OPTIMALE INSPANNINGEN WN RIJKSWACHT IN DEZE TIJD NOODZAKELIJK UNANIEM: AIME PROVOST HOOFDPOLITIEKOMMISSARIS TIENDE PRONDELMARKT IN T APOSTELKEN aalsterse flitsen \alstenaar bevorderd ot Generaal 7 BROMFIETSERS I0DEN ZICH AAN OP - AWAAIK0NTR0LE AALST LEGT WILDPLAKKERS AAN BANDEN I De Voorpost - 16.10.1981 - 5 In een periode van budgettaire moeilijkheden met erkingen qua personeel en middelen gekoppeld i een toenemende vloed van geweld ziet de wacht zich gekonfronteerd met een moeilijke stand. Te vrezen valt daarbij dat de politieke en jnomische krisis kan leiden tot verdere eskalatie n het geweld zodat preventief optreden van de jtswacht een must wordt. Optreden door optimale inwezigheid op het terrein wat dan weer van het er beschikking staande personeel maximale krach inspanningen vraagt. bvb. morgen in de srstreek waar ook een ichement wan Aalst aanwezig zijn», zeg- kapitein Milcamp, be- iebber van het rijks- itdistrikt Aalst op de iptie van het jaarlijks van de Rijkswacht, leden zaterdagvoor- In de eucharis- iering in de St.-Jo- ifskerk met koncelebra- hield Pastoor Van wde, een opgemerkte jmilie. «gerekend op het mo- cent dat in Egypte de il- «plechtigheden van esident Sadat plaats epen herinnerde de edikant aan de golf van inslagen die de wereld zijn grondvesten doet Ideren. Zo met presi- nt Reagan en Paus Jo- nnes-Paulus. Zo ook tfiter ietwat verder af Ikt Mgr. Romero; Pater eordeckers, John Ken- jdyen tal van anderen, duisternis verdraagt mers het licht niet en of de hel is losge- roken. Satanische, de- jnische krachten zetten alles op om stukken te aken waar het enigs- s kan. Geknield wordt sr de geldmoloch, het dn wordt langs alle zij- ontwricht en werk- sheid leidt naar dief den moord. Jrog, diefstal, moord, rorisme, drugversla- g zijn aan de orde van Waar bij de pira- le van het geluk eer godsdienst en ar il vroeger aan de basis an en het geluk ons lachte aan de top d de piramide nu op wordt nu de basis en de rest hangt gewoon in de lucht. De citroen moet worden uitgeperst tot de laatste druppel. Pastoor Van Henden ziet dan ook voor de rijks wacht als taak mee te hel pen om terug te komen tot een meer geordende maatschappij, minder ontwricht alleszins. Dit zelfs met inzet van het eigen vege lijf. In de eucharistieviering, opgedragen voor overle den rijkswachters, stond adjudant-chef Capelle als vaandrig in de midden- beuk en bliezen trompet ters van de Aalsterse brandweer het Te Velde. De mis werd dan beslo ten met het Belgisch Volkslied en met de Hym ne van de Vlaamse Ge meenschap. In een korte plechtigheid bij de ingang van de rijks wachtkazerne legden kommandant Milcamp en mevrouw Snoeck, eer tijds weduwe Bouckenae- re, bloemen neer bij de gedenkplaat van adju dant Bouckenaere, briga- dekommandant te Aalst en gefusilleerd door de bezetter op 24 oogst 1944 te Oostakker. De trompet ters brachten daarbij een ontroerende «Last Post». Bij de receptie mocht de bevelvoerder tal van pro minenten uit de rijks wachtmiddens, de mili taire wereld, de magistra tuur, de klerus en de openbare besturen ver welkomen. Onder hen o.m. prokureur des ko- nings De Saegher, kolo nels De Coninck en Bran- teghem, stafofficier ma re distrikskommandant, minister Moyersoen, bur gemeesters D'haeseleer en Van Isterdael, deken De Vos, provincieraadsle den, schepenen en ge meenteraadsleden, hoofdngen/'eur - direk- teur Openbare Werken hoofdpolitiekommissaris Aimé Provost met kom- missarissen Buyle en Van den Broeck, kommissaris van de Gerechtelijke Poli tie Reynaert, reserve-offi cieren en officieren van het brandweerkorps. Kapitein Milcamp herin nerde aan de slag bij Ede molen en stelde dat deze daden van moed en zelf opoffering als voorbeel den kunnen worden ge steld aan de huidige ge neratie in de moeilijke tijd die we nu beleven. Van rijkswachters wordt verlangd dat ze hun taak op intelligente en verant woordelijke wijze zouden volbrengen, volledig ver trouwen hebben in hun chefs en zich niet laten beïnvloeden door «af bouwende of opbreken de» kritiek. Spreker deed hierbij een oproep tot de bevolking begrip te heb ben voor de taak van de rijkswachters. In diskre diet brengen van de rijks wacht komt alleen orde verstoorders ten goede. Wil de Belgische Staat demokratisch ingesteld blijven dan is het noodza kelijk dat zijn dienaars worden gerespekteerd. Naast de kapitein en lui tenant Volens krijgt het Aalsters kommando een derde officier in de per soon van luitenant Berghmans die reeds te Brussel als bevelhebber van een «carrousel-eska dron» zijn sporen letter lijk en figuurlijk verdien de. Samen met de reeds genoemde luitenant zal hij zich vooral bezighou den met misdaadbestrij ding en verkeersproble matiek. Zoals zijn dame dan in de bloemen wordt gezet is dit ook het geval met adjudant Van Mos- sevelde die eerlang met rust gaat nadat hij reeds van in 1961, onder liefst vijf verschillende bevel hebbers, in het rijks- wachtdistrikt Aalst aktief was. Na de receptie volgde dan het jaarlijks privaat bal in de FFR-feestzaal. LH Benoeming met unanimiteit in een stad als Aalst waar politieke hartstochten nogal eens oplaaien is verre van een alledaags feit. Het betreft inderdaad quasi een unicum in de stedelijke annalen. Op uitzondering dan van één stem waar ergens een kriebel te veel of te weinig aan was doch die toch eveneens bedoeld was voor de nieuwe hoofdpoli tiekommissaris Aimé Provost. Onze nieuwe hoofdpolitiekommissaris Provoost. Pas sinds woensdag 7 ok tober benoemd tot bekle der van de hoogste plaats in de stedelijke po- litiehiërarchie nadat hij reeds een tijdlang de dienst van hoofdpolitie kommissaris waarnam na het met rust gaan van zijn voorganger René Cottyn, ontvangt hij ons in zijn bureau aan het Kannunnik Colinetplein «met open deur». «Open deur» voor iedereen blijkt immers zijn leuze te zijn en informatie en hulp wil hij iedereen bieden bin nen de beperkingen ui teraard aan zijn ambt ver bonden. Aimé Provost wil ten dienste staan niet van 30.000 doch van alle 80.000 groot-Aalste- naars. Aan een regelrecht inter view heeft de nieuwe hoofdpolitiekommissaris (nog) geen boodschap. Dat komt later wel als hij ingewerkt is in de mate rie en nog meer ervaring heeft opgedaan. Zijn curricilum vitae deelt hij ons bereidwillig mee: geboren te Erembo- degem op 8 mei 1928 diploma A2 als tech- nikus politie-agent te Erem- bodegem op 1 augustus 1952 adjunkt politiekom- missaris te Erembode- gem op 1 december 1955 na het volgen van de kur- sussen van de school voor politiekommissaris- sen en adjunkt-politie- kommissa rissen. politiekommissaris te Erembodegem op 7 juni 1972 als gevolg van de fu sie politiekommissaris te Aalst op 16 december 1977. Eerst belast met de briefwisseling en daarna met de administratie. Kommissaris Buyle neemt de tak verkeer voor zijn rekening en kommissaris Van den Broeck het rechterlijk ge deelte. hoofdpolitiekommis- Elders in dit weekblad kan U lezen over de diskus- sie in de jongste gemeenteraad rond de tien jaarlijkse volkstelling, die in Aalst maar niet schijnt te kunnen beëindigd worden. Hierbij werd schepen van sociale zaken Edgard Hooghuys scherp aangevallen door de CVP-oppositie. Ondertussen deelde de schepen ons in een infor meel gesprek mede dat niet hij het was die verklaard had dat hij zijn eigen formulier niet zou invullen maar wel burgemeester D'haeseleer zelf. Anderzijds wist de schepen ons te vertellen dat hij herhaaldelijk in het schepenkollege gewezen had op de gebrekkige gang van zaken, en dat hij zelfs op een bepaald moment officieel laten akte- ren heeft in de notulen van het schepenkollege dat hij zich distancieerde van de manier waarop te Aalst de volkstelling aangepakt werd. Het monument ter ere van Louis Paul Boon komt terug in het nieuws. In het jongste nummer van De Autotoerist zegt VAB-VTB erevoorzitter Jozef Van Overstraeten het volkomen eens te zijn met een Aalsters monument voor de overleden letterkun dige. «We zijn het echter niet eens met een beeld van de bandietmoordenaar Jan De Lichte, met de veel te hoge kosten en met de plaats voor dat monument door een ijdele beeldhouwer uitgekozen», aldus let terlijk de heer Van Overstraeten. De dienst bevolking van de stad Aalst maakt bekend dat de nieuwe straatnamen Goosenbroeck te Meldert (nabij de Mutsereelstraat), Mimosa straat te Gijzegem (nabij de Kruisstraat), Wate ringen (achter het park Terlinden) en Olmen straat te Erembodegem (nabij de Driehoekstraat) nu officieel zijn. Het probleem van het lekkende dak aan een vleugel van het stedelijk ziekenhuis blijkt van lange adem te zijn. Op de perskonferentie van het schepenkollege blijken nog andere juridische twistpunten lang aan te slepen, zoals het dossier van Beton wegenbouw, het probleem van de inzakkingen bij de funderings werken aan het nieuw Kultureel Centrum, enz. Burgemeester D'haeseleer wijdde deze problemen aan het «ongelooflijk tekort aan magistraten en personeel bij de Belgische rechtbanken». Een beroep tegen een vonnis van de Vrederechter wordt nu al ingeschreven op de rol voor... 1983!! Wat specifiek het probleem van de nieuwbouw van het hospitaal betreft zal men tengevolge van de recente moeilijk heden wel opnieuw aandringen bij de gevolmachtig de advokaat om enig spoed te zetten achter de afhandeling van het dossier. Het ziet er naar uit dat het huidig stadsbestuur volgend jaar opnieuw naar de Aalsterse burger toe zal komen. Burgemeester D'haeseleer kon echter nog niet zeggen wanneer en op welke manier dit kontakt met de bevolking opnieuw zal georganiseerd worden. Het organiseren van een nieuwe reeks hearings hangt dus blijkbaar wel in de lucht. saris te Aalst op 7 okto ber 1981. Sinds jaren is kommissa ris Provost medewerker van de prokureur des ko- nings te Dendermonde bij de politierechtbank. Naar we vernemen zou naast het feit dat de poli tieke partijen een eensge zinde beslissing nemen ook de bevolking una niem tevreden zijn over deze benoeming die in derdaad in goede aarde is gevallen. Dat het politiekorps zelf zich ermee in zijn nopjes voelt is een waarborg te meer voor een vruchtba re samenwerking. LH rkop gezet. Het genot joor Michiels, de vroege- lij de laatste benoemingen in het leger komt de «vordering voor van een gewezen Aalstenaar, faurice Barrez, tot generaal-majoor. Vellicht een van de jongste generaals van het telgisch leger. lij is een officier van de luchtmacht en was zelf en tijdlang piloot, wellicht een reden van het Vroegtijdig bereiken van de top in de militaire liérarchie. Hem kan nog alleen de bevordering luitenant-generaal, drie sterren en twee ba- stten, ten deel vallen. eneraal Barrez was destijds kabinets-attaché ran minister Moyersoen, toenmalig minister an Landsverdediging. In die funktie hield hij ch o.m. bezig met het uitgeven van een militai- ibrochure en met public-relations, linister Ludovic Moyersoen bewaart aan deze nedewerker de indruk van een buitengewoon hap man. lor LH De jaarlijkse prondelmarkt van 't Apostelken is reeds aan een jubileum toe: dit was de tiende keer dat men spullen van allerhande allooi kon aanbieden aan kijk- en kooplustigen. De mooie, echt herfstige maar wel winderige! zondagmorgen zorgde ervoor dat zowel verkopers als kopers in spé paraat waren. Jp 3 oktober jl. organiseerde de stedelijke lenst leefmilieu, in samenwerking met de poli- de, een geluidsmeting waar alle bromfietsers «h vrijwillig konden aan bieden voor lawaai- ontrole. lechts 47 personen beantwoordden de oproep, i hiervan werden een tiental in overtreding avonden met de bestaande wetgeving op de m- s'uidshinder. a burgemeester deelt mede dat het van nu af >n menens wordt. Hij waarschuwt de bromfiet- !rs dat er een repressieve aktie zal volgen, aarbij de politie niet alleen het geluid zal het ontroleren, maar ook zal nagaan of de be en- Murders het noodzakelijke rijbewijs of het «at- st van welslagen» bezitten, dit niet het geval dan riskeert men een boete tn minimum 30.000 fr. Als de bromfietser terbij niet verzekerd is komt hij in de rij van «in islag genomen brommers» terecht. w de ouders worden gewaarschuwd dat zij "gerlijk aansprakelijk zijn voor hun kinderen, Burgemeester hoopt met deze aktie een brok twetendheid te hebben weggenomen en met- in op de medewerking van de inwoners te "gen rekenen dat de politie geen enkel pro- ra-verbaal hoeft te maken. VEHE Een traditie van tien jaar is ook niet niks: de men sen weten wat ze van zo'n evenement mogen verwachten, waar ze aan toe zijn. En alhoewel de prondelmarkt in 't Apos telken nog niet de faam heeft verworven van soortgelijke gebeurtenis sen in Brussel bijvoor beeld dat kan ook moeilijk anders mag ze toch gezien worden. Meer zelfs: deze prondel markt begint meer en meer de gedaante aan te nemen van een heuse antiekbeurs. En dat er waarlijk koopjes te doen waren, werd vlug duidelijk wanneer je een blik wierp op het zeer ver scheiden aanbod. Naast de traditionele heiligen- en Christusbeelden, werd er een zeer ruim assorti ment van allerlei oude, antieke gebruiksvoorwer pen aangeboden, die va rieerden van kandelaars tot eierdopjes en van een echte kinderkoets uit overgrootmoeders tijd tot strijkijzers, briefope ners en sabels of pistolen die zo weggelopen kon den zijn uit een mantel- en degenfilm. Ook kon men er een groot aantal prenten en schilderijen van bekende of sinds lang vergeten meesters bewonderen, en natuur lijk waren er ook meer de vergeelde, oude boeken en tijdschriften die broe derlijk uitgestald lagen naast tweedehands strip albums. Begeleid door de muziek van radio Vrij Aalst die ter plaatse een stand had, ^el*s Apostelen waren aanwezig en zongen aangepaste liederen begeleid door een akkordeonist. (CDJ) kon men dus rustig een °PH "h da' Ben ?ie opgekomen wa- degelijk een zekere nood oktober '82. En misschien van grootvader op zol- 2, taHtan h t eerden °nS dat te bestaan aan ^rgelijke vind jij ondertussen ook der? Even kijken maar' en indien nodig of ge- nog minstens tien soort- activiteiten. nog ergens een vergeten - wenst, ook eens in de gelijke prondelmarkten Volgende afspraak dus: en vermolmd pijpenrek portefeuille tasten. De mogen en kunnen vol- talrijke koop- en kijklusti- gen. Want er blijkt wel Heel wat belangstelling voor antiek en rommel aan 't Apostelken. (CDJ) Op het einde van de jongste gemeenteraad werd bij hoogdringend heid een politieregle- ment goedgekeurd inza ke aanplakkingen in verkiezingstijd. Fraktieleider Ghis Wil- lems van de CVP vond het goed dat straffen voorzien werden voor wildplakkerijHierbij drong hij aan dat onwet tig geplakte affiches zouden verwijderd wor den. Wij moeten minder breed zijn, aldus Wil- lems want het ganse jaar door zien wij VU- affiches op allerlei plaat sen in de stad hangen. VU-raadslid Willy Van Mosselvelde verklaarde niet persoonlijk ge kwetst geweest te zijn door de woorden van Willems. «Integendeel ik ben fier een specialist terzake te zijn» zo ging hij verder, terwijl hij de aanplakkingen van de Volksunie verdedigde door erop te wijzen dat deze partij niet voldoen de financiële middelen heeft om het anders te doen. Terloops stelde hij de CVP-oppositie voor eens een kijkje te gaan ne men te Leuven, waar al les en nog wat overplakt is met affiches van eer ste minister Eyskens. Hierop replikeerde Wil lems dan weer dat de Volksunie-voorzitter wel een voorstel deed om de verkiezingsuitgaven te beperken tot 3 fr per kiesgerechtigde «maar de Volksunie heeft al zo veel geplakt dat deze 3 fr. al lang op zijn» aldus Willems. VEHE

De Voorpost | 1981 | | pagina 5