Lokerse moet doorgaan E M Nog gevleid voor de zebra's ie niet scoort, lijdt de afgrond in jiorme belangstelling tor SK Beveren lladjuk Split De Voorpost - 16.10.1981 -'19 I man ASISS8 KIJK OP EEBSTE I'HIIVIX IAI.K «We zullen doorgaan»... Misschien wordt dat liedje van Ramses Shaffy wel het «lijfstuk» van de Lokerse aanhang. Twaalf op twaalf. Een reeks zonder voorgaande in de geschiedenis van de rood wittenHoedanook: de beer is nog niet geschoten, want de moeilijkste opdrachten kondigen zich pas nu aan. Vooral omdat alle tegenstanders het hachje van de Bettensboys willen. Een obstakel in de rush naar de titel vormt de konfrontatie met Klub Ronse. De Jeannetten (what's in a name?) wonnen met drie invallers tegen boeman Geraardsbergen en doffen zich op voor de strijd tegen de vooralsnog onkreukbare koplopers, match die gearbitreerd wordt door politieman Roger Coppens, waarvan verwacht wordt dat hij het verkeer niet in de knoei fluit. KAV Dendermonde speelde weer prima op het Konkelgoed, doch vergat te scoren. Iets wat de opportunisten van Fons Dreesen wél deden. Paarsblauw moet nu voor eigen fans Standaard Denderleeuw in de ogen kijken, een Dender leeuw dat nota bene de superstars uit Dender- houtem een punt ontfutselde. De leerlingen van Freddy Heirman moeten dringend een einde maken aan de reeks nederlagen. Niet dat ieder een nu plots in paniek moet slaan, doch de produktiviteit van KAVD staat niet in verhouding tot de steengoede kwaliteit van het geprodu ceerde voetbal. Daar moet beslist verandering in komen. Je mag het niet altijd een gebrek aan preciesheid noemen vanwege de Dendermond- se spitslopers. De bal moet ook een beetje i'n je eigen voordeel willen rollen... SK Lebbeke was zondag aan zijn tweede sei zoenzege toe. Ditmaal gaat.de reis naar Olsa Brakel, dat allesbehalve in weelde baadt. Knok ken voor één puntje is het devies. Alhoewel: de Lebbekenaars hebben meer talent in huis dan de Brakelaars, en alleen al die vaststelling zou moeten volstaan om een optimistische prono- stiek neer te pennen. MVH tussen S.K. Lebbeke en K.A.V. Dender- geenszins uitgegroeid tot een hoogstaand De krachtige wind maakte het de ak- weliswaar niet makkelijker. Globaal geno- won de thuisploeg verdiend de wedstrijd en I omwille van een betere tweede helft. Aan de Ihad Lebbeke, profiterend van de wind in de l al een konfortabele 2-0 voorsprong gereali- ras voor de Konkel- jloeg een ideale uit- 3positie. Opvallend it Lippens en zijn slechts twee kan- ïodig hadden om sel doelpunten tot te brengen. Den- Dnde daarentegen j vijf gelegenhe- maar hier vloeide enkel goaltje uit Lebbeke kwam na minuten op voor- 1 g. Een vrijschop i-Pierre Lippens in een tros van terecht. Daar Luc Van Hauwer- tegen en de bal meepik- enigszins in verlegen heid te brengen. Een kopbal van Frank Sche- pens verdiende rond het halfuur alvast een beter lot. Maar net voor de lijn kon doelman Depage, in een reuzedag, de bal nog tijdig grijpen. Na deze faze kreeg Ja cques Joris nog een kans. Toen gebeurde het echter aan de overzijde. Een vrijschop van Lip pens kwam bij Frank De Grauwe terecht. Deze speelde de bal door naar Frank Van Den Broeck die op zijn beurt in één tijd kon besluiten. Lebbekenaar die niets anders verdiende dan de weg naar de kleedka mer. Voor S.K. Lebbeke dat nochtans een goede reputatie geniet, is het maar best dat dergelijke aanslagen zich niet meer herhalen. Spelers als een Van Hauwermei- ren, wiens mentaliteit elders nooit als voorbeel dig werd gesteld, kun nen de goede reputatie van een ploeg in korte tijd flinke deuken toe brengen. Halfweg de tweede helft kwam Lebbeke aan een derde doelpunt. Een te rugspeelbal van Jacques Joris werd door de aal- vlugge Van Den Broeck onderschept en tot een doelpunt verlengd. Met een was Dendermonde een geslagen ploeg. Het zou nog wel een paar keer gevaarlijk uithalen waar het ook te Lebbeke op sommige momenten in slaagde. Maar eens de bal in de grote recht hoek faalt de afwerking. Dat men het ons in Den dermonde niet kwalijk neme, wanneer we hier stellen dat paarsblauw op die manier naar de afgrond glijdt. Een an der negatief punt, dat ons in Lebbeke opviel, was het feit dat bij som mige Dendermondse spelers het heilig vuur ontbrak. Eens op achter stand legt men zich blijkbaar te vlug bij de situatie neer. Trainer Heirman moet dringend leren afwerken. Wan neer het daar in de ko mende weken niet in slaagt, wordt de situatie uitzichtloos, en wordt het in de tweede ronde knokken om het behoud Costa Vervaet bleek ook zondag moeilijk af te remmen (Lokerse-Borsbeke 3-0) (dm) te verzekeren. LOKERSE S.V. - BORSBEKE: 3-0 Hans Aabech maakt er met een forse kopstoot 2-0 van (Lokerse-Borsbeke 3-0) (dm) 'OR VERKOOP TOEGANGSKAARTEN i leveren - Hadjuk Split kontingenten van 50 en ten worden afgehaald een hoogvlieger. 100 tickets besteld. aan de Klapperstraat tus- een onvoorstelbare Intussen organizeert SK sen 10 en 12 uur en op de j >9 naar toegangskaar- Beveren een voorver- weekdagen van 15 tot 19 zelfs uit West-Duits- koop. Op zaterdag en uur. Er worden zélfs zondag kunnen de kaar- MVH Lokerse S.V. heeft tegen Borsbeke opnieuw zo overtuigend uitgehaald dat we ons steeds nadruk kelijker gaan afvragen welke ploeg in eerste pro vinciaal in staat is de zegereeks van de rood-witten te onderbreken. Vooral nadat Michielsen kort na de rust de gastheren op een veilige 3-0 voorsprong had gebracht, speelden de lokalen zoveel vloeiende kombinaties bij elkaar die ver het normaal spelpeil van eerste provinciaal overschreden. Met snelle kombinaties die hoofdzakelijk in één tijd werden uitgevoerd, werden de bezoekers van Borsbeke gewoon uit het veld getikt. Het was dan ook in eerste instantie aan doelman De Cubber te danken dat de zebra's niet zwaarder in het ver lies werden getrapt. Lokerse had zondag overigens een droom- start want reeds na 2' maakten Van Driessche en Michielsen de weg vrij voor Costa Vervaet die meteen raak trof. Een erg belangrijk doel punt, want reeds bij de aftrap was het duidelijk dat Borsbeke van plan was achteraan sterk ge groepeerd te spelen. Dat vroege doelpunt wijzig de trouwens niet veel aan die defensieve in stelling van de bezoe kers, maar anderzijds liet het Lokerse wel toe om voorlopig rustig de wedstrijd te kontroleren zonder zelf uitgespro ken offensieve risiko's te moeten nemen. Op de 7' liep Costa Vervaet trou wens opnieuw dicht bij een doelpunt, maar hij verkoos een voorzet naar Aabech in plaats van zelf te besluiten. Op de 36' bereikte de opge rukte Van Rumst Aa bech die met het hoofd doelman De Cubber kansloos liet. Lokerse kreeg na de her neming dan nog een stormwind als bondge noot en op de 50' was het definitief bekeken. Een schitterende dieptepas van Aabech die kalm door Michielsen werd af gerond. Meteen kon de show beginnen. Lokerse kon niets meer gebeuren en liet zich niet pramen om het groeiend suppor- tersheir van S.V. om de haverklap een enthoe- siast applaus te ontlok ken. Vooral via de rech terflank met Van Rumst en Van Driessche als animators werden schit terende aanvallen ge stalte gegeven. Op links was Van Rompaey in een mindere dag zodat daar de aansluiting een tikkeltje te wensen over liet. Dit hiaat werd wel tot op zekere hoogte ge- kompenseerd door Er- nest Van de Cauter, die niet alleen klasse en lef heeft maar ook een fy sieke konditie die in spanningen van 50, 60 meter toelaten. Onbe grijpelijk dat Eendracht Zele een dergelijk talent van 20 jaar heeft laten vertrekken. Met een for se steun uit de tweede en derde lijn konden Aa bech en Vervaet zich op timaal uitleven. Maar het bleef uiteindelijk bij 3-0 want doelman De Cubber stopte gewoon alles. Een flitsend schot van Van Rompaey, een gewelidge vrijschop van Aabech, een solo van Vervaet en een dende rende kopstoot van Mi chielsen waren de hoog tepunten in het non-sto poffensief van Lokerse maar De Cubber was niet meer te kloppen. Tus sendoor had doelman Van den Bogaert alleen een grote redding moe ten opbrengen om een poging van Schotte af te weren en de rebound van Geeroms te neutrali- Ronse Zondag speelt Lokerse S.V. opnieuw voor eigen publiek. Met de komst van F.C. Ronse staat een topper geprogrammeerd in de Scherpeputstraat. En nu de Lokerse voet balfans ook steeds talrij ker de weg naar de E3 inslaan, wordt het voor de S.V.-kassier onge twijfeld weer een druk ke dag. Maar ook op het louter sportieve vlak kan het daar een hoog dag worden, want F.C. Ronse zit niet alleen bij de dichtste achtervol gers maar is in het verle den steeds een boeman geweest voor de rood- witten. Meteen stelt zich meer dan ooit de vraag hoelang Lokerse nog het maksimum zal veilig stellen. «Daar maken we ons ze ker geen zorgen over», stelt trainer Prudent Bettens. «De prestaties zijn geen toeval, zodat een eventuele nederlaag geen ramp zou beteke nen. De ploeg heeft zo veel inhoud, kan zoveel variatie en ritmeversnel lingen in de akties leg gen, dat een tegenslag ons normaliter niet kan afremmen». Lokerse speelde zondag met Van den Bogaert, Van Rumst, Lam- brechts, Meerschaut, Se- gers. Van Driessche, Van de Cauter, Michiel sen, Van Rompaey, Aa bech en Vervaet (87' Van Bruyssel). W.V.L. j in het strafschopgebied liep het lekker voor de paarsblauwe bezoekers. Daar 2 het echter spaak (SK Lebbeke-KAV Dendermonde 3-1) (wvc) Accou (KAVD) puncht de bal in hoekschop (SK Lebbeke-KAV Dendermonde 3-1) (wvc) en in één tijd af- jenti^ken. Tegen dat had doelman Accou niet het verhaal. Dender- is toen nog wel keer gevaarlijk opzetten. Eerst Jacques Joris, bij voor doel, een i. Hij besloot naast Toen na lat Frank Schepens e kon inzenden en de Lig. gj in het bezit kwam Wim Waegeman, deze laatste een boven de dwarslig- Nog later leverde Joris nochtans voorbereidend maar besloot Dirk te zwak om Depage maar Meteen zat Lebbeke op rozen en had het zich een gunstige uitgangs positie verworven om aan de tweede helft te beginnen. In die tweede time was Lebbeke vast de betere ploeg. Al vlug onder nam Van Rossem een poging, die knap werd afgeweerd door doelman Accou. Kort daarop kwam het tot een incident. Luc Van Hauwermeiren trac teerde Dendermon- denaar Van Der Putten op een vuistslag. Laatst genoemde ging daarbij groggy tegen de vlakte. Scheidsrechter Arnou had niets bemerkt en dat was maar best voor de en zelfs met nog drie mi nuten voor de boeg de eer redden langs Frank Schepens. Globaal geno men werd het voor de thuisploeg een verdien de zege. In de tweede helft was Lebbeke be paald de betere ploeg. Vooral na het derde doelpunt, toen de reak- tie van de bezoekers nog hooguit beperkt bleef tot het maken van een vuist. Voor Dendermon de is het de derde opeen volgende nederlaag. Waar het schoentje nijpt, weet men intussen aan de Denderboorden. K.A.V.D. tracht mooi voetbal te produceren,

De Voorpost | 1981 | | pagina 19