PALLIETERPOP 3 BEWIJST VOLWASSENHEID VOOR DUIZENDKOPPIG PUBLIEK V0IL JEANNETTEN TROKKEN HET KORT vm ei Goede raad van «De Voorpost» werd gevolgd Een overzicht in de tent, netjes, ruim, luchtig. Wie beweert steeds dat dergelijke optredens! herschapen worden in een vuilnisbelt? (cdj) keselee fit verb Ike voi ionism de arrr wereld ede kon een soort de Vrijetij ;ht geoi •Aalst. Vervolg van pag. 1 pak klinkende referenties. Er was duidelijk aan een eigen klankkleur gewerkt, maar hun voorgangers konden ze niet naar de kroon steken. De zater dag was afgewerkt en men ging de nacht in met de fuif van discobar LD 127. Opmerking In het aankondigingsarti kel dat de vorige week verscheen onder de titel «Pallieterpop 3 een must voor Oost-Vlaanderen» gebeurden een paar spij tige vergissingen in die zin dat de commentaar die bedoeld was voor Lawi Ebbel (tonaliteit die niet verder gaat dan de drie noten die iedereen kent) verkeerdelijk ter echt kwam onder Vibra tion. De ontevredenheid bij de Vib en de organisa toren was begrijpelijk maar op hun beurt moe ten ze er ook begrip voor opbrengen dat er heel wat komt bij kijken voora leer een nieuwe Voorpost van de pers rolt en dat onnauwkeurigheden, hoe nauwgezet er ook ge werkt wordt, niet altijd te vermijden zijn. Omdat het echter klaar is dat we er zelf voor niets tussen zitten zijn we er van over tuigd dat de bestaande goede verstandhouding niet zal geschaad zijn, te meer daar Pallieter weet dat dit weekblad altijd ruim aandacht besteedt aan hun talrijke aktivi- teiten. Hoofdschotel De weide aan de Eeckhout werd op zater dagmiddag 12 uur reeds min of meer overrom peld alhoewel Vibration pas om 13 uur stipt maar met een half uur vertra ging zou beginnen aan de hoofdschotel. Dat de ze Gijzegemse rockgroep inderdaad meer in de vin gers heeft dan drie noten werd vanaf de eerste ma ten bewezen. De Vib- show, volledig bestaande uit eigen nummers, wordt voor het grootste gedeelte gedragen door leider Bart Uyttersprot die pas in zijn element komt op het podium en achter een microfoon. Hij was er niet bang van die micro met staander en al ter hand te nemen om zich zo volledig te laten gaan. Ondertussen had dit «podiumbeest» ook nog oog en oor voor wat de collega's deden om waar nodig een aanwij zing te geven. Zeggen dat Bart Uyttersprot de Vib is, is misschien wel waar, maar er mag geen af breuk worden gedaan aan de opmerkelijke prestatie van sologitarist Pascal Vereecken die in «The race» het beste van zijn kunnen ten toon spreidde. Uiteindelijk hadden we ook de beste plek in de tent ontdekt, namelijk daar waar het afhellende zeil achteraan de klank naar beneden sloeg en volledig tot zijn recht liet komen. De meerderheid troepte sa men vlak voor het po dium en voor de batter ijen luidsprekers. Met Deno's Gang werd er nogal wat electronica op gesteld en werd er een nieuw instrument ge ïntroduceerd: een viool. Samen zorgde dat voor een geluid dat werd om gen vakmanschap, ge- amper bij machte de drei- concentreerd en toch met gende chaos voor en de glimlach. Dat is Ro- zelfs op het podium in te land. Hij en het Hofstaad- dijken. Hoe zou men een se publiek kennen elkaar publiek dat bijna twee da- want de herinnering aan gen vol keiharde rock is het succes op het lente- gestampt kunnen be- festival is nog niet ver- dwingen als het tot wild vaagd. Ook de warm wa- worden wordt uitgeno- ve heeft hij onder de knie, digd en aangevuurd? De maar op Pallieterpop 3 onafgebroken betonrock was het rocken geblazen, heeft bij sommigen on- springen met superlatie- kjng Wanneer met de ven want, teveel gebruikt blik op oneindig en het -I... verstand op nul alle rem men worden losgelaten is het moeilijk om in de losgeslagenen nog een schreven als dissonante Het is, niet aan te raden miskenbaar na zekere tijd new funk. Wat dat pre- om. al te Js_9_ 0I?\- een afstompende uitwer- cies inhoudt is met woor den moeilijk te omschrij- ven. Men moet het eerst s 'Jten ze af en verhezen ondergaan hebben. Per- |lka betekenis Maar wie soonlijk viel de tweede Roland zwetend en zwoe- hap van de hoofdschotel send aan het werk zag zal minder in de smaak het- de term v|rtuositeit voor redelijk wezen te zien. Op qeen te wijten was aan zlln gitaarspel een lust dat gebied is Lawi Ebbel de snerpende, wringende voor oog en oor niet een beetje een gevaarlij- klanken. Iets te pikant, overdreven vinden. Niet ke groePi zeker zo laat op maar smaken kunnen alleen h,et instrument het programma. Wat ech- Dat Deno's maa^ ^ook ddt PublJiek ter de show betreft ij mochten ze er zijn en zeg gen dat ze muzikaal tot drie noten beperkt zijn verschillen. Gang te gast was op Pal- "erd bespeeld en onder lieterpop 3 kwam door- da b uesklanken was de dat ze zich op het lente- geestdrift niet meer m te festival gunstig wisten te bouden. Het spreekt van- onderscheiden zodat ze zalf d3t het bisnummer met hun dissonante saus werd gevraagd en dat de tweede gang van de w?rd gegeven met de- hoofdschotel doet de waarheid geweld aan. Voor de organisato ren is dit optreden leerrijk geweest: een ordedienst mochten ze,^e overgave. Op be- voorzien die al te opge- overaieten paalde ogenblikken boei- zweepte fans terugzwiert Dat er aiweer appetijt de de bluesworkshop zo- voor de Parkingmeters zeer df! Ten zdu ver9f- tears /sot Kot or in Mo oorcto was, was dank zij de lan ge tijd die ze nodig had den om alles op te stellen en aan te schakelen. In strumenten voldoende. De organist had aan twee handen maar half ge noeg om de vier klavie- ten dat het er in de eerste plaats om te doen was een artikel te schrijven. Om 19 uur begon het wachten op Toy, tijd die kon doorgebracht wor den met het stillen van de honger. Niet de pophon vanwaar ze komen. Gruppo Sportivo, voordien nog in Berlijn, was de laatste om in het podiumlicht te komen ba den. «Backstage» hadden ze wat problemen ge maakt over 16 kanalen die er 20 hadden moeten zijn. Dat werd opgelost maar wie iets of wat naam heeft denkt soms nogal vlug dat er preten tie en aanstellerij bij hoort. Was met Lawi Eb bel de maat of was het geduld op? Feit is dat er voor Gruppo Sportivo in vergelijking met een paar uur eerder slechts een handjevol onvermurwba- ren was overgebleven. De groep deed het pro- gessioneel maar iets sup plementairs hadden ze niet meer te bieden, afge zien van een paar visuele effekten zoals lichtflitsen en rookslierten die meer met nevenshow dan met muziek te maken hadden. Zo werd de formatie een dure investering die niet volledig rendeerde, ook al omdat het te laat werd. Misschien verdient het aanbeveling om er de volgende keer geen na chtwerk meer van te ma ken. Toen de schijnwer pers werden gedoofd en de luidschreeuwers ver stomden viel er een ab rupte stilte. Pallieterpop 3 was afgelopen. Het festi val staat nu voor een zware opgave om vol gend jaar niet alleen zich zelf te herbevestigen maar nog te overtreffen. A.D.B. ren te bedienen maar hij ger, maar die van de redde het wel. De meeste maag waarvoor vast groepen schijnen er zich voedsel nodig is. Eén niet van bewust te zijn twee, één twee, test, alles dat het nogal gevaarlijk is klaar en Toy barstte los om eigen versies te bren- waarop de Coca-cola bo gen van oude hits. De venop de manshoge sta- Parkingmeters deden dat pel luidsprekers begon met «Brown sugar» van mee te klotsen in hetzelf- The Rolling Stones. Op de ritme, die manier wordt de luis- Toy stond borg voor 45 teraar willens nillens tot minuten rechtlijnige rock, vergelijken gedwongen stevig en zonder franjes. puike muziek, (cdj) de optredens zondagnamiddag en dan Het begin en dat valt meestal uit in het nadeel van de naspe- lers. Zo ook nu weer. Meer genietbaar was de formatie dan ook toen ze overging op het eigen re pertorium met ingrediën ten als een ritmische dreun en een volgehou den muzikale spanning. Zij waagden zich aan een nummer van David Bo wie en voor een keer kwamen ze ongeschon den uit de vergelijking. Toy had moeten optre den vóór Roland, want laatstgenoemde staat ho ger gekwoteerd. Door omstandigheden werd Twee jaar geleden stak de volgorde omgewis- de groep van wal onder seld en alhoewel ze een de naam Diver dook ef- van de betere rockgroe- fektief onder en kwam onder de huidige naam weer boven water na een LP «Adventures on the bottom of the sea» te hebben uitgebracht. pen van het ogenblik vor men (hun single «Suspi cion» en de LP «The Split» werden goed ont haald) viel het toch op dat hun rangschikking op de affiche wel degelijk de juiste was. Toy schepte er genoegen in en over- Publiek schreed met enthousias- Tussen de optredens te instemming ruim de door wist het publiek zich toegemeten tijd. Toen ze liggend en zittend best te uiteindelijk toch moesten vermaken. Wel moest er verdwijnen vertrokken ze vooraleer plaats te ne- met de voorgoed verwor men even uitgekeken ven sympathie van de worden want de beesten festivalgangers, wiër thuis de weide op Nagenietend van-de volle minder luidruchtige da- smaak van Toy wist het gen is, hadden hier en duizendkoppige publiek daar sporen nagelaten, voldoende geduld op te Die bonte verzameling brengen om te wachten popliefhebbers bood an- voor het optreden van ders wel een aardige Lawi Ebbel (la vie est staalkaart van de jeugd, belle). Plots gingen de Het hemd uit de broek is tien van start op agres- in slordigheid troef. Dat sief aandoende wijze. De er plots meer volk de tent zanger riep het publiek inkwam lag niet aan de op de dranghekkens neer plaatselijke korte bui, te halen hetgeen prompt maar aan Roland en de gebeurde. De veel te be- Bluesworkshop. Gede- perkte ordedienst was Vervolg van pag. 1 Prlns Karnaval De punten zijn opge- Momenteel zijn er vier teld en de uitslag wordt kandidaten: Jozef Coo- onmiddellijk bekend man, Eddy van de Kamil- gemaakt. lëkes, Jempi Van de Ma- De laatste komt natuur- totten en Stant van de lijk het eerst aan de beurt. Sjiepeerekes. Het minste Spanning is er eigenlijk wat men daarover kan niet, want haast iedereen zeggen is dat het podium verwacht zich aan een 'n de Keizershallen wei- nieuwe overwinning van gevuld zal zijn. Jozef Cooman, nu als Als die vier in de loop Miss Joske. van de volgende maan- En Joske komt ook als den niet van gedacht ver- eerste uit de bus. Hij enderen en het opgeven, wordt met geschenken hopen we uit de grond overladen en kan zich nu van ons hart, dat ze hard gaan voorbereiden op de zullen werken aan hun Prins Karnavalverkiezing. nummer. Het hoeft niet lang te zijn, geen hele show, maar kort en krachtig en vooral auten- tiek Oilsjters. We blijven ook hopen dat het regle ment zal worden gewij zigd en dat vroeger ver kozen prinsen zich op nieuw zullen mogen kan didaat stellen. Om tot de Voil Jean- nette-verkiezing terug te keren: die was kort. Er was slechts een halfuur nodig om het hele pro gramma af te werken. Een winstpunt dus en een bewijs, dat de raad van wijze perslui niet al tijd in de wind hoeft te worden ater c De Gilles waren met een sterke delegatie vertegerwajpe (cdj) Wordt moeilijk voor de Grote Verzoener om be scheidener te blijven in de gegeven omstandig heden! Met Jozef Cooman won de beste kandidaat. Die kan een serieuze gooi doen naar de titel van Prins Karnaval. De jonge Eddy kan, mits groeiend zelfvertrouwen, een ri vaal worden waarmee re kening zal moeten wor den gehouden. Van Jem pi en Stant weten we niet zoveel af. Ondanks de regen toch veel belangstelling voor de Voil Jeanetten in de Koolstraat (cdj) Braafjes de sirtaki dansen, (cdj) Een korte maar aaneensluitende zornerkarnavalstoet (cdj) Inspiratie Polle Keipernoagel deed dus toch niet mee. «Mijn inspiratie isr zoek» zei Pol ons voor de ver kiezing en we stellen die eerlijke uitspraak op prijs. Want op het podium za gen we alles bij elkaar ook niet erg veel dingen die tot de verbeelding spraken. Het was dus wél kort, maar nog niet zo bijster goed. Maar één ding_is zeker: de geest van de Voil jQannette is nog lang niet dood, maar Jeannet- teken is een straatmade lief, die tussen het on kruid van de straatstenen het best gedijt. Op het podium wil ze nog niet zo goed tot bloei komen. Misschien komt dat later wel. Al bij al zagen we dus een verkiezing volgens beproefd recept, waar van het verloop haast voorspelbaar was. De organisatoren ven zich niets te ver ten, hun werk is af, initiatief is uitstekend jen m; deelnemers hebbenfnden best gedaan, maar kan beter. De verbeef: listisch is verdroogd, hop komst verdort ze niet helem Aan alle karnavaT zouden we nü al vragen om hun zolt eens te gaan verken reerst en er alle mogelijkei ikzij l Jeannette-attributen halen. Dinsdag 23 f< ri 1982 moet de rd Voil Jeannette in de straat op. Achter Oude Garde opni duizenden smerige netten in de allergd vrouwenkleren, dat is ze droom. Vastelauved heeft aan pracht en praa moet beestig zijn en^ tergek. Zo willen we het en liefst ook zelf mees ken over vijf maand. Cyriel Tei de uitslag: 1. Miss Joske 2. Miss van 't alve^ een donker 3. Miss Jeugdherbe: Ne 4. Miss Euh Wadde 5. Miss Roste Eufrasi Writ 6. Miss Gazetteproot 7. Miss Jeanne Pale' 8. Miss Paulinne 9. Miss Baksel 10. Miss Voil Ploos 11. Miss Tomat Frinkö derde op 'den de c leze wast dat1 wetei wist «het 'of ht Gre< gisch Jeug s led' ie nt kar )en). din; i'enf

De Voorpost | 1981 | | pagina 2