I EREMBODEGEM f 1 WEL CENTRUM ALS TERJODEN RGT VOOR BOORDEVOL AGENDA! JEFELECITEERD EN... I0EDE VAART! r<; Met schoolgemeenschap op bosexploratie K.A.V. en Jong K.A.V. Erembodegem opteren voor het gezin W.B. stelt jaarprogramma voor _i iis 60-jarig bestaan Wielerklub Terjoden OEIENDE HOPPERANKJES De Voorpost - 30.10 ,1981 - 11 f Geoi] teken J i toe ij man JJ aaf, Y'j reman Theofi ierema :zient erstcl Ven roepen zowel in Erembodegem-Centrum als op Erem- tm-Terjoden gericht tot alle K.W.B.-ers, om op de de Raadsvergaderingen een woordje te komen meespre- rer het nieuwe jaarprogramma en over de aanstelling van ieuw dagelijks bestuur dat de komende twee jaar de ig Erembodegem-Centrum en de afdeling Erembodegetn- Jen moet leiden, kenden een onverhoopt succes. Tiental len waren aanwezig. algemene raadsvergade- f an 16 oktober in Terjo- 1 **ill] rrd volgend programma - Mej rk,: s> ningswoord door voor- A Eddy De Backer lunts, :en va odewij lbrech Wille, de aktivi- afgelopen diamontage ove teiten van het werkjaar voorstel nieuw jaarpro gramma toespraak door verbonds voorzitter Paul De Lantsheer over het jaartema «Gezin», een open thuis» bestuursherkiezing ontspanning met allerhande oude café-spelen en tussendoor een hapje: kaas met wijn. Na een vruchtbaar gesprek tus sen de bestuursleden en de aan wezige K.W.B.-ers werd vol gend gevarieerd jaarprogram ma goedgekeurd. In de maand november pro grammeert K.W.B. Terjoden een mosselsouper, een kaarta vond en, waarschijnlijk in sa menwerking met K.A.V. Terjo den een vrolijk St. Maarten feest. En in december staat even eens met K.A.V. Terjoden een zalig kerstfeest op het pro gramma. Een gespreksavond rond het jaartema «Het gezin» is voor zien voor de maand januari 1982. En in februari gaat K.W.B. Terjoden een avondje uit: een toneelvoorstelling bijwonen in K.V.S. Brussel. In de maand maart volgt een tweede gespreksavond, samen met K.A.V. Terjoden over «Het Gezin», een open thuis» en ook wel een kaartavond. In april wordt paasfeest gevierd en gaat de K.W.B. Terjoden samen met de B.G.J.G. Terjo den op lentewandeling. En in de meimaand staat naast een gezinsdag, ook nog een les senreeks «Koken» en samen met de B.G.J.G. een jogging- reeks op het programma. f ■L.V. Erembodegem 50 jaar I :h prii guitgi nog fst i er et de Ie eikt "'holiek Vormingswerk van Landelijke Vrouwen, afdeling Vdegem, vierde zaterdag 24 oktober 1981 haar gouden est. Die dag groeide uit tot een echte «feestdag» na 50 mhorigheid in een boeiende Boerinnenbond K.V.L.V.- lem :e lokti 18 Moo^ei eel n he eeuw geleden startte innenbond» in onze Het ledenaantal steeg irend en na enkele jaren Gilde niet meer weg te it het parochiaal leven tmbodegem. En heel wat grepen er de geboden ich persoonlijk te ont- Ondertussen hebben bestuursleden en ver- me E.H. Proosten de af- goede banen geleid en Tia's opgesteld en uit- die het godsdienstig, k sociaal en maatschap- ijken van elke het landelijk milieu. werd de «Boerinnen- herdoopt in «Katholiek n Landelijke i». Dus ook in Erembo- Maar ook na deze trandering streefde de ing voortdurend verder welzijn en ontplooi- leefmilieu en stelde ze in onze hedendaagse happij centraal. En ont- st elbare landelijke vrouwen heb ben, jaar in, jaar uit, deelgeno men aan tientallen geprogram meerde godsdienstige huiselijke of socio-kulturele aktiviteiten van de afdeling. Ook dit jaar staan nog verschillende vor mingsnamiddagen, kooklessen, uitstappen en sportavonden op het programma. En een sinds enkele jaren aktieve Jong- K.V.L.V.-kring is een waarborg voor de toekomst van K.V.L.V. Erembodegem. Deze vereniging werkt ook mee aan de uitbouw van de Kerk van Christus. Daarom vooral noemt het zich een -katholiek vormingswerk» En daarom ook werd de K.V.L.V. jubelviering begon nen met een plechtige eucharis tieviering in de kerk van 0.L- Vrouw Hemelvaart om 18 uur, als dank voor de positieve bij drage in het parochiaal leven van onze gemeente en om samen te bidden voor de verdere bloei van de vereniging. Tijdens deze plechtigheid werd E.H. Ban ters, proost van de afdeling. bijgestaan door E.H. Omer De Saert, nationaal proost, en door E.H. pastoor De Pelecijn en E.H. Vinck, medepastoor. Het was ook E.H. De Saert die tijdens de eucharistieviering de homilie verzorgde. Hij feleci- teerde K.V.L.V.-Erembodegem voor de voorbije werking, en typeerde de afdeling als een brandende kaars in onze eigen omgeving. En de leden verge leek hij met de prachtige rozen uit een rozentuil die vóór hem het altaar versierden. Ze zijn allemaal verschillend in kleur. Maar samen vormen ze, on danks hun eigenheid, één ge heel, één tuil... En daarom ook worden K.V.L.V. vrouwen aan gespoord in samenhorigheid, in verbondenheid te leven. En dat leven sluit in: werken, feestvie ren, lijden, bidden enz. «Ver bonden nu voor morgen» is de opgave voor het werkjaar 1981- 1982 En dit betekent een uit daging om het werken en stre ven van iedere nieuwe dag met vernieuwde moed aan te pakken. Na de plechtige eucharistievie ring volgde een feestmaaltijd in het parochiehuis die uitgroeide De heer Coppens, voorzitter van het Neerhof van het Land van Aalst, (per) (per) En hopelijk wordt het nieuwe werkjaar einde juni 1982 afge rond met een tentoonstelling in de parochiezaal. Voor de uitwerking van dit boordevol programma hoopt een nieuw-verkozen be- stuursploeg te mogen rekenen op de medewerking van alle trouwe leden. En samen met hen zal ze ook trachten het peil van de afdeling Terjoden voort durend op te voeren. De bestuursverkiezing gaf vol gende resultaten: voorzitter: De Backer Eddy ondervoorzitters: De Zwaef Rudy en Sonck Gilbert sekretaris: De Brouwer Hermanêschatbewaarder: Van Dorpe Frans bestuursleden: Adriaans Omer, De Dier Danny, Gijsels Theofiel, Pontseele Hilaire, Van der Eist Adolf, Vinck Frans en Voesterzoons Floris. In Erembodegem-Centrum werd de raadsvergadering ver leden zaterdag ingezet met een keurige diamontage over het K.W.B.-jaartema «Gezin, een open thuis». De bedoeling van de werking rond het gezin is meer welzijn te realiseren in de werknemersgezinnen en dit door het ijveren voor betere levenskansen van het gezin, het bevorderen van de opvoedings bekwaamheid van man en vrouw en door het bevorderen van de relatiebekwaamheid van de ouders. Deze werking loopt dit jaar vooral in samenwerking met K.A.V.. De dia-montage be lichtte heel wat elementen, als eerste aanloop, om het voorop gestelde jaartema te kunnen realiseren. Als tweede punt op de agenda stond een bezinningswoord door E.H. Vinck A., proost van de K.W.B. afdeling Erembode gem-Centrum. Hij vroeg alle K.W.B. leden het gezin cen traal te stellen, in dit gezin echte «vrede» na te streven, begrip te hebben voor de gedra gingen van opgroeiende kinde ren en jongeren in het alge meen, en zich te verzetten tegen alle geweld, ook in onze heden daagse gezinsbeleving. Na de evaluatie van het jaar verslag 1980-1981, een terug blik op de georganiseerde ge- spreksavonden «Thuis energie besparen», «Hoe een rijbewijs halen?», «Hoe slagen in een rij examen?» en «Van de school naar den dop», op de optredens door de eigen toneelgroep «Tijl en Nele» met het blijspel «De Bokskampioen» en op de voor bije reizen naar Engeland, Ne derland en onze eigen Arden nen, werd het nieuw jaarpro gramma voorgesteld. Op 13 november a.s. staat een gespreksavond «Het gezin, ge loven w'er nog in?» en op 19 januari 1982, een tweede ge spreksavond «Grote kinderen, grote zorgen» op het KWB pro gramma. En op 21 maart 1982, wordt samen met KAY een gezinsdag gehouden in Affligem. «Pré- en brugpensioen» wordt besproken in februari 1982, «Tips over isolatie» of «Toe lichting over het nieuwe erf recht» in april 1982 en «Gezon de voeding» in mei 1982. Het paasfeest van KWB Erem bodegem-Centrum is voorzien op 12 april 1982 en Bet Stl Maartenfeest op 7 november 1981. Ook drie eendagsreizen in juli-augustus 1982, 2 optre dens op 21 en 28 november a.s. van de eigen toneelgroep alsme de een optreden met eenakten op het paasfeest, vervolledigen het nieuwe jaarprogramma. En ook Lourdeswerking en Zie- kendienst zullen verder gesti muleerd worden. Na de beoordeling van dit geva rieerd jaarprogramma werd tenslotte overgegaan tot de ver kiezing van het bestuur van de KWB afdeling Erembodegem- Centrum. En na de telling van de uitge brachte stemmen werd Eddy De Cock als voorzitter verkozen en werden de overige bestuursta ken verdeeld tussen Achiel Van Autrève, Paul De Dier, Ber nard De Mooi, Alouis Galle en Van Gucht Frans. Dit bestuur hoopt alvast met zijn veelvuldige werking tijdens het komend werkjaar een steentje bij te dragen tot meer gezinsgeluk! (D-B.) De gemengde vrije school. Geraardsberge steenweg 77, Erem- bodegem-Terjoden, programmeerde maandag 19 oktober U. een dagje bosexploratie voor het jonge volkje van de school. Het werd een aangename en leerrijke dag voor groot en klein. Dit zullen onze lezers ongetwijfeld ook wel kunnen afleiden uit volgend verslag dat ons overgemaakt werd. 19 oktober... Eerst even het En inderdaad... het werd een ochtendnieuws beluisteren... prachtige herfstdag! En onmiddellijk daarna: de Blauwe, rode, gele, groene weersvoorspelling: «na het op- laarsjes aan de voeten, de trekken van de ochtendmist knapzak mee en regenjas aan wordt het een zonnige dag!» (da's 't zekerste, niet?): zo ver trokken zestig leerlingen, bege leid door verscheidene leerkrachten, van de gemengde vrije school van Terjoden, voor een dagje naar het bos. Een flinke wandeling door de na tuur, de kouter en modderige veldwegels worden ons niet be spaard. Het bos, de Wilde Beek, te Denderhoutem ligt nog in «peis en vree», niet vermoedend dat een groep wild entousiaste kin- 1H III jong is de vereniging: het Katholiek Vormingswerk Landelijke Vrouwen te Erembodegem. len tot feesten, (per) tot een echt gezellig samenzijn van proosten, bestuursleden en leden van K.V.L.V. Erembode gem. En iedereen zal ongetwij feld nog dikwijls terugdenken aan de fijne menu die aan alle deelnemers opgediend werd. deren het bos komen verken nen. De leerlingen worden in groepen verdeeld. Om elf uur krijgt elke groep een opdrach tenblad. Voor het 1ste, 2de en 3de zijn de opdrachten anders dan voor de 4de, 5de en 6de klassers. Het waarnemingsge bied is voor de eerste groep ook kleiner dan voor de tweede groep. In het elzenbos zijn im mers enkele drassige gebieden, dus... voorzichtigheid is wel geboden! Elke groep (nogmaals onder verdeeld in groepjes van drie) lost een aantal algemene vragen op. De silhouetten van bomen en hun bladeren zoeken, waar nemen en vergelijken lijkt geen gemakkelijke taak... De zwarte els wordt uitvoerig besproken en., vele elzeproppen moeten eraan geloven. Ook paddestoelen en varens krijgen ruimschoots belangstel ling. En... een landkikker wordt duchtig geobserveerd. «Dat zijn buik dik is van zijn jongen», is nieuw! Daarom... een lesje over de kikker, en zo'n lesje is gauw meegenomen... Rond het middaguur zorgt Zus ter Paula (bijgestaan door Ma rie Jeanne) voor geurende, lek kere chocomelk, met verse melk, recht van de koe! Het jonge volkje eet vlug enkele boterhammekes. Maar... de tijd vliegt snel. Velen kunnen niet vlug genoeg terug aan 't werk. En het waarnemen en zoeken herbegint. Alle belang stelling gaat tenslotte naar een varen. Want... die sporen zijn zö interessant. Om veertien uur verlaten we het bos. De terugtocht wordt aangevat. De laatste kilometer weegt wellicht wel zwaar... maar eens terug op school is iedereen blij en tevreden. En... de bomen, planten en dieren, de ganse levensgemeenschap in de Wilde Beek, kunnen herade men. Het is terug rustig gewor den in het bos... Wie belangstelling heeft voor de opdrachten «met de klas naar het bos» en «Een bos, meer dan bomen!» kan hiervoor terecht bij Jo en Marijke Vonck-Gos- seye. Edestraat 134, 9450 Haal- tert Tel. 053/21.27.07. (D.B.) dl rembodegem LV.L.V. gespreksavond tdag 4 november te 20 vond gehouden door en Liefde is wagen... rdc fn '8 we"tom' 'ik' „d over pater Pio "e' oensdag 4 november te 20 ut belangstellenden verwacht gen raai I frgadering A.C.V. ?e? Hartelijk welkom i te 20 uur! ir wordt in de crypte r Jong-K.V.L.V. worden in de parochiezaal oor de diaavond over pater meuwsjes programmeert in het Heem: 30 oktober te 20 uuur: dropping voor jong-hernieuwers nieuwers K.S.A. •g 2 november te 14 uur: banaktiviteitcn voor knapen g 3 november te 13.30 u.: papierslag en ontspanning voor jong-hernieuwers en hemieuwers K.S.A. eens kennismaken met K.S.A. St.-Amandusbond? Atlanta Drive-in Show Atlanta fans noteren nu reeds volgend rendez-vous: pptfcg 7 november 1981 te 19 u. in Jeugdhuis Eureka. CCJltraat, Erembodegem: een spetterende Drive-in show met am Iredens van o.a. Frederico Van Den Bergh! jes II br iloft iktus Arijs en Maria Perdaens, wonend Ressebeke 29, hun gouden bruiloft. i ijke geluk' Ondertussen werden herinne ringen opgehaald en terugge dacht aan vervlogen jaren. Maar ook aan de toekomst werd gedacht. En afspraken werden gemaakt voor de eerstvolgende gespreksavond door en voor Jong-K.V.L.V.-Erembodegem, met als tema «Liefde is wagen en winnen» op 4 november te 20 uur, voor de gespreksnamiddag over «menopauze» een onder werp dat elke vrouw aanbe langt, op 10 november te 14 uur of voor de kookles «caloriearme voeding door minder wet- en suikergehruik» op 25 november te 19.30 uur. Ook op 9 decem ber te 19.30 uur wordt heel wat belangstelling verwacht voor de kookles «Feestelijke nagerech ten in ieders bereik». En op 11 december staat de parochiale avond op het programma. En ongetwijfeld zullen er ook heel wat deelnemers zijn aan de hobbynamiddag «Kerstdemon straties» op 20 december te 14.30 uur K.V.L.V. Erembode gem streeft naar «verbonden heid nu voor morgen». Begin nen we er samen aan? Goede moed! (D.B.) De koninklijke Wielerklub Terjoden viert haar 60-jarig bestaan, i feesthoed op te zetten en er eens duchtig om te feesten, (per) reden om de Onder het thema «Gezin brug tussen mensen en brug naar de wereld» heeft K.A.V. en Jong K.A.V., afdeling Erembodegem- Centrum het nieuwe werkjaar 1981-'82 alvast veelbelovend ingezet. Onze burgervader verwelkomde de leden van de Koninklijke Wielerklub en overhandiade hun voorzitter het ereplakket van de stad Aalst, waarna een receptie.volgde, (per) Hieronder geven wij het over zicht van de aktiviteiten tot nieuwjaar in een notedop. Neem alvast agenda en rode balpen bij de hand, want 't wordt weer gezellig en tegelij kertijd interessant. Hier gaan we: 3 november: kernvergade- ring 7 november: St. Maarten feest Jong K.A.V.-K.W.B. 13 november: Gespreksa vond K.A.V.-K.W.B. «Gezin, geloven we er nog in?» 24 november: Dagelijks Be stuur (19.30 u.) 29 november: alleenstaan den. «Het kind in een gezin». 10, 17 en 24 november: 1 december: kernvergadc- ring. 13 december: feestvergade- ring K.A.V.-Jong K.A.V. «Ge zin. brug tussen mensen». 14 december: kennismaking met jong K.A.V. 1, 8, 15, 22 december: turnen. Iedereen is hartelijk welkom en ideeën, suggesties zijn eveneent welkom... (db

De Voorpost | 1981 | | pagina 11