ür Nipt... Ongeslagen leider m J lil Bezoekers kompleter Verdurmen de vedette Keihard Eerste punten zijn binnen Met Delcroix Rouwstemming irt h< refs stelen de sho« Basketkalender £o - 9. i u. i so i ue voorposi BASKET Tweede Klasse Okapi - Maccabi: 67-70 Het kan niet worden ontkend. Okapi maakte in zijn thuiswedstrijd met Maccabo een allesbe halve goede beurt. De totdusver ongeslagen A al stenaars faalden op vallend in de afwerking. En slechts eenmaal in de eerste speelperiode slaagden ze erin het sco rebord in hun voordeel te zetten. Dat was in de begin faze van de match. Maar daarna moest men optornen tegen een ach terstand die op een be paald moment tot elf punten opliep. Want de Van den Broeck in het andere kamp deed aan vallend zowat alles. Wat niet kan gezegd worden van-zijn naamgenoot in het Aalsterse kamp die in die eerste speelhelft een voor hem zeker be schamende 3 op 10 shot- prestatie neerzette. Dank zij Famaey, die na derhand Van den Broeck aan banden leg de, kon Okapi bij de rust de schade tot één punt beperken. (34-35). En zijn supporters kregen nieuwe hoop. En het zag er ook naar uit dat het tij zou keren. Men kreeg dan een ander Okapi na de rust. Het rukte zich van zijn tegenstander los en Schorreel en Fa maey maakten het ver schil. De stand evolueer de dan naar 57-46. En men dacht de wedstrijd gespeeld. Maar wat men niet m eer' verwachtte gebeur de. Maccabi bleef kranig van zich afbijten en gelo ven in een sukses, ter wijl Okapi geleidelijk aan zijn greep op de match verloor. Het be gon daarbij opnieuw te klungelen zodat- de tegenstander aan de achterstand kon kna gen. Het werd 65-64 en Deelen, die Van den Broeck nu in de afwer king afloste, liet de Mac cabi aanhang juichen. Okapi was inmiddels wegens vijf fouten die hij werkelijk door de wedstrijdleiding aange smeerd kreeg Van den Broeck verloren. De ervaring missende Lie- vens die hem verving de buteerde met twee mis sers, waarvan de tegen stander profiteerde. Maccabi zette zijn come back tot het einde door. Het bracht nog enkelbij- ter Moskovic op het ter rein die Schorreel het le ven zuur maakte en ook nog twee punten aan bracht op het goede mo ment. De bezoekers gin gen in de slotfaze de bal beheerst rondspelen, daar waar Okapi zich op overhaasting had laten betrappen, en meerdere wanhoopspogingen die geen doel troffen opzet te. Het werd tenslotte een achtervolging zon der sukses omdat men te onnauwkeurig te werk ging. Dat de refs het bij de Aalsterse supporters hadden verkorven ligt zo voor de hand. Het was inderdaad zo dat Ray- maeckers en Matthijs een allesbehalve feilloze partij floren. En dat Van den Broeck door inge beelde fouten naar de bank moest. Maar dat was niet de hoofdoor zaak van die nederlaag. En er waren ook nog bestuursleden die oog hadden voor de "werke lijkheid. Gesteld dat het uitvallen van Van den Broeck, die echter slechts aan een 5 op 17 shotprestatie kwam, enige invloed had dan was er ook het ontelbare balverlies en een niet ge ring aa.nta.1 minder pre- ciese voorzetten die Oka pi de das omdeden. En met slechts 31 rozen uit 73 pogingen wint men ook moeilijk een partij. Okapi doet er dus goed aan eens in eigen boe zem te kijken om de oor zaken die tot deze neder laag aanleiding hebben gegeven op te sporen. Meteen werden twee punten van grote waar de weggegooid. Maar we zegden het reeds. Met die formatie promoveert Okapi noit. En men moet zeker geen ver grijsde in de basketbal- sport zijn om dit vast te stellen. De doelpunten: Famaey 16, Van den Broeck 14, Elias 9, Schorreel 18, Minnebo 10, Lievens. KNSTIKMi SPOUT MIST Erpe-Mere, in goeden doen, won zelfs op verplaatsing bij Cibo Zele (bvw) Eerste Klasse (vrouwen) B.B.C. Leonidas Aalst - Gentson: 57-49 Grembergen - St.-Niklase: 65-82 De thuisploeg moest erkennen dat de bezoekers de meest vanop afstand ™anT- faalde te duchten tegenstrever uit de reeks is en zeker als de daarbij deerlijk. Eric Mijs grootste kandidaat op de titel mag vooropgezet worden. mct 6 op 9 draaide zich Grembergen kon het thuisvoordeel niet omzetten in kor- knap tot onder de bezoeken- ven. Het speelde te krampachtig en zonder variatie. St.- de korf en kon het verschil Niklase daarentegen kleefde een goed sluitende zone aan beperken tot 21-24. Sauvil- en de centrale as: postspelers Willaert en spelmaker jer schoot uit zijn krammen Martin Sauviller, was de draaischijf van een energiek en met zijn 5 op 7 in de team- eerste helft leidde naar 21- Niettegenstaande Grember- deed hierbij zeer verdien- 30. De Poortere en Van Uyt- gen meer lengte in de ploeg stelijk werk en Willaert, die fanghe (4 op 6) lieten zich had, waren het de Waaslan- een initiale 4 op 6 liet opte- niet pramen bij de afwer- ders die de rebound kenen zorgde voor 9-14. De king en St.-Niklase bleef beheersten. De Cauwer thuisploeg probeerde het aan bod tot 29-37. Colpin werd dan toch enkele keren aangespeeld zodat de rust inging met 33-39. Het falen van de thuisploeg lag zeker dat het te weinig op de pi vots speelde daar de presta tie buiten de bucket met 2 op 8 voor Gooesens, 2 op 6 voor Straetman, 2 op 9 voor Wellekens en 1 op 6 voor De Clercq verre van schitte rend was. In de tweede helft draaide Grembergen de eerste tien minuten goed mee maar dat was het werk van Cuypers, die vanop de rechtervleugel een 5 op 6 binnenschotte. 49-51. De thuisploeg begon echter foutenlast te krij gen. De 8* fout reeds aan de 11* minuut en in dezelfde 14' minuut vielen Colpin en Mijs voor 5 fouten uit en toen was de achterstand 53- 63. In een hopeloze press begon de thuisploeg aan de achtervolging maar dit speelde in het voordeel van Nog vier ploegen blijven na twee speeldagen on- geklopt in de hoogste vrouwenbasketbalklas- se. Een onder hen het haast splinternieuwe B.B.C. Leonidas Aalst. Dat aldus buiten ver wachting een zeer flink debuut maakte. Het klopte nu, evenwel moei zaam, het niet te onder schatten Gentson. Het ging dus zondag in ei gen zaal lastiger dan men zich had voorge steld. Gentson, dat aan Defraigne een enorme aanwinst heeft bewoog zich inderdaad haast doorlopend in de buurt van de thuisploeg. Die doorgaans wel voor sprong op het scorebord had. Maar die op geen enkel ogenblik de kon- centratie op de partij mocht verliezen. Het verschil tussen de beide ploegen was gedurende ruim vijfendertig minu ten nauwelijks merk baar. En het was pas in de slotminuten dat de thuisploeg uitzicht kreeg op haar tweede overwinning. Daarbij bewees Aalst het nogal talrijk opgekomen pu bhek wat natuurlijk een stimulans voor die meisjes betekende dat het bij machte is een vooraanstaande rol te spelen in de kompetitie. Want uit de slotminuten bleek dat de ploeg ook fisisch paraat is om de sterkste tegenstander met sukses partij te kunnen geven. Na een 25-21 ruststand en 45- 42 ongeveer vijf minu ten voor het einde kende BBC Lokeren - Leeuwerik Lede: 85-70 Van bij de aanvang betoon den de Durmejongens een spetterend overwicht. Vooral in rebound kon Lede nooit de gepaste tegenzet vinden om het trio Verdur men - De Nul - Gerlo aan banden te leggen. Van de Vijver liet scoren en hoe de gebroeders Van Driessche zich ook weerden het werd halfweg al een 48-30 score waartegen Leeuwerik niets in te brengen had. Na rust was de concentratie eraf bij de Lokerse ploeg en Schan de vijl profiteerde hiervan om zijn puntentotaal op te drijven. Dit gebeurde ech ter zonder gevaar voor de thuisploeg die met vijf spe lers in de dubbele cijfers geraakte. De homogeniteit was ook deze keer troef zo dat de ploeg van Cesar Bracke met een 4 op 4 sa men met de Klaaskens aan de leiding prijkt. Punten: Gerlo 15 p., Van de Vijver 12 p., De Meerleer 16 p., Denul 10 p., Verdurmen 32 P- Leeuwerik Lede: Van Leu ven 13 p.. De Borger 3 p., Schandevijl 23 p., H. Van Driessche 15 p., G. Van Driessche 16 p. WEGA de technische vaardige Sau viller die met snelle tegen stoten de voorsprong tot 61-76 opdreef. Grembergen voelde zich in de beslissen de periode benadeeld door de scheidsrechter en ging zenuwachtig reageren, maar van een terugkeer was geen sprake. St.-Nikla se toonde dat de jonge ploeg inhoud en karakter heeft en Grembergen faalde als geheel in een match die ze moesten winnen om hun promotieaspiraties in takt te houden. Punten: Grembergen: 31 op 91 shot 3 op 6 vw. 25 fouten. Gooesens 4-2, Mijs 13-2, Straetman 4-0, Wellekens 4-4, De Clercq 2-0, Cuypers O-IO, Rudy De Cock 0-8, Colpin 6-6. St.-Niklase: 34 op 77 shot, 14 op 24 vw. 13 fouten. Van der Linden 0-4, Willaert 14- 16, Martin Sauviller 10-17, De Cauwer 2-0, De Poortere 5-6, Van Uytfanghe 8-0. BENO Wasocub - Sparta Laarne: 87-72 Batavo - Melsele: 38-32 In een veel te hard betwiste wedstrijd moest de thuis ploeg, medeleider met St.- Niklase, zich duchtig rep pen om het ambitieuze Mel sele van zich af te houden. Laureys werd wel keurig uitgespeeld, maar de ande re Melsele spelers konden nooit hun normaal peil be reiken. De ru8tcijfers 38-32 spreken boekdelen en al was het geen goede wed strijd spanning was er toch. Toen Meirsschaut we gens kwetsuur uitviel, dacht Melsele hiervan te kunnen profiteren, maar de routine van Goethals en Van de Putte kwam roet in het eten strooien. De thuis ploeg bijzonder bevoordeeld in haar zaal, kon de wed strijd uitvriezen tegen een Melsele dat beter moet kun nen. Spelers als Van Goet- hem - Van Puymbroeck moeten toch wel meer kun nen scoren wanneer zij in hun dagje zijn. Punten: Melsele: Van Goethem 13 p.. Martens 14 p.. Van Puymbroeck 4 p., Stout 6 p., LaureyS"26 p. Batavo: De grijze 8 p., Meirsschaut 16 p., Van de Putte 10 p., Goethals 16 p., Audenaert 6 p.Boone 2 p. Ceunens 6 p.Van de Maele 4 p. WEGA Van Looy maakt zich op om Bavo nog twee puntjes rijker te maken (Bavo Moerzeke-Bazel 94-79) (vh) Misschien was de komst van oud-trainer Hubert Van Hecke wel in de Wa socub benen geslopen, want de eerste helft brachten de thuisjon- gens er weinig van te recht. Reeds na 10 mi nuten 14-20 begon de thuisaanhang te beven maar Kinders met een massa vrij worpen kon zijn ploeg tot 26-26 te- rugsleuren en samen met Windey kwam dan met veel moeite een 37- 32 stand op het bord. Na de appelsientjes kwam Sleidinge - Rubac Rupelmonde: 59-52 Beveren - Bavi Gent: 65-69 Het reeds fel uitgedund spelerspotentieel van Ru bac werd nog geteisterd door de kniekwetsuur van De Breucker. Als reddende engel kwam nu oud-speler Walter Delcroix op de prop pen en na lange afwezig heid bracht hij meer mankracht in de ploeg De eerste helft nam Rubac zelfs voorsprong 10-14 maar Meiresonne bracht Sleidinge bij en halfweg was het 22-19. De tweede helft nam de thuisploeg voorsprong en hoe Becquet en Jan8egers ook werkten na 8 minuten nam de thuis- ploeg terug een 36-27 voor sprong. Delcroix werd nu ingebracht en met een 3 op 3 bracht hij Rubac terug bij 37-35. Foutenlast kwam nu de Scheldezonen teisteren en vier minuten voor tijd was alles te herdoen 53-43. De achterstand kon niet meer worden opgehaald en Rubac moest de duimen leggen. Punten: Rubac Rupelmonde: Bec quet 19 p., Jansegers 19 p., Delcroix 6 p., Poppe 5 p., Delaet 4 p.Petain 0 p.Van Wouwe 0 p. WEGA Het verhes van een twee de vierpunten wedstrijd tegen een der zwakke broertjes uit de reeks heeft bij Beveren een wa re rouwstemming te weeg gebracht. De ader lating Van Puymbroeck - Smet - Pluym is nog steeds niet opgevangen en de jongeren blijken nog geen routine te heb ben om een wedstrijd.op hun kant te zetten. De eerste helft was noch tans hoopgevend tegen het zoneverdedigend Ba vi, Deyaert. - Zonnekijn verrichten behoorlijk werk en via 16-12 kon de thuisploeg uitlopen tot 34-24 maar even voor rust zorgde Vernimmen voor 38-32. Na de her vatting startten de Gen tenaars met een manver dediging en van dan af ging het mis bij de thuisploeg. Het werd 47- 47 en een onstuitbare Vernimmen maakte een eerste kloof 49-55. De jonge Dujardin zorgde nog voor een 3 op 3 maar een onmondig Be veren moest toezien hoe Bavi definitief orde op zaken zette 57-64. Een dan een gemotiveerd Wasocub op het terrein en onmiddellijk werd Laarne van het kastje naar de muur gespeeld. Kinders in een grote dag zorgde voor 62-50 en hoe moedig de Sparta nen zich ook weerden enkel Raman kon nog bekoren. Deze vleugel speler kon het echter niet klaren en na 73-54 werden de Wasocub in valler met Steeman in vedette op het veld ge haald zonder dat dit nog aan het vertoon schaad de. Toch kijkt de thuis ploeg uit naar het wede- roptreden van Erik Ge rlo om het probleem van de spelverdelersplaats op te lossen. Eens Erik terug in normale doen zal zijn zal het voor Wa socub ook wat gemakke lijker om spelen zijn in de nationale afdelingen. Punten: Wasocub: Van den Bos sche 8 p., Kinders 29 p., Windey 18 p., Meire 11 p., Waterschoot 1 p., Hofman 9 p., Acke 5 p.. Steeman 6 p. Laarne: J. Van Hulle 10 p., C. Van Hulle 1 p., De Smet 11 p., Raman 32 p., Dierickx K. 10 p. WEGA pijnlijk verlies voor de ploeg van Hilair Stoop dat nu dringend aan de ploeg moet sleutelen om operatie redding in te zetten. Punten: Beveren: Deyaert 10-4, Zonnekijn 10-6, Van Loo 8-8, De Burghgraeve 4- 3, Verdonck 6-0, Dujar din 0-6. Bavi Gent: De Maertela- re 8-7, Van der Haeghen 4-4, Vernimmen 12-16, Fransaer 2-2, De Caes- tecker 6-8. WEGA BASKET Derde klasse J. Zottegem - Osiris: 65-92 B.B.C. Leonidas nog een produktieve bevlieging en zette een achtpunten- verschil op de lei. Dat verschil werd inzonder heid op het bord geprikt door een nochtans ge- griepeerde Marianne Rommel en door de ook al niet fitte Van Dooren en door Stoks. Terwijl Heiremans, Martens en De Moor ook een niet geringe bijdrage tot die overwinning leverden. Natuurlijk wordt ge hoopt dat Aalst volgende zondag bij Pitzemburg de lijn zal doortrekken. Daarna komt Spartacus naar Denderdal. En mag men van een topnum- mer spreken. Vooral kwestie van de jarenlan ge rivaliteit. JVH Een klapstuk is deze Oostvlaamse basketbal- derby zeker niet gewor den. Want zaterdaga vond in eigen zaal werd Juventus vooral na de kampwisseling nogal dooreengeschud door een tegenstander die dan best aan zijn trek ken kwam. Het waarde verschil tussen de beide ploegen was voor de rust niet zo direkt merkbaar. Osiris dat aan de partij in een verrassende op stelling begon met Van de Velde, Ceuppens, Van der Weeën, Ongenaet en De Koster, zette wel een voorsprong op het score bord. Vooral dan langs de jonge en beloftevolle Van der Weeën, maar werd naderhand toch bijgebeend. Van 6-12 werd de partij in even wicht gebracht. Coach Huysecom liet dan plots een ander vijftal op het terrein komen. Met de wederoptredende Ver- cruysse, D'Herdt, La- gring, Temmerman en De Geest. Maar men kwam aanvankelijk al evenmin tot vloeiende kombinaties, omdat de tegenstander zeer agres sief was. En zich niet goedschiks liet maneu- vreren. De stand luidde na ongeveer een kwar tier 22-30. En daarna kreeg men dan toch het echte Osiris te zien. Spij tig genoeg voor slechts luttele minuten. Rust 35-44. Temmerman die voor dien al in de kijker was meisje gekomen door een n. De treffende afwerkin i niet t dan de partij volle B® 00 het voordeel van 018® doen kantelen, na 8' 31)61 tegenstander met*1 n worpen van verdienstelijke Mi tjinder sens eens tot op iefde m punten was gen loemt (53-56). Met Ceu 1" als aanbrenger rden Temmerman zeker nu de A na misplo Bstopp T de h jonge Lagnng -i sgelijhks een kenswaardige pre afleverde nu haverklap. In minuten liep het 62 naar 59-75. Osiris in de slot het sein op vei De tweede speel toch ook geen niets geweest. We ventus had der kranig van gebeten maar was: derheid in de ontredderd. Het de scheidsrechl echter haast dooi de show opvoerd» enkele fantasie: slissingen wi inzonderheid D'Herdt «het fer» was. Hij kreegl wens voor fut twee technische aangesmeerd, speelt Osiris in zaal met Kontit tegenstander. De doelpunten: Vt Velde 2, Vercruj D'Herdt 2, Ceup] Lagring 13, Te man 26, De Ongenaet 12, Vi Weeën 4. De Kost iomrc .1 deem -*ï^4.n II fl< jenste jndigb war baske Kloerzt ■toch v\ |iis een 1. De jc ^an Lc pgraat e Van geve lrimagi fern bel in twc fendhav »r ni Aurora Zele won thuis tegen Eigem. Uitbl'% Martine Van Acker scoort hier twee van de 31 pi (bvw) 2e Afdeling Mannen 20.15 u. (10.10): Athlon leper - Okapi Aalst 3e Afdeling A 20.30 u. (10.10): Osiris Denderleeuw - Kontich 11.15 u.: Quaregnon - Hermes St.-Niklaas 4e Afdeling A 11 u.: Wevelgem - Wasocub Waasmunster 18 u.: Cabrita Zele - Eikenlo Eeklo 1e Afdeling Dames 19.15 u.: Pitzenburg - Aalstt 1e Provinciaal Vrouwen 11 u.: Laarne - Beveren 18 u.: Leeuwerik Lede - Juventus 15 u.: Osiris - Melsele 15 u.: Erembodegem - Robac I e Provinciaal Heren 20.30 u.: (10.10): Were Di St.-Niklaas - Scheldejeug 20 u.: The Tower Aalst - R. Eine 20.30 u. (10.10): Hemaco Dendermoride - Pantt Baasrode 20 u. (10.10): Dendermonde - Silaba Zelzate 2e Provinciaal A 15.45 u.St.-Niklase - Cibos Zele 16 u.: Leeuwerik Lede - Erembodegem 20.30 u. (10.10): Eenhoorn Bazel - Lokeren 15.30 u.: SP. Temse - Grembergen 20 u.: Erpe Mere - Moerzeke 20.30 u. (10.10): Batavo - Bertino St.-Niklaas 20.30 u. (10.10): Melsele - Eksaarde 3e Provinciaal A II u.: Buggenhout- Leiedal 11 u,: Bolas Dendermonde - Apollo Astene len nc irincia ontmo onder oud. oen di Use C mand •eizoe: raden togrijl ioud te feit o &cht< raard terkt die vc oeg ui i verv dat Jacq is woi C de thv flipper zijn k: I8 C. vorig zullen Sjn mi toeval 1 ieren itelkai de te hi en wa< dige h Al lit woi

De Voorpost | 1981 | | pagina 28