijders waren van het achtervolgende peloton. Bij de Nieuwelingen roer den de beste jongeren zich alle drie met een overwin ning. In Bellingen kreeg Fi lip Van Walle weer geschikt moeilijk parkoers voor de wielen met winst tot ge volg, Franky Weemaes won idem dito te Gavere-Sem- merzake en nummer drie, Peter Galle, moest voor de bloemen in Waasmunster wel baas blijven over Filip Van Walle (2de), Johan de Frekel (5de) en Gunther Van Steelant (7de). Manil Jeivny eiv Aiviva Geen eindseizoen voor de koersende vrouwtjes. In Kessel-Lo waren de internationalen aan de slag. Josephine Van Heusden won verras send voor «zilveren» Claudine Vierstraete. Jenny De Smet was der de en voor Anna Calle- baut werd het de vijfde prijs, (m.v.h.) PROFS TE TEMSE iy Westelinck, met de kampioenentrui, naast de Sangsjaar waar hij niet zo ii rlirer.t vpr van vprwarht Hpt direct veel van verwacht. Het kommert hem niet. De organisatoren van de profwedstrijd te Temse konden na afloop moeilijk met hun vreugde blijf. De supportersklub Jan Bogaert mocht immers voor de tweede maal de naam van hun troetelrenner op de erelijst inschrijven. En Jan Bogaert had die overwinning zeker niet gestolen. De bijna vijftig profs zorgden voor een interessante wedstrijd. Van bij de start werd er bijzonder aanvallend gereden en tot halfkoers zagen we het duo Livinus Klaasen - Jef Gijsemans met een dikke minuut voorsprong op de groep rondtoeren. Maar toen, na ongeveer overwinning, ook nog tachtig kilometer brach- net voor de groep kon ten Andre Dierickx, Ger- blijven. ry Verlinden, Willy Teir- h.A. linck maar vooral Jan Bogaert de grote groep weer bij. Het tempo bleef 1)6 uitslag echter hoog zodat de tal- 1. Jan Bogaert, de 150 km. [a enige jaren onderbre ng heeft men te Kastel pmeuw kunnen aankno- N met de wielerkoers. Ïtn tijde was het op het >rp verboden nog koersen te richten daar de ren- elkaar niet meer lochten «kruisen», maar K de straten allemaal opreien zijn van een 'euw wegdek was het mo- «te een Par'coers U'1 te rtypelen. Ter gelegenheid Dijkkermis hebben het stuur van «De Dijkvrien- *n» met voorzitter Hono- De Prins, secretaris rancois De Beer en de Gustaaf Peelman, Frans De Prins, Alfons De jcfi '°°r' Adolf Colman, Wil- «Vermeir en ozef Vlas- Bevfl :nro°d de koppen bij el- aar gestoken en met me- eci* werking van het gemeen- jit g ttiestuur en de neringdoe- er$ kon men een koers InP8$"ch,en voor W.A.O.D.- t minder dan 55 renners amen de start waaronder 'I wat plaatselijke ren- f> en trs om de negen ronden "een afstand van 60 km te leggen. Van bij het •'rtrek koos de Hamse 'ner Etienne Sertijn het Ski j^ipad, echter voor niet fis ""g want het peloton ms I spurtte weer bij. In de -dfi *eedc ronde had er een ^Ipartij plaats waar Smet 81 Plateaux in betrokken waren maar na een paar km. jagen konden zij het peloton terug vervoegen. Dit bleef samen tot de vijf de ronde en toen gingen Vincke en Nobels van het peleton weg, ook voor niet lang. In de zevende ronde was het terug Nobels die wegspurte, kreeg eerst het gezelschap van Van Loey waarna ook nog Patrick Van Duyze, Arie Plateaux en Willy Vincke aansloten. Met deze vijf vluchters ging men de laatste ronde in en iedereen dacht aan een spurt met vijf, maar op twee km. van het einde sprong Vincke weg en al leen Plateaux kon nog aan sluiten. In de spurt won Vincke vóór Plateaux, waarna 15" Nobels de spurt won voor de derde plaats. DE UITSLAG: 1. Willy Vinck (Moerzeke) de 60 km in Iu25', 2. Arie Plateaux op 1 lengte, 3. Raf Nobels, 4. Patrick Van Duyze, 5. Eddy Van Loey, 6. Gaston Van Den Hoecke. Van Haver Albert rijke uitvallen allen ge doemd waren te misluk ken. Zo leverde het werk van bijvoorbeeld Van in 3u.32min 2. Gerry Ver linden, 3. Jos Borquet, 4 Alfons Van Dessel, 5. Willy Teirlinck, 6. Patrick Lerno, Landeghem WrUnok en BEROEPSRE1MNERS dc(« dc3 In «zijn» Temse won Jan Bogaert. De eeuwige tweede haalde zwaar uit en in de spurt met vier moest zelfs ex-nationaal kampioen Gery Verlin den hem laten voorgaan. In de schaduw van «sterke Jan» deden en kele profs uit het land van Aalst en Dender- monde het eveneens goed. Etienne De Wilde won de sprint voor de tweede plaats in Heule achter de ontsnapte Willy De Geest die de aandacht op zich wil vestigen nu zijn kontrakt met Gode- froodt niet wordt her nieuwd. Patrick Lerno, nog een prof die een andere werkgever zoekt, finish te twee keer in de spits: vijfde in Blaasveld en zesde in Heulen. Rik Caethoven was tiende in Heulen, William Ta- ckaert 14de in Four- mies, Etienne Van der Snickt 20ste in Temse en Luc Colijn in Fourmies 23ste. M.V.H. Van Gils niets op en wis ten ook Vigouroux, Goossens, Jochums, Ver linden, de weer zeer bedrijvige Teirlinck en de plaatselijke renner Jan Bogaert niet weg te komen. Voor Jan Bo gaert was het echter slechts uitgesteld want op iets meer dan twintig kilometer van de streep gebeurde het dan toch. Samen met Bogaert kwamen daar Gerry Verlinden, Alfons Van Dessel, en Joseph Bor guet aan de leiding. En het peloton scheen koersmoe want bijna on middellijk zakte het tempo en konden de vier leiders snel hun voor sprong tot tegen de drie minuten opdrijven. Zo ging men ook de laatste en beslissende ronde in. De vier leiders bleven sa men, niemand scheen bekwaam zijn gezellen in de steek te laten. In de eindspurt had Jan Bo gaert dan echt niet veel moeite om Verlinden, Van Dessel en Borguet achter zich te laten. Bij na twee minuten later werd Willy Teirlinck vijfde terwijl Patrick Lerno, nog steeds op zoek naar een eerste (It.), 10. Charlie Jochums. Zo won Jan Bogaert in Temse de spurt met vier. Gery Verlinden dringt niet verder aan (dw) Jan Bogaert won in «zijn» Temse. Sterke Jan.heeft blijkbaar nog heel veel fans in de scheepsbouwersgemeente (dw)

De Voorpost | 1981 | | pagina 27