Buggenhout een nieuw Mekka? v 'makke' Geschenk voor Pavel Tresnak Ondanks prachtprestatie Rollen omgekeerd Arm Testa k voor IK. Toyota wint duel aan de top met MV Zele Waasmunster heeft Europees schutter: Etienne De Munck indelijke t-Bij gaarden 2 Orembergen 2: De Voorpost-9.10.1981 -27 VOLLEYBAL I Net op de verjaardag van de I nieuwe trainer-coach Pavel j Tresnak hebben de Temse dames een club overmees- terd, waartegen zij in het I verleden steeds een hard- I nekkige strijd moesten le- ii veren. Deze maal bleken de Limburgse dames een te t zwakke partij, ondanks de I aanwerving van twee nieu- i we speelsters waaronder I Ten Grotenhuyze, ex-natio- I naai speelster bij de I juniors. Het basiszestal, dat onge wijzigd bleef gedurende de wedstrijd, nam een sterke start. Vooraleer Hasselt be komen was van de eerste mokerslagen, was de eerste set gespeeld: 15-4 (1-0). In de tweede set leek de bezoe kende formatie te zullen te rugslaan. Bij een 0-5 stand greep de home coach in, wel werd het 0-6 maar dan ken de het Temse gesprek resul taat. De thuisploeg dreef het tempo op en kwam naast Hasselt 6-6. Hierna bleef Temse op voorsprong maar kon Hasselt wel het wiel houden: 15-12 (2-0). In de derde set kwam nog maals de sterkte van Temse tot uiting en dit stak fel af tegenover de bezoekers, waarbij het samenspel toch zoek was: 15-5 (3-0). Een mooier verjaardagsge schenk hadden de Temse dames aan hun trainer coach niet kunnen aanbie den. Zondag reizen de da mes, net als het herenteam, naar Asub. S.A. Bunder over. Bovendien moeten zij noodgedwongen in de vervanging voorzien van A. Kegels en Verbrae- cken die gekwetst, een tijd lang langs de lijn hoeven te blijven. Desondanks gaf Si- givok een glansprestatie weg bij het moeilijke Bisse- gem waar weinig teams sets zullen oogsten. Cijfers in volleybal zeggen niet al les: weliswaar èen 3-1 ver lies maar in de gescoorde punten lag er geen hemels breed verschil: 53-52. Na een overrompelend begin (5-0) herpakte het bezoe kend blok zich schitterend 10-10. In een erg spannend seteinde (11-10, 11-13) kon de thuisploeg zee-e vieren kens die aan de haal gingen maar telkens werden bij ge beend. Tussenstanden als 9-13, 13-14 in set twee en 11-0, 14-12 en 14-14 in set drie spreken voor zichzelf. Tweemaal kon Temse ech ter het pleit in hun voordeel beslechten (13-15, 14-16). Met winst kreeg Temse vleugels! Rapid hield het in Jdubbel blok vangt kundig de ATB-smash op in de \trijd ATB-VC Liberia (dw) NATIONAAL HERENVOLLEYBAL BISSEGEM - ST.-GILLIS-WAAS: 3-1 Bij de aanvang van een kersvers seizoen, serveer den beide teams een uitste kende hoofdschotel. Na af loop van de partij had de scheidsrechter alle lof voor beide ploegen die een hoog niveau haalden en baserend op deze openingswedstrijd tot mogelijke titelkandida ten mogen gerekend wor den. Bissegem start met ti- telambities, reeds enkele ja ren trouwens. Bij Sigivok zijn die ambities meer be scheiden: zich handhaven in de middenmoot, meer beogen zij niet. Zij veran derden nauwelijks hun kern: enkel M. Thijnen ver- het de stal en van gebuur C. De Klinge namen ze L. Van (16-14). Identiek spelbeeld in set twee waar de span ning troef was en Bissegem met nipte setcijfers een tweede maal het laken naar zich kon toetrekken (15- 13). Een wervelend Sigivok gaf volleyballes aan z'n op ponent: 7-15 en opnieuw spanning in de wedstrijd. Bissegem kende in de slot- set weer een snelle start (7- 0) maar een sterk van zich afbijtende blauw-witte ploeg kwam fel terug (8-6, 10-8) om eervol de duimen te moeten leggen (15-12). Zaterdag a.s. komt Marke, recent overwinnaar van Lo keren, op bezoek. HB De volleyballende ATB-meisjes (dw) NATIONAAL DAMESVOLLEYBAL Ervaring haalt het! Stekene - S. St.-Niklaas: 2-3 NATIONAAL HERENVOLLEYBAL Zoals de setstanden (13-15, 15-13, 9-15, 15-9, 14-16) aantonen, werd het een wedstrijd van de bovenste plank, waar er beter geen winnaar of verliezer zou zijn. Na twee en een half uur won het meer gerepu teerde Sinda van een over moedig geworden thuis ploeg. De bezoeksters gingen nochtans vrij lichtzinnig van start. Na de recente be keroverwinningen (tegen 3" Nationaler Waver en R.S. Leuven, telkenmale met 1-3 cijfers) dacht men de zege zo maar te grijpen tegen een pasgepromoveerd team. Dat was echter zon der de waard gerekend, in casu de thuisploeg die zich flink te weer stelde en voor een niet te verwachten tegenstand zorgde. De vijf de en beslissende set verliep hoogst merkwaardig, om niet te zeggen wonderlijk. Sinda voelde zich in het be gin van deze set erg bena deeld door het fantasierijk optreden van de tweede scheidsrechter, raakte zo danig verhit door zijn par tijdige leiding dat het de concentratie verloor en zo voor Stekene de weg vrijgaf om uit te lopen tot 12-2. Sinda, na twee time-outs, kon zich üchtjes herpakken en klampte aan tot 14-6. Voelde Stekene zich reeds als overwinnaar of het Sin da al zijn talenten blijken? Feit is dat St.-Niklaas zijn achterstand puntje bij puntje afknabbelde, kwam langszij om er uiteindelijk glansrijk over te wippen ondanks vijf matchbahen voor de lokale ploeg. Uit blinkers in dit uiterst zenuwachtig spektakel wa ren voor Stekene C. Hey- man (ex Sinda) en C. Broec- kaert bij de bezoeksters. HB Rapid St.-Niklaas - Temse: 1-3 In de afgelopen twee jaar werd het geburenduel tus sen Rapid en Temse steeds in St-Niklaas voordeel be slecht. Rapid heeft nu op een vrij ongelukkige ma nier met deze traditie moe ten breken. Ongelukkig omdat met een beetje mee val, zonder partij te trek ken er evenzeer een 3-0 op het scorebord kon staan. Dat zal echter geen zorg zijn voor de Temsenaars die zich met deze overwinning aan de top van de rang schikking handhaven met zes op zes. De Klaaskens hebben zich echter flink te weer gesteld tegen gebuur Temse. In set één hep een vrij aardig ak- terend Rapid vlot naar een 6-3. De bezoekers konden gelijke tred houden tot 8-8 maar de thuisploeg profi teerde van de zenuwachtig heid bij de Temse-spelers om uit te maken (15-10). De echte derby-sfeer (ruim driehonderd supporters waren op post en spaarden hun aanmoedigingen niet) zorgde voor spektakel, spannende sets en goed vol leybal. Zowel in set twee en drie waren het de Klaas- de slotset vol tot 4-4 om dan volledig terrein te verhezen en te buigen voor de betere fysische conditie van de Temsenaren. (6-9, 7-11 en 7-15). Het was een dubbeltje op zijn kant maar ditmaal rolde het dubbeltje naar de scheepsbouwerskant HB NATIONAAL HERENVOLLEYBAL 8.K. Orembergen: De Jon- ghe en P. Impens, Heirman 7, De Ridder 1, Mertens 1, Machtelinckx, S. De Swaef 2. T. Van Haute 2, Krog- strup 13. EVA Marke - R.T. Lokeren: 3-0 q ihtse 2 - S.K. Grem- v en 17-42 heeft er te "j it een doeltjeskermis 'gemaakt. De thuis- nam nochtans het voorsprong (2-0) via 2-2 na 10' werd 2-7. S.K. Grember- r di met Segers nog eens e Ij slangrijkste af werker, pas nu op volle toe draaien en via 5-10 v, het scorebord reeds 8- n bij de rust. Tijdens oJÜ ceede speelhelft bleef bergen scoren tegen bei oog gemiddelde en via vla werden de 17-42 eind- difl i bereikt. S.K. Grem- erl Q Van Hecke 1 en P. 0gj is, J. Van Hout 3, itrup 7, Heirman 6, ^fraeckeleer 5, H. Van 3, Dooms 3, Segers m8 3. Orembergen 2 is te ■Bijgaarden geduren- l grootste gedeelte van Kist rijd op achtervol- aan gewezen geweest, is de eerste helft zag dan ook niet naar uit s G.S.K.-ers uiteinde- iog voor de zege zou- trijden. Via 4-1 en 11- (d de rust bereikt met 15-10 score. Ook tij- het eerste kwartier e tweede helft diende de thuisploeg op prong te laten (17-15). teense aanwinst van kreeg er toen echter lijk zin in en met in 13 treffers zorgde hij 'oor een G S K zege b het laatste wed- twartier. f minuten voor het was Grembergen ge- Jekomen (18-18) en even later het score- 18-20 aanwees het »rgen deze voor- g niet meer ont- m van de jonge kereltjes die er ondanks de spanning (rust 5-5) een sportieve wedstrijd van maakten. E.V. Aalst: Moens, Fran- saert 5, De Neef 2, Vinck, Van Temsche 1, D'Hayer, Carrein, De Troyer 1, Oz, Van Den Bossche 1. Ajax: Moens, Cooreman 3, Verheyden 5, Bosman 2, Ravijts 2, De Donder, W. Moens. EVA leyninck (Rapid) stond tegen het blok van VC steeds voor een moeilijke opdracht (Rapid Ëliklaas-VC Temse 1-3) (dw) handbal DAMES HANDBAL 2' Landelijke H.B.C. Buggenhout - R.B. Dendermonde: 15- 20 R.B. Dendermonde met de wederoptredende J. Heir man toonde zich tegenover een vlot spelend Buggen hout beter in de afwerking. Buggenhout dat de stille hoop koesterde op de over winning, speelde inderdaad goed mee maar de grotere trefkracht van het Dender- mondse duo Heirman - Me lis verplichtte hen gans de wedstrijd te achtervolgen. Langs V. Van De Velde - de gevaarlijkste speler bij de thuisploeg - bleef Buggen hout aanklampen maar na de eerste helft wees het sco rebord toch 8-12 aan Ook tijdens de tweede helft bleef de wedstrijd de toeschou wers boeien maar de thuis ploeg bij wie ook Borms en Verhelst een opgemerk te wedstrijd speelden kon nooit de achterstand ophalen. Scoorden: H.B.C. Buggen hout: Van De Velde 7, Borms 4, Roman 1, Ver- helst 3. R.B. Dendermonde: J. Heir man 7, Laureys 2, Symons 4, Melis 5, De Decker 1, Hofman 1. JEUGD- HANDBAL Miniemen E.V. Aalst - Ajax Lebbe- ke 10-12 Twee ploegjes die op één seizoen opmerkehjk veel vorderingen hebben ge maakt, maakten er te Aalst een bijzonder prettige wed strijd van. Ajax-trainster R Van Hau- webmeiren, bleek ook bij zonder tevreden over de ge- - rnjHBH» w disciplineerde 8 Deel wij ze H.AiAlIPHALLa HANDBAL Zeelse Minivoetbalkompetitie Maandagavond werden er in het kader van de opening van de nieuwe Buggenhoutse Sporthal twee handbalwedstrijden betwist nml H.B.C. Bug genhout - Avanti Lebbeke en Nat. ploeg België - Cl. Meohelen. Er was een massa toeschouwers aanwezig en het entoesiasme waarmee het nog niet-kenners publiek hun plaatselijke ploeg aanmoedigdenlaat vermoe den dat Buggenhout een nieuw handbalmekka wordt. De Buggenhoutse Handbal- opvallend goed mee en ook paus A. Poppe had dan omdat Avanti vooral zijn ook redenen genoeg om jonge wisselspelers speel- over een uiterst geslaagde gelegenheid het slaagde het avond te spreken. er nooit in een serieuze nop kloof te slagen. Via 0-2 r het 3-3 en 6-6 om de Avanti Lebbeke. 21-26 mst te bereiken met een 11- Een weliswaar zeer onvolle- 13 score. Ook tijdens de 2e dig Avanti - K. Verhofstadt, helft bleef een bijzonder De Vlieger, Nincovic en H. vlot en wilskrachtig spe- Maes hadden rust - onder- lend Buggenhout Avanti op vond prachtige tegenstand de huid zitten en na 38' van de plaatselijke ploeg, wees het scorebord 16-17 Gedragen door het aanste- aan. Geleidelijk aan moest kelijke entoesiasme van een Buggenhout dan toch meer uitgebreid supportersle- terrein prijsgeven maar gioen, speelde Buggenhout echt overspeeld werden zij KALENDEH Beker van België - 2e ronde Zondag 11/10 te 16.30 u.: Anderlecht - Temse Zondag 11/10 te 18.15 u. Jochewoa Aalst - De Panne Zaterdag 10/10 te 18.10 u. Denderbelle - Merelbeke Zaterdag 10/10 te 19.00 u. Ap. Kortrijk - S.K. Grem bergen Zondag 11/10 te 16.30 u. Lokeren - S.P. Menen EVA zeker niet. Via 16-20 en 19- 24 werden dan de 21-26 eindcijfers bereikt. Dat H.B.C. Buggenhout het bij zonder goed doet in Ie Lan delijke zal geen enkele toe schouwer verbaas hebben. Scoorden: Buggenhout: J. De Proft 3, Van Dam me 3, M. De Proft 6, De Maar schalk 1, Brouillard 3, Van Keer 1, Bas 1, Vercammen 3. Avanti: Vermoesen 5, A. Maes 4. De Bruyn 6, Ver- guit 4, Van Gucht 4, De Pauw 1De Batselier 1Cor nelia 1. Nat. ploeg België - Cl. Meohelen: 19-22 Wij geloven niet dat trainer De Smedt veel geleerd kan hebben uit deze oefenwed strijd. Het ontbreken van de spelers van Neerpelt wegens Europacup en Hasselt, zorgde ervoor dat slechts enkele basisspelers van het Belgisch geheel deel uitmaakten. Het werd dan ook geen vlotte wed strijd. De Nationale ploeg toonde zich langs Jacobs en Willomson wel iets beter in de afwerking maar Meohe len nochtans een vrij ge willige oefenpartner hield gemakkelijk gelijke tred. Er werd gespeeld naar 3 x 20'. Na de eerste 20' wees het scorebord 7-5 aan, 20' later 17-11 en het werd uiteindelijk 22-19. België speelde met: D'Hollander, Chapeaux, Verbut, Willem- sen, Jacobs, Cornelia, A. Maes, Claes en Cuypers. EVA Arsenal io 't Sloeberke i Arsenal was in dit treffen de kollektief betere ploeg en telde aan de rust reeds een ruime 5-0 .voorsprong. De goalgetters waren Eddy Van Lokeren (3), Romain Van Driessche (2), Jan Ve- hent (2), J.P. Vehent (2) en Gustaaf Poppe (1). Karei Willockx redde de eer voor de bezoekers. Ness Jeans 2 Nelis Asfalt 12 Ook Nelis bereikte in deze wedstrijd de dubbele cijfers met Peter Van Driessche in zijn dagje met vijf doelpun ten. Jan Berkers doelde driemaal evenals J.P. Christiaens terwijl Michel Dauwe het dozijn rond maakte. Verhulst en Van Malderen zorgden voor de tegentreffers. Toyota 6 MV Zele 3 Ondanks de aanwezig heid van Piet Abbeel bij MV Zele was Toyota de best spe lende ploeg met een uitste kende Eddy Van Puyvelde (1). Doelschutter8 bij de thuisploeg waren Van Doorselaere (2), Meskens,. Van Cauteren en Michiels, terwijl Abbeel (2) en De Waele voor MV Zele scoorden. Van Cauteren 4 De Graeve 8 Na een goede start van de bezoekers 0-3 evolueerde het scoreverloop via 2-4 tot 4-8. In het meesterschap van De Graeve scoorden Van de Velde (2), Bogaert (2), E. De Graef (2). Boey- kens en H. De Graef. Bij de thuisploeg kwamen de tref fers van Toon Van Cauteren (2) en Willockx (2). Oud en Nieuw 5 Rombout 6 In een uitermate span nende wedstrijd moesten de kampioenen het onderspit delven tegen een sterk spe lend Rombout waarbij Ar- mand Christiaens (3), Frank Goossens (2) en A. Van Hecke scoorden. Bij de kampioenen waren Freddy Van de Velde (4) en Etienne D'hollander de af werkers. De Bisschop 3 Klodde 3 De wedstrijd kende eer eigenaardig scoreverloop dat uiteindelijk uitdraaide op een gelijkspel. Klodde kwam 1-3 voor met goals van V. De Smedt, E. De Raedt en E. Van Driessche. De thuisploeg sloeg terug via Luc Poppe (2) en Paul Vercauteren. Klassement 1. Toyota 3 5 2. Nelis 2 4 3. De Graeve 3 4 4. Arsenal 3 4 5. Rombout 3 4 6. MV Zele 3 4 7. Klodde 3 3 8. Ford Neyt 2 2 9. 't Sloeberke 3 2 10. Oud en Nieuw 3 2 11. De Bisschop 3 2 12. Ness 2 0 13. Van Cauteren 3 0 Wedstrijdkalender 5.10: Oud en Nieuw-De Graeve en Van Cauteren- MV Zele. 7.10: De Bisschop-'t Sloe berke en Toyota-Arsenal. 10.10: 17u30: Ness-Klodde, 18u30: Ford Neyt-Nelis, Bye Rombout. A.J.Z. Waasmunstenaar De waren ingeschreven. Na de Munck zich tot Europees Munck, wonende aan de schiftingen waren er nog kampioen. Een prestatie Stationstraat 30, werd 11 kandidaten voor de titel: waarvoor de klub hem ze- kampioen in de indiviuele 2 Nederlanders, 5 Fransen ker zal huldigen, reeksen, waarvoor niet en 4 Belgen. In de tweede P.V.G. minder dan 300 deelnemers ronde schoot Etienne De Real Testa is op een bedroe vende wijze de competitie binnengestapt: een kurk droge 3-0 bij een doorde weekse tegenstander, het zegt niet veel. Bovendien kon Testa weinig inbren gen tenzij in set twee. Het heeft echter wel een resem verontschuldigingen ach ter de hand: niet minder dan vijf spelers uit de kern zijn gekwetst. Sommige moesten zelfs noodgedwon gen aantreden daar geen andere spelers meer voor handen waren. Dit was on der meer het geval voor G. Wuylens die na een zwaar VC Temse is reeds in konditie en neemt plaats in de top drie na een uitzege op on£eval herstellend is en Rapid Sint-Niklaas 11-3) {dw) y°°' T- Meersman, sukke- lend met tendinitis. Maar Testa lijkt opge scheept met een probleem «H. Van Loocke» met nog maar een drietal trainingen op zijn aktief (waar is de plichtsbewustheid?) kan men zich best voorstellen dat genoemde speler niet het gewenste conditiepeil bezit. Niettemin moest coach H. Thienpont op hem een beroep doen met alle gevolgen daaraan verbon den. Zo schuift de coach het verlies van de beginset op de rug van H. Van Loocke die ontelbare slechte recep ties deed noteren (15-6). In set twee maakten de be zoekers een betere periode door. Een paar flitsen vol stonden om Marke op ach terstand te plaatsen (7-10, 11-14), dit maar om aan te tonen dat de thuisploeg geen dooddoener was. Maar vijf setballen volstonden niet om uit te maken waar van Marke profiteerde om om uit te maken (16-14). In de slotset viel Testa op nieuw in slechte doen: het kon enkel met enige moeite een modelaan val opzetten en moedeloos werd het ein de gehaald met 15-11! Bij Testa speelden enkel D. Loyez en Raemdonck op ni veau terwijl men in Lokerse kringen wacht op de beves tiging van de jongeren C. Loyer en D. De Wilde. HB

De Voorpost | 1981 | | pagina 27