IS Wat deed Aalsterse Kulturele Raad in 1980? ALGEMENE VERGADERING PRIESTER DAENSFONDS VRIJE tribune 1 kruislicht BC Onze woordvoerders te Brussel Derde CVP-etentje i' uw woord 12-25.9.1981 - De Voorpost De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. DE ACHTERSTAND VAN ONS ARRONDISSEMENT Verleden zaterdag heeft het VU-kader zich tijdens een studiedag gebogen over de sociaal-economische toe stand van ons arrondissement Aalst. Een verslag hierover leest U elders in dit blad. De éénzijdige gerichtheid van onze nijverheid op textiel, kleding en bouw en de bijko mende algemene crisis, heeft de achterstand van onze streek t.o.v. de provincie en van het rijk nog wat dikker in de verf gezet. Onze industrieterreinen zouden vooral in het zuiden beter moeten ontsloten worden vooraleer zij interessante be drijven kunnen aantrekken. Daarvoor moet het klimaat voor de investeerders aantrekkelijk gemaakt worden. Nu worden zij door de te zware druk ontmoedigd, afgeschrikt en onze grenzen over gejaagd. Het moet inderdaad nog de moeite waard zijn te werken, te sparen en te ondernemen. Deze jarenoude VU-slogan blijft nu meer dan ooit actueel. De inspanningen van de intercommunale Land van Aalst en van het Expansiecomitee werden tijdens de referaten terecht in de bloemen gezet. Uit het publiek rees de vraag wie van de regeringspartijen in staat was een toekomst gericht en arbeidsintensief bedrijf naar onze streek te lokken? Grote nadruk werd gelegd op de noodzakelijke aanpas sing van ons wegennet. Prioritair eist de VU de vlugge uitvoering van de rijksweg 56 die Geraardsbergen met de Gentse kanaalzone, de E3 en de E5 moet verbinden. Er moet ook dringend voortgang gemaakt worden met de aanleg van de RW 731 Ninove-Aalst met daarbij aanslui tend de verbinding naar Geraardsbergen. Uit de discussie is ook de zorg van de congressisten gebleken voor ons leefmilieu en het maximaal behoud van onze zeldzaam geworden vruchtbare landbouw grond. Ook de waterzuivering van het Denderwater werd aandachtig besproken. Op het eind van mijn toespraak heb ik de link gelegd naar de ontwikkelingslanden. In de wereld waarin wij leven bestaat het inderdaad dat tamelijk welstellende burgers van een der rijkste landen van de wereld intens naar middelen zoeken om de welvaart van de streek nog te vergroten, terwijl elders in de wereld drie vierden van de aardbol armoede lijdt en terwijl miljoenen mensen, meest al kinderen, sterven van honger!! Moeten wij ons fataal neerleggen bij de grootste onrecht vaardigheid aller tijden of willen wij daar werkelijk iets aan doen? Ik heb een citaat van Phil. Bosmans bij de hand: «En tóch... zolang mensen doodgaan van honger is er een open wond in de wereld waaruit bloed en tranen stromen. Wij bezitten de middelen om de honger uit de wereld te bannen, beweren de deskundigen. Wij zullen pas slagen op de dag dat wij, dat de politieke leiders en het volk van de rijke landen voldoende «hart» en voldoende «liefde» zullen bezitten om zich meer te bekommeren om het lot van de armen dan om een reis naar de planeten en de perfectionering van de bewapening. De ander lijdt hon ger... want jij hebt zijn deel!» Aalst zal tijdens de komende 11.11.11 .-aktie opnieuw de gelegenheid geboden worden om te tonen dat solidariteit met de armsten onzer broeders geen ijdel woord is. JAN CAUDRON beeld te hebben gegeven van wat zo'n beleid kost aan mensen, materialen, promotie en noem maar op. Het wordt trouwens voor iedereen maar al te duidelijk dat wat met één hand wordt gegeven, met de andere hand weer wordt binnengehaald. Bovendien zou het interessant zijn eens te vernemen waar de overheid in deze tijd de klemtoon moet leggen: voortdoen in de triomfalistische stijl, of inkrimpen en bezuinigen en meer overlaten aan het initiatief van de inwoners zelf? Willy Van Renterghem Volksvertegenwoordiger MERKWAARDIGE ONLOGIKA VAN DE CVP-MIDDENGROEPEN «'t Land van Riem» uitgave van de CVP-Middengroepen, Kaders en Zelfstandigen van Aalst, slaagt er telkens weer in de lezers te verbazen door de simplistische onnozelheid van het gepubliceerde proza. Het septembernummer is daar weer een pareltje van. Konstante in de teksten blijft steeds een aanval op de vakbonden die als een rode lap de stier van de CVP-Middengroep wel heel erg moeten beroeren. Een onwaarheid, zo groot als een basiliek, is dan ook graag meegenomen om de vakbonden en de werknemers een goede veeg uit de pan te geven. Zo wordt koudweg gesteld dat de vakbonden kant noch wal raken als zij beweren dat «alleen» de werknemers zullen inleveren bij de elkaar snel opvolgende programmawet ten, herstelplannen en begrotingsronden. Daarbij wordt wetenswillens voorbijgegaan aan het feit dat de vakbon den nooit hebben beweerd dat de werknemers «alleen» zullen inleveren, maar wel duidelijk stellen dat steeds opnieuw, in de eerste plaats en in de grootste mate wordt gegrepen naar het arbeidsinkomen, en naar de sociale vergoedingen. «'t Land van Riem» is daarmee niet aan zijn enige kemel toe. Verder wordt er gesteld: «Als de koopkracht van de werknemers met enkele percenten vermindert betekent zulks ook dat het inkomen van de zelfstandigen, die van de binnenlandse koopkracht moeten leven, zal verminde ren. En als die zelfstandigen failliet gaan moeten ze niet eens op werkloosheidsvergoedingen rekenen.» Wat willen de CVP-Middengroepen dan eigenlijk? Enerzijds willen ze niet weten van de vakbonden die de strijd voor het behoud van de koopkracht van de werknemers schragen. Anderzijds willen ze diezelfde koopkracht niet zien ver minderen want dan verdienen ze ook minder. Denken zij misschien dat zonder een sterke arbeidersbeweging en zonder strijd die patronale wereld plots zo menselijk is geworden dat loongeschenken alledaagse kost worden? De werkelijkheid is daar om het tegendeel aan te tonen. In feite komt het hierop neer dat de CVP-Middengroepen en voorwaar niet uit CVP-hoek alleen, zich openlijk vijand verklaren van de werknemersorganisaties en van de werknemersstrijden, die er moeten voor zorgen dat de koopkracht behouden blijft of groeit, waardoor ook het inkomen van de middengroepen wordt beveiligd. Als ze daarvoor op de grootfinancie of de patroons moeten rekenen slaan ze de bal niet alleen mis maar zelfs kapot. Zien ze in hun allergisch kortzichtige egoïstische blind heid deze elementaire logika niet meer zitten dan steken ze zelf inderdaad de kop zeer diep in het zand. En graven ze hun eigen graf. Jos De Geyter DE KERK? Het is een mode en een must geworden ook bij gelovigen met een zekere terughoudendheid over de kerk te spreken, er moet bij sommigen een bijna ziekelijk genoegen zijn om zonder veel historisch perspectief alle oude koeien uit de gracht te halen, en zoveel aandacht te besteden aan het onkruid op de kerkelijke akker het was er, en het is er! dat men helemaal vergeet te kijken naar de tarwe die er groeit. Is het zo lollig om op zijn eigen gelaat te timmeren? Nu is het waar dat we niet een kerk zijn van engelen, en dat de leden, en dus ook het geheel, dikwijls blijk geven van gebrek aan moed (zoveel helden zijn er niet) en gebrek aan inzicht. En even waar is dat die kerk toch tracht in de voetstappen van haar Stichter te lopen (of te strompelen). Typisch daarvoor is een briefje van de apostel Paulus aan zijn vriend Filemon. Het betreft diens slaaf Onesimus. Die Onesimus was de plaat gepoetst en 't einde raad bij Paulus, die in Rome gevangen zat, terecht gekomen. Hij vroeg Paulus, bij zijn baas een goed woordje te doen om niet te hard aangepakt te worden als hij terug moest keren. Men zou verwachten dat zo een kerkman in zijn pen zou geklommen zijn om Filemon eens duidelijk de principes met betrekking tot slavernij onder de neus te wrijven. Niets van! Alleen pleit hij ervoor als een vrienden dienst Onesimus vrij en bij hem te laten. Gebrek aan inzicht bij Paulus? Ongeveer wel. Maar 150 jaar later doen de heidense» romeinse eigenaars van slaven er hun beklag over, en verwijten de christenen dat zij de boel bederven door hun slaven de vrijheid te schenken. Wat was er gebeurd? De «Geest» van Christus was bij zijn volgelingen geleidelijk doorgedrongen, en had het houden van slaven onmogelijk gemaakt: het ging niet op te geloven dat elke mens in Gods oog evenwaardig] toch iemand als slaaf aan zich te onderwerpen. Om met een grote sprong te belanden rond 18! tragedie van priester Daens afgezien van het g politieke spel: Daens moest weten dat een botsii^ Woeste geen klein bier was bestaat hierin dat li! conflict kwam met een instelling die te weinig kerkv^ Want: wat is de kerk op de keper beschouwd? uitvoering van het testament van Christus: «doet CP mijn gedachtenis»; draag die mentaliteit, dit levensinj van mij als een gist en bijna als een besmetting jl geschiedenis door. Enerzijds houdt dat testament q I erkenning van God, de aanbidding, het bewustzijn dal I in Zijn Hand leven en geroepen zijn om bij Hem blij* te bestaan, dat Hij uiteindelijk ons geluk wil «omdat lU mensen lief heeft». Anderzijds de bevrijding uit gierigijl hoogmoed, heerszucht, egoisme, wraakzucht, nijdl andere sieraden die bij ons niet zo zeldzaam voorkom F' Om te komen tot eerbied, waardering en liefde voo andere mens, die naastenliefde die ons doet zeggen kan die pijn niet doen, ik kan die hulp niet weigeren moet voor die evenmens goed zijn, en wel van harte. En ten slotte: de uitvoering van het testament van Jq door de tijden heen vraagt om enige organisatie, zo] zou alles al lang geschiedenis en verleden zijn. En mét onvermijdelijke fouten en tekorten heeft die instelling kerk, niet alleen het testament van Jezus doorgege* I maar ook als een gist de mensheid doordront humanisme mogelijk gemaakt waarvan one soms weinig beseffen dat zij ook er nog altijd i Vele verworvenheden van nu, onder andere he terrein van het OCMW, zijn vanzelfsprekend gev na een lange praktijk door de kerk. Eigen organisaties heeft hij niet op zijn aktief. Dat ligt trouwens niet in zijn taak die eruit bestaat te adviseren, stimuleren en koördineren. het rekreatiecentrum te Gijzegem en aan het ver soepelen van de proce dure tot gebruiken van de dienstcentra door de ver enigingen. Werkgroep III had het over «Kuituur anders be leven», waarin uitzicht van straten en pleinen, groenstroken en bloem perken o.m. werd be sproken. In de plenaire zitting had men het over het ad vies i.v.m. de be stuursvorm van het Kul- tureel Centrum en over de normen en de aanstel ling van een kultuurfunk- tionaris en/of direkte! van het Kultuj Centrum. Speciale akties wsi naast een druk bijg| woonde nieuwjaars konferentie een bezol aan de historische f bouwen van Aalst en geleid bezoek aan Kultureel Centrum. VRIJE TIJD Weken geleden kregen de Aalstenaars een krantje in de bus ter gelegenheid van de Jaarbeurs. Daarin las ik een artikel van de Aalsterse Minister die de Staatsinmenging in het bedrijfsleven meende te mogen goedpraten, aan de hand van welgeteld één voorbeeld. Zoiets is pure dema gogie, tenzij de auteur zich niet bewust is van de talrijke studies die het tegenovergestelde hebben aangetoond. In België moet er op dat gebied trouwens nog weinig aangetoond worden: de Staat is failliet, en dat feit zelf ligt aan de basis van de crisis! De Staat heeft trouwens putten gemaakt en maakt die vandaag nog meer! die enkel opgevuld worden ten koste van onze koopkracht en de competitiviteit van onze bedrijven. De Regering vindt geen consensus om zichzelf beperkingen op te leggen, en denkt daar zelfs niet aan. De toestand is daardoor zo hopeloos, en de bevolking is zich daar van bewust, dat men liever verder knoeit dan eindelijk het oordeel van de kiezer te vragen én er dan rekening mee te houden. De Aalsterse Minister die de stad begrotingsvoorschriften toestuurde en overigens een vinger in de pap heeft bij de verdeling van het gemeentefonds, heeft in datzelfde artikel de lef te beweren dat er voor de stad nog mogelijkheden zijn en dat de S.P. dat zal waarmaken met twee goede schepenen en enkele goede jonge mensen in de gemeenteraad. Hieruit versta ik dat de huidige SP- schepenen het niet waarmaken. Daarmee denk ik aan een artikel van één van die schepenen: «Vrije tijd en Inspraak» in de Voor Allen van 18.9.1981. Volgens dat artikel is vrijetijdsbesteding een levensgroot probleem dat op één lijn gesteld wordt met de werkloosheid! De negatieve evolutie wordt er toegeschre ven aan het gebruik van computers en dus niet aan het falend beleid van de regering. Met Japan als voorbeeld het land van de computers en robots is het duidelijk dat die theorie geen steek houdt. Bij ons moet trouwens niet gedacht worden aan rationali saties om de produktie te verhogen en nieuwe markten te veroveren met welke argumenten? maar gewoor. om bedrijven van het failliet te redden, die zwaar gebukt gaan onder de crisis en de falende aanpak ervan. Bovendien verwachten de economisten een heropleving in 1985, maar enkel voor die landen die technologisch de trend zullen gevolgd hebben. Met de SP-filosofie is België dan echter al een ontwikkelingsland. De steller droomt van arbeidsverkorting naar het voor beeld van zijn idool Mitterand. In betere tijden zou iedereen daarvan dromen maar in de huidige omstandig heden is het duidelijk dat de bedrijven heel wat meer armslag nodig hebben vooraleer er nieuwe lasten op hun schouders worden gelegd. De steller is allergisch aan reclame. Hij heeft dus nog niet begrepen dat de bedrijven in deze tijd enkel nog kunnen verkopen als zij inspelen op bestaande noden en behoef ten. Hij meent anderzijds wel dat de overheid de wijsheid in pacht heeft om de mensen een «gezonde cultuur- en vrijetijdsbesteding» voor te schotelen. Zo'n uitspraak is moar denkbaar als men de mensen als onderontwikkelden beschouwt. Het Aalsterse vereni gingsleven is er niet dank zij het beleid en er zijn weinig redenen om de pluimen van een week voor vrijetijdsbeste ding op de eigen hoed te steken. Eigenlijk zou het eens nuttig zijn om meer fundamentele principes aan de inwoners te onderwerpen, na hen een Hun kleine wereld Waarom zien wij te Aalst nooit eens een socialistische schepen op het Festival van Vlaanderen? Toen onlangs het nederige Herzele hoge toppen scheerde door haar deelname aan het Festival met een eerste koncert door het befaamde English Chamber Orhester in een bomvolle kerk, werd ook met sympathie de aanwezigheid begroet van de Herzeelse socialistische schepen. Iets gelijkaar digs hebben wij in Aalst nog nooit mogen beleven op de veelvuldige aktiviteiten in het kader van het Festival. Enige maanden geleden loste de SP-politieke sekretaris van Aalst een artikel in «Voor Allen» waarin hij zijn minachting uitdrukte voor de «burgerlijke» kuituur. Hij hield het, met uitsluiting van al het andere «decadente» gedoe, bij de «socialistische kuituur». Inderdaad, de socialisten spreken van hun Centrum voor Socialistische Cultuur C.S.C. (niet van het Socialistisch Centrum voor Cultuur). Er is dus socialistische cultuur en andere cul tuur. De Aalsterse socialisten lijken het enkel bij de socialistische te houden, althans voortgaande op de houding van hun schepenen. Zij sluiten zich op die wijze op in hun enge kring die men zou kunnen noemen «de kleine wereld van de socialistische cultuur». Wij brengen respekt op voor de inspanningen van het socialistische milieu in onze stad om ook op kultureel vlak niveau te bereiken. Hun toneelleven dat tracht kreatief te zijn, hun muziekmaatschappij die met een gestadige aanwas van muziekschoolleerlingen goed presteert0 zoveel waardevolle uitingen van hun kultureel streven. Waarschijnlijk kunnen zijzelf nog heel wat andere aspek- ten van hun kulturele verdiensten opsommen. Wij zijn gelukkig veraf van de tijd dat kuituur nooit op de agenda stond «op de Molendries». Men heeft maar het boek van Jos Ghijsen «Een musicerende stad Het Aalsterse Volksleven» open te slaan om vast te stellen hoe breed het bloeiend Aalsters kultuurleven sinds vele tientallen jaren geworteld zit in alle sociale lagen en bevolkingsggroepen. Kan men in Aalst de rol wegdenken van een vereniging als Pro Arte, van de meer dan 10 amateurstoneelgezel schappen (inderdaad misschien niet altijd op beroepsni veau maar zoveel verdienstelijker), van de veelvuldige zangkoren (met hoge kwoteringen op de Provinciale Tornooien), van het orgelspel in de kerken, van de fanfares en symphonies? Was de feestzaal van het oude Groen Kruis niet lang een Kultureel Centrum avant la De Algemene Raad, af gevaardigden dus van al le aangesloten verenigin gen, kwam driemaal bij een waarvan één maal niet geldig kan worden gestemd wegens het feit dat er maar 59 aanwezige leden waren. Wat betreft de be stuursvorm van het ko mend Kultureel Centrum ofwel als stedelijk bedrijf ofwel als v.z.w. sprak de overgrote meerderheid zich uit voor de v.z.w.- vorm terwijl géén enkel lid de voorkeur gaf aan de vorm stedelijk bedrijf. Na de herdenking van smid Lambrecht en H. Op zondag 25 okto Elf leden onthielden zich Plancquaert verleden zondag te Outer volgen op Caudronhulde te Moor rlge v omdat de verstrekte toe- zaterdag 3 oktober de Algemene Vergadering 's in samenwerking lichtingen hen onvol- voormiddags en de Kaderdag 's namiddags. «Tot heil des Volks», li doende voorkwamen. Vroeger werd de Algemene Vergadering gehou- de aan de DaensistisfJ^ In een motie werd het dén op de Daensdag doch wegens de dan te overla- voorman Dr. Caudron, standpunt van de Kultu- den agenda werd deze ervan losgekoppeld en zal nu de hulde wordt teve rele Raad dan ook aan telkens in de herfst doorgaan. het stadsbestuur overge- D u maakt voor advies. buiten het statuta.re ge- Koombloem», deelte met overzicht van Markt. Vroeger op het f. was er de studiedag de fktlvl,,eiten e1r[nan; opvolging van Rik waarin drie werkgroepen cieel versla9 maakt de al" Strijpens en Julien Van zich bogen over volgen- gemene vergadering een Laethem wiens mandaat de materies «ledenkontakt» mogelijk, ten einde Werkgroep I over wer- y^ensen en voorstellen twee kommissarissen king en beheer van een kunnan worden overge- worden aangesteld. Luc Kultureel Centrum waar- ™aakt aan Dagelijks Be- Delafortrie zal spreken bij de h. Degrvze stelde s,uur en Raad van .Beheer over de toekomst van dit on on/arinnon L-1 n non I.1. I,J Mgr. Caudron betrokka #op> Op zaterdag 31 oktoi Grote jaarlijkse tocht naar kerkhof te Aalst trek te 14.30 aan «de zer», Vlaanderenstraat j, daf Bij de nieuwe leden broei loopt zullen de Raad van Advies pf Hopi naast VTB-VAB-voorzi een R. Orient, schepen Sond Groot-Antwerpen Leo di Detiège en oud-mini» dat «Kultureel Centrum» en ervaringen kunnen |and als voorbereiding A. Vlerick ook een sta niet doelt op een geogra- gorden geevalueerd en voor 1982, Daensjaar (75 genoot: ere-volksv# ,SWl fische afbakening binnen u,t9ewisseld. Ook voor jaar na overlijden van genwoordiger Bert V lvwv een bepaald gebouw Praktische problemen priester Daens). Hoorick. mstx maar dat naast het k.an men op die vergade- Op de Kaderdag wordt |n 1982, Daensjaar, zuk 68C. hoofdgebouw andere nng te.rec!?t- (evens zal er dan grondig van gedach- te Aalst tijdens de ma» Fadat vestigingen al dan niet in Ult9ebreide info- en te gewisseld over de ko- juni bijzondere plecht de omgeving, er deel van dokumentatiestand over mende aktie, over het heden plaatsvinden. JV' kunnen uitmaken. Daensisme en Priester nieuwe werkjaar en over deze gelegenheid wo ^Tr Werkgroep II schonk Daansf°nds worden op- konkrete kringwerking. door de NV Pieter Daef ruime aandacht aan het 9ebouwd. Deze vergade- Op zaterdag 17 oktober een brochure uitgegew geplande Kultureel Cen- heeft PlaAts °P 3 volgt het Ceciliafeest van die aan alle inwoners»: trum te Baardegem, aan ring heeft plaats op 3 ok tober vanaf 10 u. in «de de ^Harmonie «Tot heil des Volks» met mis in de St.-Jozefskerk te 18.30 u. lettre? Welk is de rol niet van de Sint-Martinuskerk voor waarna gezellig samen- het kulturele leven van de stad? Het zou wel eens zijn. interessant zijn de lijst van de hoogstaande muzikale uitvoeringen te kennen die in onze hoofdkerk jaarlijks doorgaan. Als de socialisten zich willen opsluiten in hun eigen zuil en geen aandacht willen hebben voor zelfs de hoogste prestaties erbuiten, zoals de koncerten van het Festival van Vlaanderen, goed, maar laat ons dan van «hun kleine wereld» spreken. Of hun kankeren over het «burgerman netje» nog lang een boeiend onderwerp zal blijven is wel de vraag. Ghis WILLEMS Aalst zal worden best? Terzelfdertijd wordt I vijfjarig overlijden stichter-voorzitter Fr^KS De Neve herdacht. I Prijsaanduiding horeca In het Belgisch Staatsblad van 15 september 1981 verscheen het Koninklijk Besluit van 12 augustus 1981 betreffende de prijsaanduiding in hotels, restaurants, drankslijterijen en gelijksoortige ondernemingen. Artikel 1 bepaalt: in de prijzen aangeduid op de tarieven van hotels, restaurants, drankslijterijen en gelijksoortige ondernemingen moeten begrepen zijn: het bedrag van elke taks en de prijs van elke dienst insgelijks door de verbruikter te betalen. In de prijzen vermeld op de rekeningen of ontvangstbewijzen door de exploitant van een hotelinrichting, van een restaurant van een drankslij terij, of van gelijksoortige ondernemingen, aan de verbrui ker uitgereikt voor het verschaffen van gemeubeld logies, van maaltijden, van diensten en van andere consumpties, moeten begrepen zijn: het bedrag van alle taks en de prijs van elke dienst insgelijks voor de verbruiker te betalen. De prijzen op de tarieven, rekeningen of ontvangstbewij- In de lokalen van «'t Apostelken» O.L. Vrouw plein te Aalst, organiseren de CVP-sekties Uit ker- en Rechteroever hun derde etentje of zaterdag 10 en zondag 11 oktober. Op zaterdag van 18u30 tot 22 u en op zonda? van 11u30 tot 15 en van 18u30 tot 21 u. Menu: aspergeroomsoep, garnalencocktail. steak natuur, peper, champignon of op Proven- gaalse wijze, met friet en achteraf koffie. Prijs 300 fr. Kindermenu aan 150 fr. In te schrijven bij Frans Van Geert, O.L. Vrouw plein 6 (21.05.09), Hilaire Lievens, Oude Gent- baan 104 (21.03.38) of Jozef De Smet, Immer- zeeldreef 261 (70.00.12). LH zen aangeduid, moeten gevolgd zijn van de vermelding: «inclusief belasting op de toegevoegde waarde» of «inclu sief belasting op de toegevoegde waarde en bediening», op klare en ondubbelzinnige wijze aangebracht. Artikel 2: Dit besluit treedt in werking de dag waarop het in het Belgisch Staatsblad is bekendgemaakt. Een kleine steekproef uitgevoerd in het centrum van de stad Aalst, leerde dat het KB goed wordt gevolgd. Omdat de Aalsterse cafés op gebied van nog afzonderlijk te betalen dienst of BTW geen problemen stelden, werd meer aandacht besteed aan de restaurants. Op een uitzondering na, in de Korte Nieuwstraat, waren ze allemaal BTW inbegrepen. Op een plaats werd de ver-; plichte vermelding zelf voorafgegaan door: bij ons geen verrassingen. A.D.B. Brieven waarvan de afzender met aan ae redaktie bekend jp komen niet voor Dlaatsina in aanmerkina komen niet voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat GEACHTE REDACTIE, Ingevolge de talrijke en zeer uiteenlopende reacties, d* mocht ontvangen, verbandhoudend met het pleid® verschenen in uw krant onder de handtekening van A BOGAERT, voel ik me verplicht de lezers te inform» dat dit niet door ondergetekende geschreven werd wordt elke twijfel weggenomen en zijn de verantw00!3 Holle lijken gekend. E.A. BOGA0 '**9» Roods Oud-Schep

De Voorpost | 1981 | | pagina 12