Veel kansen, geen doelpunten Te weinig routine Alleen op kop Tegen een muur Beveren voor onmogelijke opdracht in het piratenpaleis? Wilfried Van Moer kijkt naar de stand Zo sterk als leiders Wordt assistent van Braems coach van de Algerijnse nationale ploeg? PI Staf Van den Bergh: «Nog blij met een puntje» 18 - 30.10.1981 - De Voorpost KV Mechelen-SK Beveren 0-0 Voor Beveren werd het zondag tegen het zwakke KV Mechelen dan toch weer geen zege. Ook tegen de Maneblussers bleek opnieuw dat Beveren vooral degelijke afwerkers mist. De Waas landers lieten totnogtoe het minst tegendoelpunten optekenen, zes, maar vonden zelf ook nog maar vijf keer de weg "aar de netten van de tegenpartij. En dat is na negen kompetitie wedstrijden dan toch wel iets te weinig. Op Mechelen speelden de geelblauwen nochtans geen slechte partij. Van Moer was opnieuw in zijn dagje, trok mooie lijnen op de grasmat en gaf a£tn zijn ploegmaats enkele goede scoringskansen. Maar de afwerking was opnieuw on gelukkig. Ook Baecke zette zich in om Beveren dan toch naar de zege te bren gen, maar ook hij scheen het doel niet goed te zien staan. Pas na twintig minu ten moesten we het eerste schot noteren toen Theunis een vrijschop recht op de muur schoot. Rond het halfuur werd de Beverense druk vooral dankzij Van Moer-Schönberger, nog groter, maar miste eerst Creve en schoot Theunis even later recht op de uitge lopen Verbelen. Verbelen, dat moet gezegd, die ach teraf bekeken het ruimste Mechelse aandeel in de pun- tendeling mocht opeisen. De tweede helft startte met een aanvallend Beveren dat wel voelde dat hier iets in zat. Schönberger ging nog wat sneller en precie- ser spelen en schiep enkele mooie kansen. Mechelen ontsnapte rond het uur tot driemaal aan een doelpunt. Eerst schoot Albert, na sa menspel met Schönberger en Baecke, van dichtbij naast, daarna wist Stevens een hoekschop van Theunis ver over doel te verlengen en in de volgende faze kon ook Martens, pas ingeval len voor Creve, niet anders dan de bal recht op Verbe len plaatsen. Beveren bleef gans de tijd drukken. Me chelen waarschijnlijk wel het zwakste broertje uit eer ste klasse, kon zelden tot gevaarlijke akties komen. Alleen De Ridder probeerde wel eens iets op te bouwen maar hij kreeg dan weinig hulp van zijn ploegmaats. De goede kansen bleven voor Beveren. In de zeven tigste minuut kreeg de op gerukte Baecke een enige doelkans maar ook Mark leed aan de Beverense ziek te: hij schoot van dichtbij in het zijnet. Beveren bleef hard werken met Van Moer negentig minuten op het veld, maar vond geen ope ning r»»ar de Mechelse net ten. Wanneer hun pogin gen dan toch eens de goede richting uitgingen, was daar altijd nog uitblinker Verbelen paraat. Een in drukwekkende partij werd het achter de kazerne dus zeker niet, vooral niet van de thuisploeg. Het was dui delijk Beveren dat het meest liet zien en dat hier een overwinning kon opeisen. Hugo AERTS Toeschouwers: 6.000 Scheidsrechter: Van Volcem KV Mechelen: Verbelen, Van den Broeck, Kesse- laers, Brookes, Asselbergs, De Coster (71' Janssens), Lambrechts, Conincx (84' Crabbe), De Ridder, Van Rooy en Jensen. SK Beveren: Pfaff, Jaspers, Garot, Buyl, Baecke, Van Moer, Schönberger, Albert, Theunis, Stevens, Creve (58' Martens). Boeking: Buyl. puntje voor een arme ploeg alstublieft! als de (punten)nood f het hoogst is S. is de draw nabij Ex-Mechelaar Stevens en ex-Beverenaar Coninx deelden de puntjes. - TERUGWEDSTRIJD EUROPABEKER Woensdag speelt Beveren zijn terugwe strijd in de tweede ronde van de Europabek 3. De tegenstanders kennen we reeds. I stoere, snelle jongens van Hajduk Split. B wordt voor de Braemsboys een moeilijk waarschijnlijk zelfs onmogelijke opdrac daar in Joegoslavië. Jong Lede-Union Doornik 2-3 «Verliezen zoals vorige week op Sint-Niklaas is even eervol als normaal. De punten kwijt spelen in een wedstrijd die men doorlopend in de hand heeft gehouden, wijst alleen op een gebrek aan routine van de verdediging.» «Dit zal niemand me kun nen tegenspreken,» zegde trainer Eric Delmulle. «Vo rig jaar beschikte Jong Le de over een uiterst gerouti neerde defensie met De Groote, Rudy Van Belle en Mare DUondt. Thans blijft enkel Parrez over en met de jonge beloften rondom hem, heeft Freddy blijkbaar ook iets van zijn zelfver trouwen ingeboet. Het is gewoon ondenkbaar dat één man tweemaal tereke een ganse verdediging op rolt. Er om te zeggen kan doorwandelen zonder te worden aangevallen en bo vendien evenveel maal weet te scoren. Reeds in de aan- vangsminuten was doel man Vyt bliksemsnel moe ten tussenkomen om een vroeg doelpunt van de be zoekers te voorkomen. Toen we achteraf dan toch op voorsprong kwa men langs De Ryck, zat het bepaald snor. Niettemin heb ik er tijdens de rust op aangedrongen dicht bij de tegenstander teblijven spe len, en precies hierin heb ben de Leedse verdedigers gefaald. Een klepper als Be- cande kreeg te veel ruimte met de gevolgen die we nu kennen. Zulks houdt niet in dat we moeten gaan wanho pen in verband met het ver der verloop van de kompeti tie. Men moet evenwel rea listisch blijven en durven stellen dat de defensie het minst sterke ploegonder- deel vormt. Zulks wordt overduidelijk bewezen door de doelpuntenstand die aangeeft dat per wedstrijd gemiddeld twee goals wer den «gepakt». We proberen er zeker iets aan te doen, maar routine kan zomaar niet worden meegegeven. Anderzijds schrikt iemand als Herman Ooeterlinck wel terug van een funktie als voorstopper, terwijl De Temmerman en Van Have- re die voor deze funktie werden aangekocht, nog niet hebben weten te over tuigen.» Uiteraard mist Jong Lede ook een echte orkestmees ter tussen de lijnen, iemand die in alle omstandigheden rust kan brengen en weet te bevelen. Toon Pfaff die zulks wel moet aankunnen, zit trouwens ook opnieuw voor meerdere weken langs de lijn met een gebroken beentje in de voet Het zit Jong Lede bepaald niet mee en deze eerste thuisneder laag keomt met het oog op de bekerwedstrijd van zon dag tegen Waregem erg on- Het enige meeval komen we in de slotminuten nog gelijk en dan spreekt nie mand over de géïnkasseer- de doelpunten. Het bete kent niet dat de problemen dan ook meteen van de baan zouden zijn,» besluit Eric Delmulle. Zeker is evenwel dat de Leedse trainer hoopt dat ie mand als Luc Van Haevere met de beste inzichten be zield, zich eerstdaags zou weten waar te maken. Dat zou alvast de druk op spe lers als Parrez verlichten. Men kan er immers niet naast kijken dat spelers als Geeraerts en Patrick Van Impe nog heel wat aan erva ring moeten winnen om volwaardige verdedigers te worden. Wil en inzet zijn blijkbaar aanwezig, maar routine is toch nog heel wat anders. De gok met De Temmerman en Rombaut naar het einde van de wed strijd bleek ons al even nor maal, al leverde het finaal niets op. Bij Lede moet men ergens gaan beseffen dat men niet met dezelfde ploeg van vorig seizoen in het veld staat, dat niets onver let wordt gelaten om ook nu tot een behoorlijk rende ment te komen, maar men ondanks de beste bedoelin gen niet op zijn tijd kan vooruitlopen. Er blijven uit eraard nog een ganse kar- revracht wedstrijden te spe len en hierin zal Jong Lede zich zeker kunnen waar maken. C.V. Wilfried Van Moer blijft een rasvoetballer. Dat was het minste dat we konden zeggen na zijn goede prestatie achter de Mechelse kazerne. Van Moer leek duidelijk tevreden toen hij hoorde dat de persjon gens ook zo over zijn wedstrijd dachten. «Ja, dat doet altijd plezier. Het is alleen jammer dat de supporters zo snel een goede wedstrijd verge ten, terwijl een slechte een hele tijd in het geheugen blijft. Na een mindere periode, met last van allerlei kwetsuren, voel ik me opnieuw in konditie. Hier in Mechelen speelde ik zonder moeite de negentig minuten vol. Dat is wel degeüjk het bewijs dat het beter gaat. Met Van Moer gaat het dus beter. Maar is dat ook het geval met zijn Waaslandse klub? «Ik begrijp in feite niet goed waarom men nu altijd schrijft dat het met Beveren zo slecht gaat. We werken aan een ander spelpatroon en die overscha keling brengt altijd wat moeilijkheden mee. Maar bekijk nu even de stand. We inkasseerden het minst aantal doelpunten. Positief, niet? En wanneer we onze achterstallige wedstrijd op Beringen zouden kunnen winnen dan staan we bij de eerste zes. Ook positief? Op drie puntjes van bijvoorbeeld Ander- lecht en Standard, gelijk met RWDM en Antwerp en voor Lokeren, Waregem en Club Brugge bijvoor beeld. Dus toch niet slecht, meen ik. Dat is de plaats van Beveren met al zijn problemen. Ik vraag me af waar we zouden gestaan hebben wanneer we dan ook wat meer meeval hadden gekend. Ons probleem blijft doelpunten maken maar eens onze spitsen de weg naar de netten zullen weervinden, dan ver wacht ik nog ve^l van dit Beveren.» Toen we Wilfried dan nog iets wilden vragen over de nationale ploeg, veranderde zijn stemming. «De nationale ploeg is voor mij een gedraaide bladzijde, meer wil ik daarover niet zeggen.» Dat hebben we dan ook maar genoteerd. H.A. Hajduk Split is de oud- pa, wordt geleverd ste klub van Joegosla- 630 reflektoren die vië. Ze werd gesticht in gen voor zowat 1911. De naam Hajduk lux. Het complex worai is overgenomen van de gefinancierd door'^-'/if aldus genaamde vrijbui- stad Split, Joegosla tere, piraten, zeerovers vakantieoord bij i die gedurende eeuwen door de republiek i de Dalmatische kust be- tië en door de staat, woonden. Hajduk is ge- de terugwedstrijd groeid tot veruit de po- den pulairste klub in Joego slavië. Tijdens de heen wedstrijd op Freethiel dus. Met roepende stelden we ten andere rende maar waarsc vast dat Joegoslaven uit lijk wel sportieve V Hai zowat alle delen van het goslaven, zo bleek land voor het Splitse elf- toch op Freethiel tal supporteren. Woens- dag speelt men in het ongeveer toeschouwers vei Een uitverkocht herin Beveren wordt het i me sie verduiveld een in prachtige Boris Magas lijk om de opgelope Jp van stadion. Een paleis, zo achterstand in beweert men in het af- totaaloverwinning i ploeg gunstige Belgrado. Het buigen. Maar vo ^LirtLn stadion, pas in 1979 blijft onvoorspelbaa ^jer k geopend, heeft een kapa- wie weet overtreffe digini citeit van 50.000 toe- Waaslandse geellde ki schouwers. Hiervan zijn wen zich niet te ge WB£ circa 30.000 zitplaatsen voetbalpiraten van waarvan de helft over- duk Split? dekt. De verlichting, één van de besten van Euro- Rac. Dooraik-Eendr. Zele 0-3 Een opnieuw uitstekend Eendracht Zele heeft een ruime en knappe zege behaald op het veld van Racing Doornik. Door dit resultaat en het gelijk spel van Sportkring Sint-Niklaas komen de Zeie naars na de achtste speeldag aan de leiding van hun reeks. Eendracht kwam in deze moeilijke uitwedstrijd opnieuw tot een sterke kollektieve prestatie en dwong meermaals spontaan applaus af van de meer dan 3.000 Doorniksupporters. Hoewel trainer Hervé Van Lerberghe zijn spelers de opdracht meegaf vooral in het wedstrijdbegin de za ken rustig aan te pakken kwamen de Zeienaars onge wild het initiatief opeisen en plaatsten de thuisploeg onder een bestendige druk. Nadat Cooreman en Blom- me voor de eerste scher mutselingen zorgden ging scheidsrechter Sanzot in de fout. Doornikspeler Demey zond het leder terug naar de eigen doelman, een aktie die Jan Pieters nauwlettend had gevolgd en de te kort gespeelde bal kon onder scheppen om voorbij een verbouwereerde doelman Daniel binnen te trappen. Hoewel de lijnrechter reeds naar het midden te rugkeerde keurde Sanzot tot ieders verwondering het doelpunt af. Gelukkig heeft dit voorval geen invloed ge had op het verdere wed strijdverloop want Doornik stak even de neus aan het venster via spelmaker Chantry. Van Puyvelde bleef attent op pogingen van Degraeve en op een schot van Benredouane. Eendracht kwam verdiend op voorsprong door een doelpunt van Eugène Blom- me. Eenkorrekt tackelende Freddy Jacobs stuurde de bal op links bij Pieters. Jan centerde naar Cooreman die zijn voorzet met het hoofd verlengde tot bij Blomme, de Zeelse topsco rer kende ditmaal geen ge nade: 0-1. Met een herboren Benjamin Saey gingen de bezoekers na rust op hun KV Oostende-SK Sint-Niklaas 0-0 Met een tegenstander die alle middelen goed vindt om de be gins tand gedurende de ganse wed- strijdduur te behouden, is zoals in onze titel staat weinig verdienste te behalen. Toch had Sportkring dit kunnen verwachten bij KV dat hoe dan ook sterk onder de verwachtingen blijft en daarom de verdediging als enige toevlucht nam. Er kwam nog bij dat de Klaaskens veel te weinig over de flanken speelden en zodoende zich steeds in het overbevolkte centrum van de lokale verdediging te pletter liepen. Langs de an dere kant mag dan wel het onverzettelijk uithoudings vermogen van de thuis ploeg in de verf gezet die hoe wonder dat ook moge klinken het eerste gevaar bracht voor Stickens. De immer naarstige Van Wel- senaere schermde de bal goed af en kon inzenden tot bij Ballegeer, die op enkele meters van het doel in vrije positie stond geposteerd. Zijn kops lag sloeg echter rakelings over. Dit was meteen het sein voor de gastelf: door toedoen van Leekens werd een aardige doorstoot geforceerd, die door de puik reagerende Oostendse portier in twee tijden werd onschadelijk gemaakt. Na de kampwisseling een gelijkaardig patroon met een pressend Sportkring dat vooral in de aanval was onthoofd, omdat Jan Si- moen (zelf ooit nog eens Assa-speler) nooit in zijn normale doen was. een ver dienste overigens van zijn belager Hagers. De kustjongens kwamen daarentegen nog enkele malen aardig opzetten langs de eerder genoemde Van Wel8enaere, maar die kreeg te weinig aanvallen de steun. In het laatste kwartier riep de fusieploeg alle hens aan dek, wanneer een goeie knal van Wouters via de vuisten van keeper Sijs op de deklat uiteenspat te. Eventjes nadien loodste Simoen zich dan toch door de thuislinies, maar weer om kwam Sijs zeer goed uit. Het venijn zat ook in deze wedstrijd (in de welbekende staart, want rond de 80ste minuut ging Lodewijckx volgens eigen zeggen naar de bal al te vinnig op Tavernier door. De van nabij volgende arbiter zag hier echter geen graten in. M.N. elan door. Doornik verving een falende Beheyn door Habran in de spits maar ook hij kon de Zeelse defen sie niet in gebreke vinden. Nadat Blomme voor het eer ste gevaar zorgde dwong een sterk spelende Mare Cooreman Daniel tot aktie toen zijn loeier de dwarslig ger trof via de vuisten van de Racing-keeper. Rond de 80ste minuut viel de wed strijd in zijn beslissende plooi wanneer Jan Pieters een enig mooi doelpunt luk te. Peter Van Wambeke le verde een uitstekende diep tepas af aan een gevat door- spurtende Pieters. De Een- dracht-rechtsbuiten omzeil de keeper Daniel en schoot vanuit een scherpe hoek binnen. Deze aktie bekoor de blijkbaar ook de Door- nikse aanhang vermits het applaus voor dit mooie doel punt in het stadion nazin derde. Vijf minuten voor tijd was het sukses voor Eendracht volledig. Filip Plaetinck trok mee ten aan val en rolde de thuisdefen- sie op met een voor zichzelf bestemde lobbal. Filip druk te krachtig af maar Daniel kon het schot niet voldoen de afweren met het gevolg dat een goed gevolgde Coo reman zijn uitstekende wedstrijd met eendoelpunt bekroonde. Trainer Van Lerberghe bedacht hierop Van Wambeke en Pieters met een applausvervanging en kreeg met zijn ploeg alle lof toegezwaaid als revela tie van de lopende kompeti tie. Eendracht trekt op een verheugende wijze de lijn door met sterke prestaties en mengt zich op een bie- zonder ambitieuze wijze in de strijd om het leider schap. Moge dit een ernsti ge verwittiging zijn voor hen die de Zeienaars een stille teleurgang voor spelden. A.J.Z. VROUWENV OETB AU TWEEDE KLASSE Kamillekes - St.-Elen 1-0 Kamillekes Aalst heeft de gelegenheid voor Elen om lijsttrekker St. Elen zijn die eerste nederlaag in de eerste seizoennederlaag slotfaze van die adembene- toegediend. Iets wat Stan- mende match nog af te wen- daard niet zal verwacht telen. Maar doel wachtster hebben. De Aalsterse meis- Brenda Van den Eeckhout, jes hadden deze overwin- die na een hoofdblessure ning hard nodig in het aan wederoptreden toe was, vooruitzicht van de beker- verrichtte toen «de» red- kamp van volgende zondag ding uit haar kee- met Bee ree. Dat in de hoog- persloopbaan. Ze koos de ste afdeling een van de goede hoek en parreerde in toonaangevers is. Er was twee tijden het schot, niet alleen vreugde omdat Vreugde in het ene, ont- men het ongenaakbare ge- goocheling in het andere waande Elen voor schut kamp. Kamillekes moest had gezet maar ook om de het onderste uit de kan ha- manier waarop dit gebeur- len om van Elen te winnen, de. Want de Aalsterse meis- De bezoeksters legden er jes speelden sluw en direkt. van meet af aan de pees op En die zege straalt nog maar hun akties verliepen meer glans af als men erbij te ongeordend om sukses te neemt dat Renée Delannoy kennen. Aalst met twee spe en Lea Lowie die een sleu- ciefieke spitsen kwam er telpositie bezetten er niet meer gevaarlijk uit. En zou bijliepen. Waaruit men dan na een van die splijtende ir«n besluiten dat men te aanvallen ook de zege vast- Aalst over een degelijk in- leggen. Ann Eeckhout vallerspotentieel beschikt, maakte het verschil. Nadat De overigens moeilijk te Elen de strafschop had ge- weerleggen zege bengelde mist kreeg de thuisploeg nochtans toch nog even aan nog een kans. Maar de kop- de overbekende draad, bal van Christine Van Hen- Want een handspel van de werd door het doelhout Christine Van Hende werd geweerd en de rebound van prompt met de zwaarste Hilde Daelemans werd net sanktie bestraft. Een enige van de doellijn weggehaald. GUIOO FERKET NAAR WERELDVOETBAL IN SPANJE? tijd L matige mim rad d Jchudd nterde iltergei Driesi om be kans in pr het v£ ifstanc lyDel sligge Deins x>d-w eerste pbeu: komj Guido Ferket, sinds het seizoenbegin assiste '®mze van Braems bij Beveren, maakt veel kans vol ge: kaï jaar als coach op de wereldbeker voetbal in Spai mpeli aanwezig te zijn. Niet als coach van de Belgisc ser di ploeg, dat niet. Wel als begeleider van de Algerijn dat i nationale ploeg chter eraf Raar? Neen, Ferket ging vorig jaar, met Jftkig trainersdiploma van de Heizelschool op zak. een jaar naar het Algerijnse Jijel. Bij de Algerijd eersteklasser haalde Ferket, voordien reeds tram itieel van de Uefa-junioren van Beveren, knappe result te zij ten. De ploeg ging meer en meer op een Westei toine manier spelen. Sportieve sukseasen bleven niet u loppei »rd c Graag hield men Guido in Afrika maar na een jai geren kwam hij terug naar Beveren, waar hij de recht* 0jnze hand werd van Urbain Braems. In Noord-Afrika h en Ferket echter talrijke kontakten gelegd, ook mKt, H bondsverantwoordelijken. Na de jongste 2-0 ze, van de Algerijnse nationale ploeg in het Nigeriaan j, Lagos, twee doelpunten van de Kortrijkse spl K he Zidane, zijn de Algerijnen zo goed als zeker van hl plaats in de eindronde van de wereldbeker. Teoiijn tisch kunnen de Noordafrikanen zelfs de tegensta h ders van de Belgen worden. Een vaste coach va chulc hun ploeg hebben ze evenwel nog niet. Naar verlu K zou Ferket daarvoor in aanmerking komen. Guit Ferket zelf staat niet weigerachtig t.o.v. de plaa als begeleider. Op 30 oktober vliegt hij in ieder get naar Algiers om de ploeg aan het werk te zien in hi de to< er kt Lok< een had. eigei laatste thuiswedstrijd tegen Nigeria. Een and oora) ligg- aandachtig kijker wordt daar trouwens ook Gt ]_oo Thijs. Het zou dus best eens kunnen dat Guii reen" Ferket het volgend jaar moet opnemen tegen Gi eld j Thijs en de eventuele Beverense internationalen. de afj H.. e. Mj 'oor d Loke Dat het zondag bij de fusieploeg uit Oostende niet makkelijk zou worden, had de Mechelaar in het vooruitzicht gesteld. Bij een ploeg die een smadelij ke forfaitnederlaag van de week tevoren moest uitwissen, is er altijd een extra-motivering. Het spel van de Oostendenaars was er duidelijk op gericht de tegenstander zo lang mogelijk af te houden en koste was het kost een puntje thuis te houden'. Toch wijt de SK-trainer het verlies van het derde seizoenpunt niet aan de verbeten thuisploeg, maar aan het besluiteloze van zijn eigen team. Eventjes voor rust kreeg geel-blauw wel zijn beste gelegenheid, wanneer Leekens diep in de thuiagele- deren doorstoote en een goeie schuiver plaatste in de linkerbenedenhoek. De Oostendse reservekeeper (want eerste doelman Wittewrongel had heel wat garantie verspeeld te Wuustwezel) dook goed in de baan van het schot, maar kon niet beletten dat de afgeweerde bal bij Simoen belandde. Deze had maar een kleine lob te geven, doch talmde te lang rond zodanig dat de Oostendse nummer één de bal nog uit zijn voeten kon graaien. Ook raakte Yvo Wouters nog eens de onderkant van de deklat, maa meer dreiging ging er van de Wazenaars niet uit. Er gebeurde wel nog een dubieuze fout van Lode wijckx in het penalty gebied, maar scheidsrechter dubtx nog tljl' 81 offer t goa ten E Goethals (de zoon van de Standard-trainer) beoor- Iterer deelde dit volgens Staf goed. Nu is Sportkring volgens zijn trainer aan eer. verdiende week rust» toe, nadat de aanloopper exit d l met de Beker van Vlaanderen, de twee bekerwed strijden en de kompetitie reeds danig wat van dt spelers heeft geëist. «De spelers rusten dus, maai hun mentor weet met zijn vitaliteit geen bhjf en zal dit weekend twee toekomstige tegenstanders gaan bekijken, met name zaterdag Bergen dat voor de811 beker op Beerschot speelt en zondag Wuustwezel dat Bterk de eerder verdaagde kompetitiematch tegen Olym-,ten pic afwerkt. Toch wou Van den Bergh op de valreep k pl nog zijn verbazing kwijt over de regelmaat vafl Eendracht Zele, dat zondag alweer vriend en tegen stander verraste met een ruime 0-3 overwinning op "jdde Racing Doornik. Een zeer beslissende wedstrijd ™a wacht dan ook op Sinterklaas tussen beide streekge- kdij- noten. Op die datum staat er rond de week van 11 °P november nog een drietal lastige wedstrijden op het vai programma met een eerste verplaatsing naar Wuus- euye twezel, op woensdag thuis tegen Union Doornik vier dagen later naar Willebroek. M.N. 8in In di hoo deG een leer (dig endi

De Voorpost | 1981 | | pagina 18