erembodegem fREUGDECABARET OOGSTTE VOLOP SUKSES luziekmaatschappij De Terjodenaren» herboren «WABLIEF?» V.K.S.J. EREMBODEGEM IS «CREATIEF»! SCHOOL VAN TERJODEN BLIJFTF lp wandel in Gerstjens Week van zieken en gehandicapten GJG Terjoden cht E.H.B.O.-kursus in «ree volle zalen voor eerlijk patronaat-amusement! onger, nieuwer en moderner... HUMDE HOPPERAHMES De Voorpost - 9.10.1981 - 13 orkest... het zat allemaal goed gedoseerd verweven in het pro gramma. Dat alles vorm de zowat het handels merk van deze vrij talrij ke groep jongelui die de gelijkheid wisten te ver- «meegekraaid» door de zaal en bleven lang in de oren hangen, (zoals «De vraa» en de traditionele «Potpourri». Vooral de oudere aanwe zigen beleefden veel ple zier aan de potpourri, Jwas lastig om nog een zitje te bemachtigen in de uonaatszaal te Erembodegem-Terjoden voor de 3- r durende kabaretopvoering van het Vreugdeca- jet. Maar de moeite werd beslist beloond. m groep, een 15-tal jonge enthoesiaste mensen Terjoden en Haaltert, serveerden zaterdag en dag een frisse show. waarvan de volle en aan- itige zaal tenvolle genoot. Het geestdriftige ap- loog er achteraf niet om. ontstaan van deze werd er besloten een ca- >uwe groep moeten we baretopvoering te orga nen achter het 75-ja- niseren met als akteurs bestaan van Terjo- in de dop een 15-tal jon- Om de viering nog gelingen van Terjoden apart en jong kleur- en Haaltert. Samen repe- extra mee te geven teerden zij enkele weken samen en het werd op het einde nog knokken tegen het uurwerk om tij dig klaar te komen. Zaterdag waren de ver wachtingen (en waar schijnlijk ook de zenu wen) hoog gespannen. Vanaf het begin af bleek het dat het Vreugdecaba ret stevig in z'n schoenen stond. Stevige en volks gebouwde liedjes, goed groepswerk, verrassende sketchen met pikante de tails, het goed uitgeba lanceerde geluid van het mengen met eerlijkheid en een ferme dosis volks heid. Het Vreugdecabaret had duidelijk zin in de kaba- retvertoning en wist zich eveneens op een rustige wijze doorheen hun re pertoire te werken. Som mige liedjes waren sub tiel en een streling voor het oor - bijvoorbeeld «Wanneer de blaadjes vallen» en «Moeder», an dere nummers waren vrijwel onmiddellijk her kenbaar werden gauw want liedjes zoals «adieu, vaarwel», «Twee ogen zo blauw» uit de oude doos doen het nog steeds bij hen. Als we de bezetting over lopen, springen al snel de families Redant en De Luyck in het oog, respek- tievelijk met 5 (Jos, Kat- rien, Karei, Gilbert en Jos) en 3 (Lieven, Steven, Bemadette) leden. Auteur is Gilbert Redant, een routinier in 't vak en kan rekenen op een vrij sterke groep, die al enke le van de knepen onder de knie geschoven kreeg. De overige medewerkers waren, Hans Van den Stock, Frank Van Belle, Peter Coppens, Kris Van Hoorebeek, Danny De Dier, Kathleen Van den Eynde, Kathleen Scheer linck, Anja Scheerlinck, Ann Fonck, Karine De Buysscher. Voor de be lichting stond Rudy Bou- daer in, de dekorbouw (sober maar raak) namen Willy De Buysscher en Paul Scheerlinck. Eerlijksheidshalve moe ten we wel schrijven dat sommige nummers enke le «déjd-vu»-elementen bevatten, maar is dit wel te vermijden. Ook speel den enkele deeltjes al te gemakkelijk in op de lachlust van het publiek, waardoor de kwaliteit wel eens geschaad werd. Niettemin was het ge heel beslist de prijs van het entreekaartje waard en kwam alleszins aan trekkelijk over. Het publiek (hoofdzake- Een lange tijd bestond er onzekerheid over het verdere bestaan van de gemeenteschool te Terjoden. Bij het begin van het nieuwe school jaar vreesde men immers voor een fusie binnen de gemeentescholen te Groot-Haaltert omdat te Terjoden (evenals Kerksken) niet het vereiste aantal leerlingen kwam opdagen. Nu, een maand later, zijn gelukkig alle zorgen van de baan. Terjoden heeft toch 'zijn kinderen' uitgezonden zodat 45 leerlingen onderricht ont vangen in de gemeenteschool. Resultaat: de school kan verder autonoom blijven bestaan en ook het personeel blijft ongewijzigd. De gemeenteschool staat zoals ieder schooljaar voor een zware opdracht; bewijzen dat de dorpsschool minstens even degelijk is als haar grote broers... Ze hebben er in ieder geval een vol schooljaar voor en hun plannen en enthou siasme beloven I (jdb) lijk uit Terjoden) reageer de spontaan en zong luid mee, kortom ze waren in hun nopjes en dit enthou siasme werkt ook aanste kelijk bij het vreugdeka- baret zelf, die besloten in de zelfde richting verder te werken en een nieuw programma klaar te sto men. In ieder geval hou den wij hen in het oog, want deze lui hebben be slist nog wat in hun mars. (jdb) - het reilen en zeilen van de Erembodegemse aekmaatschappij De Terjodenaren meevolgt. Kt toegeven dat deze fanfare het verre van slecht In Terjoden staan deze muzikanten bekend als hechte en gezellige groep, die maar al te graag jenodigd wordt om één of andere aktiviteit hél zikale kleurtje mee te geven. doopten zij het jaar fanfare De Terjodenaren l«Het jaar van de we- is terug zelfstandig en opstanding, de verrij- leeft volop. Dit bewijst us een nieuwe bloei», ong'etwijfeld een greep reden van een nieuw uit hun aktiviteiten van is vrij duidelijk. De het afgelopen jaar. 31.1.81: Prins karnaval- verkiezing 14.2.81: Diamanten Jubi leum Eloot 1.3.81: Karnaval Aalst 2.5.81: Eén-mei-viering in Heldergem 10.5.81: Opluisteren van de kaatslutte op den Dries, Terjoden 20.6.81: Jubileumviering Wielerklub Terjoden (60 jaar) 21.6.81: Processie ter ge legenheid van 75 jaar Terjoden 11.7.81: Guldensporen- viering te Aalst, Grote Markt 30.8.81Konsert Han delsbeurs te Aalst 11.9.81: Koolstraat Aalst, braderijfeesten 12.9.81: Terjodenkermis. Al deze aktiviteiten verlie pen onder leiding van de nieuwe muziekmeester K.L. De Schrijver, een ra sechte Terjodenaar, pri ma muzikant en boven dien een gewaardeerd kuntschilder. Na het ontslag van R. De Decker, zo maar eventjes 30 jaar in dienst van de fanfare waarvoor de ganse fanfare en heel waarschijnlijk ook gans Terjoden Rochus dank baar is heeft L. De Schrijver het dirigeer stokje overgenomen. En dit dirigeerstokje han teert hij met evenveel feeling en persoonlijk heid als het penseel. Zo kan men gemakkelijk spreken van een werkelij ke vernieuwing en ver jonging onder zijn impuls. Het resultaat konden wij al bewonderen, tijdens de processie ter gelegen heid van het 75-jarig be staan van Terjoden. Mu ziekmaatschappij De Ter jodenaren was waar schijnlijk één van de eer sten in België die een dergelijke viering opluis terde met negro-spiri- tuals zoals «Hallelujah», «House of the rising sun», «Jericho»,... Dezelfde vernieuwing konden wij horen tijdens één van hun (vrij) talrijke uitstappen. Zo brachten zij het overbekende num mer één van de keizer van het Vlaamse lied Will Tura. «Hopeloos», even eens andere monumen ten uit de hitwereld zoals «Eviva Espana», «Spa nish Eyes»... Ook willen zij jonge men- ;oons (pd) sen, die wat voelen voor een degelijke fanfare be geleiden en opleiden tot degelijke muzikanten. Wie wil trompet of saxofoon aanleren in (slechts) 6 maanden tijd volgens een nieuwe me thode, wende zich het best tot het bestuur of tot de dirigent L. De Schrij ver. Tussen haakjes, ken nis van noteleer is hele maal geen noodzaak! Tevens zullen er elke vrij dag in Zaal Rubens van 19 tot 20 uur onder lei ding van F. Soewagie (1e Prijs conservatorium slagwerk) trommellessen doorgaan. Tenslotte geeft het be stuur nog een goede raad: «Ouders, stuur uw kinderen naar de muziek school. Je kan immers nooit té veel kennen en wie weet waar het nog goed voor is. In ieder ge val verrijkt het de geest. Later wordt het wel qéén broodwinning, maar" het blijft toch altijd een pretti ge hobby.» Wat staat er dit jaar nog op het programma? 10.10.81: Feest van de wielerklub, Terjoden 17.10.81: Bal van de Fan fare, Zaal Rubens, Ter joden. 31.10.81: H. Mis (Aller heiligen), opgeluisterd door de fanfare, St.-Jo- zefskerk, Terjoden. 21.11.81: Ceciliafeest. 25.12.81: Kerstmis, opge luisterd door de fanfare. 26.12.81: Kerstfeest met poppenkast voor alle kin deren van Terjoden, (gratis) Zoals u wel merkt, de Muziekmaatschappij De Terjodenaren zwijgt weinig... Nogmaals vraagt het be stuur: «ledereen die wat voor muziek voelt, is van harte welkom.» (bd) je al eens op wandel geweest Ie Erembodegemse Gerstjens? moet je beslist eens doen! Het loont echt de «te. Dit zal ongetwijfeld wel het groepje (jongere oudere) wandelaars kunnen getuigen, dat zon- namiddag te 14 uur samenkwam op het kerk- hvan Erembodegem en dedlnam aan de geleide adeling die VTB-VAB Erembodegem program me in het kader van de «Week van het Bos». I regende soms pijpe ten en de wind deed 'oge populieren wel flink vooroverbui- De vogels hielden óverborgen. Enkel een uwe reiger trotseerde wind en de regen en eerde over het «Ger- 'bos». En hier en daar "ng een verschrikte je bruine of groene ter op langs de oever de vijver. Toch luis te het groepje wande- er met interesse de deskundige uit- die drie ervaren «gid- juffr. Magda De (van de dienst Leef- «u van het Aalsters tebestuur), de heer 'Oen Bremt Paul (van .Werkgroep Bomen, «.Osbroek) en de heer 'ur De Haeck (van de digroep Boomverzor- i Aalst) hen ver- *te. telf hectare van de tfjens zijn stadsei- dom en een veertigtal üre is privé-domein. 5' werd een blik ge pen op de vrij ondie per, ongeveer 1000 root, die er in 1935 aangelegd en een tebiel waterpeil heeft, daaruit heeft men mooi uitzicht op het paalkasteel. Rond vijver groeien een "al piramidevormige moerascypressen, een vleugelnootboom en en kele oude treurwilgen. De oeverbegroeiing is zeer gevarieerd. Men vindt er grote waterweegbree, veenwortel, rietgras, wa termunt en ook wel lies gras en moerasvergeet- mijnietjes. Een groot deel van de Gerstjens is populieren- aanplanting. De bodem bestaat uit zandleem en klei. En tussen de hoge populieren groeien ontel bare elzen en vlierstrui ken. Vlierstruiken worden ongeveer zes meter hoog. Ze verspreiden een typische geur die de vlie gen op afstand houdt. Daarom werden ze vroe ger veel rona nuizen en boerderijen geplant. De witte bloempjes worden in de geneeskunde ge bruikt (bij verkoudheid: vlierthee!) en ook geven ze een fijne smaak aan gebak. En wie kent niet de smakelijke jam of... vlierbessensiroop die be reid wordt met de sappi ge, zwarte bessen van de vlier? Ook vele grote brandne telstruiken, hondsdraf, smeerwortel, hennep wortel, en bosandoorn treft men aan in de Gerst jens. En welke natuurlief hebber observeert niet dolgraag eens een es doorn of enkele wilgen en abelen? Langsheen de Dender ligt een strook met sparren. En verscheidene oude fruitbomen getuigen daar ook van een vroeger veel uitgestrekter boom gaard. Het hele «Gerstenbos» is nu één bonte mengeling van rode, gele en bruine kleuren. Oktober is de paddestoelenmaand bij uitstek. En ook padde stoelen geven kleur aan de bosbodem! Maar... als je aan de voet van een boom een groepje ho- ningzwammen vindt, mag je hem ten dode op schrijven want deze zwammen zijn gevaarlij ke boomparasieten! Tijdens een wandeling in de Gerstjens, ontdekt men ook wel eens een eik of een tamme kastanje boom. En wie lust er niet in de herfstperiode een handvol verse of gepofte kastanjes? Maar... heb je al gehoord over de olm- of iepziekte? Ook in de Gerstjens vindt men enkele stervende ol men die door deze ziekte aangetast zijn. Ook dit behoort tot een levensge meenschap van bomen, planten en dieren... Geloof me vrij: alle deel nemers aan de geleide wandeling waren echt te vreden toen ze rond vijf uur.de Gerstjens verlie ten. Ze hadden een leer rijke zondagnamiddag achter de rug en wensten er kortelings nog terug te keren! (D.B.) Van 10 tot 15 oktober 1981, programmeert «Ziekenzorg Erembode gem» in Erembodegem, de week van de zieken en gehandicapten. Wat staat er zoal op het programma? Zaterdag 10 oktober: Om 18 uur, in de paro chiekerk Onze-Lieve- Vrouw Hemelvaart, eu charistieviering. Om 19 uur in het Parochiehuis opening van de tentoon stelling en verkoop van hobby-werk. Deze ten toonstelling blijft geopend tot zondaga vond 21 uur. Maandag 12 oktober: ge zamenlijk ziekenbezoek. Samenkomst in het Paro chiehuis om 13u30 én 18 uur. Dinsdag 13 oktober: om 20 uur in de Crypte: infor matieavond over de huis apotheek. Woensdag 14 oktober: gezamelijk ziekenbezoek. Samenkomst in het Paro chiehuis om 13u30 én 18 uur. Donderdag 15 oktober: om 15 uur in het Paro chiehuis: ziekendag-ont moetingsdag. Doe mee! Nadere informatie in het bureel van de C.M. te Erembodegem. (D.B.) Met als jaarthema «Wablief?» Creatief!» stapte VKSJ Erembodegem op zondag 27 september 1981 haar zevende werkjaar in. Deze aktieve jeugdvereni ging komt om de 14 dagen samen in het lokaal Gaston De Schepperstraat 1, Erembodegem. Daar wordt dan gespeeld, getekend, gedanst, gelachen, gezongen, gekwist of geknutseld. Soms gaat de groep op wandel of wordt er een fietstocht gemaakt. En zo beleven leidsters en leden, samen, telkens een toffe zondagnamiddag. Bond voor Grote en Gezinnen Terjo- richt eerlang een IB0.-kursus in. Deze •ndelige lessenreeks doorgaan iedere dins- om 19u30 in de zaal 'M klooster, vanaf 6 "ber tot 17 no- Hber. vers zijn Bart Van Belle, brancardier van het Vlaamse Kruis en Her man Roels, apotheker. Benodigdheden zijn: 2 crèpewindels van 5 cm en 2 van 7 cm 2 driehoeksverban- den van 40 cm op 6 m en één van 60 cm op 100 cm 1 vierkante doek van 100 cm (op 100 cm) De 3 driehoeksverbanden en de vierkante doek mo gen van een oud laken gemaakt zijn. Prijs per deelnemer: leden BGJG: 100 fr. Niet-leden BGJG: 150 fr. ledereen van harte welkom! (db) Zondagnamiddag gingen we even een kijkje nemen in de Gaston De Schep- persiraat. Wegens allerhande akti viteiten, ingericht door de Dekenij Dorp Erembo degem, naar aanleiding van de jaarmarkt, was er wel een geringe opkomst van de leden. Niettemin poogden de aanwezige leidsters en opgekomen enthousiaste leden zich te amuseren. Na de openingsformatie gingen leeuwkes (6-8 j.) en roodkapjes (8-10 j.) sa men spelletjes spelen zoals: bots-op-de-kop, ci troen-citroen, zakdoek leggen, stoelendans, ledereen speelde mee. 't Was er plezant! Omzeggens al de tiptop pers (10-12 j.) deden mee aan de «Ren-je-rot»-wed- strijd op het dorpsplein. Ze werden er flink aange moedigd door hun drie leidsters en twee tiptop pers. Deze laatsten wil den nadien hun kans wa gen in de grote «Ontdek- de-fout»-wedstrijd en «bestudeerden» daarom reeds grondig de winkel uitstalramen van het dorpsplein en de aanpa lende straten. De Jimmers (12-14 j.) lie ten zich niet afschrikken, door al deze festiviteiten en ze trokken er per fiets op uit voor een «enquê te». Op de Grote Markt in Aalst kregen ze hun op drachten. Ze beleefden echt veel plezier aan de vragen (bv. maat van schoenen, halsomtrek,...) die ze moesten stellen aan een brandweerman, een mevrouw van een frietkraampje, een poli tieagent. Een geslaagde vergadering! De Sim-ploeg (14 - 16 j.) maakte eerst en vooral afspraken voor het nieu we werkjaar. De leiding verduidelijkte wat er was van deze groep verwacht voor dit jaar. En na het opstellen van een ver jaardagskalender gooi den ze het over de «min der serieuze» boeg: ze speelden leven en dood, wat en hoe (geheugen spelletje), dronkemans spelletje, benen-aan-el- kaar, e.d. Na deze kennismaking met VKSJ-Erembodegem dachten we wel even te rug aan het thema van het voorbije werkjaar, nl. «Met weinig(en) kan je veel». Maar bondsleidster Gra- cienne Guns en de 15- koppige leiding van de groep hopen toch het nieuwe jaarthema «Wa blief? Creatief!» te kun nen waarmaken met ve len, op de vergadering van zondag 11 oktober en op de daaropvolgende samenkomsten die om de 14 dagen plaatsheb ben in de Gaston De Schepperstraat 1. Prijskamp Gemeentekrediet «Raad het juiste bedrag in geldkoffer» De Heer Dirk Van Vaerenbergh, hoofd van het Ge- meentekrediet-agentschap, Dorpsstraat 26, bijge staan door een deurwaarder, telde 2209 deelne mingsformulieren van de «Pleschh Kerremis-wed- strijd»: Raad het juiste bedrag in geldkoffer. Het juiste bedrag in de geldkoffer was 4.824 frank. De eerste prijs 5 dagen Mallorca, voor 2 personen, werd gewonnen door De Sloover Jozef, wonende Alfons van de Maeiestraat 60, Erembodegem (hij schatte het bedrag in de geldkoffer op 4.837 fr.) We wensen hem alvast een goede reis! De tweede prijs ging naar De Wachter Dirk, Kerk- hofbaan, 32 B, Erembodegem. Hij kreeg de inhoud van de geldkoffer (4.824 fr) op een depositoboekje en schatte het bedrag in deze geldkoffer op 4.810 fr. Proficiat! Jonge talenten gevraagd! Tijdens de «Pleschh Kerremis» hebben in het BAC kantoor, Stationsstraat 12 vijf amateur-schilders schilderwerken tentoongesteld. Kantoorhouder Eddy Cardon verheugde zich over de belangstelling die deze werken genoten hebben. En daarom doet hij een warme oproep tot alle amateur-schilders die graag eens hun werken willen exposeren in zijn kantoor om hem hun naam en adres te laten kennen. Hobbytentoonstelling Zaterdag 10 en zondag 11 oktober in het Paro chiehuis: hobbytentoonstelling vw. Ziekenzorg Erembodegem. Iedereen welkom! KSA-nieuws Zondag 11 oktober: te 14 uur: onthaalronde voor leeuwkes en jong-knapen KSA in het Heem, Brede- straat. Te 19 uur: ontspanningstornooi voor jong- hernieuwers en hernieuwers KSA in het Heem, Bre- destraat. Postzegelklub «Dendria» vergadert De eerstvolgende klubvergadering van Postze gelkring «Dendria» heeft plaats op zondag 11 okto ber, vanaf 9.30 uur tot 12 uur, in de Crypte. Een paar weken geleden startte de klub, onder de kundige leiding van de heer Francois Demaret, met een jeugdafdeling met de bedoeling de jeugdige filatelisten te aktiveren en te begeleiden in hun hobby. Wat wordt er eerstdaags in de Crypte geproqram- meerd? Maandag 12 oktober 14 uur: N.W.K. 19.30 uur: «Gastvrij ontvangen» door J.K.A.V., onder leiding van mevr. Bett? Rombout-Backaert Ook jij bent er welkom! Hoe meer zielen, hoe meer vreugde! (D.B.) Dinsdag 13 oktober 14 uur: ontmoetingsnamiddag door K.V.L.V. 60. Thema «Goed ondergoed» Woensdag 14 oktober 14 uur tot 15 uur: N.W.K. voor peuters 4 tot 6 jaar 20 uur: Catechese tweede jaar. Donderdag 15 oktober 19.30 uur: koorrepetitie A. Capella koor Termuren.

De Voorpost | 1981 | | pagina 13