itstekende jtart aanvalskracht Thuisploeg heeft mogelijkheden Verzachtende omstandigheden In zak en as Betere fysiek Verrassend maar verdiend Propaganda voor het damesvolleybal win DE VOS - 4SKETB AL iet een 3 en O op Shcn f i kans ei 0 te een 6' min 1 i tot 52 de teuj ïlgem lu toch evj :t 54-44 |f prez schtgè en en nïl| in de l(«^f spanni».. uut gaiMlï n kansi die na woordel "^1 genorm 1» ;ken. H >onent iteit. E« t aan p| waarbij et. Het ege kre nd. Ze wijze hl»! ematchTSk 'agneis laere 4 hout 44 De^oorpost - 25.9.1981 - 27 Willems en Schatteman opzet- Bavo Moerzeke - Eksaarde: 89-66 ten tot 43-33. Tussen de 12' en 14' mikte Van Riet langs alle De konfrontatie tussen de was het 12-8 en hij nam hier- kanten raak, zodat aan het nieuwkomers is logischerwijze van 5 korven voor zijn reke- kwartier alles was gebeurd 74- in het voordeel van de thuis- ning. Na 11 minuten met 19-14 48. ploeg uitgedraaid. Met afwer- poogden Taillir en De Schrij- Punten: kers als Van Looi - Van Riet ver hun ploeg in de wedstrijd Moerzeke: Colman 14-6, Van hebben ze heel wat meer aan- te houden, maar Colman en Riet 4-22, Van Looi 15-15, valskracht in huis en dit maak- Van Cleemput drukten door Claessens 2-0, Van Cleemput te het verschil op het score- naar 38-24 aan de 18' minuut 5-5 bord. en een ruststand van 49-29. Eksaarde: De Schrijver 9-7, Van Looi kende al direct een Na 3 minuten in de tweede Taillir 16-8, Fruitier 0-2. Wil- goede start. Aan de 6' minuut helft kwam Eksaarde langs 'lems 2-12, Schatteman 2-8. BENO Grembergen - Erembodegem: 102-69 De thuisploeg heeft zich voor eigen publiek terdege gereha biliteerd na de uitnederlaag te gen Melsele op de openings dag. Langs Straetman liep het na 4 minuten tot 12-4 en dit verschil bleef tot de KF minuut door toedoen van Mijs - De Clercq en 24-12. Van der Ve- ken had dan een produktieve bui en aan de 13' minuut was er nieuwe spanning met 26-20, maar de thuisploeg hield de -fr-TT teugels strak en een kollektief Wffsterk spelend Grembergen, Mof Cleemput IBavol haalt hier weer punten binnen pivot duo tag Puticnjr:yn ploeg IMoerzeke - Eksaarde 89-661 (vhaan de basis van $7.20 aa„ df 16' minuut. Bij de rust kon Grembergen zijn getaltevoor- deel uitbuiten tot 44-30. In de tweede helft was het al Grembergen wat de klok sloeg. Het verliep aanvallend op wieltjes. Bij Erembodegem trachten Tas en De Wolf wel te reageren, maar het kon niet vermijden dat Colpin voor een century score zorgde. Punten: Grembergen: Colpin 8-14, Mijs 9-16, Straetman 15-10, Rudy De Cock 2-12, Cuypers 0-4, Goossens 2-2, Wellekens 0-0, De Clercq 8-0. Erembodegem: Tas 2-18, Cob- baert 4-2, De Mangeleer <L0, De Wolf 8-9, Triest 2-6, Sterck 2-4, Van der Veken 8-0. BENO BBC Buggenhout moet het met deze ploeg rooien dit seizoen (wvc). Falco St. Amandsberg - B.B.C. Dendermonde: 87-58 De basiskern van Dendermon de was te fel afgezwakt om bij Falco een kans op een degelij ke repliek te maken. De eerste vijf minuten bleef het verschil tot 13-8 beperkt, maar aan de 10' minuut was de wedstrijd al gespeeld 29-10. De bezoekers moesten de diensten missen van Guido Bieseman (voet in gips), Rudy Van Leemput (lumbago) en ook Jan Goos sens, met een vingerkwetsuur beschikte niet over al zijn mo gelijkheden, zodat coach Cleemput ruime verzachtende omstandigheden mag pleiten voor de zware nederlaag. Met de beschikbare effektie- ven poogde men de schade te beperken en aan het kwartier hadden Cornelis en Goossens het verschil tot 33-21 herleid en aan de rust was het 45-32. Maar Falco had de bovenhand in alle lijnen zodat halfweg de tweede helft er al 20 punten verschil op het bord stond met 65-42. Punten: Falco: Noben 4-12, Vincent 0- 2, Servaes 6-6, Beirnaert 15-0, Pat Gevaert 4-8, Gino Gevaert 14-0, Van de Velde 0-10, Van Vooren 2-4. Dendermonde: Van de Spiegel 0-8, Goossens 8-10, Coeckel- berg 6-4, Piron 2-0, Vermeulen 0-2, Cornelis 11-0, Staelens 0- 2, Van Praet 5-0. BENO t basketbalploeg Bavo er dit seizoen uit (vh). BBC Beveren - Sparta Laarne: 71-79 OUWENBASKET Buggenhout - Kruishoutem (49-51). Buggenhout tracht twee puntjes meer aan te tekenen. Maar dit keer lukte het niet. (wvc) itjes Leupegem - JM PFAFF Beveren: 52-61 pfaff Beveren, dat voor zware verplaatsing Igans hun kern konden Thikken. startte vrij «tachtig en werd daar- |og gehinderd door een e home-arbitrage. wedstrijdverloop was evenwichtig met JM I dat steeds op voor- |ng bleef, maar een kwade klant had aan Van Der Meiren (Leupegem. 24 ptn.), die haar ploeg steeds dichterbij bracht en zo kon men gaan rusten met een voor JM Pfaff gunstige uitgangspositie voor de tweede helft nl. 22-28. JM Pfaff, dat met een grote foutenlast zat opgescheept, dacht het een beetje rusti ger op te nemen, maar dit viel wel degelijk slecht uit, want na drie minuten spel in de tweede helft wezen de bordjes 34-31en vond trainer Dirk Baert het welle tjes. Hij verzette een paar van zijn pionnen wat meteen met zich meebracht dat vooral uitblinkster M. José Van Wijnsberghe als volautomaat begon te scoren, de ene rebound na de andere meepikkend. De voor Van Der Haegen ingevallen Diane Rooms bracht volledige kalmte in de verdediging en scoorde daarbij nog 16 punten, wat meteen bewijst dat ook zij haar plaats wil terugwinnen in deze toch sterke Beverse ploeg. Eindstand 52-61 en als grote uitblinksters Marie- José Van Wijnsberghe en Diane Rooms om ook de harde kamplust van het trio Aps-Praet-Van De Keybus niet te vergeten, mag trai ner Dirk Baert wel fier zijn op het door hem geleverde werk. Van Weynsberghe Rooms Van De Keybus De niet opstelling in de basis- ploeg van de jonge Van Loo en de kwetsuur van Deyaert (voet) onthoofde Beveren on der de ringen. Laarne voelde de mogelijkheden en na een initale 8-13, kon Beveren nooit meer replikeren. De heroptre- dende Paman trok .zijn ploeg naar een hogere versnelling en als leeuwen vochten de bezoe kers voor hun eerste punten. De 35-39 Tuststand beloofde niets goed voor Beveren te meer daar De Burghgraeve niet in zijn dagje was. Kwam daar nog bij dat Zonnekijn tijdens de tweede helft prak tisch niet meer scoorde terwijl de gebroeders Van Hulle een Aps 8 Praet 2 Stout 2 Zaterdag 26.9.81 te 20 u. in desporthal van Beveren, en met een jarige trainer hopen de Beverense meisjes hun leidersplaats met sukses te verdedigen om alzo hun titelambities niet onder stoelen of banken te ste ken. reeks korven op een rijtje zet ten die Laarne naar 45-57 brachten. Beveren weerde zich maar kon nooit dichter nade ren dan 57-61 moment waarop Laarne op balbezit speelde en met een 18 op 29 shotprestatie verdiend de overwinning in de wacht sleepte. Punten: Beveren: De Burgh graeve 7-8, Van Loo 6-10, Zonnekijn 14-2, Verdonck 2-6, Van Dosselaer 2-4, Smit 2-4, Dujardin 2-2. Laarne: De Smet 2-2, C. Van Hulle 10-11, J. Van Hulle 0-13, Eaman 18-8, Wildero 3-0, Scheire 2-0, Dierickx 4-6. WEGA Grembergen III - Haantjes III Leupegem: 62-55 De oude gloriën bewezen tij dens hun eerste kompetitie wedstrijd, dat ze nog niets van hun mogelijkheden hebben in geboet en bekwaam zijn om nog goed basketbal te spelen. In de eerste helft werden ze doorlopend gedomineerd door de bezoekers, maar ze lieten nooit de armen zakken. Aan de 7' minuut was het ver schil 10 punten met 6-16, maar via 18-26 aan de 14' minuut en zelfs 26-30 aan de 18® minuut, was er aan de rust met 30-37 nog niets gezegd. In de tweede helft waren de thuisspelers dui delijk de beteren. Ze hadden meer fysiek dan Lupegem en aan de 18' minuut hadden Van-. Keer - Caudron en Pierre De Clercq de rollen reeds omge draaid met een 44-41 voor sprong en aan de 17' minuut waren ze veilig met 58-51. Scholliers, Roger Louis en Van Houwe hielpen flink mee om de overwinning niet meer te laten ontglippen. Punten: /Grembergen: Caudron 18, Van Keer 22, Pierre De Clercq 16, Scholliiers 4, Roger Louis 2, Van Houwe. Leupegem: Voet 8, Lamant 4, Put 19, Fonteyn 9, Van Wam- beke 8, Autdoor 10. BENO melijke sets. Herentals, gedreven door een uit stekende Claes, kwam zó in de wedstrijd dat Ra pid er het kijken naar had: elke opslag van de tegenpartij betekende bijna een punt (6-15, 2- 15). R. De Gendt wist uiteindelijk z'n ploeg uit het slop te halen: met een 9-0 uit opslagen zet te hij zijn ploeg "op het overwinningspad (15- 10). In de slotset zagen we een vechtlustige thuisploeg aan het werk TIONAAL IREA VOLLEYBAL Assenede - Rubac Rupelmonde: 52-56 De uitgedunde Rubac troepen hebben hun eigen supporters bij de neus genomen door away bij Assenede met de pun ten naar huis te komen. Een gelijkopgaande eerste helft met Jansegers in de spits lever de 16-22 voorsprong op, maar Assenede liet niet begaan en haalde de rust met 30-28. De tweede helft krasselde Ru bac een 5-tal minuten 41-32 maar plaatste dan met Bec- quet-Jansegers een 2-13. De bordjes veranderden naar 43- 45 en Rubac liet zijn prooi niet meer los. Petain weerde zich als een duivel en drie minuten voor tijd stond een geruststel lende 50-55 op het wedstrijd blad. Rustig en zelfverzekerd haalde Rubac zijn eerste slag thuis en of het verdiend was. Punten: Rubac: Jansegers 23 p., Becquet 18 p., Poppe 3 p., De Breucker 2 p., Petain 10 p. WEGA Basketkalender 2' Afdeling mannen: 20 uur: Namen - Okapi Aalst 3' Afdeling A: 20.30 uur (26.9): Osiris Denderleeuw - Brabo 20.30 uur (26.9): Sgomba Aalter - Hermes St. Niklaas 4' Afdeling A: 20.30 uur: (26.9): Blankenberge - Wasocub Waasmunster 18 uur: Cabrita Zele - St. Jan Antwerpen 1' Afdeling vrouwen 20.15 uur (26.9): Mosa Jambes - Leonidas Aalst 1* Provinciaal vrouwen: 11 uur: Lokeren - Aurora Zele 20 uur: (26.9): Beveren - Melle 2' Provinciaal: 10.30 uur: Hansbeke - Baasrode 15.30 uur: Osiris Denderleeuw - Tissac 18 uur: Leeuwerik Lede - Melsele 1' Provinciaal mannen 20.30 uur: (26.9) Were Di St. Niklaas - Eine 20 uur: The Tower Aalst - Scheldejeugd Temse 20.30 uur (26.9): Hemaco Dendermonde - Akron Ronse 11 uur: Dendermonde - Deinze 11 uur: Hoger Op - Panters Baasrode 2' Provinciaal A 15.45 uur: St. Niklaas - Erembodegem 16 uur: Leeuwerik Lede - Cibo Zele 20.30 uur: (26.9): Eenhoorn Bazel - Batavo 15.30 uur: Sportief Temse - Lokeren 20 uur: Erpe Mere - Bertino St. Niklaas 20.30 uur (26.9): Eksaarde - Grembergen 20.30 uur: (26.9) Melsele - Moerzeke 3' Provinciaal A 11 uur: Vlinders Buggenhout - Bolas Dendermonde 3' Provinciaal B 10.30 uur: Rubac Rupelmonde - Ledeberg Speciale reeks 19.30 uur: (26.9) Hansbeke - Grembergen die een 3-9 ophaalde! Zij beweren, beter dan htm opponent, reeds in uit stekende fysische condi tie te zijn! Herentals bleef wel aanklampen maar het was te laat om de wedstrijd naar zijn hand te zetten (15-10). Men mag zeker niet mopperen bij de Klaas- kens: de eerste zege is binnen, het moreel daar door fel aangewakkerd en... de vechtlust was aanwezig! Voldoende elementen voor een uit stekend seizoendebuut. Zaterdag a.s. speelt Ra pid op Hasselt voor de Beker van België. hb Dilbeek - Temse Dames 3-2 Voor de eerste wedstrijd van het seizoen had de kalendermaker reeds voor een «knaller» gezorgd. De Temse dames en Dilbeek bewezen reeds in het verleden enkele oogstrelende en spannende duels te kunnen uitvechten en ook nu kende de ontmoeting eenzelfde senario. De landskampioen en tevens de bekerhouder, dat kon rekenen op het thuisvoordeel, botste op een sterk Temse team, dat sterk gemotiveerd aan de opslag verscheen. VC Rapid Sint-Niklaas - Sint-Janskring (3-2). De smash van De Keyzer is onhoudbaar voor het blok van Sint-Janskring (dw) De blitz-start van de Temse dames bracht Dilbeek aan het wankelen. Met 10-15 rees er heel wat hoop. De landskam pioen herstelde zich na deze opdoffer en kwam na 15-13 en 15-9 op een 21- voorsprong. Maar de bezoekers streden wilkr$chtig en dwongen na een 10-15 setstand een «belle» af. In deze beslissende set scheen Temse volledig ten onder te gaan. Want wie gaf hen im mers bij een 8-1 stand nog een kans? Maar Trui Van Severen sloeg met haar team ieder tot verbazing. Temse eigende zichzelf nog een mooie uit gangspositie toe door een matchbal af te dwingen 13-14. Maar wat bij Temse niet lukte, kwam wel in orde voor Dil beek. Na 30 minuten spelen in deze set schudde Dilbeek het Temse verweer van zich af 16- 14 (3-2). Temse was helemaal niet down na deze nederlaag, al was de overwinning toch zeer nabij geweest. «Beide ploegen hebben kun nen bekoren, en twee sets win nen in Dilbeek is helemaal niet onaardig. Temse heeft boven dien bewezen sterk gewapend te zijn voor de competitie en laat Dilbeek nu in de terug rond maar naar ons komen» aldus een woordvoerder van het Temse team. De Temse formatie heeft wei nig verandering ondergaan wat speelsters betreft. Trui Van Severen, Carla Anciau, Lieve Van de Velde, Godel Melis, Leen Schoenaerts en Lieve Heyman voeren nog steeds de kern aan. Maar enkele jeugd- speelsters staan op de drempel van het team o.a. An Moens. die zaterdag goed debuteerde en Nicole Van Buynder. Twee speelsters verlieten het Temse gezelschap Olga Koc- kelbergh (Jozmar) en Christi ne Hoogewijs (Dender monde). De voornaamste wisseling kwam op trainersvlak. Trainer Cools verhuisde naar een team dichter bij zijn woning te Schelle. Wie het helemaal niet bij de deur ging zoeken, was Temse. De nieuwe trainer is Pavel Tresnak, een tsjechoso- waak die bij Lennik speelt en dat ook in de toekomst nog blijft doen. Temse hoopt van deze internationaal nog heel wat te kunnen bijleren. Op basis van de eerste uitslag en het daar vertoonde spel mogen we reeds het beste verwachten. Zondagavond om 18 uur, voortaan zal het Temse dames team steeds zijn thuiswedstrij den op zondag om 18 uur spe len, speelt Temse een beker wedstrijd tegen 2' provincialer TOVO. S.A. PASCAL ELAIJT Pascal Elaut is nog steeds aan winnen toe. Deze beloftevolle nieu weling haalde in Erpe- Mere fors uit. Meteen konden de konkurren- ten voor de tweede prijs vechten, (mvh) PIET DE WILDE De nieuweling uit Berla- re, Piet De Wilde, deed het in Sint-Pauwels weer prima: het werd een ze ge. De Waaslanders, met als beste man Peter Gal- le, werden in eigen nest voor schut gezet, (mvh) FRANCOIS VAN EYCK WWF-renner Frangois Van Eyck houdt de Aal- sterse kleiiren hoog. In Hekelgem maakte deze «ouwe taaie» nog maar eens het zegegebaar. (mvh) Geen zege voor Donkbe woner Wim De Vos bij de nieuwelingen in Ham- me. Wél een tweede prijs voor deze stevig uit de kluiten gewassen krachtpatser, (mvh) Niklaas - Herentals: 3-2 6 p. n eei seizi TJo P- Vei Versp volleybal vliegt, rolt, p' d jsht weer. Ten min- Loml to ere" en eerste klas- p.. Sir Aaar dit heeft te ma- iet een belangrijke lieuwing in het sys- j, nl. de eindronden, id stond, net als vele ere teams, voor een toel. Wat zullen de welingen (A. V.D. ten, D. Van Acker) in terecht brengen [U hoe doeltreffend ver- de voorbereidingsfa- 0p die vragen kreeg "d al een eerste c het verliep nog 1 naar wens, maar overwinning tegen versterkte tegen- der wettigt alvast 'volle perspektie- Van bestuurszijde wilde men alvast 'n op een propere vie niet instemde hun eisenpakket, gaan. Dat deed al- lossci J. Flies, gekend als 'leem-speler, die ilzo zelf op non-ak- plaatste. Wat de strijd zelf betreft, ®n de Klaaskens in aanvangsfase vlug iCJ ruime voorsprong 6)- Naar het einde het b hegon de receptie te aersc imaar op vrij geluk- m ro i wijze de paniek ze^ ff immers fel toe rtau de veiUK eo- an. (15-10). Het zwal- Dupo le einde was meteen De tort voor twee erbar- De P< ïinui Clei en de 1-5, V )e Ba 2-0, Jadin a

De Voorpost | 1981 | | pagina 27