oorselse K.B.G. krijgt vlag MESSIRE BALL „IVERLEDEN Naakte ruiters in Kravaalbos! ROOSJES EN DOORNTIES MEIVISKOPIES Balinese kunst V0N(C)KJES KVLV BAARDEGEM JAARPROGRAMMA GEZINSAKTIE ZAWDSTEENTIES Kruiden te Affligem BOORSEL ntka ivrijdag 2 oktober overleed te Dilbeek Messi- eej. j Antoine J. Thomas Alexandre Ball, burgerlijk jningenieur, ere-konservator van het Konink- Belgisch Instituut van Natuurwetenschap- in, oud-burgemeester van Moorsel, geboren - Moorsel op 17 juli 1897. itoine en John Ball erfden na de dood van hun der Thomas in 1938 het kasteel. Beide heren rwierven de Belgische nationaliteit en werden ei het wapenschild der familie Ball in de ilgische adel opgenomen. Bewoners van het steel vóór de familie Ball waren o.m. abt Karei iCroy, de gravin van Hornes, jonkheer Jan de iu, Don Lucas Cairo, het schildersgeslacht de 5TB wie, de families de la Tour, Saint Quentin en :N iMeer. ^Ls iron Jozef de Meer was aanvoerder en bezie- u- van de Brigands en werd te Brussel op het lidige Koninklijk Plein gefusiljeerd. j n énige dochter huwde J.B. van der Noot. - in dochter huwde Thomas Ball, vader van de _Jjvige. rouwdienst en bijzetting in de familiekelder I plaats verleden woensdag te Moorsel. LH Sportdag in Rijksbasisschool Ten voordele van de leerlingen van de school wordt door direktie, personeel en bestuur van de Vrien denkring de 4de Sportdag georganiseerd op zaterdag 17 oktober op de terreinen van de school zelf. Op het programma staan minivoetbal voor de mannen en netbal voor de vrouwen. Van 21 juni tot en met 25 juni brengen de leerlingen van 5de en 6de een soort kamp door in het Rijkssportcen trum te Herentals. Met dit doel wordt een reuzetombola georganiseerd met een fiets als hoofdprijs en als tweede prijs een draagbaar TV-toestel. De trekking van deze tombola heeft plaats op 12 december tijdens een gezellig samenzijn in de refter van de school. Gewond Botsing in de Hollestraat tussen de personenwagen van Frans De Wever uit Moorsel en de bromfiets bereden door Carine Marcou, eveneens uit Moorsel. Laatstge noemde liep verwondingen op. Turnlessen Elke maandag turnles, reeks van tien, in de turnzaal van 't Klooster. Inschrijven bij kernleden KAV. Lering lste jaar: meisjes, 1ste en 3de zaterdag vanaf 14 uur in de kerk. Jongens: lste en 3de woensdag te 16 uur in de kerk. Katechisten gevraagd. 2de jaar: meisjes: elke woensdag te 15 uur, pater Edgard. Jongens: elke zaterdag te 17 uur, e.h. Pastoor. Don Joris is wereldbefoamd om zijn kruiden. Heden loopt er een tentoonstelling van alle kruiden uit onze streken. Men moet geduld hebben om zo'n herba rium aan te leggen, (cdj) rt Meldertse Kravaalbos is voor ruiters verbo- jn terrein. Begrijpelijk als men de wandelpa- in voor natuurvriendelijke rekreanten begaan- larwil houden. levallige aanwezigen verschoten zich dan ook m bult als ze een hele horde ruiters zagen men aandraven, liefst naakte ruiters dan! it betrof gewoon filmopnamen vorige week inderdag voor een nieuwe Vlaamse prent: flenuet», naar de gelijknamige roman van Suis Paul Boon. Film waarmee men hoopt in ril e.k. in de bioskopen te komen. Een ganse g maakte een filmploeg van Iblis Films opna- ïn voor een scène die in de film van Lilie demaeckers slechts twee luttele minuten zal Het tafereel dat in het Kravaalbos op film werd vastgelegd stelde een horde ruiters voor die aan de rand van het bos halt houden en er wachten op hun aanvoerster. In casu Karine Jacobs. Deze gebied hen dan naar een brandende hoeve te trekken. Dit tafereel stelt het derde van een reeks van twaalf visioenen die het meisje heeft voor. Boek, en uiteraard dan ook de film, verhalen de evolutie van een meisje tot jonge vrouw. Hugo Claus zelf zette de tekst om tot een speelbaar scenario. Momenteel pleistert de filmploeg, liefst voor twee weken, te Welle voor een aantal opnamen. Voor de komplete verfilming werd zes weken uitgetrokken. LH overlijdensjaar van haar stichter-voorzitter Petrus )auter, die weliswaar reeds een paar jaar de leiding handen had gegeven, kreeg de Moorselse van de KBG, de Kristelijke Bond voor Gepensio- en, een vlag. erste. Samenvallend de afdeling die een drie- met het vijftienjarig honderdtal leden telt. m van de zo bloeien- De festiviteiten verleden kn, ee dinsdag begonnen uiter aard met een plechtige eu charistieviering, in aanwe zigheid van gewestvoorzit ster Maria Coppens en ver- bondsvoorzitster Nora Keymeulen. Het werd een koncelebratie met als voor gangers E.H. Proost Van r lenteel loopt in het Kultureel Centrum van Affligem een tentoonstelling van klari iese Kunst. Prachtige batikken, houtsnijwerk en juwelen zijn er te koop aan de Prijzen, (cdj) Der Meeren en pater Ed gard. De proost zorgde voor de wijding van de nieuwe vlag waarvan hij verwachtte dat ze de leden zou stimuleren tot evange lisch leven en totale samen werking. De vlag, in de Moorselse kleuren, toont de parochiekerk, de eikel, simbool van de derde leef tijd en de ineengestrengel de handen als teken van vriendschap en behulp zaamheid. Na de mis werd stoetsge wijze de vlag gevolgd naar de Katholieke Kring die met de ruim 250 aanwezi gen eivol liep. Nadat voorzitster Antonie Wille in haar feestrede de stichting, 15 jaar terug, had gememoreerd en de aktivi- teiten gedurende anderhalf decennia belicht werden de aanwezigen vergast op een volumineuse koude schotel gevolgd door koffie en gebak. De eigen toneelkring met de dames Antony Wille, Martha Callebaut, Anna De Cuyper, Renilde De Groot en Maria Peirlinck bracht dan een paar humo ristische eenakters voor het voetlicht, eenakters waar bij mannenrollen in travesti werden vertolkt. Zowel «De Vergissing» van de Meerse veldwachter Frans Beirens als «Mijnheer Paul» van Jef De Clerck kregen uitbundig applaus. De dinamische sekretaris Albert Provost loofde dan de verdiensten van voorzit ster Antonie Wille en zette haar, letterlijk en figuurlijk in de bloemen. Dit gebeur de dan eveneens met de dames Coppens en Van Keymeulen. Een bizonder eresaluut ging naar de nog in leven zijnde stichters Louis De Coninck en Germaine Maes en Valentine De Rid der. Voor hun helaas reeds overleden echtgenoot kwam Mw. Van Lancker en Mw. Carlé-De Block aan de eer terwijl Leonie De Ridder en Petrus Taele- mans niet konden aanwezig zijn. De voorzitster hield dan nog een warme oproep de T earn kampioenschappen In de te Oordegem betwiste teamkampioenschappen behaalden Kris Van de Velde en Ingrid Van Lierde een tweede plaats bij de duo's seniores, Lucy Van Lierde en Nancy Mangelschots een vierde plaats bij de duo's juniores, Nicole Pieters, Inge Podevijn en Nadine Wil- lems een vierde plaats bij de trio's seniores en Kris Van de Velde, Ingrid Van Lierde, Inge Podevijn, Nadine Willems en Nicole Pieters een tweede plaats bij de teams van vijf. In de nationale individuele kampioenschappen be kwam Kris Vazn de Velde een 4de plaats bij de jongens- seniores en Patrick Berckx een 2de plaats bij de jongens- juniores. Majorettenbal Op zaterdag 14 november te 20 uur in zaal «De Kletser» groot majorettenbal met Radio Denderland. Toegang 50 fr. Gratis tombola op de nummers van de toegangskaarten. Tijdens het bal zelf sneltombola. Kaar ten worden eerstdaags ten huize aangeboden. Oktobermaand In de rozenkransmaand op maan-, dins- en woensdag met de mis van 7u30 rozenkransgebed. Op donderdag en vrijdag telkens te 18u50 dus 10 minuten voor de avondmis. Van 11 tot 18 oktober bid- en spaarweek voor de missiewerking. Tijdens het weekend van 17, 18 oktober, omhaling voor onze missionarissen. De vrijdagavondmissen tijdens de maand oktober worden speciaal verzorgd. Op 2 oktober door de Gezins bond van het H. Hart met het Hardingkoor, op 9 oktober door de Chiromeisjes, op 16 oktober door de KSA, op 23 oktober door het 2de jaar catechese en op 30 oktober door het lste jaar catechese met het Hardingkoor. Hardingkoor Reeds een 30 tal kinderen maken er deel van uit en verzorgen naast de missen van gezinsbond en catechese de kerstnacht, de paaswake en de ziekendag. Naast godsdienstige liederen worden er ook andere meerstem mige gezangen aangeleerd. Ieder kind vanaf het lste jaar catechese kan er lid van worden. Repetitie in 't Klooster op zondag na de hoogmis. Chiro en KSA Nieuwe leden zijn van harte welkom. Spelnamiddagen KSA-jongens elke zaterdag van 14 tot 17 uur. Lokaal jeugdhuis. Hoofdleider: Luc De Wit, Grote Baan 225, tel.: 70.03.27. Spelnamiddagen Chiro-meisjes: elke zon dag van 14 tot 17 uur. Samenkomst op de speelplaats van de kloosterschool. Hoofdleidster: Annemie Van der Helst, Grote Baan 228. Tel.: 77.94.01. Kaatsklub Prijzen van de tombola af te halen in 't Klubhuis,- Kouterbaan tot en met 29 oktober e.k. De eerste drie (6874, 2999 en 4157) af te halen Kapelleommegang 28. Tel.: 21.42.97 Davidsfonds Vandaag vrijdag 9 oktober spreekt te 20 uur in het Parochiecentrum TV-joemalist Tony Van den Bosch over Paus Joannes-Paulus waarover hij onde de titel «Johannes-Paulus, een man zonder grenzen», een boeiend boek schreef. Tony Van den Bosch zal op de hem eigen manier zijn indrukken geven over deze uitzonderlijke man die «mond» werd van de Zwijgende Kerk. Van Den Bosch volgde de pauskeuze te Rome, de wijdingsplechtigheid en de verschillende wereldreizen. De onvergetelijke tocht door Polen beschouwt hij als de kern van de zaak. Belotting De «Vrienden van het Centrum» organiseren een belotting: uiteraard in het Parochiecentrum op zaterdag 10 oktober te 20 uur. Kookles Kookles door de K.V.L.V. op dinsdag 13 oktober «De Toren» Vandaag vrijdag 9 oktober te 20 uur schaakavond van «De Toren» in café Sint-Antonius. Vrouwengilde Op zaterdag 10 oktober feest van de Vrouwengilde Sint-Cecilia beginnend met een eucharistieviering te 18 uur in de parochiekerk. Voordracht In de abdij Affligem, meer bepaald in het Kultureel Centrum, op maandag 19 oktober te 20 uur, voordracht door prof. Dr. N. Wildiers over «De metamorfose van de mystiek... Kristen en wetenschap». K.V.L.V. Op zondag 11 oktober Faluintjeswandeling georgani seerd door de lokale K.V.L.V.-afdeling. Vertrek aan het Parochiecentrum te 14u30. Gouden Wiel Prijzen af te halen in het lokaal Constant Van den Broeck tot uiterlijk 31 oktober e.k. Winnaar is nr. 04959 - reservenummer 07025. Indonesische kunstambachten Nog tot en met zondag 25 oktober kan u in het Affligems Kultureel Centrum terecht op de tentoonstel ling Indonesische Kunstambachten met een gevarieerde keuze textiel, hout, edelmetaal en keramiek. Open op zaterdagen en zondagen van 14u30 tot 20 u. Op zondag bovendien van 11 tot 13 uur. Milieukwis In het kultureel Centrum milieukwis georganiseerd door de Werkgroep Leefmilieu Affligem. Groepen van drie personen uit een gezin, een vereniging, een straat of een wijk zullen er elkaar bekampen in vragen over planten, dieren en het milieu in 't algemeen. Aan deze kwis zijn waardevolle prijzen verbonden. Hij gaat door vandaag vrijdag 9 oktober om 20 uur. Dia-avond Op 31 oktober bij de dia-avond in het Sociaal Centrum in de Immerzeeldreef komt Meldert eens te meer in de belangstelling met «Faluintjes» en «Kravaal». Het is een organisatie van de werkgroep Leefmilieu Aalst, ACV en CM. Begin te 20 uur. O.a. spreekt er Lambert Van de Sijpe, groene jongen. Kapelwagen Op donderdag 15 oktober komt de Kapelwagen van Oostpriesterhulp-Kerk in Nood naar Meldert. U kan meegeven: goede kledij, onbederfbare levensmiddelen en een geldélijke bijdrage. Dit werk stuurde in 1979 meer dan één miljoen kg. kledij en levensmiddelen en een geldsom van bijna anderhalf miljard naar bedreigde Kerken. Ook uw praktische hulp, meegaan met de wagen vanaf 9 uur aan de kerk, ware zeer welkom. Uw naam eventueel opgeven aan e.h. Pastoor. «c't Es 't iën en 't ander» Op zaterdag 24 oktober organiseert het Aalsters kultureel folkloristisch karnavalgezelschap zijn jaar lijks T-Dansant in de parochiezaal te Baardegem. Begin te 20 u. Disc-Jockey Hans zorgt voor animatie. Engagement Een entoesiaste Baardegemse kerkgemeenschap was er verleden zondagavond in de stemmige parochiekerk getuige van het plechtig engagement van scouts en chiroleiders en -leidsters Geert en Dirk, Lut en Roos, An en An, Nele en Kathleen, Geert en Fred en An. In de bomvolle kerk stonden kapucijn Guido Debree van Jebron, scoutsdistriktsaalmoczcnicr Thieu Peeters en Paul Jacobs, die volgende maand diaken wordt gewijd aan het altaar. Chiroleidstef Joske Schockaert omlijnde het jaarthema «Weer je zelf met meer» als een appel tot solidariteit, een motivering van wie lusteloos werd, een weren niet alleen negatief doch tevens posjfief. Dit alles via onthaal, samenwerking in groep, inspelen op gevoelens, zich uiten naar buiten in de gemeente en het zelf in handen nemen van de vrije tijd. Bij de scouts was het Piet De Schuttere die na in het driejarenplan reeds te hebben gewerkt aan «Zet je in beweging» en «Geef mij de vijf» nu groei naar demokra- tie in het daglicht stelde via «Een vinger in de pap». Medebeheer als werkmetode doch tevens als doel en dit via luisterbereidheid, mondigheid en mogelijkheid tot dialoog. Een door haar eenvoud en spontaneïteit ontroerende plechtigheid met geestdriftig eigentijds gezang en een plechtig uitgesproken engagement steunend op een me degedeelde eigen motivatie. Besprenkelen met wijwater, het oeroude handenppleggen en uitreiken van bloemen en attributen als dassen, kentekens waren de uiterlijke handelingen die wezen op een sterk geprononceerde inzet. Inzet waarvoor de voorganger ook de hele paro chiegemeenschap verantwoordelijk stelde in de zin dat men het de jeugdige entoesiastelingen moest mogelijk maken. Na de viering trokken de jonge meisjes en jongens met hun lampje dan als lichtend voorbeeld naar huis. vlag steeds hoog te houden, vlag waarvan de motieven waren getekend door In grid Provost die, alhoewel zelf niet tot de derde leef tijd behorend, toch iets er voor wilde presteren. Als slot speelde het Moor sels huisorkest met Benoit en Alfons Peirlinck en Nina en Eugeen Van der Vorst en konden deze nog krani ge mannen en vrouwen hun beentjes uitslaan. Na 'li Silencio' door Nina Van der Vorst werd het even stil. Het feest liep ten einde en voor een aantal van de feestelingen ging dan de tocht terug naar huis. Voor een aantal on der hen wellicht naar een beangstigende stilte. LH Vrijdag 23.10:20 u., «De Menopauze» Dinsdag 24.11: 20 u., samenkomst voor ouders van vormelingen 1982 Dinsdag 1.12: kookles «feestelijke nagerechten, 20 u. Zondag 20.12: 15 u., ledenvergadering, «Verbonden met de Derde Wereld» Vrijdag 27,02: 19.30 u., karnavalvergadering, «thuis tafelen» Dinsdag 20.04: samenkomst voor ouders van eerste kommunikanten Zondag 2.05: 15 u., feestvergadering, «Verbonden in en door het gezin» Woensdag 16.6: 19.30 u., inspraakvergadering, «We kiezen thema's voor volgend jaar» Vrijdag 13.11: 20 u., «Moeten wij soms voor onze ouders zorgen?» Vrijdag 29.01: 20 u., «Getrouwd zijn is piet altijd hetzelfde» Vrijdag 2.04:20 u., «Met kinderen in de tuin werken» Vrijdag 28.05:20 u., «Geloven met grotere kinderen» LH De Voorpost - 9.10.1981 - 11 Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Fr. Van Ransbeeck en de Scouts

De Voorpost | 1981 | | pagina 11