terlevtngdames klaar voor de start ND IN HAND SCHOONAARDE BLINKERS |.-Niklase startklaar Titelambities bij de dames ^biljart Maccabi Antwerpen start te Kieldrecht tafeltennismanifestaties Het provinciaal jeugdkriterium John Christiaens: «Opnieuw prettig bij Eendracht» Oudste Belgische wielerwedstrijd (1908) niet meer op kalender De Voorpost - 25.9.1981 - 25 JELTENNIS itioni iaat i OP hetII driej frm Ljax- e sta oe iet seldê goed t ij de: ut 0-4 kon ope: ord smak jen. ?e en erd «Iet alles de 3 ht ns het komend weekend wordt de tafeltenniskompe- gang gebracht in de nationale afdelingen. Zulks in dat de periode van voorbereiding erop zit voor de tondse Herlevingdames. vrijdag werkten ze hun laatste oefenwedstrijd af Evergem. ploeg welke als Oostvlaams kampioen 1980-'81 eveneens in tweede nationale uitkomt. Boes blijkbaar reeds flink op dreef liet in deze •ting niemand kans en won met Myriam Muylaert Ie dubbel. Myriam Muylaert van haar kant diende voor Carine Dereyn de duimen te leggen, terwijl m Macharis. vriiwel zonder traininq inqevolge undige ingreep boven de verwachtingen bleef en lot won van Kathy De Walsche, iets wat voorheen zo vaak was gebeurd. SP ioet iet Vertrouwen dus wel bij Herleving A, dat vorig jaar iedereen verbaasde door als nieuwkomer in Tweede na tionale op de vierde plaats te eindigen. Ingevolge de uitbreiding van de reeksen belooft de kompetitie uiteraard nog zwaarder te worden dan voorheen. De 22 speel we ken moeten uiteraard ook tegen 27 april 1982 afge werkt zijn. Het is bepaald moeilijk om een pronostiek te maken, maar bij Herle ving is men wel de mening toegedaan dat opnieuw op een ereplaats mag worden gerekend. Geschenken zul len er zeker niet te verwach ten vallen, en in dit verband is het wel spijtig dat Eyergem in tweede natio nale C werd ingedeeld. Herleving A zal het bijge volg moeten stellen met één provinciale derby tegen Sphinix Ronse, ploeg die als tweede gerangschikte mee is opgeklommen inge volge voornoemde uitbrei ding der reeksen. iel' B ogen e te,»' ,hit nc r °P>!rki >ek r licht ■.Aai ior de Waaslandse fanionklub St.-Niklase zit de van rust er op. Zaterdag start voor de A-ploeg het mschap in derde nationale. Carl Van Camp en co er voor de gelegenheid het bezoek van Vander Antwerpen, ploeg die net als Sint-Niklase A ■rde uit Tweede nationale en overduidelijk het ien heeft deze verloren plaats terug te winnen. werden de gebroeders Zwaenepoei alvast <orven. Nu is het zo dat ook St.-Niklase A het tn terrein wil heroveren en meteen komen we tot het dat precies op de openingsdag van het \oenschap de twee voornaamste titelkandidaten tegenover elkaar te staan. A iklaas voerde geen jngen in maar zal gaan met zowat de basisploeg dan seizoen t.t.z. met Carl ^mp als kopman en met Frans Messagie. en Gunther Corrijn, die Hedwig Amelinckx komt te vervangen. De beloftevolle Gunther Corrijn moet evenwel op 1 oktober 1981 zijn legerdienst gaan vervullen en meteen rijst de vraag of hij al dan niet steeds beschikbaar zal zijn. in het golfbiljartverbond Aalst dit seizoen geen anken zullen uitgedeeld worden bewijzen de eerste yen. Vanaf de eerste speeldag stond voor Hand in en B.C. Moorsel, beiden uit Moorsel, de zéér belang- ierby op de agenda. Een wedstrijd tussen beiden in zowel de punten als de prestige belangrijk waren, e spelers van beide clubs zenuwachtig op deze ntatie wachtten hoeft geen betoog, in Hand, de thuisspe- reeks) ondervond dat biljar- Lebbe c'ub was niet zinnens ten in de hoogste reeks géén «laten ingraven», dit sinecuurtje is. Bruno Moens uidelijk van bij het be- en Herman De Sitter van n de partij. De klasrijke Zandmannetjes plaatsten 0- Henri Baelde plaatste 2 op het bord. Willy Ovaere and in Hand de 1-0 op sloeg echter terug doch Wil- rd. Het ijs was gebro- ly De Wageneer zorgde dat i Hugo De Cock en Zandmannetjes reeds een Van der Linden zorg- gelijkspel hadden. Paul Ma lt de stand 3-0 werd. roy kon nog milderen voor Monsieur zorgde voor Rupa, doch Richard De Sitter onheil, (3-1doch zette de eindstand vast. 2-4. lomer bij Hand in Mogen we echter wel ver- Freddy Rosback en melden dat B.C. Rupa wel Pots legden het eind- enigszins verzwakt is tegen- 'ast. (5-1). Titelkandi- over het voorbije speeljaar. Palace liet aan De Enkele spelers maakten de kens duidelijk zien overgang naar een nieuw lo- seizoen hun bedoe- kaal niet mee. Cosmos, ook Lanoo José, De Bac- sterk verzwakt, ondervond ingois, De Thaeye J.- dat B.C. Schoonaarde een den Borre Hedwig en sterk gemotiveerd team is. Eede Theo plaat- Laatstgenoemde ploeg zal 0-5 score op het trouwens voor heel wat ver- Uytersprot Freddy rassingen zorgen dit sei- voor het eerredden- zoen. Dit deden ze dan ook Rupa, nieuwkomer zaterdagavond langs Ed- erereeks (want deze ward De Bruyn, Paul Dauwe, was twee jaar na el- Paul Lanckman en Roger pioen in B en A Van Onderbergen, die zorg- Vemi lyraj Hoe ook St.-Niklase A zal zeker niets onverlet laten om de terugkeer naar Tweede Nationale te bé- werkstelligen. In eerste provinciale start St.-Niklaas B eveneens met ambities. Vorig seizoen lie ten de B-jongens zich ver rassen, en zij niet alleen, door Sleidinge B. Thans wordt het zeker een duel tussen Kieldrecht, Drive, Eekloen St.-Niklaas B. Met Walter De Cock, Herman Snellings, Hedwig Ame linckx en Regi De Neve is St.-Niklaas B best gewa pend om de poort naar nationale te forceren. Voor de C-ploeg welke eveneens in eerste provinciale uit komt wordt het beslist hard knokken voor het behoud. Dirk De Bosschere momen teel in het leger blijft uiteraard onzeker. Luc De Bosschere, Peter Daems, Johan De Niel en Jacques Lever worden dan ook de vaste basis van de C-ploeg, waarvoor de veteranen Hec tor Inze en Jaak De Niel nog als troeven achter de hand wo'rden gehouden. In tweede'provinciale komt de D-ploeg in princiep uit met Pierre Wuytack, Bruno Voor het eerst koestert men bij St.-Niklaas titelambities in de provinciale dames kompetitie. De transfer van Simonne Brokken van At lantic naar St.-Niklaas is hier zeker niet vreemd aan. Brokken was vroeger nog aangesloten bij St.-Niklaas, maar kende haar beste seizoenen bij Atlantic aan de zijde van o.m. Mips Van Kampen. Simonne Brokken bracht het uiteraard tot nationale kampioene bij de dames enkel B in het seizoen 1965-'66. Zij werd thans bereid be vonden de vrouwelijke speelsters van St.-Niklaas, onder haar hoede te nemen. Zulks moet voor Linda Cordemans en Sabine Col man een stimulans beteke nen om zich nog sterker te gaan inzetten. Óf zulks evenwel, onmiddellijk dé poort naar nat. openzet valt af té~wachten. Ploegen als Sleidinge gaan uiteraard ook met titelambities van start, zodat zeker niets aan het toeval zal mogen over gelaten worden om het doel te bereiken. Kortom St.-Niklaas blijkt genoegzaam gewapend en voorbereid te zijn om met hoop op zege het nieuw seizoen in te stappen. Voor de belangstellenden nog dit. De openingswedstrijd van het seizoen, St.-Niklase A - Vander Veken Antwer pen A heeft plaats zaterdag 26 september 1981 te 19 uur in de lokalen van St.-Ni klase, Leopold ll-laan 26 te St.-Niklaas. Op de openingsdag van het kampioenschap ontvangt Herleving Smash Panthéon Brussel. Een van de oudste Brusselse klubs, met uiterst geroutineerde speel sters. Geen wonder dan ook dat precies deze ploeg ais algemeen favoriet wordt getipt! Desondanks zijn we benieuwd wat- het jonge Herleving hiertegen zal we ten in te brengen. Voor de belangstellenden: deze ontmoeting heeft plaats in de sporthal aan de Van Langenhovestraat te St.- Gillis Dendermonde op za terdag 26 september te 15 uur, uiteraard in de tafel- tenniszaal van Herleving gelegen boven de cafetaria van het sportkomplex. Ook voor eerste nationaler Maccabi Antwerpen start het tafeltenniskampioenschap 1981-1982 op zater dag 26 september 1981 Evenwel niet in de gekende Antwerpse sportzaal, het Romi Goldmuntz Centrum in de Nervierstraat te Antwerpen maar wel in de sportschool van de gemeentelijke jongensschool. Molenstraat 56 te Kieldrecht. Het wordt uiteraad wel even wgnnen. Zaterdag 26 september te 18 uur ontvangt Maccabi het bezoek van Smash Panthéon Brussel en het ligt voor de hand dat Norbert Van de Walle Maccabi in zijn Kieldrecht naar een eerste seizoenzege wil voeren. Uiteraard wordt ook gerekend op een grote publieke belangstelling. Kieldrecht is steeds een bakermat geweest voor de tafeltennissport en de belangstelling zal zeker nog toenemen nu twee Waaslanders voor eigen deur uitkomen. Het mag trouwens worden verwacht dat ook Albert Schelfaut zich niet zal laten pramen. Voor de Waaslandse tafeltennisfans wacht dan ook nog heel wat spektakel tijdens het seizoen 1981-'82 Zij worden echt de bevoorrechten een ploeg als Maccabi op jacht achter een nieuwe landstitel in eigen midden te kunnen volgen. C.V. TAFELTENNIS Provinciale De Witte, Luc Messagie en Lieven Peeters. Een ploeg die hard zal moeten vechten om het hoofd boven water te houden, maar dan toch kan tellen op een algehele inzet van jongens als Lieven Peeters een waardevol ele ment in alle klubonderde- len. Blijft uiteraard nog de C-ploeg in vierde provincia le en hier zullen zowat alle overige spelers aan bod komen. In de veteranenkompetitie blijft St.-Niklase afwezig, eigenaardig wel als men weet dat de klub namen telt als: Hector Inze, Jaak De Niel, André Schelfaut, Alois Colyn, Jozef Govaert, enz. Bij de jeugd wil St -Niklaas zich wel doen gelden. In de A-ploeg wordt alvast uitge keken naar de verrichtingen van Peter De Boes, Mare Van Daele en Stefan Ernst. In de B-ploeg kunnen Nico Vergeylen, Thomas Ernst en Kristien Van Hese het bewijs leveren eveneens uit het goede tafeltennishout te zijn gesneden. Het P.C. Oostvlaanderen maakte de manifestaties bekend welke tijdens het seizoen 1981-'82 worden georganiseerd. Gestart wordt op zaterdag 26 sep tember 1981 met het pro vinciaal jeugdkriterium dat doorgaat in de lokalen van de Gentse Universitaire Sportbond, Watersportbaan 3 te Gent. Op zondag 4 oktober 1981 pakt het P.C. Oostvlaanderen dan uit met een propagandatornooi in het sportklomplex «Beve- gemse Vijvers» te Zotte- gem. Op zondag 6 decem ber 1981 is er het kriterium- lager dan B-reeks, in de stadszaal te St.-Niklaas. De provinciale enkel- en dub- belspelkamioenschappen zullen te Gent worden ge houden op 16 en 17 januari 1982, terwijl op zondag 24 januari 1982 beker Mahieu wordt ingericht. Het jaar lijks interscholentornooi zal opnieuw doorgaan in de Sarma, Groene Vallei te Gent en dit op zondag 14 maart 1982. De eindronden interklubs zullen gehouder worden op zondag 18 apri 1982, terwijl de finale var de beker van België. secti< Oostvlaanderen zal plaat: hebben op vrijdag 23 apri 1982. Op zaterdag 26 september 1981 gaat in de lokalen van de Gentse Universitaire sportbond, Watersportlaan 3 te Gent van 10 tot 17 uur, het jaarlijks jeugdkriterium. Net zoals vorig jaar werden datum en plaats verkozen omwille van de provinciale sportdag die door de pro vinciale adviesraad wordt ingericht en waaraan tal van federaties hun medewer king verlenen. Alle jeugdspelers die op 26 september 1981 a.s. zijn aangesloten bij de Neder landstalige Vleugel van de K.B.T.T.B. Oostvlaande ren, worden tot het krite rium toegelaten Het krite- rium wordt betwist in pool- vorm en de inschrijvingen worden ingewacht bij de h Georges Capiau, voorzitter van de jeugdcommissie, Grote Weg 189, 9500 Geraardsbergen. den voor een mooie voor sprong, doch lokaalhouder Orland Van der Steen zorgde voor de eer. Koszen was vorige week vrij, en Turbo-Cars won met for fait van B.C. De Post. Voor de ploeg uit Meldert, Kravael stond er een gelijkspel op het bord tegen B.C. Welkom. Ook de ploeg Welkom B. deed het uitstekend tegen Cosmos B; wanneer men met de volledige winst aan de haal gaat hoeft men niet te klagen. Dit was ook zo voor Zandmannetjes B. te gen Kravael B. Laatstge noemde club kwam in de openingspartij op voor sprong dank zij Sterckx Jean, doch Zandmannetjes sloegen terug via Francois De Valck, Mare Grigowski, Jozef Moens, Willy De Kin der en Benoit Van Waeyen- bergh (5-1). Koszen B. werd onmiddellijk tegen Rupa B. op achter stand geplaatst via Rudolf Maes. Geert Roggeman kaatste de bal terug, doch opnieuw werden de bordjes verhangen dank zij Dirk Ren ders. (1-2) Koszen B. zich van het gevaar bewust zijnde gaf rtclub Moorsel (per) "i hand (per) geen geschenken meer weg via Geert Baeyens, Roger Dumont en Mare De Kegel. "Scotching A opende de sco re dank zij Erwin Peirlinck. Patrick Verbeeck plaatste 1-1 doch onmiddellijk zorgden Achiel Serlippens en Jean- Pierre Van Damme voor de drawn. J.-P. Keymeulen hield nog weerstand maar lokaalhouder Ronny Moyer- soon nam alle twijfel weg. Ook Moorsel B raakte op achterstand via Van Lieffe- ringhe Raymond, maar keer de vrij vlug het tij via Ro- main Saeys en Roger Jans- sens. Zo de vader, zo de zoon dacht Frank Van Lieffe- ringhe en hield de bordjes in evenwicht (2-2). Doch René Vinck en Jozef Clauwaert zorgden dat het Moorselse punten werden. Faber uit Lede en De Leeuw- kens uit Kerksken verbroe derden, 3-3. Faber opende de stand dank zij Julien Le- gust, doch Paul Raes en Ru dy Renneboog repliceerden. Daarna was het de beurt aan Van den Eynde en Herman Rosschaert om te zegevie ren. Alfons Van der Stockt won voor de bezoekers. Joh- ny-Boys was vrij. Schoonaarde B en Faber B deelden de punten. Krijt op Tijd A nam zeer gezwind de maat van Salon Disc. B. (5-1) evenals Salon Disc A. die wonnen tegen de Gijzegem- se Kasseistampers. Kassei stampers opende de stand langs Hubert Van Biesen. Herman De Gols, Jozef Mer- tens en Bruno Van den Hau- we liepen verder uit voor Salon Disc. Als laatste speler won Gilbert Everaert voor de Gijzegemse ploeg. (4-2) Zandmann. C kwamen op voorsprong via Jean De Cock en Hugo Buslot, maar Sportvrienden maakte daar na de rekening, Dirk Bal- kaert, Eug. Van Dilsen, Hugo Waegeman en Johny Mi- chiels legden de eindcijfers vast, 4-2. Corso B. deed be ter dan hun A-ploeg. Onmid dellijk zetten zij een 5-0 score op het bord dank zij Rudy Van der Meersche, Alfred De Cleene, Silvain Van de Vel de, Eddy Meuleman en Wil liam Dooran. Voor Scot- sching redde Emiel Cleem- put de eer. In Johny-Boys werden de punten thuisge houden ten nadele van Krijt op Tijd B. (4-2). Als laatste in de reeks heb ben we dan titelkandidaat Palace B die Sportvrienden langszij gaf via Willem Van der Borght, Peter De Backer, Jan Van Buggenhout, Cyril Bauwens, Rudy Roels en Paul Temmerman. Deze ploeg, echt homogeen dur ven we nu alvast een kans op de titel geven, alhoewel een confrontatie met Salon Disc, de weg naar de titel in vaste plooien zal leggen. Paul Dauwe. UITSLAGEN Erereeks Cosmos - Schoonaarde Kravael - Welkom Rupa - Zandmannetjes Turbo Cars - De Post Hand in Hand - Moorsel De Leeuwkens - Palace Vrij: Koszen A reeks Welkom B - Cosmos B 6-0 Zandmannetjes B - Kravael B 5-1 Koszen B - Rupa B 4-2 Scotsching A-Corso A 4-2 Moorsel B-Turbo Cars B 4-2 Faber A - De Leeuwkens B 3-3 Vrij: Johny Boys A. B-reeks Schoonaarde B - Faber B 3-3 Krijt op Tijd A - Salon Disc. B 5-1 Salon Disc. A - Kasseistam pers A 4-2 Sportvrienden A - Zand mann. C 4-2 Corso B - Scotsching B 5-1 Johny-Boys B - Krijt op Tijd Belsele. Oprichting van een supportersclub SK Sint-Niklaas in café 't Stammine- ke bij Er. De Boer. Peter is Fred Truyens. Die werd dan ook in de bloemen gezet (dw). B Palace B - Sportvrienden B 6-0 Dauwe Paul. MARGINAALTJES Trainer Hcrvé Van Lerberghe: «Fantastische inzet van de ploeg» De Zeelse trainer was de koning te rijk met deze eerste uitzege van het seizoen. Hij het wijselijk de Waalse furie uitrazen en beant woordde het geweld met het spelen op balbezit en het breken van het tempo. Niemand zou een 0-3 zege van Eendracht bekritiseerd heb ben, vermits Bergen geen enkele reële kans tot scoren kon kreëren. Dat het tenslotte bij de kleinste score bleef is enigszins te wijten aan de gladheid van het terrein. Toch wens ik de uitzonderlijke inzet van al onze spelers aan te stippen met een uitstekende Jacobs en Plae- tinck in defensie, de flitsen van Pieters en het beloonde zwoegen van Blomme. Vorig seizoen zorgde de Zeelse achterspeler voor een sensationele terugkeer te Bergen, om ei zo na met de volle buit terug te keren. De atletische John schijnt zijn plaats als rechter flank definitief verworven te hebben zodat hij thans meermaals van de open ruimte kan gebruik maken om met krachtige rushes ver door te dringen in de defensie van de tegen partij. «Het verschil met vorig jaar is onnoem lijk groot, omdat wij thans vooraan iets kun nen forceren. Het paniekerig voetbal is uit de ploeg gebannen en de aanwinsten vallen stuk voor stuk mee. Wat kan je nog meer wensen?» (a.j.z.) Het einde van de Ronde van België De Ronde van België, de oudste Belgische wielerkoers, werd niet meer op de wielerkalender 1982 geplaatst. Oorzaak van deze door de organisatoren genomen beslissing zou de houding van de renners geweest zijn gedurende de voorbije Ronde van België. Voor de 3 miljoen geldprijzen mochten de heren broodrenners wel wat meer ijver aan de dag leggen, zo oordeelden de mensen van het organiserende blad «La Dernière Hcurc». En inderdaad, we herinneren het ons nog, de renners disten toen een wansmakelijk vertoon op. Zij legden de tweede rit stapvoets af zodat de BWB, volgens de reglementen, dreigde de geldprijzen te halveren. Daarop reageerden de renners dan met een staking. Na afloop van de ronde was de ellende voor de organisatoren nog niet gedaan want de Nederlander Jo Maas, eindoverwinnaar, moest wegens doping uit de uitslag geschrapt worden. Begrijpelijk dus dat die mensen nu zo reageren. Nu de Ronde van België, sinds 1908 alleen onderbroken door de twee wereldoorlogen, verdwenen is wordt de Driedaagse van De Panne de enige overgebleven Belgische rittenkoers. Het blijft echter mogelijk dat volgend jaar opnieuw een Belgische Ronde wordt verreden. Moesten de organisatoren hun rittenkoers twee jaar na elkaar onder breken, dan schrijft het reglement voor dat de BWB de fakkel overneemt en de zaak aan een derde partij ken doorgeven. Die moet dan natuurlijk eerst gevonden worden. Ook andere organisatoren zitten met de handen in het haar. Gent - Wevelgem zit in de knoei nvt de Amstel Gold Race, de Grote Scheldeprijs te Schoten staat gepland twee dagen na het einde van de met een week verlate Ronde van Frankrijk. En dat is iets wat er bij de mensen van de Internationale Wielerunie nu blijkbaar niet in wil: waarom de kleinere semiklassiekers niet beschermen tegen de grote reuzeorganisaties. Het zijn toch de mensen van die mindere wedstrijden die het moeilijkst het hoofd boven water kunnen houden. De houding van de IWU maakt het hun alleen nog maar een stuk moeilijker. Het speelt allemaal in het nadeel van de renners die ook van jaar tot jaar moeilijker aan werk geraken. En ook bij hun zijn het opnieuw de kleinere goden die het meest te lijden hebben. Hugo Aerts

De Voorpost | 1981 | | pagina 25