IP !E2 VOLGENS CVP MAG ROOILIJN GEEN VERKAPTE WEGENAANLEG ZIJN KORPSDAG AALSTERSE BRANDWEER «WEEK VOOR VRIJETIJDSBESTEDING» OPENT VANDAAG Stad Aalst neemt privé-verkavelingen niet zomaar over JEUGDATELIER KLAKSON START ELDERS GROEN TE AALST IE! ER BESPARINGEN urg JÜi 4 - 18.9.1981 - De Voorpost Normaal is het vaststellen van een rooiplan, dat de afstand van de bebouwing ten opzichte van het straatprofiel vastlegt, een formaliteit. Op de ge meenteraad van 2 september 1981 dienden aldus twee rooiplannen goedgekeurd te worden. Het eerste plan dat be trekking had op de Wilg straat en de Zwalmkouter te Erembodegem leverde geen problemen op. Dit aangepast plan werd reeds voorlopig aange nomen door de Aalsterse gemeenteraad in zitting van 30 juni 1981. Gezien er tijdens het openbaar onderzoek van 30 juli tot 20 augustus 1981 geen bezwaren ingediend wer den, was de voltallige ge meenteraad het eens om het plan definitief te aan vaarden. Heel wat anders verliep het met het rooiplan voor de wegen nr. 16 Perre- kouter en 162 Boonyveld- weg te Moórsel. Dit plan werd eveneens reeds voorlopig aanvaard door de gemeenteraad op 30 juni jl. Maar het verschil met het vorige plan bestond hem hierin dat tijdens het openbaar onderzoek twee schriftelijke bezwa ren ingediend waren. De klagers voelen zich ener zijds benadeeld door de nieuwe rooilijn en stellen anderzijds de noodzaak van verbreding van de weg in vraag. Het stadsbestuur was echter van oordeel dat deze bezwaren als onge grond dienden be schouwd te worden ener zijds omdat het plan aan gepast was aan de op merkingen van de pro vinciale technische dienst en van het Bestuur van de Stedebouw en de Ruimtelijke Ordening en beantwoordde aan de noodzaak om te beschik ken over een rationele rooi- en bouwlijn volgens een goedgekeurd rooi plan voor de gedeelten van deze wegen die gele gen zijn in de woonzone. Met deze redenering was CVP-woordvoerder Ray mond Uyttersprot, zelf oud burgemeester van Moorsel het niet hele maal eens. Principieel verzette zijn fraktie zich niet tegen het plan, om dat het een middel is voor een goede ruimtelij ke ordening en omdat het de toekomstige bouwlijn bepaalt. Naar het raadslid echter op de kommissie van openbare werken eerst vernomen had was het geenszins de bedoeling wegeniswerken uit te voeren. Nadien echter kwam er van de schepen van Openbare Werken Jan De Neve (VU) een volgens hem dubbelzin nig en onduidelijk ant woord uit de bus. De schepen had aldus niet kunnen zeggen of het al dan niet de bedoeling was de wegen Perrekou- ter en Boonyveldweg aan te leggen. Naar de heer Uyttersprot stelde waren er slechts twee klachten ingediend omdat velen de raad kre gen geen bezwaar in te dienen tegen een bouw lijn. Nu kon hij zich echter niet van de indruk ont doen dat al het voorbe reidend werk slechts werd uitgevoerd om één partikulier belang te dienen. De Perrekouterbaan is een straat die doorloopt op de landbouwzone en is voldoende uitgerust. Er is immers riolering, elek triciteit, watervoorzie ning en een asfaltverhar- ding met betonstrook. Volgens de spreker ver zoekt geen enkele inwo ner om enige wegverbe- tering. De Boonyveldweg is een losweg die privaat ei gendom is, verhard met steenslag en zonder nuts voorzieningen. Waarom moet op deze weg bij prioriteit een rooilijn wor den bepaald als het niet is om de weg uit te rus ten, aldus het opposi tielid. Indien het schepenkolle ge toch zou beslissen de nodige verbeteringswer- ken uit te voeren dan had dat volgens hem voor ge volg dat de stad enkele miljoenen zou uitgeven zonder deze te kunnen re- kuperen via verhaalbe- lastingen. De Boonyveld weg is immers langs de linkerzijde volledig land bouwzone zodat de ver- haalbelasting er niet op toepasselijk is. Langs de andere zijde zijn de per celen niet bebouwbaar, maar toch zullen de eige naars er voor een weg moeten betalen «alleen maar omdat een verder gelegen eigenaar moet kunnen verkavelen». Een eigenaar mocht volgens hem zijn gronden niet va loriseren ten koste van de stad en van de andere bewoners. Daarom wen ste de CVP-fraktie zich over dit agendapunt te onthouden. Verrassend was dat PW- raadslid en dorpsgenoot van Uyttersprot de heer Oscar Redant zich aan sloot bij wat zijn kollega gezegd had. Ook hij ver zette zich tegen wegenis werken, en vroeg deze niet uit te voeren. Schepen van Openbare Werken Jan De Neve stel de van zijn kant dat enkel de rooilijnen ter sprake waren en niet eventuele wegenwerken. Hij herhaalde groten deels wat hij op de kom missie van openbare werken reeds verklaard had, en stelde dat vol gens hem er geen wege niswerken gingen uitge voerd worden. Nochtans kon hij zich ter zake niet binden namens het gan se schepenkollege. Op één vlak was de schepen wel formeel. Men is op dit ogenblik nog geen plan voor wegenwerken aan het uittekenen. Nadat de heer Uyyter- sprot zijn bezwaren nog maals in herinnering ge bracht had werd het rooi plan van de Moorselse wegen tenslotte meer derheid tegen oppositie toch aanvaard. VEHE Met een regelmaat van een klok worden door de Aalsterse gemeenteraad privé-verkavelingen over genomen, waarbij de wegzate en alle aangebrachte nutsvoorzieningen meteen stadseigendom worden. Dit was opnieuw het geval op de jongste raadszit ting van begin september toen het stadsbestuur voorstelde om zomaar eventjes drie verkavelingen bij het stadsdomein te voegen. Het ging enerzijds om de verkaveling aan de Gerstenbaan te Aalst en anderzijds om twee privé-verkavelingen te Erembo degem aan de Hof ter Burchtstraat en aan de Gerstenstraat. Over deze twee laatste verkavelingen was ieder een het eens, ook de CVP-oppositie die bij staat waren. Zoniet zou deze overname volgens haar een meeruitgave voor de stad betekenen kaveling overnemeni les overgenomen» de heer Uytterspi zijn partijgenote vraag steunde. Schepen van c werken Jan De Nev«L van oordeel dat 11 moeilijk de verka* »PraJK kon dwingen om de 1818 paden te hersteller ,erSffhjj zien er een overeeni 1 J was geweest met o< ,ussie meente Eremboda tusf,®" maar het bleek al de dat hij zich van age uy"er monde van raadslid Chris Schepen voor Grondbe- Lievens-Borms erop leid en Leefmilieu De wees dat de vroegere ge- Maght (PW) stelde dat meente Erembodegem het schepenkollege deze nog zelf de voetpaden opmerking zou onderzoe- aanlegde in de woonwijk ken. Volgens haar zou- aan de Gerstenstraat. den de kosten voor her- Ditzelfde raadslid vroeg stel van de voetpaden op echter de verdaging van dit ogenblik toch voor de de overname van de ver- eigenaar zijn. kaveling van de Gersten- Hiermee was CVP-raads- baan nabij de Brusselse- lid Raymond Uyttersprot steenweg omdat de voet- het duidelijk niet eens. paden in een slechte «Als wij vandaag de ver lucht va van h« punt en meteen var kaveling vergist had 1 Na nog een kortetu MJ"; komst van Uytte rt was schepen De |>r9®m meteerv akkoord on r'®h punt betreffende de ,en name van de Gt em, baan te verdagen,te "7 de de stadsdienst* D c staat te stellen king Borms te onderzoek |"jn*ver gemees nu vi; Zaterdag 19 september kunnen alle kinderen tussen 5 en 14 jaar kennis maken met de werking van jeugdatelier Klakson. Gp die startdag (van 14 tot 17 u.) vinden kennismakingsaktiviteiten plaats en wor den diverse expressievormen gebruikt. In tegenstelling tot vorig ter een eigen orkestje kan jaar gaan de aktiviteiten gevormd worden. Er niet meer door aan de wordt poppenspel ge- Hammestraat. Wegens speeld met zelfgemaakte onteigening van de vroe- poppen en een eigen ver- gere manége, heeft men haaltje. Er wordt toneel nu noodgedwongen zijn gespeeld, getekend, ge intrek genomen in de lo- knutseld, makramee, een kalen van het Stedelijk uitstapje... Trefcentrum Aalst-Rech- Inlichtingen ter plaatse, teroever (Driesleutel- of op het permanent se- straat 53, Aalst). Ook de kretariaat. Graaf van Eg- ouders kunnen op 19 se- mont, Grote Markt 1, Aalst (eerste verdieping) elke werkdag tussen 9 en 16.30 u. Ook telefonisch op nr. 053/77.51.36. (pd) Waar de korpsdag van de pompiers traditioneel vroeger in december werd gehouden ter gelegen heid van de viering van de patroonheilige Sint- Barbara, werd deze festiviteit op vraag van de buitenlandse deelnemers vervroegd tot verleden zondag. Na 's voormiddags in legd als hulde aan de in de brandweerkazerne in dienst gesneuvelde de Vrijheidstraat bloe- brandweerman Louis De men te hebben neerge- Ryck in 1940 werd, met de brandweerfanfare o.l.v. luitenant Mare De Cock op kop, een optocht gehouden naar de Grote Markt. Daar werden bloemen neergelegd aan de ge denkplaat van Hugo Lefèvre, waarna in geslo ten gelederen werd op- ptember een kijkje ko men nemen. De kinderen kunnen bij Klakson o.m. instrumen ten maken, waarmee la- De Dienst Leefmilieu van de stad Aalst organi seert op vrijdag 2 oktober een rondetafelgesprek onder het motto «Groen te Aalst». Ondermeer zullen wor den behandeld: beleven we een re naissance van het groen? bestaande groen te Aalst, privé en openbaar: te veel? te weinig? be scherming? beheer van natuurge bieden: door wie? hoe? waarmede? past de jacht in het natuurbeheer? is bosbouw meer dan kweken van bomen? in welke mate kan de stad beroep doen op na- tuurverenigingen? is medewerking van buurtbewoners een utopie? kan de bevolking wor den gesensibiliseerd? waarop? hoe? t bestaat er een model van groenbeleid voor de toekomst? Dit rondetafelgesprek wordt voorafgegaan door een voorstelling van nieuwe wandelwegen (Faluintjes, Natuurleer pad Leireken, Erembode gem) en een informatie over de wilgenknotaktie en gevolgd door de prijs uitreiking van de wed strijd gevelversiering. L.H. gemarsjeerd naar de Sint-Antoniuskerk. Het koninklijk Sint-Jobskoor o.l.v. Marcel Van de Wie- Ie zorgde er samen met de brandweermuziek maatschappij voor muzi kale opluistering van de «militaire mis». Met de volledige for matie met kommandant De Vidts, kapiteins De Nayer en Van Vaeren- bergh en luitenants Ruys- sinck, Carlé en Van Vae- renbergh en met de afge vaardigden van de ver broederde korpsen uit Böblingen bij Stuttgart en Pontoise nabij Parijs marcheerden beroeps- en vrijwillige spuiters dan broederlijk samen op naar de kazerne waar burgemeester D'haese- leer in aanwezigheid van schepen Jan De Neve en dienstdoend hoofdpoli- tiekommissaris Provost eretekens zou uitreiken. Deze gingen naar de adjudanten Michiels en Ruyssinck, eerste ser geant Leo Huylebroeck, sergeant Pierre Van Hol der en de vier gebroeders Van de Velde. Sommige van hen kregen deze ere tekens trouwens met nog wat achterstand. Een bronzen brand weerman met vrouw, «de redding» werd toege kend aan vrijwilliger Vital De Schrijver en beroeps brandweerman Mare Gil lade. Daarna ging men uitgebreid tafelen in de Salons Verspaille. De ploeg die 's namid dags van dienst was liet het niet aan haar hart ko men, kreeg het maal in de kazerne bezorgd en maakte bovendien een van hen nog gelukkig met een ersatzmedaille ligszin «voor twintig ireerst dienst». erdere Maandag trokken de gerr Aalstenaars dan metfcn van buitenlandse gasten nfiledige e Antwerpen waar een| zoek werd gebracht j" de er gemeerde speel t blussingsboot. En of geblust werd. Op zaterdag 10 okt: zijn er dan te 15 brandweeroefeninger achter de Werf kapel grote demonstratie divers materieel. jongste De week daarna, op ^en 0N J bou terdag 17 oktober, zijf de opendeurdagen va Albrech het on latie ei de ver tot 18 uur, met o.a. paneelgesprek «Brandveiligheid woning». Zulks in de heidsstraat 55 te 16i4ontwei Met Barbara zelf dan nog een avondli werd de Sint-Martinuskerklin de een etentje per peloto 26 me basis VERGADERING VAN DE GEMEENTERAAD Op woensdag 7 oktober 1981 om 19.30 uur in de feestzaal van het stadhuis. De belangstellenden kunnen de openbare vergadering bijwonen. WEEK VAN HET BOS 1981 Naar jaarlijkse gewoonte wordt de eerste week van oktober betiteld als «Week van het Bos». De dienst Leefmilieu van de stad Aalst wil deze week inleiden op vrijdag 2 oktober om 20 uur in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt 3, Aalst. Programma: Voorstelling nieuwe wandelwegen: Faluintjes, Natuurleerpad Lureken, Erembodegem. Informatie wilgenknotactie deze winter. Ronde-tafelgesprek: «Groen te Aalst» met me dewerking van natuurverenigingen en andere be trokkenen. Prijsuitreiking wedstrijd gevel versiering. SPREEKDAGEN IN DE DIENSTCENTRA (oud-gemeentehuizen) Dinsdag 22 september van 18.30 tot 19.30 uur: Baardegem: Mw. A. De Maght, schepen. Hofstade: L. D'haeseleer, burgemeester. POLITIEKORPSDAG Zaterdag 19 september Open-deurdag in het politiecommissariaat, Kanun nik Colinetstraat 7, Aalst van 9 tot 12 uur. ledereen welkom! Programma: Zaterdag 19 september: van 9 tot 12 uur: vrij bezoek aan het politiecommis sariaat om 15 uur: sportnamiddag op het terrein «Beu kenhof» Zondag 20 september: om 10 uur: St.-Martinuskerk: militaire mis om 10.45 uur: optocht door de stad en neerlegging van bloemen aan de monumenten om 11 uur: kunstconcert op de Grote Markt door de Bigband-Aalst om 11 45 uur: défilé van het korps voor de overhe den op de Grote Markt om 19 uur: parade, op de Grote Markt, door de Politieharmonie van Mechelen, Vandaag vrijdag 18 september gaat de voorope ning door van de «Week voor Vrijetijdsbesteding», een Aalsterse mammoet-organisatie met ruim 100 attraktieve stands verspreid over een oppervlakte van liefst 6.000 m2. Meer dan 170 vrijetijds-, sport-, rekreatieve en socio-kulturele verenigingen en 42 individuele hobbyisten brengen hun bijdrage in deze realisatie die grandioos belooft te worden. Deze tentoonstelling, in tegenstelling met de Jaar beurs niet-kommersieel, wordt door unieke vormge ving een pareltje van evenwicht, een dekoratieve standopstelling waarbij de bezoeker aangenaam wordt verrast door sprankelende afwisseling in kleur en diversiteit van disciplines en hobbykreaties. Naast alle mogelijke de monstratie, initiatie en animatie ervaart de be zoeker in de Keizershal- len niettemin een sfeer van bezinning en rust. De «Week» brengt een «totaalprogramma» voor elk wat wils, uniek in zijn genre voor het hele Vlaamse land. Vanaf 19 u. wordt van daag vrijdag 18.9 te 19 u. op het verkeersvrij ge deelte van de Grote Markt een totaalspektakel aangeboden door Ex- pressiegroep Vredon waarna optocht naar de Keizershallen waar te 19.45 u. schepen Eddie Monsieur en voorzitter Willy Van Impe zorgen voor de gelegenheidstoe spraken waarna officiële opening en rondgang. U vindt er stands van dartsklubs, duivenlief- hebbers, hengelmaat- schappijen, stripverza melaars, karnavalisten. aeroklub Aalst, aviornis- afdeling, aikidoklub, BLOSO, bonden voor ge pensioneerden, kompu- terklub, de Kamillekens, Denderklub, imkers, de Wielewaal, dienst feeste lijkheden, dienst groen beleid, dienst leefmilieu, dienst openbare werken, dienst sport en rekreatie, dienst toerisme, dienst vrije tijd, expressiegroep Vredon, familieverenigin gen, jiu jitsyklub, judo- klub, karabijnklub, kara- teklub, kleinveevereni- ging, knutselklub, kana- rieklub, hofbouwmaat- schappij, jeugdwerken, mannenbond, pers en voorlichting, model- bouwklub, motortoeris- me, numismatiek, bur gerband, netwerk, ornito- logische verenigingen, petanqueklubs, postze- geklubs, reisklub, rode kruis, rudy's gym, scouts- groepen, sportklubs, aka- demie schone kunsten, jeugd-servicecentrum, teater werk «groep», ten- nisvoetbal, amateurzen ders, balbooggilden, vin keniersverenigingen, fa- miliekunde, volkssport centrale, vrijetijdstreffen, aquariumklub, bomen park, wijksportraad, xe- nophora, zangverenigin gen e.d.m. Een weelde van keuze voor de bezoeker alles zins. Deze tentoonstelling is toegankelijk op zaterda gen 19 en 26 september van 10 tot 21 u. en op zondagen 20 en 27 en weekdagen 21 25 sep tember van 14 tot 20 u. Toegang via het Keizerlijk Plein. Parkeergelegenheid in de Beekveldstraat. Algemene toegangsprijs: 30 fr. LH danks h d Aalst belangr railend Onlangs begon het stadsbestuur met de oprichting van een metersho? afsluiting te plaatsen rond de nieuwe stedelijke werkhuizen aan de Albrechtloon waar vroeger de Friac gevestigd was. Deze omheining wordt in de eerste plooit opgericht om mogelijke diefstallen te vermijden, maar men kan zich de vrooj stellen of er in deze tijden waar de stad Aalst het financieel zo moeilijk heeft, gee" goedkopere en even efficiënte beveiligingsmaatregel kon uitgevoerd worden. Dat een degelijke sportakkomodatie niet altijd duur moet zijn wordt bewt- door een nieuw tennisterrein, dat met medewerking van het stadsbestuur ver 9 Aalst uitgetekend werd in een verloren hoek van een verkaveling nabij [r( Affligemdreef. Het schilderen van aangepaste meten op de asfalt, en het plaatsen van tw« ijzeren staken waaraan een net kan bevestigd worden, volstaan om de buurtbe woners een degelijk tennisveld te bezorgen. Wil men hierop een match la Björn Borg of la McEntoe spelen dan moe1 men er natuurlijk voor zorgen dat eerst alle voertuigen van het terrein verdwijnen. (vehel ne°b< iers z uden ns De daan &n sc (P\ d< Nev positi 9aert vee

De Voorpost | 1981 | | pagina 4