grooMede o Expo «Wilde kruiden en zaden» te Affligem veelbelovend TENTOONSTELLING «WANZEELSE KUNSTENAARS». SCHOT IN DE ROOS GAAT GEMEENTE RAADSLID DE CUYPER ZIJN EXCUSES AANBIEDEN? Een vlucht reigers| boven Lede VERMINDERDE BELANGSTELLING VOOR GEZINSWANDELINGEN B.G.J.G. VAN LEDE Drukke gemeente - raadszitting verwacht VAB-VTB aktiviteiten El Volkshuis huldigt nieuwe kampioen Al wandelend zoeken Kerkfabriek Smetlede: openbare verpachting landbouwgrond JEUGDHUIS LEEUWERIK: BARBECUE-FUIF Jaarlijks bal van Schepen Henderickx Voorlichtingsavond Franse wijnen - 18.9.1981 - De Voorpost naars tussen pot en pint een praatje konden ma ken. Terwijl de Handels beurs door een stand houder «een vriendelijke beurs» genoemd werd, kon hier worden gespro ken van een «gezellige tentoonstelling». En het publiek moet er even eens zo over gedacht hebben want het stroom- Volgend jaar Plannen bestaan om vol gend jaar opnieuw zo'n tentoonstelling in te rich ten, terwijl naast de houtsnijwerker ook de andere kunstenaars aan het werk te zien zouden zijn. Prijzen: reizen Zoals hoger vermeld Nog maar pas is de 1ste Leedse Handelsbeurs, een organisatie van de Sociaal-Kuiturele Vereniging «Priester Daens», vzw achter de rug, een Handels beurs trouwens die een onverwacht sukses genoot, of daar is de vereniging al met een ander initiatief. Op zaterdag 12 september werd in de zaal van het Klooster, Dorp, Wanzele de 1ste groepstentoonstel ling van Wanzeelse Kunstenaars geopend. Zes kun stenaars werden bereid gevonden om hun werken aan het publiek te presenteren. En wat zij aan te bieden hadden, mocht er best zijn: de tentoonstel ling had niveau. Daar waren de bezoekers en zeker de organisators en de inleiders Clement Melcken- beeck, ondervoorzitter van de vereniging, Roger Quintijn, voorzitter van de Kulturele Raad en Jules Henderickx, schepen van Kuituur het mee eens. Om organisatorische re- Melckenbeeck heette de denen vond de opening aanwezigen welkom en al om 19.00 u. plaats. Te- noemde als één van de vergeefs werd gewacht doelstellingen van de op burgemeester Grep- Vereniging: aktief zijn don die de tentoonstel- over het hele grondge- ling officieel moest ope- bied van Lede, niet in Le nen, een taak die dan de-centrum blijven, overgenomen werd door En deze tentoonstelling Schepen Henderickx. hier in Wanzele is een Ondervoorzitter Clement eerste realisatie in die De milieujongens hebben de krasse uitspraken van het Leedse gemeenteraadslid Roger De Cuyper (CVP) behoorlijk kwaad genomen, en zijn die nog niet vergeten. Bij het voorstellen van de ontwerpen van wan delpaden in Lede en de deelgemeenten, was raadslid De Cuyper lelijk uit zijn krammen ge schoten. «Leden van milieu- en wandelvereni gingen, allen vriendjes van VU-schepen Hende rickx», volgens De Cuyper, «dienden wat meer te werken, dan zou de recessie minder groot zijn; eigenlijk zijn het overwegend luiaards». Op deze krasse woorden zijn de reakties van na tuurvrienden niet uitgebleven. O.a. «De Gem zen» reageerden en ook Raldes noemde de woorden van De Cuyper beschamend en zelfs eerrovend voor al de mensen die zich in hun vrije tijd belangloos inzetten voor een beter leefmilieu en verwacht dat hij zijn woorden openlijk in de eerstkomende gemeenteraad te rugtrekt. Een laatste kans voor de oud-burge meester van Oordegem? A.M. zin. Meteen trof de vere nigingen twee vliegen in één klap: de vereniging naar de buitengemeen ten en de plaatselijke kunstenaars dichter bij huh medemensen bren gen zodat zij elkaar beter leren kennen. Want ve len, zo zei spreker, weten niet dat hun buurman of - vrouw een verdienstelij ke kunstenaar is. En hij wou de mentaliteit weg praten dat een kunstwerk dat in het buitenland ge kocht is nog altijd beter zou zijn dan de prestaties van de eigen mensen. Roger Quintijn prees de vereniging om haar wer king en in plaats van de zes deelnemende kunste naars één voor één voor te stellen aan het talrijk opgekomen publiek, ver wees hij hen naar het tijd schrift van de vereniging dat hij een fraaie en ge slaagde uitgave noemde, waarin alle deelnemers beschreven stonden en dat in heel Groot Lede gratis verspreid werd. In plaats daarvan overliep hij uitgebreid de presta ties van de vereniging die nog maar pas in mei werd opgericht. En noemde het een merk waardig feit dat in deze tijd nog mensen bereid gevonden worden om een vereniging belange loos uit de grond te stam pen en die draaiende te houden en op korte tijd, dank zij de verbeelding en de werkkracht van de voorzitter en het bestuur, een merkwaardig palma res op te bouwen. Een tweede merkwaar digheid noemde Roger Quintijn het feit dat in dit kleine Wanzele zes kun stenaars van diverse plui mage en van een hoog artistiek gehalte te vin den zijn. Hij vond het een flinke prestatie van de vereni ging dat dank zij de vere niging die mensen bij el kaar werden gebracht om via deze tentoonstelling hun kunst aan het publiek te presenteren. Hierop sprak schepen Jules Hen derickx nog een kort dankwoord uit en ver klaarde de tentoonstel ling open en nodigde de aanwezigen uit om het traditionele glas te drinken. De organisatie van de tentoonstelling was zo danig opgevat dat het pu bliek, door het verloten van reizen o.a., nog meer gelokt werd en eenmaal binnen, kon tijdens het bewonderen van de wer ken iets gedronken wor den, zodat de aanwezi gen in een gezellige sfeer over de werken konden napraten en met de ande re bezoekers en kunste de massaal binnen en Werd aan enkele bezoe- pas om 1 uur 's nachts kers, door het lot aange- verlieten de laatste kunst- duid, reischeques aange- minnende «klanten» de boden die werden ge- tentoonstellingsruimte! schonken door de heer Deelnemende kunste- Willy Rombaut van Firma Speed Repar. De gelukki- ge winnaars zijn: Van De Mol Magda, keramie- pen grugge Willy, Water ken; De Winter Roland, molenstraat 29 Wanzele; diverse grafische tech- Moerenhout Louis, Smet- nieken; Erauw Roger, ledestraat 4, Serskamp; olieverfwerken; Melcken- paelinck Jozef, Dries 25, beeck Albert, pentekenin- Oordegem; Siau Leo- gen, gravures, pastels en po|d, Billegem 201, Wan- waterverf; Regniers Wal- ze|e; De Backer Germain, ter, etsen en Spriet Eug- Bredestraat 81, Wanzele; éne, houtsnijwerk, die Melckenbeeck Leon-Re- daarenboven ter plaatse pé, Bredestraat 55, Wan- aan 't skulpteren was. ze|e; De Wilde Els, De hovingen rond het Kasteel van Mesen druk bewoond door allerlei wild. ledereen dat er enkele reigers huizen, en in de bi wordt er zelfs gesproken van «onze» reig Vorige week gebeurde een ongewoon feit, omwonenden werden de aandacht getrokkd op wild gekrijs in de lucht: boven het Kaste van Mesen hing een vlucht reigers, wel 10 totl «vege d en krijsten luid en zweefden in weidse kringe alleen boven de omgeving, waarna zij stilaan afdrevi jfstade via de wijk «Kleine Kouter» richting Hofstaö u ook Het was alsof zij de in de hovingen van h rzichtel kasteel levende reigers kwamen groeten vo ijenami de grote trelc, of hen kwamen roepen. Hetwj jestam alleszins een indrukwekkend beeld en een merf waardig gebeuren. iresulta Nieuwstraat, Serskamp en Mertens Alfons, Muy- laerd 1A, Serskamp. Aan gezien de reischeques verschillende steden be troffen, werden de win naars uitgenodigd om op dinsdagavond in kafee «De Kring» in Wanzele de reizen te komen tri c?il! m, Elke en in ontvangst te ne in aanwezigheid var stuursleden van da ciaal Kulturele ging «Priester vzw en de schenken ly Rombaut en note. Ie Leedse voetpaden is de Champou, niet zonder risico's. De door nachtuilen en inrichters waren dan ook re dier-gelijken, de best tevreden met de op- Hulst en de Vogelen^ blijkt komst van 250 deelne- de Bosstraat terug mers. de Leeuwerik, Ook dit jaar wist Paul Bijl, Kilometerfreters m< Op zondag 20 september laertstraat 11, van 12.30 1981 gaat de 3e wandel- uur tot 15 uur Deelne- zoektocht van het St- mingsrecht: 50 fr. Er zijn Maartenkollege van Lede 500 waardevolle prijzen door. Inschrijvingen: Bel- te winnen. Eertijds kenden de wandeltochten, georganiseerd door de B.G.J.G. van Lede een grote weerklank. Stappen te Lede stond op het programma van talrijke clubs uit het omliggende, er was de deelna me van de jeugdbewegingen en de scholen. Met honderden en honderden bezoekers was het die dag in de Volkskring een drukte van jewelste. Organisatorisch ook een ganse opgave... Het uitkie- als geen één vertrouwd na Impe en een nen en bewegwijzeren van het parcours, het aan- met de mooiste plekjes Serskamp kennis trekken van deelnemers, de nodige voorzieningen uit de streek, enkele inter- boom- en rozenl aan drank en verzorging, het bijéénbrengen van essante trajecten uit te rijen van Schellel bekers, medailles en prijzen, het inzetten van de stippelen. -Jabeke-Wetteren. nodige mankracht. Werden de initiatiefnemers niet Voor de omloop van 7 km En toch een vermii genoeg geappricieerd door het toenmalige bestuur? was hij het gaan zoeken belangstelling. 0( In ieder geval is de mot in de moraal geslopen en in de richting Erpe om het voetbalveld, v< werd er gestopt met deze formule. langs de Veldekeswegel, match Jong Lede een stukje Overimpe- ve, was de opkon Op een nieuwe leest vermijden van de dorps- straat en de Pijpweg te- zo denderend. Ver Verleden jaar startte men kom was een winstpunt rUg te komen op het ver- de Ledenaars het voorde eerste maal met voor de aantrekkelijkheid tekpunt. nietsdoen boven c wandelingen naar keus van de parcours en ook Voor de liefhebbers van stap onder een sti van 8, 17 of 25 km. vanuit veel veiliger, want stap- een langere tocht ging zon? jeugdhuis Leeuwerik. Het pen in groep op de smal- het langs Serskamp Halt, ntwoc het vt Goo: istel de ui de o stukke zijn it te fs terug brecht de tij< een h gebo Napole open van veel de in geeld geèangen lert ov oofwa; Dinsdag 22 september, 1. Kennisgeving van de om 19.45 u gaat in het goedkeuring van het Kultureel Centrum de ge- raadsbesluit dd. 11/6/81, meenteraad door: Op het programma: De kerkfabriek van Smetlede zal een stuk landbouw grond dat gelegen is op Rampsande openbaar ver pachten. Informatie op de pastorij in Smetlede, Kerkhofstraat 28, elke werkdag van 9 uur tot 12 uur. De inschrijvingen moeten onder verzegelde omslag worden verstuurd en ten laatste aankomen op dins dag 29 september bij j. De Roover, Kerkhofstraat 28, Smetlede. Het openen der inschrijvingen is openbaar en zal plaatsvinden op donderdag 1 oktober om 21 uur in «Veerleheem», Dorp 21 Smetlede. Het jeugdhuis Leeuwerik de «Ultieme Westuerope- organiseert op zaterdag se Barbecue-fuif» 12 september om 20 uur het dorp in Lede. Prijs: op te nemen met Geor- plaats autobus 300 fr. ges Vijverman, Bellaert- tingswijzigingen 1 en 2/ straat 85, Lede. Tel. 053/ 1981. Reis naar de Champag- 21.37.42. nestreek schouwburg de voorstel- °P zaterdag 3 en zondag Danskursus ling bij te wonen van het 4 oktober organiseert de Belangstellenden kunnen VTB-VAB Lede een stu- vrijblijvend een kijkje ko- diereis naar de Cham- men nemen op de dans- pagne-streek, waar ver- kursus die elke vrijdag krediet, scheidene wijnboeren, doorgaat in het outf ge zelschap Ivonne Lex, met waar de druiventeelt in meentehuis van Wanze- Hélène Van Herck en Luc volle 9an9 is' bezocht zul- Ie. Er kan nog ingeschre- len worden. ven worden voor de vol- Geïnteresseerden dienen gende lessen. Toneel Op zaterdag 3 oktober or ganiseert de VTB-VAB-af- deling Lede een reis naar Gant om er in de VTB- tragi-komische toneel stuk «Kaarten op tafel» van D.L. Voburn, ge bracht door het toneelge- 1.v.m. uitbreiding van het personeelskader. 2. Kennisname kasna- zicht 3e kwartaal. 3. Kerkfabrieken; begro ting 1982 - advies. 4. OCMW-rekening 1980; goedkeuring. 5. Goedkeuring begro- 6. «Edas in vereffening», overname distributiein stallaties O.V. 7. Bestemmingsveran deringen leningen. 8. Leningen Gemeente- 9. Politie: aankoop zender-ontvanger. 10. Gunning op Buiten ting. 16. Gemeentelijke theek - Inwendige] bouwing en aanpi aankoop boeken en gewone Dienst; aankoop teriaal. signalisatiemateriaal. 17- Personeel: gel(|9< 11. Uitbreiding TV-distri- statuut - aanvulling, butienet (Benedenstraat 18. Organisatie kult en Briel). en artistieke manif 12. Bijkomende grond- ties; aanwending verwervingen hoek Be- goedgekeurde kredie rgstraat - RW 342. 19- Straatnaamwijzij 13. Afwerken wachtge- gen 2e fase - Ve vel hoek Dwars/Vijver- openbaar onderzoek littadi straat - vaststellen lasten- 2Ö._ Dienstreglement «Ido boek. 14. Verkoop grondres- tanten Steenstraat. 15. Uitbreiding L.S.-net Speckaertweg. Tussen komst gemeente in deel voor Openbare Verlich- G.O.B. - Goedkeurinj sluiten van het bel orgaan. Geheime zitting: 21. Aanvaarding oi lid O.C.M.W. Ileeni oman ikom mmi heel Philips. Rouffaer. Regie: Senne Op zaterdag 10 oktober gaat in zaal «De Klub» het traditionele bal van Schepen en Provincie raadslid Jules Henderickx door. Traditiegetrouw zorgt Ray Franky met zijn orkest voor de muzika le sfeer. Wordt dit bal, zoals vorig jaar, het grootste politieke bal van Lede? Organisatie: VU-afdeling van Lede. Vertrek om 18.45 uur op z° vluS mogelijk kontakt Na een lange strijd is het belottersseizoen ten einde. Meteen was voor de kaarters van het Volkshuis aan de Blektestraat te Hofstade het ogenblik gekomen om de nieuwe kampioen te vieren in de persoon van Pappaert Norbert. Hij heeft in de loop van het voorbije seizoen het best van zich afgebeten en totaliseerde aldus 35.486 punten. Op donderdag 24 september start de verbruikersklub van de B.G.J.G. van Lede het seizoen met een voorlichtingsavond inzake Franse wijnen. De heer Watripont zal de geïnteresseerden wegwijs maken in de termen en benamingen die gangbaar zijn in de wijnwereld zoals «régions», «chateaux», «crus» en tal van andere belangrijke informatie over de wijn kennis. Donderdag 24 september 1981 om 20 uur in «De Volkskring» Vooraleer over te gaan tot de gebruikelijke naamafroeping werd een receptie aangeboden aan de genodigden. In totaal waren er ongeveer vijftig deelnemers waarvan er slechts 32 alle wedstrij den hebben gespeeld. De laatst gerangschikte werd het eerst afgeroe pen zodat ook de staart van het peleton wat aan dacht kreeg. Het zwak ap plaus dat de onfortuinlij ke spelers te beurt viel zwol gestadig aan naar mate de top van de lijst werd bereikt en Pappaert Norbert een waardevol geschenk als aandenken aan zijn prestatie in ont vangst mocht nemen. Nu is belotten niet uitslui tend een kwestie van «kaart krijgen». Aan dacht, concentratie en speldoorzicht zijn alle maal elementen die een rol spelen bij winst en verlies. Het heeft tot de laatste kaartingen ge duurd vooraleer de win nende stand zich begon af te tekenen. In de loop van het jaar worden er elf kaartingen gehouden waarvan de negen beste in aanmerking komen voor de eindstand. De twee minst goede uitsla gen worden geweerd. Het meesterschap van de nieuwe kampioen is ei genlijk nooit echt in het gedrang gebracht. De goede troeven die op het juiste moment werden uitgespeeld hebben daar voor gezorgd. Na de uit reiking van de prijzen werd het eetmaal opge diend, samengesteld uit een romige tomaten soep, varkensgebraad met groenten en kroket ten, afgerond door koffie met gebak. Rangschikking De lijst van de tien besten ziet er als volgt uit: Pappaert Norbert, Pap paert Emiel, De Smet Maurits, Troch Yvan, Kin dermans Frans, De Cock Edmond, Pappaert Frans, Van Der Spiegel Hector, De Wolf Albertine en Van Keymeulen Albert. A.D.B. Traditiegetrouw organiseert het Affligems Kultureel Cen trum, bij voorkeur in het najaar, een natuur-historische tentoonstelling die vooral natuurliefhebbers, milieugroe pen en jeugd aanspreekt. Organisator ervan; Dom Joris Vertongen O.S.B., is lang geen onbekende meer. Dit o.m. wegens zijn ver schijnen op de beeldbuis bij het zondags TV-pro- gramma «Een uur natuur. Leven ep laten leven». Dom Joris, die eveneens veel historische belangstel ling heeft en de geschiede nis van zijn gemeente, Steenhuffel. schreef en in een lijvig boekdeel liet ver schijnen, is reeds van in zijn prille jeugd sterk ge ïnteresseerd aan de natuur. In de .loop der jaren deed hij dan ook een haast onbe perkte kennis op vooral wat betreft wilde kruiden in ons land. In de expo die nu volgt wil hij dan ook aan het publiek een gedeelte van zijn unie ke verzameling «Wilde kruiden van België» tonen. Niet alleen krijgt u er de kruiden te zien doch tevens hoort u een uitgebreide uit leg over families, kenmer ken en vindplaatsen. Zeer merkwaardig is zijn verzameling zaden, op zich zelf reeds een wonder van de natuur qua eigen struk- tuur en eigen versprei dingswijze. Om hun eigen heid te openbaren moeten vele van deze zaden wel onder de mikroskoop beke ken worden. Een bezoek aan deze tentoonstelling vraagt dan ook heel wat tijd. Met medewerking van vele vrienden en vooral van de Rijkstuinbouwschool Vil voorde organiseerde Dom Joris reeds zeer geslaagde tentoonstellingen o.a. «de herfst» en «de lente». Omwille van de ingewik kelde voorbereiding zal men zich nu verplicht zien een minieme ingangsprijs te vragen. Deze tentoonstelling die op vrijdag 18 september te 20 u. geopend wordt door Dom Joris zelf is toeganke lijk tot en met zondag 4 oktober op zaterdag en zondag van 14.30 tot 20 u. de k nder lar Ilse vi ic-en ante w n, tenbe ten n eei it in mein tela Op zondagen tevens va tot 13 u. Wegens de hoge pedaj sche waarde ervan is expo ook open voor len op de andere i mits voorafgaandelijk' spraak Men richt zich hien best tot de organise n.( Dom Idesbald Verkst, zondagen terplaatse of id(je| via telefoon nr. I R 66.70.25 bij voorkeur' nstre 20 u. lord Hierbij aansluitend «est Dom Joris een kulra rgelj voordracht op maande rzett september te 20 u. 'i ifsta leg ik een kruidenverzi fcge ling aan?». Voordracht n f vooral praktisch gericht rens zijn waarbij spreker mi de renlange ervaring P'2* ond sche tips zal meege" n Re Voor behoud van ons hef lieu wordt veel gevfS der van de overheid. One" i e belangrijker voor het n 0 houd van ónze natutf n, c echter de houding van gewone mens. Om a he van de waarde van de1 este omgevende natuur te jrp, dringen heeft hij voon» [fog. ting nodig. Nu

De Voorpost | 1981 | | pagina 8