«porten zo l ff Schilderijen W. Mechnig in Hof ten Dale Mere Atletiekpiste Osbroek hersteld KORPORATIEF Bouw kan met de besten wedijveren SETOK Heren Blauw wit aan de top COMAR SPORT U 14 - 16.10 1981 - De Voorpost liefhebben Dat Post Erembodegem bij Bouw op geen geschenken moest rekenen was voor de hand liggend. De thuis ploeg wilde absoluut bewij zen dat ze met de besten meekan en nog wel haar woordje zal meespreken in het verdere kompetitiever loop. Bouw haalde de leider van zijn troon en de cijfer verhouding gaf wel een min of meer juiste weer spiegeling van de verto ning. Alhoewel Post, nadat het op achterstand was ge trapt, gevaarlijker werd. Maar goed werd opgevan gen. De thuisploeg van haar kant liet niets aan het toeval over Ze speelde snel ler en kwam tot betere han delingen en eiste daarbij ook het middenveld op. En in die snelle aanhef kwam ook het openingspunt tot stand. Van den Brempt prikte de bal tegen de bezoe kende touwen. Naderhand kreeg men èen meer agres sief Post te zien. Dat voor enkele opwindende spelfa- zen zorgde maar er toch niet in slaagde op gelijkte hoogte te klimmen. Dat Bouw toen geen averij op liep, was te danken aan zijn doelman Van Nieuwen- borgh die zeker een paar doelpunten verhinderde. De ruststand was wel enigszins gevleid voor Bouw dat naderhand zijn voorsprong toch zou ver antwoorden. In de 50ste mi nuut kreeg de thuisploeg met de tweede treffer langs De Schrijver uitzicht op de zege. De gasten misten dan de kans om de partij nog te doen kantelen. Ghijsens miste echter vanop de stip. Amylum maakte van de konfrontatie met Intercom een doelpuritenfestival. Van der Stock (2) en De Graeve hadden voor de rust al scherven gemaakt. En in de tweede speelhelft maak ten Cleerbout, Van der Stockt en Huvet het half dozijn vol. S.A.F. - Somati was een fel betwiste wed strijd die in amper een vijf tal minuten was beslist. In de 55e minuut lukte Van Damme het openingspunt en in het uur schoot Wil- lockx raak Honda dat aan het offensief dacht kreeg ook loon naar verdiensten. Nochtans moest men tot na het half uur op de openingstreffer van Van Steen wer gen wachten. In de 42e minuut nam Kuno alle twijfels weg. De uitslagen Bouw - Post Eremb. Amylum - Intercom SAF - Somati Re8oeub - Callebaut 2 Honda -WTTA Wie Blauw wit in deze pe- voor dat de spanning in de fers uit. Dit verdikt viel pas De uitslagen riode moet bekampen heeft match bleef. Bij de beide na de rust De thuisploeg SV Apostelken - AZ 77 zeker niet getroffen. Blauw ploegen doken nooit teke- was met de treffers van Eel- Leeuwerik - OC Aalst wit dat enkele jaren gele- nen van vermoeidheid op. bode wel tot 2-0 uitgelopen De Pluim - Tripoli den furore maakte, maar Leeuwerik kreeg het niet de tweede treffer was dan wegdeemsterde, blijkt breed tegen OC Aalst. Dat nogal twijfelachtig maar nu opnieuw een hoofdrol te vlot naar een 0-2 voor- Glen Van Goethem gaf zullen vertolken. Dat laten sprong liep. Van Lijsebeth spontaan toe dat de bal de de eerste wedstrijden al- en Janssens zetten de thuis- fatale lijn had overschreden thans veronderstellen. Het ploeg op de helling. Maar maar Van der Meersch werd tegen Ocarina geen op slag van rust zou Co- bracht er met een tegendoel klusje maar uiteindelijk cquit tot 2-1 herleiden. Dit toch nog enige spanning kon de thuisploeg de partij doelpunt schonk de thuis- in. Deze werd echter door in 1979 werd door naar haar hand zetten. Ze ploeg dan alle vertrouwen, het broederpaar Hugo heeft opeens weer de durf Leeuwerik draaide in die Jan Van Mol opgeheven om iets Groenwit - VK Moorselb. Blauwwit - Ocarina Tijl Snas - WITA stad Aalst een volledig ontwerp goedgekeurd voor de vernieuwing van de atletiekpiste aan het Osbroekstadion. Dit ontwerp werd naar de hogere ondernemen tweede periode soepeler en Het openingsdoelpunt dat overheid gestuurd voor toelage. speelt met veel entoesiasme Hunninck zwiepte de ge- Wachtelaer voor VK Moor- Aangezien geen toelage voorlopig kan verleend worden en inzet. En vermits dat ook lijkmaker tegen het net. OC selbaan scoorde beloonde en de uitgaven van 25 miljoen niet haalbaar is in de het geval was bij de tegen- Aalst kon dan nog moeilijk een betere eerste speelhelft. begroting werd als tussenoplossing voorgesteld de meest stander beleefde men een terug slaan. En Leeuwerik Daarna wijzigde het wed- dringende aan passings wer ken uit te voeren. Het betreft boeiende partij voetbal. Die bekranste zijn territoriaal strijdbeeld totaal. Bij de ge- hier specifiek de aanlooppistes voor polstok-, ver- en de weersomstandigheden overwicht met de winning lijkmaker van Van der Bor- hoogspringen. De herstelling bestaat uit het herprofile- in acht genomen er nog goal van Nijs. Wembley re voelde Groenwit de kans goed door kon ook. Eddy moest het bij Tijl Snas met op volle winst. VK werd be- Huys tilde de thuisploeg een gelegenheidsdoelman legerd met doelpunten van naar haar tweede overwin- rooien. En dat legt meteen Vekemans en Delepeleer als ning. De Man zorgde er- de nogal zware verliescij- logisch gevolg. ren en overlagen van de fundering en het aanleggen van een kunststofverharding. De uitgaven hieraan verbonden worden geraamd op 655.065 fr. VEHE te verspreiden. Interna- met een werk dat steeds tionaliteit is niet altijd ernstig en goed verzorgd een paspoort voor «goed» is. Bovendien stelt men werk doch^bij W. Mech- telkens weer vast dat de nig is het verantwoord artiest een uitblinker is want hij schept dingen geweest op grafisch ge- die het waard zijn een bied waarvan hij in zijn internationaal forum te schilderijen nog steeds betreden. Ook al sympa- blijk geeft van een fijne thiseert niet iedereen techniek die met de loop met zijn stijl en werkwij- der jaren nog rijker en ze, toch is hij zeer ge- dieper is geworden, waardeerd door diverse Met Wilhelm Mechnig kenners wat sterk bewe- hebben de organisatoren zen wordt door de aanko- nogmaals bewezen over pen vanwege de Belgi- een fijne speurzin te be- sche Staat, door musea schikken om een kunste- in binnen- en buiten- naar van formaat naar land, door verschillende het Hof ten Dale te bren- steden en financiële in- gen. Nu reeds kijken we stellingen. Menig echt uit naar de artistieke ak- kunstkenner is er trou- tiviteiten welke ze deze wens fier op «een Mech- winter nog zullen naar nig» te bezitten en er het Mere brengen. J.D.V. GROOT - KLEINHANDEL Specialisatie VOETBAL TENNIS SKI Een sportzaak met ERVARING! Schoolstraat, 54 Koolstraat, 159 9300 AALST Tel. 053/21.25.56 1 in 11 idt z« 1, stee De ploeg van Kamilleks B doet het niet onaardig in haar reeks en won met 4-1 van de Veldkantevas. (Per) iin. vier rganc fe lar te ver Jaca-Haltvrienden: 1-2 De malaise bij Jaca is stilletjesaan aan het wegdeemsteren en met de komst van routinerijke» jongens hoopt men sportief weerwraak te kunnen nemen op alle «lief»hebbef^joen. gen. (per) irenp Een van de blikvangers van de tentoonstelling, (cdj) esthetisch kunstgenot te kunnen van beleven waarbij hij weet dat der- Er was een ruime belangstelling in het Hof ten Dale kan hij aldus als een ech- geiijke schilderij een blij- waar vorige vrijdag een tentoonstelling geopend te Aalstenaar doorgaan. Vende waarde van zijn werd van Wilhelm Mechnig een vooraanstaand kim- Opvallend is het dat de kunstpatrimonium uit- stenaar uit de streek. organisatoren Gudrun en maakt. de V.Z.W. - Vlaams Cen- Mevr. Rita Suys kon het Alhoewel geboren in streekgenoot want sinds trum telkens weer een ra- niet raker zeggen in haar Keulen (1929) is W. Mech- zijn prille jeugd verblijft ke keuze weten te doen inleiding: «Het werk van nig toch een rasechte hij in de Denderstad en als het een hoogstaand W. Mechnig toont veelal kunstenaar betreft. Tel- op het eerste gezicht een FC Rode Roos, de ploeg met als fervente supporter nummero uno Mare Galle, momenteel en is steeds in goede «forme». De verkiezingstijd. (Per) Werken vön Wilhelm Medh-"y in het Hóf ten Dalê. (cdj) kens weten zij iemand uit vage onherkenbaarheid; te kiezen die geen onbe- pas nadien ontdekt men kende meer is in kunst- het bedongen evenwicht, middens en onbekend is de overweldigende golf W. Mechnig zeker niet van Licht en de zuiver- vermits hij geslaagde heid van de tintelende tentoonstelling op zijn kleurschakeringen, 't Is aktief heeft zoals deze het element licht dat al- gehouden in onze grote les bepaalt en vult. De Vlaamse centra als Ant- kunstenaar is als het wa- werpen. Gent, Hasselt en re gefascineerd door het Oostende. Dichterbij kon licht, het vloeiende en men doeken van hem be- steeds bewegende licht, zichtigen in Aalst en Ge- dat domineert in elke raardsbergen. In het bui- vorm.» tenland kende hij sukses Een landschap, stilleven in Heidelberg, Keulen, of een figuur hoeft men Frankfort en Eindhoven, bij W. Mechnig niet te zoeken. Men kan er ten Het sukses van W. Mech- hoogste een natuurele- nig is waarschijnlijk te ment in terugvinden en zoeken in het feit dat hij dan nog is de vorm hier een kunstenaar is met van secundair belang, een vergerichte gezicht- Dat Mechnig een be seinder, een brede visie gaafd kunstenaar is be- M. op het leven van elke wijzen de lovende kritie- Leuke taferelen goed voor een komische film. Her wordt dag en het lef heeft om ken over zijn onbetwist- de toren van Babel gevormd, met de ogen toe. (Per) zijn werk internationaal baar kunstenaarstalent Rode Duivels kwam oan een gelukkig openingsd< in de Hollestraat, waar het pleintje van SK Kruis 00 feld hét beste uit de reeks is. (Per)

De Voorpost | 1981 | | pagina 14