Bazel-Melsele absolute topper Eén grote familie aan de Klokkedreef Nog twee maxima: Serskamp Heldergem Alleen het resultaat is positief Score nog aan de lage kant Aan mekaar gewaagd Baas, maar geen doelpunten Dozijn was haalbaar Vierde Provinciale I in vogelvlucht MC tan- nftc Viermaal Milliam 22 - 25.9.1981 - De Voorpost KIJK OP DERDE PROVINCIALE Lijkt in Derde C de ontmoeting tussen Thor Meldert en Terjoden het meest tot de verbeel ding te spreken, dan moet de absolute topper in reeks D gesitueerd: het verrassend uit de hoek gekomen Svelta Melsele reist naar Bazel. Wie het laat afweten, wordt onverbiddelijk uit de kop gebonjoerd. Wijzelf zien het op een draw uitlopen. En als er dan toch een winnaar moet komen, wordt het een dubbeltje op zijn kant. Eén enkel goaltje kan over winst en verlies beslissen want een doeltjeskermis wordt het in geen geval. Pakt Grembergen, vorige zondag nipt ver slagen door Terjoden, een eerste punt tegen het bezoekende Schellebelle? Niet onmogelijk, maar dan zal groenwit er goed aan doen hardknaller William Van Caenegem uit de wedstrijd te houden, anders loopt het fout. Berlare ging zondag verrassend door de knieën in Schellebelle, maar het uitvallen van doelman Kerre werkte de 5-0 score fel in de hand. Vandaar dat we de puiten een kans toemeten om Kerksken in te pekelen. Baasro de reist naar Bambrugge. Een Bambrugge dat in Kerksken werd weggespeeld. Baasrode, vooralsnog zonder nederlaag, moet de uitstap tot een goed einde kunnen brengen. Ede-Burst, of een konfrontatie tussen een prima thuisploeg en de rode lantaarn, eindigt op een zege van de wijkploeg. Mere moet in Wieze op niet veel positiefs hopen en Herder- sem moet in Kalken de helft van de buit meegrissen. Voor Eendracht Nieuwerkerkéh zien we het niet goed zitten: wat weghalen op Wilskracht Moorsel zal boven het petje van het geelrode team gaan. In Derde D heeft Haasdonk geen kluif aan Sin t-Amandsberg en moet goed uit de doppen kijken wil het geen blauwtje lopen. Sombeke zal in Assenede de schade beperken en Kallo mag op het veld van FC Zelzate puntenoogst najagen. En wat met Klinge? Twee doelpunten ge scoord. Elf tegen. Het is allesbehalve bemoedi gend voor de jonge grensploeg. Nul op zes. Met de komst van Herleving Vrasene zien we niet goed in hoe de beschamende nul kan worden uitgewist. M.V.H. De derby Valentino's Overmere - Schoonaarde (zittend) eindigde op een nipte 0-1 zege voor de bezoekers|J Heikant Edeboys Herleving Vrasene 5 FC Zelzate 0 Het probleem bij de Vra- sene-formatie van de vorige weken was zonder enige twijfel het besluiten op doel. «Indien mijn jongens toen hadden durven schie ten zoals zondag, waren de putjes zeker niet ontgaan,» meent trainer René De Zutter. Het üep zondag allemaal als een trein, reeds in de 2de minuut lukte Eddy Van Berghen een ver schot dat via een tegenstander af schampte zodat de Zelzate- keeper zich misrekende. In het tweede kwartier was het meteen goed raak met niet minder dan drie doel punten. Tweemaal door toe doen van «lucky» Janssens, die zijn gave verrichting hiermee in de verf zette, en een maal langs Marcel On- ghena, die op het goede werk van Mark Lardenoit en Luk van de Vijver teerde. Met deze stand voor ogen verdienden de gasten zeker enig respekt omdat ze het hoofd nooit lieten hangen maar integendeel bleven aanvallen alsof een drawn nog binnen bereik lag. De thuisploeg nam het van haar kant wat makkelijker en mocht nog een keertje juichen voor een pracht- doelpunt. De voor Dirk Kindt ingekomen Mark Van de Vijver gaf vanop meer dan 25 meter een on gelooflijke dreun tot in de linkse winkelhaak. Deze prestatie brengt het Vrasense moreel natuurlijk weer op punt en daarop voortgaand zouden er zon dag bij De Klinge uit geen onoverkomelijke moeilijk heden mogen rijzen. Niette min waarschuwt de Herle- vingtrainer voor overschat ting, en houdt hij de voor gaande verloren konfronta- ties tegen Sportkring voor ogen. MANTL SK Kallo E. Bazel In deze zeer evenwichtige partij kwamen de bezoekers bijzonder fortuinlijk weg met de twee puntjes. Gedu rende de hele wedstrijd moesten de Sportkringers nauwelijks onderdoen voor hun geelblauwe opponen ten. Integendeel de beste kansen kwamen achtereen volgens van Totté en Rot tier. De Eendrachtploeg werd op dat moment echter recht gehouden door hun doelman Troch, die nog een listige schuiver in de laat ste instantie met de voet kon buitenwerken. Kwam dan de voor de thuisploeg zo fatale 75ste minuut. Robbie Maes breekt door en schuift op zijn lijn de bal naar Eddy De Roeck toe. Deze ziet de vrijopgekomen Oosterlinck met het beken de resultaat. De mannen van oefen- meester Smet gooiden er nu alles tegenaan om het te rechtvaardigen puntje toch nog thuis te houden, maar enkele hoekschoppen kon den de Bazeldefensie nooit verontrusten. Door deze zege staat de formatie van Theo Ruymbe- ke op een gedeelde eerste plaats met Svelta, dat nu zondag aan het Kasteel komt spelen. Voor deze wedstrijd is Eendracht dus duidelijk de underdog, een rol die geelblauw sinds van ouds best ligt. MANTT, Er was weinig entoesias- me te bespeuren bij Heikant na de minieme zege tegen de Edeboys uit Wetteren. Het spelvertoon was im mers niet bepaald van aard om hoog van de toren te blazen. Maar er waren wel verzachtende omstandighe den. Enerzijds zijn de Ede boys een moeilijk te maneu- vreren tegenstander terwijl de weersomstandigheden allesbehalve ideaal waren. Water en modder maakten niet alleen een degelijke balcirkulatie onmogelijk maar tevens was de balbe handeling zelfs bijzonder moeilijk. Maar uiteindelijk werd dit nat duel wel met een positief saldo afgesloten voor Heikant. Daar zorgde Mark DTIollander voor die op de 25' een inzenden enig mooi kontroleerde en ver volgens ijzig kalm de bal over de bezoekende doel man lepelde. Meteen een uiterst schaars hoogtepunt in een wedstrijd waarin meer en meer tegen de bal en de natuurelementen dan tegen de tegenstander werd geknokt. Deze overwinning brengt wel met zich mee dat Heikant naar de derde plaats is opgerukt. En dit ondanks een zware neder laag op de openingsdag. Een onverdiende neder laag, dat wel, maar winst op Schoonaarde en nu de 1- 0 zege tegen de Edeboys hebben die eerste nederlaag doen vergeten. Meteen werd ook bevestigd dat Hei kant dit jaar inderdaad een ernstige titelkandidaat kan worden. Tijdens de afgelo pen seizoenen was er reeds een stijgende kurve te note ren in de prestaties van Hei kant zowel wat de blote re sultaten betreft als het spel vertoon. De terugkeer van de jonge doelman Van Doorslaar na een statre bij Lokerse SV en vooral de inbreng van stopper Boey- kens, overgekomen van Eendracht Zele, hebben Heikant nog meer allure gegeven. Maar daarnaast zat zondag ook Herman Van Driessche op de bank. De onbetwiste goalgetter van Heikant die in de loop van vorig seizoen zwaar i kwetst werd en sedertü onbeschikbaar was. Zijnï rugkeer in de basispkq zal eerstdaags gebeuren i dat moet Heikant nu offensief sterker maken. w.vi Iddergem O Appels O Volgens speler-trainer Julien Van Hoorde van Sparta Appels had zijn ploeg minstens met drie tot vier doelpunten verschil moeten winnen. De Appelse trainer baseert zich hier op het feit dat zijn ploeg vrij wel het grootste gedeelte van de wedstrijd in het of fensief was, maar niet tot scoren kon komen. Dat is nochtans een noodzaak om te winnen. «Kansen waren er voor Appels te over,» zegt Julien Van Hoorde. Hij noemde daarbij Etienne Sterckx, Pieters en Marcel Van Nuffel. Zij heten een gelegenheid onbenut of kenden pech bij het beslui ten. Ook in de tweede helft was dat zowat het geval. Trainer Van Hoorde is van mening dat zijn ploeg gelei delijk in de gewenste kon- ditie begint te komen. Vol gens hem moet dat ook m de komende weken zijn vruchten afwerpen. Of Appels tegen Rapide °P Lebbeke zich reeds zal nen doen gelden is vraag. De Lebbekei zijn nu blijkbaar ook van de sterksten in reeks. Ze haalden tot opl den drie punten op zes.i dat is net evenveel als Appelse Spartanen, mee rekening genou zou je mogen stellen Appels een reële k maakt, om zijn eerste voor eigen pubüek behalen. e.d; kus roard l Hi de gr< sus d< es J waren rhandelii ïgen insman was I r. ter p dan c igraa a? ning negenti Grote Iv sperw fcppinger jijke ren VIERDE PROVINCIALER GERDA Het lijkt alsof Sint-Niklas© provincialers wachten dereen alle wedstrijden op een «mntai goede beurten in de kompetitie kan zien: de punten wor- vooraleer ze hun ideeëngoed aan de pers voorstel- den doorgespeeld aan de len. FC Gerda maakt daarop geen uitzondering. De trainer, vergelijking met Excelsior kan op bepaalde mo- Op donderdag konfe- menten zelfs doortrokken worden want ook hier bij reren de trainer en het aanvang een mindere noot: voorzitter Van Over- selektiekomitee. Negen loop liep vijf weken geleden tijdens een val een ploegen worden in kom- ernstige breuk op en is ondertussen nog altijd niet petitie gebracht wat in- te been. Positief klinkt dan weer de totale nieuwe houdt dat zowat iedere aanpak van deze klub. Niet alleen zijn we verheugd dag een team aan het over het praattalent van ondervoorzitter Karei Van trainen is, waarmee Overloop, sekretaris Alex De Block, trainer Willy maar bedoeld wordt dat Peirsman en jeugdvoorzitter Karei Van den Bos- er werk aan de winkel is sche, tevens dient een felle uitbreiding van voor het bestuur, het bestuur aangekondigd. Bovendien vindt iede re maand een be- We maken een samen- laire wedstrijd in de stuursvergadering vatting van wat voor- kwartfinale werd uitge- plaats met bespreking melde heren te vertellen schakeld. Bovendien van voorbije wed- hadden. Na het eerder slaagden de jeugdelftal- strljci maar ook van deze slappe seizoen anno len erin kundig aan de Qp komst. Ook eenmaal 1980-1981 met de kam- lijnen te verschijnen en per maand komt het pioenstitel bij de reser- de Beker van minister jeugdbestuur samen ven als uitschieter, is Willockx te behalen. De waarvan men opnieuw men in het tussensei- handel en wandel van denderende initiatieven zoen rond de tafel gaan Gerda, stelt sekretaris verwacht. Ze brengen zitten. Men zou inder- Alex De Block voorop, ggid in het bakje en dat daad een en ander ver- bestaat er op de eerste jg altijd meegenomen, anderen aan de struk- plaats in een koerswij zi- Eveneens werd gedacht tuur van de ploeg. Dat ging door te voeren o.a. aan het organiseren van resulteerde op de eerste naar de pers toe. Dat ggn soort busdienst, in- plaats in het aantrekken houdt in dat de schrijve- gericht voor het vervoer van een aantal nieuwe laar in kwestie heel wat van de eigen spelers, oestuursleden, meteen, beter zal worden inge- iedereen, hoeft het -naar toch ook eerder licht en bijgevolg door nGg gezegd, werkt pro oevallig een verjon- hun publiciteit meer deo, zodat de huidige ring volk kunnen meebren- leuze zeker van tel is dat Op enkele maanden gen naar het terrein, de ploeg hogerop moet tijd kon trouwens een wat op zich dan een ster- Worden gebracht, degelijke inzet bespeurd ke financiële armslag worden. Vooral dank zij moet waarborgen. Alles bewijzen grotendeels eigen werk, Zo maak je de cirkel in Trainer Willy Peirs- kon zo de jeugdkabine elk geval rond. man toonde zich een erg op het B-terrein gereali- De werking van de bescheiden man. Hij de- seerd worden, boven- klub ziet er bovendien buteerde bij SK Beveren dien het B-terrein zelf vrij kleurig uit. Het jn de jeugdreeksen tot gedraineerd en tenslotte moet ook zo. Iedere wed- hij op bepaald moment de kantine uitgebreid en strijd wordt bekeken een kniekwetsuur op- verbouwd. door één afgevaardigde hep. Dan kwam Svelta Die nieuwe be- plus twee bestuursle- Melsele aan de beurt: 10 stuursuitbreiding had den, de juniores en de jaar lang zelfs. In Klein- ook gevolgen (positieve reserven worden dan Laar was hij vervolgens Han wel) voor de te ver- weer gevolgd door zo- speler-trainer om onder wezenlijken transfers en veel mogelijk be- tussen al de Blosokur- het aantrekken van een stuursleden, maar ook sus te volgen die hem "nieuwe trainer. Resulta- door de oefenmeester en later de kwalifikatie van ten, op voetbalkundig het selektiekomitee. trainer meegaf, gebied dan, waren er al Hierbij wordt voor iede- Toen kwam Melsele meteen: dat bewezen de re speler een kwotering opnieuw op de proppen: uitslagen in de Beker opgesteld omdat men gedurende die twee sei- van het Waasland waar (terecht) van het stand- zoenen lukte het hem be- Gerda na een spektaku- punt uitgaat, dat niet ie- hoorlijke resultaten als In de wedstrijd Stekene Sportief tegen Klein Laar waren het vooral de bezoekers die de eerste helft in handen hadden, maar dan prima kansen langs Van Loo en Danneel misten. Stekene vond de vlotte kadans niet en mocht zich gelukkig prijzen dat keeper De Roos een magistraal schot van Verhaert keerde. Inmiddels moesten de Laarspelers Patrick De Loor wegens kwetsuur vervangen door Kins. Het onterechte beshssende doelpunt was er eentje van aparte makelij: Ferket lanceerde Goossens Patric, bemerkte dat keeper Heirman ietsje te ver uit zijn doel stond en leverde een slim lobballetje af. Verrebroek boekte een opgemerkte 1-4 overwin ning bij het onmondige Hoogeinde en ook Olympia Rupelmonde aksentueerde de huidige zwakheid van Moerbeke met een 2-4 winst. -Meerdonk en Sinaai (niet voor niets staartgezellen) zorgden voor een bijzonder zwak vertoon dat op een juist gelijkspel eindigde (3-3). Dit alles brengt Jong Vlaanderen alleen bovenaan met achter zich Stekene Sportief. Het daaropvolgen de trio bestaat uit Gerda (ondanks de match min der), Klein Laar en Kieldrecht. Zondag treden de nummers twee en drie (Sportief Stekene en Gerda) tegen mekaar in het veld op de Klokkedreef waar men in een ware zegeroes verkeert. Opletten is evenwel geboden. Andere te volgen ontmoetingen zijn Rupelmonde, Kruibeke, waar Jong Vlaanderen het volgens traditie niet makkelijk heeft. Klein Laar versus Kieldrecht met een plaatsje in de leiders- groep als inzet en de vierpuntenmatchen avant la lettre: Sinaai-Moerbeke en Straa tje-Meerdonk. MANIL Boon wijk 6 Lebeke 1 Een spel van kat en muis in de Sint-Gillisse Boonwijk waar men aan het Ninoofse Lebeke een gemakkelijke prooi had. Deze ploeg heeft zopas zijn intrede gedaan in de grote Belgische voet balbond na uit het K.V.S. te zijn gekomen. Hun ouver ture was al mislukt Op het veld van Edixvelde kregen ze zeven doelpunten bin nen. Vorige week werd ook op eigen veld verloren, zij het met slechts 0-1 cijfers. Nu kreeg men zes voltref fers binnen. Zonder over drijven hadden het er min stens een dozijn kunnen zijn. Aan de rust was het al 2-0 en voor die doelpunten had Eddy Van Ransbeeck en Pierre Moerenhout ge zorgd. Eerstgenoemde voerde zijn nummertje he lemaal alleen op. Bij het tweede doelpunt was hij ook betrokken. Binnen de grote recht hoek werd hij onderuit ge haald. De scheidsrechter oordeelde terecht straf schop. Die taak werd, deze keer oordeelkundig, door Pierre Moerenhout uitge voerd. Na de hervatting was de bezoekende afgang kompleet. Letterlijk wer den de gasten van het kast je naar de muur gespeeld. Pierre Moerenhout nam het derde doelpunt voor zijn re kening. Ludo Pissens schreef nummer vier in zijn notaboekje terwijl Pierre Moerenhout de forfaitscore op het bord prikte. De jonge Johan Damen werd later in de wedstrijd de kans ge gund om een zesde do punt tegen de touwen prikken. «Probleemloos» klubleider Miel Cleemj het na afloop noemd «Maar iedere opdracht] niet zo makkelijk,» voeg Miel er onmiddellijk 1 toe. «Volgende zondag n ten we naar Baardegem.1 papier misschien geen zi re klant maar iedere R strijd moet gespe worden.» Door deze zege is Boonwijk nu mee op 1 van de rangschikking i komen. Samen met B dracht Opstal en Edixvd behaalde het vijf op zes dat is een resultaat w| mee men in de Boonfl redenen heeft om tevra te zijn. E.D Titelambities gedeukt? Erembodegem - Opstal: 1-2 S.K. Erembodegem is punten- loos uit het duel met Opstal een andere titelkandidaat gekomen. De gasten wonnen met 1 -2, maar deden niet met weinig overtuiging. Integen deel. De eerste helft verliep gelijkopgaand en Luc Buggen- houdt opende de score voor de thuisploeg. Eén minuut la ter echter, in de zeventiende minuut, kon Opstal langszij ko men. Verdediger Gilbert Du- pont wou te overhaast terug spelen en schoot in eigen doel. Als klap op de vuurpijl diende Erembodegem tien mi nuten later nog een own-goal te incasseren. Een afscham- per op Van Der Weeën cara- moleerde in het doel. 1-2. Meteen de ruststand. Na de koffie werd Opstal volledig teruggedrukt maar de verdien de gelijkmaker kwam er niet. KIJK OP VIERDE PROVINCIALE nik Sme rfare (vh Og'CJ B-Marie het i Ferdi Kruibeke 4 Sp. Waasmunster 2 In tegenstelling met de vorige wedstrijden brach ten de Kruibekenaars zon dag de discipline op om met een veilige voorsprong toch te blijven voorts pelen en zo doende een duidelijke over winning te boeken. Dit ge beurde echter niet zonder jeugdtrainer te behalen. Zo speelde hij o.a. kam pioen met de knapen. Ogenblik waarop hij ook zijn kandidatuur stelde voor het eerste elftal maar dat werd hem te recht of ten onrechte ge weigerd, zo zei Willy Peirsman zélf tijdens de perskonferentie Gerda, hogerop! Het is duidelijk dat de ze ambitieuze trainer met zijn klub hogerop wil. De resultaten zijn reeds eerder gunstig. Wat wil je nog meer als enige tegenzin van de Spar tanen die zich eveneens met positief spel lieten op merken. De bezoekers waren aan vankelijk ook offensiever, maar konden geen enkele uitgespeelde kans voorleg gen. Wanneer ze dan in hun verdediging stevig gingen blunderen bij een terugspeelbal waren De je over pakweg 18 vala bele kernspelers be schikt? Problemen dus voor het selektiekomitee dat naast de .trainer ook nog Marcel Thysman en Gimmy De Pauw bevat. Maar niemand zal ech ter ontkennen dat je lie ver te maken hebt met dit soort feiten dan met een tekort aan spelers- materiaal om de lange kompetitie door te spar telen. André GOVAERT Heyn en Milliam er als de kippen bij om af te straffen. Milliam, die zoals bekend een stevige technische ba gage bezit, ondervond geen enkele last van het zware veld en schoot in de tweede periode een vrijschop recht streeks binnen. Volgde dan een raid van De Wit, die zijn bal in het vele slijk verloor, geen nood echter: Frank gaf het beslissende duwtje. Na een sterke kollektieve aktie lukte Milliam ook een vierde treffer, waarna Waasmunster nog even te rugkrabbelde met een mild toegekende strafschop en een verrassende schuiver. Door deze winst voert Jong Vlaanderen als een van de grootste kansheb bers het klassement in vier de I aan. Zondag moet blauwwit naar gebuur Olympia Rupelmonde, een verplaatsing die zowel door trainer Marin als spelers met gemengde gevoelens wordt bekeken temeer daar laatste man Schoonvliet nog steeds moet gemist worden. MANIL Brui sale de 'ais m Van de Ie Si i legem Smet irnatio sende ome Een pluim voor SK Heldergem dat geen toevallige koploper blijkt te zijn. Het speelde vorige zondag Woubrech te gem in de vernieling. En de gasten moesten Uefsi een half dozijn doelpunten slikken. ihegeti Het werd immers 6-0 en niet 5-2 zoals maandagoch- fjutse tend in de meeste bladen was vermeld. Tot bij de rust kon Woubrech tegem nog enigszins de schijn ophou den. Het keek toen tegen een 2-0 achterstand aan dtf door Andries en Verberen was verwezenlijkt. Na de rust hepen de bezoekers zware averij op. Ronns Perreman dikte aan tot 3-0. En daarna zette Frans Van der Schueren een onvervalste hattrick neer. Te vermelden valt dat de Sportkring-doelman Dirk Perreman in de eerste periode een strafschop neu traliseerde toen de stand 1-0 luidde. Net als Sers kamp dat momenteel de koord houdt zette Helder gem een opvallend doelgemiddelde neer. Maar de Eendrach t-doelman kreeg in drie wedstrijden het nakijken nog niet. Serskamp maakte vorige zondag de rekening van O Erpe dat meteen zijn eerste nederlaag van de kompetitie opliep. Serskamp draait momenteel op volle toerental en vormt een hecht blok Oordegem hep op de khppen te Bare- gem. En nog wel met cijfers die aan duidelijkheio niets te wensen overheten. Het valt nu te beziend Oordegem zich direkt zal kunnen herzetten van dek eerste nederlaag. Bij de rust stonden de eindcijf van de konfrontatie Erondegem-Westrem al r Erondegem was langs Eric Saeys naar de leit geklommen. Maar Cooreman moest net voor de een bal uit zijn net rapen. In de tweede periode m( de vroegere SK-doelman nog een paar keer op proppen komen om de halve inzet voor QfyBjj veilig te stellen. S. Moorsel liet zich op eigen boni de das omstrikken door SK Welle. De ploeg Frans De Man vorig seizoen veldtrainer bij bh Aalst doet het flink. Welle en Opstal waren, trouwens de enige ploegen die in hun uitwedst het volle sukses oogsten. Opstal duwde Eremb gem in zijn eerste nederlaag. Edixvelde dat Ghoi bij Voorde weghaalde het zich om geen doelpi pramen. Het won gezwind, zoals de eindcijfers lateDj doorschemeren, van Opdorp. En zit met BoonW' dat het niet moeilijk had met de nieuwkomerL ke, met Opstal en Welle in de piek. De vraag rijst van de vier als eerste de rol zal lossen. J.v. De

De Voorpost | 1981 | | pagina 22