Was Beerschot bang? Eendracht Aalst: orgelpunt bleef achterwege KI ii o hoofdakten r Georges Heylens: «Afwerken ons grootste probleem» Gehandicapt E. Aalst: Stallaert weer ingeschakeld 32 - 16.10.1981 - De Voorpost Komaan Eddy! (Eendracht positie mag de gelegenh bekend. a fk.Gent'- j algemeen het kleine oederi We klampten na Aalst-Beerschot de Aalster- se oefenmeester Georges Heylens aan om zijn visie op deze wedstrijd te vernemen. «Volgens mij hadden we recht op een punt meer. We hebben deze namiddag duidelijk laten zien dat we de beste ploegen uit de reeks aankunnen en Beerschot was duidelijk verrast door onze lef, vooral dan in de eerste helft. Langs de andere kant is weer duidelijk aan de oppervlakte gekomen dat we eens in de zestien-meterzone de konkretisatie missen. Het vertrouwen bij het afwerken is er nog niet. Dat afdrukken op het juiste moment waarmee we tenslotte verle den seizoen tijdens de tweede ronde heel wat brokken hebben gemaakt en konden doorsto ten tot de eindronde. Kollektief was het een uitstekende wedstrijd van De Bolle en Co. De efficiëntie is echter een andere zaak. Op dat vlak ligt nog heel wat werk voor de boeg» aldus Heylens. Ondervraagd over wat hij over Beerschot dacht, zegde de Eendracht-coach het volgende: «Kijk, het is niet mijn taak om het doen en laten van de Kielploeg te ontleden, dat is de taak van kollega Noliet. Ik kan me nochtans niet van de indruk ontdoen dat in de huidige opstelling waarmee Beerschot tracht naar de top te spelen in tweede nationale bepaalde spelers niet tevreden zijn over het aantreden van andere bepaaldespelers. Dat is een negatieve instelling. In elk geval: als Een dracht dezelfde perfoimatie had geleverd als Beerschot het hedennamiddag deed. dan ben ik er stellig van overtuigd dat ik door het zeer kritisch ingesteld Aalsters publiek (en ze heb ben dat recht hoor. zij betalen tenslotte voor het spektakel) allang zou weggehoond ge weest zijn. Eendracht Aalst-Beerschot O-O aanvalsklok luiden en het trio De Souza, Salva dor en Ferrera kreeg met de ingekomen Van Roy nog een extra steuntje. Beerschot voel de toen aan dat het re sultaat diende veilig ge steld onder het motto «zeker niet verhezen». Dat opzet bleek er vin gerdik op te üggen toen zelfs Swinnen, normaal een akteur die dicht te gen de aanval aanleunt, als zoveelste Antwerpse schokbreker zich op het middenveld ging ingra ven. Het scenario is dus snel geschreven voor de tweede helft. Aalst be paalde het spelbeeld, zonder echt gevaarlijk te zijn omdat het te cen traal bleef aanvallen en Beerschot paste alle «verdedigings- en tijdro vende» middelen toe om een punt uit het vuur al brandde dat op een laag pitje te slepen. In elk geval: moest er een winnaar op punten uitgeroepen worden toen ref Bots te karig met zijn notaboekje voor talrijke soms geniepige overtredingen het einde floot, dan zou onze keuze zonder aarzelen naar Aalst zijn gegaan. De thuisploeg etaleerde meer lef, al bleef toch weer die laatste beslis sende toets achterwege. Beerschot was bijlange geen onvervaarde beer, maar een bange wezel. Ref Bots leidde voor 7.000 toeschouwers. E. Aalst: Rosez, Lim- pens, Cornells, Desan- ghere, Sergeant, De Smet (46' Van Roy), De Bolle, Ferrera, Van Eendracht Aalst heeft tegen Beerschot bewezen dat het momenteel de beste teams (of is Beerschot soms niet titelkandidaat nummer één?) aankan wat de spelkonceptie en overtuigend voetbal betreft. Vooral tijdens de eerste helft werd met man en macht gewerkt om de Kielmannekens op de knieën te krijgen. Tijdens die periode kregen de Eendrach- ters trouwens de beste kansen en kende tegenslag toen een kopbal van Sergeant tegen de dwarsligger te pletter sloeg. Doelman De Bree werd door de Aalstenaars niet ten onrechte uitgescholden voor «dikkenek». Hier vindt «meneer» Nico het opportuun Geert Van Roy de levieten te moeten lezen na een onschuldig kontakt. Gelukkig had scheidsrechter Bots de truukjes van akteur De Bree door en maande hem tot kalmte aan. (per) Beerschot was in feite een beetje verrast door dat Aalsters geweld en oefenmeester Noliet keek verwonderd op toen zijn. verdediging werd aangepakt door drie spitsen, en op het middenveld de wederop- tredende De Bolle, Ser geant en Leo De Smet de bezoerkende middenvel ders in de knel hiielden. We zagen dus tijdens de eerste helft een Aalst aan het werk dat vriend en tegenstander zeker zal bevallen hebben. Al leen kwam er konkreti- serend niets van in huis. Dat is trouwens het grootste probleem waar mee Eendracht duidelijk te kampen heeft. Eens in de zestienmeterzone is plots alle vertrouwen zoek bij het afdrukken. We hebben met een spe ciale belangstelling het wederoptreden onder de loupe genomen van Ed dy De Bolle. Eerlijk ge zegd, we nemen onze hoed af voor de Brusse laar. Rekening gehou den met het feit dat hij zeven weken lang de kompetitie diende te missen ingevolge een in gewikkelde blessure, draaide hij in de eerste helft kollektief zeer goed mee. Dat hij nadien moest stoom aflaten en duidelijk nog het ritme miste, is normaal. We kennen echter de profes sionele ingesteldheid van Eddy en zijn ervan overtuigd dat over lutte le weken hij op het mid denveld de onmisbare schakel wordt. Tot een ieders verwondering het trainer Heylens tijdens de eerste helft de talent volle Geert Van Roy op de bank. Dat was vol gens de Eendrachtcoach een taktische zet. Hij be sefte heel goed dat, om enig sukses te boeken, vooral in de eerste helft iets diende geforceerd te worden. Hij wist ook dat de Kielploeg te pakken was op de flanken. Der halve gooide hij op de flanken De Souza en Ferrera, dan toch twee knapen die snel uit de voeten kunnen, in de strijd. Na de rust ver scheen Van Roy dan toch op de weide als sub stituut van Leo De Smet (toch wel iets te traag hoor). Leo De Smet werd in de eerste periode reeds getrakteerd op een boeking en Heylens wil de geen enkel risiko meer nemen in verband Ook De Bolle kreeg het Ajuinenschip'niet vlot.. met een mogelijke twee- kant speelde als rechter- moet denken en de boeking. Met tien flankverdediger een die man tegen Beerschot goede wedstrijd. Hij be- als zou dat een onoverkome- greep deze keer dat een lijke taak geweest zijn. verdediger in de eerste A. Luk Limpens van zijn plaats aan verdedigen JONG LEDE - OOSTENDE 2-0 Oostendse opruimer Jong Lede heeft wel i»" huis gewonnen tegen voorbij, kogelde tegen Oostende, maar daarmee is ook vrijwel alles ge- de paal, maar kreeg na- zegd. Globaal genomen werd het een eerder zwakke dien de bal weer in de match. In de plaatselijke klubmiddens is men dan voeten om dan toch in alleen ook maar tevreden met het resultaat, wat extremis binnen te toet- Han toch wel het voornaamste is. Tijdens het eerste sen. Van dan af ging de wedstrijdgedeelte had de thuisploeg de handen vol Oostendse motor sputte- met de kustjongens. In die periode hadden Boen- ren, en toen na de her ders en Tavernier om beurten een dreigende vuist vattiAg de thuisploeg getoond. Daarmee was Lede ver- k wittigd. Opvallend was wel dat de thuisploeg bestendig naar enige vlotheid zocht. De titula rissen De Winné en Pfaff ontbraken wegens kwet suur nog altijd op het appèl, en dat was voor de thuisploeg in ieder geval een handicap. Lede vond moeilijk ruimte en kreeg amper vat op een elftal dat offensief kon reageren, maar zich snel en massaal haast even vlug in verdediging kon terugtrekken. Eerst rond het halfuur kwam Lede enigszins aan bod Dat was na een aktie op de vleugel die Van Impe opbouwde samen met Droessart. Dat was blijk baar het sein om offen- siever te werk te gaan. Net voor het halfuur werd Bellaerts als laat ste man bij de kustploeg volkomen verrast door ^/no scoorcje het eerste goaltje, doch besefte na een uitstekende diepte- afioop van (jg match maar al te goed dat tegen pas van Droessart naar Oostende een nogal slome vertoning werd opge- Kino. Deze wandelde de voerd (Jong Lede.VK Oostende 2-0) (per) haar positie versterkte was de kous zo goed als af voor de bezoekers. Bij dat tweede doelpunt waarvan Droessart de auteur werd, was ook Kino weer betrokken. Hij was alvast de centra le figuur in het Leedse elftal. We mogen ten slotte niet vergeten te vermelden dat de cijfers nog wat hoger hadden kunnen oplopen, had Uyttenhove de straf schop die hij mocht om zetten, niet verknoeid. Hij trapte de bal veel te zacht in de richting van het doel in zoverre dat zelfs een tachtiger maar weinig moeite zou gehad hebben om het leder tij dig te stoppen. De kerels van Eric Delmulle moet je niet onderschatten zulle! N.O.M.B. Mini-voetbal: 3e Nat. A Mini '81 Lokeren - Mi unlf Lokeren moest de wedstrijd tegen Munte aanvatten zon der De Bock. Van Cleemput en Tollenaere Een enorme handikap die gans de wed strijd bleef doorwegen zo dat de lokalen dan ook de volle inzet aan Munte moes ten laten. Naast die handikap had Lo keren bovendien nog met enige tegenslag af te reke nen. Kort nadat Cnudde de bezoekers op winst had ge knald, schoot Gessner een knappe voorzet van Pla- tinck net naast de paal. Cnudde maakte er nadien 0-2 van en dit vanop de strafschoplijn maar nog voor het einde van de eerste periode kon Gessner een voorzet van Van Acker be nutten om te milderen. In de tweede periode kwam Lokeren sterk opzetten met uitgespeelde doelkansen voor Platinck, Veldeman en Van Damme maar tegen de gang van het spel in viel daarentegen een derde doelpunt aan de overzijde waar Cnudde zijn hattrick rond maakte Na de rust slaagden beide teams er niet direkt in om het t 1 on. lorf enige lijn in de i steken. Toch slaagden de ere z heren er in om de a verk tingstreffer te scon raar< Murphy een stra van Van Acker n hoofd kon overnemi 1 In de vierde en laai n£ riode gooiden de g 4^61 capte gastheren end 6n energie in de strijd ia, ri extremis nog langi men maar het warei rg zoekers die daarenU - De Vos verder konde pen. Pas 3' voor tij Gessner er 3-4 van i het edi AALST. Mede door het feit dat de kompetitie in eerste nationale afdeling stillag en een naam als Beerschot nog altijd tot de verbeelding spreekt, was er zondagnamiddag een massale belangstel ling in het P. Cornelisstadion. De fanatieke Een- drachtaanhang zal wellicht tevreden het Aalsterse stadion verlaten hebben. Eendracht ging inder daad vrijuit zijn kansen tegen de gereputeerde Kielploeg en dat doet het hart van de supporter tijd een stukje feller bonzen. De «neutrale» kijker kwam echter bedrogen van de markt, vooral dan omwille van het feit dat de titelkandidaat nummer n (of niet soms?) zeer krampachtig voetbalde, een vertoning bracht die zelden boven de middelmaat u -groeide en naarmate de tijd vorderde al te duide- li k het resultaat ging viseren. De bezoekers brachten ter aan de klap gehou- nochtans reeds na twee den door een alerte Van minuten het Eendracht- Kemseke. Naarmate de legioen aan het bibbe- eerste helft vorderde, ren. Van Nerum ging op werd Aalst de meest aan- dat ogenblik als een dar- vallende ploeg. De Een- telende hinde over het drachters hepen echter - veld zweven, bediende een beetje te driftig van Gzil, die met een strakke stapel om de Beerschot- voorzet de Aalsterse de- verdediging voor een fensie al maar direkt in reëel gevaar te plaatsen, verlegenheid bracht. Ro- De Souza viel te licht uit sez kon onvoldoende bij (een kollegevoetballer de bal, maar Roosen zag mompelde men achter zijn eerder zwak schot ons in de nokvolle tribu- T a* hi; Ho weggeborsteld op de lijn ne), Ferrera dribbelde Geert Van Roy (Eendracht Aalst) doorgedrongen tot in de buurt van doelman Nico De Bree, Kan niet dij door Sergeant. Wij die zich aanhoudend vast en hoge bal (E. Aalst-Beerschot 0-0) (per) dachten dat na deze eer- Salvador, nochtans weer ste gevaarlijke faze de zeer ijverig, werd van ter», maar die knikte wedstrijd zou openspet- dichtbij geschaduwd iets te hoog zodat de bal teren, hadden het totaal door routinier Van tegen de deklat te pletter mis voor. Gucht. Niettemin kreeg sloeg. Meteen kon Beer- Beerschot bleef plots Aalst via Sergeant rond schot zich gelukkig ach- krampachtig voetballen de helft van de eerste ten met die blanke score op het middenveld, helft een gouden kans aan de rust. Na de bracht er «aanvallend» om op voorsprong te ko- kamp wisseling werd niets meer van terecht, men. Jefke Cornelis le- Geert Van Roy inge- en alleen Gzil poogde op pelde een vrije schop op schakeld. Waarom oe- zijn eentje nog iets te het hoofd van de lange fenmeester Heylens tot forceren. Die werd ech- Aalsterse «wachtmees- die maatregel overging, leest u ergens anders. In JWM elk geval, Aalst bleef de Aalst - Harelbeke wordt zondag in het P. lisstadion een boeiende ontmoeting. Eeni ligt er op «gelommerd» om te winnen, nodig vermits Eendracht uit de middei van de rangschikking weg vyil. Ook Hai heeft dringend punten nodig om uit de ste rijen weg te geraken. De inzet is voor teams dus even belangrijk. Georges Ht heeft inmiddels al weer zijn rekenmachien\ boven gehaald. Met 5 op 12 dient hij i komende wedstrijden een 5-8 te boeken on vooropgestelde schema 10 op 20 te ku waarmaken. U beseft derhalve onmiddelll voor Aalst winnen een «must» is. Hare wordt echter geen gemakkelijke klant. Te koestert men duidelijk respekt voor het van de gebr. Sanders en Bokila en de werkkracht van Michel Timmerman, voor lens een goede bekende uit zijn Kortrijkse pi de. Positief voor Eendracht is het feit dat laert opnieuw van de partij zal zijn, zij het maar waarschijnlijk voor één helft. De Si wordt opnieuw bankzitter. De Braziliaan spt tegen Beerschot te individualistisch en dat in slechte aarde bij zijn oefenmeester. Geen Roy wordt dus opnieuw ingeschakeld ven volle tijd, blijkbaar tot groot genoegen Eendrachtaanhang. Volgende keer zal Han ke repliek geven met: Rosez, Limpens, Dt ghere, Van Kemseke, Cornelis, De Bolk Smet, Sergeant, Van Roy, Ferrera, Cal" Van Wilderode, De Souza, Stallaert. Kemseke, Souza (80' K.A.C. Bree, dries. De Gucht, Roosen, (89' Heyt), Van llaldus Noliet, Swinnen,( 10 die Boekingen: en Andries.

De Voorpost | 1981 | | pagina 32