De rode loper ligt uitgerold Sr id Ec Bruisende kleedkamer Nantes, woensdagavond. Franse pers geeft Nantes nog één kans op drie Aalsterse Uefa's winnen bij AA Gent JRa, ra, ra... wat is het? bportingsprokkels 6611 opmerkelijke partij HHHHHHHHHHHi Terugronde zal beslissing brengen 32 - 18.9.1981 - De Voorpost ~5en tackelende Somers die het vooral in de wedstrijdaanhef moeilijk had met de kleine bedreven Loïc Amisse Nantes, woensdagavond, 22U20 Oefenmeester Waseige kwam als eerste uit de kleedkamer om in de smalle verouderde catacomben zijn bevindingen op rij te zetten. Zijn kommentaar kan omschreven worden als een realistisch optimisme: «Het is vandaag niet te zien geweest dat we na onze wedstrijd op Cercle slechts twee dagen rekuperatietijd gehad hebben. Ik moet mijn spelers hiervoor feliciteren. Het is wel de moeilijkste wedstrijd geworden van het seizoen. Hiermee wil ik dan alle lof toezwaaien en de sterkte uitdrukken van een ploeg als Nantes. Zij zijn er voluit tegenaan gegaan met de bedoeling iets goed te maken van hun slechte seizoenstart Dat dit niet gebeurd is pleit dan weer in ons voordeel. Over het onsportief gedrag van de spelers van Nantes kan ik mij minder lofwaardig uitdrukken. Dat was ronduit schandalig.» Tussen de felicitaties van de klubverantwoordelijken aan hun spelers door konden we dan volgende reakties noteren: Voorzitter Etienne Rogiers: «Het doet me genoegen dat we op zo korte tijd een reeds zo stevige reputatie opbouwden, zelfs op Europees vlak De Fronsen hadden duidelijk schrik van dit Lokeren. Al bij al kreëerden we ons een schitterende uitgangspositie. Raymond Mommens: «De eerste twee ballen in het begin van de wedstrijd botsten voor mij wat ongelukkig. Daarna kwam ik wel wat beter in de wedstrijd. Geweldig wat voor tempo de Fransen er in de eerste 20 minuten op nahielden. Ik moet onwillekeurig terugdenken aan de interland in het Prinsenpark. Maar toen bleef het 90 minuten duren. Dat die Halilhodzic er in Lokeren niet bij zal zijn, is alleszins een voordeel. René Verheyen: «Ik voelde mij mottig bij de aanvang van de wedstrijd. Aanvankelijk dacht ik dat het mijn bloeddruk was omdat ik mij draaierig voelde, maar na kontrole door de dokter bleek dit niet zo te zijn. Waarschijnlijk zijn de ongemakken voortgekomen uit maagstoomissen.» Bob Dolving: «Bij die goal van hen stond de Joegoslaaf zeker een meter buitenspel op het ogenblik dat de bal doorgekopt werd. Die Joegoslaaf is een erg moeilijke tegenstander. Hij intimideert, simuleert, schermt de bal goed af en is voortdurend in beweging met kort op en neer gaande spurten.» Rony Somers: «Na het incident met Halilhodzic en Hoogenboom werd er hier en daar wat over en weer geduwd. De scheidsrechter had ook van Lokerse zijde wat bemerkt en zocht een slachtoffer uit. Uit schrik dat Dalving zijn tweede geel zou krijgen ben ik niet onmiddellijk weggegaan van de plaats van het gebeuren. Uiteindelijk kreeg ik geel Robert COREMANS FC Nantes-SC Lokeren 1-1 Lokeren heeft in de eerste ronde om de Uefa-beker zelf de rode loper uitgerold. Een -1-1 gelijkspel op het veld vn de Fransen laat immers alle mogelijkheden open om zich een ronde verder te werken. Na een kwartier ademsnakken en een geïnkasseerd doelpunt kwamen de Waaslanders pas tot zichzelf. Er werd niet onaardig verdedigd en naarmate de zenuwen afnamen steeg het spelpeil bij de Lokeraars. Hoogenboom's doel werd nog zelden bedreigd en het waren integendeel de Waaslanders die het gevaarlijkst toesloegen. Een tegendoelpunt van Dobias zette Lokeren op rozen. Men kreeg zelfs de indruk dat men het karwei aan de boorden van de Loire had kunnen afmaken. Dat wil men echter doen in het eigen Daknam over twee weken.. Lubanski en Dobias in de treden verhinderde de De midvoor wuifde op die ploeg. Oefenmeester Wasei- Waaslanders greep op de manier een aantal twijfels ge had dus duidelijk gegokt wedstrijd te krijgen. weg die gezien waren na zijn op de (internationale) erva- aankoop als doelpuntenma- ring, eerder dan op het en- Na precies vier minuten ker. Hij speelde reeds negen toesiasme van Gudjohnsen verscheen de Joegoslaaf Ha- wedstrijden met «les jau- en Laroy. Nog tijdens de stu- lilhodzic alleen voor Hoog- nes» en slaagde er niet in dieronde viel de eerste tref- enboom. Hij trapte de bal een enkele keer de bal tegen fer. Een te zenuwachtig op- kalm in de hoek binnen (1-0). de netten te knallen. Nantes, donderdagmorgen. Gevechtsvoetbaltitelt «Ouest France» met in zijn aanhef als wedstrijdbeschrij ving een hard beeld. «/n dat onderdeel was Loke ren toonaangevend. Een ploeg die zich vooral laat opmerken door een fysisch overwicht Een ploeg ook die verrassend uitpakt met de tegenaanval". «Maar maak u geen illusies,» vervolgt de krant. Voor de terugwedstrijd zal dit Lokeren zeker te duchten zijn en het zal moeilijk, zelfs zeer moeilijk worden. Bij hen zal het wapen hardheid en fysieke inzet nog meer vat hebben op het spel van Nantes. De onzen hebben slechts een gelijkspel en toch werd gisteravond hun beste wedstrijd van het seizoen ge noteerd». Als uitblinkers in de Lokerse ploeg citeerde deze Franse krant naast de globale verdediging ook nog de namen Larsen en Lato. «Presse Océan»begint zijn artikel door er op te wijzen dat de tegengoal van Carl Dobias wel eens erg zwaar zou kunnen doorwegen in de eindafreke ning over twee weken «Nantes moet in een weinig komfortabele positie naar Lo keren afreizen. Men had noch tans beter mogen verwachten als de wedstrijd overschouwd wordt, waarin eigenlijk de bei de doelmannen eerder als toe schouwers aanwezig waren.» «De scheidsrechter droeg er toe bij dat, na de goal van Lokeren, de gemoederen van de 'Canaris' verhit geraakten. Lokeren speelde dit spelletje naar voorbeeld van de Latijnse ploegen mee en Halilhodzic werd er het slachtoffer van. Hij reageerde naïef op een trap van Snelders. In de ultieme minuten hielp de scheidsrech ter de geel-groenen wel door een zuivere penalty niet te bla zen». (Nota van de redaktie: De Oostduitse scheidsrechter had voorafgaand reeds voor buitenspel van René Verheyen gefloten.) Daar werden Lato, Mom mens en Verheyen als uitblin kers geciteerd. Als beschrijving van de ploeg kwam er «ruw, fysisch bijzonder sterk en bedreven in de tegenaanval» uit de pen gerold De eindkonkluzie was: «Nantes zal zich over twee weken zeker niet in een gun stige situatie in Lokeren kun nen aanbieden. Hopelijk kent men daar een begenadigde dag.» Robert COREMANS Met hem scheen ook Nan tes op weg te zijn het mislukt seizoenbegin wat in de ver geethoek te dringen. De thuisploeg voetbalde driftig, kort op de man spelend en met een zuiders entoe- siasme. Lokeren had hierop enkel een zenuwachtig antwoord. Bob Dalving zette het lijstje van de kaarten in. Hij kreeg geel voor een hieltrap op Halilhodzic. Even later kreeg Bibard eveneens geel voor eenzelfde fout op Larsen. Na twintig lange, bange minuten keerde het spel- beeld zich definitief om. Het blitzoffensief stierf uit en Lo keren eiste steeds meer en meer zijn deel van het balbe zit op. Een lobbal van Larsen ging net over en een schot van Verheyen passeerde ra kelings voor doel. Ook na de rust bleef voor een beter Lokeren hetzelfde scenario behouden. In de 52ste minuut konden zij zelfs tegenscoren. Lu banski trapte een hoek schop, Mommens liet de bral door de benen passeren en de verraste Larsen trapte een gat in de vervuilde lucht. Achteraan kwam echter de opgerukte Dobias aanrukken en die dankte voor zijn selek- tie met een keihard schot dat via de hiel van Verheyen voorbij Bertrand-Demanes draaide (1-1). De Fransen waren nog zel den gevaarlijk. Het was in tegendeel Lokeren dat zich via counterwerk aardige mo gelijkheden kon kreëren. In dat stadium van de wedstrijd had men zelfs de indruk dat Lokeren het kar wei had kunnen afmaken. De eerste ontevreden fluitsigna len stegen op en het zuiders bloed ging koken. Halilhodzic speelde hierin de eerste viool. Hij trapte Hoogenboom nog in de rug aan toen die de bal reeds in de handen droeg. Tijdens de eropvolgende schei lingen zwaaide de ser Scheurell met geel de man met de mo naam Halilhodzic. Oo mers liep tegen dit aan te kijken. Een tweede ingreep Halilhodzic had zwa gevolgen. Op een m dat de bal helemaal buurt was, trapte hj ders langs achteren a wraakmaatregel. Een; grensrechter had zaak bemerkt en sign; dit aan de scheid» Deze trok onmiddellijk Acht minuten voortj Lato nog achter een kans aan. Op voorat Gudjohnsen ging dePg leen op de doelm* Naast hem volgde la tiert Om geen buitenspelti „j ren probeerde hij hei doch liep op het sIk) lichaam van een opga te Bertrand-Demares. De kans om definitie! te slaan was verdwenet Wel vreugde bij heli ten kra signaal. Geen optimisme ö///k dit resultaat durven spellen. Robert CORQl siuurd [rg blee De ploegen: lendrac FC Nantes: Bertrandd "a' nes, Bibard, Bossis, De teminz rian, Henry Michel ronchelli, Lecornu (48 beek, 87' Picot), Muller, hodzic, Rampillon, A SC Lokeren: Hoogi Somers, De Schrijvte, ving, Dobias, Mom: Ban a/ Verheyen, Snelders, Lubanski (54' Gudjohi Larsen. Scheidsrechter: de Scheurell (O.-DuitslamJ Doelpunten: 4' Halilhodzic 52' Dobias Gele kaarten: Dalvinj bard, Somers, Halilhodi Rode kaart: Halilhodzic w** Aantal toeschoot L%3 10.000 tien va op het tets te wede ,o terlev lijn dag Dierickx mptez i ood Sa/va w <tde leil wn zet tl eer AA Gent-E. Aalst 1-3 Het begint eigenlijk het jaar voordien en toch kan het rap gedaan zijn? Het Europees seizoen van een voetbalklub. Het voorafgaand seizoen boksen en cijferen om er bij te zijn en dan bouwen in funktie van de nieuwe campagne en... hopen op wat geluk. Vooral dat laatste is een fak- tor die men niet in de hand heeft en toch erg belangrijk kan zijn als we rekening hou den met de relatief korte duur waarop de prestatie beoor deeld wordt. Tweemaal 90 mi nuten (en eventueel verlengin gen) om zich te kwalificeren. Daartegenover staat dat de uitstraling van zo'n luxe-kom petitie bijzonder groot is, zo owel voor spelers als voor klub. Het begint eigenlijk ai tijdens de dagen midden juli met de lottrekking. Als iedereen nog aan vakantie denkt slaat de «onschuldige» hand toe. Voor sommigen onmeedo gend. bijna veroordelend, voor anderen met voldoende ruimte tot hoop. Een moment van ingehouden spanning. De lotsbestemming van An- derlecht ligt in Lodz, Beveren mag even gaan vechten in Ier- tand, voor Standard een extra zonvakantie in Malta, en voor Brugge een ijzeren ploeg van achter het IJzeren Gordijn. Het lot van Lokeren werd dit jaar gekoppeld aan Nantes. Een Franse eersteklasser die. geoordeeld naar zijn presta ties, gedurende de laatste vijf jaar, tot Franse nummer 1 is uitgegroeid. De spekulaties konden dus loskomen. Aanvankelijk weinig zege kansen voor de Lokeraars, maar die stegen zienderogen naarmate men zich verder ging informeren. FC Nantes maak te tot nog toe geen te beste beurt in de kompetitie en staat momenteel genoteerd met -ne gen punten uit negen wedstrij den. Resultante van de magi sche 3. Drie maal gewonnen, drie maal gelijk en drie maal verlo ren. Eigenlijk geen glansrijke uitschieters. Voeg daarbij dat de Wase voetbalspionnen niet met hoogoplopende rapporten uit het zuiden terugkeerden. Daartegenover doet de eigen ploeg het in de kompetitie met een 7 op 8 behoorlijk en is iedereen, op uitzondering van Roland Ingels, speelklaar Ook de Franse pers was het niet ontgaan dat Lokeren zich verleden jaar aardig doorzette op Europees vlak en vice-kam- pioen werd achter Anderlecht. Voor onze zuiderburen nog steeds dé grote naam uit het Belgisch voetbal. Nu Saint-Etienne, Frankrijks grote eer en glorie, verleden jaar er in de eerste ronde van de landskampioe nen uitligt, krijgen de andere Europese wedstrijden nogal De jonge Aalsterse Uefa-ploeg heeft zich direkt gerehabiliteerd van de nederlaag opgelopen in de openingswedstrijd tegen Berchem Sport. Over de billijkheid van de 1-3 einduitslag te Gent viel niet te redetwisten. Deze «kleine derby» dreef niet steeds op een hoog niveau, maar werd gekenmerkt door grote inzet en enkele doelpunten die mochten ge zien zijn. Deze van Eendracht, ingebeelde fout. En de was een ganse bladzijde ken- dat ook voor de meest «stroppen» kwamen ui- nismaking voorbehouden. prangende momenten teraard langszij. Aalst In Ouest-France werd de zorgde. Aalst trok van bleek toen wel even on- Lokerse équipe voorgesteld als meet af aan het initiatief der de indruk van deze wat belangstelling toegeschre ven in de Franse pers. Presse- Océan publiceerde zelfs een kleurenfoto van Lokeren op de frontpagina. In het blad zelf tredloper van de grote drie Hun beoordeling steunde in de eerste plaats op het feit dat Brugge, Anderlecht en Stan- der Meersch als gevolg, dard de meeste pionnen leve ren voor de nationale ploeg. Verder in het stuk had men het naar zich toe. Met het opdoffer. Maar herzette openingspunt van Van zich. En geraakte op nieuw aan de leiding. Jtfa een uitstekende voor- Toen Van Helsuwe zeer bereiding van Mare Ver- precies een hoekschop meir. Toen kreeg de trapte, lukte De Wilde nog over «les braves Flan- thuisploeg de hulp van die mee was opgerukt dnens» wij fier natuurlijk. de ref prompt een een rake kopbal. Intus- R. COREMANS strafschop floot voor een sen had een aktieve Ver- meir die als eerstejaars ag 1.' De Franse internationaal en uitblinker Maxime Bossis, achternagezeten c werker-met-dienst Gregor Lato Op de vooravond van de wedstrijd te Nantes waren er slechts 4.000 kaarten in voor verkoop gegaan. De wedstrijd zelf werd bij gewoond door circa 12.000 (luidruchtige) supporters. De oorzaak van de geringe opkomst dient volgens Franse insiders gezocht te worden in de mindere kompetitieresulta ten en in de hoge toegangsprij zen. Prijs van een zitje in de hoofdtribune: 200 FF, wat toch nog altijd goed is voor een slordige 1.400 BF. Ook van Lokerse karlt wa- ren er minder inschrijvingen dan vorig jaar. Toch was de opkomst nog goed voor een chartervliegtuig en zes auto bussen. De trein, die aanvankelijk vanuit Lokeren gecharterd werd tot Nantes, diende weg te vallen ingevolge onvoldoende interesse. Ook hier zullen al licht financiële oorzaken aan de basis liggen. De Europese verplaatsingen van verleden jaar moeten zo wat een 34.000 fr. gekost heb ben aan reis en verblijf. Voeg daarbij het groot aantal wed strijden dat dit jaar in voor kompetitie en kompetitiever- band werd gespeeld en je komt reeds tot een aardige som. De uitsluiting van Halilhod zic ingevolge een rode kaart had zijn gemoederen blijkbaar nog niet bedaard. Toen hij een halfuur NA de wedstrijd de kleedkamer verliet en in de smalle gang Eddy Snelders ontmoette wou hij de Antwer penaar nog een slag toedienen. Manager De Rycker diende tussenbeide te komen. weggaf al eens de paal getroffen. Eendracht zou daarna .onbetwist baar die voorsprong ver antwoorden. Het contro leerde de partij dank zij een goede bezetting van het middenveld. AA Gent op zijn beurt blijk baar aangeslagen door het tweede Aalsterse doelpunt kreeg men nog harde noten te kraken. Mare Vermeir voerde dan nog een dribbel- nummertje op en rondde het ook zegevierend af. Tegen zijn kurkdroge schot had de Gentse doelman geen verhaal. Een hartversterkende zege van de Aalsterse technisch-direkteur Budzyns- ki. Zijn plaats werd ingeno men door Michel Dersakarian. Deze 18-jarige is een produkt van de jeugdschoo! van Nan tes. Volgende week kan u in deze bladzijden meer lezen over deze kostschool voor jon ge voetballers. Bossis haalt eerst Larsen onderuit en gaat dan in de tegenaanval In het kader van de organi- Het gaat met goed met hel satjc van dc Eu[opese Jam_ Franse Europees voetbal. Zo pioe„schappen zal het stadion verloor Monaco aan hu,s met van Nantes vervangen worden 2-5 cijfers tegen Dundee Urn- door ce„ totaal nieuw. Alles ted, de ploeg die verleden jaar dieM afgewcrkt ,c 2ij„ vóór in de Uefa-kompemie door i984. Het stadion zal gelegen Lokeren in de tweede ronde zijn aan cc„ krulsi werd uitgeschakeld. tosnelwegen. Er zullen aan het complex, dat uiteindelijk het resultaat is Reeds van bij de aankomst van een politieke touwtrekke- was het geweten dat Ayache rij, niet minder dan 7000 par en Rio er bij de Fransen niet kmgplaatsen voorzien zijn zouden bijlopen. De aanpalende gebouwen Vooral de vervanging van zouden eveneens geschikt zijn laatstgenoemde voorstopper voor het houden van kon- baarde nogal wat zorgen, aldus gressen. R.C. Uefa's bij wie wordt ge wacht op het wederop- treden van Lapage. Trai ner Berre Michiels was uiteraard tevreden met deze uitzege. Die naar hij meende met die 1-3 cijfers in een toch wel juiste verhouding werd gelegd. Zegde de trai ner: «Er was een duide lijke verbetering merk baar. Het kwam reeds tot meer vloeiende akties en er werd ook meer be wogen. Daarbij plaat sten de aanvallers nu meermaals het orgel punt. Die zege zal zijn moreel effekt niet mis sen en de ploeg het nodi ge zelfvertrouwen bij brengen. Het is jammer dat ik Van Caneghem verloor. Een knappe voetballer, van wie de overgang echter niet in orde kwam. Zondag moeten we de huidige leider KV Mechelen in eigen omgeving bekam pen. Tegen kopploegen boeken we steeds goede resultaten. Dat was vo rig seizoen het geval. En ik hoop dat we het de kopvliegers ook nu las tig zullen maken. Piet De Wilde Nieuweling Piet De Wilde is één van de bete re aspirant-renners. De Zeienaar hield het dit maal niet bij een ere plaats: te Meldert maak te hij het zegegebaar. Zeelse Minivoetbalkompetitie 1/8 finale Beker van Zele Na de heenronde in deze bekerkompetitie kon geenlj ploeg definitief afstand nemen van zijn tegenstander, zo<f heel wat verrassingen uit de bus kunnen komen n terugwedstrijden die begin november plaats vinden. Oud en Nieuw/Verz. Van Damme-Meub. De Graeve 3-1 De kampioenen bouwden aan een 3-0 voorsprong met af punten van Van de Velde en Poppe. Meub. De Graeve kon* vierde set via een cornerbal dichterbij komen maar toen M den onregelmatigheden zich op met het gevolg dat er zes Él kaarten bij te pas kwamen. Nelis Asphalt-MV Zele/Deprouw 5-5 In deze spannende wedstrijd met wisselende kansen d de ploegen uiteindelijk de inzet. Het scoreverloop varieerdtW 1-2 naar 4-2 aan de rust Via 4-3 kwam het tot de eindscore met doelpunten w Berkers (3), Michel Dauwe en Marik Eeckhoudt voor Nelts"A Abbeel (2) Van Eetvelde, Chris De Waele en Luc Verto® voor MV Zele. Klodde-Opt. De Bisschop 2-2 In deze gelijkopgaande partij scoorde Fritz Raemdon® openingstreffer voor Klodde. Antwoord kwom er langs DA Wouters 1 -1De bezoekers namen opnieuw de leiding strafschop van Luc Poppe, maar Edmond Van Driesschei® een knappe kombinatie af om de eindstand op het scoreb® prikken. Toyota-Pat. Van Cauteren 3-3 Alweer een drawn voor een wedstrijd die naar het eindt® agressief werd betwist. Aan de rust leidde de thuisploeg"® cijfers door doelpunten van Guy Goossens en Erik Van DooA laere, Robert Van Dorp scoorde voor Van Cauteren. De wedSfl bleek gespeeld na drie times toen Rudy Bruggeman op conwffl met sukses aanlegde en Paul Van Cauteren tweemool df terugsloeg. MVZ 't Sloeberke-Ness Jeans 4-2 Ness Jeans kon gelijke tred houden tot aan de rust (2-2)] doelpunten van Ronny Roosenboom en Dirk Christiaens *w thuisploeg en tweemaal Paul Herwege voor de bezoekers. C toedoen van Karei Willockx en Van Acker beschikte 't Sloetd uiteindelijk over meer trefkracht, terwijl Paul Herwege tegen J aankeek voor ruw spel. Zaterdag 19 september start de kompetitie in sporthol VH met volgende wedstrijdkolender 13 u.: MVZ-Klodde, Sloeberke-De Graeve, 15 uur: Arsenal-Nelis Asphalt, 16' Toyota-Keuk. Rombout, 17 u.: De Bisschop-Ford Neyt, '8' Oud en Nieuw-Pat. Van Cauteren. Bye Ness Jeans

De Voorpost | 1981 | | pagina 32