Kermis Scheve toestand rechtgetrokken Met te stuiten Oog voor SK Lebbeke- KAY Dendermonde Zwak... Voetbal - kalender Voetbal uitslagen MARGINAALTJES Hervé Van LerberghelC1 «Verdiende zege, mac schrik voor overdrevipA zelfvertrouwen '1 ai ÏK1 20 - 9.10.1981 - De Voorpost SK Roeselare-Eendr. Zele 1-2 Eendracht Zele heeft alle verwachtingen over troffen in een niet te onderschatten uitwedstrijd te Roeselare. De thuisploeg onderging het recht van de sterkste vermits de Zeienaars opnieuw een vlek keloze kollektieve prestatie op de grasmat ten beste gaven met snelle balwisselingen en gevaarlijk aan- valsspel. Door deze graag meegenomen overwin ning komen de discipelen van trainer Van Lerberg- he onverhoopt mee aan de leiding, zij aan zij met superfavoriet Sint-Niklaas. Roeselare startte zoals trainer Van Lerberghe het had verwacht met trainer Norbert Deviae- ne in de ploeg en liet de van Harelbeke overge nomen John Bogaert op de bank. De wedstrijd was amper drie minuten oud toen Van Wambeke het leder rekupereerde en gevat naar Pieters doorspeelde. Jan storm de alleen op Couvreur af maar zijn schot stuitte op de doelman zodat .Blomme net iets te kort kwam om de kapriole- rende bal in doel te ver lengen. Roeselare was meteen verwittigd en be stookte de Zeelse defen sie met hoge ballen. Op nieuw toonde de Een- dracht-verdediging zich in zijn beste gedaante met het gevolg dat Van Puyvelde zelfs niet in ge vaar kwam. Een sublie me Van Wambeke neu traliseerde de technisch sterke Sidney Sumter en Marc Cooreman hield Stany De Potter aan de klap. Tien minuten voor rust kwam Eendracht via een vrijschop op voorsprong. Met een in gestudeerd nummertje veinsde Cooreman een schot maar liep over de bal richting doel. Blom- me stuurde het leder in de loop van Cooreman en Mare plaatste beheerst naast Couvreur in het doel (O-11. Na de koffie bleef Zele vlot kombineren en bij Roeselare zat «he motje» in de kombinatie. De voor Saey ingekomen André Maes was afwer- ker met dienst toen Theetaert zich op de 55ste minuut zodanig miskeek op een voorzet van de meeopgerukte John Christiaens dat Maes een doelpunt kreeg aangeboden (0-2). Eendracht speelde op ro zen en via een op dit loodzware veld in zijn schik verkerende Maes lukte het bijna een derde doelpunt, toen Maes vanuit een scherpe hoek formidabel uithaalde. Een attent reagerende doelman Couvreur be- zweerde met een knappe reflex het gevaar en voorkwam de afstraf fing van zijn ploeg. Een dracht bleef gevaarlijk toen Blomme een center van Pieters in dank aan nam maar de bal over Couvreur en het doel lobte. Een wanhopige Deviaene liet zich een kwartier voor tijd ver vangen door Bogaert met de hoop dat het tij zou keren. Zele bleef evenwel meester in het gebeuren en dit gaf aan leiding tot het opvoeren van enkele persoonlijke nummertjes en een over dreven zelfvertrouwen. De knappe verrichting van achterspeler Freddy Jacobs ten spijt, hij hield de gevaarlijke spits Dan ny Vandenhende volle dig uit de wedstrijd, luk te de thuisploeg in de laatste minuut van de wedstrijd toch het eer- reddend doelpunt. Een voortreffelijke aktie Decraeye-De Potter be landde bij Noe en hij schoot prompt de eind stand op het scorebord maar dit was mosterd na de maaltijd. A.J.Z. Geraardsbergen-Lokerse SV 0-2 Na vijf wedstrijden prijken de roodwitten van Lokerse SV nog steeds met het maximum van de punten aan de leiding in eerste provinciale. Tijdens die vijfde speeldag werd meteen de kloof gemaakt want Lokerse ging niet alleen winnen bij Oer aards- bergen maar anderzijds lieten de dichtfste achter volgers van hun pliiimen. Heirnis verloor immers met de kleinste score op het veld van Boelare terwijl Ronse zwaar werd ingemaakt door Olsa Brakel. Meteen liggen de roodwitten van Lokerse SV reeds drie punten voorop. Daarbij kan men zich de vraag stellen wie de ploeg van trainer Bettens kan bedrei gen. Vooral de manier waarop de punten verzameld worden maakt indruk. Zelfs de gewezen vier de klassers uit Ge- raard8bergen zijn er voor eigen publiek nooit in geslaagd om de Lo kerse overwinning in gevaar te brengen. Reeds in de 8ste minuut nam Van Rompaey zijn tegenstander in snel heid en knalde raak. Op de 19de minuut lag de eindstand vast toen Segers de bal gepast voortrok en Aabech on houdbaar binnenkopte. Een 0-2 voorsprong die niet eens overdreven was want de bezoekers hadden onmiddellijk het initiatief gegrepen en daarbij bleek weldra dat de lokale defensie te traag uitviel tegen de snelheid van de Lokerse spitsen. Voor dat de ope ningstreffer viel had ook Vervaet reeds ieder een in snelheid genomen maar hij kon niet afwer ken. Met die 0-2 voor sprong bleef Lokerse rustig de wedstrijd do mineren. Vanuit de de fensie werden de akties geduldig opgebouwd om dan verrassend door te stoten. De gastheren mochten zich aan de rust dan ook gelukkig achten dat de stand tot 0-2 beperkt bleef want een staalharde knal van Aabech sprong via de deklat terug in het veld. Na de herneming kreeg Geraardsbergen de wind in de rug en kon in deze periode wel na drukkelijker in de wed strijd komen. Maar ook nu bleek dat Lokerse niet alleen offensief sterk is maar ook ach teraan op bijzonder ster ke benen loopt. Meer- schaut was opnieuw be resterk in het verweer terwijl ook Van Rumst zijn steile konditie blijft bevestigen. Geraards bergen mocht Han in de ze periode wel meer bal- bezat opeisen maar ge vaarlijk waren de loka len nooit. Op geen enkel ogenblik slaagden de nochtans technisch ster ke gastheren er in om de Lokerse defensie te ont wrichten zodat ze ver plicht werden om het met afstandsschoten te proberen. Maar doelman Van den Bogaert wil blijkbaar niet onderdoen voor zijn ploegmaats en pakte klemvast alle bal len terwijl hij ook op hoekschoppen een zelf verzekerde indruk liet. De beste kansen waren in deze periode dan ook voor Lokerse dat geen gelegenheid het voorbij gaan om te counteren. Vooral Van Rompaey trok op de linkerflank terug diepe sporen door de lokale rangen. Met een Vervaet in goede doen, Costa sukkelde immers met een ver koudheid, hadden de cij fers ongetwijfeld nog hoger kunnen oplopen. Maar ondanks die han dicap en het feit dat Ver vaet door twee tegen standers bewaakt werd, knalde de spits van Lo kerse in die tweede helft nog tegen de staak en moest hij in verdachte omstandigheden in de fatale zone onderuit ge haald worden. Maar met die 0-2 was men wel reeds dik tevreden. Borsbeke Lokerse krijgt overi gens een unieke kans om die driepuntenkloof in de komende weken nog verder uit te bou wen. Aan de E3 komen immers achtereenvol gens Borsbeke en FC Ronse op bezoek. Op voorwaarde natuurlijk dat de roodwitten zich niet bezondigen aan overdreven zelfvertrou wen, een plaag die vorig Wervik-v w Hamme 2-2 VW Hamme heeft een tegenstander ontmoet die sterker van zich afbeet dan algemeen werd ver wacht en bovendien geregeld krachtig wist uit te balen. Al vlug in de wedstrijd wisten de Hamme- naars hoe laat het was. Op het halfuur stonden Eddy De Malse he en zijn maats op een 2-0 achter stand te kijken en dat was weinig bemoedigend voor het verder verloop van de wedstrijd. Het We8tvlaamse Wer- vik dat tqt heden nog geen enkele overwin ning had geboekt was extra gemotiveerd aan de aftrap verschenen. Het slaagde erin door "een goed gestruktureer- de man dekking spelers als een Dirk Van Buyten tijdens de eerste helft volkomen uit de wed strijd te houden. De Hamse aanvoerder heeft hierop niet zo verstan dig gereageerd. Hij be woog te weinig en ver bleef te veel in dezelfde omgeving waardoor hij zijn tegenstanders niet van het lijf kon schud den. In de tweede helft kwam daar wel een ken- terring in. VW Hamme onderging in die periode ook een komplete ge daanteverwisseling. Het kwam weer offensief aan zijn trekken en noopte de thuisploeg tot een meer defensieve op stelling. Dirk Van Buy ten had nog net voor rust via een kopstoot en een voorzet van Robbie Smet zijn ploeg langszij gebracht. Dat doelpunt motiveerde zijn kolle ga's die in de tweede helft geregeld in het doelgebied van de thuis ploeg verschenen. Chris Van Dam, Paul Vermeir en Robbi Smet toonden geregeld een dreigende vuist. Maar met nog een kwartier speeltijd voor de boeg viel dan de ge lijkmaker toen Robbie Smet een hoekschop rechtstreeks binnen knalde. Wij vermelden nog dat in de tweede helft Rudy Maes zijn we- deroptreden deed. Hij werd in de ploeg ge bracht in de plaats van Eddy De Malsche. Trainer Willy Mee rsman was na afloop niet geheel ontevreden: «Ik had wel op een over winning gehoopt. Maar uiteindelijk ben ik tevre den met het gelijkspel. Wij hebben te maken ge had met een tegenstan der die extra gemoti veerd was. We speelden in de eerste helft niet goed. Op het middenveld werd er teveel aan bal verhes geleden. De thuisploeg paste boven dien een stugge man dekking toe, waarop sommige spelers niet verstandig hebben ge reageerd. In de tweede helft hebben we ons ge rehabiliteerd. Wij kwa men niet alleen op gelij ke hoogte, maar kregen zelfs nog de beste kan sen om te zegevieren. Uiteindelijk is het bij een gelijkspel gebleven en daar ben ik nu wel tevre den mee.» E.D.M. KIJK OP EERSTE PROVINCIALE Derby op het Konkelgoed. Niet onmiddellijk voor een plaats in de kop, maar dan toch ook weer geen matchke op een laag pitje. Integen deel: het is een konfrontatie die voor beide klubs van uitzonderlijk belang is. De Dender- mondenaars, vooral stoelend op jong doch nog onrijp talent, gingen de twee jongste weken evenveel keren de boot in. Telkens met het oneven goaltje verschil en na nota bene steeds de beste ploeg op het terrein te zijn geweest. Zowel Lokerse als Deinze trokken zich op aan hun ervaring om de paarsblauwen een hak te zetten. SK Lebbeke van zijn kant trok de beloftevol le start niet door en liep nu in Denderhoutem tegen de lamp. Geen schande, tegen de rijke- mansploeg van schadu wvoorzitter Vijverman, maar al na al toch een nederlaag. KAV Dendermonde, vier op tien en SK Leb beke drie op tien, moeten dringend wat oog sten, al ware het maar om het moreel op te krikken. Of het weer 4-4 wordt, zoals de laatste editie van het seizoen 1980-1981, gelo- ven we niet. Wél kan een doelpunbt volstaan om de volle buit los te weken. Vooral omdat én Lebbeke én KA VD niet zo vlot scoren. Koploper Lokerse SV heeft nu ook Geraards bergen voor schut gezet met een kurkdroge 0- 2 eindscore. Tien op tien. Het is bijna een droom voor gangmaker Antoine De Nul en zijn medewerkers. De roodwitten lieten voor alsnog 15 keer de bal tegen het net van de «vijand» ploffen en inkasseerden slechts twee goaltjes in vijf matchen. Het is om de tegen standers te doen huiveren. Zondag komt Bors beke op bezoek, Borsbeke dat langs een achter poortje naar «Eerste» promoveerde waaruit het vele jaren geleden was weggevallern. De «zebra's» graaiden tot vorige zondag drie pun ten bijeen, punten die ze telkens uit een draw puurden. Winnen zat er voor de zwartwitten nog niet in. Op het terrein van Lokerse moet het normaal een nieuwe nederlaag worden voor de Borsbekenaars. Op voorwaarde dat Aabech en zijn maats de zaak ernstig aanpak ken en de tegenstander niet onderschatten. Want in voetbal weet je nooit hoe een schijn baar pietluttige oorzaak de aanloop kan zijn tot zware gevolgen. M.V.H. (zondag 11 oktober 1981 om 15 uur) II Nationale Eendracht Aalst - Beerschot (Bots) m Nationale A Olympic Montignies - S.K. Sint-Niklaas (zaterdag 10.10 om 19.30 u.) (Fontaine) Jong Lede - KV Oostende (Boeckx) Eendracht Zele - Wuustwezel (Monnens) Bevordering A VW Hamme - Meulebeke (Siegers) I Provinciale Lokerse - Borsbeke (Lavent) SK Lebbeke - KAV Dendermonde (Arnou) II Provinciale B Sint Pauwels - Robur (Praet) Kemzeke - St.-Gillis-Waas (Vermassen) Racing Wetteren - SK Aalst (Vercauteren) Oudegem - Pollare (De Bruyn) Excelsior - Standaard Wetteren (Lievens) Eendracht St.-Gillis - Sparta Buggenhout (Mcst- dagh) Temse - Eendracht Meldert (Bral) m Provinciale C Thor Meldert - Mere (De Meulenaere) Grembergen - Herdersem (Opdecam) Terjoden - Nieuwerkerken (Anné) Bambrugge - Schellebelle (Ryndziewicz) Ede - Berlare (Van Nieulande) Wieze - Kerksken (Huylebroeck) HO Kalken - Baasrode (Okladnicoff) Wilskracht Moorsel - Burst (Van Cauwenberghe) m Provinciale D Haasdonk - Herleving Vrasene (Wiels) Meulestede - Kallo (Samson) St.-Amandsberg - Melsele (Teugels) Klinge - Sombeke (Burm) Bazel - SLV Zelzate (De Kimpe) IV Provinciale C Edeboys - Valentino's Overmere (Moons) Heusden - Heikant Zele (Boone) SK Lokeren - Wichelen (Wauters) SK Overmere - Dyn. Beervelde (Van Leuven) Schoonaarde - Laarne (Moreel) IV Provinciale G Vlierzele - Erpe (Rietens) Aai gem - Erondegem (De Bruyne E.) Woubrechtegem - Smetlede (Van der Kelen) Oordegem - Massemen (Remory) Serskamp - Heldergem (Van Haver) IV Provinciale H Opstal - Boonwijk (Van Gasse) Opdorp - Hofstads (Reyniers) Edixvelde - SK Erembodegem (Van Droogenbroeck) Doggen - Schroevers Moorsel (Roelandt) Appels - Welle (Van Hoyweghen) Baardegem - Gijzegem (Weytens) Lutterzele - Rapide Lebbeke (Speleers) IV Provinciale I Rupelmonde - Kieldrecht (Melis) Waasmunster - Meerdonk (Byn) Kruibeke - Moerbeke (Van Hoey) White Boys St.-Niklaas - Hoogeinde (Nijs) Gerda - Verrebroek (Van Damme) KI. Laar Vrasene - Eksaarde (Drieghe) Sinaai - Stekene Sport (Van Mieghem) n Nationale Vrouwen (15.30 u.) Kamillekes Aalst - Royale Union (Briat) UEFA'8 Eendracht Aalst - Harelbeke (9.10 om 20 u. terr. SK Aalst) (Bockstaele) Waregem - SK Be veren (10 u.) (Callewaert) SC Lokeren - KV Mechelen (10 u.) (Van Acker) De Zeelse trainer was opgetogen met deaP* verdiende overwinning nu twee thuiswedstrij den op het programma staan. Hij vernoemd in één adem de knappe prestatie van Va. K Wambeke op spelmaker Sumter, van Freddj Jacobs op Vandenhende en het opportunism j.~( van André Maes, wiens technische kwaliteitei op een dergelijk zwaar veld voor elke trames welkom zijn. «Ik zal er mijn spelers op wijzen geen over dreven zelfvertrouwen aan te kleven en ali persoonlijke nummertjes terzijde te laten. N:u wij aan de leiding staan zal men ons beslist ali tegenstander gaan viseren en loopt dergelijks taktiek onvermijdelijk slecht af. Van Lerberghe blijft ondanks alles nuchte j? aankijken tegen de uitstekende konditie vat zijn ploeg want hij is er zich terdege vat bewust dat het kan verkeren in een slopend kompetitie. 1 taat one op gUi and c mate bel w de (a.j.i t toe getei seizoen welig tierde in de Scherpeputstraat. Vooral Borsbeke dat on middellijk de rode lan taarndrager voorafgaat zou daar kunnen van profiteren. Maar nu is het wel zo dat men bij SV reeds gewaarschuwd is voor het feit dat Borsbe ke tot meer in staat is dan de rangschikking laat vermoeden. Met de komst van Ronse de week nadien staat dan een onvervalste topper op de agenda. Ondanks het zwaar verhes tegen Olsa blijft Ronse immers een potentieel titelkan didaat. Tenzij natuurlijk SV zich nog een periode ongenaakbaar zou tonen en meteen de spanning voortijdig uit de kompe titie zuigen. Inmiddels is immers gebleken dat dichtste achtervolgers niet zo onkreukbaar zijn als men aanvankelijk zou gedacht hebben. W.V.L. Denderhoutem - S.K. Lebbeke 3-0 Lebbeke doet het blijkbaar niet dit seizoen, al JJjJj ar vi olijk n zo uispl ferve afl wel iedereen veel had verwacht van dit «new J™' elftal. Drie op tien is pover. Bovendien gebeurt al een trainerswissel. Kortom de Lebbeekse ei X provincialer blijft beneden de verwachtingen. r Op Denderhoutem kwam Lebbeke zelden in de wedstrijd. Het dreig de nauwelijks en had bo vendien de thuisploeg alle kansen benut die het kreeg dan hadden de cij fers minstens dubbele afmetingen gehad. Net één minuut voor het in gaan van de rust kwam de thuisploeg op voor sprong langs Bombeke. Hij kon een blunder van de bezoekers benutten die met drie achteraan alleen maar toekeken. Had men na de rust meer inzet van de Kon- kelgoedploeg verwacht, dan kwam men al vlug bedrogen uit. Enkele ac teurs niet te na gespro ken, bleef de rest van het voetballend gezelschap ver ondermaats pres teren. Toen de thuisploeg via een kopstoot een tweede doelpunt lukte was de kous af voor de Lebbeke- naars. Denderhoutem gaf toen demonstratie op het voetbalvlak en dat zou een derde doelpunt opleveren. De nieuwe Lebbeekse trainer Fons Dra heeft nu twee weds den meegemaakt zijn nieuwe club. licht zal die man zien hebben waar schoentje nijpt. Vos moet zoveel moge) één tijd gespeeld w< en dat is iets wat voc^n pig in Lebbeke gebeurd. Wel worden verzach|ner. de omstandigheden pleit omwille van dsjacle wezigheid van Leo 1 soor hulst die nog altijd een spierscheuring plaagd zit en well nog twee weken ven d n zal moeten laten. Zondag komt K.A. op bezoek naar het K kelgoed. Deze ploeg al evenmin doel pui scoren. Dat bewees de voorbije speeldag volle. In normale standigheden moet beke bekwaam zijn eerste zege voor eifünd pubhek af te dwing niar Ook al noemt de teg k 0 stander K.A.V. Deni «eks monde. P op EDM ian iracl i odr iekej e ZO V geloc voi ger Deve it-G Ie th 11 va Bo SC Lokeren-Tongeren Winterslag-SK Beveren Sint-Truiden - Eendr. Aalst Roeselare-Eendr. Zele SK Sint-N iklaas-Wallonia Namen Wuustwezel-Jong Lede Wervik-VW Hamme KAV Dendermonde-Deinze Geraardsbergen-Lokerse SV Denderhoutem-SK Lebbeke Eendr. Meldert-EendrSint-Gillis Sp. Buggenhout-Exc. Sint-Niklaas Standaard Wetteren-SK Oudegem SK Aalst-Kemzeke Sint-Gillis-Waas- St.-Pauwels Robur Moerzeke-St-Lievens-Hou tem Appelterre-Temse Baasrode-Wieze Berlare-Bambrugge Nieuwerkerken-Grembergen Herdersem-Thor Meldert Mere-Wilskracht Moorsel Burst-HO Kalken SOS Schellebelle-Terjoden Sombeke-Muide Melsele-Meulestede Kali o-Haasdonk Herleving Vrasene-Bazel Laarne-SK Overmere Heikant Zele-SK Beervelde Valentino's Overmere-Zaffelare SK Kalken-Schoonaarde W ichelen-Heusden Heldergem-Oordegem Erondegem-Vlierzele Erpe-Westrem Bavegem-Serskamp Iddergem-Baardegem Gijzegem-Appels Welle-Doggen SK Erembodegem-Opdorp Hofstade-Op8tal Boonwijk-Lutterzele Rapide Lebbeke-Lebeke Schroevers Moorsel-Edixvelde Eksaarde-Gerda Verrebroek White Boys-Sint-Niklaas Moerbeke-Waasmunster Meerdonk-Rupelmonde (uitgesteld) Kieldrecht-Sinaai (uitgesteld) Stekene Sport-Straatje Stekene Hoogeinde-Kruibeke K j met ijk Bchc Mo m nog 3-c op 2-0 a, d thie i-i en of ite e OA ast I O-3 chti l? voo kke 3-01, e 14 idic >r rtin ie c oelli 2-2 le t 2-0 eei 04 ie 3-3 5 VP Lui velt 3 orde .7 pen kne

De Voorpost | 1981 | | pagina 20