Doelpunten als opkikkertjes Schitterende rentree van Yvo Wouters Paul Vermeir uitgetrapt Voetbal uitslagen 305MWJJ 110501 Trainer Hervé Van Lerberghe: «Minst goede wedstrijd tot hiertoe» Staf Van den Bergh: «Zege van de ganse ploeg» [s wel I won lomwi khad al ei Lmin We trekken met Eendracht aan hetzelfde Zele! \wu.lc' Eendracht Zele - Wuustwezel: 4-1 In een bijwijlen rommelige partij heeft Eendracht Zele Wuustwezel met zware cijfers huiswaarts ge stuurd. De bezoekers waren bepaald onmondig en ook hun verdediging liep meermaals op wankelen de benen. De Zeienaars bleven met het vertoonde spelpeil beneden hun vorige verrichtingen maar zij waren vooraan in een biezonder opportunistische dag nnrianks het niet benutten van enkele doelrijpe h>iwm Met het eindresultaat voor ogen behaalde Eendracht een hoogste score uit zijn minst gave wedstrijd. Na een moeilijke start waarin spitsspeler Van der Ent een boogcenter van Verbruggen niet tot een doelpunt kon ombuigen klom de thuisploeg eerder gemakkelijk naar een 2-0 voorsprong toen linksback Bevers zijn doelman Eddy Braem vloerde na een hoge en schijnbaar verloren voorzet van Peter Van Wambeke. Nadat Van Wambeke even Braem had bedreigd met een voorlang- se lage knal was Zele toch op 1-0 gekomen via een knap doelpunt van Mare Cooreman. De Zeelse kan- thalf werd net buiten de strafschopzone foutief ge stuit en vrijschopnemer Van Wambeke omzeilde de bezoekende muur met een hard getrapte bal waarop Braem met een schitterende reflex uitpakte. Het leder belandde op links bij Benja min Saey en diens voorzet werkte een attente Coore man af met een kopbal waartegen een verbouwe reerde Braem geen verhaal had. Wuustwezel zocht vooral heil in de snelle Van der Ent maar zijn krachtige uitvallen begon Zele den derend toen een opnieuw uitstekend spelende Freddy Jacobs na een vlugge bal wisseling met Van Wambe ke alleen voor doel ver scheen, gevat naar Blomme devieerde maar de blijkbaar verraste stormram trapte over de bal. Blomme zocht rehabilitatie en kreeg vijf minuten later een vernufti ge steekpas van Pieters, waarmee hij de bezoekende defneise en Braem incluis ter plaatse liet en in het Blomme scoort nummer drie. (E. Zele-Wuustwezel 4-1) (wvc) Wuustwezel kwam na dit doelpunt meer in de wed strijd maar de deconcentra tie van beide ploegen brach ten heel wat open kansen met zich mee in afwisseling met paniekerige standjes waaraan de toeschouwers zich konden opwarmen. Een gevaarlijke aktie van Van der Ent, een te korte terugspeelbal van De Bra bander op Van Puyvelde en een kans voor Pieters schuin voor de doelmond waren ingrediënten waar door het wedstrijdpeil stok te tot Verbruggen een kop bal lukte die evenwel op de dwarsligger stuitte toen Van Puyvelde er verslagen bijstond. Het doelpunt viel evenwel aan de andere kant wanneer een voor de ge kwetste Saey ingekomen Maes diep in de verdedi ging was doorgedrongen een zijwaarts pasje aflegde voor de meeopgerukte De Brabander wiens gekraakt schot Braem voor een vier de maal vloerde. (4-0). Wuustwezel kwam aan een verdiend doelpunt toen Be vers na hoekschop en via het hoofd van Goossens dit maal in het goede doel scoorde. (4-1). Spitsspeler Blomme zou nog dicht bij een doelpunt komen toen hij in eerste instantie een voorzet van Cooreman ra kelings naast tikte en kort voor tijd een reuzekans ver knoeide wanneer Pieters op rechts was doorgegaan en met een gepaste voorzet de Zeienaar bereikte. (AJZ) verlaten doel besloot. (3-0). Vanaf 23-10-1981 GRATIS WEDSTRIJD voor alle lezers van DE VOORPOST Bestel tijdig uw nummer v*.. Voor Wuustwezel was het zondag aan de Elststraat bijna voortdurend verdedigen geblazen, niettegen ren de de Zeienaars ditmaal beneden hun mogelijkheden presteerden (E. Zele-Wuustwezel 4-1) (wvc) V.W. Hamme Menlebeke 1-1 De Meulebeekse doelman Van Luchenen was na afloop van de wedstrijd in Hamme de meest bespro ken figuur. «Wat die man in Hamme presteerde is haast ongelooflijk» zegt klubleider Achille De Mey. In de eerste helft hield hij ons van enkele doelpun ten die in normale omstandigheden waren tot stand gekomen. Alleen op een kopbal van Rudy Maes was hij verslagen, maar toen kwam een verdediger de bal nog net voor de lijn wegkeren. Niet alleen in de eerste time domineerden we overtuigend. Ook na de rust waren we duidelijk de betere ploeg. Het was wel een koud stortbad toen Guido Joos ongé lukkig in eigen doel be sloot. Daar waren we enige tijd van onder de indruk, waardoor de be zoekers iet wat meer in de wedstrijd konden ko men. Maar in het laatste kwartier zijn we op nieuw gaan drukken. Een doorgebroken Rudy Maes werd binnen de grote rechthoek onder- uitgelopen. Dat resul teerde in een strafschop die door Robbie Smet feilloos werd omgezet. Alhoewel we niet verder zijn geraakt dan een puntendeling, mag ik toch van een uitstekende wedstrijd spreken. De balwisselingen gebeur den vlot en geregeld werd er gedreigd. Laat me toe te stellen dat we meer dan driekwart van de wedstrijd in balbezit zijn geweest. Gans de ploeg dient geloofd voor haar inzet. Niemand viel uit de toon. Wie volgens uitstekende balbehande ling.» V.W. Hamme is tevreden over de wedstrijd, niette genstaande het op een begin van de wedstrijd werd Paul Vermeir zwaar aangepakt. Hij diende geëvakueerd ter wijl zijn plaats door Ronny De Beule werd in genomen. Aan de rust ondervond doelman De Paepe last van een spier- MARGINAALTJES De hoge score was geen aanleiding tot een overdre ven euforie bij de Zeelse trainer die er vrankweg voor uitkwam dat Eendracht zijn minst goede wedstrijd had gespeeld van het seizoen. Vooral in de eerste twintig minuten hebben wij achteraan naar de goede opstel ling gezocht om Van der Ent en Verbruggen te ringeloren. Wij kwamen eerder gemakkelijk aan een 2- 0 voorsprong en toen Blomme na rust tot 3-0 aandikte was de kous eraf voor de bezoekers. Begrijpelijk was de concentratie zoek en ging de ploeg op de noncha lante toer. Vandaar dat ik ondanks de hoge cijfers niet honderd procent tevreden ben». De Zeelse trainer was daags voordien getuige van de wedstrijd Olympic - Sint-Niklaas, en kwam onder de indruk van de professionele ingesteldheid van de bezoekers, maar rekende de Walen tot het niveau van zijn ploeg. Geen euforie bij Van Lerberghe vermits hij tenvolle beseft dat de huidige hoogkonjunktuur een wankele toestand is en het tij vlug kan keren. Vandaar zijn bezorgdheid om met het elftal keihard te blijven werken om de goede prestaties te blijven bestendi gen. (AJZ) Olympic Montignies - S.K. Sint-Niklaas: O-l Nadat de terugkeer van Yvo Wouters reeds enkele weken in het vooruitzicht werd gesteld, bracht trainer Van den Bergh hem voor het eerst in de ploeg voor de topmatch tegen Olympic Montignies. De Zeeuw zette zijn erkenning immers reeds in de derde minuut met een vroege treffer in de verf, wanneer hij door een dieptepass van Soit Janssens alleen tot in de Waalse vesting doordrong; zijn rechtstreekse belager en de keeper als lucht voorbij snelde en vanuit een scherpe hoek in doel besloot. Geen onverdeelde vreugde echter bij Yvo, die zich bij deze faze licht bezeerde, wel nog opnieuw probeerde maar naderhand (na een twintigtal minuten) uit het veld werd gehaald om erger te voorkomen. In zijn plaats kwam een minder opvallen de Rodrigo. Dan volgde wat op een klei ne Karolingse forcing moest lijken, maar eigen lijk koelde zonder blazen. Wanneer de lamp dan toch oons op rood sprong, kwam dat door een onoordeelkun dige terugspeelbal van Georges Leekens, bal die door het vele water werd geremd en binnen bereik kwam van de kwieke Pari- si. Stickens verkleinde ge past de hoek en de Waal trapte inderhaast naast het leder. Voor de rest werd alles kundig opgevangen door een sterk Klaaskens- middenveld met als uitblin ker Soit Janssens. De oud- Liersespeler etaleerde mee rmaals zijn inzicht en be- zwoor met sterk balbezit en knappe dieptepassen de Waalse «furie». Het was ook Swat die nog het dichtst bij een tweede treffer kwam, maar zijn schot strandde door de staat van h rein enkele centi voor de fatale lijn. Het was al diep in de ti^y helft wanneer de geel 3je wen him ovei delijk rechtva degelijk ploegspel, w P33-1 de Henegouwers men lijks vat kregen en met een ingekomen aanvaller geen gelijk i. konden afdwingen, puike prestatie dui heel Sportkring dat n ze twee punten de ge leiderspositie veilig 8l m Schuddinck wordt door een drietal verdedigers op de huid gezeten (VW Hamme- Meulebeke 1-1(wvc) mij toch een speciale punt meer had gere- ontsteking. Hij werd vermelding verdient, kend. Wij vermelden vervangen door invaller zijn Dirk Van Buyten en tenslotte nog dat trainer Eric Amelinckx die het Dirk Verbustel. Zij lie- Meersman zich genood- werk dat hij kreeg naar ten zich opvallen door zaakt zag twee wissels behoren opknapte, een algehele inzet en een door te voeren. In het E.D.M. Een nummertje van Maes en De Malsche mondt niet uit in een doelpunt (VW Hamme-Meulebeke 1-1) Dat was de korte maar krachtige syntese van de Sint-Niklase trainer die toch nog een aantal speciale vermeldingen over had voor (natuur lijk) regisseur Swat Janssens, en twee andere middenvelders, Erik Lacroix en Patrick Verhoos- el. Erik dwong heel wat respekt af door zijn nooit afgevende werklust, die hij met enkele lange rushes onderstreepte. Spijtig voor zijn vertrou wen kwam de rijzige Lierenaar ook nu niet tot skoren, hoewel hij op een bepaald moment alleen voor de keeper opdook. Patrick Verhoosel leverde vên zijn kant zijn beste seizoensprestatie tot nog toe, doordat hij zich strikt aan zijn opdracht hield. Voor de wedstrijd had de blonde Nederlander wel nog een test met goed gevolg moeten afleggen. Opgetogenheid ook nopens het geslaagde uit spelen van Yvo Wouters aan wie Staf nu wel een kans gunde doordat de Nederlander zich de jongste weken aanbood met konsekwenter voetbal en ernstiger training. Schaduwzijde is natuurlijk de liesblessure van Yvo, waarover de dokter zich later in de week zal uitspreken. De volgende opdracht tegen een andere runner- up Jong Lede, ziet de Mechelaar met vertrou wen tegemoet, vooral omdat de Ledenaars een positief voetbalkoncept aankleven en dat dus alleen maar een knalwedstrijd voor zondag doet verhopen. Ook even noteren dat de Wase oefen- meester kost wat kost de leiding wenst te behouden en daarom mogelijk het uitvallen van enkele effektieven (zoals Leekens, Verhoosel, Wouters...) (met bevreesd gemoed) tegemoet ziet. M.N. Eendracht Aalst - Beerschot Olympic Montignies - SK Sint Niklaas Jong Lede - KV Oostende Eendracht Zele - Wuustwezel Lokerse - Borsbeke SK Lebbeke - KAV Dendermonde Sint Pauwels - Robur Moerzeke Kemzeke - St Gillis Waas Racing Wette ren - SK Aalst SK Oudegem - Pollare Excelsior St. Nikl. - Standaard Wetteren Eendracht St. Gillis - Sparta Buggenhout Temse - Eendracht Meldert Thor Meldert - Mere Grembergen - SK Herdersem Terjoden - Nieuwerkerken Bambrugge - Schellebelle Ede - SK Berlare Wieze - Kerksken HO Kalken - Baasrode Wilskracht Moorsel - Burst Haasdonk - Herleving Vrasene Meulestede - Kallo St Amandsberg - Melsele Klinge - Sombeke Bazel - SLV Zelzate Edeboys - Valentino's Overmere Heusden - Heikant Zele SK Lokeren - Wichelen SK Overmere - Dynamo Beervelde Schoonaarde - Laarne Vlierzele - Erpe Aai gem - Erondegem Woubrechtegem - Smetlede Oordegem - Massemen Serskamp - Heldergem Opdorp - Hofstade Opstal - Boon wijk Edixvelde - Erembodegem Appels - Welle Baardegem - Gijzegem Lutterzele - Rapide Lebbeke Rupelmonde - Kieldrecht Waasmunster - Meerdonk Kruibeke - Moerbeke Gerda - Verrebroek KI. Laar Vrasene - Eksaarde Sinaai - Stekene Sport 18 -16.10.1981 - De Voorpost

De Voorpost | 1981 | | pagina 18