ON BOSCO KREEG GEEN STAND EZIEN LAATTIJDIGE AANVRAAG P IAARRFIIRQ Marva IEUWE ZWEMBADDOSSIERS WERDEN ERWORPEN DOOR CVP-0PP0SITIE ALST LEENDE OPNIEUW OOR MEER AN 30 MILJOEN NCMV BLIJFT ZICH VERZETTEN TEGEN MOGELIJKE INPLANTING VAN GB irgemeester reageert op Chris Lievens-Borms aalsterse flitsen Semelaarsbeek te Meldert krijgt afleidingsriool De Voorpost - 18.9.1981 - 5 opei Jat Burgemeester D'haeseleer in zijn openings- erka 'Praa'( op Aalsterse Jaarbeurs onrechtstreeks -n d° geerde op een interpellatie van CVP-raadslid I tersprot over de werking van het feestkomitee, IR, geert hij ditmaal via een persbereicht op een -ietc ussie die tijdens de jongste raadszitting plaats bodJ tussen hemzelf en oppositielid Chris Lievens- al d., ms. Naar aanleiding van een nieuwe interpellatie n aw llyttersprot had deze immers het feit aan bod n va^ richt van het verwijderen van een reklamepa- t ha, I van het Don Boscoinstituut, een school voor 1erw tengewoon onderwijs gelegen in de St. Kamiel- Jytte ut. Hierbij haalde zij een aantal brieven aan van De li burgemeester zelf waarin deze zich eerst akkoord b klaarde met het plaatsen van de borden en deze de dien toch liet weghalen. G,,de gemeenteraad zelf band gerukte feiten. Ook «De raadsleden hebben nenkwam. Toch drong van mijn diensten» aldus dan op zijn beurt dat hij u.___ -i_ deze bjj de burgemeester letterlijk het persbericht. aan om de vraag goed te keuren, dit gezien men Omdat de geplaatste pa- slechts over een beperkte nelen in het feestkomitee heid wens ik overigens, ruimte aan de ingang, een polemiek hadden door een voorstel in de voor het plaatsen van doen ontstaan werden de panelen van de jaarbeurs voegt dat de burgemees- - verwijderd. Op 20 augus- ter zich volgens hem tal folders diende te be- tus jl. werd de direkteur niets te verwijten heeft, schikken. van het Don Bosco-insti- Meteen belooft hij even- Nadat hij er zich van ver- tuut hiervan op de hoog- nochtans de mogelijk heid zich, via het inzage recht van de feiten te ver gewissen. Die mogelijk- komende gemeenteraad, een bord en het neerleg- uit te breiden» aldus de gen van een beperkt aan- heer D'haeseleer. Vol gens hem had Mevr. Borms zich aldus niet ook de werkwijze ten zeerste betreurt. «Te goe der trouw heb ik ge meend dat de zaak volle dig in orde was» aldus de direkteur, die eraan toe- Don vergewist van de feiten in gewist had dat er voor de te gesteld bij brief. Hierin gaf betreurt de burgemees- zijn ter dergelijke werkwijze op ten zeerste. Terzelfdertijd verband met het -instituut. stand Louis ruimte was D'haeseleer Op 15 juni heeft dit insti- toestemming eens nog deze maand een aanvraag aan de Voorzitter van het Feest komitee over te maken. tuut een naar de brief gericht 15.6.1981 met de woor- burgemeester den: «Akkoord. Gelieve door d^hee^D|hae- zijn volgens hem de door waarin naar aanleiding al het mogelijke te doen om voldoening te K3geven». enigszins tegen de tra- ten en de erbij horende een stand te organiseren Nog dezelfde dag werd in verantwoordt de memorie van toelichting op de jaarbeurs. De direk- de brief met kanttekening schepen De Bisschop en cprlpn smeester Zlin notj- Hilfvuiilc 7n \/ann on r»nw,-.l_ It ii .- 1 ooi cci i raad hij de direktie aan De burgemeester besluit voor de jaarbeurs 1982 zjjn persbericht met de tijdig de aanvraag in te mening dat dit voorbeeld dienen en hem hiervan voor zichzelf spreekt en eventueel een afschrift te aantoont dat de behan- laten geworden. Ook deling van interpellaties en open zou kun- nu via een persbe- ledig gesteld, dat het voor het schepenkollege jreerst stelt hij dat nagenoeg onmogelijk erdere interpellaties een goed gedokumen- cken ide gemeenteraad uit- teerd dossier voor te be- met n van verkeerde, on- reiden en een passend itens edige en uit hun ver- antwoord te geven, een acht spec van stuurd aan de sekretaris van het Feestkomitee raadsleden "zich van de het van het feestkomitee, die werden hiervan op de feiten zouden vergewis- hem ter bespreking dien- hoogte gesteld. ondertussen reeds de voorzitter van feestkomitee en van de voorzitter van het Komi- de voor te leggen aan het tee voor Vrijetijdsbeste- feestkomitee. «Dit is ech- ding vernomen dat de ter niet gebeurd ondanks aanvraag te laat bin- herhaaldelijk aandringen Op 1 september ant woordt de direkteur van het Don-Bosco-instituut o.a. sen en hun memorie van toelichting precies zou den opstellen. Bij dit alles rijzen toch opnieuw een aantal vra gen. Waarom oordeelde de burgemeester het noodzakelijk via een persmededeling te rea geren op de vraag van Mevrouw Borms en haar niet te antwoorden op een volgende gemeente raad? Nu bestaat immers I .de vrees dat de CVP-op- to over tvvee dossiers, die betrekking hadden doende het gesuppleerde méerkosten°°voorgesteW nfe^kor^goedgekeurd p0S'<ie °Pnieuw een ide bouw van het nieuw stedelgk zwembad aan zwembadwater op- v00r een warmtepomp in worden brechtlaan. Het betrof vooreerst een wijziging warmde. de ZWembadhal zelf. Het Schepen van Openbare het ontwerp van de filter-en waterzu,vermgsm- Vermits met deze warm- opstellen hiervan zou een Werken Jan De Neve stel- ae en anderzijds m.verband met meerwerken tepomp slechts een heel meerwerk zijn voor de de van zijn kant dat het aannemer centrale ver- ganse dossier herzien warming. Deze warmte- werd met het oog op de jongste gemeenteraad diende zich opnieuw uit te ter recupereerde en zo- in ide verwarmingsinstallatie, del 16 uèontwerp van de filter- nen voor een heraanbe- elf wvaterzuiveringsinstal- steding. In dit ontwerp miniem deel van de ver loren warmte gerecupe- )ndl« werd reeds aange- werd een warmtepomp nische diensten van de van <je ha| an de reerd wordt, werd na be- pomp zorgt tegelijkertijd energiebesparing Hierbij 5?'™kemke spreking tussen de tech- v00r de ontvochtiging verwees de schepen naar terpellatieverzoek indient om op de beschuldigin gen van de burgemeester te reageren. Waarom maakt de Burgemeester in zijn antwoord geen melding van het feit dat aan- recupe- het bovenvermeld dos- ratie van de warmte van sier van de ontwerper ikertlin de gemeenteraad voorzien die de warmte stad en deze van de pro- elot4 26 mei 1981, dit om van het naar de riolering vincie, de warmtepomp de lucht, die voor verver- B.E.C. en naar de bere- isis te kunnen die- afgevoerde zwembadwa- "'t het bestek geweerd. In singsdoeleinden, naar kende besparing van buiten afgevoerd wordt. 600.000 fr. per jaar. De vraag van het Don Bosco instituut gericht aan de voorzitter van het Feest komitee reeds dateert van 24 maart 1981, zijnde gerecupereerde Deze uitleg was echter ^opining ^fde jaar- warmte wordt enerzijds onvoldoende om de heer beurs? afgegeven aan de zwem- Bogaert van mening te Tpno|nttp hliift dp vraan badhal anderzijds aan het doen veranderen. Hij rtV""„8. water. stelde aldus dat de som- In het ontwerp «filter- en men die reeds verloren waterzuiveringsinstalla- gingen in het verleden in tie» wordt de warmte- de miljoenen liepen, pomp vervangen door Meteen werden de pun- een geheel van warmte- ten van de agenda, meer- wisselaars die eveneens derheid tegen minder de warmte van het afge- heid, goedgekeurd. VEHE voerde water afgeven aan het nieuw water en in relatie staan met de warmtepomp in de hal. Tevens wordt in dit ont werp voorzien in het be nutten van het konden- saat van de stoom van de open waarom de aan vraag van de school voor minder-validen nooit be sproken werd op het feestkomitee, noch voor aleer de Direkteur van de school zich rechtstreeks tot de burgemeester ge wend had, noch erna on danks het «herhaaldelijk aandringen» van zijn diensten. VEHE Janks het feit dat het aantal investeringen van de rekening. Het ging ach- dAalst, ingevolge financiële moeilijkheden, reeds tereenvolgens om «langrijke mate beperkt werden, is het toch nog 2.458.000 fr. voor herstel lend hoeveel leningen de gemeenteraadsleden lingswerken aan wegen we maand dienen goed te keuren. Begin septem- ingevolge vorstschade waren er zomaar eventjes 14 voor meer dan 30 zoals o.a. de St. Jobstraat |oen. en 1.235.000 fr. voor identieke herstellings- pn CVP-raadslid Etien- voor het Huis Van Lan- werken ditmaal aan de logaert stelde dat zijn genhove. Bogaert noem- Molenstraat, en andere warmtewisselaars in het lie zich opnieuw over de dit kortweg een leu- straten. Meerwerken zwembadwater, en dit is leningen zou ont- gen wat dan weer ont- voor verbeteringswerken interessant zowel op het in omdat het stads- kend werd door een zich aan een deel van de Bre- gebied van de warmte als ir nog steeds geen kwaad makende schepen destraat en een deel van van het watervolume, jteiten in de inves- De Neve. de Oude Dendermond- Het teveel aan opge ien had vastgelegd. Toen de CVP wel de toe- sesteenweg vergden een warmd water wordt, door »ps stelde hij dat zo- lagen aan de kerkfabriek nieuwe lening van middel van een regelsys- openbare werken van O.L. Vrouw Hemel- 3.291.000 fr. terwijl het teem, doorgegeven aan vaartkerk van Nieuwer- aanleggen van voetpa- de boiler voor de Op 21 augustus publiceerden wij hier een artikel kerken (1S8.UUU tr.J en den in de St. Jobstraat, douches. over een Bijzonder Plan van Aanleg Denderland- aan de kerkfabriek van zijnde het deel tussen de Financieel betekent het Hofstade waarin een industro-dienstverlenende zo- Hemelvaart van Kalfstraat en de Ge- eerste dossier een min- ne ingetekend werd die kwa oppervlakte, ligging en De «Week voor Vrijetijdsbesteding» die vandaag geopend wordt kondigt zich belof tevol aan. Wel spijtig dat op heel wat plaat sen in de stad en in elke deelgemeente op de grote aankondigingsborden telkens geen onderscheid wordt gemaakt tussen «ij» en «y». «Week voor Vryetydsbesteding», steeds met ypsilon geschreven, is wel een slecht voorbeeld voor onze kinderen. Aan «'t Kapelleken» start op zondag 27 september de «Grote Ajuinenzoektocht», aangekondigd als een ontspannende tocht voor het hele gezin. Start tussen 12 u. en 14.30 u. in de Meuleschettestraat te Aalst. Inschrijven: VAB-leden 225 fir., niet-leden 250 fr. U kan voorinschrijven door over schrijving op rekening nr. 393-0400602-81 van M. Roeland. Zulks aan de prijs van 200 fr. Dat het stadsbestuur niet steeds gebruik maakt van de geboden kansen om wat anima tie te verzorgen op de verkeersvrije Grote Markt werd zondag jl. nogmaals bewezen door een muziekfestival, ingericht door het Provin ciaal Bestuur van Oost-Vlaanderen. De kultu- rele dienst van de provincie, in samenwerking met de interfederale van muziekverenigingen had immer voor zomaar eventjes 5 harmoniën gezorgd, die zowel 's voormiddags als 's na middags, voor een ongekende pleiade van muziekstukken zorgden. Voor zover wij kon den vernemen nam het stadsbestuur in geen enkele mate aan dit toch wel fantastisch initia tief deel. Enkel werd ervoor gezorgd dat er een kiosk ter beschikking was van de muziek korpsen, maar de schepen van kuituur had het zelfs niet nodig geoordeeld aan dit muziek festival ook maar enige publiciteit te geven. Nochtans was het nog eens een unieke gele genheid geweest om de Aalstenaars massaal naar hun verkeersvrije Grote Markt te lokken. De gemeenteraad van Aalst gaf zopas una niem zijn goedkeuring aan de oprichting van een nieuwe parochie in de omgeving van de Rozendreef en het Horebekeveld. Zoals bekend zal deze parochie Sint-Paulus ge noemd worden. Het appartement boven de Aalsterse brand weerkazerne werd vroeger gratis afgestaan aan een officier. Zopas besliste de gemeente raad dit appartement te verhuren vanaf 1.1.1982 aan ge geïndexeerde prijs van 120.000 fr. per jaar. Zoals wij reeds verleden week in deze ru briek meldden worden de parkeermeters op de kleine parking aan de Peperstraat ver vangen door een parkeerautomaat. Dit zal ook het geval zijn voor de meters het Vredeplein. Ingeval van kermissen of ande re manifestaties op dit plein dienen alle parkeermeters op dit ogenblik immers weg geruimd te worden, terwijl de automaat zal mogen blijven staan. Voor wie het interesseert. Aan het aanvullen de politiereglement op het wegverkeer werden opnieuw een aantal wijzigingen aangebracht. In de Denderweg te Gijzegem wordt opnieuw tweerichtingsverkeer ingevoerd. In de Kam menstraat te Hofstade wordt het verplicht parkeren op het voetpad ingevoerd. In de Boomgaardstraat te Aalst en aan de nieuwe sporthal te Erembodegem werd de parkeerzone afgebakend, terwijl aan deze sporthal ook een parkeerzone voor brommers en motorfietsen werd aangebracht. Een snelheidsbeperking in de Affligemdreef en de Aalsterse dreef te Meldert wordt even eens van kracht, terwijl de parkeerzone met beperkte parkeertijd wordt ingevoert op het O.L. Vrouwplein. Een verplichte rijrichting wordt ingesteld aan de Zwarte Hoekbrug en de Nieuwbrugstraat, terwijl tenslotte bepaalde gemeentewegen éénrichtingsverkeer krijgen. begonnen werden voortgezet worden, bierbij verwees hij on teer naar het Huis Langenhove en het uwe zwembad, waar de werken 9 maan- stillagen. fi 'mee had hij duidelijk Henen van schepen Openbare Werken De Neve getrapt deze replikeerde dat daar geleden beslist "I bijkomende restau- «werken dienden uit- roerd te worden aan Huis Van Langenho- in de Kapellestraat. Erembodegem (1.055.000 fr.) goedkeur de, lokte dit negatieve reakties uit op de meer- derheidsbanken. Bogaert stelde dat deze twee pun ten niet behoorden tot het knoeiwerk van de meerderheid, riep VU- raadslid Van der Beken de CVP-fraktie toe: «Ga eens rond met de schaal». De belangrijkste lening die daarop door de meer- alles zo lang aan- derheid wel goedgekeurd apte was volgens de werd was er één van pen de fout van de 19.476.000 fr. voor de tie ingesteldheid» centrale verwarming en minister De Backer, de klimatisatie in het kul- toover het Aalsters tureel centrum. Drie leningen hadden be trekking op het Huis Van Langenhove. Vooreerst werd 2,404 miljoen ge- leend voor het vernieu- ■n schepen Van den wen van de elektrische (PVV) °p zijn beurt installatie, 484.000 fr. voor het leveren en plaat sen van de centrale ver warming en 6,173 mil- dit een lolletje joen voor meerwerken 8mde, vloog schepen aan de restauratie van Neve uit tegen het het geklasseerde heren- tisitielid. Hij verweet huis. saert «zijn architekt» De volgende twee lenin- veel te luxueus plan gen betroffen herzienin gen laten opmaken gen op basis van eindaf- istuur. Indien zij zou ingesteld zijn ten de werken vol 's De Neve reeds lang laan zijn. fl6dat alle prioriteiten jpelegd zijn in de be en de heer Bo- raardsbergsestraat 329.000 fr. vergden. Het uitvoeren van een nieuwe openbare verlich ting in de Nestor De.Tiè- restraat vergde een nieu we uitgave van 268.000 fr., terwijl voor een nieu we verlichting in de Lede- baan, Meerstraat, Kool straat en Dirk Martens- straaf 739.000 fr. diende geleend te worden. Voor het ereloon van het ontwerp voor het verleg gen van de waterlopen Nr. 5054 en 5056 (Hoeze- beek en Siesegembeek) diende 2,2 miljoen ge leend te worden. De her ziening van de eindafre- uitgave van 1.264.999 fr. afbakening mogelijks een ideale inplantingsplaats terwijl het tweede dos- zou vormen voor een nieuw grootwarenhuis. sier 2.732.296 fr. meeruit- De Aalsterse afdeling van hektaren grote parking het Nationaal Christelijk dan een plaats te gaan Middenstandsverbond zoeken in de binnenstad. (NCMV) protesteerde Verder wordt nog ge reeds openlijk tegen der- meld dat de stad, die het gelijke mogelijke inplan- 's avonds moet hebben ting. In het jongste num- van de verlichte etalages mer van het weekblad nu dood is en dat de van deze middenstands- stemming van de mid- vereniging wordt op de denstand er één is van gaven zou vergen. Wegens de stijgende energiekosten zijn deze meerwerken volgens het stadsbestuur te verant woorden. Door de ont werper B.E.C. werd trou wens een berekenings nota opgemaakt waaruit blijkt dat, bij installatie haald om dé middenstan der aan te zetten een pro testbrief te schrijven naar het NCMV tegen een mo gelijke inplanting te Aalst. Ondertussen vernamen wij uit wel ingelichte bron dat er reeds heel wat bezwaren ingediend werden tegen het BPA Denderland te Hofstade, zoals van het NCMV zelf, het Middenstandsver bond en het Verbond der Aalsterse Dekenijen. VEHE van de warmtepomp, problematiek nogmaals gelatenheid, jaarlijks 600.000 fr. bes- teruggekomen. Vervolgens wordt aange- paard wordt op de ener- Hierbij wordt de vergelij- stipt dat door zijn sukses gie. Uit hun thermische king gemaakt met Nino- deze supermarkt steeds bilan blijkt anderzijds dat ve, een fusiegemeente verder op uitbreiding de warmtepomp in 5 jaar van 35.000 inwoners, die broedt. Het plaatselijk tijd afgeschreven is. Toen reeds sinds jaren een GB- NCMV bestuur kon een deze punten ter sprake inplanting bezit. wettelijke uitbreiding kening voor de aanleg kwamen verzette de CVP Volgens het NCMV gaat tegenhouden. «Maar zul- van een speelkoer, sport- zich, bij monde van de de middenstand, sinds ke business-men houd je heer Bogaert, tegen deze de vestiging van een GB- niet tegen» zo staat er bijkomende uitgaven. De supermarkt in zijn geheel letterlijk in het artikel. Er veld en parking aan de stadsschool te Hofstade kostte op zijn beurt 688.000 fr. De laatst te vermelden le ning en meteen ook de minst dure was er één van 100.000 fr. als voor schot op het ereloon voor het ontwerpen van een nieuw speelplein aan de Hardingstraat te Her- dersem. VEHE spreker verwees aldus naar het dossier dat in de maand mei ter sprake kwam. Toen had hij er reeds gewezen op het feit dat het dossier zowat één jaar was blijven liggen. «Nu wordt het dossier te rug aan bod gebracht, alsof er geen vuiltje aan de lucht is» aldus Etienne Bogaert, die zei dat voor zijn partij het dossier één jaar na jaar achteruit. De kwam immers een car- inplanting van het waren- wascenter en een droog- huis was een volledig kuisafdeling bij «die on- sukses en het warenhuis dertussen de midden- heeft een enorme aan- stand in dezelfde branche trekkingskracht op de felle klappen had toege- buitengemeenten en alle diend». Verkapte wettelij- lagen van de bevolking, ke omzeilingen zijn de Het NCMV geeft toe dat volgende stap met een het immers voor de bui- brico-center in bestaande tenmensen veel gemak- gebouwen aanleunend keiijker is hun voertuig bij de supermarkt, kwijt te geraken op de Dit alles wordt aange- Tijdens de laatste overvloedige regenval begin augustus waren er in het gebied van de Seme laarsbeek te Meldert ernstige overstromingen. Om dit probleem op te lossen wordt naast de bestaande overwelving van de beek, die te klein is, en onder de huizen doorloopt een nieuwe aftakking met een diameter van 60 cm gelegd. Hiervoor bekwam het stadsbestuur de toelating van de eigenaars op wiens grond dit zal ge beuren. Het betreft hier eên werk van hoogdringende aard, op te dragen aan de aannemer die een onderhoudskontrakt met de stad tekende. De uitgaven hieraan verbonden worden ge raamd op 579.901 fr. BTW inbegrepen. VEHE

De Voorpost | 1981 | | pagina 5