rr Vk JJ i Copal zorgt voor zware aanval van D'haeseleer op Galle Dc Smet ationale jeugdwedstrijd Weekblad tai Hauler Editie Burma - an wint i ndweerhufshoiideii f Aalst ^liU Jeugdclub Jome: Pastoor pestte ons uit Patronaat 5PU pr VAN LIMBERGEN VAN LIMBERGEN Ier A_< _*as oorpost IRIJDA6 16 OKTOBER 1981 34' JAARGANG NR. 40 - 28 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel052/21.40.60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs voor los nummer 28 F 1.260 F 6 maand 3 maand 650 F 340 F Verantwoordelijke uitgever D. DE CUYPER Redaktie - Pontstraat 64 9300 Aalst Tel 053/70.41.19 BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 AALST Tel. 21.23.22 Kattestraat 73 Tel. 21.56.00AALST Stad Aalst moet meer dan 3 miljoen betalen voor huizen die zij nooit bouwde «Mare Galle plaatst zich boven de wet» tien jaar werd op de gemeenteraad van woens- 7 oktober jl. eindelijk een einde gemaakt aan geschil met bepaalde eigenaars van de wijk Ten Over het kompromis dat bereikt werd was er sen diskussie, maar na de raadszitting zelf kon duidelijk in de wandelgangen aanvoelen dat et iedereen gelukkig was met de uiteindelijke ling. it was schepen van financiën Gaston Van den ede die een historiek van het dossier gaf, en de finitieve oplossing toelichte. etoriek 1965 werd door het omalig stadsbestuur a klein-Aalst besloten 1 tuinwijk Bergekou- op te richten, die la de wijk Ten Berg ge- emd werd. 1967 werden de wer- i aangevangen en de- waren beëindigd in 71. Alhoewel de aan nemers door haar waren aangeduid, heeft de stad nooit de bedoeling ge had op te treden als bouwheer. De fakturen werden trouwens opge maakt op naam van de kandidaat-eigenaars van een woning. De bedoeling was enkel een koördinerende en kontrolerende rol te spe len. In het voordeel van de bouwers, trachtte men, door de eenvor migheid van de plannen en de urbanistische aan leg een lagere prijs te bereiken. Financieel kwam de stad dus niet tussen in deze bouw. Wel dienden de bouwers de fakturen eerst aan de stad te betalen, waarna de stadsontvanger op zijn beurt de betalingen deed aan de aannemers. Alle betalingen gebeur den trouwens op een bij zondere rekening, dienst voor orde ge naamd. In de gewone noch de buitengewone begroting van de stad is .nooit enig krediet voor zien geweest, noch in ontvangsten noch in uit gaven, met betrekking tot de financiële verrich tingen van de uitvoering van deze bouwwerken. De moeilijkheden begon nen toen sommige bouwheren weigerden verdere betalingen te doen aan de stad. Deze weigeringen waren ge baseerd op klachten we gens slechte uitvoering, doch meestal omdat de uiteindelijke prijs meer bedroeg dan de hen voorgelegde forfait- prijs. Uit deze moeilijkheden zijn dan verschillende gedingen ontstaan om dat de stad niet langer Lees door blz. 8 Dat er elektriciteit in de lucht hing van de jongste perskonferentie van het schepenkollege was on middellijk merkbaar. Niet alleen de stadssekretaris en de adjunkt-stadssekretaris hadden immers rechtover de Aalsterse persmedewerkers plaats ge nomen, maar ook het kruim van de privé medewer kers van de burgemeester was aanwezig, zoals zijn huidige privé-sekretaris, het hoofd van de dienst informatie-organisatie en het hoofd van de ekono- mische dienst van de stad Aalst. De journalisten hebben echter tot het einde van de perskonferentie moe ten wachten om te weten hoe de vork in feite aan de steel zat. Burgemees ter ^)'haeseleer las im mers een vijf bladzijden lange tekst voor die ge wijd was aan de affaire COPAL. Amper veertien geleden publiceerden wij hierover nog een ar tikel dat op de voorpagi na van dit weekblad ver scheen en het is blijk baar dit artikel dat mede aan de basis lag van de mededeling van de bur gemeester. Historiek Bij besluit van de Be stendige Deputatie van 20 augustus 1965 werd aan de firma Copal, gele gen in de Ninovestraat te Erembodegem-Terjo- den, een machtiging verleend voor het stape len van 60.000 liter stookolie bovengronds in vier tanks van 15.000 liter elk, en 20.000 liter benzine ondergronds in twee tanks van 10.000 liter elk. Dit gebeurde na gunstig advies van het schepencollege van het toenmalige Erembo- degem. Op 1 november 1968 werd door Copal een uit- breidingsaan vraag in gediend voor 515.000 li ter stookolie in negen bovengrondse houders. Ondanks meerdere klachten werd op 11 a- pril 1969 door het reeds vermelde schepenkolle ge gunstig advies uitge bracht. Bij besluit van de Bestendige Deputatie van 5 september 1969 werd de uitbreidings- aanvraag geweigerd. De eigenaar van de fir ma ging echter in be roep en bij Koninklijk Lees door blz. 2 TT) y> k i Gijzegemse jeugdclub Jome bestaat ongeveer jaar. Was de geschiedenis aanvankelijk eerder g, de jongste tijd was die eerder bewogen door hoogoplopende ruzie met mijnheer Van Hocht, Itoor van de gemeente. Bij een van de verant- 5 0< ordelijken van de jeugdclub Dirk Van Medegael Cnlde Lange Haagstraat 33, werd contact gezocht en laten hem hierna aan het woord in naam van de gdclub. 30g Snel I pastoor Van Hocht 150.000 fr. uit aan allerlei L Iden we ook een on- verbeteringswerken zo- uc| houd van ruim een als een vloer, water, elek- maar hij verbood triciteit, deuren, enz. De niet alleen om mei- kleine ruimte mochten te maken van de in- wij gebruiken voor 3.000 van dat gesprek, frank huurgeld per 0 'f zelfs van het feit dat maand die betaald werd 5ej had plaats gehad. We aan de zogezegde VZW en, gen dan ook over het- Patronaat. Het water ert) n werd gezegd, maar moest Jome nog eens af- «goede raad» om in zonderiijk betalen, maar geheel niets te publi- niet alleen ons eigen ver en leggen we naast bruik, ook dat van alle neer ondanks een andere verenigingen die lal (vage) dreigemen- van het patronaat ge- waaronder zelfs ver- bruik maken. De ruimte is jning voor de recht- echter slechts een paar vierkante meter groot en Van Medegael: «De om van het bovenzaaltje ie mensen van Gijse- 9ebruik te mogen maken hadden tot voor kort moesten er opnieuw thuishaven in het pa- honderden franken per aat. In het begin was maand, op tafel komen. 'n clublokaal niet meer Zo bouwden wij samen een vuile kelderruim- 'e*s °P< van absoluut al zand. Met vereende n'®fs naar iets. Men hebben we alles Geld, geld )vjj, eruimd en in de loop Het is in onze gemeente )Q jaren gaven we ruim een sterke indruk dat er voor de pastoor slechts één zaak telt en dat is geld. OngeveerTwee-jaar- geleden stelde de pastoor voor een con tract te ondertekenen. Daarin werd bepaald dat onze club de burgerlijke verantwoordelijkheid op zich moest nemen voor alles wat in het patronaat gebeurde bij het afhuren. De zeer aanzienlijke fi nanciële baten zouden naar de pastoor gaan. Het spreekt vanzelf dat onze jeugdclub niets voor een dergelijke rege ling voelde. Daarna is het een tijdje rustig gebleven omdat de pastoor dacht dat de club ten slotte wel zou toegeven. We hiel den echter voet bij stuk, en toen begonnen er plots valse geruchten op te duiken als zouden er in Jome ongeoorloofde din gen gebeuren. Van waar die geruchten komen kunnen wij alleen maar vermoeden. Onder druk De volgende stap in de campagne om ons uit het patronaat te krijgen be stond er in te beweren dat we een zogezegde brief gekregen hadden waarin we werden aan gemaand om de lokalen zo spoedig mogelijk te ontrpimen. Die brief zou ondertekend geweest zijn door de verantwoorde lijken van alle verenigin gen die van het patronaat gebruik maken er er moet niet aan getwijfeld wor den dat die handtekenin gen er wel eens onder druk van de pastoor zou den kunnen gekomen zijn ofwel werden ze gezet in de onwetendheid over de juiste toedracht van de zaak. Ondertussen had de pastoor ook de toe gang tot onze lokalen la ten afsluiten met een af zonderlijke poort en toen wij hem naar de sleutel gingen vragen hield hij zich eerst voor de domme. Nieuw lokaal Uiteindelijk is het ons te veel geworden want de pastoor dreigde ook al onze club open te breken om zelf alles op straat te zetten. Toen hebben wij uit zekerheid besloten aan een ander lokaal te denken. We hadden al lang zulke plannen en Lees door blz. 2 Uit niet minder dan 240.000 inzendingen verspreid over een tiental landen werd de 17-jarige Koen De Smet, laatste-jaarsstudent bouwkundig tekenen aan het Aalsters Vrij Technisch Instituut, uitgekozen als dó laureaat. De gave van het tekenen erfde hij wellicht van moeder en de techniciteit van vader. Beide wist hij echter in volledige harmonie te vereni gen en zo won hij reeds in 1977 bij een internationale wedstrijd georganiseerd ter gelegenheid van 10 jaar hereniging van Israël een reis naar dit land hem gedecerneerd door de Lord Major van Jerusalem. Het thema destijds was «het geven van een weer spiegeling van de H. Stad zoals ze gezien wordt door kinderen van de he le wereld». Het thema waarmede hij nu de pri mus werd was «Wat je wil worden». Koen hield het bij een beroep dat men eerder niet zou ver wachten, kippenboer, een realisatie die hem al leszins geen windeieren legde. Geschenken werden hem inderdaad overhandigd door de organiserende Raiffeisenorganisatie (elektronische appara tuur), door prof. De Beer diploma en medaille, door juryvoorzitter Ver- straelen (medaille), door provinciaal direkteur De Burger (extra-aanden ken), door algemeen di rekteur VTI Wouters (een technisch werk «Organi satie in de bouwkunde») en door schepen Herman Roels (naar diens zeggen een uniek geschenk). Ook van zijn klasgenoten waarbij nogal wat dame tjes, wat een eminent persoon uit het gezel schap de opmerking ont lokte dat Koen niet alleen in wedstrijden suksessen boekte. De hoofdprijs, een 14-daags verblijf in Canada, ontglipte hem echter. Hoe kan dat nou? Lees door blz. 2 Laureaat van de jeugdwedstrijd Koen De Smet. -Simt Vrijwilligers stellen hun eisen k opmarcheren, met de spandoek in de hand. Maar lekker geen demonstratie. Wij zagen iemand die werkelijk niet wist oor hi| zat. En het was de burgemeester zeker niet. Ra, ra, ra... (CDJ) Niet het hele brandweerkorps verleende zijn me dewerking aan de eerste brandweerdemonstratie van de spuitgasten van groot-Aalst. De onder de (diskriminerende) benaming «bijpost» genoemde pompiers uit Erembodegem en Moorsel gaven zelfs in naam van de Vereniging van de Vrijwillige Brand weerlui van Aalst een open brief af aan de burge meester met daarin heel duidelijk eisen tot verbete ring van hun toestand vervat. Vijfde oefening: De keurig marcherende le- vrijwilligers van bijpost den in brandweertenue. Moorsel met springzei- Sommigen dragen span- len! galmde het nog doeken mee met leuzen na. En daar verschijnen als «Vrijwilligers goed- dan ineens totaal onver- koop». De leidende figu- wachts een hele groep ren van deze groep, de beide luitenanten Van Vaerenbergh en Carlé, uit respektievelijk Erembo degem en Moorsel, over handigen een brief aan de burgemeester en elk-% een die er ook maar eventjes lijkt rond te staan. «Dit was niet gepland», klinkt het door de luid sprekers. De organisatoren had den het inderdaad niet gepland, deze vrijwilli gers des te beter! Negen konkrete punten eisen ze, waarvan de meeste niet eens onbillijk lijken. Zelfs een perskon ferentie richtten ze in om hun eisen te beklemto nen en uit te leggen, en daar werd meer dan eens de vuile was van de Aal sterse brandweer open lijk te berde gespreid! Met als voornaamste aanwezigen de officieren It. Roland Van Vaeren bergh, It. Ben Carlé, 1ste sergeant Van der Eist en Lees door blz. 2

De Voorpost | 1981 | | pagina 1