K Jean-Marie Pfaff houdt Keveren lang overeind endracht Aalst: vroege ontnuchtering Voetbalkalender Voetbaluitslagen Strafschopdoelpunt van Susic Georges Heylens: «Krampachtige eerste helft» Oblitas presenteerde vroege rekening Jrbain Braems: Geen excuses voor nederlaag» Ref Eddy De Witte] stopt Eerste zege 18 - 25.9.1981 - De Voorpost RWDM-Be veren 1-0 Toen, na ongeveer een uur spel, Susic op strafschop de bal eindelijk voorbij de voortreffelijk spelende Pfaff bracht, kreeg de thuisploeg dan toch loon naar werkenl Dat eerste tegendoelpunt voor Beveren in de huidige kompetitie betekende voor de Waaslanders meteen ook de eerste nederlaag. Hing de Europese wedstrijd van woensdag nog in de kleren of was, dat geloven we eerder, RWDM zaterdagavond gewoon de betere? Onmiddellijk liet RWDM in zijn kaarten kijken. De Brusselse thuisploeg ging tegen een hoog tempo de wedstrijd maken en wist ook een resem kansen af te iwingen. Beveren daaren- egen was aangewezen op counter maar kwam \ar zelden aan de bak. durende het eerste kwar- werd het vooral een Idenveldgevecht met r de thuisploeg Boe- ip-Susic en voor geel- iw Van Moer-Schönber- En snel was het duide- dat de Beverense motor naai op een te laag toe tal draaide. Ronny Mar- s en Erwin Albert kre- trouwens ook maar inig vrijheid. Vaar de eerste er met De ilf een sportief duel van akte, gingen Albert en nternationaal De Vriese lijwijlen echt met de bijl Dat kostte Albert trou- s een boeking en. bijna g de rijzige Beverense i uit de wedstrijd. Kan- kreeg Molenbeek dus Langs Boskamp, Susic en Thychosen in de eerste twintig minuten. Langs Van der Eist en opnieuw Thychosen rond het half uur. Maar het bracht voor lopig weinig op voor de knapdraaiende thuisploeg: Pfaff leek werkelijk onklop- baar. Beveren kon tegen dat Brussels aanvalsgeweld maar weinig plaatsen. Na 35 minuten spelen kreeg Martens een kans maar Ronny kon niet besluiten terwijl Theunis even later te zwak in de armen van Ruiter schoot. Verder bleef Jan Ruiter de hele eerste helft werkeloos toezien ter wijl Pfaff gedurende de laatste minuten van de eer ste helft opnieuw de kans kreeg zich langs zijn beste zijde te tonen. Beveren was gelukkig toen scheidsrech ter Schoeters de rust in- floot: in de kleedkamers zouden ze even wat rust krijgen. In de tweede helft kregen we echter onmiddellijk het zelfde spelbeeld. Braems da cht met Schoofs (i.p.v. Weihrauch) het spel om te buigen maar ook Patrick kon de druk op het blauw gele doel niet wegnemen. Wel kreeg Albert na vijf mi nuten nog een kans maar de Duitser nam teveel tijd alvorens af te drukken. Langs overzijde bleef vooral Susic gevaarlijk uitbreken. Maar Pfaff bleef overeind. Tot in de 54ste minuut. Thychosen ging de Beve rense verdediging voorbij en werd toen in het straf schopgebied zwaar geta ckeld door Baecke. Terecht wees Schoeters naar de pe naltystip. Susic het Pfaff ditmaal geen schijn van kans. De thuisploeg kreeg eindelijk loon naar werken. Beveren wou nog wat te rugvechten maar speelde alleen nog wat nerveuzer. Garot en Albert kregen een boeking. Van Moer werd nog geruild voor de fitte Creve en bijna werd deze zet nog suksesvol. Beveren ging op zoek naar de gelijk maker, zo kreeg RWDM nog enkele open kansen maar Pfaff wist daar wel raad mee. Beveren zelf bleef strijden en hield uitzicht op op de ke(e)per beschouwd verdienden we toch niet te verliezen he meneerke Schoeters! dank u wel merci bien! Pfaff was in Molenbeek weer grandioos maar voor een strafschop stond hij machteloos! een gelijkspel. Dat kwam er dan bijna: eerst toen Ronny Martens een mooie voorzet van Schoofs op het hoofd nam maar De Vriese de bal van de lijn keerde en dan, op de hieropvolgende hoek schop, toen Ruiter opnieuw geklopt leek maar weer door de verdedigers bijge staan. Het gelijkspel ont snapte de Waaslanders dus van een niet, maar toch zou dit een aanfluiting van de voetballogica geweest zijn. Hugo AERTS Toeschouwers: 12.000 Scheidsrechter: Schoeters Doelpunt: 54' Susic l-O RWDM: Ruiter, De Vriese, Desaeyere (De Greef), De Wolf, Martens, Van Der Eist, Boskamp, Susic, Thai- ret (Gollière), Thychosen, Jansen Beveren: Pfaff, Jaspers, Buyl, Garot, Baecke, Van Moer (Creve in 71"), Schön- berger, Theunis, Weih rauch (Schoofs in 47"), Al- bert, Martens. Boekingen: 24' Van Der Eist, 78'. Garot en 80' Albert. Op Seraing en ondanks de 2-0 nederlaag was dl Aalsterse oefenmeester Georges Heylens niet k met zijn kommentaar t.o.v. de pers: «Kijk eens di we hier vandaag aan het kortste eindje trekken, lag in de lijn van mijn verwachti Seraing heeft kunnen profiteren van een paar z ke momenten bij het uitverdedigen om snel naareaff 2-0 voorsprong uit te deinen. Ik geef grif toe dat a< een krampachtige eerste helft etaleerden en data die vroege opdoffer het vertrouwen een hele fiidj zoek was in onze gelederen. Tot overmaat van r, viel ook al na een tientaJ minuten Ferrera uit na es onbesuisde aktie van Bernardi, een aanslag d aanmerking kwam voor een boeking. Maar u z wel willen toegeven dat u na de rust een soepelijS Aalst aan het werk zag. Een Aalst dat toen op bi niveau van vorige week akteerde en doelman Kef mans dwong tot een drietal klasrijke tussenl sten.» Op een vraag waarom hij Luk Limpens naar rechterback overhevelde in de plaats van Jóh Dierickx, gaf Georges Heylens volgende a bare uitleg. «Volgende week zullen we Johan met- I ten missen ingevolge zijn uitsluiting op Raci^f Mechelen en derhalve achtte ik het noodzakelij' Luk Limpens te laten wennen op die plaats a rechterflankverdediger temeer omdat ik nog niet al kunnen rekenen op William Stallaert wiens kw, ren traag genezen. Ik mis vooral William omdat 4 als moderne verdediger zo'n flinke steun kan v nen aan de half- en voorlijn en de kwast verstaat a een spits gepast met een gemeten voorzet te h dienen.» Tot daar Georges Heylens die na de derde kompel titiedag niettemin op meer had gerekend dan e op 6. A.BLË Molenbeek. Na de eerste nederlaag van het seizoen 1981-1982 liep trainer iraems er duidelijk heel wat zenuwachtiger bij dan dat we van hem gewend zijn. Ve konden wel veronderstellen wat Urbain dwars zat: de Beverense prestatie was nu niet bepaald schitterend te noemen. «Neen, de jongens speelden hier de slechtste wedstrijd sinds ik opnieuw trainer van geelblauw werd. Excuses wil ik daarvoor niet zoeken. Ook de Europese wedstrijd tegen Lin field mag deze nederlaag niet verbloemen. Profspelers moeten in staat zijn op drie dagen tijd te rekupereren van een wedstrijd. Ik had wel liefst zondagmiddag gespeeld, maar vermits de R WDM-supporter liefst zaterdagavond zijn team ziet spelen, moeten we ons daarin schikken. Braems had het ook even over het strafschopdoelpun t. Och kom, strafschop of o-een strafschop, vorige woensdag kregen we een strafschop die volgens sommige enners ook nogal licht werd toegekend. Als de scheidsrechter fluit zal het zo wel •jn. De thuisploeg was zaterdag trouwens m alle opzichten beter dan Beveren. elukkig hadden we hier weer een goede Pfaff onder de lat staan, anders zou de iderlaag nog heel wat zwaarder geweest zijn. Tenslotte wou hij nog iets kwijt over de volgende Waaslandse opdrachten: terdag moeten we tegen Luik onze supporters nog eens verwennen, zo kan de derlaag hier snel vergeten zijn. En dinsdagavond in Belfast verwacht ik wel rder spelende Ieren, we zullen in de eerste helft zien en daarna trachten ook zelf s te forceren. Ik voorzie weinig problemen met de 3-0 uitgangspositie. H.A. Seraing. Zoals het in de lijn van de verwachtin gen lag kon E. Aalst op Seraing niets oprapen. De thuisploeg, die wel de diensten moest missen van Nico Claessen, kon voor de eerste maal dit seizoen re kenen op Oblitas, die later in de wedstrijd de beslissen de rol zou spelen in de ne derlaag van Eendracht. Se raing trok vanaf het start sein alle aanvalsregisters open en de Aalsterse verde diging werd op de 11de mi nuut al een eerste keer te grazen genomen. Een aktie van Oblitas werd in eerste instantie geblokkeerd door zijn lijfwacht Johan Die rickx, maar die plaatste de bal pardoes in de voeten van Piroton, die op slag op rechts Luyckx kon aanspe len en meteen was Rosez een geslagen man (l-O). Aalst kon hierop weinig of niets reageren. Het speelde krampachtig en vond nau welijks zijn goede draai. Nadat op de 22ste minuut Bernardi de kana had waar om Ferrera vroegtijdig naar de kleed kamers te trappen een brutale fout waarvoor ref Delacour het zelfs niet no dig achtte om zijn boekje even uit zijn vestzakje te halen plaatste een links en rechts opduikende Obli tas Aalst voor een zwaar Op de 26ste minuut schil derde hij een gouden voor zet op het hoofd van Lakner en diens kopslag was on houdbaar voor de Aalsterse goalie (2-0). Na die tweede treffer ging Eendracht zich beter organiseren en rond het halfuur was er een at tentievolle Kerremans no dig om een poging van Lim pens te neutral izeren. Na de herneming keken we neer op een meer evenwich tige partij. Nadat rond het uur Dierickx was vervan gen door De Souza, kwam Aalst een aardig woordje meepraten, vooral dan om dat Salvador werkte als een dwangarbeider en gaten kon trekken in de Waalse defensie-sektor. Dat resul teerde Op de 78ste minuut, in twee doelkansen. De eer ste keer plaatste Van Roy een verrassende schuiver, door Kerremans weer uit stekend geblokkeerd, en onmiddellijk daarop moest de Seraing-doelman al zijn klasse en talent aanwenden om een kopbal van Salvador uit zijn hok te weren. Dat waren van Aalsterse kant echter de laatste wapenfei ten. In de slotminuten kwam plots Rojas nog eens de neus aan het venster ste ken met een knal van for maat. Maar op deze faze be wees Rosez uit het goede doelhout gesneden te zijn en hield de aanneembare 2- 0 cijfers op het scorebord. Finrtknnkliinip- we zagen een minder goed Seraing aan het werk tegen een krampachtig Aalst, dat vooral in de eerste helft alle kansen op een gelijkspel verspeelde. Scheidsrechter Delacour leidde voor 4.000 toeschou- Kerremans, Desanghere, Serj Luyckx, Piroton, Ceupens, Smet, Ferrera (22' Rupcic, Bernardi, Cremas- saert), Limpens, co (60' Gorez), Rojas, Lak- en Van Rooy. ner, Oblitas en Berigier (87' Falla). Eendracht Aalst: Rosez, Dierickx (57' De Souza), De Smet. Van Kemseke. Cornelia, Doelpunten: 11' Luy (1-0) en 26' lakner (Si- Boekingen: Ben A. BLC De Wase scheidsrechter Eddy De Witte kapt ermee. Zijn ontslag werd door de provinciale scheidsrech- terskommissie aanvaard, De Witte kreeg terecht be dankingen voor bewezen diensten na een toch wel mooie, doch te vroege af gebroken loopbaan. De Witte, een rijzige atleet was een graaggeziene fi guur op de voetbalvelden. de spits, helft de ziel uit het lijf had bracht Rootsaert erin als gerend om Oblitas, waar middenvelder, schoof Luk ook op het veld, af te dek- T.impana nnar de rechter- ken. Goed Eendracht oege doelpunten van Seraing zorgden voor Eendracht Aalst dat naar het ploegwisseling door te voe- zelfzekere Dierickx, die- nland was getogen met een gelijkspel in het vizier, voor een even vroege ren- Hij plaatste Van Roy zich nochtans de eerste uchtering. De eerste treffer van de thuisploeg mag zonder enige schroom helemaal^ aan l ie geluksdoelpunten geklasseerd worden. Bij de tweede Waalse treffer vi cheen Lakner moederziel alleen vóór doelman Rosez en ook deze keer had de üendrachtdoelman geen verhaal tegen diens kopbal. Toen zeer vroeg in de en pf'"iZ'n teerde beslist beter tijdens wedstrijd nadien nog Ferrera naar de kleedkamers werd geschopt door een Dierickx een nieuwe op- de tweede periode en er was onbesuisd spelende Bernardi was het vertrouwen diep geschokt in de Aalster- dracht rondom de midden- zelfs de grote klasse en het se rangen. cirkel. Dat dooreengeschud onvervalst talent van doel- Eendracht draaide na de man Kerremans nodig om Trouwenstijdens die onbeheerst om Seraing Heylens was dus wel ver- rust soepelder rond, vooral zogezegde drie «gemaakte» eerste periode speelde Een- voor zware problemen te plicht om door het uitvallen Han nadat De Souza was doelpunten uit zijn kooi te dracht te krampachtig en te plaatsen. Oefenmeester van de rele Spanjaard een ingebracht voor een minder weren. Tijdens die periode van het Aalsters overwicht viel het weer duidelijk op dat Salvador werkte als het eerste beste natiepaard. Zijn intelligent denken werd echter niet steeds effi ciënt uitgewerkt door zijn maats. Maar een dergelijke Salvador maakt in de toe komst nog wel brokken. Geloof ons vrij. Met 2 op 6 klopt het vooropgesteld re kensommetje van coach Heylens niet meer. Hij stel de een 5 op 8 in het vooruit zicht, maar die thuisneder laag tegen Berchem projek- (zondag 27 september 1981 om 15 uur) I Nationale SK Beveren - FC Luik (26.9 om 20 u) (Delacour) Waterschei - SC Lokeren (26.9 om 20 u) (Van den Wijngaert) H Nationale Eendracht Aalst - Charleroi (Crucke) m Nationale A Olympic Montignies - Jong Lede (26.9 om 19u30) (Scieur) Eendracht Zele - Menen (Picard) Izegem - SK Sint-Niklaas (Laenens) Bevordering A VW Hamme - SV Bornera (Strosse) I Provinciale Lokerse - KAV Dendermonde (Bockstaele) SK Lebbeke - Haaltert (Taeleman) n Provinciale B Sint Pauwels - Racing Wetteren (Coppens) Kemzeke - Pollare (De Wispelaere) Standaard Wetteren - Sparta Buggenhout (Anné) Oudegem - Eendracht Meldert (Devisscher) Excelsior - Appelterre (De Bruyn) Eendracht Sint-Gillis - Robur (Arnou) Temse - St. Gillis Waas (Van den Berghe) St. LievenB Houtem - SK Aalst (Lavent) m Provinciale C Thor Meldert - Terjoden (Wiels) Grembergen - Schellebelle (Redant) Berlare - Kerksken (Van Imschoot) Bambrugge - Baasrode (Van Nieulande) Ede - Burst (Staes M.) Wieze - Mere (Van de Winckel) HO Kalken - Herdersem (Heiremans) Wilskracht Moorsel - Nieuwerkerken (Eeckeman) Hf Provinciale D Haasdonk - St. Amandsberg (Rietens) Assenede - Sombeke (Buysse) Klinge - Herleving Vrasene (Segers) FC Zelzate - Kallo (De Kimpe) Bazel - Melsele (Lambrecht J.) IV Provinciale C SK Beervelde - Wichelen (Van Droogenbroeck) SK Lokeren - Laarne (Nijs) SK Overmere - Valentino's Overmere (Melckebeek) Schoonaarde - Lochristi (Moons) Zaffelare - Heikant Zele (Bijn) IV Provinciale G Vlierzele - Kwatrecht (Leroy) Smetlede - Massemen (De Clercq) Oordegem - Erpe (Roelandt) Ser8kamp - Erondegem (Wauters) IV Provinciale H Opstal - Edixvelde (Nelis) Opdorp - Schroevers Moorsel (Moreel) Welle - Gijzegem (Mees) Doggen - Iddergem (Drieghe) Appels - Rapide Lebbeke (Van Leuven) Lebeke - Hofstade (Van Droogenbroek André) Lutterzele - Erembodegem (Van Haver) IV Provinciale I Rupelmonde - Kruibeke (Van Gasse) Waasmunster - Hoogeinde (Samson) Verrebroek - Eksaarde (Reyniers) Gerda - Stekene Sp. (Burm) KI. Laar Vrasene - Kieldrecht (Van Hoey) Straatje Stekene - Meerdonk (Fierens) UEFA's Sinaai - Moerbeke (Bracke) Eendracht Aalst - Waregem (25.9 om 20 u) (Mest- dagh) (terr. SK Aalst) AA Gent - SK Beveren (10 u) (De Saedeleer) SC Lokeren - Beerschot (10 u) (Lippens) Provinciale Juniores (10 u) Racing Gent - SC Lokeren (Simon) E. Aalst - Geraardsbergen (Van Kerkhove) Zottegem - SK Sint-Niklaas (Raveel) E. Zele - SK Beveren (De Ridder) VW Hamme - Lede (De Waele) Provinciale 8oholieren (10 u) Racing Gent - SC Lokeren (Cotman) E. Aalst - Geraardsbergen (Coppens L.) Zottegem - SK Sint-Niklaas (Mejor) E. Zele - SK Beveren (Criel) VW Hamme - Lede (Callebaut) SC Lokeren - Standard 0-2 RWD Molenbeek - SK Beveren l-O Seraing - Eendracht Aalst 2-0 Bergen - Eendracht Zele 0-1 Jong Lede - Wallonia Namen 4-2 SK Sint-Niklaas - Ninove 2-0 Zwevegem - VW Hamme 4-0 KAV Dendermonde - Ronse O-O O Isa - Lokerse 05 Lovendegem - SK Lebbeke 3-0 Eendracht Meldert - Excelsior 2-O Sparta Buggenhout - Oudegem 2-2 Racing Wetteren - Kemzeke 3-1 SK Aalst - Sint Pauwels O-O Geen «naam» zoals fife w>oi Delcourt destijds, een man die op provinc vlak zijn verdiensten h en zeer gewetensvol i taak volbracht. Eddy De Witte is 40. Eigi lijk hadden we verwad g sii dat hij er nog enkele jai tjes bijdeed, want arbite Een van zijn kaliber hebbi ou. di steeds hun plaats op i wte grasmat. mvi i110*6 Vudt l stug irste ui da: ledstri rijwel ipekt Kallo - Bazel 0-1 H. Vrasene - FC Zelzate 5-0 SLV Zelzate - Klinge 4-O Dynamo Beervelde - SK Lokeren 2-0 Heikant Zele - Edeboys l-O Lochristi - Zaffelare 2-2 Valentino's Overmere - Schoonaarde 0-1 SK Kalken - SK Overmere 0-3 Hillegem - Vlierzele 1-0 Erondegem - Westrem l-l Erpe - Serskamp 0-2 Bavegem - Oordegem 3-1 Houtem - Smetlede 1-1 Iddergejp - Appels O-O imidd heeft St. Gillis Waas - St. Lievens Houtem 1-0 Gijzegem - Doggen 1-1 Robur - Temse 1-1 Appelterre - Eendracht Sint-Gillis O-O Baasrode - Ede 4-2 Kerksken - Bambrugge 4-1 Terjoden - Grambergen l-O Nieuwerkerken - Thor Meldert O-l Herdersem - Wilskracht Moorsel O-O Mere - HO Kalken 2-1 Buret - Wieze 2-5 Schellebelle - Berlare 5-0 Sombeke - St. Kruis Winkel 1-1 Melsele - Haasdonk 1-0 he teerde plots een andere si- ondertussen rezen nieuwe kwetsuren van De Bolle, ken een drietal onder he tuatie zodat tegen Sp. Char- problemen op voor Georges Stallaert, Jean Arnolis, Fer- weer gevechtsklaar na b» Zele leroi «moet» gewonnen Heylens. Hij moet voor de rera. De Souza en Jefke aanwenden van een reeti Unde worden om het vooropge- eerstkomende thuiswed- Cornelia. Als we even natel- spuitjes en andere heelmid ipaan steld doel niet helemaal in strijd tegen de Karolingera len zijn dat zes kernspelers delen, de war te brengen. Maar rekening houden met de op een rijtje. Hopelijk gera- Edixvelde - Opdorp 4-1 Erembodegem - Opstal 1-2 Hofstade - Lutterzele 2-2 Boon wijk - Lebeke 6-1 Rapide Lebbeke - Baardegem 1-1 Schroevers Moorsel - Welle 1-2 Eksaarde - White Boys 1-1 Kruibeke - Waasmunster 4-2 Moerbeke - Rupelmonde 2-4 Meerdonk - Sinaai 3-3 Kieldrecht - Straatje Stekene 5-1 Stekene Sp. - KI. Laar Vrasene 1-0 Hoogeinde - Verrebroek 1-4 lerge: Eend utrBi linnin N.O.M.B. Mini-voetbal 3' Nat. A: M.V.C. De Pinte - Mini '81 Lokeren: 1-2 Na de uitschakeling in de Beker van België door Resocub Aalst en de neder laag op de openingsdag van de kompetitie tegen Mini- Temse heeft Mini '81 Loke ren nu de eerste overwin ning laten optekenen en wel op het veld van De Pinte. Voor deze verplaatsing kon den de Lokeraars liberg Platinck en doelman Van Cleemput rekupereren en dat scheelt uiteraard een slok op een borrel. Het werd overigens vrij duidelijk dat beide tegen standers sterk aan elkaar gewaagd waren. Het resul taat was een snelle en vinnige partij waarbij Velde- man en Murphy vooral het bezoekende gevaar gestalte gaven. Dat doelpunten toch geruime tijd uitbleven was vooral te wijten aan de steengoede keepers die ge maakte doelpunten in extre mis wisten te verhinderen. De eerste periode werd dan ook met een dubbel blanke stand afgesloten. In de tweede periode kregen de toeschouwers aanvanke lijk eenzelfde spelbeeld te zien maar geleidelijk kreeg Lokeren meer greep op het spel en doelpunten hingen dan ook in de lucht. Een lobbal van Tollenaere viel op de dwarslat terwijl een schot van Van Damme beter verdiende. De gastheren lieten zich inmiddels niet onbetuigd en konden drie strafcorners afdwingen zonder tastbaar resultaat evenwel. De eerste strafcor- ner die De Pinte na de kampwisseling kon afdwin gen was wel raak De gastheren kondèn die tref fer evenwel niet uitbuiten om verder hun wil op te dringen .Lokeren greep In tegendeel het initiatief en Platinck bracht met een zwaar schot de bezoekers langszij. De spanning steeg nu duidelijk en aan beide zijden werden de keepers gered door het doelhout In de laatste periode werd door beide ploegen meer behoudend gespeeld Men was blijkbaar tevreden met de puntendeling. Tot Pla tinck dan in de slotminutf nog eens fors uithaaldeP meteen Lokeren definitie®1*11 op winst knalde. W V.L Mini '81 Lokeren speeW met: Tollenaere. Velde 1 he man. Platinck. Van Cleefn- put. De Bock, Murphy, Vf Damme en De Neef. fin I bal [el v tor «aart ^ks iade aar loot. iin *n e aba Pie ast lm F inh «at

De Voorpost | 1981 | | pagina 18