«DE RAKET» KROONT DE STEKENSE TANDEM DE WIT-VAN RENDEREN TOT PROVINCIAAL KAMPIOEN 36e S porta bedevaart In Oostakker En ook dit nog. Stekene op twee fronten NATIONALE OMLOOP TROFEE VOOR AMATE11R PILOTEN Jozef Eemans, autowinnaar te Aalst ïomei le roi wet hiei toch gel opnieuv te kui Lebbe gzijn o: r veel m doorr kern wetsur a. In If j st er v J ekkig a is Aalst, Hnsferpc tthoge v Wblijft on DUIVEN Het winnen van een nationale of een provinciale reaten, mocht de vlag Het koninginnestuk «de vlucht zijn streefperspektieven van duivenliefheb- aan het Preekekeplein te Raket» was de centrale bers, die zich op de afstandsvluchten toeleggen. Stekene al direct aan de figuur. We willen ons in even belangrijk zijn de provinciale en natio- hoogste mast gehesen deze bijdrage beperken nale kampioenschappen. worden. tot die stervlieger, want Een titel spreekt even goed in de duivensport, dan in gelijk welke an dere discipline. De Wase tandem De Wit-Van Bunderen behaalde tij dens het voorbije seizoen de hoogste Oostvlaamse eer op de halve fond. De «Raket» een jaarlingdui ver, doet zijn naam en zijn kolonie alle eer aan. Hij zal in november te Gent op het hoogste schavotje staan. Voor De Wit-Van Bunde ren een uiterst mooie be loning voor een knap seizoen, dat als een groot vraagteken van start ging. Aimé diende om allerlei redenen het grootste deel van zijn gevestigde waarden als vliegers te vervangen. Hij zette een heel nieuwe en zeer jonge kern op. Hun bloedstroming en hun afstamming was wel een waardemeter om het aan te durven, maar belangrijk is nog altijd dat de duif, ieder afzon derlijk, uit het goede ge sneden is. Zijn prestaties waren in het begin van het sei zoen werkelijk formida bel. De aflossing berust te in goede handen en met het bekend worden van de provinciale lau- BADMINTON Stekene neemt deel aan twee kompetities: in de «ge mengde» afdeling (Tweede Provinciale) en bij de heren. Voor de gemengde kompe titie ziet de kalender er als volgt uit: op 7.10 Stekene- Beveren, op 21.10 Stekene - Lochristi, op 4.11 St. Gillis- Dendermonde Stekene; op 22.11 Temse - Stekene, op 14.1 Beveren - Stekene, op 6.2 Lochristi - Stekene, op 10.2 Stekene - Temse en op 24.2 Stekene - St. Gillis- Dendermonde. De wedstrij den hebben telkens om 20 uur plaats, uitgezonderd de ontmoeting in Temse op 22.11 (begin om 10 uur) en in Lochristi op 6.2 (om 9 uur). In de herenkompetitie staan volgende wedstrijden op het programma: op 12.10 Stekene-Latem (21 uur), op 14.10 St Gillis- Dendermonde - Stekene (20 uur), op 19.10 Stekene - Gentse politie (21 uur), op 12.1 Gentse politie - Steke ne (21 uur), op 18.1 Steke ne - St. Gillis Dendermonde (21 uur) en op 28.1 Latem- Stekene (20 uur). Trainingen: op maandag van 21 tot 23 uur, op woensdag van 20 tot 22 uur. Voor 8 en 15 november is een minitornooi gepland met Stekene, De Klinge en Rruibeke als deelnemers. MVH Provinciaal kampioen Aimé Dewit - Van Bunderen uit Stekene ontvangt een reuzebeker om zijn prestaties van het afgelopen seizoen, (bvw) het is bijna zeker dat de naam De Wit-Van Bun- deren nog meerdere ver meldingen op de provin ciale kampioenschappen krijgt. Wie is nu die «Raket»? Een jaarling met ring- mimmer 4298037, die afstamt van asduivenou- ders. De vader is een Ar- mand Roest, die als vlie ger de titel van asduif bijeenvloog. De moeder is een dochter uit de Chuko, een welbekende naam bij De Wit-Van Bunderen, die zowel provinciaal als nationaal asduif vermeldingen meekreeg. We mogen hier dus wel schrijven dat het allerbeste op het steengoede werd gezet en er een supercrack uit voortspruit. De Raket begon zijn sei zoen op 10 mei met een Noyonvlucht, waarop hij zich 29e op 120 dui ven klasseerde. Het hal- vefondseizoen werd in gezet op 17 mei met een 18e prijs van 323 duiven in de St.-Niklase Ver broedering. Vooraleer wij zijn «provinciale» re sultaten aanstippen, is het zeker vermeldens waardig dat de Raket op een Etampes vlucht be gin augustus 14 dagen van huis weg bleef en gelukkig voor de eige naar naar huis kwam of hij was provinciaal kam pioen zonder duif. De 4,08 coëfficiënt om provinciaal kampioen te worden werden op vol gende vluchten behaald: 24.5: Dourdan: 1.687 duiven: 32e; 31.5: Dour dan: 2.108 duiven: 8e; 7.6: Etampes: 1.625 dui ven: 6e; 21.6: Corbeil: 1.774 duiven: 10e; 19.7: Etampes: 550 duiven: 5e. In de nieuwe sporthal te Buggenhout werd door judoklub «De Tuimelaa demonstratie gehouden, (vh) Bugg jel be Het bestuur van de supportersentente van SC Lokeren overhandigdejverwac matchballen aan het jeugdkomitee. (dm) n uit zij wi bren in gele< de L i aai illinf AUTOSPORT Zondag 4 oktober laatstle- gen en wind blootgesteld den Steen (achttiende tijd) ronden in 22 min. 42 sec.) 7. Verstraeten Robert (Vee den had op de omloop van zijn, lieten het niet afweten, ging probleemloos de eerste (Ford Vaney) RV 2) Zolder de achtste manche Om 10.30 uur werden 23 bocht in midden het 8. Frerotte Bernard (Ford plaats van de N.O.T.A.P. deelnemers de nog natte peloton. 2. Daniels Philippe (Cros- Vaney) (Nationale Omloop Trofee omloop opgestuurd. De tij- Hoewel het er snel en hard 8*e 35F) 9. Vergoote Noël (Celi) voor Amateur Piloten), een den waren dan ook naven- aan toe ging (vijf wagens 3- Huisman Harald (Van 13. Jeff Van den Steen wedstrijd die eveneens mee- ant. Streekgenoot Robert moesten de strijd staken) Diemen) (Brabham) telt voor het Regionaal Om- Verstraeten, die normaal draaiden onze streekgeno- 4- Eeckelaert Jacky De negende en voporlaatste loop Kampioenschap mlet zijn formule Vee RV 2 ten goed mee. (Crossle) manche van de N.O.T.A.P. (R.O.K.) beneden de twee minuten Robert Verstraeten echter E. (Duland)^ gaat door op de omloop van De wedstrijd werd beslist in blijft, moest zich tevreden diende, vooral naar het ein- drie reeksen: stellen met een tijd van 2 de van de wedstrijd toe, en- reeks A: min. 5 sec. kele plaatsen prijs te geven voorbehouden aan wagens De wederoptredende Jeff onder de druk van de van de groepen 1 tot 4 (toe- Van den Steen had start- krachtiger motoren van de OP ZATERDAG 17 OKTOBER nsmewagens en G.T. s) moeilijkheden met de Brab- tegenstanders en eindigde reeks F: ham, zodat hij slechts drie tenslotte na 12 ronden op voorbehouden aan profor- ronden kon meetrainen, een verdienstelijke zevende plaats. Jeff Van den Steen kon zich in de eerste wedstrijdhelft goed verdedigen en boekte verschillende plaatsen winst. Toen hem echter ge meld werd dat hij op 17 sec. volgde op de voor hem rij- A/OQD Dendi laarenb S Amper d punt dan It af te Bnel ki Indanks ispanni r gelo' dit se Moet je maar «miss» voor zijn: dan mag je, zoals dat op Sporting l gebeurt, af en toe zelfs de aftrap geven, (dm) ronden kon mulawagens nog niet eens voldoende om reeks E: motor, remmen en banden uithoudingsproef (Endu- goed op te warmen, rance), betwist over drie De start van de wedstrijd, uren, voorbehouden aan voorzien om 13.30 uur, wagens van de groepen 1 diende een vijftiental minu- tot 4 ten uitgesteld te worden Ondanks de bar slechte omdat door de zware wind weersomstandigheden sommige publciteitsborden dende Brusselaar Marcel tegen en stormwind was dreigden omver te waaien. Miocque, drong hij niet de interesse voor de wed- strijd opvallend groot. start gegeven volgens de tiende. Zelfs de proformulapiloten, regels van de formule I- die nochtans met open wa- kunst: zowel Verstraeten 06 ultsia& ge els rijden en dus aan re- (vierde beste tijd) als Van 1. Choquet Philippe (12 6. Peteux Jean-Pierre Zolder op zaterdag 17 okto- (Hawke MK 21) ber eerstkomend. Verleden jaar kende de 35* jubileumbedevaart voor Tenslotte werd een perfekte meer aan en finishte der- de Oostvlaamse sportmannen een heuglijk sukses, ondanks het nijdige re gen wed er. Dit jaar worden ze voor de 36* maal opgeroepen naar Lourdes - Oostakker. En ze zullen er terug zijn. Met geest drift en devotie. Niet alleen de aktieve sportbeoefe naars, maar ook allen die in het sportgebeuren betrokken zijn op allerlei vlak. Het kan niet anders dan de vreugde van dit godsdienstig samenzijn verhogen. De traditionele liefdadigheidsvlucht voor gehandikapten te Aalst kende dit jaar terug een onverhoopt succes. In het tweeverbond Land Van Aalst - De Toekomst werden niet minder dan 2.281 duiven ingekorfd. Jozef Eemans uit Terjoden werd schitterend autowinnaar met de jonge duiven met een 10de en 24ste prijs tussen 1.762 piepers en dit met 2 duiven. Met enige fierheid en in aanwezigheid van talrijke supporters mocht hij zondag II. uit de hand van schepen Eddy Monsieur de sleutels van deze prachtige wagen in ontvangst nemen. Schutty. Dit jaar staat de bede vaart onder het motto: «Sport moet menselijk blijven» In een tijd waarin alle menselijke bedrijvig heid geautomatiseerd wordt, en mechanisch ingesteld, zodat de mens zelf met zijn hart en zijn geest wegschrompelt, is het absoluut nodig dat tenminste in de sport- sektor die menselijke waardigheid gevrij waard wordt. Dit thema zal in de ho milie belicht worden door E.H. Frans Ver- moesen, proost van de Sportakring Zele, en tij dens de feestvergade- ring door E.H. Marcel De Wilde, adjunkt- hoofdproost van Sporta. Het schema van de bede vaart blijft ongewijzigd. Van 14 u. af verzame ling aan de basiliek. Te 14.30 u. eucharistie- worden. Ter gelegenheid van de inwijding van de sporthal te Buggenhout handbal gespeeld (v) spee viering door E.H. De Wilde, opgeluisterd door het zangkoor «Jubilate» uit Merelbeke - Munte. Tijdens de mis (die telt voor zondagsplicht) wij- Walter Van Bogaert duldde geen weerstand in de fusievereniging De Van ding van het sportmate- ders Temse. Zijn eerste en derde pijl vlogen raak. Recent ook op zijn pal maf riaal en herdenking van titels Seniorsen «Kleine Vogels» sektor Beveren. de overleden sportmen sen sinds de bedevaart van 1980. Hun familiele den worden speciaal uit genodigd. Na de mis ommegang rond de grot, gevolgd door de fiets zegening. Het gezellig samenzijn nadien in dë zaal van het Glorieus-instituut, waar gelegenheid wordt gege ven tot konsumptie, en waar de klassieke tom bola plaats grijpt. Alle sportliefhebbers zijn uitgenodigd. Ook de talrijke wielertoeristen, en allen die een of ande re rol vervullen in het sportmilieu. Het moet terug een Dirk Vijt hield koningstitel in Scheldevrienden Steendorp. Na finale met Kali deugddoende namiddag Rijck en Julien Vermeulen. Dirk was een opgemerkte jeugdschutter, die >J Vijt als leerling overtreft. 26 - 16.10.1981 - De Voorpost

De Voorpost | 1981 | | pagina 26