V Edixvelde heeft nog alleen Boonwijk op de hielen Blunderende verdediging Freddy Schollaert geeft genadeklop Steeman mist nog een straf sein Gewillig naar hoge verliesscore Met de hakken over de sloot En daar stond Eddy Van Ransbeeck Leiders in moeilijkheden Trainer Janssens toon hoe het moet Rudy Tackaert doet het Slappe koffie Eerste punten voor Van Cauteren wK/mmÊÊÊÊBBBË, 22 -16.10.1981 - De Voorpost Edeboys - Valentino's Overmere: 3-2 Edeboys - Valentino's Over mere 3-2 Het werd voor de Valen tino's een nieuwe nederlaag te Wetteren, maar toch hield dit duel een aantal hoopgevende elementen in. Op het veld van Ten Ede is immers gebleken dat de Valentino's weer kunnen scoren nadat ze dit de laatste weken blijkbaar ver leerd hadden. Dat het uit eindelijk dan toch op een nieuwe nederlaag uit draaide, was dit keer te wijten aan de defensie die zowel kollektief als indivi dueel blunderde. De bezoekers speelden een bijzonder sterk eerste kwar tier waarbij de lokale doel man uit alle hoeken be kogeld werd. Maar dan volgde op de 19' een anti-klimax toen gans de defensie de interceptie mis te en de gastheren zonder moeite konden scoren. Maar de Valentino's lieten zich door deze tegenslag met ontmoedigen en even voobij het halfuur kon De Bruycker, die met sukses in de spits debuteerde, de gasten langszij brengen. De tweede helft begon evenwel met een nieuwe tegenslag voor de Valen tino's toen Coppens naast de bal trapte en de lokalen die misser in dank afnamen. Op het uur zag het er zelfs hopeloos uit voor de bezoe kers toen Ten Ede naar 3-1 klom door een hoekschop in de verste hoek rechtstreeks binnen te draaien. Maar de Valentino's demonstreerden te Wetteren verrassend veel veerkracht. Zelfs bij deze 3-1 probeerden ze fors terug te knokken en dat lukte nog ook, want op de 67' kopte Rudi Mariman een inzenden van Onselaere binnen. Dit was meteen de start voor een slotoffensief van de bezoekers dat evenwel geen tastbaar resultaat oplever de. Wel eisten de Valen tino's nog een strafschop op wegens handspel, maar de scheidsrechter ging daar evenwel niet op in. W.V.L. Edixvelde - S.K. Erembodegem 4-2 Het klapstuk in de vierde zijn Tunesier ook nog over provinciale H was ontegen- voldoende penetratiekracht sprekelijk Edixvelde - S.K. om de wedstrijd in haar Erembodegem. En die kon- voordeel te oriënteren, frontatie wettigde tenvolle Vooral dan langs het duo het praedikaat van topnum- Schollaert - Van Heers- mer. De beide ploegen, winckel deze komt van want Erembodegem stapte St. Kruis-Brugge die ook ondanks de nederlaag niet aan het kanon kwamen, zonder verdiensten uit het Erembodegem, dat stukken veld, hepen inderdaad flink beter speelt dan vorig sei- te voetballen. En vergaten zoen het zich toch niet zo rug met twee doelpunten getekend Arijs en Dusong en waarvan een vanop de elfmeterstip. Van Heers- winckel nam echter de hoop van de bezoekers op een on beslist weg. Ondanks die nederlaag mopperde men bij S.K. zeker niet. Men meende zich inderdaad geen «underdog». En het was zo dat de Rood-witten het spektakel hielpen ma ken. Nu moet Edixvelde ook nog afrekenen Boonwijk. Het wordt geen peulschilletje vo ploeg van voorzitter rinck. SK Lokeren - SK Wiebelen: 1-2 daarbij ook de afwerking niet. Er werd zesmaal ge scoord, waarvan er twee treffers uit de zwaarste sanktie sproten. Edixvelde kreeg de overwinning ze ker niet op een schenkbord maar het moest er hard voor werken. De afwezig heid van de van Voorde overgekomen Akim Ghou- ma betekende wel een han- dikap voor de thuisploeg maar deze beschikte zonder goedschiks maneuvreren. De ploeg draaide inzonder heid langs Dusong zeer soe pel. Maar er ging toch min der stootkracht van uit. Bij de rust leidde Edixvelde met 2-0. Stand die Freddy Schollaert speler-trainer op het bord had gespij kerd. Maar de match was niet gedaan al hep Edixvel de zelfs tot 3-0 uit. Door een gelukte straf schop. De gas ten riepen de spanning te- Sinaai - Stekene Sportief: 0-5 S.K. Overmere - Dynamo Beervelde 2-1 Overmere heeft het niet onder de markt gehad met Beervelde. Nadat de gasthe ren even voor het uur op voorsprong kwamen, heb ben de Borenkrijgers kramp achtig moeten knokken om de volle inzet veilig te stellen. Er waren verzach tende omstandigheden, want vooral de offensieve sektor werd geteisterd door blessures. Overmere moest immers zonder de centrale spits De Veirman aan de aftrap ver schijnen. Tot overmaat van ramp werd tijdens de match dan nog Fernand Buyse geraakt. Een Buyse die met zijn snelheid en routine het spelverloop geregeld kan verplaatsen en daardoor het werk van de eigen defensie tijdelijk verlichten. Zonder De Veirman en Buyse kwa men de bezoekers te gemakkelijk in balbezit, zo dat 0 vermei re tijdens het laatste halfuur nog nauwe lijks uit de omknelling ge raakte. Tijdens het eerste uur werd nochtans meer dan voor treffelijk gepresteerd. Over mere moest tijdens de eer ste helft tegen de wind in knokken, maar dat kon niet beletten dat de wedstrijd rustig onder kontrole werd gehouden. Toch kwam Beervelde na 22' op voor sprong met een magistraal vluchtschot. Overmere bleef evenwel rustig kombineren en op de 33' werd een vloeiende dubbelpas met Van der Stricht onhoudbaar afgerond door Van Dries- sche. Met de wind in de rug trok Overmere na de rust on middellijk in het offensief wat trouwens op de 58' bekroond werd toen de jonge Schepens een knappe aktie kon afronden. Met die 2-1 stand mocht Beervelde zich nog gelukkig achten omdat een uitstekende doelman Bracke een paar grote reddingen had opge bracht. Eens op voorsprong groeide de twijfel in de lokale rangen. Beervelde gooide kordaat het roer om, maar slaagde er niet meer in om de goede opening te vinden. Overmere mag zondag rus ten wat meteen zal toelaten om zowel De Veirman als Buyse te rekupereren voor de volgende kompetitie wedstrijd. W.V.L. De makheid lijkt zich dit jaar van de Tineljongens meester gemaakt te hebben, want ook in him zesde wed strijd maakte geelblauw geen enkel moment een vuist tegen het over alle lij nen sterkere Sportiefge- heel. Kenmerkend was dan ook dat de enige kans van Herleving helemaal in de eerste wedstrijdminuut viel, doordat Sportiefdoel- man Van de Wiele een in zenden niet onder kontrole kreeg en een verraste Erik Van Guysse te lang talmde en nog in de handen van de Steken aar besloot. Vanaf dat moment drukten de wit gelen geleidelijk hun spre kend meesterschap uit in doelpunten, eerst speelde De Bock goed door naar Herman, die onder keeper Duerinck binnenschoof en dan speelden de twee Kris sen (Verschraeghe en Fer- ket) de Herleving backs in de vernieling door laatstge noemde afgerond met een lobbal vanop respektabele afstand. Ook in tegenge stelde zin voerden de bezoe kers zonder enige moeite him skore op door toedoen van Edilbert Sam an, na lob vrijschop, Guy De Bock, op persoonlijke doorbraak, en tenslotte Kris Ferket, na grove misser van de lokale laatste man. De betrachting in Stekene is nu ongetwijfeld gelijke tred te houden met Gerda en Kruibeke, maar daar voor moet men in eigen huis dan wel de maat ne men van het stevige Olym- pia Rupelmonde. MANIL S.K. Lokeren - S.K. Wiche len 1 -2 S.K. Lokeren, dat nochtans uitstekend van start ging in deze kompetitie, slaagt er maar niet in dat uitstekend begin door te trekken. Na dat de blauw-witten op eigen veld reeds zwaar geklopt werden door Laar- ne, moesten ze nu de volle inzet laten aan Wichelen. Lokeren ging nochtans uit stekend van start. Met de wind in de rug domineerden de lokalen nadmkkeiiik de eerste helft. De routine in de ploeg maakt het mogelijk de bal vlot te laten circuleren er via Van Damme op winst te komen. Maar het pro bleem bij Lokeren is dat men er moeilijk in slaagt naar een hoger ritme over te schakelen en meteen een geruststellende kloof te slaan in een periode dat de tegenstander in moeilijk heden verkeert. Na de her neming kreeg Wichelen de wind als bondgenoot mee en dat was meteen vol doende om de wedstrijd een definitieve kentering te ge ven. Reeds op de 52' kon Haentjes een voorzet van Deheno benutten om Wichelen langszij te bren gen. Een doelpunt dat een beweeglijker Wichelen nog meer stimuleerde. Lokeren kreeg het steeds moeilijker om het ritme van de bezoe kers te verteren en een kwartier voor tijd gebeurde het. Eddy De Winter nam de Lokerse defensie in si om dan fataal af te dri Lokeren probeerde m een eindoffensief op te trekken, maar dat Wichelen nog meer Jaak Steeman m< ook in de fatale zone gestopt worden. Hij zelf achter de elfm( staan, doch miste unieke kans om de 1 sprong verder uit te V» iije In de vierde provinciale reeks G zit Heldergem sedert vorige zondag vast in de leiderszetel. Het rekende af met zijn naaste rivaal, E. Serskamp dat in eigen omgeving, en met nogal indrukwekkende cijfers de boot inging. Heldergem liet nog maar eens zijn moge lijkheden en zijn doelpuntenhonger blijken. Zoals kon worden verwacht werd dit een bikkelhard treffen, waarin de spanning toch geruime tijd gehandhaafd bleef. Er was ook de totaalinzet van de beide ploegen. Er vielen aan weerszijden voor de rust al een paar klare openingen, waarvan Frans Van der Schueren die steeds een doelpunt ruikt profiteerde om Sportkring aan de leiding te zetten. Aan de rust bracht Heldergem Reynaert in voor De Troyer. Serskamp ging nog wel achter het gelijkstellende doelpunt aanhollen maar de bezoekende verdediging bleek ook nu uit het goede hout gesneden. Al had deze ook wel een tikkeltje meeval. Maar doorgaans ruimde men zonder dralen op. In de Eendrachtdefensie liep het even mis en Paul Van der Schueren zorgde er voor dat Heldergem rustiger kon gaan voetballen. Ronny Perreman zou dan de eindcijfers vastleggen al kreeg Eendracht nog de gelegenheid te milderen. Dirk Perreman stopte echter zijn vierde strafschop in de huidige kompetitie. Jean Paul Goossens kon niet voorbij de S.K. doelman alhoewel hij tamelijk goed mikte. Bij Heldergem kwam nog Van Londerzele in voor Gustaaf Van der Schue ren. Erondegem kon bij S.K. Aaigem recht doen gelden op de halve inzet. Maar de wind speelde Olympia en inzonderheid doelman Cooreman parten. De bezoekers ondanks de hulp van de wind waren er niet in geslaagd de score te openen. Dat dezen ze wel en tegen wind in na de herneming. Annaert scoorde. Aaigem kwam eerder gelukkig op gelijke hoogte. De bal zou normaal boven de dwarsligger vliegen, maar door een plotse hevige windstoot zeilde hij net door de winkelhaak. Tot grote konsternatie in de bezoeken de rangen. Aaigem putte hieruit de morele kracht om nog te winnen. Vlierzele zette de derby met Erpe naar zijn hand. Zodat Oranja naar de vierde plaats wegzakt. In de vierde provinciale reeks H was naast Edixvelde - Erembodegem ook Opstal - Boonwijk zeer belangrijk. En voor de beide ploegen. Boonwijk won met het kleinste verschil en werd meteen de nummer twee van de ranglijst. De verrassing kwam van S. Moorsel dat bij Doggen zijn eerste overwinning mocht inschrij ven. In de eerste tien minuten van deze wedstrijd werden drie strafschoppen gefloten. De Doggen doel man fusilleerde zijn vis-è-vis en stopte dan een straf schop. Door deze gelukte elfmetertrap kwam de thuis ploeg aan de leiding. En ging daarna minder sekuur acteren. Met een nederlaag als gevolg. Waar men zich aan een ruime zege had verwacht. Twee punten die na een ontgoochelende partij te grabbel werden gegooid. JVH Opstal - Boonwijk: 0-1 Racing Boonwijk heeft blijk baar ambitie. Door een zege bij Eendracht Opstal die eigenlijk door weinigen was verwacht, heeft het nu tien punten op twaalf en staat in de algemene rangschikking op de tweede plaats. Een dracht Opstal heeft door deze nederlaag, de tweede dit seizoen, enigszins de rol moeten lossen. Het zat de jongens uit de Boonwijk bepaald mee, want al na twee minuten slaagden zij erin om op voorsprong te komen. Me- dard Van Der Meersch was opgerukt vanuit het mid denveld. Hij bediende op zijn beurt Pierre Moeren hout die de bal doorspeelde naar de op vinkenslag lig gende Eddy Van Rans beeck. Deze aarzelde geen ogenblik om doelman Marino Spruyt het nakijken te geven. Een verrassing, zo vroeg in de wedstrijd. De thuisploeg stond er enige tijd door perplex. In de tweede helft zou Opstal itiel erkc Toe Bij Jong Vlaanderen Kruibeke, tot vorige zondag ortf slagen in Vierde I, ging het zondag niet naar plannit Een sublieme Moerbekekeeper Luk De Brabander It wel de baarlijke duivel zelf én trainer Roels had n niet minder dan vijf pionnen in het middenveld anders niet te stuiten blauw-witte gordel in zijn mati i Kwam er nog bij dat de thuisploeg een zieke Yv Schoonvliet moest vervangen behoorlijk geden leerd door de toekomstrijke D'Hondt, én dat spil, fe Van Gassche uitviel in de eerste helft. Pogingen u »j w Milliam (tot drie maal toe), Verberckmoes (vrijsch net naast) en Erik De Wit bleven zonder goal. Wanrr opportunist bij uitstek, Guido Dullaert even na rusti waarde nog eens onderstreepte met een sned uitval slaagde het thuiselftal er niet meer in de po van Moerbeke open te wrikken. De konkurrent op Tereeken Gerda, zat eveneens n een zichzelf overtreffend Verrebroeks team o, scheept. Guy Van Cleemput kon aanvankelijk ploeg wel op voorsprong loodsen na een knap P schijnbeweging, maar wanneer Laureys net voor ren een verre inworp van De Roover kon ombuig was alles te herdoen. Bleek in de tweede helft t strafschopfout op Chris Stroobant onbestraft en k* I. sfe bezoeker Nest Nijs zich met een gebroken scha been, het speelde allemaal in de kaart van vierkant draaiende thuisploeg. Dit zal trainer PeirsnjM. wel aanzetten enkele goed spelende reserven in eerste elftal uit te spelen, hoewel het verwon puntje toch ook de aansluiting bracht met leider Jo Vlaanderen, dus alles was nog niet negatief. M 1 1 Lu drie fod Keu Rupelmonde - Kieldrecht: 4-0 Bn Vc sta erd Boonwijk won nipt de belangrijke derby tegen het al even ambitieuze Opstal (Opstal-Boonwijk 0-1) (ks) meer offensief zijn kansen gaan. Het nam daarbij risi co's in zoverre dat de bezoekers nog een paar keer via de counter voor de plaatselijke doelmond ver schenen. Een goede zaak, deze zege voor Racing Boonwijk, dat in ieder geval. De St.-Gillissenaars krijgen zondag Red Star uit Opdorp op bezoek. In principe moet dat moeiteloos twee winst punten opleveren. Opstal gaat op verplaatsing naar Rapide Lebbeke. In dien het daar verliest, dan wordt het in ieder geval een flink eind achteruit gesme ten in de algemene rang schikking. EDM. Schoonaarde - Laarne: 2-1 Door van Laarne te winnen heeft Juventus Schoonaar de thans zes punten uit evenveel wedstrijden en dat is een resultaat waarmee men in deze Dendermondse deelgemeente tevreden is. Het werd beslist een ver diende zege voor de Juven- tusboys die al na zeven minuten op voorsprong kwamen langs Rudy Tackaert die een aangeven van Guy Clement met het hoofd tot een doelpunt verlengde. Alhoewel de be zoekers net voor rust op gelijke hoogte kwamen, was het toch de thuisploeg die doorlopend een veldmeer- derheid voor zich opeiste. Dat was ook in de tweede helft het geval. Dat over wicht werd uiteindelijk be loond. Weer was Rudy Tackaert auteur van een doelpunt Deze keer plaatste hij een hoekschop, enigszins geholpen door de wind, rechtstreeks in doel. Meteen zat Schoonaarde, dat nog een paar kansen kreeg, om verder uit te lopen, op rozen. Globaal ge nomen was men na afloop tevreden. Alleen vooraan zou het nog wat vlotter moeten gaan, was de alge mene kommentaar. Op het middenveld daarentegen verloopt het'naar wens, met Dany Van Haver als de centrale figuur. Zondag moet Schoonaarde naar Beervelde en dat is een ploeg die op de voorlaatste plaats staat gerangschikt. In princiep zou Schoonaarde er moeten in slagen min stens een punt te winnen. Klubleider Beuckelare van zijn kant, is nog optimis tischer. Hij voorspelt een zege. «Ik ben er zeker van» vertelde hij ons aan de telefoon E.D.M. In de Mercatorgemeente is de Polderploeg voor de zo veelste keer dit seizoen als te wisselvallig overgeko men. De ploeg van een zelf krasselende speler-trainer Emans kon immers nooit bekoren en kreeg een ware voetballes over de ganse lijn. Bij de tegenstanders stond een sterk gemotiveerde Wil liam Janssens zijn mannen tot doelpunten op te jutten en legde zelf de basis van deze achteraf bekeken mak kelijke zege. Voor rust kon de Temsenaar van een verre ingooi van Caluwé profite ren om binnen te prikken, en rond het uur stond een goed draaiende Ronny Pee tere zijn eigen skorekans gewillig af om zijn tr93/7 een tweede keer te MOi doelen. Kort daarop ki *afz de grensjongens, voo ver dat nog nodig wa ig/ volle lading met twee li „se doelpunten na evef staaltjes van sterk spel, met telkens VanI |q als af werker. De in{ gen weg van de j wordt zeker aangehc UI bij Olympia, dat wed week beter begint te d en. Volgende week de Scheldejongens andere katten te gata krijgen bij co-leider Si ,n ne, een totaal onbek 1 ploeg voor hen omdi 0 messen vechters jaren n' in derde hebben gespa Mi White Boys - Hoogeinde: 1-1 ZEEESE MimiVOETBALKOMPETITIE De vierde speeldag bracht Cauteren het meest in het nieuw een hoge score bijeen opnieuw heel wat merk- oog sprong. Ook kampioen tegen een sterke tegenstan- waardige resultaten waar- Oud en Nieuw verloor zwaar der als Arsenal en dit brengt van de nederlaag van MV van De Graeve en verzeild hen netjes aan de leiding Zele in zijn wedstrijd met ergens naar de laatste re- maar in hun schaduw rukt rode lantaarndrager Van gionen. Toyota knalde op- Nelis mee naar de top van Eendracht Nieuwerkerken kwam al vlug op voorsprong na een slalom van de onverslijtbare Paul Janssens (Terjoden-Nieuwerkerken 2-4(per) het klassement vermits zij met een wedstrijd minder gespeeld nog steeds met het punt maximum der punten staan genoteerd. De uitslagen: Oud en Nieuw De Graeve 3-6, Van Cauteren - MV Zele 2-1, De Bisschop - 't Sloerberke 3-4, Toyota - Arsenal 7-2, Ness - Klodde 2-7, Ford Neyt - Nelis 1-6. Klassement: 1. Toyota 4/7, 2. Nelis 3/6, 3. De Graeve 4:6, 4. Klodde 4/5, 5. Arsenal 4:4, 6. MV Zele 4/4, 7. Rombout 3:4, 8. 't Sloeberke 4:4, 9. Ford Neyt 3/2, 10. Oud en Nieuw 4:2, 11. Van Cauteren 4:2, 12. Bisschop 4:2,13. Ness 3:0. Wedstrijden voor 17,10: 13 u. Ford Neyt - Ness, 14 u. De Graeve - Toyota, 15 u. Nelis - De Bisschop, 16 u. 't Sloeberke - MV Zele, 17 u. Klodde - Arsenal, 18 u. Rombout - Van Cauteren, Oud en Nieuw bye. (ajz) De wedstrijd kende wellicht een té goed begin van de thuisploeg want na een drietal minuten veroverde Moerloos de bal op de mid- den8trook, trok voor tot bij Raemdonck en Eric toverde een knappe volley uit de studs (1-0). Naderhand kre gen we een festival van slechte passen van de thuisclub, nog een keer on derbroken door een opruk ken van Colman dat eindig de op de paal. Hoogeinde van zijn kant voetbalde met meer brains en zorgde er voor dat doelman Piessens het niet koud kreeg. Helemaal bij het begin van de tweede helft kreeg de wijkploeg ook een vrij schop net voor de grote backlijn, razend knap om gezet door Van den Berghe. leE gek Dit gelijkstellend doe! ipr kon de Puitvoetenaars pe. niet wakkerschudden de beste kans nog Hoogeinde ging, toen ui spits de vrije ruimte k er maar er niet in lukö o trick Piessens te omsp armzalige pre van groen-wit is na tui Lil niet van dien aard o: wijkderby tegen Gerdl f steile verwachtingen moet te zien. Ondank! problemen, denkt me het huishouden van zitter Thomas toch noj er g een betere afloop, daar John Veldere ejDeB nior Verbeeck nog f W als wisselspelers worden uitgespeeld. blijft dat een derby alle mai t.D ten uit kan. DAMESVOETBAI Willy Van de Sompel als organisator Door Willy Van de Sompel van de SV Girls wordt een dameskompetitie georgani seerd. De wedstrijden wor den door onderlinge over eenkomst vastgelegd maar iedere maand wordt wel een stand van zaken opge maakt. De eerste wedstrij den leverden de volgende resultaten op S.V; Girls - Amazones Willy's Girls - S.K. Ladie Bip-BipZelz -Denderm.i :ker Wijnv. - Willy's Girls üa Amazones - Bip BipZeli S.K. Ladies - FC Luitent stil Cl ar OPf nke Lai "aar F li lij lale 'rok e er «n Va

De Voorpost | 1981 | | pagina 22